Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

deshmitari beg riza gjall apo i vdekur

 :: politika

Aller en bas

deshmitari beg riza gjall apo i vdekur Empty deshmitari beg riza gjall apo i vdekur

Message  Perparimi Dim 16 Juin - 15:39

Haxhi, les souvenirs que vous partagez ici sont précieux. Nous avons pensé que vous aimeriez revoir cette publication d’il y a 4 ans.



deshmitari beg riza gjall apo i vdekur 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-cdg2-1



Haxhi Kuçi
16 juin 2015 · 

Ciles deklarate ti besojna,?se pares,apo te dytes qe u varros Beg Riza?
A eshte i gjalle ,apo i varrosur dikush tjeter,enigma do zbulohet !
Vëllai i Beg Rizajt, Ramiz Rizaj ka rrëfyer në Interaktiv në KTV atë që ka mundur të ndodhë me të në luftimet në Kumanovë.
Rizaj ka thënë se privatisht i kanë thënë se Begun e kanë torutuar, e kanë vrarë, e kanë masakruar, e kanë bërë copë-copë dhe e kanë futur në sandëk. Por, ai beson se ende është gjallë.
“Më kanë thënë se e ka numrin e kufomës 304. Do ta sjellin që të mos e njohim hiq. Por, unë e di që nuk ka vdekur. Ai është gjallë”, ka thënë Rizaj.
Më tej, Ramizi ka folur për Begun dhe për pjesëmarrjen e tij nëpër luftërat në territoret shqiptare.
“Beg Rizaj është luftëtar i UÇK-së. Më 1998 është kthyer si i ri nga Gjermania, ka ardhur në Kosovë me “Shqiponjat e Zeza” në Gllogjan me komandant Ramush Haradinaj
Ishte truproje e Ramushit.
ka qenë në luftë edhe në Preshevë e Bujanoc, raporton Koha.net.
Nga të gjithë këto beteja, Ramizi thotë se Begu është kthyer në shtëpi dhe ka krijuar familje me pesë fëmijë.
“Familja ime e gjerë e përkrah Begun. Por, për këtë luftën e fundit nuk kemi pasur dijeni.
Ai ka bërë thirrje nga të dy qeveritë që të japin informata të sakta për Begun, ta tregojnë se a është i gjallë apo i vdekur.
“E kem të konfirmuar privatisht nga Policia e Kosovës se ai është i vrarë, por ne nuk besojmë”, ka theksuar më tej ai.
Ai ka kritikuar institucionet që nuk po bëjnë asgjë për të zbuluar fatin e kosovarëve të përfshirë në luftimet në Maqedoni. Rizaj ka paralajmëruar protestë për nesër para qeverisë së Kosovës.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum