Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

zeri i kopenhagut+Kosova hiqet nga rendi dites ne KS te eu.

 :: sport

Aller en bas

zeri i kopenhagut+Kosova hiqet nga rendi dites ne KS te eu. Empty zeri i kopenhagut+Kosova hiqet nga rendi dites ne KS te eu.

Message  Perparimi Sam 14 Avr - 16:21

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net/politika-f1/FORUMI-I-RTK-es-t196-0.htm

Kosova hiqet prej rendit të ditës në Këshillin e Evropës MireC'kaKeq Vleresimi: (0 Vota)


Lajme te ngjashme
Kosova, Lavrov: Qendrimi im, ndryshe nga SHBA
• i dates 19/04/07
Ryker e Kather: Kosova kete vit do te behet e pavarur
• i dates 19/04/07
Albert Rohan: Kosova do të jetë e pavarur
• i dates 19/04/07
Kryeministri gjeorgjian: Kosova nuk parben precedence
• i dates 19/04/07
Tadic: Nëse Kosova bëhet e pavarur, do luftojme që t'i kthehet Serbisë
• i dates 19/04/07


Derguar me: 19/04/2007 - 21:22
• Çështja për statusin e ardhshëm të Kosovës është hequr nga rendi i ditës në takimin e Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian (BE)


Këtë lajm e transmetoi sot agjencia ruse "Itar-Tass", duke u referuar njoftimit zyrtar të Brukselit. Takimi i Këshillit të BE-së në nivel të ministrave të punëve të jashtme do të mbahet më 23 prill në Bruksel. Kjo shtyrje ben qe BE-ja te mos mund te dale me nje qëndrim unik për Kosovën në takimin, e caktuar për të njëjtën ditë, me delegacionin diplomatik të Rusisë, në të cilin do të shqyrtohet zhvillimi i situatës në Ballkan, theksojnë nga Bashkimi në Bruksel. Agjencia ruse thekson se në Këshillin e fundit joformal të Ministrave të BE-së u regjistruan mosmarrëveshje serioze ndërmjet anëtareve të Bashkimit lidhur me planin e Marti Ahtisarit. Greqia, Italia, Spanja, Sllovakia, Qiproja dhe Rumania shprehën pavendosmeri për domosdoshmërinë e miratimit të zgjidhjes përfundimtare për Kosovën duke mos tentuar më tej për gjetjen e kompromisit ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. /Makfaks/



Kosova hiqet nga rendi i dites


Dernière édition par le Jeu 19 Avr - 14:19, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum