Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Enveri dialog me Azem Perllakun

 :: politika

Aller en bas

Enveri dialog me Azem Perllakun Empty Enveri dialog me Azem Perllakun

Message  Perparimi Ven 10 Mar - 8:17

I nderuar Haxhi Kuqi,po ti dergoj keto shkrime ndermjet meje dhe Azem Perllakut çka deklaron per Avdi Ibrahimin dhe Reshat Badallen
Vous êtes amis sur Facebook
Travaille chez Gazetar
Habite à Tirana

07/01/2015 20:09
[ltr]Pershendetje miku yn Azem Parllaku.

Ju lutemi nje pyetje e kemi per ju;
A e njifni Avdi Ibrahimin personalishte dhe shpertrishte?
A e dini ku ka punue para luftes?
A e dini kur eshte kyqur ne uçk?
A e dini se kush e qiti teje kufirit per ne shqiperi me rimorkion e nje traktorit bashk me familjen e tij?
A eshte shpifes i madhe?
Pershendetje
Shqiptare
Enveri[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Pershendetje!
Nuk di shumë për të kaluaren e z.Ibrahimi.
E kam njohur ne vitin 1999, kur punoja si vullnetar ne Qendren Stervitore ne të UCK-se (Kolsh, Kalimash) Kukes.
Si oficer karriere ne Forcat e Armatosura te Shqiperise, u perfshiva pa asnjë lloj perfitimi ne ate detyre, që duhej t'a kryenim.
Ndersa sot cuditerisht nuk guxojne dot të na perfshijne ne listat si kontributore, ushtaret qe u bene gjeneral pas lufte.
Respekt për Ju Enver![/ltr]
09/01/2015 00:5
[ltr]I nderuar Azem Parllaku;

Avdi Ibrahimi paraqitet si i ndeuar politike ne armaten popullore te jugosllavise ne vitin 1981,pa qen fare i denuar ne ndonje burg.Pas perfundimit te sherbimit ushtarak,ne vitin 1984 gjere ne vitin 1987 ka punue ne mbrojtjen popullore te Jugosllavise ne Therande.Si ushtarak i besuar ne MPPJ ja kane dhene nje dyqan ne qendren zejtare ,ku ka ushtrue flliqesira,qe ka qen ajo si zyre e grumbullimit te spiunimit.Ka bashkpunue me nje agjencion turistik "Shpetimi"nga fshati Reqane i Therandes.Ky ne shqiperi ka ardhe ne vitin qershor 1999,me traktor ku eshte percjelle nga forcat serbe gjere ne kufi te shqiperise.Ne uçk eshte kyqur me 12 qershor,si zavendes i Ruzhdi Saramatit.Te gjitha fotografit i ka bere sa mu lare para mases kinse ka qen i kyqur ne lufte.
Ka aftesi te manipuloi me trurin e çdo njeriut,per kete shqiptaret jane nje berllog pa vlere.Mendone se vetem ky eshte mbi gjithe shqiptaret ,dhe tjeter nuk ka mbas ketij.Ky kur ka ndonje perkrahes qe ja mbrone shpinden,ndaj tjereve behet agresive,si qen,por nuk hane ne prapanice njeri,se nuk ka prapanice.Pos ka aftesi mi nxite tjeret qe tju rrafin ,apo edhe tju likvidone.Nese e njifni Rajmonda Malecken,bisedoni shtruat me kete e ju tregone se çka i ka bere.A ju kujtohet me cilen date e muaj jeni takue per here te pare me Avdi Ibrahimin?Ky pis ka pase lidhje me policine e serbise ne Therande,dhe shume shok ka marr ne qafe.Pa e vera kete tradhetar,nuk kemi me pare drite as njera nga trojet tona.A dini diçka te na tregoni edhe per Ruzdhi Saramatin?Ju lutemi çdi tregim i vertete nga ana e juaja do jete shpetim per neve shqiptaret.Sa ma shume qe ti mbajm mshefur tradhetaret,se shpejti do na perseriten ngjarjet,por ta dini se kane me qen fatale.
Sinqerishte
Enveri[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Pershendetje Enver!

Edhe z.Saramati dhe z.Ibfahimi i kam njohur ne vitin 1999, pas Luftes ne Kosove z.Ibrahimi e kam takuar ne Prizren, atekohe punonte ne KEK.
Une kam ushtruar ne Qendren Stervitore që te tregova me lart nje pjese te ushtareve te Br.128.
Si ushtarak kariere me nje pervoje 20-vjecare, kam rezervat e mia ne lidhje me perdorimin e Br.128 ne Operacionin Shigjeta.
E kam percjelle disa here opinionin e z.Ibrahimi ne mediatonline qasjen qe i ben Operacionit ne fjale, por nuk kam reaguar.
Kam shkruar nje kritike për librin e Tij te fundit, mbasi ma kerkoi, ashtu sic kam shkruar dhe për librat e Rajmondes, te cilen e kam mikeshe.
Me ka folur dicka dhe Rajmonda, për Saramatin.
Dje i bëra nje koment Ibrahimit dhe Saramatit meqenese po shqyrtojne dokumentat për veterane.
Pergjigja e tyre ishte shumë për te deshiruar, c'ka me ben te besoj ato që JU i thoni me te drejte.
Gjithesesi do jemi ne komunikim.
Po erdhe ne Tirane, mos me kurse për nje kafe.
Me njofto këtu ne fb.[/ltr]

[ltr]Sinqerisht ju adhuroi si vella;
Po Avdiu ka punue mbas luftes ne KEK,dhe ka marr ne pune ata qe ja kane mbrojtur shpinen,dhe qe e ndegjojne çka ju thote,apo rekomandone dhe tjua zbatojne urdherat e ti.Kujdes ju lutem eshte tinzak dhe po ta zbulonit,do ju turret si gjarperi ne kembe.Nje komandant me ka thene se Saramatin e kam nxene duke dhene informata serbeve dhe e kam qite ne pushkatim.Me tutje me tregone se Saramati ju ka lute qe mos ta vrasi qe mos te perhapet ne popull se eshte vrare si tradhetar,ju ka lutur me lejoni te hy ne fronte e te me vrasin serbet.Avdiu ne kete brigade ka pasur ;Miqe te tije disa,qe mesiguri edhe ju ja dini,ndoshta edhe vllaznit,qe kane qen hajduta ne kohen e Milloshit.Nje vella i Avdiut ka kercye nga dritarja e zyres se kryepolicit Millan Shipka,,ka qen aktrim,qe populli me besue se ka ike nga torturat,kinse ja kane kerkue nje arme.Keto jane genjeshtrat e Avdi Ibrahimit.Avdiu edhe tani mbane lidhje me qeverine e serbise.Kujdes se eshte nje njeri ndere ma te rrezikshmit ne trojet tona.[/ltr]



[ltr]Enver besoj do vish ndonjehere ne Tirane.
Do bisedojme patjeter.
Nr.im tel, 06...............
Po erdhe do me mbetet hateri nëse iken pa me gjobitur me nje kafe.[/ltr]

[ltr]Nuk ka problem vellau im.[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Te përshëndes Enver dhe deshiroj c'do te mire për Ju familjarisht.[/ltr]
[ltr]Vetem nje keshille e keni nga ne;Kujdes pash nje perendi nga ky tradhetar.Ky e ka ne dore Berishen,e ka ne dore Fatos Nanon,Edin,Rugovistet,Thaqin,Albinin,Ali Ahmetin.Ky qen merr urdhera nga serbia,dhe i zbaton neper trojet shqiptare.Ke per tu bindur vete.KUJDES te lutem se e ndjene eren larg nese je ka e pergjoni.Kete pis eshte mire me kindapue e me kamere me inqizue,gjere sa ti tregone tjeret qe jane ne veprim e ju nuk dini.Mos e alarmoni,se ka nje grup shume te madhe [/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Te falenderoj sinqerisht për keshillen Enver vella.[/ltr]

[ltr]Shume njerez me kane shkrue per kete dhe disa shok te tij qe e kane per detyre si ta shofin ndonji atdhetar ti shpifen me qellim qe populli mos ti besone.Ka aftesi me tu shpfe e me ti ngjite sendet,gjere sa ta bjene punen me vare veten.A e dini kane e ka punsue ne KEK ?E keni njohur Shaban Brahen?Ja dini historin?[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Ja di historine Shaban Brahes, ne vendin e origjines se tij, nuk flet kush me respekt.[/ltr]

[ltr]Ky sa ka qen ne Kosove para se me ardhe ne shqiperi,ka mbyt neper burgjet serbe atdhetar.Po edhe ne shqiperi ka dore ne vrasjen e Ahmet Krasniqit,dhe burgosjen e Adem Jasharit.
Per te gjitha per kete Shaban Brahen me kane tregue eproret qe kane qen ne mardhenje pune si eprora ushtarak ne Tirane.[/ltr]
[ltr]Rexhep Pantinen e ka punsue ne KEKUN e Prizrenit,Skender Berishen per tja mbrojtur parapanicen qe mos ta likvidojne.Ju lutem çka dini me teper per kete tradhetar me tregoni.Me tregoni me kane bente shoqeri ?[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Për Shabanin me kane folur dhe mua, jo vetem ushtarake, por dhe njerëz që janë marre me studime për histori.[/ltr]

[ltr]Ju lutemi me tregoni krejte çka keni mbajtur ne mend,sa nuk eshte bere vone se nuk i kemi punet mire as ne shqiperi,as ne trojet tjera.[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Do t'Ju shkruaj, do thirri kujtesen dhe do Ju shkruaj perseri.
Pa merak, do te tregoj mbasi duhet me u kujtu, e ato qe duhet te them te jene te qarta.[/ltr]

[ltr]Nuk ka problem,mos u ngutni aspakes se çdo informate e dhene nga ana e juaja do jete nje e mire per te ardhem tone mbare kombetare.[/ltr]

Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n

[ltr]P.sh.
Nje nate nje grup ish-ushtaresh te kampit ku sterviteshin donin me cdo kusht me hy ne front.
As Saramati, as Ibrahimi që ishin aty nuk folen fare.
Mbas nja dy ditesh nje pjese e mire e atyre ushtareve dezertuan.
Cuditerisht ishin nga katundet perreth Prizrenit.
Heshtja e te dyve kur po mendoj tani, me con ne dyshime, dhe besoj cfare po me thua.
Do te kujtohem dhe do te shkruaj qartesisht këto dite.
Naten e mire dhe te falenderoj për kaq sa komunikuam sot.[/ltr]

[ltr]Neqoftese e posedonit vullnetin dhe trimerin,nuk kishte me qen dobesi tja tregoni keto,se per kete qe me tregoni eshte dezertim.Dhe çdo dezertim denohet me pushkatim.Ose nese nuk keni guzim,mi pershkruani te gjitha,dhe juve nuk ua permendi emrin fare pos X personi.Si deshironi ju,eshte e drejte e juaja.[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Cfare do te tregoj do jene te verteta, nuk e shoh te arsyeshme perdorimin e emrit tim.
Cdo gje që do tregoje do jete e sakte.[/ltr]

[ltr]Avdiu dhe Saramati, nuk kane qëndruar ne Qender Stervitore.
Ata vinin e iknin.
Ne Qender ka qendruar Binak Gashi pa nderprerje, me pak Ilmi Kodra.[/ltr]

[ltr]Duhet me cel shenimet dhe do te shkruaj, pa merak.[/ltr]
[ltr]Ma se miri,keshtu kishte me qen.[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Naten e mire![/ltr]
[ltr]Naten e mire vellau yne.11/01/2015 12:33[/ltr]

[ltr]Pershendetje i nderuar Azem,a e keni pergaditur ate teme?Vetem kaq e pata,sa tju pershendesim.[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Te pershendes gjithashtu!
Jo akoma, nuk jam gati.
Kur të jem, do Ju shkruaj pa merak.[/ltr]
16/01/2015 02:21
[ltr]Pershendetje ,nuk ka problem,mos u ngutni,kur e perfundoni ju uroj suksese.[/ltr]
25/01/2015 00:39
[ltr]Ju lutem a e keni njohur ,Shaban Brahen,Selajdin Brahen,Shani Shehun,Ahmet Bytyqin,Alfred Bajramin ?Selajtin Braha ishte komisar me duket.Eh medet per kete popull ka done me shkue?Nuk i kemi punet mire vellau im.Shume paskemi pasur tradhetar e ishin kane tinzak dhe dhelperak,te urte dhe perkdhelesa te medhenje.[/ltr]
31/01/2015 02:44
[ltr]Miku i nderuar Azem Parllaku pershendetje;

Avdiu ka qen njeri nder organizatoret kyq qe i ka perpilue listat per ti likvidue atdhetaret bashk me keta tradhetar e servila te serbise;Azem Sylen,Xhavit Halitin,Sabri Gecin,Rexhep Pantinen,Qerim Kelmendin,Sami Lushtakun edhe disa tjere.Ne kurthe e kane shti komandantin legjendar Adem Jasharin,kane ba atentat ne gjeneralin Ahmet Krasniqin,protogonisti kryesor ka qen Shaban Braha.Avdiu bashk me Rexhap Selimin kane hyre ne levizjen e vv ,me qellim per ta mbrojtur krimin e pergjakur.Kane vra,edhe Fehmi e Xheve Lladrovcin permes telefonit te koduar lidhje me forcat serbe.
Para luftes dhe gjate luftes e kane pas here pas herave mbledhjen ne firem e tij mbrapa stacionit policor serb afer Prizrenit,dhe kane pasur ne disponim disa pompa te benzines ku kane bere marveshje cilin duhet me likvidue.E kane vrare edhe shokun e tyre ma te mirin,Behadin Allaqin,Ismet Jasharin(komandant Kumanoven),i kem te gjitha shenimet se cili nga keta i ka likvidue.
Kemi shume gjera per tua kujtue por,nuk po u lodhim ma shume.

Te falla shoqerore
Enveri[/ltr]

05/04/2015 10:
[ltr]Zotri i nderuar a ka mundesi ti botoj ne gazete keto çka kemi bisedue ne dy,lidhur per aktivitetin e Avdiut dhe Ruzhdi Saramatit?Pa lejen e juaj nuk e beje nje gje te tille.[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Enver, uroj të jesh mire familjarisht.
Kemi biseduar që kur të ulemi do fjalosemi me sakte. Sic të kam thene nuk dua dhe nuk me takon të perfshihem ne debate të brendshme që behen ne Kosove.
Jam shume i zhgenjyer mbasi nuk u perfshiva ne listat e kontributoreve të Luftës, edhe pse drejtova trajnimin e 1819 luftëtarëve të UCK.
Ndoshta ndonje dite do të vij ne Kosove për t'u ankuar për statusin që me takon, e atehere do të takohemi bashke she flasim hapur.[/ltr]

[ltr]Binak Ga[/ltr]
[ltr]Binak Gashi a eshte nga fshati Sferk i komunese se Klines qe vdiq ne vitin 2011 apo tjeter Binak Gashi eshte?[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Binaku eshte gjalle, se ku banon ne Kosove nuk e di saktesisht.[/ltr]

[ltr]Ore vellau im,si te deshironit ju ja bejm.Por nje ta dinit se Avdiu eshte nje person tejet shume i rrezikshem.Paraqitet si çlirimtar,por ne shpirt e ka nanen serbi dhe eshte antikombetar.Ka aftesi te bene manipulime me secilin njeri dhe tradhetin e tij ta shesi per atdhetar.Per Binak Gashin mos valle keni ndonje foto,se ndoshta e kam mik.[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Se shpejti do vij ne Kosove dhe do takohemi e të vendosim cfare duhet bere.
Binakun e ke ne fb.
Ndoshta ndonje foto të tij mund ta kem, por e ke ne fb.
Deri vitin e kaluar ka punuar ne FSK (Komanda e Logjistikes) tani eshte ne pension me duket.[/ltr]

[ltr]Nje te jeni i bindur se Avdi Ibrahimi e ka udhehequr krimin si para luftes,ne lufte dhe tani.Ky e udheheq krimin ne te gjitha trojet shqiptare.Sa ma teper qe heshtet per tradhetin e ketij ,ky vetem forcohet[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Enver do të takohemi kur të vij ne Kosove.
Do të lajmerohem nje dite perpara dhe do bisedojme me saktesisht.
Për momentin me duhet të mos perfshihem ne debatet brenda Kosoves.[/ltr]


[ltr]Me Avdiun dite e nate kam bere shoqeri,e fjete ne shtepin e ketij e ky ne shtepine time,por ky eshte shoqerue me mua per te me pergjue me urdherin e serbeve.[/ltr]

[ltr]Po bere e hyre ne dialog me Avdiun te shperlan trurin,e njeh mire dhe ka aftesi me manipulue me çdo shqiptar.[/ltr]
19/04/2015 18:43
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Enver jam Prizren.[/ltr]
21/04/2015 16:52


01/05/2015 12:13
[ltr]Azem miku im nuk isha disa kohe ne fb,se kam qen i nxanur.Por sidoqofte ishalla keni kalue si ma mire.[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Shpresoj te vij ndonje dite se shpejti, me ler nje Nr.tel.[/ltr]

[ltr]Nuk kam nr te telefonit miku im,sepse me ka ra ne ne toke e thye duhet me ble nje tjeter.Tani e perdoroi internetin nga nje here.Por nese do vij ne shqiperi veres do ju lajmroi.A mos keni bisedue me Avdiun ne prizren.[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Kalova, por nuk e thirra e as e takova, mbasi isha fort revoltuar me listat per veterane, e sidomos me mosmirenjohjen per mua individualisht, edhe perse në 98-99, u angazhova jo pak në trajnimin e 1019 ish-ushtare te UCK-se, nje pjese e konsiderueshme e te cileve tashme janë Veterane.
Te pershendes, e je mireseardhur.[/ltr]

[ltr]Avdiu eshte satan i poshter,ai nuk ja dine per ndere shokut ,pos ka deshire qe vetem ai te jete mbi te gjithe.Nuk ka ftyre fare,e shfrytezon shokun,dhe ne fund si ta kethen shpinen ta ngule thiken.Nuk ka karakter njerezor,,dine qe tradhetin ta shendrone ne patriotizem.[/ltr]

[ltr]Los u merzitni qe nuk ju ka qite ne listen e veteranve te luftesKa mundesi qe tju shendrron ne tradhetar,dhe njerezit ti besojne sepse ka aftesi per kete,qe e ka mesue nga nana serbi.Ka qen tinzak duke bashkpunue me serbine,dhe tani bashkpunon me serbi,duke ua zbatue urdherat e saja.[/ltr]

[ltr]Shok te ngusht e ka pas,Shaban Brahen nje kriminel dhe vrastar te atdhetareve shqiptar.Pastaj shok i Kodusi Lames,dhe ky nje krimiunel ,e tradhetar qe paraqitet kinse e ka ndihmue shume luften ne Kosove.Ka shok edhe Ruzhdi Saramatin e shume tjere.Ky qen e mbikqyr krimin e organizuar ne kosove e ma gjere.Na stacionin policor ne Lubizhden e Prizrenit e ka blere nje sharr mbrapa ketij stacionit policor,dhe bashk me kete qeveritar u ka pri mbledhjeve sekrete per te bere krime ndaj atdhetareve.Ne kete mbledhje kane marr pjes;Kadri Veseli,Fatmir Lima,Rexhep Selimi,Xhavit Haliti,Thaqi,Sabit Geci,Kamishi ,e shume te tjere qe ja dijm te gjityheve emrat.Njeri ma te rrezikshem nuk besoj se ka ndere shqiptar.[/ltr]

[ltr]Mbas luftes ne pz,ne TMK ka dashte me dhunue Rajmonda Malecken,.Ka plagos Bashkim Hoxhen ,duke i nxit tjeret qe tja hedhin bomben ne oborrine shtepise.Nexhmedin Krasniqin e ka shpiunue tek eulexi dhe e paten burgos.E shume tradhetira tjera ky qen ja ka bere popullit dhe ma shume shokeve .[/ltr]

[ltr]I nderuari Azem,dihet shume mire se kush ka gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit,dhe komandant Drinit,por deshmitaret po heshtine,qe kjo ka me na kushtue shtrejte nje dite.Bota po na merr si nje popull genjeshtar dhe tradhetar.[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Enver, shpresojme te takohemi se bashku, e kam deshire te bisedojme nga afer.[/ltr]
13/05/2015 09:11
[ltr]I nderuari Azem Parllaku mos i keni tregue Avdiut çka kemi fole ?Nuk keni vye,se ju mashtrone tani dhe ua ùmbush mendjen se genjeshtra jane çka kam bisedue me juve.[/ltr]
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
[ltr]Nuk i kam thene asgje, te siguroj per kete miku im Enver.[/ltr]
14/05/2015 23:43
[ltr]Azem miku im,Avdiu e ka banden e madhe,dhe ka aftesi me manipulue me ta si maca me minje.Ky vete paraqitet si trim,por as qimen nga persheshi nuk ka aftesi me hek.Ky qen e derigjon krimin ne trojet tona.[/ltr]

Fin de la discussion
..........................................................................




[ltr]Azem Parllaku
Vous êtes amis sur Facebook
Travaille chez Gazetar
Habite à Tirana07/01/2015 20:09[/ltr]




[ltr]
Enver
Pershendetje miku yn Azem Parllaku.

Ju lutemi nje pyetje e kemi per ju;
A e njifni Avdi Ibrahimin personalishte dhe shpertrishte?
A e dini ku ka punue para luftes?
A e dini kur eshte kyqur ne uçk?
A e dini se kush e qiti teje kufirit per ne shqiperi me rimorkion e nje traktorit bashk me familjen e tij?
A eshte shpifes i madhe?

Pershendetje
Shqiptare
Enveri
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Pershendetje!
Nuk di shumë për të kaluaren e z.Ibrahimi.
E kam njohur ne vitin 1999, kur punoja si vullnetar ne Qendren Stervitore ne të UCK-se (Kolsh, Kalimash) Kukes.
Si oficer karriere ne Forcat e Armatosura te Shqiperise, u perfshiva pa asnjë lloj perfitimi ne ate detyre, që duhej t'a kryenim.
Ndersa sot cuditerisht nuk guxojne dot të na perfshijne ne listat si kontributore, ushtaret qe u bene gjeneral pas lufte.

Respekt për Ju Enver!09/01/2015 00:56[/ltr]



[ltr]Enver
I nderuar Azem Parllaku;

Avdi Ibrahimi paraqitet si i ndeuar politike ne armaten popullore te jugosllavise ne vitin 1981,pa qen fare i denuar ne ndonje burg.Pas perfundimit te sherbimit ushtarak,ne vitin 1984 gjere ne vitin 1987 ka punue ne mbrojtjen popullore te Jugosllavise ne Therande.Si ushtarak i besuar ne MPPJ ja kane dhene nje dyqan ne qendren zejtare ,ku ka ushtrue flliqesira,qe ka qen ajo si zyre e grumbullimit te spiunimit.Ka bashkpunue me nje agjencion turistik "Shpetimi"nga fshati Reqane i Therandes.Ky ne shqiperi ka ardhe ne vitin qershor 1999,me traktor ku eshte percjelle nga forcat serbe gjere ne kufi te shqiperise.Ne uçk eshte kyqur me 12 qershor,si zavendes i Ruzhdi Saramatit.Te gjitha fotografit i ka bere sa mu lare para mases kinse ka qen i kyqur ne lufte.
Ka aftesi te manipuloi me trurin e çdo njeriut,per kete shqiptaret jane nje berllog pa vlere.Mendone se vetem ky eshte mbi gjithe shqiptaret ,dhe tjeter nuk ka mbas ketij.Ky kur ka ndonje perkrahes qe ja mbrone shpinden,ndaj tjereve behet agresive,si qen,por nuk hane ne prapanice njeri,se nuk ka prapanice.Pos ka aftesi mi nxite tjeret qe tju rrafin ,apo edhe tju likvidone.Nese e njifni Rajmonda Malecken,bisedoni shtruat me kete e ju tregone se çka i ka bere.A ju kujtohet me cilen date e muaj jeni takue per here te pare me Avdi Ibrahimin?Ky pis ka pase lidhje me policine e serbise ne Therande,dhe shume shok ka marr ne qafe.Pa e vera kete tradhetar,nuk kemi me pare drite as njera nga trojet tona.A dini diçka te na tregoni edhe per Ruzdhi Saramatin?Ju lutemi çdi tregim i vertete nga ana e juaja do jete shpetim per neve shqiptaret.Sa ma shume qe ti mbajm mshefur tradhetaret,se shpejti do na perseriten ngjarjet,por ta dini se kane me qen fatale.

Sinqerishte

Enveri
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Pershendetje Enver!

Edhe z.Saramati dhe z.Ibfahimi i kam njohur ne vitin 1999, pas Luftes ne Kosove z.Ibrahimi e kam takuar ne Prizren, atekohe punonte ne KEK.
Une kam ushtruar ne Qendren Stervitore që te tregova me lart nje pjese te ushtareve te Br.128.
Si ushtarak kariere me nje pervoje 20-vjecare, kam rezervat e mia ne lidhje me perdorimin e Br.128 ne Operacionin Shigjeta.
E kam percjelle disa here opinionin e z.Ibrahimi ne mediatonline qasjen qe i ben Operacionit ne fjale, por nuk kam reaguar.
Kam shkruar nje kritike për librin e Tij te fundit, mbasi ma kerkoi, ashtu sic kam shkruar dhe për librat e Rajmondes, te cilen e kam mikeshe.
Me ka folur dicka dhe Rajmonda, për Saramatin.
Dje i bëra nje koment Ibrahimit dhe Saramatit meqenese po shqyrtojne dokumentat për veterane.
Pergjigja e tyre ishte shumë për te deshiruar, c'ka me ben te besoj ato që JU i thoni me te drejte.
Gjithesesi do jemi ne komunikim.
Po erdhe ne Tirane, mos me kurse për nje kafe.
Me njofto këtu ne fb.

Enver
Sinqerisht ju adhuroi si vella;
Po Avdiu ka punue mbas luftes ne KEK,dhe ka marr ne pune ata qe ja kane mbrojtur shpinen,dhe qe e ndegjojne çka ju thote,apo rekomandone dhe tjua zbatojne urdherat e ti.Kujdes ju lutem eshte tinzak dhe po ta zbulonit,do ju turret si gjarperi ne kembe.Nje komandant me ka thene se Saramatin e kam nxene duke dhene informata serbeve dhe e kam qite ne pushkatim.Me tutje me tregone se Saramati ju ka lute qe mos ta vrasi qe mos te perhapet ne popull se eshte vrare si tradhetar,ju ka lutur me lejoni te hy ne fronte e te me vrasin serbet.Avdiu ne kete brigade ka pasur ;Miqe te tije disa,qe mesiguri edhe ju ja dini,ndoshta edhe vllaznit,qe kane qen hajduta ne kohen e Milloshit.Nje vella i Avdiut ka kercye nga dritarja e zyres se kryepolicit Millan Shipka,,ka qen aktrim,qe populli me besue se ka ike nga torturat,kinse ja kane kerkue nje arme.Keto jane genjeshtrat e Avdi Ibrahimit.Avdiu edhe tani mbane lidhje me qeverine e serbise.Kujdes se eshte nje njeri ndere ma te rrezikshmit ne trojet tona.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n

Azem
Enver besoj do vish ndonjehere ne Tirane.
Do bisedojme patjeter.
Nr.im tel, 06
Po erdhe do me mbetet hateri nëse iken pa me gjobitur me nje kafe.

Enver
Nuk ka problem vellau im.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Te përshëndes Enver dhe deshiroj c'do te mire për Ju familjarisht.

Enver
Vetem nje keshille e keni nga ne;Kujdes pash nje perendi nga ky tradhetar.Ky e ka ne dore Berishen,e ka ne dore Fatos Nanon,Edin,Rugovistet,Thaqin,Albinin,Ali Ahmetin.Ky qen merr urdhera nga serbia,dhe i zbaton neper trojet shqiptare.Ke per tu bindur vete.KUJDES te lutem se e ndjene eren larg nese je ka e pergjoni.Kete pis eshte mire me kindapue e me kamere me inqizue,gjere sa ti tregone tjeret qe jane ne veprim e ju nuk dini.Mos e alarmoni,se ka nje grup shume te madhe .
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Te falenderoj sinqerisht për keshillen Enver vella.

Enver
Shume njerez me kane shkrue per kete dhe disa shok te tij qe e kane per detyre si ta shofin ndonji atdhetar ti shpifen me qellim qe populli mos ti besone.Ka aftesi me tu shpfe e me ti ngjite sendet,gjere sa ta bjene punen me vare veten.A e dini kane e ka punsue ne KEK ?E keni njohur Shaban Brahen?Ja dini historin?
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Ja di historine Shaban Brahes, ne vendin e origjines se tij, nuk flet kush me respekt.

Enver
Ky sa ka qen ne Kosove para se me ardhe ne shqiperi,ka mbyt neper burgjet serbe atdhetar.Po edhe ne shqiperi ka dore ne vrasjen e Ahmet Krasniqit,dhe burgosjen e Adem Jasharit.
Per te gjitha per kete Shaban Brahen me kane tregue eproret qe kane qen ne mardhenje pune si eprora ushtarak ne Tirane.

Enver
Rexhep Pantinen e ka punsue ne KEKUN e Prizrenit,Skender Berishen per tja mbrojtur parapanicen qe mos ta likvidojne.Ju lutem çka dini me teper per kete tradhetar me tregoni.Me tregoni me kane bente shoqeri ?
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Për Shabanin me kane folur dhe mua, jo vetem ushtarake, por dhe njerëz që janë marre me studime për histori.

Enver
Ju lutemi me tregoni krejte çka keni mbajtur ne mend,sa nuk eshte bere vone se nuk i kemi punet mire as ne shqiperi,as ne trojet tjera.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Do t'Ju shkruaj, do thirri kujtesen dhe do Ju shkruaj perseri.
Pa merak, do te tregoj mbasi duhet me u kujtu, e ato qe duhet te them te jene te qarta.

Enver
Nuk ka problem,mos u ngutni aspakes se çdo informate e dhene nga ana e juaja do jete nje e mire per te ardhem tone mbare kombetare.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
P.sh.
Nje nate nje grup ish-ushtaresh te kampit ku sterviteshin donin me cdo kusht me hy ne front.
As Saramati, as Ibrahimi që ishin aty nuk folen fare.
Mbas nja dy ditesh nje pjese e mire e atyre ushtareve dezertuan.
Cuditerisht ishin nga katundet perreth Prizrenit.
Heshtja e te dyve kur po mendoj tani, me con ne dyshime, dhe besoj cfare po me thua.
Do te kujtohem dhe do te shkruaj qartesisht këto dite.
Naten e mire dhe te falenderoj për kaq sa komunikuam sot.

Enver
Neqoftese e posedonit vullnetin dhe trimerin,nuk kishte me qen dobesi tja tregoni keto,se per kete qe me tregoni eshte dezertim.Dhe çdo dezertim denohet me pushkatim.Ose nese nuk keni guzim,mi pershkruani te gjitha,dhe juve nuk ua permendi emrin fare pos X personi.Si deshironi ju,eshte e drejte e juaja.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Cfare do te tregoj do jene te verteta, nuk e shoh te arsyeshme perdorimin e emrit tim.
Cdo gje që do tregoje do jete e sakte.

Avdiu dhe Saramati, nuk kane qëndruar ne Qender Stervitore.
Ata vinin e iknin.
Ne Qender ka qendruar Binak Gashi pa nderprerje, me pak Ilmi Kodra.

Duhet me cel shenimet dhe do te shkruaj, pa merak.

Enver
Ma se miri,keshtu kishte me qen.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Naten e mire!

Enver
Naten e mire vellau yne.[/ltr]


11/01/2015 12:33



[ltr]Enver
Pershendetje i nderuar Azem,a e keni pergaditur ate teme?Vetem kaq e pata,sa tju pershendesim.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Te pershendes gjithashtu!
Jo akoma, nuk jam gati.
Kur të jem, do Ju shkruaj pa merak.16/01/2015 02:21[/ltr]


[ltr]Enver
Pershendetje ,nuk ka problem,mos u ngutni,kur e perfundoni ju uroj suksese.[/ltr]


25/01/2015 00:39


[ltr]Enver
Ju lutem a e keni njohur ,Shaban Brahen,Selajdin Brahen,Shani Shehun,Ahmet Bytyqin,Alfred Bajramin ?Selajtin Braha ishte komisar me duket.Eh medet per kete popull ka done me shkue?Nuk i kemi punet mire vellau im.Shume paskemi pasur tradhetar e ishin kane tinzak dhe dhelperak,te urte dhe perkdhelesa te medhenje.[/ltr]


31/01/2015 02:44


[ltr]Enver
Miku i nderuar Azem Parllaku pershendetje;

Avdiu ka qen njeri nder organizatoret kyq qe i ka perpilue listat per ti likvidue atdhetaret bashk me keta tradhetar e servila te serbise;Azem Sylen,Xhavit Halitin,Sabri Gecin,Rexhep Pantinen,Qerim Kelmendin,Sami Lushtakun edhe disa tjere.Ne kurthe e kane shti komandantin legjendar Adem Jasharin,kane ba atentat ne gjeneralin Ahmet Krasniqin,protogonisti kryesor ka qen Shaban Braha.Avdiu bashk me Rexhap Selimin kane hyre ne levizjen e vv ,me qellim per ta mbrojtur krimin e pergjakur.Kane vra,edhe Fehmi e Xheve Lladrovcin permes telefonit te koduar lidhje me forcat serbe.
Para luftes dhe gjate luftes e kane pas here pas herave mbledhjen ne firem e tij mbrapa stacionit policor serb afer Prizrenit,dhe kane pasur ne disponim disa pompa te benzines ku kane bere marveshje cilin duhet me likvidue.E kane vrare edhe shokun e tyre ma te mirin,Behadin Allaqin,Ismet Jasharin(komandant Kumanoven),i kem te gjitha shenimet se cili nga keta i ka likvidue.
Kemi shume gjera per tua kujtue por,nuk po u lodhim ma shume.

Te falla shoqerore
Enveri[/ltr]


05/04/2015 10:01


[ltr]Enver
Zotri i nderuar a ka mundesi ti botoj ne gazete keto çka kemi bisedue ne dy,lidhur per aktivitetin e Avdiut dhe Ruzhdi Saramatit?Pa lejen e juaj nuk e beje nje gje te tille.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Enver, uroj të jesh mire familjarisht.
Kemi biseduar që kur të ulemi do fjalosemi me sakte. Sic të kam thene nuk dua dhe nuk me takon të perfshihem ne debate të brendshme që behen ne Kosove.
Jam shume i zhgenjyer mbasi nuk u perfshiva ne listat e kontributoreve të Luftës, edhe pse drejtova trajnimin e 1819 luftëtarëve të UCK.
Ndoshta ndonje dite do të vij ne Kosove për t'u ankuar për statusin që me takon, e atehere do të takohemi bashke she flasim hapur.

Enver
Binak Ga

Binak Gashi a eshte nga fshati Sferk i komunese se Klines qe vdiq ne vitin 2011 apo tjeter Binak Gashi eshte?

Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Binaku eshte gjalle, se ku banon ne Kosove nuk e di saktesisht.

Enver
Ore vellau im,si te deshironit ju ja bejm.Por nje ta dinit se Avdiu eshte nje person tejet shume i rrezikshem.Paraqitet si çlirimtar,por ne shpirt e ka nanen serbi dhe eshte antikombetar.Ka aftesi te bene manipulime me secilin njeri dhe tradhetin e tij ta shesi per atdhetar.Per Binak Gashin mos valle keni ndonje foto,se ndoshta e kam mik.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Se shpejti do vij ne Kosove dhe do takohemi e të vendosim cfare duhet bere.
Binakun e ke ne fb.
Ndoshta ndonje foto të tij mund ta kem, por e ke ne fb.
Deri vitin e kaluar ka punuar ne FSK (Komanda e Logjistikes) tani eshte ne pension me duket.

Enver
Nje te jeni i bindur se Avdi Ibrahimi e ka udhehequr krimin si para luftes,ne lufte dhe tani.Ky e udheheq krimin ne te gjitha trojet shqiptare.Sa ma teper qe heshtet per tradhetin e ketij ,ky vetem forcohet
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Enver do të takohemi kur të vij ne Kosove.
Do të lajmerohem nje dite perpara dhe do bisedojme me saktesisht.
Për momentin me duhet të mos perfshihem ne debatet brenda Kosoves.
Enver
Me Avdiun dite e nate kam bere shoqeri,e fjete ne shtepin e ketij e ky ne shtepine time,por ky eshte shoqerue me mua per te me pergjue me urdherin e serbeve.

Po bere e hyre ne dialog me Avdiun te shperlan trurin,e njeh mire dhe ka aftesi me manipulue me çdo shqiptar.[/ltr]


19/04/2015 18:43


[ltr]Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Enver jam Prizren.21/04/2015 16:52[/ltr]


[ltr]Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Enveri dialog me Azem Perllakun 11180088_10205053548831515_816171651_n[/ltr]


01/05/2015 12:13



[ltr]Enver
Azem miku im nuk isha disa kohe ne fb,se kam qen i nxanur.Por sidoqofte ishalla keni kalue si ma mire.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Shpresoj te vij ndonje dite se shpejti, me ler nje Nr.tel.

Enver
Nuk kam nr te telefonit miku im,sepse me ka ra ne ne toke e thye duhet me ble nje tjeter.Tani e perdoroi internetin nga nje here.Por nese do vij ne shqiperi veres do ju lajmroi.A mos keni bisedue me Avdiun ne prizren.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Kalova, por nuk e thirra e as e takova, mbasi isha fort revoltuar me listat per veterane, e sidomos me mosmirenjohjen per mua individualisht, edhe perse në 98-99, u angazhova jo pak në trajnimin e 1019 ish-ushtare te UCK-se, nje pjese e konsiderueshme e te cileve tashme janë Veterane.
Te pershendes, e je mireseardhur.

Enver
Avdiu eshte satan i poshter,ai nuk ja dine per ndere shokut ,pos ka deshire qe vetem ai te jete mbi te gjithe.Nuk ka ftyre fare,e shfrytezon shokun,dhe ne fund si ta kethen shpinen ta ngule thiken.Nuk ka karakter njerezor,,dine qe tradhetin ta shendrone ne patriotizem.

Enver
Los u merzitni qe nuk ju ka qite ne listen e veteranve te luftesKa mundesi qe tju shendrron ne tradhetar,dhe njerezit ti besojne sepse ka aftesi per kete,qe e ka mesue nga nana serbi.Ka qen tinzak duke bashkpunue me serbine,dhe tani bashkpunon me serbi,duke ua zbatue urdherat e saja.
Enver
Shok te ngusht e ka pas,Shaban Brahen nje kriminel dhe vrastar te atdhetareve shqiptar.Pastaj shok i Kodusi Lames,dhe ky nje krimiunel ,e tradhetar qe paraqitet kinse e ka ndihmue shume luften ne Kosove.Ka shok edhe Ruzhdi Saramatin e shume tjere.Ky qen e mbikqyr krimin e organizuar ne kosove e ma gjere.Na stacionin policor ne Lubizhden e Prizrenit e ka blere nje sharr mbrapa ketij stacionit policor,dhe bashk me kete qeveritar u ka pri mbledhjeve sekrete per te bere krime ndaj atdhetareve.Ne kete mbledhje kane marr pjes;Kadri Veseli,Fatmir Lima,Rexhep Selimi,Xhavit Haliti,Thaqi,Sabit Geci,Kamishi ,e shume te tjere qe ja dijm te gjityheve emrat.Njeri ma te rrezikshem nuk besoj se ka ndere shqiptar.

Enver
Mbas luftes ne pz,ne TMK ka dashte me dhunue Rajmonda Malecken,.Ka plagos Bashkim Hoxhen ,duke i nxit tjeret qe tja hedhin bomben ne oborrine shtepise.Nexhmedin Krasniqin e ka shpiunue tek eulexi dhe e paten burgos.E shume tradhetira tjera ky qen ja ka bere popullit dhe ma shume shokeve .

Enver
I nderuari Azem,dihet shume mire se kush ka gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit,dhe komandant Drinit,por deshmitaret po heshtine,qe kjo ka me na kushtue shtrejte nje dite.Bota po na merr si nje popull genjeshtar dhe tradhetar.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Enver, shpresojme te takohemi se bashku, e kam deshire te bisedojme nga afer.[/ltr]


13/05/2015 09:11


[ltr]Enver
I nderuari Azem Parllaku mos i keni tregue Avdiut çka kemi fole ?Nuk keni vye,se ju mashtrone tani dhe ua ùmbush mendjen se genjeshtra jane çka kam bisedue me juve.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n
Azem
Nuk i kam thene asgje, te siguroj per kete miku im Enver.
Enveri dialog me Azem Perllakun 15202524_10209174194805089_2659216682415724818_n14/05/2015 23:43[/ltr]


[ltr]Enver
Azem miku im,Avdiu e ka banden e madhe,dhe ka aftesi me manipulue me ta si maca me minje.Ky vete paraqitet si trim,por as qimen nga persheshi nuk ka aftesi me hek.Ky qen e derigjon krimin ne trojet tona.[/ltr]



Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum