Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin...

 :: sport

Aller en bas

Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin... Empty Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin...

Message  Perparimi Dim 3 Mai - 7:48

Dëshmitari: Remzi Shala e Bashkim Ndrecaj dinë me rrejtë



Dëshmitari Xhemajl Beqiraj më tej është marrë në pyetje nga anëtari i trupit gjykues, i cili është interesuar për kohën kur ka punuar me Remzi Shalën dhe Bashkim Ndrecajn. Dëshmitari ka thënë se i kujtohet që ka punuar në Mitrovicë me Bashkim Ndrecajn dhe Remzi Shalën, duke treguar se Ndrecaj ishte sekretar, kurse Shala shofer i gjeneral Veselit. 



Prokurori është interesuar nga dëshmitari të dijë se kush nga figurat publike si Fatmir Limaj, Rexhep Selimi, Tahir Sinani, Kadri Kryeziu, Halil Qadraku, Sadik Halitjaha etj., kanë shkuar për ta vizituar gjeneral Veselin në zyrën e tij, në kohën kur ishte komandant i Zonës së Dytë të TMK-së në Prizren.


[list=biRGVfTSPOv4ywO29IH4Bw]
[*]

Cila është e fshehta publike e emërimit të ministrit Halil Bicaj ...

botapress.info/cila-eshte-e-fshehta-publike-e-emerimit...




[size]
Traduire cette page
Il y a 18 heures - NGA IDRIZ ZEQIRAJ Sali Çekaj dhe oficerë të lartë ishin në dijeni të “puçit” në FARK – Listat e vrasjeve në xhepat e Zyrapit. Kryespiuni Fatos  ...[/size]

[*]
[list=biRGVfTSPOv4ywO29IH4Bw]
[*]

Gjykata dënon Sali Veselin për vrasjen e Ekrem Rexhës, komandat ...

www.forumishqiptar.com/...vrasjen-e.../page3


[size]
Traduire cette page
6 déc. 2005 - 20 messages - ‎5 auteurs
Prishtinë, 15 maj 2002 - Prokuroria e Qarkut  Prizren ka ngritur dje (të martën) ...porosisë së Sali Veselit, siç thuhet  aktpadi, ka kryer vrasjen e Ekrem Rexhës. ...Ata janë një grup 'Bin Ladenash'  krye me Bislim Zyrapin. ...... se UÇK-ja ka luftuar vetëm për të mbushur xhepat e komandantëve të vet.[/size]

[/list]





[/list]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin... Empty Re: Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin...

Message  Perparimi Dim 3 Mai - 7:52

XHEMAJLI BEQIRAJ: UNË JAM NJË PIUN NË SHAHUN QË PO LUHET



Ka vazhduar rigjykimi në procesin “Drini”, me dëshminë e truprojës dhe shoferit të gjeneral Sali Veselit, Xhemajli Beqirajt
“Bashkim Ndrecajt dhe Remzi Shalës ua kam frikën, sepse ata e kanë një rreth të gjerë. Ata janë një grup ‘Bin Ladenash’ në krye me Bislim Zyrapin. Le ta dijë gjykata dhe Kosova se nëse më ndodh diçka, familja ime nuk kërkon askund tjetër, vetëm tek Shala, Ndrecaj dhe Zyrapi. Unë jam fukara. M'i dha më herët prokurori pesë euro, pesë te tjera i kam lyp për të ardhur në gjykatë, por për me rrejt s’ka pare që më blen. Unë jam për ta ndihmuar drejtësinë dhe nëse dëgjoj diçka vetë do të vij të tregoj. Por, unë jam një piun në shahun që po luhet”, ka thënë dëshmitari Beqiraj

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin... Empty Re: Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin...

Message  Perparimi Dim 13 Jan - 15:28

Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin... 30741627_138639350314469_1211283212442009600_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-cdg2-1
Gezim Arusha

o Haxhi Ahmet Krasnicen burrin e shkin magjupes askush se ka vra qysh vrahet njeri pa as nji plumb e asnji njoll xhaku ne trup.Se Kodusi Lame thot qe nji plavush gruja cetnike e kolonelit e ka terhjek Ahmetin .Se kur i thash Aziz Zhilivodes te rit nuk komentoj veq privat se Miloshi asht kusheri i Jakup Krasnicit qe mas Baton Haxhiut Stanishic udbash e ka ba zedhens te luftes se dret e te lavdishme te uckes
https://www.facebook.com/haxhi.kuci.7/posts/2312669252297649?notif_id=1547416996810262&notif_t=feedback_reaction_generic

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin... Empty Re: Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin...

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum