Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Reshati,Qosja si kurva ,tani edhe Albini

 :: politika

Aller en bas

Reshati,Qosja  si kurva ,tani edhe Albini Empty Reshati,Qosja si kurva ,tani edhe Albini

Message  Perparimi Mar 24 Juin - 14:36

Profesor,u ngutët me Vetëvendosjen!

Shkurt 25,ora 20:27,viti2014

Shpërndaje me shokët
👤nga Reshat Badallaj

Letër e hapur për profesor Rexhep Qosja
Reshat BadallajReshat Badallaj
Shumë i nderuar profesor Qosja,
Vendosa të shkruaj këtë letër të hapur në publik i vetëdijshem se nuk do të ma merrni për të keq. Pa i rënë rrotull fjalës e që të mos lodhur lexuesin edhe Ju, më lejoni që t´iu jap shqetësimet e mia si qytetar i kesaj toke. Ju profesor i nderuar,ditë më parë, në një intervistë dhënë kanalit Top Chanel,keni berë disa krahasime shumë me vend që si thuhet nga anet tona, në krahinen e Lumës, as topi nuk e luan. Ju lumtë!
Mirëpo, krahasimin e Levizjes Vetëvendosje me Organizaten terroriste “Agimi i Artë” më ka shqetesuar tej mase dhe e pyeta veten:”Athua profesori i nderuar a ishte esull?”. Si mund te krahosohen këta djem plot shpresë për vendin tonë. Ata po mundohen te ndalin këtë katrahurë politike. Po mundohen ta ndalin hajnin qe e rjepin çdo ditë hajnisht bandat tjera politike pa dallim…
Profesor i respektuar,
A nuk janë keta djem që po mbrojne pasurinë e tokes e nentokes së Kosovë nga hajdutet e partive politike (pa dallim),qe e hedhin ne pazar, a nuk janë keta djem që po i mbrojn kufijtë nga pushtuesit?
Keta burra e burrenesha,profesor, po e mbrojne edhe gjakun e Deshmoreve te Kombit, që e shkelen e po e perbuzin me dy kembet bastardet e sojit të Rrahman Morines,Sinan Hasanit… e ndonje surrati tjeter qe deri dje ishin sahanëlepires të Drazh Mihajlit….
Keta po e mbrojn nderin e kombin që i ranë sakicë e hanxhar,spiunet e Rankoviçit, e klysheve te Haxhi Latif Kuçit, Arkanit,zhupanëve e vojvodeve…
Keta te Vetevendosjes po e luftojn varferine qe ka prekur mish e asht popullaten shqiptare ne Kosovë dhe per te mos e zgjatur me shumë nuk eshtë berë nami e kijameti se morren pjesë ne protesten kunder njefarë rektori të Universiteti të Prishtinës…
Profesor,
Pas rumuneve që i benë shoshë me plumba, kjo eshtë vrasja e dytë e tyre. Ndaj, do të ishte mirë që t´i bini pishman dhe të nderroni udhë…
Nuk jam anetar i kesaj partie, jo vetem kesaj,por, babë e babegjysh kurrë nuk kam qenë,sepse druhem shumë nga thenja e Gjergj Kastriotit-Skenderbeut, kur thoshte:”Ata që ndrrojn fiset (part.), janë si ata gratë që ulen në prehrin e çdo burri…”
Kësaj letre te hapur ne publik,po i´a bashkangjes ketë shkrim shtesë, i organizates “Agimi i Artë”, historiku e veprimtaria neonaziste greke dhe se a krahasohet me VETËVENDOSJEN.
Po ja nxen frymen Haxhi Latif Kuçi Reshat Badalles dhe Avdi Ibrahimit sepse dhendrri tij Mehe Uken e zbuloi Haxhi Kuçi qe ka qen njeri i udbes se serbise.Plas Reshat Badalaj plas plas edhe Qosjen e  shendrrove ne kurve ,duke iu ulur ne preher si kurvat secilit burr..Tu paska pergjigjur dikush tjeter ne vendin tim.

http://gazetaora.com/profesoru-ngutet-vetevendosjen/


Dernière édition par Perparimi le Ven 27 Juin - 3:43, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshati,Qosja  si kurva ,tani edhe Albini Empty Re: Reshati,Qosja si kurva ,tani edhe Albini

Message  Perparimi Ven 27 Juin - 3:43

Mos e luaj bishtin, o Albin Kurti! 0
NGA RILINDJA MË 22/06/2014 · OPINION
Screen Shot 2014-06-22 at 12.13.26 PM
Nga- RESHAT BADALLAJ

Tungjatjeta Albin Kurti!

Para se te filloje kete letër, që ndoshta nuk do ta me marrni per te keq, po e bej nje prezentim, per dy arsye: E para, eshtë kulture ne boten e civilizuar dhe e dyta, secili njeri duhet ta kthej koken prapa dhe te pershkruaj rrugen qe ka kaluar gjate jetes. Pra, a kam te drejt morale t´i drejtohem Juve.
Jam RESHAT BADALLAJ nga Zhuri, krahina e Lumes. I burgosur politik disa here, bile se fundi me 1989, kur behem lufte ne Zhur, te marten e 28 marsit te ketij viti me duarte e mia i´a shtrova shtratin e vdekjes tre kushurinjeve te mi qe u vrane pabesisht, nga dora gjakatare serbiane dhe langojte e tyre. Si organizator i kesaj,protestave te Nentorit,vizites se minatoreve ne Trepce dhe pamfletit famoz, qe e botuan te gjitha gazetat serbiane me arrestuan tradhtisht nga zagaret serbiane qe nuhatnin çdo skut,kerkonin denimin me vdekje, sipas nenit 114 lidhur me 139, mí dhane tetë vjet,haps te rende,kerkohej denimi prej dhjete vjet deri me vdekje. Jam themelues dhe kryetar i Shoqates Atdhetare “Gryka e Lumës”, qe ishte ne binaret e UÇK-ES, ndihmoi me teper se gjysem milioni marka, i autorizuar nga Shtabi i Pergjithshem i Ushtrise Çlirimtare te Kosoves dhe te asaj kombetare ne Maqedoni,me shkrim e me vulë,kam botuar kater libra, te pesten e kam perfunduar moti dhe pret driten…

I nderuari Albin Kurti,
Si qytetar i kesaj toke vendosa te shkruaj ketë leter te hapur me shprese se nuk do te ma merrni per te keq. Ndonese jemi miq, ne te dy nuk kemi luajtur me ashik bashke. I pari po ta hedhe dorashken nga shqetesimi per hallet e vatanit qe eshte nisur ne udhen e qorrsokakut. Nuk jam i lindur per te hapur sherre,largqofte dhe mos e be Zot!
Tere kohen jetoja me shqetesime se kush do te jenë ata qe do te flasin ne “emer te popullit” ne Kuvend. Një nga nje lexoja emrat e kandidateve…
Ehu, Zot!
Po lideret e Partive politike jane hallakatur si eshtë më zi. Nuk zgjedhin mjete fare per te ardhur ne pushtet. “Ra ky mort dhe u pam” shkruante Kadareja. Rane keto zgjedhje dhe u pane fytyrat bajate qe nuk lane gur e dru pa levizur per te blere votat nga populli fukara, qe u kishte prekur thika e hanxhari mish e asht.
Miliarderet, titiste,spiunet,udbashet dhe dreçi i mallkuar,dite e nate bredhnin fshat ne fshat,qytet ne qytet,mehalle ne mehalle per te vjedhur e mashtruar popullin e mjere…
Po e them publikisht, se edhe te une trokiten per te ndihmuar me autoritetin tim, se ke duhet votuar. Njehere e kam “henger”. Disa deputet me kollare e te pispilosur,para tri-kater vjetesh, vajten ne deren time te vellau, ne ora 23 te nates, per te bere ze se kush duhet te votohet dhe kur u bene deputet e harruan te miren. Çka bene? Ecen udhes se thenjes:”Kur maxhupi behet pasha,nuk e njeh edhe baben e vet…” Te me falin ky komunitet,por ja qe nga anet tona thuhet keshtu.
Tani. Eh, tani, Ju pergjigja ne heshtje dhe fituan happy wheels hamamamin e Hyres. Do te bredhin rrugeve te qyteteve dhe kafeneve…
Per te mos kercyer degë me degë, lexova emrat e kandidateve te Vetevendosjes.Çka me pa, per faqe te zeze!? Ne liste kishe futur;ish-titistet,pijanecet edhe me keq.titisto-Surroistet… Ehu, ruana Zot! Po a ishit esull more burre?
Doren ne zemer, NUK KA SHQIPTAR QE KA GJAK SHQIPTARI QE NUK E PERKRAH PROGRAMIN TUAJ (PERPOS LDK-ISTAVE). NUK PO FLAS PER ATA SHQIPFOLES QE E KANE GJAKUN UJË,PO FLAS PER ATA SHQIPTAR QE NDER DEJ KANË GJAKUN E ARBERIT. Po i numroj vetem tri:
E para, BASHKIMIN KOMBETAR
E dyta, FLAMURIN KUQEZI
E treta, marrja e pasurise pa djerse hajnave, qe deridje nuk kishin breke per te veshur, e brenda nates u bene miliardere e haram e paçin per jete te jeteve…!
I nderuar z.Albin Kurti,
Por kur lexova keta emra maskarenjesh,spiun,tradhtar,titist,SURROI-ist, qe kerkuan AUTONOMI PER KOSOVEN NE SERBI. Kur digjej shqiptari si derri ne prush,ata u putheshin me gjaksoret, e me Millosheviqin, qe kishte leshuar kosen e vdekjes ne kokat shqiptare nuk mund ta mbyllja gojen dhe te beja sehir si memec. Ju, futet keta emra maskarenjesh para te burgosurve politik.
Kush jane keta do te pyeste me te drejt ndonje lexues i pa informuar!?
Ylli Hoxha, ish-titist dhe Surroist, Mazllum Baraliu, Avni Zogiani, Ilir Deden. Ilirin e strehove me nje kulm me Fisnikun, qe deri dje u shane publikisht ne babe e ne nane,bile perdoren fjalorin me vulgar duke i quajtur bir kurve… Keta u radhiten para: Gani Krasniqit, epror i larte i USHTRISË ÇLIRIMTARE TE KOSOVES,I BURGOSUR POLITIK dhe PRIND I DESHMORIT TE KOMBIT,para burrit te familjes PLLANA,XHEMAJLIT,ME TRADITA TE MOÇME ATDHETARE DENBABADEN,EMRUSH XHEMAJLIT,I BURGOSUR POLITIK,HYDAJET HYSENIT EDHE PSE I NDRROI DERI ME TANI 500 PARTI, I BURGOSUR PIOLITIK…
Veton Surroi,djali i REXHAI SURROIT, ambasadorit jugosllave dhe puthadorë serbian, flitet se hyne e del naten nga zyra Juaj taman si ajo rrospija MATA HARI. Sido qe te jete, ai te dergoi me hile kopilin dhe sahanelepirsin e tij,Ylli Hoxhen, titistin.
Po ky Veton Surroi, publikisht e mohon LUFTEN E USHTRISË ÇLIRIMTARE TE KOSOVES. Dhe Ti more burre shtrengove pellemben e dores me te. Dhashte Zoti te mos jete keshtu. Po qe del se eshte e vertet, ZOTI TE MARROFTE!
Kohe me pare i shkrova leter te hapur kryeministrit te Kosoves, Hashim Thaçit, qe kiishte larguar atdhetaret dhe afroi spiunet,hajnat dhe udbashet. Letra beri buje te madhe dhe nje kohe te gjate ishte ne TOP LISTAT ME TE LEXUARA…
Personalisht isha ne mbledhje, ne Prizren,kur erdhi Hashimi, Fatmir Limaj,Enver Hoxha dhe…,erdhen si kryshk ne hotelin “Theranda” per te ndrequr Zafir Berishen dhe Ramadanin. Eh, me degjuar kete, qe ndoshta do ta postoj ne YOUTUBE hallakatesh nga turpi. Nuk po mundem vetem per nje arsye: se me vjen turp nga vetja qe isha aty. Me zi se kalamajte e perfaqe te zeze. As gabelicat nuk bejne ashtu…
Shih per kete, pas shpines sime ishte udbashi qe me kishte marrur ne pyetje e me thoshte:”…VETEM NJEHERE TE NA BEJE ME SY MILLOSHI E NISNA PER NE TIRANE MI SHKEL SHIPECAT…”
I nderuari Albin Kuri,
Ju kerkoni edhe …read more



http://www.rilindja.info/mos-e-luaj-bishtin-o-albin-kurti-2/

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum