Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani

 :: politika

Aller en bas

Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani Empty Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani

Message  Perparimi Jeu 15 Juin - 17:49

[size=44]Flet Milaim Zeka: Kjo është përgjigja përfundimtare për Adelina Ismailin![/size]
 14.03.2017 • 20:53

[size=34]163[/size]Shkepje

 [url=https://twitter.com/intent/tweet?text=Flet+Milaim+Zeka%3A+Kjo+%C3%ABsht%C3%AB+p%C3%ABrgjigja+p%C3%ABrfundimtare+p%C3%ABr+Adelina+Ismailin%21&url=http%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fflet-milaim-zeka-kjo-eshte-pergjigja-perfundimtare-per-adelina-ismailin%2F&via=telegrafisti&related=telegrafisti T%26euml;+fundit+nga+Telegrafi][/url]

Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani Adelin-a-780x439
Ka vazhduar debati i ashpër ndërmjet këngëtares Adelina Ismajli dhe gazetarit Milaim Zeka.
Ky i fundit ka thënë për Gazeta Blic se e mbyllë këtë debat për hir të motrës së Adelinës, Zanfinës.
Zeka thotë se debatin e ka nisur për humor me Astrit Haraqinë, dhe pastaj është inkuadruar Adelina dhe siç thotë gazetari, e ka fyer pa të drejtë.
“Nuk është kurrfarë turpi Adelina me më rreh mu shpulla, por ka shumë para meje që do të duhej me i rrahë ajo, unë e kam filluar ketë debat me humor, me Astrit Haraqinë, ndërsa ajo më ka fyer mua , ndërsa unë i kam treguar vendin”, tha ai për Gazeta Blic.
Ai tha se debatin po e mbyll vetëm për hirë të Zanfinës, e cila sipas Zekës e ka marrë në telefon edhe e ka lutur që ta mbyll këtë debat.
Lexo po ashtu:
Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani Adelina-380x233Adelina Ismaili i kundërpërgjigjet Milaim Zekës që sipas këngëtares i ofendoi nënën e ndjerë (Foto)

“Të lutëm prej tokës në qiell, me e mbyll debatin, ajo e din shumë mirë, edhe nëna ndjerë, se sa ju kam ndihmuar unë këtyre si familje, dhe sa ju kam qëndruar afër tyre, unë d.m.th jam shokuar nga reagimi i Adelinës”, janë këto fjalët e Zekës për Gazetablic.
Milaim Zeka, ka kërkuar falje publike në rast se Zanfina, e ka marrë si fyerje atë çka ai ka thënë për nënën e tyre.

“E kam thënë timen, ndërsa ajo nuk është përgjigjë në atë çka unë kam thënë, në qoftë se, Zanfina jo Adelina, e ka marrë se unë në ndonjë formë e kam fyer nënën e tyre të ndjerë, kërkoj falje publikisht”
Zeka mendon se Adelina ka qenë e dehur në rastin kur edhe ka reaguar, ose nuk ka qenë në mend.
Kjo pasi që siç thotë Zeka, ishin shoqëri të mirë së bashku. Madje ai thotë së i ka shpëtuar edhe jetën asaj.
“Une Adelinën e kam pas shumë shoqe, kam qenë në familjen e Adelinës, për këtë jam ndier i shokuar. Adelina kur e ka bo reagimin ndaj meje, unë nuk besoj kurrë se Adelina nuk ka qenë e dehur, unë jam 100% i bindur se ajo ose ka qenë e dehur ose ka luajt nga truni, sepse nuk mundet një njeri të reagoj ndaj një njeriu që dikur e ka pasur mik, edhe kur një njeri e ka pasur personin qe i ka ndihmuar më së shumti. Unë Adelinës ia kam shpetuar jetën”, tha Milaim Zeka për GazetaBlic.com

Adelina IsmailiMilaim Zeka

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani Empty Re: Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani

Message  Perparimi Mar 9 Juil - 11:29

[size=44]Adelina Ismaili i kundërpërgjigjet Milaim Zekës që sipas këngëtares i ofendoi nënën e ndjerë (Foto)[/size]
14.03.2017 • 19:16 / E përditësuar

 

 


Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani Adelina-780x439





Nuk reagoi publikisht përmes rrjeteve sociale në periudhën shumë të vështirë pas humbjes së nënës, përkundër ngushëllimeve të shumta.
E ishte një fjali e gazetarit Milaim Zeka ajo e cila bëri që këngëtarja Adelina Ismaili, e njohur si diva e skenës muzikore shqiptare të reagojë e nevrikosur në Facebook.

Në replikë me këngëtaren, Milaim Zeka për Express, hodhi akuza se Adelina bashkë më nënën kishin gjetur strehim dhe mbrojte direkte në Beograd nga she i shërbimit sekret të Sllobodan Millosheviqit, Stanishiq.
Lexo po ashtu:
Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani Adelina-ismajli-380x233Imazh i vitit 1996, Adelina Ismaili flet për UÇK-në dhe zbulon se kush janë dy komandantët e Facebookut (Foto)

‘Dua t’ia kujtoj asaj se e kam mbrojt në një rast Adelinën gjatë luftës, ajo e din një rast kur e ka pas jetën në rrezik e kam mbrojtur dhe e dyta sa i përket mbrojtjes nga policia serbe Adelina e din që kur ka qenë në Beograd, pse e ka quar në Beograd Sali Banana atë dhe nënën e vetë, dmth ajo ka kërkuar mbrojtje në Beograd direkt prej shet të shërbimit sekret të Millosheviqit, kështu që unë edhe Berati s’kemi pas më mbrojte sepse ajo ka pas mbrojtje direkte prej Stanishiqit’ deklaroi Zeka për Express.
E kjo nuk është kapërdirë aspak lehtë nga këngëtarja e cila në reagimin e gjatë, të cilin e ka konsideruar si të fundit është shprehur.
E fundit për ty Milaim dhe Milaimat tjerë…Nuk jeni kaq të “sertë” kur po takohemi, po nejse. Akuzat që mi keni bërë që nga fëmijëria mua vetëm më kanë forcuar. Deri sa jam bërë imune dhe nuk më bëni më asnjë përshtypje. Keni fat që kurrë nuk iu kam marr seriozisht, as unë dhe as ky popull. Kur edhe Adem Jasharin e keni akuzuar, çka të them unë?! Sa i përket ushtrisë: Po, do të bëhet! Dhe do të bëhet pikërisht nga LDK. Siç ju kam thënë me këngë prej vitit 1995. Të pëlqeu ty dhe tjerëve si ti, apo jo. Nëse ndonjëherë kam pas mbrojtje, e kam pas vetëm nga Ibrahim Rugova dhe këta fansa të mi. Ai Rugova të cilit as nuk ju keni afruar as nuk do të arrini me iu afruar deri te këmba. Dhe sa të jem gjallë do t’ia këndoj këngën, për të cilën personalisht më është falënderuar. Sikur ky popull, që kurrë nuk harruan cila është kënga e parë për ushtrinë…
Ti e din që kurrë nuk do të reagoja. Por ti nënën e vdekur ma ofendove. Pa i bërë ende një vit që e kam varros, pa më dhënë rast ti falënderoj ata që më ngushëlluan… Kam me t’rreh bre shpulla gojës me dy duart e mia ne momentin që takohem me ty! Mandej kthjellësh kush jam,se si duket tu kanë ngatërruar ty. Edhe e fiton një storie ekskluzive për Adelinën, me fituar pare e like. A bon me chill tash? A.I. 
 /Telegrafi/

https://telegrafi.com/adelina-ismaili-kunderpergjigjet-milaim-zekes-qe-sipas-kengetares-ofendoi-nenen-e-ndjere-foto/

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani Empty Re: Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani

Message  Perparimi Ven 16 Aoû - 6:19

Lexo po ashtu:
Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani Adelina-ismajli-380x233Imazh i vitit 1996, Adelina Ismaili flet për UÇK-në dhe zbulon se kush janë dy komandantët e Facebookut (Foto)

‘Dua t’ia kujtoj asaj se e kam mbrojt në një rast Adelinën gjatë luftës, ajo e din një rast kur e ka pas jetën në rrezik e kam mbrojtur dhe e dyta sa i përket mbrojtjes nga policia serbe Adelina e din që kur ka qenë në Beograd, pse e ka quar në Beograd Sali Banana atë dhe nënën e vetë, dmth ajo ka kërkuar mbrojtje në Beograd direkt prej shet të shërbimit sekret të Millosheviqit, kështu që unë edhe Berati s’kemi pas më mbrojte sepse ajo ka pas mbrojtje direkte prej Stanishiqit’ deklaroi Zeka për Express.
E kjo nuk është kapërdirë aspak lehtë nga këngëtarja e cila në reagimin e gjatë, të cilin e ka konsideruar si të fundit është shprehur.
E fundit për ty Milaim dhe Milaimat tjerë…Nuk jeni kaq të “sertë” kur po takohemi, po nejse. Akuzat që mi keni bërë që nga fëmijëria mua vetëm më kanë forcuar. Deri sa jam bërë imune dhe nuk më bëni më asnjë përshtypje. Keni fat që kurrë nuk iu kam marr seriozisht, as unë dhe as ky popull. Kur edhe Adem Jasharin e keni akuzuar, çka të them unë?! Sa i përket ushtrisë: Po, do të bëhet! Dhe do të bëhet pikërisht nga LDK. Siç ju kam thënë me këngë prej vitit 1995. Të pëlqeu ty dhe tjerëve si ti, apo jo. Nëse ndonjëherë kam pas mbrojtje, e kam pas vetëm nga Ibrahim Rugova dhe këta fansa të mi. Ai Rugova të cilit as nuk ju keni afruar as nuk do të arrini me iu afruar deri te këmba. Dhe sa të jem gjallë do t’ia këndoj këngën, për të cilën personalisht më është falënderuar. Sikur ky popull, që kurrë nuk harruan cila është kënga e parë për ushtrinë…
Ti e din që kurrë nuk do të reagoja. Por ti nënën e vdekur ma ofendove. Pa i bërë ende një vit që e kam varros, pa më dhënë rast ti falënderoj ata që më ngushëlluan… Kam me t’rreh bre shpulla gojës me dy duart e mia ne momentin që takohem me ty! Mandej kthjellësh kush jam,se si duket tu kanë ngatërruar ty. Edhe e fiton një storie ekskluzive për Adelinën, me fituar pare e like. A bon me chill tash? A.I. 
 /Telegrafi/

Lexo po ashtu:
Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani Adelina-ismaili-380x233Adelina Ismaili publikon pozën e parë si shtatzënë (Foto)

“Meqenëse u kthye në trend të flitet për ushtrinë e Kosovës: Miq, ju përshëndes me një foto nga fundi i 1996, atëherë kur edhe unë si vajzë 17 vjeqare e Prishtinës e njihja krijimin e UÇK-së. Dhe guxoja ti këndoja,e vetmja… Sa do të kisha dashur që atëhere ti kisha njohur disa “gjeneralë” të Facebookut (Milaim Zeka, Berat Buzhala, e qesi ) do ti thërrisja të vinin të më ruanin mua nga policia serbe. Por, duke i njohur si i njoh sot, rrezik se do të përfundonin nën fustanin tim (në këtë rast nën pantallonat e ushtrisë) Chill, se dada vjen apet ????A.I”, ka shkruar Ismaili.
Ndryshe, kjo e fundit tash e sa vite jeton në shtetin zviceran krahas bashkëshortit Valit. /Telegrafi/
Meqenëse u kthye në trend të flitet për ushtrinë e Kosovës: Miq, ju përshendes me një foto nga fundi i 1996, atëherë kur edhe unë si vajzë 17 vjeqare e Prishtinës e njihja krijimin e UÇK-së. Dhe guxoja ti kendoja,e vetmja... Sa do të kisha dashur që atëhere ti kisha njohur disa "gjeneralë" të facebookut (Milaim Zeka, Berat Buzhala, e qesi qe po më kushtojnë statuse...) do ti thërrisja të vinin të më ruanin mua nga policia sërbe. Por, duke i njohur si i njoh sot, rrezik se do të përfundonin nën fustanin tim (në këtë rast nën pantallonat e ushtrisë) Chill, se dada vjen apet [size=16]:stuck_out_tongue_winking_eye:A.I.[/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani Empty Re: Adelina kerkon ndihme nga Milloshi qe ta shpeton nga Arkani

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum