Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Fatmir Lima e Vedat Xhymshiti

 :: politika

Aller en bas

Fatmir Lima e Vedat Xhymshiti Empty Fatmir Lima e Vedat Xhymshiti

Message  Perparimi Mar 3 Déc - 13:34


Fatmir Lima e Vedat Xhymshiti 16299608_1915142665383645_4459921191566679240_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_ohc=zBLRQAipwooAQlMxYLfutJ80NtJfMJGF-QMbeWzpAl4WWMFrO6jgFvp1w&_nc_ht=scontent-cdg2-1



Haxhi Kuçi
3 décembre 2015, 11:42 · 

Ja nje shkrime ne nje forum bashk me Vedat Xhymshitin.
Me nderime!
Vedat Xhymshiti
Link Permanent
12/23/2005 - Sinqeriteti i juaj nuk eshte ne nivel
Posted by Vedat Xhymshiti
Pershendetje zt.Limaj une ju pershendes shum dhe me gezon fakti se tani me jeni i lire, por e kam nje gje e cila shum me bren dhe me vene dyshime te medha tek ty.
Pse?, ngase ne momentin kur arritet ne Kosove, me rastin e drejtimit te popullit, ku thate se Gjykata Nderkombetare e Hages e ka deshmuar se lufta e UÇK-se ka qen e paster dhe nder me demokratiket.
Ketu une kam nje dyshim shum te madh ndaj teje qe ti nuk je hiq me i mire se keta politikanet qe jane brenda ketij sistemi te brishte e kunder interesave te vete popullit, pse ?, si thua ti?, a nuk paska qen H.Balaj luftetar i UÇK-se qe e theksuat ate nate se kinse haga e ka deshmuar pastertine e luftees se UÇK-se, perkundrazi zt.Limaj ju jeni i manipuluar nga nderkombetaret per qellimet e tyre politike, se po te kishit qen nje njeri ne te vertet kombetar dhe po te kishit qen i sinqert nuk mund t'ua thoshte goja e juaj se haga e ka deshmuar se lufta e UÇK-se ka qen e paster.
nuk mund te thuhet se lufta ka qen e paster pasi luftetari i lirise eshte denuar me 13 vite burg. zoteri nuk eshte dashur ta lini popullin te festoj, por eshte dashur qe ate dite t'i organizoni po ata qe dolen per t'ju pritur dhe te protestosht bashke me popullin kunder vendimit te Hages vendim ky i cili eshte anim shume politik, e me kete rast nuk e keni deshmuar se jeni i sinqert ndaj popullit i cili ju don.
Me nderime!
Vedat Xhymshiti
Link Permanent[/color]
--------------------------------------------------------------------------------

Haxhiu
................
12/31/2005 - çka kontribove per KOSOVEN TENDE
Posted by Anonymous
Nje pergjigje e kerkoje nga Fatmiri:Pse nuk me pranoi ne aradhen e tij ne Deberdelan ,me 06.qershor.1998 poeti,e dine,per ken eshte fjala§
Link Permanent

--------------------------------------------------------------------------------

1/3/2006 - tung te gjidhve 
Fatmir Lima
Posted by Anonymous
lej ato sene shokit se a edi historin tane deri ne katrasgysh. um fal qe po te dham. nashta je i paqt. po ka mu ngu nga nji her edhe armatimi. po ti pse nuk ke shku e me hi prej shqiprije.9 dit udh i kam ba deri ne zon te neredimes.
Haxhi Kuçi;
A paske mujt me kalue kufirin pa ta fute kufitaret e serbise.Lufta nuk zhvillohet me magara sot ore magar.Ata qe barteshin keshtu arme,kishin lidhje me serbine,shitju patriotizem aty.Po ku ma njeh ti bagjyshin e stergjyshin,kur as une nuk i njoh?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum