Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Denoncimi i atyre qe kane keqperdorur Luften e UçK-es

 :: sport

Aller en bas

Denoncimi i atyre qe kane keqperdorur Luften e UçK-es Empty Denoncimi i atyre qe kane keqperdorur Luften e UçK-es

Message  Perparimi Sam 21 Juil - 2:44

Network: Bloge | Forum | Humor | Futboll | Muzike | Live TV | CHATI ESHTE PERSERI ONLINE!!! | E-Mail Në linjë: Trullani_ , Njaku , Yllchee , Nol , Shiu2007 , Majlinda , Kolapetrit , dhe 442 Vizitorë

VIZITOR:
• Identifikohu
• Regjistrohu

HYRJE
REPLIKAT E DITËS
REGJISTROHU
FOTOGALERIA
IDENTIFIKOHU
KONTAKT

politike | Denoncimi i atyre qe kane keqperdorur Luften e UCK-se
• KERKO
[Mbylle kerkimin]
1 2
Shiu2007
Austria

Ndi dhimbje per at zotriun Gjinin qe paska shume telashe dhe paska ikur nga ...... por i them atij se ne kosove ka mbi 2 milion banor dhe tani me ska kujt ti frigohet nese nuk i ka duart e zhytura dhe nese vetret e iu eshte ngjitur fjala spiun, "pa hanger huder, ste vjen era" thot nje fjale popullore, por nese zoteriu ndihet i pafajshem duhet thyer hund me deshmi (shirita filmik sic e thot vet gjini) me deshmi atyre qe qesin pollavra mbi vepren dhe fytyren e tij . Aj _ ajo qe e do kosoven, mendoj se kosova e don edhe ate, po me preku emocionalisht Gjini dhe se edhe vet jame familjare e spo di qa me i than pos ketyre pak rreshtave qe ia thash.

COPY i ca rreshtave te mije te mehershem.


Gjinit i kerkoj edhe njehere falje publike per ca replika nga ana ime meqe ne njohje e siper te aktivitetit te tij te qilter, une i mbetem borgjli ti them vllazerisht "te kerkoj falje" se aj ka pasur fatin e tille ne te kaluaren por qe kontributi i tij eshte padyshim i madh dhe e ardhmja e tij do jete e shendritshme.

Ska qene aj i vetmi qe eshte trajtuar ne kete menyre por ka edhe shuem te tjere te cilet me friken qe e kan ne palce edhe sot ngurojne apo heshtin por sido qe te jete besoj qe Gjini ka dhene provimin e tij ne mbrojtjen e atdheut.

Ky forum besoj se eshte ne dispozicion tonin qe ne te krijojme shoqeri e jo konflikte dhe keqkuptime, e sa i perkete orientimeve partiake dhe ngjyrave te partive, besoj se duhet kuptuar se kemi kerku demokraci dhe se pluralixmi eshte i ketille, her me PDK, her me LDK e here me parti tjera ndonese ne qe i simpatizojme keto parti so dert edhe ti ndrrojme mendimet dhe bindjet per to meqe ka edhe lidere qe shetisin dhe i ndrrojne partite ashtu siq ndrron koha KFE (kah fryn era).

Ju pershendes te gjitheve

profili
Postime: 89 2007-06-23
Anaa

Switzerland

Gjini dhe ju inderuar kerkushi pse vlla nuk delni me fakte ka njerz qe jav mundesojn keto fakte ne ekran dhe te flisni hapur per padrejtesit nese ju ka ber dikush dhe nese ju kan anashkalue dhe ju kan qujtur spiun ndonjerin jemi ne demokraci ku gjerat duhet te thuhen si jan jo me i mvesh dikujt epitet qe nuk e ka por me argument thune te verteten mos hezitoni dhe pa emocione sepse e verteta eshte gjeja me e mira anese keni then kontribut per te zen vede ne qeveri dhe karrika eshte dicka tjetr secili shqiptare e ja kah borgj vendit te vet aq sa ka mundesi te jap kontributin e vet ne nji menyr nuk mund te jen te gjithe ne paralament dikush ka mbet jasht por prap po ju them organizoni tryeza ku ne mes mdjave eloktronike keni te drejten e juaj ta nxirrni te drejten dhe ta hudhni te shtremben .
profili
Postime: 1091 2007-06-23

Blloku

Albania

Pershendetje te gjitheve
Une kisha per tu lutur te gjitheve mos u hyni puneve te pa puna se nuk eshte koha tani te bejm kesi bisedash se qka ka punuar dikush ne kohen e luftes .
Lufta ka qene dhe ka mbaruar por njerezit duhet te vazhdojn jeten e mos te mirren me pune qe nuk ju takon atyre .
Gjinit i kisha then qe ta mbylle gojen me heret se te gjithe populli qe ta lexon shkrimin tend menjhere ka per ta kuptuar se qfare njeriu ke qene dhe je tani prandaj merrne veten me te mire dhe kthehunui punes dhe punonio se ndryshe nuk do jau qete.
Njerezit te cilet jane duke u sherbyer me thashethemet e huaja tanui nuk ja vlen prandaj ju kish lutur qe ta mbyllni kete kapitul per Ushtrin Çlirimtare te Kosove sepse ju nuk jeni ata qe e perfaqesoni as qe e keni perfaqesuar ndonjeher .
UÇk-ja i ka meritat e veta qe edhe Amerika e ka njohur si ueshti te mire e ju te folni se qfare ka qene ajo nuk ju vjen turpe per veteveten e juaj.
Njerezit e dobet qdo here flasin mbrapa shpine prandaj ata quhen shpiun te aremikut .


profili
Postime: 14 2007-06-24

Harakiri1

Albania

Shiu
Ne fillim dihet se çka me kishe shkrue,por prape ju falenderoi nga zemra Shiu.

Ana

Fakte kam me kilograme,dhe kam kerkue ballafaqim ne ekranin e RTK ku i kam bisedat me shume kryeredaktor,por me refuzojne!!!Dhe ne gazeta !,Por ju nuk po lexojket shume, hyni ne forumin tim dhe e shihni gazetaret !Mbasi perfundone bisedat , i qesi ne forum dhe pastaje me kerkojne qe ti shlyeje!!!Ana as nje shqiptar nuk deshiron ta degjoje te verteten time,sepse nuk punova kurr kundra popullit shqiptar e as kundra trojeve,e me pas qen shpiun e me i plaqkit shqiptaret si komandantet e uçkes dhe tani u banen pasunika,e kryetar te partive dhe po i flladitin me shkije edhe tani e populli po mashtrohet se ata ja prunen pavaresin!!!!!A ka zot,qe i duron shqiptaret ata qe i perbuzin njerezit qe dhane ma teper per atedheun e te pareve tane.Une per veten time po u them:E kam dhene provimin per komb e troje shqiptare,po ta kishte dhene 5 perqind si une populli jo vetem kosova mu pavaresue,por edhe ishte bashkue.Faktet e mija me ja qite ne bishte te peles,sepse nuk kesh spiun po te kisha qen shpiun siq po i lepin shpiunat atehere ne kohen e titos(fadil qenit e rugove piandurit)dhe sa kene keta gjalle me shpallen tradhetar jugosllave dhe mbeta i vequar deri ne fund sa u nise lufta kinse per pavaresi e bashkim,por jo qe su pavaresue,as su bashkue sepse keshtu e kishin edhe marveshjen me luftue te uçkes me serb,dhe me luftue kundra serbit ,uçkeja me shpalli si titistet i pa pershtatshem me luftue kundra shkive!Ana=Lumi ata qe ne kohen e titos ishin te pershtatshem me punue ne profesionet e tyre,per shqiptar e kam fjalen!Une jo vallahi nuk munda te punsohem as si mesues,as si tregtar,as si jurist,as si profesir i historise e gjeografise ,por as nuk me ftuane ne manufestime te poeteve sepse jam dhe poet i realitetit subjektive e objektive.Dhe lumi ata qe luftuan per pavaresin e kosoves dhe a po e shihni qe kosova vetem po pavaredsohet per çdo dite e çdo vjete dhe mos gaboni me luajte nga vendi se ja prishni qetsin qeveritareve dhe luftetareve te uçkes(policise se sheremeteit dhe komandanteve te TMkes edhe ndoje dite)
Ana argumente kam me thase nja 200 kaseta por kujt si intereson realiteti pos genjeshtrave,sepse shqiptaret jane mesue e lindur nene hijen e spiunlaqeve e une jo ,as babe e as babegjysh,sepse jam fare e Bajram Currit ne origjinalitet nese se keni ne dieni,dhe sternip i Rame Blaces!!!!!!

Sofra

Ty po te mungojken fjalet e cankit ja pafsh piken e hajrit,veq njeriu kur peshtyne diçka njehere nuk duhet mu kethyere e me lepire pastaje!!!Por ska derte se shqiptar jemi edhe me lepi nuk ka derte!!!

Blloku

Ti zotni nuk ke nevoje ti pershendesesh te gjithe,sepse ty nuk te perkrasin te gjithe!!!!!!!
Kujt i thuash ta mbylli gojen ore matuf(bir komunisti)
Se çfare njeriu jam shkruaje çka po pret ore i mjeri ti,sepse ti nese ke ngrere me serb nuk ta kam fare frigen sepse kam pervoje me si ju.

Si mendon qe ma mire ma qete qe ta mbylli gojen?A mendone ti qe ju tradhetar qe shiteni patriota do u shkoi kungulli permbi uje,haha jo vallahi vetem minutat jeni ka i pritni!!!!Nese mendon qe ne emer tim keni jetue dhe vidhnemi meritat e mija e ju behenu komandanta e udheheqesa joooo joooooo kurr ore matufa e martufaza!
Kujt i thuash qe ta mbyllin kete per uçken?Kush te paguan shkau,komandantet e ukes a mesuesi qe na qenke mesiguri,apo teza e Henri Kisingjerit siq ju mesoi si ta zhvilloni luften,a a nuk eshte e vertete kjo ore martufozali!!

Per çka luftoi uçkeja?Per kosove e kam se pari pyetjen matufazi?
Per çka luftuan shqiptaret me maqedoni?
Per çka luftuan shqiptaret ne luginen e Presheves?
............................................................................
jep pergjigje se jeni mesue me e frigue popullin me shpiunllaqe duke e malltretu,lozur me popull bashk me shkije!!!Ju e masakruat popullin e juai,ju ja mundesuat qe ti djegin shtepit,ju ja mundesuat shkive ti debojne shqiptaret per teje kufinjeve,ju ua pruret qe ti plaqikisin shqiptaret dhe plaqkat ti ndani per gjysme me shkije!!
UçKeja mi pase meritat e veta KOSOVEN e kishte pavaresue pa e pyetur amerken e pa e pyetur rusin!!!Pordha mos na shite ketu sepse nese mendoni o qe e mashtroni popullin me ane te forces matuf e kuptone kete thenje ku po ta qesi?!!!E Amerika me pase njohure nuk e kishte shendrrue uçken ne TMK(ne trupa mbrojtese civile me shkyme zjarme!!!,Kjo nuk ka qen uçk,pos rrugaqa dhe shpiuna!!Ku ata qe kane luftue me gjithe zemer,jau keni pergaditur kurthat dhe i keni vrare,e femit e tyre tani jetima dhe fukarenje,e grat e tyre duke ua perqitur,sepse keshtu i keni bere planet ogurezeza,e qofshit per mote te pervelua siq na perveluat ore matufazi,dhe turpî juai,ju skeni turp e ju vrafte drejtesia siq po u afrohet se boten nuk mundeni me mashtrue ,siq po e mashtroni popullin e juaj!!!!!
Dhe nese e flasi te verteten sipas jush qenkam spiun i armikut?!!!Jo zotni i mallkuar,une jam tradhetar i shpiunave ,qe pûnojne kundra popullit dhe e mashtrojne popullin me force a qena!!!!


Une nuk po flasi mbrapa shpines,as sot as ne kohen e titos as ne kohen e fadilit qe ne komitetin e sufrekes e kam shtirire nere tavaolina e shume disa qe kane pasur fame titista!!!I vetem kam qene pore kam pase vlere me miliona!!!!Verejtje po te japi qe mos ti drejtohesh asnjeriut qe mos te flasi te vertetat?Pse sepse luften e udhehoqen ish komunistat qenat dhe tani qeverisin kosoven ata!Ata sepse ata nuk leshojne penje per tjeret,sepse ata kene te paret ne kohen e titos,te paret kene ne kohen e rugoves,te paret kene ne aradhat e uçkes,dhe te paret jeni ne bashkpunim me nderkombetar sikur me serbin,e me tutje me kane do baheni qe ju kane sosur kokrrat e jetes!Ju na keni rrahur e vrare kur une kam kerkue Republike,Ju me keni malltretue e shajte ne nane kur jua kam mbrojte flamurin e shqiptareve eh se çfare kombi?!Ju me keni thyere kiosket kur populli votonte tek une per pavaresin e kosoves..Keto jane argumentet e mija ore i zi ore iriq me therra.Une jam qe i kam nisur demostratat ne menzen e studenteve me 11 mars 1981.Une jam ky Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi)qe ua bera te mundur kethimin ne kosove kur u deboi shkau dhe rruget per dalje perteje kufinjeve ua mesonte uçkeja Blerim Kuçi kusheriri im!!!a me genjeshtra doni te jetoni jetoni o shkavella jetoni!!.Haram u kjofte mundi im,kurr drite te diellit mos pafte ky popull vetem pse me perbuzi aq shume dhe nema kurr mos ju lafte qetsi breze mbas breznive,dhe jetofshi si sharagjinje neper dyerte e tjereve dhe mall e paqit drejtesin,...sepse jeni popull qe jeni mesue te jetoni ne kurriz te tjetrit duke spiunue e marr grada por duke i shkaktue plage vellaut siq me shkaktuat e po me shkaktoni tani ne femi,por ani a shqiptar deri ne kysmet se zoti ashte i madh dhe keni mi pague hiq mos u merzitni!!!!


Shkruan
Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi) dilni edhe ju si une i hapur
Rreth flamurit te perqar
ta lidhni besen tradhetar me tradhetar
nga lufta veq ai largohet
qe ka lindur patriot
dhe nuk vdes si i mjer
per tradhetar!
Zoti me goje e ka thene(OKB=
se sa kombe mbi dhe treten

siq po tretet shqiptaria!

........................................

E po tani e keni luften me serbi,e nese e fitoni pavaresoheni e nese mendoni se serbija do u pranoi qe ti baheni argatar spiuna keni me gabue se kane me ju mashtrue e kane me ju pre ne fyt,keshtu eshte plani pasha te madhin perendi,por shterngone biren e bythes e harroni tradhetirat e spiunllaqet sa nuk keni perfundue ne humneren e pafundet!!Ma pare ju kisha udhezue qe te i drejtoheni perendise me keto fjale;O zot i bekuar na fale qe kemi punue kundra vellaznive tone,dhe te betoheni qe prej sodit nuk do punojna si tradhetar ne mulli te armiqveve,por do ta duajm njeri tjetrin sikur na ka pjell nje nane,!Dhe thuani:do vdesim per njani tjetrin.Bane vaki perendija ua fale mekatet,a mos mendoni qe sikur Isan qe e vrajten vete Jahudit dhe rrenat ja leshuan tane botes se perendija e flijoi djalin e vete per me ja fale mekatet mekatareve ,kan cofe keto kohera bllok i cimentit apo i dheut te vorrave!!!!


profili
Postime: 1 2007-06-27


Blloku

Albania

Harakiri1 Ne nuk ju pershendesim juve te cilet jeni te tilet se pse ju jeni shpiuni i popullit tuaj dhe i gjithr kombit shqiptar dhe ju nu keni vend as ne trojet shqiptare kerkun e lere me ne Kosove por ne nuk do te debatojm me ju fare por keni kujdes dhe pastojeni gjuhen e nenese nese je gjake shqiptari por nese nuk je apo je i perzier kurr mos u degjofshum se nese kishim pasur mundesi per tu pare kishte qene diqka tjeter dhe nuk kishte me te ra ne mende me per UÇk-e kosove .Me njerez te tille si ju nuk kemi nevoji te debatojm dhe mos i a kthe pushken veti ne debatet qe i bejme ne ne kete forum por nese je i krimbur skem qka te bejm hajrin ja pafsh


profili
Postime: 14 2007-07-06

Anaa
Switzerland


Harakiri1 ju ne fund nuk keni ber asgje nese fillojm dhe nji vlersim me arsye te shendosh dhe as njeri nga ne nese ke then kontribut ja ke pasun borgj atdheut dhe borgjin duhet te ja kethej cdo kush qe ka mundesi dhe kurr mos pyet cfar beri atdheu per mue por une per atdheun une nuk dua te ofendoj as kend vetem se te sharat nuk besoj se sjellin gje as ne ket tem dhe ne asnji vend vetem te krijojn nji tension psikologjik ku tejkalon jasht arsyes dhe ne fund te fundit borgjin e ka lar dhe do ta lash sepse ne ate tok do te varrosemi te gjithe ne qe jemi shqiptare herakir besoj nuk eshte mire te ndrrosh nikat se shum here ke shkrue po keto llafe ne ket forum vetem sa ndrron nik dhe as gje me shum burri nuk ndrron nofk po del hapur ate qe ka e thot ne shesh te burrave ball per ball jo me nofka e emra se nuk te vret njeri as ty as mue drejtesija nuk lejon por me duket burrat e sodit kan marr dimit me uqkur vesh dhe nuk ka ma kan vdek dhe flasin pas shpine e jo ne log te burrave pershendetje nga Anaa.

profili
Postime: 1091

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Denoncimi i atyre qe kane keqperdorur Luften e UçK-es Empty Re: Denoncimi i atyre qe kane keqperdorur Luften e UçK-es

Message  Perparimi Sam 21 Juil - 3:11

Blloku

Albania

Pershendetje te gjitheve
Une kisha per tu lutur te gjitheve mos u hyni puneve te pa puna se nuk eshte koha tani te bejm kesi bisedash se qka ka punuar dikush ne kohen e luftes .
Lufta ka qene dhe ka mbaruar por njerezit duhet te vazhdojn jeten e mos te mirren me pune qe nuk ju takon atyre .
Gjinit i kisha then qe ta mbylle gojen me heret se te gjithe populli qe ta lexon shkrimin tend menjhere ka per ta kuptuar se qfare njeriu ke qene dhe je tani prandaj merrne veten me te mire dhe kthehunui punes dhe punonio se ndryshe nuk do jau qete.
Njerezit te cilet jane duke u sherbyer me thashethemet e huaja tanui nuk ja vlen prandaj ju kish lutur qe ta mbyllni kete kapitul per Ushtrin Çlirimtare te Kosove sepse ju nuk jeni ata qe e perfaqesoni as qe e keni perfaqesuar ndonjeher .
UÇk-ja i ka meritat e veta qe edhe Amerika e ka njohur si ueshti te mire e ju te folni se qfare ka qene ajo nuk ju vjen turpe per veteveten e juaj.
Njerezit e dobet qdo here flasin mbrapa shpine prandaj ata quhen shpiun te aremikut .
....................................................................
pergjigje bllokut te mutit:

1)Une kisha per tu lutur te gjitheve mos u hyni puneve te pa puna se nuk eshte koha tani te bejm kesi bisedash se qka ka punuar dikush ne kohen e luftes .
.................................
.................................
pergjigje ne kete fjali tende o shka===per ty çenka pune e pa pune ti rrokemi se si na tradheuan ne lufte shqiptaret dhe per kete ska pavaresi ore shka?,sipas teje koha ka kalue e masakrave te shqiptareve dhe mos ti marrim neper goje,kjo eshte sipas teje i vrajtem vellezerit tane dhe mos te pershperisim ma tutje,ti frigoni deshmitaret me vrasje,,§!!!kedshtu edhe ne kohen e skenderbeut thonin,keshtu edhe ne kohen kur Teuten e tradhetoi Theodor Dhimitri,keshtu thonin ne kohen e Fadil Haxhes,kur shqiptaret bashkpunetor te shkaut i vriteshin liridashesit,keshtu ja la ne amanet punen ne vazhdim Ibrahim Rugoves,ku e kriun levizjen per pajtimin e gjaqeve,ku ishte kryeplaku Anton Qeta kjo u krijue me qellim qe mos te hakmmirremi ne shpiunat!!!mos tja vrajm shpîunat e serbit,pra Anton qeta ia beri te mundur ti pajtoi shpîunat me liridashes,dhe vertete e komofluan luften çlirimtare keta shpiuna sepse pastai ishin ma te lire qe te vepronin kundra kosoves!!!!!

2)Lufta ka qene dhe ka mbaruar por njerezit duhet te vazhdojn jeten e mos te mirren me pune qe nuk ju takon atyre .
............................
.............................pergjigje
Lufta ka qene dhe ka mbetur,sipas teje lufte paska pasur,por me tradheti,dhe na paskan lene ne dere luften prape sipas teje,dhe neve nuk duhet te na interesoi pse keshtu pse na vrane bashke me shkaun,pse na debuan bashk me shkaun,pse na dhunuan bashk me shkaun????Kush je ti more majmunat?

3)Gjinit i kisha then qe ta mbylle gojen me heret se te gjithe populli qe ta lexon shkrimin tend menjhere ka per ta kuptuar se qfare njeriu ke qene dhe je tani prandaj merrne veten me te mire dhe kthehunui punes dhe punonio se ndryshe nuk do jau qete
........................................pergjigje
Ti rekomandon qe gjini ta mbylle gojen qe populli dhe njerezia mos ta dine se çka paskan beterue te uçkes me shkaun?çfare njeriu paskam çene sipas teje ?spiun ???Jo JO ore blloku baltes se derrit,as babe e as gjysh e as katrasgjysh,pos e kam shkrire jeten per shqiptari,por paskam gabuar shumeeeee!!!!!Une ky njeri qe jam dhe kam qene si ne kohen e titosit fadilosit rugovosit dhe me uçken(TMK)Ska shqiptar qe mundet per mua te flasi fjale te keqia,pos qiftat shpiunat po sepse i njoh qenat sepse shumices ua kam krehur kokat!!!!!

4)Njerezit e dobet qdo here flasin mbrapa shpine prandaj ata quhen shpiun te aremikut .
.......................................pergjigje
O pedofil,une nuk kam folur kurr mbrapa shpines edhe atehere kur shqiptaret udbasha ma kane shtie thiken ne fute me shkiet,edhe kur me kane lidhe e donin te me pushkatonin,une nuk po shkruai pa identitet por i hapur me emer e mbiemer ore shka apo servill i shkaut!!!!Dhe mos etiketo puntorin qe ka dhene jeten per shqiptar si spiun,sepse jeni pisa te poshter dhe veten e ngriteni neper balta derrash kinse na çliruat a na keni shklerdhyere tamblin e nanave shqiptare......



shkruan
Haxhi latif Smail Krasniqi(Kuçi)
nga Jancisti,komuna e Malisheves te zbritur ne sufreke

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Denoncimi i atyre qe kane keqperdorur Luften e UçK-es Empty Re: Denoncimi i atyre qe kane keqperdorur Luften e UçK-es

Message  Perparimi Sam 21 Juil - 3:37

Harakiri1 ju ne fund nuk keni ber asgje nese fillojm dhe nji vlersim me arsye te shendosh dhe as njeri nga neas kend vetem se te sharat nuk besoj se sjellin gje as ne ket tem dhe ne asnji vend vetem te krijojn nji tension psikologjik ku tejkalon jasht arsyes dhe ne fund te fundit borgjin e ka lar dhe do ta lash sepse ne ate tok do te varrosemi te gjithe ne qe jemi shqiptare herakir besoj nuk eshte mire te ndrrosh nikat se shum here ke shkrue po keto llafe ne ket forum vetem sa ndrron nik dhe as gje me shum burri nuk ndrron nofk po del hapur ate qe ka e thot ne shesh te burrave ball per ball jo me nofka e emra se nuk te vret njeri as ty as mue drejtesija nuk lejon por me duket burrat e sodit kan marr dimit me uqkur vesh dhe nuk ka ma kan vdek dhe flasin pas shpine e jo ne log te burrave pershendetje nga Anaa.
.......................................pergjigje Anes
1) nese ke then kontribut ja ke pasun borgj atdheut dhe borgjin duhet te ja kethej cdo kush qe ka mundesi dhe kurr mos pyet cfar beri atdheu per mue por une per atdheun une nuk dua te ofendoj
......................................===Sipas teje ana ja paskam borgj atedheut ,dhe pasi tja japi mundin atedheut duhet nga shqiptaret ta leshoi atedheun,çka mendon ti?A je ka me kupton?E une po te pyesi çka beri populli per mua?Kur u rroksha per flamur,kur kerkojsha republike,pasvaresi dhe shqiptaret me rrahnin e jo shkijet,ma shkije shqiptaret po me dalin dhe ndaq pranoje te verteten o tranoju,sepse kam fakte te gjalla e pordhavica...Dhe kurr as sorra eshtrat ne token e kosoves mos mi prufte a morre vesh sepse nuk dua te varrosem ne mesin e shpiunave,sepse kosova eshte vendi i vetem i shpiounave ne kete rruzull te tokes.
Nikat nuk i nderrroi vete disa here e kam cekur ,por moderatoret me shkyqin dhe duhet patjeter te regjistrohem me tjeter link,e din edhe SOFRA(Shpati) kete pune nese i beson bani pyetje per mua.
E qe thuash dil me emra e mbiemra?PO ti a nuk e lexon artikullin dhe ne fund e shkruai emrin dhe mbiemrin ,vetem nese kerkon emer te ketij çka e kam perfundi!!!??Dhe kurr nuk iu kam tute as shkaut e as spiunave shqiptar as nderkombetar.

Edhe ti ana si blloku i mutit po me thuash se po flasi mbrapa shpines,hahahahaa ku e ke qellimin si deshiron me te thene ndryshe para syve nuk di ma mire mesom te lutna!!!!!


Haxhi Krasniqi(kuçi)

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Denoncimi i atyre qe kane keqperdorur Luften e UçK-es Empty Re: Denoncimi i atyre qe kane keqperdorur Luften e UçK-es

Message  Perparimi Sam 21 Juil - 3:42

View Full Version : Denoncimi i atyre qe kane keqperdorur Luften e UCK-se

http://www.albanian.com/community/vbl/archive/index.php/t-1330.html
--------------------------------------------------------------------------------

durazzo01-12-2005, 11:51 AM
[quote:55188885c7="Arbman"][b:55188885c7]Viti 2005 - Vit i Denoncimeve te atyre qe kane keqperdorur Luften e UCK-se ne Kosove[/b:55188885c7]

Shkruan: Bardhyl Ajeti

Ish-Komandanti i Shtabit te Pergjithshem te UCK-se, Sylejman Selimi, i njohur me nofken e luftes, "Sulltani," gati gjashte vjet pas perfundimit te Luftes ne Kosove, me ne fund shpalos "luften intime," dhe tregon te verteten e luftes se UCK-se. Ai me ne fund nuk mundet me te fsheh luften e drejte heroike te UCK-se.

Ky Komandant ka filluar te tregoj te verteten dhe te distancohet nga aktet e liga te Kosoves se para dhe pas luftes ne Kosove.

Ai nje interviste dhene nje gazete ditore ne Kosove, ka treguar qarte se Hashim Thaci, Xhavit Haliti dhe Jakup Krasniqi, gjate kohes se luftes ne Kosove, me shume kane qendruar ne Zvicer, Shqiperi dhe ne ato pjese te Kosoves ku nuk ka pasur lufte, se sa kane qene ne zonat e rrezikshme, apo aty ku nuk kishte lufte. Ne po paraqesim vetem disa nga thekset e Sylejman Selimit gjate nje interviste ne nje gazete ditore ne Kosove.

[b:55188885c7]"Hashim Thaci dhe Kadri Veseli e dime mjaft mire se pse ata nuk jane takuar me Adem Jasharin"[/b:55188885c7]

Sylejman Selimi ne kete interviste dhene nje gazete ditore ka treguar qarte se si Hashim Thaci ne vitin 1997 ishte futur ne Kosove nje here, por me Adem Jasharin nuk ishte takuar.

Ne kete kontekst Sylejman Selimi thekson: "Hashim Thaci dhe Kadri Veseli e dime mjaft mire se pse ata nuk jane takuar me Adem Jasharin. Shkuarja ne Perendim e Hashim Thacit dhe e disa shokeve te tij, ka shkaktuar ftohje te raporteve ne mes Adem Jasharit dhe Hashim Thacit e disa shokeve te tij.

Pse keta te fundit nuk kane mundur te qendojne ne Kosove, kurse Ademi e Hamza, Sahit Jashari, Fadil Kodra - po." ka thene Sylejman Selimi.

Po ashtu Sylejman Selimi tregon se si me 5 Mars te vitit 1998 eshte sulmuar familja e Komandantit legjendar te UCK-se, Adem Jasharit dhe se si Hashim Thaci, Xhavit Haliti e te tjere gjate kesaj kohe nuk kane qene fare ne Kosove.

Sylejman Selimi tregon se si Jakup Krasniqi e Xhavit Haliti kane percare Popullin Shqiptar te Kosoves dhe berthamen e UCK-se, duke i injoruar ne teresi Forcat e Armatosura te Republikes se Kosoves, te dala atehere nga Qeveria Bukoshi.

Sipas Sylejman Selimit, Qeveria e Bukoshit ka ndihmuar disa here me shuma te medha te hollash UCK-ne, por kane qene pikerisht Jakup Krasniqi, Hashim Thaci dhe Xhavit Haliti ata qe kane urdheruar Radion "Kosova e Lire," qe te thuhet se Bukoshi po e manipulon luften.

200 mije markat e Qeverise se Bukoshit, te cilat ai ia ka dhuruar UCK-se kane bere qe Jakup Krasniqi te inatoset thelle dhe urdheroj drejtuesit e Radios "Kosova e Lire," te injorojne Qeverine Bukoshi.

Sipas Sylejman Selimit, Hashim Thaci dhe Xhavit Haliti mbajne barren me te madhe, pse ne si Shqiptare nuk jemi bashkuar.

"Cfare qellimesh kane pasur nuk e kemi ditur, por po shieht qarte se ata na kane demtuar," ka thene Sylejman Selimi.

[b:55188885c7]"Ne fund te fundit, luften e kemi nisur pa Hashim Thacin, dhe pa ata pjesen tjeter te Rambujese (Xhavit Halitin, Jakup Krasniqin e Rame Bujen)"[/b:55188885c7]

Po ashtu, ish-numri nje i UCK-se ne Kosove, thekson se gjate kohes sa Delegacioni i Kosoves ishte ne Rambuje, e bashke me ta edhe disa drejtues te UCK-se, ai gjate nje bisede telefonike me Hashim Thacin, atij i ka thene prerazi: "Ju mund te nenshkruani dokumentin, por ne
rast se e beni nje gje te tille, atehere me mire mos u ktheni fare ne Kosove.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Denoncimi i atyre qe kane keqperdorur Luften e UçK-es Empty Re: Denoncimi i atyre qe kane keqperdorur Luften e UçK-es

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum