Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Tefik Ibrahimi

 :: politika

Aller en bas

Tefik Ibrahimi Empty Tefik Ibrahimi

Message  Perparimi Dim 9 Juil - 14:58

Tefik Ibraimi Po o Tefik Ibraimi,BDI e VMRO ne.O Tefik Ibraimi,o pasha nje Zot,nuk eshte Hamdi Ndrecaj,eshte njeri qe ti lune megjet,nuk ka pas nevoj te me genjen o burr,une ty as me kerkanin nuk te kisha dhane per kerkanin,une e di qe ti ke shpirt shqiptari e tradhetaret e ke veshtire ti njeh,te mashtrojne ,jane dhelpera dhe ledhatojne gjere sa kan interes nga ju.Qat dite qe nuk ka interes qe e sheh qe te ka mjel,e sheh qe ska me te tikirel as per si qenje njerezore.Mua ma bani shoku im Avdi Ibrahimi,e kam dashte si vellaun,kemi fjete te njeri tjetri dhe tani mu ka shendrrue ne armik,dhe te zezat e veta mi hudhe mua,me shpifet per gjanat qe vete qeni i ka ba,dhe e ka shti edhe Reshat Badallen kinse mujn me ma lujt leshin .Reshatin kurr ne jeten time nuk e kam takue,as njerin nga ish te burgosurit politik nuk e kam tikirell se e kam dite qe jan shpiuna te serbise.Keta ma pare kan marr leje prej serbeve pastaj kan shite para shqiptareve patriotizem.Psemua serbet nuk me burgosen?Pse ?Ja une kam punue kundra jugosllavise ja me qi nanen edhe pulat me pjell shqiptar ma paidhe sames se une ma shqiptar as mos te mundoheni me gjete.Me cilin duash i masi veprat e mija atdhetare.Me fakte.Reshatin e kam zane ne mate,.Se pari dhendrri tij Mehe Uka ka qen shpiun i serbise dhe serbet e kan lirue nga burgu per me ja qi nanen Adem Jasharit.Dhe eshte vra nga grupi i Ademit sepse i ka qite ne prite per mi vra policia.Si ka mundesi nje shqiptar mi posedue du patriotizma.Hero i serbeve dhe hero i shqiptareve dhendrri i Reshat Badalles.Tjeeter e kam zan duke ju shpifur Hazer Susurit kinse ja ka dergue mbi 500 mij marka gjermane per ushtrin e uçk es,Vete kam bisedue me avokatin Hazer Susurin e kam pyet a eshte e vertete,?Me ka thene se po genjen,se as nje cent nuk ma ka que.Sipas tjes ky qen qe ne hanover ne banesen e tij vete e ka pas Arkanin,e mundohet mua te ma hedhe.Arkanin sa Reshatin kurr ne jeten timenuk e kam pa e as shetit.E ka shetit Adelina Ismaili,Avdi Ibrahimi,Thaqi e Lima kan masakrue e dhunue femra shqiptare ane e kend kosoves dhe tek ju.Une kujt nuk ja kam qi as gruan,as qiken as nanen as te vdekurit,as kan prej shqiptareve nuk e kam masakrue.Kam rreh si magart shpiunat,a mi qi nanen nuk mujta se me tradhetoi Avdi Ibrahimi dhe Fatmir Lima.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Tefik Ibrahimi Empty Re: Tefik Ibrahimi

Message  Perparimi Dim 9 Juil - 15:05

[size=38]Gruevksi po llogarit në mbështetjen ruso-serbe kundër perëndimit dhe shqiptarëve!
NGA: DIANA BUNJAKU MË: 19 MAJ 2015 NË ORA: 17:29[/size]
Tefik Ibrahimi Lg

Tefik Ibrahimi Largea_kryesore_06-071432049346


Analistët: Rrezik serioz për përshkallëzim të situatës në Ballkan!






Tashmë është bërë e qartë se drejtuesit e qeverisë së Maqedonisë hapur, po e drejtojnë vendin kah një politikë antiperëndimore. Ndërsa, shqiptarët po rrinë si spektatorë, pa bërë asnjë plan dhe po rrinë thuaja pa asnjë ndikim. Por, kjo situatë amullie nuk mund
Por, apo llogarit kryeministri sllavo-maqedon se Gruevski në përkrahjen ruso-serbe, dhe pse Ali Ahmeti me BDI-në, po bëhet pjesë e kësaj aleance?
Tragjedia e shqiptarëve e cila ndodhi në Kumanovë është një krim shtetëror i Maqedonisë, i cili ka shqetësuar të gjithë opinionin shqiptarë, por edhe atë ndërkombëtarë.
Shqiptarët në Ballkan janë faktorë, dhe nuk mund të ketë kurrë paqe në Maqedoni e as në Ballkan, pa respektimin e faktorit shqiptarë, kudo që ndodhen në trojet etnike.

Shahu: Gruevski llogarit në Rusinë dhe Serbinë!
Rexhep Shahu analist politik thotë për “Bota sot” se Gruevski llogarit përkrahje e mbështetje nga Rusia e Serbia dhe Ali Ahmeti e Menduh Thaçi.
“Ata janë pengje që nuk kanë trimëri me u shkëputë, janë pengje të Gruevskit, janë pengje të tradhtisë së tyre, që kanë bërë ndaj interesave kombëtare shqiptare”, thotë analisti politik Rexhep Shahu.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të martën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në Kosovë dhe diasporë)

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Tefik Ibrahimi Empty Re: Tefik Ibrahimi

Message  Perparimi Dim 9 Juil - 15:06


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Tefik Ibrahimi Empty Re: Tefik Ibrahimi

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum