Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Krasniqi Krasniqi Sejdi çka i ka thene Ylber Ndrecaj Haxhiut

 :: sport

Aller en bas

Krasniqi Krasniqi Sejdi çka i ka thene Ylber Ndrecaj Haxhiut Empty Krasniqi Krasniqi Sejdi çka i ka thene Ylber Ndrecaj Haxhiut

Message  Perparimi Mer 6 Avr - 6:30

Krasniqi Krasniqi Sejdi çka i ka thene Ylber Ndrecaj Haxhiut 12968613_1146876612030820_803122371_n


[ltr]rast?Koshtovaliut i djege e verteta kur ne videon qe e kam inqizue Hysni Ismailin dhe deklarone se ne qafe e ka marr radio mitrovica qe e udheheq koshtovaliu nga shkupi.Kjo i ka nxite keta dy qe te merren me poshtersira ,ku permes listave te udbashave qe i njeh edhe femiu ja fusin edhe atdhetareve me qellim qe masa mos te me beson mua.Pra ja kush na çenkan keta dy dhe perkrahesit e ketyre qe nuk jane edhe aq pakes.Reshat Badallaj,e ka pstue nje list qe ja ka pergaditur Bahtir Hamza dhe me nje pseodonim si Dreni Drenova e ka postue kete liste.ja fakti;[/ltr]




[ltr]http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662[/ltr]




[ltr]Videon qe e kam inqizue per rastin time qe me rrejten policet shqiptar per rastin e referendumit gjithepopullor,per pavaresine e kosoves,u vjen seklet Reshatit dhe Koshtovalis dhe e keqperdorojne..[/ltr]


[ltr]Pse me kane blloku ne faqen e tyre?Nuk me lejojne tju japi pergjigje me fakte.Kur une paskam bere shetitje neper vijat e frontit te uçk es me Arkanin?Per çfare qellimi ma zbehin aktivitetin tim?Mesiguri qe masa mos te kete besim ne mua.Sepse ketyre u pengon qeshtja kombetare te shkon tutje.Pos keta si deshirojne me vendos dhe pike.Kur kam masakrue shqiptare ne lufte me Arkanin?A kane emra keta shqiptar?Kur ne cilen ditate dhe vite?Kur kam dhunue une femra shqiptare?A kane emra keto gra?[/ltr]


[ltr]A Arkani me paska shtie qe une gjate luftes me ftue kruqin e kuq e me i prue ndihmat humanitare ne suhareke e ne Malisheve kur i pate vrare mjeku Shpetim Robaj?[/ltr]


[ltr]A Arkani me paska nxite qe une ti nxiti te OSCES me ja bombardue serbine?[/ltr]


[ltr]A Arkani me nxiti me rreh gjeneralin e jugosllavise Nikolla Lubiqiqin ne sutjeske ne vitin 1971 per flamurin kuq e zi?A Arkani ma paska qite qimen ne gjellen time ne menzen e studentave me 11 mars te vitit 1981?[/ltr]


[ltr]A Arkani me nxiti kur shkova tek minatoret ne zgafell qe une te behem krubani i Kosoves?[/ltr]


[ltr]Po çfare po duke me ba per kete popull e te me shpalle atdhetar?A me bashkpunue me serb,apo me luftue kundra serbeve?[/ltr]


[ltr]Tri luftera shoket e ketyre i zhvilluan ne trojet shqiptare,cilin betim e quan ne vendin e duhur?A po doni me deklarue se na çliruan keta tradhetar?[/ltr]


[ltr]Reshat Badalla deklarone se une paskam qen mesues ne Sllapuzhan,dhe me paskane nxen me diplome fallco.Po a e kane zhduke shkollen Normale ne prizren?Shkoni dhe kqyrni notat e mija çfare kane qen.Kuridiku nese egziston shkoni e vertetohunu a jam ka genjej?Shkoni ne gjakove dhe lypne dosjen time a e kam perfundue drejtimin Histori Gjeografi me note mesatare mbi teteshe,dhe para afatit.?Ky qen deklaron se nuk kam shkrue as veper letrare,por e verteta qendrone diku tjeter sepse ketyre nuk u konvenone atdhetari i vertete.Vepra ime titullohet keshtu;"Leter Popullit Tim".Ky idiot deklarone se nana ime eshte bij boshnjake,jo shqiptare.>Ky edhe ne emer te dajes tim ka shkrue poshtersira.Ky deklaron se gruaja ime eshte ndare nga une.Edhe ne familje me perzihet.[/ltr]



[ltr]Sai perket demostratave ne menzen e studentave me 11 mars te viti 1981,kam bisedue me te gjithe ata qe kane shkrue romane kinse i kane organizue ato demostrata,dhe kerkund as njerit nuk i pren sopata ne ne vend.Njeri thote jane nise nga ana e djethet e tjetri thote i kemi nderpre ushqimet,çka nuk kane lidhje me realitetine duhur.[/ltr]


[ltr]Reshat badallaj e ka kercnue edhe Kadri Ismailin,pse me ka marr ne interviste per deshmin time qe une i nisa demostratat.[/ltr]



[ltr]Reshati deklarone se une i paskam ndjek protestuesit dhe paskam bere deshmi ne prizren se Reshati ka organizue demostrata,çka nuk eshte e vertete fare,se per tu denue per keto demostrata kane dashur mua te me denojne,por skan pasur argumente,sepse qimja ime ka qen deshmi e demostrates ne fjale dhe per kete nuk me kane denue.Reshatit i djege pse une e kam marr ne telefon ish drejtorin e menzes Shefki Stubllen dhe me shpalle udbash.Ja dastur se çfare hakareti na qenka ky pizadar ?I djege edhe intervisten qe e kam bere me Rexhep Qosjen,qe nuk e theva bustin e Vukut qe me nxiti Qosja,sepse kur i thash eja edhe ti me mua me qellue afer mejes,Qosja me tha nuk ma mbane palla,se palla ime eshte lapsi,dhe me tha nese ty te vrasin serbet,une per ty kam me ta shkrue nje roman.Ja pshurresha romanin.per keso ndytesira.[/ltr]


[ltr]Ky qen deklarone hapur se bashk me Ali Ahmetin e kane krijue uçk en ne Iliride,çka mendoni per kete?[/ltr]



[ltr]Ky qen bashk me Avdi Ibrahimin thojne hapur se i bashkuam pushket me Adem Jasharin.A nuk e dini se Adem Jasharit kerkush nuk i shkoi ne ndihme?Ku e kane qellimin fame keq keta servila te serbise?Kane nuk lane pa e shendrrue ne tradhetar?Reshatit i djege kur i them pse ja ke dhen udbashit Hazer Susurit 500 mije marka qe i ka tubue ne shoqaten e tij ne Hanover nga mergimtaret.Kur dihet se keto mjete i derguan ne banken e Milloshit.Pra Milloshi i dergoi ne diaspore me qellim qe mergaten ta shtijn ne grushte dhe ta mjelin.[/ltr]


[ltr]Shqiptar çka keni ndermend pas kesaj qe shkrova me parashtroni pyetje,si do u pergjigjem me fakte te gjalla.[/ltr]


[ltr]çfare te keqe posedon ne keto videot e mija?Jepni mendimet e juaja.Reshatit i djege edhe atehere kur polici me thote se ke hek shume nga regjimi serbo shqiptar(tradhetar).I djege pse i kam thene serbeve ma pare me ja kajte nanen serbise e pastaj kosoven.Mendoni me tru e jo me flliqesirat qe mi ka shpifur Reshati,bashk me Koshtovaliun e shkupit,dhe Avdi Ibrahimin.[/ltr]



[ltr]Per Avdiun me ka shkrue Rajmonda Malecka qe ka dasht me dhunue ne TMK ne Prizren,dhe qe e ka shti ne burg permes eulexit.Me ka shkrue edhe Bashkim Hoxha,si i ka shti disa te rinje me ja hudhe bomben ne oborrin e tij e plagosur kete atdhetar.Avdiun policia e serbise e ka percjell gjere ne kufirin e shqiperise me traktor.Ruzhdi Saramati me deklarone se Avdiu eshte kyq ne lufte pasi ka perfundue lufta.Shakau Avdiut shume ushtar kane dezertue,me deshmitarte epror nga shqiperia qe me kane shkrue zi e terr.Me ka tregue edhe Gafurr Adili,dhe pse i pata botue ka shkue ne tirane dhe e ka kercnue Gafurin.Gjalle eshte Gafurrri,le ta marrin ne interviste gazetaret.Ky qen ka punue ne mbrojtjen popullore te jugosllavise ne Suhareke prej vitit 1984 gjere ne vitin 1987,dhe si iredentist,si ja besoi serbia kete vend te punes?Hajdeni e jepni pergjigje ju lutemi.[/ltr]


[ltr]Ky qen ne shoqerin e vete e ka pas motren e Reshatit,Resmijen e cila si u ba puna qe te martohet me Mehe Uken?Resmija nga zhuri e ky nga Mitrovica.[/ltr]


[ltr]Si u vra ky,pasi kishte shkue ne dernice me marr grupin e Adem Jasharit e me ba nje mbledhje ne Mitrovice,dhe ku e dinte policia se kane me ardhe me grupin e Adem Jasharit?Enigma eshte e zgjidhur por keta kane aftesi qe tradhetine me shendrrue ne hyni si ndriqim pa dill.[/ltr]



[ltr]Avdiu bashk me Demaqin e kane perpilue listen se kane duhet me masakrue,kane duhet me shti me dhene haraq.Listen ja kane dhene permes nje shokut nga drenica R. ky ja ka dhene Jakup Krasniqit e ky egzekutueseve.[/ltr]



[ltr]Kush ja fali Avdiut sharren mbas stacionit te ish policse serbe ne Lubizhden e Prizrenit?Sa here ky qen u mbajti ketu mbledhje sekrete grupit kriminel;Fatmir Limes,Xhavit Halitit,Qopes nga kukesi(Ramadanit),Ollurit,Kamishit,Rexhep Selimit,Kadri Veselit,Thaqit ,26 kriminelave .Ky dilingji ka qen kryesori i mbledhjes.Mbaledhje kane mbajte edhe ne INEN e Mustaf Berishes(pirkes).Me deshmitar qe kane qen prezent me kane dhene informata.[/ltr]



[ltr]https://www.facebook.com/518387785009907/videos/535053210010031/[/ltr]



[ltr]https://www.facebook.com/518387785009907/videos/535027016679317/[/ltr]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum