Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

 :: sport

Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Jeu 21 Juin - 15:31



Dernière édition par le Sam 23 Juin - 7:26, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Jeu 21 Juin - 15:42

Shiu2007





Austria


PO, gjate studimeve kam banuar 3 muaj me nje shoqe dhe kemi qene shoke me shume te sinqerte qka rezulton se edhe sot kemi raporte te mira familjare ( asgja me shume se shoqeri). shuem kush me ka thane se sja kam thane realitetin por mvaret nga karakteri i personit

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Jeu 21 Juin - 15:43

Shiu2007


Austria


po te isha edhe ne moshen 100 vjecare e te tradhetohem moralisht e beje ndarjen

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Jeu 21 Juin - 15:44

Shiu2007


Austria


se paku ne jete cdo njeri dashurohet 2 here.(heret a vone kjo ndodhe).

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Jeu 21 Juin - 15:46

Shiu2007





Austria


Nje mendim i imi pse vajzave u pelqejen te zite eshte sepse ata dine te sillen me femrat me teper me femrat e bardha jane shume shume te sjedhshem dhe shume te dashur kjo eshte nje nga arsyet kryesore qe te bardhate lidhet me te zite
une personalisht nuk i honeps dot nuk eshte se jam raciste kundra tyre po nuk e imagjinoj veten me nje te zi ta puth me duket e pamundur ......

"copy nga Elda" tani pason mendimi
im

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Jeu 21 Juin - 15:48

Shiu2007


Austria


lufta e fundit ne kosove me detyroj ta le nje jete 11 vjeqare ne perendim, kjo ka ndodhur nje here,

po te hyje kosova edhe nje here ne lufte me dike sma merr mendja se do te jamne mbrojtje te saj....

perse?


edhe aty jam ngope si ne lufte ashtu edhe pas saj.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Jeu 21 Juin - 15:51

Shiu2007


Austria


Emigracioni .......

eshte shume temee mire

pse?

Dikur ca vite me pare themi periudha e vitit 1969-70 ishte periudha kur eterit tane kishin mare kete rruge per shkaqe te sigurimit te kafshates se bukes apo edhe shkaqe te pasurise, me vone te kthehemi ne vitete 1985 e deri ne vitin 2000 dihet se arsyeja e emigrimit kishte ngjyra tjera; siguria per te jetuar apo themi per te mbete gjalle perballe nje regjimi te ndyte serb(per kosovaret) , por nese dikush mergoj pas luftes se fundit ne kosove(2000 e kendej) atehere e bejne kete per nje arsye krejt tjeter. nese dikush pyet pse?
arsyeja eshte se korrupcioni i tepert ne kosove si dhe kushtet qe jane tani ne kosove duke pase parasysh shekullin 21, vertet eshte tmerr nga ajo jete plot trishtim, perfundimisht emigrojne njerezit pas vitit 2000 (une p.sh) shkaku i zhgenjimit dhe ngopja me prralla e fjali deshirore te politikajve tane te paskrubullt........

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Jeu 21 Juin - 15:55

Shiu2007

Austria


interesant ka qene dhe eshte edhe situata dhe gjendja ne kosove, ajo qeshte e verteta transmetohet ne menyra te ndryshme, mkat qe deri me tani sdoli nga ajo apo kjo histori asnje film......
lufta e fundit ishte e barabart me 90% komandante e vem 10 % ushtare, e demonstratat e *81 ishin per kohen me vlere e tani me edhe nga ato sflitet shume aq sa flitet per leninin marksin e engelsin!!!!!!

profili
Postime: 52 2007-06-11

Shiu2007
Austria

Hidajet Hyseni shpesh thonte:

Luften e nisin trimat e flamurin e pervjedhin pisat,<<<<Dhe atij qe e nis luften E shperblejn ja me distancime,ja me plume ne gjokes,je e debojne nga vendi!!!Siq ja kane bere:Ismajl Qemajlit,Isa Boletinit,Nolit,Fishtes,Gurakuqit,Konices e sa e save dhe jo vetem me kaq por tue i vrare e i shpallur tradhetar:

Kete e bana copy nga Ariana (France)

sa i perket kesaj qe me larte solli Ariana lidhur mew theniet e Hhydajet hysenit, ndoshta ska te drejte ta mendoj se hydaheti verte ia ka qelluar meqe edhe hydajeti e din vendin e tij ku ka qene pas demonstratave, e ku pas daljes nga burgu e me pastaj krah i forte ne LDK e dikur kur si mbeti vend tjeter diku i zuri b.... ven ne PDK, ata qe e bene luften hallall e ata shume te tjere te cilet ishin nen hije e qejfe te tyre e qe sot shesin patriotizem haram ndonese ka shume, lavdi deshmoreve te kombit. Ata u flijuan per te mos vdekur kurr.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Jeu 21 Juin - 15:57

Shiu2007
http://www.diskutime.com/disk/thread.php?id=952&faqe=4
Austria


(copy nga Gjini )
me vjen mire qe shkruve pakes,veq a eshte mire,nese ti i ke nisur demostratat,apo luftue dhe tjeret ti pervetesoin per vete dhe sot ata pisa qe kane bashkpunue kundra neve sot shiten patriota!E une sot mu nga ata jam obligue ta leshoi kosoven!Sepse ne kohan e titos isha i papershtatshem moralo politike,po edhe ne kohen e Rugoves po ta them te verteten!Po more burre pse edhe me iu bashkue UçK-es iu bera i papershtatshem?



ky zotriu e paska leshuar kosoven shkaku i disa moskuptimeve dhe se paska qene i papershtatshem edh ene kohen e Titos, edhe ne te Rugoves, plus i papershtatshem edhe ne bashkim ne radhet e UCK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

po vertete prralle , qysh dikush din me shit men bash me kete gjuhe dhe kete fjalore , ne UCK dyert kane qene hAPUR PER TE GJITHE QE E KANE DASHUR KOSOVEN E LIRE DHE QE KAN PAS GUXIM , E TI GJINI me vjen shume keq per kte qe e shkruan , plus kesaj kush ii pasja nis demondtratatt e 81!!!!!!!!!!!!!!!!!, per me e dite sakte se kush i ka nise ti dhe ata qe mendojne si ti duhet te gjurmoni dhe te njhni me mire realitetin, ka shume emra e shume atdhetare qe kane punue per kosove e ty te paska pelqy ndonje pozite ne parlament te kosoves dhe i paske marre te tjeret neper goje me te vetmen deshire dhe arsye se ti i paske pase te gjitha rruget e mbyllura bile edhe me rugoven edhe me UCK; prrallle dhe marri . i mjere edhe ky forum qe po durojka prralla, ky ishte komenti im i fundit ne kete faqe shkaku i shkrimit tend te pa kripe hiqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq, ata qe mendojne se e kam me vend i falemnderoj e ata qe mendojne se GJINI ja ka qelluar edhe ju mbeteni me shendet dhe enderroni ne pike te dites.


profili
Postime: 52 2007-06-13


Shiu
kete me se miri e dine ata te cilet jane jashte kufijve te kosoves e shqiperise, eshte tmerr meqe psh.po kerkove pune bie fjala dhe je prezantuar se je shqiptare vajhalli, sje gjasa por menyra e vetme eshte permes shoqerise ne menure qe dikush garanton se personi ne fjale eshte i mire, i zellshem etj, por ceshte e verteta e them nga pervoja se nje shqiptar qe ka punen, aj e kryen ate me mire se shume nacionalitete te tjera.rrespekt


Dernière édition par le Ven 22 Juin - 14:56, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Ven 22 Juin - 14:39

Shiu me rrush((( AT.
Me kishe kerkue ne dialog,dhe pse nuk e kam pasur ndermend qe te shkruai ne kete forume me bere borgjelinje te japi pergjigje:
Me kishe shkrue se nese jam kane i penguar ne kohen e ronkoviqit dhe ne fund nga uçkja qe tiju bashkangjitem me luftue kundra shkive!Ti me kishe thene se rruget kane qen te hapura dhe paskam mundur te luftoi apo te vrasi shkije ne çdo hape!Une kam shkrue qe uçkeja me ka rrethue dhe mu ka kercnue se nese vraje apo pergadisi ndonje kundra sulm kundra forcave sebe kane me pase pune me mua dhe kane me me likvidue,a mos valle po mendon se po shpifi ndonje marifet kundra uçkes?Jo zonje e qoroditur nuk po shpife gjera,por po e them te verteten.
Ti vete thuash se po te niset nje lufte e re per çlirimin e kosoves nuk do te luftone se je genjyer ne realitetin e vyshkur dhe tradhetar,nga qenat tradhetar qe jane 95 perqind e popullit shqiptar!
Dhe ti thuash se mbasi mi paskan botue shkrimet e Gjinit te pasakta ti kishe thene se po largohesh nga ky forum,por ti na qenke nje zagaresh dhe je duke nuhatur se kush jane ata qe ua prishen dafranget me tradhetaret dhe serbet!Une e as babe e babegjysh nuk kemi qen tradhetar,por pos gjak i Bajram Currit,dhe sternipa te Rame Bllaces.
E qe thuash se une po genjeje ne thenjet e mija per kontributin tim per kosove e per shqiptar,nuk je e para qe me perbuzni,dhe si jeni ashtu do shperbleni nga bota njerezore,sepse jeni mesue qe nje njeri te luftoi e tjeret ti marri bajraqet e hordhave te mija!Dhe po te ishte zhvillue lufta e uçkes si duhet nuk ka pasur nevoje te nderhyne nderkombetaret e ju ore bij te ish komunistave mi rrofshit siq mi keni rrue,!!!!!sai per kete me ju kreh ore tradhetar ju kam krehur mjafte por me jete marak me ua sh... tamblin e nanes e me ua humbe faren tradhetar nga kjo bote.E ti thuash se paske marr pjese ne luften çlirimtare:Per çka luftuat?Per mu pasurue?Per me hyre prape nere serbi?Per me i plaqkitur shqiptaret e mi ndare plaqkat bashk me shkije??Per me bere bisnis me shkije prape?Per çka luftuan shqiptaret ne Maqedoni e ne luginen e Presheves?Per me hyre prape nere slavizem? A nuk jane keto fjale te verteta te mijat?
Nuk po e zgjasi ma teper,sepse nuk kam nevoje te hargjoje energji per njerez servila e qe shiten luftetar kinse per pavaresin e kosoves!Pavaresia e kosoves eshte rrospillaku dhe shkerdhyrhanja e vajzave shqiptare neper rruget e europes,droga shpiunllaqet ndaj njeri tjetrit dhe zi e ma zi,dhe sa per fund kurr kosova nuk ka mu pavarresue gjere sa zhduket ky popull nga kjo bote sepse nuk jemi njerez ne kuptimin e plote si qenje njerezore:!A nuk eshte e vertete edhe kjo?A nuk e shihni se sa here zvarritet statusi i kosoves sivjet po pavaresohet kosova,pastaje ne qershor,jo ne fund te vitit,jo ne fillim te vitit qe na vjene jo edhe nja gjashte muaj e keshtu me rradhe!Jeni mesue me shpiunllaqe me jetue ne kurrize te njeri tjetrit dhe mendoni se bota hane bari!Sa te mundeni perbuzni ata qe dhane çdo gje per ju e per kosoven se nje dite te zeze do pavaresoheni ne ndonje gjehnem te zi!
Me trego per vete se çka luftove,a bane ndonje sulm mbi forcat qetnike,vetem trego realitet e jo si ndonje bije e komunistit qe ka vrare shqiptar bashk me shkije,si ne kohen e rankoviqit,titos fadil hoxhes,rugoves e gjere tek lufta tradhetare kundra kombit e kundra trojeve shqiptare.
Prape te pershendesi sepse ka mundesi qe nuk je nga ato qe jane tradhetar!sepse nuk po u njoh dhe aq sa duhet,sepse me duket qe je ka me kerkone ne doni duel,ama se çfare dueli zoti e beft mire per mu e per ty e nderuara nga austria.
Haxhi l.K.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Sam 23 Juin - 0:02

HYRJE
REPLIKAT E DITËS
TEMAT E ZGJEDHURA
FOTOGALERIA
PROFILI
CHAT
KONTAKT

MESAZHE PRIVATE | flm i nderuar

Shiu2007

Austria


22/06/2007
mbi te gjitha je i ngutshem pa asnje arsye

me paske marr se jam femer por jo, jam mashkull

me paske fye deri ne maksimum, falemnderit

une pas asaj qe ti e paske lexue, te kam kerkue falje por ndoshta e lexon se e ke ne inbox,

kam ndie dhimbje per jeten tende, une luftova por edhe une u zhgenjeva andaj thash se sluftoj ma,

mua lufta sme solli pasuri personale meqe at liri spo e shijoj une por populli im dhe se une shkova te luftoj dhe flijimin e kam dashte por me ka ruajte zoti, andaj skerkova poste edhe pse kam fakultet te kryer qysh nga viti 1988.

shuem me paske fyer, perseri falemnderim


une jetoj pa brenga dhe sdi gjuhe tradhetie

sjam bire komunisti por perkundrazi as fare e as fis skam pas tradhetar, e ti me paske fyer ndyr e me zi sikur me njihje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


mos fol gjepura perderi sa nuk me njef jo vetem mua por aske qe nuk e njef mos e fyej me ato refrenet tua se ato i kam shkerdhy(me fal),

ti, me plotkuptim te fjales je pakes me i vjeter se une andaj perderisa nuk me kerkon falje ashtu siq une te kam kerkuar pas atyre shkrimeve dhe pas nje shkrimi ku me ke preke ne zemer lidhur me femijet tu(meqe jam edhe une baba) mos me shkruaj perseri.

falemnderim per sharjet qe si kam pritur nga nje shqiptare e hiq me pak nga ti qe paske pas nje arme nen dore kunder armikut e tash te paska mbete arma tjeter (oratoria dhe fyrja).

Ende.


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Sam 23 Juin - 0:32

pergjigje
Shiut A T

Tek tema :Kush i nisi dremostratat.
ky zotriu e paska leshuar kosoven shkaku i disa moskuptimeve dhe se paska qene i papershtatshem edh ene kohen e Titos, edhe ne te Rugoves, plus i papershtatshem edhe ne bashkim ne radhet e UCK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

po vertete prralle , qysh dikush din me shit men bash me kete gjuhe dhe kete fjalore , ne UCK dyert kane qene hAPUR PER TE GJITHE QE E KANE DASHUR KOSOVEN E LIRE DHE QE KAN PAS GUXIM , E TI GJINI me vjen shume keq per kte qe e shkruan , plus kesaj kush ii pasja nis demondtratatt e 81!!!!!!!!!!!!!!!!!, per me e dite sakte se kush i ka nise ti dhe ata qe mendojne si ti duhet te gjurmoni dhe te njhni me mire realitetin, ka shume emra e shume atdhetare qe kane punue per kosove e ty te paska pelqy ndonje pozite ne parlament te kosoves dhe i paske marre te tjeret neper goje me te vetmen deshire dhe arsye se ti i paske pase te gjitha rruget e mbyllura bile edhe me rugoven edhe me UCK; prrallle dhe marri . i mjere edhe ky forum qe po durojka prralla, ky ishte komenti im i fundit ne kete faqe shkaku i shkrimit tend te pa kripe hiqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq, ata qe mendojne se e kam me vend i falemnderoj e ata qe mendojne se GJINI ja ka qelluar edhe ju mbeteni me shendet dhe enderroni ne pike te dites.
Pergjigje:

Ne uçk dyert kane qen te hapura!Per kend??Per tradhetar,pse e di mire kush ka luftue,dhe ata qe kane qen te flaket per pavaresi nuk kan pasur shanca mu inkuadrue.Kam qen tek Fatmir Lima qeni i poshter eshte per mua,sepse me mikun tim dhe me shkije eshte shkerdhyer,dhe miku im qe ka pague policin Shipken me me likvidue ka qen njeriu qe i ka bartur arme Limes dhe sa here qe iu lajmrova Limes jo qe nuk me pranonte,por ne Deberdelan ma nxorri revolen dhe mu kercnue qe mos ti afrohem ka shtabi i tij!Ne Marali mbas masakres se Rahovecit me rrethuan me dhjetra te uçkes qe te dorzoi armen qe e bleva nga uçkeja,dhe mu kercnuan qe nese organizoi ndonje mbrojtje kunder shkive kan me me likvidue.OPse?Per çka konkan veshur uçk?Kam qen i lajmruar edhe ne peqan tek Ylfeti,por ky mu lute qe mos te paraqitem ma ,a me tha ti per kan thuash qe ta pranojna e pranojm;ahaha..Jam lajmrue me dhjetra here edhe ne Resgtane,por e kote ka qene kur Uka mi ka que fqinjet Jashar Sjhalen ne shtepin time dhe me thane se iu ka thene qe nese luftoi kundra shkive kane me me shpallur tradhetar.A je ka me kupton o njeri i nderuar?

Demostratat e 81 o vella i nderuar une jam ai student qe ne gjellen time me ka qellue qimja dfhe pa e pyetur kend e kam nise e tue thyere çdo gje dhe i thirra tjeret qe te demostrojne sepse komunistat dojne me na helmue.Kush i nisi i pari demostratat eshte fjala e jo kush u que e i organizonte pastaj!Po te them pô kush ka guzue me qen organizator pa hanger mute me shkije,as rugova nuk ka mundue me hanger mute pa u kane i lidhur me shkije.
Per Pozit:Une Haxhi Kuçi nga Sufreka kurr per veten nuk kam mendue te jam njeri i larte me pozita,pos te jem udherrefyes se rruges se drejte per shqiptarin dhe pavaresin e kosoves apo bashkim kombetar.Po te kisha pas ne gjak parlamentin e kosoves qe ta nxaje ndonje pozite,kisha bashkpunue me shkije siq me kan ofrue me qindra here,dhe kurr rugove muti nuk kishte pase shanca te ma nxinte vendin si kryetar te Kosoves!Por shqiptareve kur ua thene brinjet te therrasin shoke e babe,e kur ua shpetone jeten te quajne rrence e shpiun,shume mire.
Ky forume po durojka prralla!Dhe une nuk ja paskam qellue realiteit tim dhe vuajtjeve te mija!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Sam 23 Juin - 7:05

Në linjë: Xhini , Orchidee15102002 , Shiu2007 , Hattab , Abdulmetin , Shpatii , Ademi , Shenpali , Luboteni , Qemal , Aragosta , Guximi , Trimb , Gjergji , Ekspetri , Mickonja , Prijam , Amal , Menelaos , Kasstrioti , Hysein , Ilirboy , Anaa , Mirakulous , Kosovarjaa , dhe 1124 Vizitorë

Xhini :
• Mesazhet Private
• Profili Personal
• Çidentifikohu

HYRJE
REPLIKAT E DITËS
TEMAT E ZGJEDHURA
FOTOGALERIA
PROFILI
CHAT
KONTAKT

MESAZHE PRIVATE | pershendetje i nderuar

Shiu2007

Austria

23/06/2007
te falemnderoj per tere at kontribut bujar qe ke dhene per Kosoven, une skam pase shume frike nga uniforma e UCK e as nga ata kallaballek komandanta, une te besoj ty ne shkesen qe ma ke derguar dhe them perseri se te kam kerku falje per rreshtat e mehershem dhe me ke prek ne shpirt posa i kam lexu edhe materjalet tjera te derguara ne forum.

Jane realitet te gjitha qe mi ke shkruar por shume te tjere qe kane perjetuar si ti ndoshta edhe sjane me te gjalle, dhasahte zoti te keshe shendet ti dhe familja juaj ndonese e ke lexuar qe edhe ne kriste nje lufte tjeter une sdo jam aty!Pse? sepse aty e kam pa marifetin e shqiptareve, kurvellekun dhe degjenerimin. por ja qe e kam cekur e po ta them perseri se jemi vendi i pare qe pas luftes zgjedhjet si mori krahu i luftes meqe populli i din keto qe mi tha ti mua e une ty.

Nga zemra te uroj shendet, lumturi dhe gezime familjare e sa i perket politikes me mire shiko drejt familjes sate se sa tek emrat qe i ceke me larte, le te knaqen ata me postet e tyre por e di se nuk knaqen as ata see kan mizen mas veshit dhe skane jete te lumtur.

pas luftes jam martuar por jo me shqiptare, jetoj i lumtur, kam 2 femije Pashtrikun dhe Driten, punoj ne Komune si perkthyes gjyqesor dhe interpret ne policine Austriake, me profesion jam psikolog.

kam lexuar se ke ca telashe me femijet(nga ato qe ti ke shkruar ne forum), edhe njehere deshiroj qe ata te kene shendetin e ty te them t iapercjellesh truriit tend optimizmin dhe askush ste sheron pos asaj qka ti e mendon dhe drejton ne psiqiken tuaj.

Shume te fala vllazrore dhe tgjitha te mirat e zemres.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Sam 23 Juin - 7:27

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra 1

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Sam 23 Juin - 7:34

Nga Kosova". Po ndihem shume shume keq.
(Bahri, 09 maj 2007 14:53h)
Mendesia e ulet eshe parakusht per fanatizem. Fanatizmi nuk njeh miqesi, humanizem. Ai njeh vetem terror. Turp!
(Studenti, 09 maj 2007 14:52h)
Zoti e bekofte Ameriken!
(jani, 09 maj 2007 14:55h)
Pse ne ne Kosove duhet te akuzohemi nga vet shteti i Shqiperise se gjoja keta 4 terorist jane nga Kosova?! Keshtu kane filluar lajmin shtypi shqiptar ne Shqiperi. Edhe pse jane shqiptare te Malit te Zi - jane shqiptar. Prandaj turpi bie mbi te gjithe shqiptare, s'ka rendesi vendbanimi i tyre.
(lana dreshaj, 09 maj 2007 15:05h)
Une punoj ne bazen Amerikane ne Gjermani. Kurre nuk e kam ndier veten ma te poshtruar se tash. Zoti na ndimofte!
(Bekimi, 09 maj 2007 14:23h)
Feja nuk e lejon ta tradhtojme nje shtet
i cili na ndihmoi kur ishim ne terr.
(halit ahmeti, 09 maj 2007 14:25h)

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Perparimi Dim 24 Juin - 7:36

une pas asaj qe ti e paske lexue, te kam kerkue falje por ndoshta e lexon se e ke ne inbox,

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra Empty Re: Gjini(Haxhi Kuçi(Krasniqi) Dialogje me Shiun(A.T.)nga zvicra

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum