Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Borka Vuqiq nipi saj Aleksander Vuqiq

 :: politika

Aller en bas

Borka Vuqiq nipi saj Aleksander Vuqiq Empty Borka Vuqiq nipi saj Aleksander Vuqiq

Message  Perparimi Lun 18 Juin - 18:04

Fotoja ikonë dëshmi e fortë se në Ballkan krerët u përzgjodhën nga lobi hebre
Posted by: Kohanews in Rajoni 2 days ago

Një foto sensacionale ka qarkulluar sot në rrjetet sociale, që përbën një dëshmi të fortë që pushteti apo njerëzit e pushtetshëm në botë i kanë pikasur prej shumë vitesh mekanizmat e tyre të klientelës në Ballkan.

Bëhet fjalë për dy prej njerëzve më të pushtetshëm të botës, njëherësh dy nga hebrenjtë më të pasur të saj, David Rockfeler dhe Jakob Rotschild, të cilët kanë edhe grupin e bankave më të rëndësishme në SHBA dhe Francë. Foto është e vitit 1979 dhe është shkrepur në Nju Jork.
Më ta janë në përkatësisht Borka Vuçiç dhe Sllobodan Millosheviç, përkatësisht ish-numrat 1  dhe 2 të Beogradska Banka. Millosheviçi, 10 vjet më pas bëhet nr.1 i Serbisë dhe dërgon Ballkanin në një kasaphanë gjigande.
Kurse Borka Vuçiç, gruaja më e rëndësishme e ish-Jugosllavisë, pasi kontrollonte bankën kryesore të saj, 30 vjet pas asaj fotoje vdiq në një aksident të çuditshëm në autostradën Beograd-Nish. Pas 4 viteve, nipi i Borka-s, Aleksandër Vuçiç bëhet kryeministër e më pas president i Serbisë.
http://www.kohanews.com/fotoja-ikone-deshmi-e-forte-se-ne-ballkan-kreret-u-perzgjodhen-nga-lobi-hebre/
....................................................................................................

KO JE ALEKSANDAR VUČIĆ

lidera Srpske napredne stranke Aleksandra Vučića i
njegovih roditelja i predaka, a emisija je nosila simboličan naziv KO JE ALEKSANDAR VUČIĆ?
Podsetimo Aleksandar Vučić rođen je u Beogradu 5. marta 1970. godine srpski je pravnik i političar, predsednik Vlade Republike Srbije i predsednik Srpske napredne stranke. Bivši je ministar odbrane i ministar za informisanje.
Rođen je kao stariji sin Angeline (devojačko Milovanov) i Anđelka Vučića. Bio je odličan učenik i u osnovnoj školi „Branko Radičević“ i u Zemunskoj gimnaziji.
Pobeđivao je na gradskim i republičkim takmičenjima iz istorije, a bio je i pionirski prvak Beograda u šahu. Završio je Pravni fakultet u Beogradu, a usavršavao je engleski jezik u Engleskoj, u Brajtonu. Kao jedan od najboljih studenata generacije bio je i stipendista „Fondacije za razvoj naučnog podmlatka“. Radio je na „Kanalu S“ na Palama, Republika Srpska, 1992. i 1993, gde je pripremao i vodio vesti na engleskom jeziku, blok iz sveta, intervjue i reportaže.
Oženjen je i ima dvoje dece.
Borka Vučić (Komirić4. april 1926 — auto-put Beograd-Niš kod Lapova1. avgust 2009) je bila istaknuta srpska bankara.
Pravni fakultet završila je u Beogradu 1951. godine. Specijalizovala je bankarstvo u SADHolandiji, i Engleskoj.
Bankarstvom se počela baviti u Privrednoj banci Srbije, od koje je kasnije nastala Beogradska banka. Tu je radila zajedno sa Slobodanom Miloševićem, pod čijim će režimom, tokom 1990-ih, rukovoditi Beogradskom bankom (1997–2001) i njenom ispostavom na Kipru. Sa dužnosti predsednika Beogradske banke smenjena je nakon pada Miloševićevog režima, oktobra 2000. godine.
Bila je savezni ministar za saradnju sa međunarodnim finansijskim organizacijama (1999–2001)

2. ZLA KOB JOJ POKOSILA PORODICU

Borki je umro sin Bojan (po struci pravnik, kao i ona i suprug Steva), i to kad je imao samo 26 godina. Dobio je rak na nozi koji se proširio na ceo organizam. Hudelistu je Smilja Avramov ispričala da su sve tri Borkine sestre takođe tragično završile. Najstariju (koja je bila udata za oficira iz štaba Draže Mihailovića) komunisti su uhvatili na granici i osudili je na robiju, druga (bila je udata za bugarskog diplomatu) dobila je rak i umrla, dok treća nije mogla da ima decu.

. ZAVET ĆUTANJA O KIPARSKIM MILIONIMA

Iako je u intervjuima priznala da je novac iznošen iz Srbije na Kipar

. SPOJILA SLOBU I ROKFELERA

Borka je mladog bankara Miloševića povezala sa svetskom finansijskom elitom. Organizovala mu je i sastanak sa Rokfelerom 1979. Evo kako je u svojoj knjizi citirala razgovor kod Rokfelera:
- Kad sam ga ja predstavila, Rokfeler je prvo pitao: "Kako je rodila pšenica?" Sloba na to kaže: "Odlično, ali bolje je rodio kukuruz. Nikad toliko nismo imali kukuruza, sad ima pet miliona tona". A Rokfeler kaže njemu: "Pa mi bismo to kupili. Neka kompanija." Sloba uzvraća: "A šta biste kupili?" Ovaj mu kaže: "Pa kukuruz." A Milošević, onako s gardom: "Mi prodajemo samo ulje. Kao gotov proizvod." Rokfeler se okrenuo meni i kaže: "Ovaj će daleko dogurati!" Hteo je da kaže da je Milošević dobar trgovac... Kasnije smo bili na ručku kod Rokfelera i kaže Sloba meni kad smo bili nasamo: "Jesi li videla kako me je pitao za onaj kukuruz? Jesam li mu dobro rekao?" Godinama kasnije, svedočila je Vučićeva, Sloba je bio opčinjen Rokfelerom i stalno ga je pominjao.Priključila se partizanima kao bolničarka
Kada sam prošao OMV pumpu kod Lapova, nešto je puklo i vozilo se potom više puta prevrnulo". 

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum