Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Neper forume Haxhi Kuçi

 :: sport

Aller en bas

Neper forume Haxhi Kuçi Empty Neper forume Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Sam 17 Fév - 3:21



Dernière édition par le Lun 19 Fév - 10:08, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Neper forume Haxhi Kuçi Empty Re: Neper forume Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Sam 17 Fév - 3:47

2/11/2006 - Haxhis
Posted by Anonymous
z Haxhiu kush eshte i komunes se Suharekes ju po itregoni disa raste interesante!!,Kisha mete pyet ate qe e ke grushtue a eshte fjala per Sherif Cikaqin nga doberdelani dhe eshte vellai i Ruzhdi Cikaqit jetojne ne Suhareke ??.Me heret dikund ke shkruar se

...........
Fatmir.Limaj e ka burgos Blerim Kuqin qe une edi se B.Kuqika qene komandant ne UCK,dhe
..... ..................
eshte injohurne rrethine te Suharekes,shtrohet pyetja per qka me burgos Lmaj Kuqin,edhe kjo eshte diqka interesant!!!!????.Mesa e di une Lima eka burgos edhe komandant Xhevdet Lezin nga Bllaca(Suharek),pastaj Komandant Kumanova e ka nxerr nga burgu .Per qka z.Haxhiu i permenda keto dy raste ??jam une i sigurt se kta te dy nuk kan qene Spiuna,se edhe Xh.Lezin e njoh personalisht nga femerija,pra qfar loje eshte luajtur aty?????.Mendimi im eshte se aty qellimi ka qene se cili krah politik ti pri bajrakut per lufte,dihet se Lima i takonte LPKes .Per spiuna ta tregoje edhe une nje raste .Sot ne fshatin Bllac(suharek)PDKja udhehiqet nga Spiunat,kur ne ne vitin 1981ketyre udheheqsve sot te PDKesper qe kan qene Spiuna neper dyert eoborreve te tyre ju shkruanim Parollat KOSOVA REPUBLIK,e sote jane udheheqesne PDK per fat te keq kjo eshte realitet.Edhe shoket e F,Limes nga Baja jane nipa te spiunit ma te madh ne Bllac qe ka qene .Nga keta nipa kane qen te organizuar bashke me F.Limen per ta likviduer Xh.Lezin qe UQKja ne fillim ka qene e udhehequr nga LEZI e jo nga spiunat......Me nderime.
Link Permanent

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Neper forume Haxhi Kuçi Empty Re: Neper forume Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Sam 17 Fév - 3:52

2/12/2006 - Haxhiu
Posted by Anonymous
Qe me bene pyetje se a eshte Sherif Cikaqi nga Deberdelani,po vete ky eshte,dhe po baba i ketije ua ka shperndar tane shqiptareve letrat neper shtepia qe ti leshojne shtepit dhe tja mesynin drejte shqiperise,bashk me nje magjup!Dhe qe me thonte Fatmiri nuk te pranoijm sepse une paskam ba shoqeri edhe me nje poet Avdiun ,edhe Ky Avdiu mu pate kercnue se pse njerzit e tyre ua rreji sepse i kane lane me detyra te posaqme mu shoqerue me policin serbe?Kete po me vjen shume rende qe po e permendi por te falemderit ti ma shtive ndermend ta theme sepse ky Avdiu paska qene i lidhur me Fatmir Limen shume mire ?Por qemmimi paska qene qe une çka po flasi per Avdiun?

E qe me bane pyetje per Blerim Kuqin,vertete ka qene nje komandant,por me Fatmirin ka qene,dhe sa u ka zgjate bashke nuk e dije veq po te them se kur Fatmiri ne nje ofanzive i kishte lene 15veta ne tradheti qe te vriten,ata po ate nate
sa kishin luftue qe thone hapasez me ushtar nga armenia e rusise,erdhen te une
,me thirren ne oden e tyre nuk po ua permendi se kush jane sepse mundet te bahet katastrofe,nese i permendi,po dua me thene se boohet shkull?
dhe mu luten qe tu bashkangjitem,dhe nuk kishin te ndalur per ate tradheti!
Por tu them te verteten,ma me teper me hyri frika nga tanet se nga serbet?pse ?
me mbyt serb do t'me thirrin shpiun!Me organizue ndoni kundersulm,te quajne shpiune!per çka te luftoi per kend,tere shpresat mi humben
Nuk po e mbroi as LDKen e as LPK,sepse keto te dyja kane hanger mut me serb,dhe se antaret e te dyjave kan ushtrue profesione sikur ta kishin çlirue kosoven e une Haxhiu si ne kohen e titos e sllobodani e rugoves isha i pa pershtatshem politikisht,por te bahem i papershtatshem qe mos te luftoi per kosoven time qe veq zot ma ka shpetue shpirtin se fare nuk e kam llogaritur te gjalle vetem qe kosoven tua shohe tane shqiptareve te lire te pavarur,dhe ja nga keta mbeturinat u detyrova te iku ta leshoi ate çka kur nuk e kam cenue e tradhetue ,dhe keta tradhetar te quajn tradhetar ne vend te vetin.
Blerim Kuçin nuk kam qene ne dijeni se a e ka burgosur?por kam degjue qe e ka pas qelur rrugen per me dal populli per shqiperi!Dhe e dine shume mire Blerimi kur ne korrike1998 se çfare deklarate i pata dhene atije rrjetit te Human Watch,ku si perkthyese ishte njfare Besa nese nuk gaboi,dhe tane popullata e drenices dhe e te gjitha aneve mendojshin se une mundem ma teper ti shpetoi?O perendi zemra po me digjet per popullin shqiptar qe vuajti e po vuan aq shume qe nuk ja ka borgj kujte ,pos udheheqesave tane qe po lozin vetem te mbesin sundimtar mbi popullin e roberuar,
Dhe nese e ka burgos per kete Blerimin dhe une e kisha bere nje gje te tille sepse nuk do ta mbroja as vellaun e as djalin tim per tradheti dhe per kete ne Reshtane te shtabi i Ukes pasi me provokuan disa nga si kinse komandanta ,kur uthash ja ku i kemi serbet po i sulmojm veq nese ikni dihet nga une çka u gjene ,ateher ma priten:ne per qete nuk po te marrim se ti(une )jame budalle e mos me luftue i vrasi?a mos deshten perhere me pi raki e qaje lufta i ka dy te mira ja hyne prape ne roberi ja fiton lirin?

E nese e ka lirue komandant Kumanova Blerim Kuçn , ketu eshte gjeneza e
vrasjes se Ismetit,dhe krijue kurtha per tu likvidue!
E qe thuash se çfare loje eshte luajtur aty:Une po te them mendimin tim:Se cili e kush po mundet me marr poena nga serbet,dhe cili pi rin ma besnik,qe kur te perfundoi lufta me nxen pozita sa ma te mdhaja!
per vedi po te them:Kur nje dit qershori pasi u ketheva nga shtabi i Fatmirit,shkova te brica te Sherifi i Samadragjes,qe ti preje floket,dhe pa nje hyren policet dhe me kane marr ne krihe dhe ashtu pa me ba pyetje me gjuajten ne 101,dhe kur me derguan ne polici me thane se a po shkon ti te uçkeja?a po u thuash ju lutem me pranoni qe ti te vrete vetem shpiuna,a u ke thene o pash zotin me pranoni se keni mu qudit se si kam mi luftue serbet?U piva sikur t'kisha pi raki,dhe thash a mos kane qene birt e qenit aty dhe me paskan pergjue?Po kush u lajmroi ?baba im?Dhe me thane se pa na dhene besen qe ti nuk ivrete njerezit tane dhe nuk lufton kundra neve ne ty ta japim nje cope leter qe tu bashkangjitesh uçkes,e nese keshtu vazhdon njefareShipka komandir policie qe ka ba masakra ne Rahovec ne bashkpunim me kom.Kleqken e Piktorin,dhe per kete ne Marali me paten rrethue uçkja vetem pse me Kleqken ........
Por per te miren e popullit qe mu dhimseje.
ma rrasi gishtin ne goje bile buzet mi bani gjak,me tha se evo moj kurac mozhesh da se ukluqish u UçK,dhe me tha se ka m'em nxen bashk me ushtaret e mi qe po meshifem neper male?Kjo ishte nje frike e tyre dhe e ketyre dy grupeve te uçkes se mos valle une kam te krijuar ndoni ushtri?Pra une Haxhiu si komandant pa ushtar,sa interesant!
Dhe qe me bane pyetje per Xhevdet Lezin ta them te verteten e di vetem qi i kane lene vetem ne ato bukera dhe kane shperthye frontin vete,,e per qe paskan organizue per me mshel e likvidue eshte e mundur çdo gje qe te bane Fatmiri,sepse edhe nje nga Banja fshati i fatmirit me pate then se djalit te tije po i kercnohen pse ai po ban gerdi ne policin serbe dhe me sa me duket te gjorin e kane likvidue vetem si shkak se ky po bane propagande kunder uçkes?Pra per keta çenka propagande kundra uçkes me i luftue serbet armiqet?Ateher ma armiq po na dalin keta komandanta dhe ne po u duka ti kapim armet dhe ti vrasim qent tane tradhetar,e jo serbet,sepse krymbat ne mesin e nje popullit i krymbin edhe te tjeret?
E per se fundi kam edhe inqizime me disa ma te afermit e Fatmirit,nese ta intereson ma teper per aktivitetin e tije te Ukes te Ylfetit per kumanoven kam dhe posedoi iqizime qe mundet tane populli ti kuptoi se a une apo rugova apo Demaqi punoi ma teper per kete popull e kosove!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Neper forume Haxhi Kuçi Empty Re: Neper forume Haxhi Kuçi

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum