Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993

 :: politika

Aller en bas

Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993 Empty Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993

Message  Perparimi Ven 20 Fév - 7:07

Kujtim Kurti
18 février ·
Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993 10995748_779176678843334_3967466195937411420_n

Kjo foto....është e vitit 1990-1998.... para muzeut historik kombetar ne Tirane...bashke me Burhan Klaiqi Pajazitti...i cili ishte rastesisht aty....!!

Ne kete kohe.... kur shqiperia po kalonte nga komunizmi ne super komunizem....kur Sali Berisha furnizonte me armatim Jaser Arafatin dhe Sllobodan Millosheviqin....

Ne kete kohe....kur u vra gazetari Ali Ukaj dhe Hashim thaqi u lirua nga burgu mba... Afficher la suite – triste.
Je n’aime plus ·  · Désactiver les notifications · Partager
Vous, Sabrit Gashi et 31 autres personnes aimez ça.

Burim Kadriaj A ne Karnevale i paske sigurue kete dosje Kujtim a ?
18 février, 23:30 · J’aime · 1

Rilind Ramaj Kujtim a je ky qe ta bana tag
18 février, 23:44 · J’aime · 1

Rahim Rahimi Si Edvard Snowden je Kujtim....
Hier, à 01:23 · J’aime · 1

Kujtim Kurti Rilind Ramaj

Prej ketyre 6 personave....njeri jam une ...Voir plus
Hier, à 09:03 · J’aime

Kujtim Kurti Rahim Rahimi

Po demostrat e nentorit 1990 i ka organizuar SHISH ne bashkpunim me UDB per te rehabilituar komunistat ne pushtet...

Po ashtu hapjen e ambasadave dhe kufijve e ka organizuar SHISH dhe UDB ku iken 1.000.000 shqiptare...

Po ashtu trazirat e 1997 i ka organizuar SHISH,SOROS dhe UDB ku u vran 4000 shqiptare...
Hier, à 11:51 · J’aime · 1

Rahim Rahimi Edhe 1981 janë të dyshimta...
Hier, à 12:09 · J’aime · 1

Kujtim Kurti Rahim Rahimi

SHISH eshte SIGURIMI por vetem emrin e ka ndrruar..

Fakte eshte se edhe demostrat e vitit 1981 ne Kosove u rralizuan nga SHISH dhe UDB...per te rralizuar interesat e tyre partiake...
Hier, à 12:11 · J’aime

Kadar Naftal Qehaja KJO FOTO DUHET TE JETE E VITI 1992
Hier, à 14:17 · J’aime · 1

Kadar Naftal Qehaja PO ME INTERESON KUSH ESHTE KY DJALOSHI NGA PRISHTINA, NE KAM ME DUAR TE LIDHURA, A ESHTE BURAHNI QEKY NJE ZHURMAGJI, QKA ESHTE PUNA E TIJ
Hier, à 14:18 · J’aime · 1

Kadar Naftal Qehaja KUJTIM UNE E KAM NJOFTE PERSONALISHT BURHANIN CKA KA BA KUSH KA QEN. e DI QE SILLEJ SI PIJANEC, E DI QE KA QEN HAJNE, EDHE E DI QE KA SJELL SHUME PROBLEME, POR KURR NUK E DI KUSH ESHTE PASKA QEN, VEC NGA FOTOJA TASH OPO IA DI EMRIN, KURR MBIEMRIN SJA KAM DITE, VEC EMNIN, TE LUTEM , CKA PASKA QEN PUNA E TIJ
Hier, à 14:24 · J’aime · 1

Burhan Klaiqi Pajazitti Per te mos lejuar qe te lakohet prezenca e askujt ne kete foto dua te jap nje sqarim Kjo foto eshte bere ne Tirane ku jemi takuar disa te rinje nga Kosova qe ishim atje dhe ne mesin tone je edhe ti Kujtim Kurti Kjo foto ka qene spontane dhe nuk kishte asnje lidhej tjeter perveq nje njohje spontane qe kishim ne mese vete Une dhe ti jemi njohur ne Tirane si dy te larguar nga Kosova dhe nuk kishim asnje qellim apo pune te perbashket , As te tjeret ne kete foto dhe as une nuk kishim ndonje lidhje ne mes neve me ty e me se paku me keto ngjarje qe ti i shkruan me larte Ne jemi njohur ne Tirane dhe nuk jemi pare kurr pas Tiranes , une te kam pare ne facebook dhe te kam shkruar qe ne te dy jemi niohur ne Tirane meqenese ty nuk te jam kujtuar ta kam derguar kete foto te cilen e kam une dhe te gjithe te tjeret perveq teje sepse ti ke qene i ftuar per foto per te vetmen arsye se ke qene Kosovar dhe nuk ka asgje tjeter andaj per hire te gjitheve qe jemi ne kete foto nuk me duket e rruges qe kete foto ta vendosesh ne murin tend dhe ta lidhesh me ngjarje te tilla sepse kjo foto nuk simbolizon asgje me ate qka ti shkruan
23 h · J’aime · 3

Besnik Ismajli-klaiqi hahaha Burhan Klaiqi Pajazitti,duhet mu takue nje dit .....
23 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Burhan Klaiqi Pajaziti

Po shpejt ma paske bo bllok oh burre......Voir plus
20 h · J’aime

Boro Zotaj .. nje kujtim i bukur dhe interpretim real i te kaluares..
20 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Kadar Naftal Qehaja

Burhani na iku duke na ber bllok ne Facebook....sepse e ka mizen mbas veshit......Voir plus
20 h · J’aime

Kujtim Kurti Boro Zotaj

Edhe gazetari Llukman Halili....na iku,edhe ky eshte nje frigacak i madhe...
20 h · J’aime · 1

Boro Zotaj kujtim kurti--- frikacaket jene si minjte , kurr nuk e shprehin te verteten ... ikin shpejt .....e verteta kerkon debat , por ata i largohen dhe poshtersisht te bejne dhe bllok .... hajt mos u merzit , je i ri akoma dhe me shume njerez te tjere do njofish.....debati eshte burreri edhe kur kemi kundershti e un per kete te pelqej
20 h · J’aime · 1

Besnik Ismajli-klaiqi e pse nime po ikin....
20 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Besnik Ismajli-klaiqi

Sepse....e kan mizen mbas veshit....
20 h · J’aime · 1

Besnik Ismajli-klaiqi veq edhe ju keni ik e nuk po rrini ne ks me dal ballperball....
20 h · J’aime · 2

Kujtim Kurti Besnik Ismajli-klaiqi

Debati eshte ne facebook dhe jo ne rruge apo ne TV...

Pra...nuk po ikim prej askujte,ketu jemi dite dhe nate
20 h · Je n’aime plus · 2

Ariana Merlaku Po ty pse të arrestuan o Kujtim?
20 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Mua me arrestuan per furnizim te UÇK-se me armatim ne kufirin Shqiperi-Kosove...
20 h · Je n’aime plus · 2

Ariana Merlaku Në cilin vit?
20 h · J’aime · 1

Besnik Ismajli-klaiqi Kujtim Kurti e kush te arrestoj ty shkiet a....
20 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Me arrestoje SHISH i Bashkim Gazidedes ne gusht 1993
19 h · J’aime · 2

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Te njejten dite eshte arrestuar edhe Ramiz alia,Nexhmije Hoxha dhe te tjere....sepse ishte vap e madhe,pasi qe Berisha kishte humbur pushtetin ne zgjedhjet lokale....dhe nga friga na arrestoje te gjithve....
19 h · J’aime · 1

Ariana Merlaku Me sa di unë në 1993 në qeveri ka qenë Meksi apo jo?
19 h · Modifié · J’aime · 1

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Berisha ishte president,ndersa Bashkim Gazidede ishte drejtor i SHISH famkeq....ndersa Meksi nuk kishte asgje ne dore,sikur nuk kishte as Azem Hajdari.
19 h · J’aime · 1

Ariana Merlaku Megjithatë ka një kontraditë në atë që thua. Nëse ti i ke shërbyer UCK -së atëherë ç`interes kishin të të arrestonin mbasi ishte po ky Bashkim Gazidede ashtu siç thua ti, i cili urdhëroi lirimin e Hashim Thaçit.
19 h · Modifié · J’aime · 2

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Ne ate kohe Hashim Thaqi nuk ishte ne UÇK por ishte ne LDK...publikisht ishte kryetar i forumit rinor te LDK ne Drenic.
19 h · J’aime · 1

Ariana Merlaku Sipas dokumenteve që ekzistojnë Hashim Thaçi është emëruar drejtor i drejtorisë politike të UCK - së që nga Prilli i vitit 1993.
19 h · Modifié · J’aime

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Ato jane dokumente te fallsifikuara nga SHISH....sepse nuk ka asnje logjik,ai ishte kryetar i forumit rinor te LDK,dhe ne LPK Hashimi eshte angazhuar ne vitin 1996 ne Zvicer.
19 h · J’aime

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi...Enver Spahiu...!!
19 h · J’aime

Haxhi Kuçi O ta hanksha loqken o Kujtim Kurti.E kam dite qe ke fakte te gjalla,te lumt penda o Kujtim Kurti.I bekuar je.
19 h · J’aime · 1

Ariana Merlaku Hashim Thaçi ka qenë së bashku me disa të rinj të tjerë organizator protestash studentore në Prishtinë. Me Tiranën ra në kontakt aty rreth vitit 1992. Po pyetja ime mbetet. Pse duhej që Gazidede ta nxirrte nga burgu me atë shpejtësi marramendëse?
19 h · Modifié · J’aime

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Hashim Thaqi kurr nuk ka organizuar protesta apo demostrata ne Prishtine,te gjitha keto jene vetem fallsifikime qe i ka ber SHISH......Voir plus
18 h · Je n’aime plus · 1

Ariana Merlaku Hashim Thaçi ka qenë organizator protestash në Universitet! Nëse ti nuk e di kush i ka ndihmuar atij për të dalë nga burgu atëherë kurrë nuk ke luftuar apo ndihmuar UCK në asnjë lloj forme! Eh mor Kujtim, për atë romakët e vjetër e kanë nxjerrë atë shprehjen e artë: " Kush di që di, di më pak se ai, që e di që s`di asgjë!"
18 h · J’aime

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi

Ketu po debatojme per agjentet e UDB-se qe kan vepruar ne Shqiperi nga viti 1990 deri ne vitin 1998...

CIA e largoj bizismenin Hajdin Sejdin nga Shqiperia ne vitin 1992 sepse ky e kishte strehuar Adem Jasharin ne shtepin e tij ne Tirane...
18 h · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Ku jane fotot qe Hashim Thaqi paska organizuar protesta apo ka marre pjese ne protesta ne Prishtine...!!!

Nuk ka fakte dhe nuk ka foto,sepse te gjitha keto jane spekulime te SHISH te Sali Berishes.
18 h · J’aime

Haxhi Kuçi PO Thaqi nuk e ka preke kurr me dore armen e drejtue shkaut.Kete e dijne edhe femit
18 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Bravo...Haxhi Kuçi,si gjithmone ti flet vetem te verteten
18 h · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi Kujtim Kurti pse e largoi nga shqiperia,CIA kete bisnismen nga shqiperia qe e ka strehue Adem Jasharin ne Tirane ?Ku ka qen problemi?
18 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi

Sali Berisha ishte ne Zvicer ne vitin 1992 ku u takua me komondantat e LPK-se.....te cilet e sygjerruan qe nuk kan lidhje me Adem Jasharin...

Mbas 2 mujave ne ambasaden e USA ne zurich te Zvicres u themelua UÇK nga Xhavit Haliti,Bujar Bukoshi,Sali Ceku...etj etj..

Pra...logjiko pse CIA e largoje Hajdin Sejdiun nga Shqiperia...
18 h · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi Po sipas mendimit tim me burgos,ose me me ba ne anen e LPKes.Tjeter opcion nuk kam.A ishte pjesmarres edhe Fehmi Agani ne zvicerr?
18 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti PO
18 h · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi A jane te trijat nga keto ?,
18 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Burhan Klaiqi Pajazitti

Eja oh burr te debatojme ketu sy me sy si burrat....para gjithe botes...eja dhe mos u frigo prej shkronjave...

Nese....jemi gabim,te kerkojme falje,sepse vetem burrat kerkojne falje,ndersa frigacaket ikin...
17 h · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Burim Kadriaj

A je gjallë..!!
5 h · Je n’aime plus · 1

Abedin A. Sutaj Kujtim Kurti, une te pasna takuar ty ne Shqiperi, ne ate kohe, por une nuk te kam njofte ty me emer, por takuar te kam
57 min · J’aime · 1

Abedin A. Sutaj Normalisht nese je ti ne kete foto, po te njoh
57 min · Je n’aime plus · 2

Kujtim Kurti Abedin A. Sutaj

Fol oh burre,qka din mire dhe keq per mua,se per ate e kam hapur kete debat,qe te zbulohen agjentet e UDB-se....
53 min · Je n’aime plus · 1

Abedin A. Sutaj Jo une te ti nuk kam kurrfare verejtje, kurrfare te keqe, perkundrazi ti je njeri i mire. TY te kam takuar pikerishte tek sheshi ketu, ti ke qen i heshtur edhe nje djalosh pa fjale edhe i urte, une te kam takuar njhere ose dy shkurtazi. Vec fjale te mira kam per ty. Vec me erdhi cudi po ju njoh treve ne kembe por nuk ja di emrin ketij ne mjedis
51 min · Je n’aime plus · 1

Abedin A. Sutaj edhe kete djaloshin ulun ne mes ketyre dy femravepo e njoh si fytyre, ka qen shume i zeshket pa i ra zhilet fytyres i urte. Flokte e kokes shume te zeza teper
46 min · Modifié · Je n’aime plus · 1

Abedin A. Sutaj edhe Burhanin e kam njofte kam banuar rreth 1 muaj ne nje vend afer tij, 1992 mandej une nuk e di kah ka shkuar, nuk kam pare me. Me teper sdi asnje fjale per te,personalisht nuk e kam asnje fjale te keqe per asnjerin ketu ne foto, sepse nuk ju njoh shume , pervec nje takimi te rastesishem te shkurter. Vec po ju njoh. Une mendoj ti je kan njeri shume i sjellshem per ate takim te shkruter Kujtim, me kujtohesh
39 min · Modifié · Je n’aime plus · 1

Abedin A. Sutaj keshtu te pershendes tash pernjemend me plot rrespekt Kujtim Kurti.
43 min · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi Qudi,shumica o Kujtim po deklarojne si Avdi Ibrahimi.Dhjete vite dite e nate berem shoqeri,duke fjete njeri tek tjetri dhe njerezve po u betohet se per bese Haxhi Kuçin nuk e njoh fare.Se çfare fare e poshter jane keta tipa,apo porototipa,dreqi nuk mundet me u ra ne fije?Ata qe e kane mizen mbas veshit,ndryshojne ngjarjet,apo nuk deshirojne me tregue.Por sidoçafte paske kontribue per qeshtjen shqiptare,ata qe nuk ua pranojne kete veprimtari ta rrofshin prapanicen se kesi pis mileti qenka ky popull i dalur fare.
2 min · Modifié · J’aime


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=779176678843334&set=a.585404838220520.1073741852.100002530275693&type=1&theater&notif_t=photo_reply

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993 Empty Re: Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993

Message  Perparimi Ven 20 Fév - 10:35

Kujtim Kurti Abedin A. Sutaj

Ne Labinot fushe nuk ka pasur shkolle te kadetve,por depo te municionit....prandaj mos e rreni opinionin,se nuk i han askush keto rrena....

Aty kam qene edhe une,nga nentor 1991 deri ne mars 1993,dhe ajo ka qene vetem depo municioni jashte funksionit,nuk ka pasur armatim...thjesht ka qene vetem magazin.

Aty nuk ka pasur stervitje ushtarake ashtu siq po rreni ju,por vetem ka qene strehimore per njerz qe nuk kan pasur ku me flejte,prandaj qevria i ka derguar aty ne Labinot Fushe te Elbasanit.
58 min · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Abedin A. Sutaj

Ti nuk me ke takuar mua asnjehere ne jeten tende,nuk ke fakte dhe deshimi,por flet vetem sipas gojdhanave te tjerve....

Ata qe me kan takuar le te vijne vete dhe te flasin ketu,dhe mos te dergoje parashutista...
43 min · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Blla Blla Blla...
37 min · Je n’aime plus · 1

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993 Empty Re: Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993

Message  Perparimi Ven 20 Fév - 14:12

Durim Mehmeti avec Kujtim Kurti et 13 autres personnes
Hier, à 17:01 ·
Keshtu ja kane ba edhe Vedat Xhymshitit, gazetarit qe raportonte nga Siria. Ate (kur Ai ishte pjese e LVV) ne 2008 apo 2009 e kane marre Xhelal Sveqla dhe Liburn Aliu. dhe e kane qu ne nje shtepi diku ne Veternik (nese nuk gaboje) ku e kane marre ne hetime si UDBA ktynehere.
Keta jane mos vet hiq. Kerqysh hiq s'ban me marre pushtetin sekti VV-FER se nonen kane me na q... askund vend s'kane me na lane! Bile edhe m'u anku s'kena me guxu!


Asamblistja e Vetëvendosjes në Skenderaj, Ajnishahe Halimi ka denoncuar bisedat informative shantazhet që janë duke i ndodhur asaj nga njerëzit e Albin Kurtit.

Ajo ka denoncuar tre zyrtarë të Vetëvendosjes, të cilët, sipas saj, e kanë marrë në bisedë informative duke e shantazhuar, etiketuar.

Megjithëkëtë, ajo ka thënë se ata tre udhëheqës të VV’së nuk janë askushi.

Nuk dihet saktësisht se për cilët zyrtarë të Lëvizjes bëhet fjalë, por inicialet e tyre i ka publikuar në Facebook, e që janë D.M, A.K dhe B.A.

“Nje dite e bukur me diell. Mengjes i mire. Pranvera ne prage t'deres. Ama disa sikur D.M e A.K dhe B. A. I duan vetem ngricat! Une jo! E dua llojllojshmerine me koloritin harmonik! E tille isha dhe e tille do mbetem! Nuk mund te jene te famshem ata, te cillet "perpiqen "qe historine e zorshme ta fillojne nga vetja e tyre! Edhe cfare historie se; te shantazheve, marrje ne biseda informative ,perpjekje per diskreditim ,etiketme dhe qe nuk jane askushi! Por, gezuar pranvera!”, ka shkruar ajo në Facebook.

Zyrtarë të Vetëvendosjes në Skenderaj kanë thënë se fjala është për Dardan Molliqaj e Boiken Abazi.

https://www.facebook.com/pages/Parashikimi-i-fatit-tuaj/372670666155994?pnref=lhc

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993 Empty Re: Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum