Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Per sexi

 :: sport

Aller en bas

Per sexi Empty Per sexi

Message  Perparimi Mar 28 Nov - 5:38

Per sexi Makthi2-2x8izkf6ez59r7lqviyigw
Per sexi 707px-Fenugreek-methi-seeds-300x300
Për shtimin e potencës seksuale
Merret një luge e madhe [gjelle] nga makthi dhe një luge e madhe [gjelle] mjalt sidri përzihen mirë me njëra-tjetrën, konsumohet tre herë në ditë në mëngjes, drekë dhe darkë pas buke për afro 15 ditë rrjesht.
Në përmbledhjen me hadithe sahih (të saktë), është shënuar se i Dërguari i Allahut, Muhamedi (salallahu alejhi ue selem), i kishte bërë vizitë as’habit Sa’d Bin Ebi Vekkasit (radiallahu anhu), i cili ishte sëmurë gjatë kohës sa kishte qenë në Mekë, dhe kishte thënë: ”Thirrni mjekun, le ta vizitojë.”
Dhe ata e kishin ftuar mjekun Haris Bin Kaldahun, i cili e kishte diagnostifikuar gjendjen etij dhe me atë rast kishte thënë: ”Do të jetë në rregull, i jepni supë me hurma dhe makth të zier.” Familja e kishte kryer këtë porosi, dhe Sa’di ishte shëruar shpejtë.
Disa mjekë kanë thënë: ”Sikur njerëzit ta dinin vlerën e makthit, do ta paguanin peshën e tij me ar.” Edhe pse kjo thënie është shënuar në El-Vasili dhe është thënë gabimisht se e ka thënë i Dërguari (salallahu alejhi ue selem), megjithatë, lidhur me hadithin e cituar kjo i ruan ende vlerat e veta.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Per sexi Empty Kymete Berisha sherrin ja ka pa atdhetarizmit

Message  Perparimi Mar 28 Nov - 5:54

Per sexi Kimete
[size=40]Kimete Berisha reagon me fjalët më të rënda pas largimit nga puna: S’ka ditë që s’më bëjnë zullum!
[/size]

11:04 / E mërkure, 22 Nëntor 2017
 
Kimete Berisha ka përdorur shprehjet më të rënda pas largimit nga puna.
Ajo ka thënë se kjo është hakmarrje ndaj saj për kritikat e vazhdueshme bërë pushtetit.
“Ky është çmimi i shkrimeve të mia, të cilave u kam parë sherrin, dhe jo vetëm unë, por si në kohë të Serbisë, krejt familja ime është e papunë”, shkruan ajo në Facebook.
Berisha thotë se nuk ka ditë që nuk përjeton zullum e presion.
“Mua, përditë më ‘vrasin’ nga pak, jam e rexhur, ama sot jam zatetur diqysh, ndjej sikur m’u ka tesh shpirti e po du t’ju tregojë që s’ka ditë të Zotit që nuk përjetoj zullum dhe presion direkt dhe indirekt nga paramilitarët e Kadri Veselit”, ka shkruar ajo.
Berisha ishte pjesë e Këshillit Drejtues të Galerisë së Arteve të Kosovës.
Reagimin e saj të plotë mund ta lexoni më poshtë:
18+
Pordha e ftohtë e Kadri Veselit.
Hakmarrje me bolet e shtetit.
Bashkëudhëtarë të mij, sot po ju tregon Kimetja diçka që kurrë nuk ju ka treguar më parë për mos m’u duk si qyqajkë që e vajton fatin e vet.
Mua, përditë më ‘vrasin’ nga pak, jam e rexhur, ama sot jam zatetur diqysh, ndjej sikur m’u ka tesh shpirti e po du t’ju tregojë që s’ka ditë të Zotit që nuk përjetoj zullum dhe presion direkt dhe indirekt nga paramilitarët e Kadri Veselit.
(Po më hidhet me shku në polici me lyp çare, ama s’ka shpresë se policia është ‘e tyre’).
Ky është çmimi i shkrimeve të mia, të cilave ua kam
parë ‘sherrin’, dhe jo vetëm unë, por si në kohë të Serbisë, krejt familja ime e papunë.
Po ju bëjë be që gjithmonë e kam thënë të vërtetën, vetëm të vërtetën dhe asgjë përveç të së vërtetës. Prandaj asnjë padi nuk është ngritur kurrë rreth meje. Dhe s’do të ngritet kurrë. Nuk kam gënjyer njeri dhe nuk kam mashtruar në jetë.
Ju betohem që për hir të familjes sime (baba më ka mësuar të mos bëjë krejt çka mundem), i kam
kursyer, dhe nuk i kam thënë të gjjtha të vërtetat.
Be po ju bëjë se veç me ma këput kryet se s’ka kush që më ndal të vazhdoj të shprehem
e lirë. Më përpara pranoj të vdes sesa të gjunjëzohem para frikës.
Merrmini krejt, mos më lini gjë krye shpirti, se edhe ashtu unë (kush më njeh më pyet ku të rri shpirti) shpeshherë harroj me hëngër bukë dhe ndodhë më kalon dita vetëm me një pikë ujë.
S’kam dashur male e fusha, tambël e mjaltë, guri xhevahir, e kam
dashur poezinë, Zotin dhe drejtësinë, e ato s’mi merrni dot.
Me ‘bukuri’ dhe me dashuri jam
e ngopur kaherë, jeta që më ka mbetur e shfrytëzoj të bëjë muzikë. Ndjehem sikur kam jetuar e jetuar aq gjatë sa ‘të gjitha i di përmendësh’, si poezinë e abetares.
Kësisoji, si mua, njejtë, e keni ‘mbytur’ shokun tim, ja keni helmu gjakun. Dhe e keni ‘mbytur’ çdo njeri që nuk ka pranuar të bëhet ‘bushtra’ dhe fisheku juaj. Pushkë nuk është vetëm alltia.
Në emrin e nanës sime ju falenderoj që ende nuk ma keni bë si në ‘The Mystery of Marie Roget’, të Edgar Allan Poe, duke notuar e vdekur në ‘Hudson River’, pranë të dashurit tim të vdekur, me dy shishe të helmit në xhep.
Dhe shpresoj shumë që këtë status nuk do ta lexojnë vëlezërit e mij.
Do t’ju shoh të lidhur në hekra. E ndjej. E di. Gjaku nuk humb.
Dhe, Besoj shumë, një milionë për qind besoj, se Zoti është këtu me ne.
P.S. Ky status fillon me 18+ për mos m’i ligshtu të rinjtë e mos m’i dekuraju që të luftojnë për veten dhe të mos e humbasin besimin në drejtësi. Se me pas mend sa duhet unë në të vërtetë s’do të kisha ça dërrasa me kriminelë që kanë sharruar në gjak deri në gjunjë, por me kohë ja kisha therr nga këtu, ku e kanë në dorë hajnat dhe kriminelët.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum