Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Hamdi e Mirsad Ndrecaj e Bekaj ne bisede me udbashin

 :: sport

Aller en bas

Hamdi e Mirsad Ndrecaj e Bekaj ne bisede me udbashin Empty Hamdi e Mirsad Ndrecaj e Bekaj ne bisede me udbashin

Message  Perparimi Mar 9 Juin - 16:44

https://fbstatic-a.akamaihd.net/rsrc.php/v2/y4/r/-PAXP-deijE.gif


Hamdi Ndrecaj
4 juin, 18:08 ·
Per hir te informimit te drejte te opinionit kombetar shqipetar dhe heqjen e dilemave te njerezve te cilet merren me thashethemet dhe punet e te tjereve ne vijim ju njoftoj se un HAMDI NDRECAJ PANTERI mbetem prapa gjith asaj qe ekam ber dhe kam thene ne emisionin e MILAIM ZEKES PA RROTLLA por demantoj nje aneks te deklarates sime dhe kerkoj falje publikisht para djemeve te grupit te kumanoves ku kam permendur emrin e protagonistit kryesor per tradheti SHENJAZI MEHMETI me te cilin sipas deklarates sime un jam takuar me se paku nje her bashk me zotin krasniqi por personi qe un ekam takuar sot rreth ores 12:00 me tre persona tjer kerkoj qe te takoheshim dhe u takuam dhe aj nuk ishte Shenjasi Mehmeti por ishte krejt dikush tjeter kshtu qe u binda se dikush ndosha qellimisht apo me qellim shum te keq personin ne fjal ma ka deklaruar qe vet aj esht Shenjasi Mehmeti gje qe nuk ishte e vertet prandaj kerkoj falje dhe jeni te bindur qe asgje nuk ishte e qellimt por ai prezentim erdhi nga dikush qe un i besova mirepo nuk ishte ashtu megjithate me rastin le te merret agjensit e sigurimit te shtetit tone dhe atyre qe i takojn kompetencat dhe ne te vertetojne gjithqka por nje gje duhet thene shum kjarte qe nese personi ne fjal e kam prezentuar Shenjazi Mehmeti agjent i sigurimit shteteror te MAQEDONIS ekam prezentuar ashtu siq me kan informuar mua e jo sipas deshires sime .
Prandaj duhet shkuar hap pas hapi sepse qeshtja eshte shum delikate dhe e nderlikuar saqe veshtire qe ndonjeher te gjindet e verteta por shpresoj qe everteta edhe nese do te jet e hidhur vetem le te jet e vertet.LAVDI djemve qe rane ne krye te detyres ,shendet te plote dhe kthim sa me te shpejt ne atdhe atyre qe gjenden ne burgjet e IJRM-S .HAMDI NDRECAJ PANTERI 04/06/2015 FERIZAJ

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Hamdi e Mirsad Ndrecaj e Bekaj ne bisede me udbashin Empty Re: Hamdi e Mirsad Ndrecaj e Bekaj ne bisede me udbashin

Message  Perparimi Mar 9 Juin - 16:46

Pjesë të një bisede telefonike mes Mirsad Ndrecajt dhe agjentit të Maqedonisë (audio)

Prishtinë, 9 qershor 2015 – Beg Rizaj dhe Mirsad Ndrecaj kishin lidhje të forta me një spiun të Agjencisë së Inteligjencës së Maqedonisë.
RTV Dukagjini ka siguruar një kopje të një incizimi që ka shërbyer si provë për strukturat vendëse e ndërkombëtare të sigurisë për të zbuluar prapaskenat e ngjarjes në Kumanovë.
Biseda është zhvilluar disa javë pasi që Rizaj dhe Ndrecaj e kishin sulmuar një karakoll të policisë kufitare të Maqedonisë në fshatin malor Gushicë të Likovës, në kufiri me Kosovën.
Ndrecaj dhe Rizaj nuk e kishin pritur ndërhyrjen e policisë maqedonase gjatë aksionit në Gushicë dhe dyshonin se ishin tradhtuar nga agjenti maqedonas. Kjo konfirmohet edhe gjatë bisedës.
RTV Dukagjini nuk ka qenë në gjendje që të vërtetojë në mënyrë të pavarur autenticitetin e bisedës.
Biseda 1
Mirsadi: Qysh jeni?
Agjenti: Mirë qysh jeni ju, qe tu këqyrë futboll. Familjen si e ke?
Mirsadi: Mirë krejt juve qysh jeni
Agjenti: Bereqet versen mirë
Mirsadi: A ju ka marrë malli?. E kam humb numrin se mu lëshuan UDB-ja.
Agjenti: Cila UDB?
Mirsadi: Të krejt dynjasë.
Agjenti: Q.. UDB-në e n..
Mirsadi: Po thotë Begu nuk ja kem q.. kurrë.
Agjenti: Ku jeni?
Mirsadi: Në mes të Likovës
Agjenti: Jo bre në Likovë
Mirsadi: Po po ne ua shk…. shërbimet juve.
Agjenti: E di unë, për atë u kam kërkuar
Mirsadi: Eh more dajë…

Mirsad Ndrecaj dhe personi që dyshohet të jetë agjent bisedojnë pastaj për një reagim që Mirsadi kishte bërë në Facebook pas incidentit në Likovë. Ish pjesëtari i UÇK-së kishte shkruar në rrjetin social se sulmin në pikën kufitare e kishin organizuar djemtë më të mirë të UÇK-së.

Biseda 2
Mirsadi: A ka ndonjë të re andej?
Agjenti: Ëh?… S’ka kurgjë valla, të të rrej… Ka çkamos të re… Ta kam klëshuar një porosi, por ai numër ty nuk të bën.
Mirsadi: Jo, s’më ka ba.
Agjenti: E pashë mbrëmë atë reagimin…
Mirsadi: Cilin?
Agjenti: Atë që e ke shkru në facebook. Që UÇK-ja e ka marrë bazën…
Mirsadi:Edhe?… A të pëlqej?
Agjenti: Shumë mirë, shumë në rregull.

Mirsadi pastaj fillon të akuzojë ish udhëheqësin e Shërbimit Inteligjent të Maqedonisë Sasha Mihajllov për dekonspirim.

Biseda 3
Mirsadi: Sasha asht tu e bo ata. Sasha po e shtin Angellovin, Angellovi po gjuan, A eke pa ai Angellovi gjithë ia ka majtë në të majtë. Nuk ka mujtë kurrë drejt.
Në fund të bisedës ata i kërkojnë agjentit që të vijë në Prishtinë, por pasi e mbyllin telefonin, flasin me kërcënim se nëse vjen do t`i qërojnë hesapet me te.

Biseda 4:
Mirsadi: Ani. Dëgjohemi.
Agjenti: Nesër do të dal andej. Kam punë une nesër atje kah Ferizaj (… ) A do të jeni kah Prishtina a kah jeni dikund?
Mirsadi: Kah Prishtina jemi.
Agjenti: E pra do t;ju bëj një telefon unë nesër, pa e pijmë nga një kafe dikund.
Mirsadi: Ani. Hajt, kah Prishtina shihemi. Hajt.
Agjenti: Selam Begit.
Mirsadi: Të fala edhe ky po të bën. Hajt.
Agjenti: Hajt…

Mediat kanë raportuar bazuar në raportet e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës se grupi i Kumanovës po përgatiste disa sulme edhe në burgun e sigurisë së lartë në Kosovë, me qëllim që të lironin disa të burgosur.
Një raport i Ministrisë së Jashtme të Maqedonisë ka lënë për të dyshuar se dy komandantët e UÇK-së janë vrarë pasi që ishin arrestuar. (r.m.)


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Hamdi e Mirsad Ndrecaj e Bekaj ne bisede me udbashin Empty Re: Hamdi e Mirsad Ndrecaj e Bekaj ne bisede me udbashin

Message  Perparimi Mar 9 Juin - 16:47


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Hamdi e Mirsad Ndrecaj e Bekaj ne bisede me udbashin Empty Re: Hamdi e Mirsad Ndrecaj e Bekaj ne bisede me udbashin

Message  Perparimi Mer 10 Juin - 17:20

Qëndrimi i vetëm zyrtar për çështjen e Agjencisë është se kërkon ndjekjen penale të gazetarëve dhe mediave që e publikuan identitetin e SH.M. Sot nga Prokuroria publike konfirmuan se denoncimi është marrë në shqyrtim dhe se tani për tani nuk kanë çfarë të njoftojnë”, shkruan më tutje Alsat M. - See more at: http://www.kosovapress.com/sq/rajoni/alarm-per-sulme-hakmarrese-per-aksionin-e-kumanoves-44243/#sthash.unxLA0mp.dpuf

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Hamdi e Mirsad Ndrecaj e Bekaj ne bisede me udbashin Empty Re: Hamdi e Mirsad Ndrecaj e Bekaj ne bisede me udbashin

Message  Perparimi Mer 10 Juin - 17:44


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Hamdi e Mirsad Ndrecaj e Bekaj ne bisede me udbashin Empty Re: Hamdi e Mirsad Ndrecaj e Bekaj ne bisede me udbashin

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum