Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Shyqeri Kuçi

 :: sport

Aller en bas

Shyqeri Kuçi Empty Shyqeri Kuçi

Message  Perparimi Dim 30 Avr - 7:25

https://www.facebook.com/reshad.kabashi.7?fref=nf


Reshad Kabashi
Nga kuti im
ANDROID, PRESIDENTI
E kam nje telefon te ashtuquajtur "i mencur". 
Platforma eshte robotike - Android.
I programuar me precizitet tej mase. 
Cfare ti komandoj, pa fjale e zbaton urdherin.
Spo mund te shmangem nga aktualiteti i djeshem ne Shqiperi. 
U veprua sikurse me platformen Android te telefonit tim.
Tani po e kuptoj se pse Edi Rama insistoj periudhe te "gjate" prej 12 ore qe ta "bindi" robotin e tij qe neser te gedhij si President unifikues i popullit te Shqiperise demo(n)kratike.
Shqiperia eshte vendi unik me President te programuar, sipas sistemit "e di ra ma AL2017".
[size=12]s
[/size]

Commentaires
Shyqeri Kuçi 15241427_133250437158730_4315468363701780550_n

Shyqri Kuci Jeta politike në Shqipëri dhe Kosovë kaherē ka marrë fund!
Lum ai që di ta anashkalojë dhe mos merret me te fare.


Shyqeri Kuçi 1426686_1380970262151401_1524386159_n
Enver Shaipi Nuk ka kush force qe ti anashkaloj horat qe i ke me bollek,dhe nuk si te largohesh kur i sheh se ma zi se Milloshi jane ka ja bejne popullit.Shyqeri Kuci disa marrin fryme me goje e disa me hund,krejt mvaret se ne çfare rrethi kane qen..Ne Sufrek jane ka e lozin vallen ata qe kan bashkpunue e punue neper komune gjygje e shkolla.Kam ndegjue qe ne sufreke nje shqiptar profesor qe ka pas firmen e pijeve freskuese,çdo dite para portes se policise nga 10 gajbe me pije ua lindete dhe ne banken e serbise per izbeglica ua ka fale 115000marka gjermane.Ka pas edhe asi qe kane pas shitore ku kane dhurue qindra mija marka per Milloshin,e sot bahen patriota dhe nese nuk e keni dite kan qen te veshur me petka te uçk es.Krisma ma e madhe ka qen bobardimi i shtepise tende.Shefki Muqa a ju kujtohet ne Vraniq kur gjuajti skaj serbeve me ate topin e babes zeman dhe i nxiti serbet mi dhunue ne shkolle grat dhe mashqit mi ndare e kae deshten i masakruan.Ne komune ata qe ishin sherbetoret e Milloshit sot i ke shefa o Shyqo.A ka ma rend kur sherbetori i serbise te thote ti ke qen sherbetor i serbise dhe te kercnohet me ja pasur friken...
J’aime · Répondre · 1 h
Shyqeri Kuçi 15241427_133250437158730_4315468363701780550_n
Shyqri Kuci Shumë nga të dëgjuarat janë përfolur dhe përflitten.
Ka t'atillë që nuk janë dëgjuar fare, ndërkaq tani luajnë rol në mjedise të caktuara. Absurditet shqiptar!
Unë, për fat të keq, disa i njoh, por sa më shumë që të merresh me ta, aq më shumë krekosen!
Të merituarit nuk përkrahen, ish spijujtë avansohen! Këte e bënë ky milet, mjerisht.
Nga këto fakte, unë komunikova ma bacin Reshad, duke aluduar n'ate se, sa më shumë t'i injorojmë të pamerituarit, aq më shumë i japim përkrahje të meriituarëve.
Dikush, dikur me para ka blerë emër, tjetri rehatin e biznesit. Këto dukuri kanë qenë evidente.
Shtëpia ime, Enver, nuk ka qenë bombarduar, por qe kallur me dorë.
Kjo është e vërteta. Unë atëherë isha në pozicione mbi lagjen e Sallaukëve, në Studençan, dhe s'isha në mundësi ta shihja flakën e shtëpisë time. E di, sipas gazetës, se ishte shtëpia e parë e djegur në Suharekë.
Veprimet e ndryshme në kohë lufte, për mua kanë qenë të panjohura, andaj nuk gjykoj sipas thashethëmeve.
Një është e vërtetë: ka t'atillë që kanë patur "allashvireshe" me shkaun.
Je n’aime plus · Répondre · 1 · 12 min
Shyqeri Kuçi 1426686_1380970262151401_1524386159_n
Enver Shaipi Shyqri Kuci Nese heshtni ndaj ketyre,siq pasket bisedue me Reshatin,gabim e keni,por keta qej duhet mi debue ne rts,jo mi lene me ju shtype prape ne vend te serbise.Iku serbia i la sherbetoret e vete jo vetem ne kosove por ne tere viset shqiptare.Nese ti ke qen ne studenqan,une po te them se ajo rakete qe ka kalue mbi qatin e shtepise sime femijt jane shtire per toke,nga ushtima e madhe.Shume mire e kam pa kur ka eksplodue mbi shtepine tende ,me falish ta hankshi balten ata qe te paskan genjye.A u besoni shpifarakeve ,apo deshmitarit ?Se me çfare mbushje ka qen nuk e di.
J’aime · Répondre · À l’instant

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum