Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Xhinet kush jane

 :: sport

Aller en bas

Xhinet kush jane Empty Xhinet kush jane

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 7:12

Bane pyetje Haxhiu

Xhinet kush jane Pinguini_malesor


Husami

Po te kuptoje mire
Por sot p.sh.po me duket se njeriu po shkone perteje qiejve apo jo?
Dhe mos valle eshte vete njeriu njeri,Shejtan,e vete engjull?
Po e zam njeriu qe punone kundra vellaut e kundra kombit,a nuk eshte shejtan?
Tjeter ai qe punone per te miren e njerezise a nuk eshte engjull?
Dhe ai qe bane zbulime a nuk eshte i afti?
.......................................................................................................
Edhe nga dora e njeriut,disa te keqija shihen e disa nuk shihen!
Por prape them se diçka egziston qe ne nuk e njohim,as qe kemi me njohure ndonjehere.
Ju kisha lute te gjitheve nese dikush ka fole me Xhind,le te tregoi,vertete jam i interesuarte kam njohuri per kete gjallese te perendise!Une kam lexue shume dhe si behen magjite e kam provue,por kote nuk kam arritur as gje,per mos me u genjye

Xhinet kush jane Rege


Dernière édition par le Jeu 22 Fév - 15:51, édité 3 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Xhinet kush jane Empty Re: Xhinet kush jane

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 7:13

Haxhiu bene pyetje Husamit
Xhinet kush jane Pinguini_malesor
Husami

Po te kuptoje mire
Por sot p.sh.po me duket se njeriu po shkone perteje qiejve apo jo?
Dhe mos valle eshte vete njeriu njeri,Shejtan,e vete engjull?
Po e zam njeriu qe punone kundra vellaut e kundra kombit,a nuk eshte shejtan?
Tjeter ai qe punone per te miren e njerezise a nuk eshte engjull?
Dhe ai qe bane zbulime a nuk eshte i afti?
.......................................................................................................
Edhe nga dora e njeriut,disa te keqija shihen e disa nuk shihen!
Por prape them se diçka egziston qe ne nuk e njohim,as qe kemi me njohure ndonjehere.
Ju kisha lute te gjitheve nese dikush ka fole me Xhind,le te tregoi,vertete jam i interesuarte kam njohuri per kete gjallese te perendise!Une kam lexue shume dhe si behen magjite e kam provue,por kote nuk kam arritur as gje,per mos me u genjye.

Xhinet kush jane Rege


Dernière édition par le Jeu 22 Fév - 15:51, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Xhinet kush jane Empty Re: Xhinet kush jane

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 7:15

I
Pegjigjet Haxhiut....Popai...Xhinet kush jane Che
.......................FIJET SEKRETE TE MESIHUT DEXHALL

Haxhi, sipas Islamit (keshtu qe kush nuk e beson Islamin si beson as exhinet)keto jane krijesa te padukshme per neve,bota e tyre eshte shum me e persosur se e jona,levizja e tyre eshte shume me e shpejt (prej prishtine ne Mek per 2 sec),mund te jene musliman mirpo nje perqindje shum e vogel,hyjne neper trupa te njerzve,marrin form te qenit,gjarprit etj. Sipas dijetareve nuk eshte mire te mirremi me ta se mund te hakmirren dhe mundesia e veprimit te tyre eshte e madhe (varesisht se sa eshte besimtar personi te i cili veprojne).Menyra e drejt (jo te falltori,me hajmali ose te ngjashme sepse sipas Islamit keto menyra jane te ndaluara)se si largohen prej trupit te njeriut eshte duke i'u kenduar disa ajete te kuranit mirpo njekohesisht edhe duke biseduar me ta(sheruesit edhe flasin me ta). http://paranormal.about.com/library/media/islam_exorcism.wmv ne kete link eshte nje video,nje rast se si mundohet ta hek xhinin prej trupit te nje njeriu.
Lidhur me pyetjen se kush ka fol me ta, po du me tregu 1 ngjarje personale,
tash jam 21 vjeq dhe para 5 viteve kom fillu te fali namaz te te jem me i kujdesshem ndaj Islamit. Kam fillu te lexoj libra dhe me te vertet me pelqeu Islami kshtu qe isha i etur dhe lexoje qfardo libri qe me binte para syve, dhe interesohesha per qfardo qe ndegjoja pasi qe nuk dija gati asgje dhe doja qe te mesoja sa me shum. Ndegjova edhe per xhinet dhe e mora librin "FIJET SEKRETE TE MESIHUT DEXHALL dhe si nentitull MISTERET E TREKENDESHIT TE BERMUDEVE, autor ka qene autori i librit BISEDE ME XHININ MUSLIMAN mirpo emri spom kujtohet, aq shum jom thellu ne liber edhe ashtu do gjana mu lidhshin bajagi si mire se thoshte se mesihu dexhall jeton, masanej tregonte se mbreteria e xhinve osht aty rreth bermudeve, sa qe veq ja nisa me deviju edhe dyshojsha ne ekzistencen e Allahut..Subhanallah, edhe namazin me zor e falsha tu than me vete qe veq momentale osht ky dyshim, edhe qashtu jan shku ndoshta 2 jave apo muj deri sa ja ka nis me mu permirsu besimi. Ju kisha sygjeru mos me lexu ate liber.Me lart e ceka se shpejtesia prej PR deri ne Meke eshte 2sekonda, dhe po ju tregoj 1 ngjarje qe 1 vlla musliman ma ka tregu mu.
Asokohe aj (ky vllau qe ma ka tregu ngjarjen) punonte ne Al-haramain (nje organizate bamirse arabe ne prishtine) si recepcionist, njekohesisht ishe aty edhe nje hoxh nga maqedonia (emri spom kujtohet).Nje dit ish ardh 1 person qe kish pas probleme me xhin, e ka thirr hoxhen edhe aty dikun ne paradhome (ne prezencen e recepcionistit) ka fillu proceduren e largimit te xhinit prej trupit. Tha qe ka nxerr 1 kasetofon dhe do ilaq hoxha, e hipnotizoj dhe filloi me fol me xhinin,me ju anku xhinit qe "pse po na ngucni,spo na leni rahat etj" edhe mas 1 kohe kur ja ka lshu ezanin ne kasetofon te fjalt "Allahu ekber" prej syve te atij djalit kan fillu me dal lot (se xhini e ka pas kontrollen e trupit,pasi qe aj personi ka qene i hipnotizum), se sa ka zgjat procedura nuk e di mirpo xhini kish pranu Islamin,ka tregu se kush e ka fut ne trup,ka tregu qe ka 18 vjet qe jeton ne trup te atij personi(nese nuk gaboj), dhe kur e ka pyet se per sa shkon ne Meke, ka than qe per 2 sekonda.
Mfalni se e zgjata pak si shum, me shprese qe isha i kjart po ju pershendes
Xhinet kush jane Lol
Xhinet kush jane Rege


Dernière édition par le Jeu 22 Fév - 16:04, édité 4 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Xhinet kush jane Empty Re: Xhinet kush jane

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 7:20

Drejtesia
Xhinet kush jane Pinguini_malesor

Haxhi


Ne pytjet e juaja qe i keni parashtru mendoje se nuk dojne shume koment.
Sa i perket pytjes se pare mendoje qe e keni shume gabim,sepse njeriu sot nuk shkone perteje qeijve,dhe simbas fese son jane 7 qiej,e ku e dini ju se deri ku eshte fundi i qiellit te pare,pra kjo eshte sekret dhe mendoje se njerzimi nuk do ta arrije kurr,vetem nese do Allahu.
Sa i perket pytjes se dyte,mendoje se qdo njeri dhe xhind qe i kundervihet Allahut eshte vete djalli.
Sa i perket pytjes se trete,qdo kushe qe eshte kunder vellaut dhe Kombit te vete ai eshte vete djalli(po e ceku vetem nje hadith te pejkamberit a.s qe ka thene Allahu nuk do ta rregulloje gjendjen e nje populli,shoqerie,familje etj deri sa ata te mos i rregullojne raportet e tyre,pra ruajtja e familjes,Atdheut eshte e shenjet te Allahu).
Pytja e katert dhe e peste don shume koment,sepse ketu mvaret qellimi,njeti se per qka po e bene.Dihet shume mire se Allahu e don te miren,dhe e urren te keqen,dhe per kete njeriu ose do te shperblehet ose ndeshkohet.Ndersa eshte edhe nje hadithe qe thote se nese njeriun e ze vdekja duke mesuar apo stodiuar ose per te zbuluar diqka ai person tek Allahu e ka graden e SHEHIDIT pra shif se qfare rendesie i jep Allahu njeriut te menqur,ku ka edhe shume shembuje te tejer si p.sh a eshte i barabart i dituri me te paditurin,drita me terrin,e mira me te keqen,e bukura me te shemtuaren etj.

Mendoje qe po gaboni qe po thoni kushe ka fol me xhind le te me tregoje,une ju kisha supozu te i ikeni kontakteve te tilla se nuk ka hajre ne to,pra me nje fjale eshte mire te i ikum te keqes e mos ta kerkojme,edhe pse mendoje qe ju e keni vetem nga kureshtja.


Xhinet kush jane Lol

Xhinet kush jane Rege


Dernière édition par le Jeu 22 Fév - 16:05, édité 4 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Xhinet kush jane Empty Re: Xhinet kush jane

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 14:25

Husami
Xhinet kush jane Ratm
Albania

Sa i perket fjales shejtan qofte ky njeri, xhinde dhe kafshe (shejtan )dote thote cdo krijes qe del jashte natyres per te cilen eshte krijuar,njerzit dhe xhindet jane krijuar per te adhuruar Allahun.

profili

2007-02-
Xhinet kush jane Rege


Xhinet kush jane Rege[/img]
Xhinet kush jane Rege

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Xhinet kush jane Empty Re: Xhinet kush jane

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum