Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Bajram elshanin e kan dhunue policia maqedonase ne wc

 :: sport

Aller en bas

Bajram elshanin e kan dhunue policia maqedonase ne wc Empty Bajram elshanin e kan dhunue policia maqedonase ne wc

Message  Perparimi Ven 24 Mar - 21:59

“Më kanë shty në WC, dy polic, njëri prej tyre është zhvesh …turpërohem të tregoj rastin, … ka qenë me uniformë të “Tigrave”. Unë sikur të isha terrorist nuk do të isha këtu. Por, fajtor jam vet që jam dorëzuar. Pastaj na kanë dërguar në gjykatë. Më shumë jam rrahur në objektin e gjykatës se sa në stacionin policor. Për mua, kjo jetë nuk është më interesant”, ka theksuar përgjatë dëshmisë së tij Elshani.
Në pyetjen e avokatit mbrojtës, a ka dëgjuar krisma në stacion policor?! Elshani ka thënë se nuk është i sigurt. “Më duket se ka pasur krisma. Nuk jam i sigurt, ndoshta veshët më kanë bë”, është përgjigjur Elshani.
Elshani ka rrëfyer edhe detaje nga takimi me Xhafer Zymberin dhe Samid Kastriotin. Ai tregon se në atë takim Zymberi dhe Kastrioti ia kanë treguar të a.q “bombat e Zoran Zaevit”.
“Një incizim kishte të bëjë me bisedën e ish ministres Gordana Jankullovska me njëfar Martin Protugjeri, kur thotë se shqiptarëve duhet me ju bë luftë. Pastaj në një incizim tjetër ku shqiptarët përfolen si racë e egër dhe ju thuhet “indianë” dhe në incizimin e tretë kur Zaev paralajmëron “Monstrën” dhe tregon se në burgje po qëndrojnë njerëz të pafajshëm”, tha Elshani.
Ai ka ngre dyshime për fotografinë e Mirsad Ndrecajt, ku shihet se është i vrarë. “Me një fotografi që na u është prezantuar këtu, ku shihet se Mirsad Ndrecaj është mbuluar me pluhur, me mbeturina, … Mirsadi krejt trupin e ka të mbuluar, ndërkaq në fotografi s’ka asgjë, asnjë grithje. Shikone atë fotografi mirë, ti je gjyqtare ti e vlerëson! Unë mendoj se ajo fotografi është e montuar”, dëshmoi Elshani.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum