Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Xun Çetta kerkon biografin e vete te pandores qe ishte udbas

 :: politika

Aller en bas

Xun Çetta kerkon biografin e vete te pandores qe ishte udbas Empty Xun Çetta kerkon biografin e vete te pandores qe ishte udbas

Message  Perparimi Ven 13 Sep - 7:02

Xun Çetta Unë tashmë kam vetëm një pyetje pa u befasuar më asgjë çfarë thoni z, Kurti, ngase kjo është ajo që nuk donë ti hapin dosjet dhe nuk donë të ballafaqohen njerëzit e përfolur, ashtu siç kam kërkuar tash sa vite më radhë për të mos rënë në këto situata që të flet kush çfarë donë dhe të mos përgjigjët askush.
Pyetja ime për ju z. Kurti është :
A mund ta dish dosjen time se për kënd paskam spiunuar për kaq dekada pa u ndal së vepruari në këto punë ? Ju pyes ngase nuk e ke idenë si më kanë luftuar gjitha këto pushtete deri më ditët e sotme kur po debatojmë, pa dallim dje komunist, më vonë të quajtur demokrat,pastaj të quajtur të luftës etj . Unë di për veten time dhe çdo gjë e kam të skanuar po si aparati i mjekësisë sot, por vërtet diçka nuk po funksionon. Ma hap dosjen nga kutia e juaj e pandorës ju lutëm.
Ju lexova shumë më herët se si vlerësoni ngjarjet e vitit 1981 dhe konstatova se ju jeni edhe analist ku mund ta arsyetoni veten ngase analiza është më shumë fleksibilitet, mund të ja qëlloni dhe mund të jeni krejt gabim, por ja se tek ne, as analistet nuk ndëshkohen me largim nga publiku si të dështuar.
Unë vuaj pse nuk pasqyrohet drejt viti 1981, kuptohet edhe më ato elemente ku mund te lind dyshimi mbi implikimin e UDB-istëve në këto ngjarje.
Unë jam personash i atyre ngjarjeve dhe garantoj se nuk ka njeri i cili ka detalet dhe sekretet qe nuk po donë ti nxjerrin mbi ato ngjarje, por fatmirësisht unë i kam tepër të detajuara ato. Flas ekskluzivisht për vetën time, qëndrimet e mia dhe krejt çfarë kam bërë në atë vit dhe shkruar institucioneve më të larta të shtetit për aq vite sa kam qenë në burg. Pra me ndihmo ta njoh veten tek kutia juaj e pandores.
15 janvier 2013, 23:43 · J’aime · 2

Kujtim Kurti Xun Çetta,do ta shikoje dosjen tende,dhe nese gjej rastesisht diqka shqetsuase,do ta beje publike per opinionin.Pyetje tjeter a ke !?


wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
Xun Çetta Tani po dua tu shkoj punëve më radhë dhe mos të përzihen gjërat ngase ky lëmsh çfarë është pështjell dhe po pështillet është qëllimi i gjithë atyre shërbimeve më të përgjakshme që kanë punuar e vepruar kundër popullit tonë dhe veprimtarëve pa pikë djallëzia në politik.
Pra kryeje punën e parë siç premtova Kujtim,pastaj shohim per pyetjet tjera për ta vazhduar nëse ke gadishmeri për bashkëpunim në këto punë. Nuk lëshohet lehtë me njerëz dhe kur bëhet mjaft, të i lëshohet një propagandë prapa dhe the qafën e merru më popull qe manipulohet më thash e thëna. Jo Kujto,jo nuk shkon tutje kështu por përvili mëngët, ti bashkë më shefat qe ke, vishju punës së hulumtimit ose nëse të paktën nese je në pozitë që mund te ndihmoni ata që hulumtojnë. Pra të paktën ndihmojuni në këtë drejtim ngase këtë ka nevojë vendi.
Mjerë ai që paraqitet si nofkë apo karakter tjeter nga është dhe më pas i del duqi kësaj pune...
16 janvier 2013, 09:16 · J’aime

Kujtim Kurti z.Xun Cetta,deri me tani nuk dhe asnje koment per temen,per te verteten e vellezreve dhe familjes Gervalla,qe po e debatojme ketu ne murin tim.Kjo eshte e verteta origjinale per vllezrit gervalla dhe bashkpunimi i tyre me UDB dhe sigurimin,dhe nese sipas jush prap eshte "spekulim"atehere tregoje versionin tjeter,ate te cilen mendon ti se eshte e vertete.Urdhero shprehu,se askush nuk po ta ndalon mendimin e lire,dhe askush nuk po te ben presion.Ose je guximtare,ose ke vetem fjale !
16 janvier 2013, 09:38 · J’aime · 2

Xun Çetta Kujtim, ndërroje shkallën e seriozitetit në këto punë të lutëm, mos prit që unë apo tjetri ta themi dhe vlerësojmë tjetrin vetëm ashtu si mendon ti, po as mos prit qe ta themi mendimin tonë se sa dhe si e dimë ne të kaluarën e kujtdo çoftë parasë të bimë në valët e njëjta dyshimi e pastaj të përmbëledhen mendimet tona. Mos tento ta bindesh tjetrin edhe atëherë kur nuk është në rend dite si kërkim e aq më pak kur nuk e ha pazari qoftë edhe kur ke të drejtë...Sot shohim filma ku një artist personazhi flet në telefon mobil nga Parisi rrugëve të kryeqytetit më një artist tjetër personash filmi në Njujork, po ashtu rrugëve te qytetit...Kjo nuk ka si të dyshohet se është një realitet, por a do ishte besuar kjo sikur ta kishim par po këtë film para 80 e më shumë vite ? Sigurisht se nuk ishte besuar as si imagjinatë e lere më realitet, por ja tani kjo është gjë normale dhe përjetohet.

Kjo nuk do të thotë se po aprovoj dhe pajtohem me çfarë thua për familjen dhe vëllezërit Gërvalla, por dua të ju them, sa e pa besueshme është kjo për kohën kur nuk ka hulumtime në këtë drejtim aktualisht sa ne jemi të gjallë dhe të mos lëmi gjëra për zbardhje pas vdekjes sonë. Tani guximin lere në një anë, a se sa kam fjalë e jo vepra në këtë fushë, tash e sa here të them eja dhe bindu se si paketohen faktet dhe prapë nuk dilet kaq quditshëm si keni dal ju. Se ku kanë punuar vëllezërit Gërvalla, ku kanë jetuar ata etj janë gjera të pa rëndësishme derisa dihen, ato janë gjërat më elementare për biografinë e njeriut, e vetëm këto po ofron ti dhe asgjë më shumë ! e çfarë të themi ne tani ? Ta aprovojmë dëshirën tuaj se vërtet paskan qenë në shërbim të UDB-s ? Jo more Kujt, kjo raki nuk shkon kaq në të terur pa meze hulumtimi. Rakia e këtij lloji të djeg.
16 janvier 2013, 13:36 · J’aime · 1

Qerim Kelmendi Ne anen tjetr,shifet edhe bashkpuntori me i ngushte i Jusufit,Kadriut dhe Bardhoshit,pra Ibrahim Kelemndi.
16 janvier 2013, 19:30 · J’aime · 1

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
https://www.youtube.com/watch?v=e0ObxqmvWN0





xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
https://www.youtube.com/watch?v=e0ObxqmvWN0



113 janvier 2013, 23:05 · J’aime · 2

Xun Çetta Kjo është e keqja, vet katastrofa qe na pret edhe në të ardhmen, ngase kjo nuk shkon gjatë dhe vendi do përplaset keq. Unë kamë fakte por nuk ka organe, ju keni fakte por nuk ka organe shteti, tjetri ka po ashtu fakte por nuk paska organe hetuesie etj,e për më keq jo rrallë të gjithë kush më shumë e kush më pak njëri tjetrit jemi të ndryshëm. Kjo na benë të mendojmë vet se në mungesë shteti dhe organeve të drejtësisë së përgjumur, nuk duhet lejuar të na gjeneroj e keqja. Ne duhet ti kemi njerëzit të cilët po kursejnë publikime faktesh ku pikërisht për këtë fat te keq, pa organe dhe tani pa moral në shoqërinë tonë si pasojë e të parës. pra për këtë arsye ju thash ti shohim faktet jashtë medieve dhe ta shohim kush sa dhe në çfarë bazave apo provave ka ato nëse vërtet janë fakte . Ne duhet të mos ndalemi drejt të duhurës për vendin por edhe kujdes që të mos na pjell më e keqja. Këto përvoja do duhet reflektuar se i kemi se si të mos bëhemi e keqja e vendit më apo pa vetëdije ngase njerëzve më dekada në këtë rrugë nuk u falët mëkati pa dallim më apo pa vetëdije. Më në fund as Enver Hoxha nuk ka marr diplomë për ti vlerësuar aq realisht se kush është hero i kombit e kush jo... Pra mos u ngjit atyre kodrave të lutëm se kodrat në këtë kohë, breg pas bregu na lenë në po këtë gjendje.
13 janvier 2013, 23:20 · J’aime · 1



Kujtim Kurti z.Xun Çetta,une kam qene 9 vjeq kur eshte ber vrasja e Vellzerve Gervalla,dhe prap se prap kam arritur deri tek e veretea te cilen do ta mbroje ne qdo gjykate.Pse ju dhe shoket tuaj,nuk i keni publikuar kete te veretet deri me tani ?! Apo jeni te gjithe frigacak !!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum