Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kush eshte kuva nga Reshat Badallaj?Lima,Ramushi,Albini,apo

 :: politika

Aller en bas

Kush eshte kuva nga Reshat Badallaj?Lima,Ramushi,Albini,apo  Empty Kush eshte kuva nga Reshat Badallaj?Lima,Ramushi,Albini,apo

Message  Perparimi Mer 30 Juil - 3:59

MOS KENI FRIKË,"PËR INAT TË HASHIMIT,SHKOI KURVA NË SHTRATIN E MULLIXHIUT"

Nga
RESHAT (RESH) BADALLAJ

http://diplomacia.dk/lajme/lajme/2318/do-t-luftoj-deri-n-vdekje-p-r-bashkimin-e-trojeve-shqiptare.html




*Isa Mustafa, luan me ashikni si MATA HARI, rrospia qe futi ne sherrin e madh dy shtete
*Ramush HARADINAJ dhe Fatmir LIMAJ, te mos ma marrin per te keq,sepse te dy i kam miq jo vetem ne f.book,por personalisht. Ramushi,me ka bere nderin e madh,kur priti motren time, Resmie Badallaj, gruan e heroit te kombit, Mehe Uka dhe Fatmiri, nder te madh na ka bere, kur erdhi ne oden time per ngushllime kur vdic Tefidja, ushtare e Ushtrise Çlirimtare te Kosoves dhe kur u kthye nga Brukseli, qe ishte ne takim me Havier Solanen, e prita ne Hanover.
*Te lexohet shkrimi im :"ÇKA ME THA FATMIR LIMAJ PER HASHIM THAÇIN"
*Nuk jam anetar i asnje partie politike,sepse eshte ndonj kalemxhi naiv se une anoj nga kjo parti,une mbroj vetem fjalen dhe vullnetin e popullit

Shkruan: RESHAT (RESH) BADALLAJ

Nuk dua t´i kendoje kenke vetes por,deri sot sa kam bere analiza politike dhe jo vetem politike, fatmiresisht ja kam qelluar. Bile disa analiste,nje shkrimtar,gazetar dhe nje publicist dhe komantant fronti balle per balle me cetniket serbian me quajti "profet". Doren ne zemer,une nuk e pranoja fare,por ja qe ja kam qelluar. Siç thuhet nga anet tona ne Zhur, te krahines se Lumës,:"Neqoftese eshtë ngrenë pitja,tepsia eshte ne vend...".
Se vertete eshte keshtu, vetem klikoni ne google dhe kerkoni shkrimet e mia,para fushates zgjedhore, e jo pas fushates. Ta zeme, kerkoni para zgjedhjeve komunale dhe a eshte analize e % e jo 99.9%. Per t´ia perkujtuar dhe per te mos u lodhur,po ju drejtoje pak: Te marrim Prizrenin. Shume zhurmash filluan te shkynin gurmazin se do te fitojn ish udbashet e qarqeve serbe (LDK-ja) dhe se kesaj bande ju afruan edhe ca hajna dhe kurvar kurvash te llojit te Pablo Eskobarit.

Çfarë ndodhi?

Ndodhi qe unë analizova. Udbashet dhe spiunet e deridjeshem te gjaksoreve serboçetnik dhe ata bandit qe i´a futen sakicë prapa kurrizit luftetareve te Ushtrise Çlirimtare te Kosoves, mbeten si ata rrospiet e rrugeve,ku kerkonin hamshur te llojit te mullixhiut.
Isa Mustafa,ish-titisti (ata qe nuk e din ky fare Isa e ka mbajtur stafeten e qenit plak,satrapit Tito),anetare i partise Komuniste Serbe,argat i tradhtarit te kombit,burrit te shkines, Rrahman Morina,taman si MATA HARI,kurva qe futi ne sherre dy shtetet e medha, ftoi dy amshuret per t´i ra sakice votes se popullit. Kot e kanë se matematika dhe nderrimi i pozave te kurvave ne shtraterit e "dashurise",nuk jane me te forte se fjala e popullit.

Pazaret kjo rrospie e deridjeshme serbiane i ka bere llogari pa hanxhiun. Kjo nuk eshtë asgje tjeter veqese futje sherri ne mesin e popullit. Populli e dha fjalen dhe pike. Shikoni euforinë e naiveve dhe mjeraneve politikë si i ferkojn duarte.

Kanë per te mbetur me gisht ne gojë,por kane per te fitur diçka me te "lezetshme"!!!

Djemte e Vetevendosjes e kuptuan kete hile dhe marifet dhe nuk u kapen gishte per gishte ne vallen e dallavereve. Nuk i hangren fjalet,se diten e zgjedhjes,Glauk Kunjufca, te gjithe fajin per kete humbje ja dha ne shpine LDK-es. Ndaj, do te ishte e turpeshme per burrin qe ate qe e peshtyne ta lepine serish me gjuhe. Sepse:"NJERIU NJE HERË NE JETE HA NJE LUGË ÇORBË TE PRISHUR DHE PASTAJ VJELLE TERE JETEN".
Lakmia per te ulur ne "mullarin e Musë Tahirit" qenka lezet. Ashiqare shihet se keta interesat e veta i vene mbi interesat te popullit e kombetare.

Dikur, ne kohen e Serbise fashiste, ky Isa Mustafa, ka ngritur dolli me "slivovicë" dhe ka bere gosti me def e violine, ne hotelin "Bozur" dhe ka kenduar "zikinokolon",sot, te mos ngre dolli sepse kot e ka.

Popull, benu gati, se i pabesi,Isa Mustafa, gjithmone e ka prere ne bese popullin! Edhe me dajak qofte nevoja mbrone fjalen dhe vullnetin tuaj.

Dhe krejt ne fund, lexoni nje shkrim timin para zgjedhjeve:QENTE E POLITIKES KOSOVARE. Dha atehere binduni se erdhi shpejt kjo dallavere e dallaverxhinjeve.


uk jam anetar i asnje parie politike, se ka naiv kalemxhi te pashkulluar dhe sipas shkrimit mendon se jam anetar i PDK-es. Une jam ne mbrojtje te votes se popullit e jo me ata qe vjedhin voten e juaj Hajnisht. Ramushin e falenderoj dhe kam respekt, priti ne shtepin e tij,motren time,Resmije Badallaj,gruan e heroit te kombit,Mehe Uka. Fatmirin e falenderoj dhe kam respekt se ne konokun tone ishte per Tefiden,luftetare e UCK-es dhe personalisht e kam pritur ne Hanover, kur eshte kthyer nga Brukseli, qe ishte ne takim me Havier Solanen (Lexoni shkrimin tim:ÇKA ME THA FATMIR LIMAJ PER HASHIM THACIN?"

Une, jam vetem me voten dhe fjalen e popullit. Mos keni frike. Kryeministrin e Kosoves e ka zgjedhur populli dhe do ta zgjedh Amerika e Brukseli. Kata i kane bere hesap gabim. Do te ikin te turpruar. Ramushi dhe Fatmiri te mos ma marrin per te keq. Te dy i kam miq ne f.book dhe personalisht...

Me mirenjohje, RESHAT (RESH) BADALLAJ


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum