Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Bujar Bukoshi udbash

 :: politika

Aller en bas

Bujar Bukoshi udbash Empty Bujar Bukoshi udbash

Message  Perparimi Mar 3 Mai - 17:00

Published On: 3 Maj, 2016
Debate / Lajmi Kryesor 4 / Lajmi Levizes / Video |

[size=36]Bujar Bukoshi, spiun i UDB-së dhe KOS-it, pohon gazetari Eftimov[/size]
Bujar Bukoshi udbash Bukoshi867jjl
   • Në emisionin: Në qendër sesi CIA e ka përgatitur UÇK


Gazetari maqedonas Vasko Eftimov ka deklaruar se ish kryeministri i Kosovës ishte bashkëpunëtor i UDB-së dhe i KOS-it, shërbimit ushtarak jugosllav.
Pas kësaj deklarate gazetari Eftimov është suspenduar nga Alsat. Deklarata se Bujar Bukoshi bashkëpunëtorë i DB-së dhe i KOS-it dëgjohet nga min. 43.
Pas deklarimit të Fatos Klosit se Bujar Bukoshi e ka financuar SHIK-un, qnë ishte një befasi për publikun, është e pakuptueshme heshtja e tij për atë që po ngjet rreth tij. Edhe emisioni dokumentar i Vasko Efimov gjatë bashkëbisedimit si në video hap shumë dilema, ngase Bukoshi nga min. 43 akuzohet si bashkëpunëtorë i UDB-së dhe KOS-it, derisa strukturën e vetme të organizuar ushtarake e pranon atë të Pashtrikut dhe të Dukagjinit ku komandant ishte Ramush Haradinaj dhe Tahir Zemaj me dy korpuse dhe përmbi 10 Brigada. Ai përmend shifrën e 35.000 ushtarëve të UÇK-së të përfshirë në aktivitete ushtarake. Shumëçka e thënë nuk mund të pranohet si e vërtetë, por ngjarjet e fundit në Kosovë po tregojnë se edhe versioni i milionerëve të Kosovës nuk ishte aq i pastër. Ai akuzon edhe aparatin serb dhe atë të politikës se është korruptuar-blerë… Shumëçka mbetet e hapur për analizë, por ajo që pranohet nga të gjithë është se SHBA-ja ishte ajo që vendosi realitetet në terren dhe krijoi Republikën e Kosovës, edhepse shëndeti i popullatës, sipas tij, është vënë në rrezik për shkak të përdorimit të uraniumit të zbutur dhe rrezikut për sëmundje në përmasa të mëdha, sidomos në pjesën e Dukagjinit, padyshim që duhet të thuhet e vërteta dhe të merren masat adekuate shëdetësore për zbutjen e problemit.
Videoja përshkruan luftën, takimin e diplomatit Holbruk me Millosheviqin, pastaj angazhimin e ambadaorit William Walker, flet për grupin e Besnik Kastratit, se si ishte përgatitur NATO-ja të sulmojë Serbinë 6 muaj më herët, por për shkak të humbjes së caqeve në Kijevë të forcave të UÇK-së është shtyrë bombadimi. Po ashtu flet se si janë përgatitur forcat e NATO-s dhe ardhja e marincave amerikanq nq Maqedoni dhe Shqipqri, blerja e zyrtarëve serbë-korruptimi i tyre, krijimi i forcave të rregullta ushtarake në kuadër të FARK-ut, pastaj ushtrimet në Shqipëri në 6 kampe ushtarake, me pajtimin e Rugovës, organizmi i brendshëm ushtarak në fillim të viteve të ‘90-ta, vrasja e jasharajve etj… SHQIPTARI.EU
LEXONI edhe:

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum