Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

ekskluzive;BashkimDakaj,te Demaq,Ramiz Lladrovci e Elmi Zeka

 :: politika

Aller en bas

ekskluzive;BashkimDakaj,te Demaq,Ramiz Lladrovci e Elmi Zeka Empty ekskluzive;BashkimDakaj,te Demaq,Ramiz Lladrovci e Elmi Zeka

Message  Perparimi Lun 22 Juil - 0:14

LAJME
[size=42]EKSKLUZIVE: Shikojeni se çka i tha Ramiz Lladrovci vëllait të Komandant ‘’Korbit’’ për vrasjen e tij?[/size]
ADMINMARCH 31, 20180  0
ekskluzive;BashkimDakaj,te Demaq,Ramiz Lladrovci e Elmi Zeka Screenshot_5-1

0SHARES



[size=16]Në një pjesë të letrës së hapur drejtuar presidentit Hashim Thaçi, Bashkim Dakaj, vëllai i Mirush Dakajt shkruan për takimin me kryetarin aktual të Drenasit, Ramiz Lladrovcin në vitin 1998.
Ndonëse Bashkim Dakaj ishte gëzuar që më në fund dikush do ta dëgjonte për hallin që kishte lidhur me atentatin ndaj vëllait të tij, Lladrovci i kishte thënë:
‘’ As që kam dashur të komunikoj se ai far vëllai yt e ka merituar se u kthy nga krahu i gabuar, në FARK’’.
Nga kjo, Bashkim Dakaj thotë se përveç që Komandat ‘’Korbi’’ u vra fizikisht nga Tafil e Afrim Ibishi, atë e vranë moralisht edhe Adem Demaçi, Ramiz Lladrovci e Elmi Zeka.
Lexojeni pjesën e tretë të letrës së Bashkim Dakajt drejtuar Presidentit Thaçi:
(Redaksia Pa Rrotlla e publikon pa ndërhyrje gjuhësore këtë letër)
”Me qellim te mir erdha edhe une ne Landsberg nga Mynihi neitum deri von duke biseduar e gjith biseda ishte situata ne Kosov.Me kerkes te Elmiut u zgjuam heret se tha po kam deshir te shkoi ne Mynih per ta takuar Ramiz Lladrovcin e tha eja edhe ti tani shkon dreit ne pun.Ashtu u be mrritem para baneses ku jetonte Ramizi dhe ai su vonu shum doli e u pershendetem.
Une i thash Ramiz u be mir qe u takuam se nuk kam muit te kontaktoi me ty ne telefon per te shpreh ngushllime per Fehmiun e Xheven.
Nuk e di se a ki ndegjuar se edhe Komandant Korbi esht vrar. Ramizi edhe Elmia filluan te qeshen sikur te mos kishte ndodh asgje.Ramizi me dreitohet duke me then as qe kam dashur te komunikoi se ai far vllau i yt e ka meritu se u kthy nga krahu i gabuar ne FARH.Edhe Ramizi njeit me lendoi nji soi si Demaqi.
Aty nderhyn edhe Elmi Zeka pa pik turpi dhe me thot edhe vllau im te kishte vepru ashtu nuk do ta quai vella d.m.th u ben tre deshmitar pasi e vran Korbin fizikisht Tafil e Afrim sherri moralisht u munduan ta vrasin edhe tre kriminel tier Adem Demaqi Ramiz Lladrovci dhe Elmi Zekai.
Filluan te me kuitohen elegjit e Fan S Nolit kushtuar viganve te Popullit Luigj Gurakuqit e Bairam Currit si Zogu i vrau fizikisht e klyshet e ti u munduan ti vrasin edhe moralisht a esht kjo turp.
Ne emisionin e Milaim Zekes Pa Rrotlla e kishte ne emision Naim Malokun dhe aty prap nderkoh edhe Naimi e thot me keq ardhie se Komandant Korbi vritet pa dreitsisht gjoja si krahu i FARKut ky emision nese nuk gaboi mban daten e fillimit te Korrikut ne vitin 2012.
http://www.drenicapost.com/lajme/ekskluzive-shikojeni-se-cka-i-tha-ramiz-lladrovci-vellait-te-komandant-korbit-per-vrasjen-e-tij/
[/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum