Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Agim Gashi,mallkon ate qe e adhuron flamurin e turqise

 :: sport

Aller en bas

Agim Gashi,mallkon ate qe e adhuron flamurin e turqise Empty Agim Gashi,mallkon ate qe e adhuron flamurin e turqise

Message  Perparimi Mar 18 Aoû - 6:18

Agim Gashi
S’abonner · 15 h · Modifié ·


AGIM GASHI

SHQIPTAR MOS MBAJ FLAMUR T´ANMIKUT

Kuku nanë çka më panë sytë... Afficher la suite – avec Be Sa, Malisa E Gollakut Shpresa Demoli, Milazim Gashi et 68 autres personnes.
J’aime · Commenter · Partager
Demirali Morina-Jr, Dila Gecaj et 287 autres personnes aiment ça.
12 partages
57/138
Voir les commentaires précédents

Aranit Kruja
Photo de Aranit Kruja.
J’aime · Répondre · 1 · 5 h

Aranit Kruja
Photo de Aranit Kruja.
J’aime · Répondre · 5 h

Gjon Tuqaj edhe Krenar edhe Turk edhe Shqiptar, edhe faqen e zeze e marren teper. KOMPOT
J’aime · Répondre · 2 · 5 h

Hateme Morina Ne duhet te punoim me teper per kombin njerzit pa vetedije bejn gjera qe prishin qfo gje qe eshte konbetare... Duhet shkollat te punoi me teper ketu mesoi se maqedonet sllav, shkiet, dhe greket ju kan futur shqipetarve patriotizem fetar me qellim qe te harroin Kombin ...
J’aime · Répondre · 5 h · Modifié

Hava Sula No comment Agim Gashi. e mrekullueshme poezia, zoti me ju, jete e shendet.
J’aime · Répondre · 5 h

Haxhi Kuçi Agim Gashi,me vjen keq,por armik turqin nuk e shoh.Une jam deshmitar qe kjo turqi ka ra e u ba intervenimi i NATOS mbi forcat serbe.Ndryshe kosova sot nuk do te kishte ma shqiptar,por e serbijanizue,me serb te kroacise.Nje ta dini se lufterat çlirimt...Voir plus
J’aime · Répondre · 1 · 5 h

Agim Gashi Po ti mbaje o Haxhi.Dhe une skam thene armik i sotem por robrues i pes shekujve dhe 25 viteve. Me e dashte ish robruesin ma shume se veten, me ja shite gjysmen e atdheut, me ja ndrrue histori e kultur si do ajo, kjo ashte marria dhe tradhetia ma e madhe qe i behet shtetit, kombit e mbare atdheut.
J’aime · 3 · 4 h
Voir plus de réponses

Manfred Bardhaj Ky asht trathtar se njerzi si ky nuk jan shqiptar por turk ose shpijun i shkijeve
J’aime · Répondre · 5 · 4 h

Cun Corri KUSH ASHT TURK TE SHKOJNE NE TURQI KUSH ASHT ARAB NE ARABI.
J’aime · Répondre · 4 · 4 h

Cun Corri PUSHTUESIT JANE GJALLE
J’aime · Répondre · 1 · 4 h

Shkelzen Suka Në këtë foto shihen shumë kontradikta tragjikomike që vetëm truri i pazhvillaur mirë mund ti bëjë, po i numroj me rend:
- Mustaqet Austriake nga shekulli XVIII
- Amblema e UÇK-s n plis të bardhë...Voir plus
J’aime · Répondre · 4 h

Arianit Canhasi Zoti duart ti thaft ...!
J’aime · Répondre · 4 h

Bilall Maliqi Ka të tillë shumë dhe kam drojë se kauza kombëtare po shkon drejt tkurrjes pikërisht nga këta tipa që e ndyejnë plisin dhe e përziejnë identitetin e tyre kombëtar me flamurin e pushtuesit 500 vjeçar. Kjo s'do mend se në çfarë gjendje kemi ardhur...
J’aime · Répondre · 4 · 4 h

Gjergj Bibaj kalle at mut
J’aime · Répondre · 4 · 4 h

Eljas Ademi Vetem Serbet qe kan pasur rast ta mesojne shqipen i thojne turkut armik. Ju e shani turkun se pse e nxiti NATON ta largon serbin nga Kosova. Sepse Turqia zen vendin e par ne bote per investime ne tokat shqiptare. Sepse grekut e serbit i ka thene i prek...Voir plus
Je n’aime plus · Répondre · 2 · 4 h

Agim Gashi O turkofil, skemi nevoj qe edhe turqit te na apin mesim ketu.Ik shko shkruej turqisht dikund e mos na ndyt!
J’aime · 2 · 4 h

Eljas Ademi Ketu do jem. Nuk jam as turkofil as serbofil, por mikun e njoh si mik dhe armikun si armik. Ndale ti turkun po pate......
Je n’aime plus · 1 · 4 h

Rrahim Rastelica O morr po per ty jam me pare serb se sa vella i yti turk! Shko coja granimin erdoganit e ti kcej kusherinave e kenaqu me islam maniakal, se ua a ka lejue ai pedofili juaj
J’aime · 1 · 4 h

Agim Gashi Harrova me ta thënë se njerzit si ti na lanë mbrapa me shekuj sepse tradhëtuan veten neve dhe te gjitheve.Nga tradhtaret nuk pritet ma shume!
J’aime · 1 · 4 h

Agim Gashi Pirdhu ti mor majmun turku e shko n´RRS!
J’aime · 1 · 4 h

Hava Sula O Agim, nuk po na vjen e keqja nga turqit por nga vetja.mos ta kerkojme fajin tek te tjeret, harten e botes po e ndryshojne fuqite e medha sipas planeve afatgjate ne syrtaret e tyre.
J’aime · 3 · 4 h

Eljas Ademi Te paret e mi kan tradhtuar miqesine me sllavet te cilet vetem kishin filluar asimilimin e tyre drejt sllavizmit. Por ,,mjerisht" erdhen turqit ne tokat tona dhe keshtu te paret e mi u miqesuan me ta duke pranuar islamin dhe tradhtuan komshiun ton slla...Voir plus
J’aime · 2 · 4 h · Modifié

Hava Sula Agim Krasniqi poston nje thenie te bukur, "Nuk me tremb urrrejtja dhe armiqesia e te huajve por shpartallimi dhe percarja e jona" Kjo eshte prezente tek ne.
J’aime · 3 · 4 h

Alfred Palokaj Eljas Ademi..Qenke nje Erresir Njerezore. ...Ne Perendim te kishin qajtur Asozial. ...Qfaf te Mirash te Pruri Turku deri ne Ditet e Sotme! ??...Turku ka ler Erresira sikur ty, per te Treguar se 500 Vjet ne Erresir na la....
J’aime · 1 h

Eljas Ademi Te mirat e turkut per ne t'i tregova ma lart. Por ato fakte vlejn vetem per njerezit qe nuk e kan te perlyer gjakun me sllavizem. Lirohu nga fobija ndaj shqiptarise, ndaj turqise e posaqerisht ndaj fobise Islame.
J’aime · 1 h
Haxhi Kuçi
Votre réponse...


Jascha Batllava Ai shqiptar qe mban n'dore flamurin Turk,Arab lirisht te mbab edhe flamurin Serb bile k'te t'fundit e ka komshi.
J’aime · Répondre · 2 · 4 h

Besim Mitati a répondu · 1 réponse

Qemal Sylqevci
Photo de Qemal Sylqevci.
J’aime · Répondre · 2 · 4 h

Shkelzen Suka Z.Haxhi, a mund të na tregoni se për çfarë dëshmie e keni fjalën !?
Prej verës së vitit 1998 unë kam punue në Kosovë me deprtamentin diplomatik Amerikan në formë të misionit pregaditor të Holbrukut i cili pastaj u shëndrrue në misionin e OSCE-s dhe drejtëpërsëdrejti kam qen deshmitar se sa të përkushtuar kan qenë eprorët Amerikan dhe personeli tjetër diplomatik dhe jo bash diplomatik (!?) të cilët menzi pritnin me ja thy dhëmbët Sllobës. Kah fundi i vitit 1998 dhe fillimi i 1999 në OSCE-s kam pas rastin të punoj edhe me oficerë Turq të policisë por prej të parit e gjer tek i fundit vetëm kqyrshin qysh me kap naj femër të re Shqiptare...
Me një rast, ne fillim te Janarit 1999 isha me dy agjentë special Amerikan dhe me veturen e blinduar Humvie shkuam te një autolarje në hyrje të Suharekës dhe aty ishin disa polic Serb tuj la veturat. Nje Serb menjeher ia nisi me zë të madh me më fol Shqip: "O Gjeni o Ballist, a e din ti që unë nuk ju tutna (frigohem) as juve Shiptarve e as Sllobës po unë ju tutna veq Amerikanve se kta aty ku hin mo nuk dalin..."
E zoti Haxhi, shkau i Leshanit shumë mirë e ditke sa çka i pret kurse ju, po ndëgjoj edhe në Prizren turkofilat qysh prej çlirimit e knej tuj thënë pallavra makabre se sikur t'mos kishte qen Turqia Kosova ende kishte me qen e robnuar nga Serbia !?
Amerika vlla, Amerika sepse ata e dijnë se kush ishin Pellazgo-Ilirët, Skënderbeu, Nëna Tereze, Dr.Ibrahim Rugova dhe kush janë Shqiptarët e vërtetë, për atë arsye edhe na ndihmuan dy herë me të madhe gjat shekullit të fundit.
J’aime · Répondre · 2 · 4 h · Modifié

Haxhi Kuçi Shkelzen Suka,ju mesiguri çenkeni nga Bllaca,dhe pasket punue me Hpllbrukun.A ja mbani mend atyre perfaqesueseve te turqise emrat,sepse ne shtepine time kane banue dy turq,njeri e ka pasur emrin Mehmet e tjetri Ihsan Aksay.Keta e kane pasur ne pergjim rajonin e Nerodfimes dhe ate dite qe serbet beren masakra ne Raqak me 15 janar te vitit 1999 e kishin pare kete masaker qe uçk nuk kishte ndegjue fare per masakra.Kete e kam lexue nepermjet gazetave,dhe Shukri Bujes.Por kete dite ishte muai i ramazanit ,,Keta vinin çdo dite ne oren 20 te mbremjes e kete dite erdhen ka ora 23,shkaku i masakres se Raqakut.Kur erdhen me kerrin e blinduar,dola e ua hapa porten dhe me te dalur nga kerri,ja nisen ùme qajt.Une mendova se ju ka ndodhe diçka ne shtepi,apo ketyre ketu ne kosove,dhe ju bera pyetje he,çka ju ka ndodhe?Mos ju ka vdek ndojkush apo juve diçka?Jo neve asgje por serbet kane masakrue civil te pafajshem.Me uçk nuk po luftojne por ,uçk pi provokon e ata po shfryhen ne civil.E po lufta ja bana e ka keshtu edhe ju e dini kete.Hyrem mbrenda ku iftarin ua kishim servue ne tavoline,por as nga dy a tri kafshata nuk i kane ngrere kerkouan qaj.Ihasani ma bani;Haxhi uçk nuk po done me luftue me çka posedon kundra serbeve,,pos po i provokon serbet e po ikin neper male.Ihasan ja bera ja merre automatikun tim e shkatrrroi tankset nese mundesh?Jo me tha kane edhe mortaja te dores por nuk i perdoroin.Kane edhe golinova por nuk i gjuajne serbet,po i shoh shume mire se çka jane ka luftojne.Jo ja bera me pas ,i sulmojne serbet por nuk kane sa duhet.Ma tutje ma beri ,a ke deshire me lajmrue NATON qe ta boimbardoijne serbin ?Jam ngrite ne kembe dhe e kam perqafue si vellaun e duke i thene,;Vetem a mundesh me na krye kete te mire.Po ma beri per hater tend kam me ba kete gjest humanitar.Por me tha ,nese ke mundesi qe fqiut tim Jashar Shales tja kerkoj telefonin e shpise e ta ftojne ma shpejte.Po i thash pa problem do ja kerkoj dhe nuk besoj se me refuzon kur ti tregoje per kete pune.Kam shkue tek portat e tija e kam zgjue nga gjumi,dhe kur doli me tha çka ka bre kujshi qe ma prishe gjumin ne keto oret e mbremjes?Ja tregova te gjitha se per çka behet fjale,por fqiu me tha se nuk po me interesone as masakra e as intervenimi i NATOS mbi forcat serbe,dhe telefonin nuk ua japi per sherbes.Nga gezimi u ketheva ne deshprim,dhe u thash se nuk i bene telefoni.Ihasani me tha qe te rrim ne sallone e ai ti ftone me radio lidhje NATON,,dhe si e ka kape telefoni ka file mbi gjysme ore dhe pasi e perfundoi me tha se neser kane me ardhe Wollkeri dhe e morren vendimin me bombardue serbin dhe me kane perqafue per vendimin e marrur.Mos intervenimi i turqise,plani ka qen i Henri Kisingjerit qe te gjithe te ikurit nga Kosova mi dergue ne Qad dhe atje te gjithe mi masakrue,e ne kosove me popullzue me serb te ikur nga KNini,dhe shqiptar ne kosove paq .Sa per sundimin 550 vite nga ana e turqise une nuk mundem me fole,se a na kane shkatrrue turqit.Por nje e di qe kam lexue se shume shqiptar ishin udheheqesa te portes se osmanlive.Duke u nisur qe nga Ismail Qemaili qe ishte kryeparlamentari i portes se turqise,Naim Frasheri e te tjere.Sidomos Sami Frasheri atehere e beri standardizimin e gjuhes se turqise ku edhe sote ajo turqishte flitet.Por ishte ky Sami qe e shkroi alfabetin e gjuhes shqipe ne turqi.Nuk na kane faje as serbet e as turqit qe shitemi per nje cope buke apo per nje fotele.Keshtu me tradhetar i gjeta shqiptaret dhe po i leje.Shqiptaret me ti vjedhe patriotizmat e tu e mi pervetsue si te tyrat e zajne vendin e pare ne bote,e patriotet mi shpalle tradhetar e mi likvidue po e tjeter te mire nuk kam pare tek populli yne.Ka shqiptar trima qe luftojne per atdhe e per popull,por nuk ju lajne hapsire me veprue.
J’aime · 11 min
Haxhi Kuçi

Votre réponse...



Meti Rexhaj Po qfar shqiptari ky mut, neser del me flamur te shkaut apo grekut, po at te turkut nuk e preku ne dor, as me pastru prapanicen,se as prapanica nuk flliqet me gje turke
J’aime · Répondre · 1 · 4 h

Syle Mujaj Nuk ka asgjë te MIRË AS njerezore pos nese shqiptari i gjor i mori lektë- parat te ua mbaj flamurin turqisë asgjë tjeter shqiptari gjindet si mercenar çdo kund, këtë veti te shemtuar te shpirt robit duhet te Ja prejmë shqiptarit PA shpirt shqiptar ...
J’aime · Répondre · 2 · 4 h

Adem Kodra Kush i tha Shqipetar?!!!po ky mahluk e ka vjedhe Plisin e bardhe se s'eshte fare Shqipetar.
J’aime · Répondre · 1 · 4 h

Hava Sula Nuk etiketohet nje njeri tradhetar apo spiun sepse shpreh mendimet e tij te bazuara ne informacione te shkruara dhe te dokumentuara.
J’aime · Répondre · 3 h

Syle Mujaj Mos te harrojmë se Evropa u mbush me Rumun qe ata te visesh malore kishin mustaqe si shqiptartë tanë e trup lartë, mund te jetë kuco- vlleh - rumun ??!
J’aime · Répondre · 3 h

Eshref Berisha Ky analfabet kenaq armikun duke kriminalizuar pasardhesit e tij...
J’aime · Répondre · 1 · 3 h

Fatmir Kastrati Ja nje arsye ce edhe vlerat kombtare te shiten vetem tek personat e caktuar si armet.e jo tek cfardo bastardi si puna tij
J’aime · Répondre · 1 · 3 h

Besim Bala Po ky nuk shqiptar more njerz, ky duhet me kane turk..
J’aime · Répondre · 2 · 3 h

Arsim Gerxhaliu ne futboll me Italine qenka,..ahahah
J’aime · Répondre · 3 h

Mustafa Shala O hicno hogjes e prifti se vetem me perca popullin dojne Ata...
J’aime · Répondre · 2 h

Gjergj Alijaj Hiqe at plis nga koka e qelbur...
J’aime · Répondre · 3 · 2 h

Herooid Hysenaj a répondu · 1 réponse

Rrok Bisaku Ky me plis e meriton pushkatimin ,por fajtori kryesore eshte udheqesija e KS se keta e kane perue ne kete gjendje popullin .
J’aime · Répondre · 1 · 2 h · Modifié

Xhoxhi Gishta AI ka mustaqe ,.i heqim PLISIN , dhe fillojme : Ja presim ja dhjesim ,jalyejme me boje ,dhe ja futim ne goje ,ini dakort ,nis votimi ,../////
J’aime · Répondre · 2 h

Skender Tahiri Nje sqarim per ata qe deshirojn te verteten ... Kjo foto asht ba ne diten qe demonstruan te gjith ata banor te Maqedonis qe ishin / jan kunder pushtetit pra qeveris se Gruevskit qe organizoj lider i opozites Zaev dhe ne ate demonstrat muren pjes nga gj...Voir plus
J’aime · Répondre · 1 · 2 h

Ymer Tershani Qent le te lehin karvani ec perpara
J’aime · Répondre · 2 h

Qemal Sylqevci Te mjeret ne si komb, e gjith bota mirret me te ardhmerine, e Neve te vetequajtur intelektual , me shkrime e poezi me patriotizem folklorik, me gjuh urrejteje , Done te shkoim para.
Jo zoterate turku nuk na ka faj, fajin duhet kerkuar ne vete, ne humbim energji me pune te kota.
Populli Hebre nuk ka pas shtet me mia vite, zotrate, por nga 500 cmomet Nobel 200 ju takon atyre, per ka numri jem te njejt, por dallohemi se ata mirren me te ardhmen , ne shkenc, ne kultur , etj e ne me poesi e histori folklorike.
Per pertacin dhe mos dine tone , nuk eshte e rruges te ofendoim popuj.
Je n’aime plus · Répondre · 3 · 2 h

Qemal Sylqevci
Photo de Qemal Sylqevci.
J’aime · Répondre · 1 h

Arben Shala Ky njeri Paska Harruar Historin e Vendit Ton Po let shkon drejtim Turqis sepse ne Trojet Shqiptare nuk ka Vend per Tradhtar
J’aime · Répondre · 2 · 1 h

Alfred Palokaj Qfar Personi qenka ky Njeri Primitiv....Setren me Simbol Italien. ..Flamurin e Turqis ne Dor, Ndersa Kapuqin me Shqiponje. ...!???....Ku Person as qe e din se nga e ka Prejardhjen, dhe tregon se esht Kok Betoni
J’aime · Répondre · 1 · 1 h

Muzafer Tahiri Perndryshe turqit i kemi miq dhe te vetmit miq ne Europ...a krishteret shqiptar qe nuk ju konvenon miqsia me Turqin skom qka ju boj....perndryshe populli turk esht i formum prej shum kombeve e nje nga ato edhe shqiptart....si kombi Amerikan qe eshte i ...Voir plus
J’aime · Répondre · 1 h

Muzafer Tahiri a répondu · 4 réponses · 1 h

Adnan Fazliu Sa milet budalle
J’aime · Répondre · 1 h

Arif Molliqi Instalacion eshte.....
J’aime · Répondre · 1 h

Demush Zefi Ndodh edhe kjo. I ngjan si Arusha kur vrapon pas Deves jo per ta ngrene por per ta.....
J’aime · Répondre · 1 h

Muzafer Tahiri Shembull keni Piloten e Malisheves se Gjilanit si pjestare e armates Turke e cila bombardoi kazermen dhe kuzhinen e ushtris serbe ne Gilan....
J’aime · Répondre · 1 h

Muzafer Tahiri Un jam Shqiptar dhe mburem me gjakun Ilir mirpo secili komb ka aleat dhe miq ashtu qe duhet ta dallojm Turqin nga Greqia e Serbia....
J’aime · Répondre · 1 h

Dila Gecaj Cfare te shkruaj ma shume dhe cfare te themi na te tjeret kur ti i paske thene te gjitha,i nderuari Agim Gashi,luftar i pa lodhshem kunder tradhtarve te kombit tone.
Eshte teper tragjike,se cfare po ndolle sot ne Kosove,kam frike se do vazhdoje keshtu...Voir plus
J’aime · Répondre · 2 · 1 h

Qemal Sylqevci a répondu · 1 réponse

Muzafer Tahiri Serbie e Greqia na kan remby teritore nepermjet masakrave kurse ne kohen e perandoris Osmane vilajetet i kan drejtu Shqiptaret
J’aime · Répondre · 1 h

Mahije Meli Fetahi Mir qe kem mendime te ndryshme, qdo kush mendimet dhe idet e veta, se nuk ish kan jeta interessant me ken krejt njejt ...ne folim e diskotojm po me vendos nuk kem drejt ,per Politik aty jan ata qe po shihet se ku po e qojn shtetin ton tu vujt e tu hjek si gjithmon....
J’aime · Répondre · 1 h · Modifié

Leo Iliri Markvukaj Ky person ka Shum të drejt qe e mban ket flamur se turku jaka qi nanen. Ka than I moqmi Qa të mbjedhesh korr
J’aime · Répondre · 1 · 1 h

Nick Sahiti Kuku bre po me shtini me u flliq,bre ta qift ky flamur nanen bre PIS ti dhefsha musteqet
J’aime · Répondre · 1 · 1 h

Kadri Xhemaili Z Miftari ne tuqi sipas tyre nuk ka shqiptar ata i quejn arrnaut po r edhe flamuri shqipar ndalohet nese i queni keta miq athehere nuk keni anmiq
J’aime · Répondre · 1 h

Lul Zim jelekun e italisë. hajde hajde
J’aime · Répondre · 1 h

Demush Zefi Vet fjala Vilajet tregon se si kane drejtu shqiptaret. Ata as mu...in e vete se kan largu nga pragu i deres duke u thene atyre otomaneve Lepe Qaush Efendi. Turpi ska brira. turpi nuk kafshon e turku thone e kane thene se nuk don shqipetare por kafshon. Kjo thenie eshte per keta te vilajeteve qe rastisin me fjale si miza ne...
J’aime · Répondre · 1 h

Qemal Sylqevci
Photo de Qemal Sylqevci.
J’aime · 1 h
Haxhi Kuçi

Votre réponse...



Gjon Mark Marashi Hiqe at ksul o pill nanen si tqiva robt o turk
J’aime · Répondre · 57 min

Januz Mehmetaj Te lumt o Agim Gashi
J’aime · Répondre · 51 min

Hateme Morina Respekt
J’aime · Répondre · 49 min

Astrit Vranovci Qesi budalle ish plot kosova...ncncncnc
J’aime · Répondre · 45 min

Haxhi Kuçi Hiqmini qafes tradhetaret shqiptar sa per serb e turqine une di siti deboje nga trojet shqiptare.Turqine nuk e kemi ne brendi te kosoves,......Tri lufta i zhvilloi uçk,ne tri luftra u betuan se po luftojm mi çlirue trojet e pastaj mi bashkue me nanen shqipni.Cilin nga tri betimet e quan ne vend ?Me qifteli e poezi nuk fitohet Bashkimi i trojeve tona.Fjale kemi me bollak e me pune kur te vjen puna krejt po ikin,Une kam pare vete se ne lufte nuk jane pranue ata qe kane pas deshire me luftue shkaun!!!!!!Me mitologjira qe jemi marr e kemi lane veten keshtu siq jemi.Trimeri kemi mes vedi,a ne lufte behemi krejte tjere.Nese ka mundesi dikush te me tregone;Pse as dhe nje ushtar i uçk es nuk i shkoi ne ndihme familjes se Adem Jasharit ?Pse tani gjithe shqiptaret i thurrin kenge e poezi kesaj familjes se mjere?
J’aime · Répondre · À l’instant

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Agim Gashi,mallkon ate qe e adhuron flamurin e turqise Empty Re: Agim Gashi,mallkon ate qe e adhuron flamurin e turqise

Message  Perparimi Mar 18 Aoû - 6:23

Shkelzen Suka

Në këtë foto shihen shumë kontradikta tragjikomike që vetëm truri i pazhvillaur mirë mund ti bëjë, po i numroj me rend:
- Mustaqet Austriake nga shekulli XVIII
- Amblema e UÇK-s n plis të bardhë
- Jeleku me flamur të Italisë, ku gjindet Vatikani
- Flamuri Turk, shih Islam n'dorë të djathtë dhe
- Dora e majtë e gabon vendin e zemrës, apo ndoshta ky e ka zemrën n'anë të djathë !?

Eljas Ademi Vetem Serbet qe kan pasur rast ta mesojne shqipen i thojne turkut armik. Ju e shani turkun se pse e nxiti NATON ta largon serbin nga Kosova. Sepse Turqia zen vendin e par ne bote per investime ne tokat shqiptare. Sepse grekut e serbit i ka thene i preke shqiptaret me ke preke mua dhe kete pp e deshmon cdo dite me pune. Pridhnu o ju albanofoba+turkofoba=Islamofoba. Ju jeni kjo formule e qarte, sepse i frigoheni shqiptarise, turqise por me shum Islamit.
Je n’aime plus · Répondre · 2 ·

Agim Gashi O turkofil, skemi nevoj qe edhe turqit te na apin mesim ketu.Ik shko shkruej turqisht dikund e mos na ndyt!
J’aime · 2 · 4 h

J’aime · Répondre · 2 · 4 h

Shkelzen Suka Z.Haxhi, a mund të na tregoni se për çfarë dëshmie e keni fjalën !?
Prej verës së vitit 1998 unë kam punue në Kosovë me deprtamentin diplomatik Amerikan në formë të misionit pregaditor të Holbrukut i cili pastaj u shëndrrue në misionin e OSCE-s dhe drejtëpërsëdrejti kam qen deshmitar se sa të përkushtuar kan qenë eprorët Amerikan dhe personeli tjetër diplomatik dhe jo bash diplomatik (!?) të cilët menzi pritnin me ja thy dhëmbët Sllobës. Kah fundi i vitit 1998 dhe fillimi i 1999 në OSCE-s kam pas rastin të punoj edhe me oficerë Turq të policisë por prej të parit e gjer tek i fundit vetëm kqyrshin qysh me kap naj femër të re Shqiptare...
Me një rast, ne fillim te Janarit 1999 isha me dy agjentë special Amerikan dhe me veturen e blinduar Humvie shkuam te një autolarje në hyrje të Suharekës dhe aty ishin disa polic Serb tuj la veturat. Nje Serb menjeher ia nisi me zë të madh me më fol Shqip: "O Gjeni o Ballist, a e din ti që unë nuk ju tutna (frigohem) as juve Shiptarve e as Sllobës po unë ju tutna veq Amerikanve se kta aty ku hin mo nuk dalin..."
E zoti Haxhi, shkau i Leshanit shumë mirë e ditke sa çka i pret kurse ju, po ndëgjoj edhe në Prizren turkofilat qysh prej çlirimit e knej tuj thënë pallavra makabre se sikur t'mos kishte qen Turqia Kosova ende kishte me qen e robnuar nga Serbia !?
Amerika vlla, Amerika sepse ata e dijnë se kush ishin Pellazgo-Ilirët, Skënderbeu, Nëna Tereze, Dr.Ibrahim Rugova dhe kush janë Shqiptarët e vërtetë, për atë arsye edhe na ndihmuan dy herë me të madhe gjat shekullit të fundit.
J’aime · Répondre · 2 · 4 h · Modifié

Haxhi Kuçi Shkelzen Suka,ju mesiguri çenkeni nga Bllaca,dhe pasket punue me Hpllbrukun.A ja mbani mend atyre perfaqesueseve te turqise emrat,sepse ne shtepine time kane banue dy turq,njeri e ka pasur emrin Mehmet e tjetri Ihsan Aksay.Keta e kane pasur ne pergjim rajonin e Nerodfimes dhe ate dite qe serbet beren masakra ne Raqak me 15 janar te vitit 1999 e kishin pare kete masaker qe uçk nuk kishte ndegjue fare per masakra.Kete e kam lexue nepermjet gazetave,dhe Shukri Bujes.Por kete dite ishte muai i ramazanit ,,Keta vinin çdo dite ne oren 20 te mbremjes e kete dite erdhen ka ora 23,shkaku i masakres se Raqakut.Kur erdhen me kerrin e blinduar,dola e ua hapa porten dhe me te dalur nga kerri,ja nisen ùme qajt.Une mendova se ju ka ndodhe diçka ne shtepi,apo ketyre ketu ne kosove,dhe ju bera pyetje he,çka ju ka ndodhe?Mos ju ka vdek ndojkush apo juve diçka?Jo neve asgje por serbet kane masakrue civil te pafajshem.Me uçk nuk po luftojne por ,uçk pi provokon e ata po shfryhen ne civil.E po lufta ja bana e ka keshtu edhe ju e dini kete.Hyrem mbrenda ku iftarin ua kishim servue ne tavoline,por as nga dy a tri kafshata nuk i kane ngrere kerkouan qaj.Ihasani ma bani;Haxhi uçk nuk po done me luftue me çka posedon kundra serbeve,,pos po i provokon serbet e po ikin neper male.Ihasan ja bera ja merre automatikun tim e shkatrrroi tankset nese mundesh?Jo me tha kane edhe mortaja te dores por nuk i perdoroin.Kane edhe golinova por nuk i gjuajne serbet,po i shoh shume mire se çka jane ka luftojne.Jo ja bera me pas ,i sulmojne serbet por nuk kane sa duhet.Ma tutje ma beri ,a ke deshire me lajmrue NATON qe ta boimbardoijne serbin ?Jam ngrite ne kembe dhe e kam perqafue si vellaun e duke i thene,;Vetem a mundesh me na krye kete te mire.Po ma beri per hater tend kam me ba kete gjest humanitar.Por me tha ,nese ke mundesi qe fqiut tim Jashar Shales tja kerkoj telefonin e shpise e ta ftojne ma shpejte.Po i thash pa problem do ja kerkoj dhe nuk besoj se me refuzon kur ti tregoje per kete pune.Kam shkue tek portat e tija e kam zgjue nga gjumi,dhe kur doli me tha çka ka bre kujshi qe ma prishe gjumin ne keto oret e mbremjes?Ja tregova te gjitha se per çka behet fjale,por fqiu me tha se nuk po me interesone as masakra e as intervenimi i NATOS mbi forcat serbe,dhe telefonin nuk ua japi per sherbes.Nga gezimi u ketheva ne deshprim,dhe u thash se nuk i bene telefoni.Ihasani me tha qe te rrim ne sallone e ai ti ftone me radio lidhje NATON,,dhe si e ka kape telefoni ka file mbi gjysme ore dhe pasi e perfundoi me tha se neser kane me ardhe Wollkeri dhe e morren vendimin me bombardue serbin dhe me kane perqafue per vendimin e marrur.Mos intervenimi i turqise,plani ka qen i Henri Kisingjerit qe te gjithe te ikurit nga Kosova mi dergue ne Qad dhe atje te gjithe mi masakrue,e ne kosove me popullzue me serb te ikur nga KNini,dhe shqiptar ne kosove paq .Sa per sundimin 550 vite nga ana e turqise une nuk mundem me fole,se a na kane shkatrrue turqit.Por nje e di qe kam lexue se shume shqiptar ishin udheheqesa te portes se osmanlive.Duke u nisur qe nga Ismail Qemaili qe ishte kryeparlamentari i portes se turqise,Naim Frasheri e te tjere.Sidomos Sami Frasheri atehere e beri standardizimin e gjuhes se turqise ku edhe sote ajo turqishte flitet.Por ishte ky Sami qe e shkroi alfabetin e gjuhes shqipe ne turqi.Nuk na kane faje as serbet e as turqit qe shitemi per nje cope buke apo per nje fotele.Keshtu me tradhetar i gjeta shqiptaret dhe po i leje.Shqiptaret me ti vjedhe patriotizmat e tu e mi pervetsue si te tyrat e zajne vendin e pare ne bote,e patriotet mi shpalle tradhetar e mi likvidue po e tjeter te mire nuk kam pare tek populli yne.Ka shqiptar trima qe luftojne per atdhe e per popull,por nuk ju lajne hapsire me veprue.
J’aime · 17 min

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153113564099077&set=a.125682574076.105585.644509076&type=1&theater&notif_t=photo_reply



Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum