Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kush i nisi demostratat e vitit 1981

 :: sport

Page 1 sur 2 1, 2  Suivant

Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 15:32

http://www.google.fr/search?q=demostratat+ne+menzen+e+studenteve&hl=fr&filter=0

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Pinguini_malesor

Jova Haxhi Latif Krasniqi(Kuçi)


Albania


Kisha lutur ata qe kane njohuri,apo nga ata qe kane perjetuar,e degjuar nga te perjetuari te shruani diq!

ju pershendesi

2006-01-04
..........................................................................................................
Paranoic
Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Peace
Canada

"Fotoja i korrespondon protestave te mars '98 ne prishtine pasi ishte e pamundur te gjeja nje te protestave te te marsit '81.
Fotoja eshte marre nga KohaDitore.com" Stafi i Diskutime.com

2006-01-05
.........................................................................................................
Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Pinguini_malesor
Jova Haxhi Latif Krasniqi(Kuçi)
Albania

Per kete teme kisha pasur deshire qe te flasi Isuf Gervalla,per ai nuk eshte me ne kete jete!
Por mundet te flasi: Faridin Tafallari,qe ngrit aq larte nga mergata kinse i organizuan nga mergata, Hidajet Hyseni,Ali Lajqi,Bajrush Xhemajli,drejtori i ish menzes se studenteve ne Prishtine(Shefki Stublla) e Ismet Jashanica,ky i fundit vazhdon punen si drejtor,!
Pse tek shqiptaret mbretron hajnia,pse meritat heroike te tjeret ti vjedhin,dhe per vete behen patriota?!
Dhe nxenin pune ma te mira,dhe populli u besone?!Eu o popull pse po gaboni ne çdo kohe?

E dijne keta se kush i ka nisur demostratat,keta,jane ata qe me kane lajmrue tek organet e pbp,ku u munduan sikurse tjereve t'ma qesin kurthen,ne fyte!!!!!
Verdalle po me sillet e sillet kjo koke mbi kete toke,
dhe me çfare shoqerie se
qe nuk te tradhetone
gjere sa ta kethen shpinden!
2006-01-07


Dernière édition par le Jeu 1 Mar - 16:45, édité 23 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 16:48

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Vitruvianman

Mala
Kosove

Gjthcka mund te degjuhet, madje edhe Shefki Stubllen e ismat jashanicen qe dihet kush i solli ne postet atehre e kush po i sjell edhe sot. demnstratat nuk do beheshin te pyeteshin ata kunder te cileve ishn drejtuar ato. Si Shefkiu e Ismet. Por nuk do hamandje se ato kane pasur cytje te moas mashtrohemi nga dekori i Kushtetutes 1974, ato shlyerje te dekorit te kesaj kohe i benin stundentet e 1968, tash msimdhenes ne universitet dhe shkolla te mesme e veprimtar ne ekonomi e struktura institucionale. Demontsratat i kane prij disa nga djemte tane student ne universitet, por ato kane pasur shtytje edhe nga jashte, por jo nga te degjuarit e te emruart e serbeve. sic po i permendeni tash. Ata atheher thonin se keto levizje jane shtyer nga nentoka e beogradit dhe serbia. Kryesussht jeto demontrata sollen lekundjen e madhe te komunizmit ne teresi dhe atij jugosllave ne vecanti. Keto filluan nisjet kah demokratizimi, sepse liria kombetare shtyjne edhe proceset demokratike. Per demonstratat e 1981 eshte shkrau e folur shume deri me tash dhe mundet dhe duhet te shkruhet e flite edhe me tutje, por jo me anime te liga e primitive qe nuk hahen, por me analize te thelle shkencore analitike. Per ate Kush ku ishte, nuk do merren koka e as nuk do dhurohen dekorata.
2006-01-08

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 16:49

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Pinguini_malesor

Jova Haxhi Latif Krasniqi(Kuçi)

Albania

Mala
Une ,bera pyetje :kush i nisi demostratat?
E qe thuash se studentet e viteve 68 u beren profesora te universitetit,nuk po ta mohoi kete gje!
E dekoratat qe i mora nga ky mileti im,sot une malltretohem ne mergim,bile pa kurfare te drejte:!
Me e keqja ne mua nuk hakmirren ,por ne femi,.
Pra me hakmirren aty ku po me djegin ma se shumti!
2006-01-08

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 16:51

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Skenderbeu

Crusader

Dardania

Nje shprehje popullore thote: "...njeri mbaj, e tjetri msho!"
edhe ketu:
Serbia mbante, shqiptaret mshojshin ('mshojshin'=goditnin, nese ka dikush qe nuk e kupton)
Ja kush i nisi demostratat: te dyte bashke (veqse njeri me mend, e tjetri me gjoks).
A thua kush me gjoks?...a ka me trima se ne; ne vetem gjoks kemi!
E mend???...ndoshta fitojme ne t'ardhmen.
2006-01-09

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 16:53

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Shqiperia_etnike
Xiti
Kosove

Demonstratat e vitit 1981 pa dyshim se shenuan nje kthes te madhe ne historine me te re te kombit shqiptar. Ato realisht filluan nga studetnetet e asaj kohe dhe fatkeqsisht nje kohe e lig i percjelli stutentet e gjeneratave te tera, deri ne vitin 1999, kur ata student e çliruan vendin. E them kete per arsye se celulat e para te Ushtrise sone te Lavdishme Çlirimtare, pra Ushtrise Çlirimtare te Kosoves ishin vet studentet.
Por se a ka patur vertete student te tillë ne mesin e studenteve te tjere, e qe sot vazhdojne te jen "te parët"....???

2006-01-10

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 16:54

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Pinguini_malesor

Gjini Haxhi Latif Krasniqi(Kuçi)
Mongolia
Demonstratat e 11.03.1981 ne menzen e Studenteve i ka nisur Haxhi.L.K.nga Suhareka(Theranda)
Nuk kane qen te organizuara nga askushi,por eshte shpre nga vet ky revolta,ku ia ka nisur me demostruar thye çdo gje,e ftuar te tjeret qe kinse dojne me na helmue komunistat.Dhe ma nuk ka pasur te ndalur.
Ketu kete e lajmroin studentet ,pra shoket nga kovikti nr.3e 4,dhe te nesermen e ftojne ne biseda informative tek drejtori i menzes Shefki Stublla,i cili tani nuk pranone qe ka marrun ne biseda informative,por nuk e ka zgjate ma teper.Dhe keta dy te tjeret atehere dhe tani e pervetsuan per vedi kinse keta i kane organizue domostratat,jane denuar,por e kishin pasur me sherre
Ketu matutje,shume individ kane pervetsuar kinse i kane organizue keto demostrata, nga grupet ne ilegalitetdhe sot keta individ kane poste te larta ne kuvendin e kosoves!
Shkas i pare ka qen kacafytja e H.L.K.me profesorin e se drejtes kushtetuse,Kurtesh Saliun,qe e rezoje nga provimi pa arsye,kinse ka hi ne provime per te tjeret,dhe vetem pse permendi Shqiperin si shtet etnik.
Shkaku kryesor ne gjelle ne pjaten e ketije i ndodhe nje qime e gate,dhe Bajrushi e ngacmon duke e shikue ne pjat ,kqyre çka te paskan qit me hanger ne gjelle,duke u zgerdhie?Pas bisedave informative ky H.L.K.nuk eshte marr ne intervist,po keta trima le te japin ndoni interviste para mases!
Clarion

Shume mire e cekesh:Ketu menxi kishin pritur qe dikush ti filloi,e tjeret te perfitoin!
E qe thuash serbet mbajshin shqiptaret mshojshin denojshin,mbyteshin,burgoseshin,ku ne mesin e te burgosurve ishin kyqur ata individ tradhetar,spiuna per te zbuluar ne balten e vete e meerr ne qafe te ma fajshmit,dhe pasi u liroeshin nga burgu mirrnin poste te larta kinse si te burgosur politike!A merre me mend ne kohen e komunizmit,punonin poste te larta!
Crusader
Qe thua me gjokes kush,ata qe kane pasur lidhje me serb,apo qe i kane pasur baballaret ne pushtet,kurse te vertetet,i kane kercnue vete shqiptaret!
E ma trime se shpiuni ku ke me gjetur te lutem,ky pergaditet ne çdo àast e ne çdo raste,qe te del i pari ne rende te pare,si ne kohen kur populli eshte i roberuar,si ne kohen e luftes me udheheq,dhe se fundi ,keta duhet me bashkpunue me nderkombetar,dhe neser po te hyne kosova nen serbi prape keta kane me qen te paret! Me mend qe thuash,jane keta!
Se fundi kushdo nga shqiptaret le te kontriboi per shqiptarin,edhe te vdesi heroj,por edhe nese mbesi gjalle,as ky e as femit e tije nuk kane me gezue drejtesine!
Vetem nje pyetje:Cili,e kush nga shqiptaret ka guxuar me marr post :si kryetar i studenteve ne ate kohe te titizmit,apo Sllobodanit ,pa qen i lidhur me serb,por veqenerisht me komunista shqiptar!
Apo cili ka guzue me marr çfaredo posti ju lutem?

Ndoshta fitojna ne t'ardhmen,neqoftese populli vetedisohet?!
Kerkoje falje Crusader se ti vodha ca fjale.

2006-01-12

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 16:56

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Pinguini_malesor
Gjini


Mongolia

Crusader
Per ju e kam fjalen ma larte e jo per Clarionin,
kerkoje ndjese.
2006-01-14

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 16:57

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Vitruvianman
Drenicaku
Sweden

une kam qen student ne ate koh dhe mbaj mend shume mire se si kan rrjedh ngjarjet por nuk e di se a ishin te organizuara nga dikush apo jo.Di se kam qen duke shkuar me ngren dark dhe rruges prej bregut te diellit deri te menza kam taku nje shok qe me keshilloj te kethehem sepse qenka ber rremuj ne menz.Jam kethy dhe pas nje ore kemi vendos te shkojm ne kinema kur jemi ofru menzes kemi ndegju zhurma dhe kemi par nje numer te konsidrushem studentes qe veq kishin fillu marrshin per qytet,ora me sa me kujtohet ka qen diku mes 19 dhe 20.Ju kemi bashkuar dhe kemi marrshu nga menzaderi te teatri kombtar permes korzes aty na u eshte ofru nje shkin plak dhe na ka pyetur se qka po kerkoni ishum ne fund te kolones dhe ate nat askush tjeter nuk ka kerku perveq kushteve me te mira.Kur jemi ofru te semaforat te fakulteti filozofik kemi par forca te medha policore nga aty na kan percjell deri te senmaforat afer menzes ,dhe aty kan fillu te interrvenojn jemi shprenda pik e pes jemi ber dhe me kujtohet biblioteka kombtare ka qen duke u ndertu atu kam kecy tarabat dhe ne anen tjeter kam ra ne dur te nje polici te cilit i faliminderohem sepse ka pas mundesi te me arrestoj por vetem me ka kshillu qe te shkoj ne banes,kur kam dal ne anen e eperme te menzes ateher jemi tubu prap dhe kemi gjujt gjesende ne drejtim te policis diku pas mesit te nates kam shku ne banes ne aktash dy dhe se kemi qen shume shok gjat bisedes nuk kam ndegju qe demostratat ishin te organizuara nga dikush ato ne fillim ishin spontane e me von dihet rrodhen.......
Me vjen turp si eshte e mundur qe aq pak flitet per keto ngjarje te cilat ben buj dhe ishin piknisja e shkatrrimit te jugosllavis
me nderime

2006-01-19

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 16:58

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Bean
Clarion


Usa

Une se di kushe i ka organizu kto demostrate vetem e di qe shumica e shqiptarve qe kane punu ne sistemine e sigurimite shtetrore te ishe jugosllavise nuke gjenden ne kete bote po edhe nese jane gjalle nuke jane ne kosove >Une kame informata per njerze te tille dhe inspektore edhe disa nga ta jetone ne holande po edhe ne hane ne shkofshine se kemi me i gjete >
Pershendetej

2006-01-19

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 16:59

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Pinguini_malesor
Gjini Haxhi Latif Krasniqi(Kuçi)


Mongolia


Clarion
ti a e ke fjalen kush i ka shtyp demostratat e vitit1981,apo?

2006-01-20

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:01

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Pinguini_malesor
Gjini Haxhi Latif Krasniqi(Kuçi)
Mongolia

Drenicak

me vjen mire qe shkruve pakes,veq a eshte mire,nese ti i ke nisur demostratat,apo luftue dhe tjeret ti pervetesoin per vete dhe sot ata pisa qe kane bashkpunue kundra neve sot shiten patriota!E une sot mu nga ata jam obligue ta leshoi kosoven!Sepse ne kohan e titos isha i papershtatshem moralo politike,po edhe ne kohen e Rugoves po ta them te verteten!Po more burre pse edhe me iu bashkue UçK-es iu bera i papershtatshem?
A e dini se mu ata tradhetar kane komandue luften e UçK-es,ata me ndiqeshin,dhe kund nuk me linin vend pa me pergjue!Dhe Fatmir Lima,ne Deberdelan, me kundershtoi,pastaj ne Shkoze kam ndemjetesu nje sternip,ku edhe ate e debuan,pastaje ne Malisheve tek Cen Desku,ne Peqane te Ylfet Fondaj,te gjithe keta si komandanta me debojshin kinse nuk jam i paster pastaj kinse nuk kane arme,pastaj kinse jam shoqerue me poeta shpiuna,e keta poeta shpiuna sot njeri komandant i TMK ne PZ,e tjetri drejtor gjeneral!Qelimi i tyre mos te kyqem sepse ua dije rrenjet e tyre qe kane bashkpunue me serb,dhe çfare marrina kane bere edhe ne kete lufte!Edhe pse e bleva armen mu nga UçK-ja,nuk me pranonin,por donin t'me çarmatosnin,qe mos po i sulmoi serbet e dashure te tyre!
Nje nuk po mundem me ju kuptue juve shqiptareve:Pasha keta femit e mi qe ua shkatrrova jeten per sherr te shqiptareve:edhe me ua prue pavaresin!
Po ju ja dini vetem atyre qe u masakroin e ju thone ja une kurgja nuk kam faje!Pra ju keta i perkrahni,ani bre veq keshtu veproni gjere sa tu shkone,çka me ju thene tjeter!Shamni si t'ju qohet,se nuk ka gajle!
2006-01-20

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:03

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Skenderbeu

Ib

Sweden

Deshta te inkuadrohem ne kete teme lidhur se kush i ka organizuar demostratat e 1981. Une mendoj se jo vetem demostrat e 81, por edhe ato te 68 dhe te gjitha ndodhit deri me 1987, kur erdhi ne fuqi krimineli millosheviq ne pushtet, keto veprimtari politike ne kosove i ka udhehequr Levizja Popullore e Kosoves, ne kuader se ciles ishin disa grupe te ndryshme leniniste, staliniste dhe Enveriste, ku qellimi kryesor i tyre ishte formimi i republikes se Kosoves, ne kuader te jugosllavis se atehershme komuniste, dhe me gjase qe pas kesaj te kerkohet bashkimi me shqiperin. Keto levizje dhe perpjekje per momentin ishin shume me karakter te mire, dhe te gjitha keto u shtypen me dhyne, tani pas shume viteve behet pytje pse keto levizje nuk paten sukses, 1. mendim i imi keto levizje ishin me karakter komunist dhe si duket populli veq se kishte filluar te ngopej me komunizem, dhe mu nga ky shkak mendoj nuk e perqafonin pjesa dermuse, dhe kjo levizje mendoj se kurr nuk arrijti te perfshin ne rradhen e saj ma teper se 20% te popullsis, pa marr parasysh se ishin te drjtuar kunder serbis. 2. Pasi keto levizje kishin karakter komunist dhe ishin per ruajtjen e jugosllavis, eventualisht ruajtjen e shqiperis se Enverit, nga kjo une mendoj se kjo levizje edhe pse me dhune te hatashme shuhej, kurr nuk pate perkrahjen e botes demokratike dhe ne veqanti te amerikes, mu per shkak te kesaj ideologjije, dhe po te zgjatej edhe njeqind vjet kjo lufte e tyre nuk do te kishin pasur sukses. ku edhe sot ideologet kryesor te tyre, mu per shkak te keti karakteri jane te izoluar nga bota dhe populli. Kurse pas arrdhjes se kriminelit ne pushtet te serbis, per shqipetar filloi nje epok e re te cilet filluan te mendojn ne nje ardhmeri anti komuniste se ata e pane per 50 vite se qfar te mire u solli kjo ideologji, dhe te orjentohen nga perendimi, per ta provuar fatin dhe levizje filloi nga vitet 88, 89, 90, dhe mu per shkak te keti karakteri, filluan shtetet demokratike e sidomos amerika te interesohet, pike se pari per ta shkatruar komunizmin ne kete pjes te ballkanit, dhe me shkatrimin e saj ta zvogloj ndikimin e rusis dhe kines, e per ta bere kete nevoiteshin aleat, e ne kete moment ma se te pershtatshmit ishin shqipetaret, qe ishin ne armiqesi te perhershem me serbin e cila dominonte ne ballkan, pra une nuk dua te hyje ne analiza ma te thella sepse nuk jame ndoni expert per keto, por mendoj se levizjet e shqipetarv si te viteve para 87, dhe si lavizjet e pas 87 kane pasur qellime pozitive por keto te fundit paten perkrahje ma te medha mu per shkak te karakterit ideologjik, te parat (moniste) te dytat (pluraliste). Pra ky eshte nje mendim i imi jo i ndegjuar nga dikush por duke i pare ne realitet keto ndryshime
Ju pershendes te gjitheve.
2006-01-27

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:04

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Pinguini_malesor

1 2 3
Baza

Iran

Une prape po u them se demostratat e 11marsit i nisi Haxhi l.Kuçi(Krasniqi)nga suhareka,kuçi kete mbiemer na vunen lagja e kuçve sidomos njefar ishe kryetar ne kohen e luftes se dyte boterore Shaban j.Kuçi,e mbiemer te vertet i imi eshte Krasniqe,te ardhur nga fshati JANCIST komuna e Malisheves,?
E qe i kam nisur vete nga revoltimi i im,pastaje keta te levizjes i pervetsuan kinse keta i kane organizue,por keta jane hajna,e une per veti po u them se kur keta me paten lajmrue qe une i kam nis e dijne ata dy kur me ftuan te lajmrohemi me ata dy te drejtori i menzes Shefki Stubla,dhe ata dy i mori ne pyetje e ne fund kur u deshte me hyre une me thane se nuk ke nevoi me hyre se drejtori na prmtoi se kushtet kena me ua plotesue?dhe kur tani para disa mujve e pyesi kete drejtor te atehershem me thote here po here nuk po ikujtohet,dhe me thote ne fund:o qune ma mire ta qet mi harrue,dhe se ky nuk ka marr ne biseda informative?

2006-01-30

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:06

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Shqiperia_etnike

Guri

Albania

E KENI PËRZI TASH KREJT E KENI BA RRUSH E KUMBULLA hajt se neser ju kallxoj se kush i ka nis naten e mirë.....
2006-03-17

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:07

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Kapuc
Bazaliku Haxhi Latif Krasniqi(Kuçi)

Azerbajxhani
Guri
si po te duket kjo e perzirje,kumbulla e rrush,a nuk po te hahet asnjera?
Po nese ti ore djali i mire e dine kush i ka nisur pse nuk po i tregon?Ne po te presim qe sa kohe!
2006-04-22

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:08

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Floyd
Shpati


Switzerland

O nuk e ka faj guri se e paskan perzi ky e ai e askush nuk e ka përmen se ato i nisi vet ndërgjegjeja e popullit me ken i njejtë si popujt e tjerë në Jugosllavi e sot thojnë jo ky jo serbia etj.

2006-04-23

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:09

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Bobmarley
Hashassins

Sweden

Demonstratat ne vitin 1981 i nisi bavaria bayerni duke pare se pas vdekjes se titos (shteti i cili ishte parajse per ''investime'' (hua me kamata te majme) te shteteve te evropes pas luftes se 2 bot. duke ditur se jugosllavia nuk ishte as ne lindje rusi e as me perendim us) investimet e tyre mund te shkonin boshe vendosen qe ta shpartallojne jugosllavin dhe do te perdorin jokerin e quajtur kosove per qellimet e tyre ariane.fjala arian anglisht arien-alien .
dhe ende jane duke e perdorur ne te njejten menyre.nje shembull :
Demon-stratat(shikojeni nga shqipetimi) e 11 marsit ne nje menyre shume te quditshme jane te lidhura me shumicen e 11 te muajve te viteve te ndryshme.po ta vizatoni nje harke dhe te ndani ne 12 muaj do te shihni se diagonalja e 11 marsit do te prek 11 shtatorin si dhe ndodhit e shumta te lidhura me marsin(planeta mars) dhe shtatorin(saturnin) si psh shperthimi i bombave ne madrid si dhe vdekja e mutit te serbis milloshit si dhe 9/11 New york.etc etc jam lodhe tu shkru haver repliko e tani te tregoje me shume tung
2006-04-23

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:11

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Kapuc
Bazaliku Haxhi Latif Krasniqi(Kuçi)

Azerbajxhani


Jo nuk e kam qe ta ofendoi dike sa ma larg nga kjo,por vetem deshta ti benja pyetje se kush ne menzen e studenteve e nisi i pari protestat?Dhe cilit studente i qelloi qimja e madhe ne pjate?
Dhe pse disa vajza paraqiten ne RTK en e pisave te kosoves,kinse vajzat rrospijet e paskan nisur protesten te parat,kjo eshte bere me qellim nga RTK sikurse RT i serbise 100per 100!A nuk ershte e vertete qe iu ka pas thene ai student i vitit te trete qe sot me 11 mars dojna me nisur protesta ,por ai student vete i ka nisur e ajo rrospije genjene dhe nuk ja din emrin atije studenti,!E njeh dhe e dine ,por RTK ja qenat titistat qe vete jane dhe meritat e tjereve ua vjedhin dhe patriota shpllin e veteshpellin dhe krijoin lapidare sipsa epsheve te tyre!Ah zot po te egzisoje ?Do te vjelle vrere mbi keta genjeshtar te poshter,qe fyejn njerezit e kombit dhe i shpallin tradhetar,e tradhetaret veteshpallen heronje!Pore pusho o zot se ke rene ne gjum te rende e te kendshem qe mijera vjet!Dhe lirin le ta shejoin mbrapeshtanet e njerezit e tu qe ndjekin rrugen e drejte le te vuajn,le te vriten e ne fund le ti shpallin magara,e tradhetara!
A ZOT i verteti nuk i perserit gabimet rradhazi ne çdo kohe,e pse po lejone,pse nuk vjelle mbi keta çka po pret,mos valle te kane nxen rob e ti kane mbylle edhe syt e veshet,duare e kembe?
Por siq shkruan Kurani e Bibla ti je i gjithefuqishem,ku je mos valle qielli eshte i zymet e nuk po na sheh?Qil (hape qiellin) dhe ndaji tradhetaret nga njerezit e rruges sate!Por ore dashamire te drejtes,zot i vertete ne kete bote eshte njeriu vete!Njerzit te hutoin,te pushtoin te liroin!
Dhe se parajsa dhe ferri jane qe ne kete bote!
E ringjallja bahet edhe kjo nga dora e vete njeriut!
2006-04-26

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:12

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Skenderbeu
Crusader

Dardania

o Bazaliku...
mbarove duke i nderruar pseudonimet, edhe ti...
mbaje o burre nje.

2006-04-

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:14

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Luledielli*
Baza2
Belgjika

Crusader ju falemderit per komplimente
por per qudi jeteshkurter po kam ne kete forume
Dy dite,apo nje dite zgjate vendimi,dhe me shlyejn,nga forumi
Pse?
Athua po i lodhi shqiptaret qe po ua shkruai vuajtjet e mija!Qe vujta per ju ore shqiptar,e vertete kisha qene budalla e i patru,dhe skisha menduar as per veti e as per femijet e mi!
Dhe kurr ne jeten time nuk kerkova qe te shperblehem nga udheheqesat shqiptar sepse po ata te Rankoviqjaneve edhe sot i keni mbi supet e juaja ore te roberuar!
Dhe per kete nuk kam kerkuar lemosh nga keta e as grada e as mirnjohje,e pse sepse po tu perkulesha ishte dashure te behem si keta dhe tu dermoja dajak e mbushur varret neper kosove me shqiptar te roberuar!
Crusader prano pershendetjet e mia,sepse ke parandjenja,dhe je nuhates i mrekullushem ne te luhaturit e individeve.
2006-04-28

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:15

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Bobmarley
Hashassins

Sweden

Ti bazalik ose din diqka qe ne nuk dime ose je ka ja fut rren o mashkull se nese din diqka konkrete shkruaj burre e mos u tute se kurkush ska hanger rreh permes internetit
2006-04-

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:16

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Pinguini_malesor
Krela





Albania

Hashassins

Po ti zotni nese je bektesh merre pakes vesh se Bazaliku Baza ti ka spjegue mire gjerat
dhe vete eshte ky njeri qe i ka nisure demostratat e para ne Prishtine,dhe çka po deshironi nga ky?A mos po doni edhe pavaresin me ua prue e me kullot keta udheheqesa qe deri dje na piren e shtypen gjakun,dhe prape keta po bashkpunoin me nderkombetar e serbi,pra tani shpiuna te dyfishte jane bere!

pershendetje te ngrohta

2006-06-11

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:17

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Floyd
Shpati

Switzerland

O krela mos je ti qe e ke thy atë pjaten në menze dhe ke rrotullu tavolina e karrika në menze bashk me Bazalikun,Bazen e Bazen 2 .Po më duket se paskit pasur një kokë dhe një mendej e një pal durë e një qëllim....ha ha ha .Po nuk ka problem se edhe mua më është dashur ti ndrroj disa pseudonima por jo me fajin e moderatorve por me fajin tim.Unë them për vete se pas 100 postimeve më kanë hjekur se nuk jam regjistru antar i përhershëmse nuk e kam ditur dhe pasi jam regjistru si antarë i përhershëm nuk kam pasur më problem nga STAFI. Një është problem se tani me pseudonimin Sofra i kisha pasur diku mbi 1500 postime e tani i kam diku 800...

2006-06-24

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:18

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Dreri
Alko71

Usa


Nje gje e di,qe ne ate kohe ishte duke u pergaditur dicka ne kuzhinen serbe dhe pritej momenti i duhur per ta servuar ate gjelle.Protesta per gjetjen e kimes nga ana e atij studenti u shfrytezua nga ana e agjenteve te Beogradit per ti nxitur studentet te ngriten ne demostrata per te kerkuar kushte me te mira ne fillim.Pasi qe masa e studenteve rritej cdo dite,i lancuan parullat per republike dhe nderrim te kushtetutes dhe me pas dihet se cfare ndodhi.Ne ato demostrata ka plote deshmitare qe kane pare edhe serb me plisa ne koke duke brohoritur parulla.Pas ketyre ngjarjeve i akuzuan shqiptaret per antijugosllav,antirevolucionare,irredentizem,seperatizem e shume izma te tjere.Pastaj filluan akuzat e orkestruara nga Beogradi ne bashkeveprim me serbet e Kosoves,kinse shqiptaret po ua thejne varret ,e qe ne te vertete vet i thenin.Pastaj kinse po i dhunojne shqiptaret shkinat,pastaj ndodhi rasti i Martinovicit kinse disa shqiptare ia kishin futur nje shishe te birres ne by** por nga hetimet rezultoi se vet e kishte bere.Deri sa erdhi koha qe ta heqin autonomine e Kosoves dhe bashkangjitjen e saje Serbise.Por prap si thot ajo fjala KUSH IA BENE GROPEN TJETRIT BIE VET, fundi doli i mire per ne (njehere per njehere).
2006-09-19

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Perparimi Jeu 1 Mar - 17:19

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Kiss
Majlo

Macadonia

te lumt krela

E ke then ashtu ne origjinal.Se keta nuk u ngopen me ate sistemin e athershem duke pi gjakun e vellezerve te vet po tani na dolen si shpetimtar dhe po na shesin patriotizem dhe na paraqiten si njerez te civilizuar , te cilet nuk kan asnje lidhje me te gjitha kto qe i permenda.Prandaj mendimi im eshte qe te gjith ky subjekt te eliminohet dhe ne sken te vijn njerez te cilet nuk e kan shijuar sistemin e athershen te shpiunave.

2006-09-21

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush i nisi demostratat e vitit 1981 Empty Re: Kush i nisi demostratat e vitit 1981

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Page 1 sur 2 1, 2  Suivant

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum