Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Lutje Gani Kocit ta tregone te verteten e ngjarjeve te 1981

 :: politika

Aller en bas

Lutje Gani Kocit ta tregone te verteten e ngjarjeve te 1981 Empty Lutje Gani Kocit ta tregone te verteten e ngjarjeve te 1981

Message  Perparimi Lun 23 Juin - 16:32


Haxhi Kuçi a partagé l’article de Gani Koci : Pranvera '81.
18 mai ·
Afficher la pièce jointe
J’aimeJ’aime · · Partager
Hajruš Džemailji et Iliri Otr Elshani aiment ça.

Haxhi Kuçi Zotri Gani Koci me vjen keq,dhe rende kur thua se keto demostrata i nisen grupet ilegale apo individ te shumte.Keto demostratat nuk ishine te pranveres, por te dimrit sepse ende ishtedite e ftofte me 11 mars te vitit 1981 .Pra dua tjua sqaroje se pranvera fillon me 21 mars e jo me 11 mars.Pra une Haxhi Latif Kuçi jam ai qe i nisa keto demostrata ne menzen e studenteve ne Prishtine,dhe prezente ishin perafersishte 15 studenta jo hiq ma shume.Ndersa deshmitar kyq dhe kryesor qe e gjeta plote mbas 33 viteve,eshte ish cimeri im Bajrush Ahmeti.Pra ka plote 33 vite qe ende fizikishte kete cimer timin nuk e kam pare,por shpresoje se do takohemi se shpejti nese e ka shkrue perendia.Deshmitar tjere jane Sami e Ruzhdi Kuqi,dhe dy student tjere nga drenica.Pra 11 studentet e tjere nuk i njoh,sepse disa nga ata iken pa ngrere buken.Por demostrata veq sa shtoheje ne çdo sekonde dhe numri i studenteve arriti shkallen ma te larte.E lusi deshmitarin e nderuar Bajrush Ahmetin le ta tregone se si ka qen rasti im,gjat protestes kur ky ma kishte pare qimen ne gjellen time ?
18 mai, 15:03 · Modifié · J’aime · 2

Haxhi Kuçi Falimenderit per like i nderuari Gani Koci,por do te ishte mire qe nese dini diç lidhur me ato demostrata ta tregoni te verteten.Por sidoqofte mesiguri edhe ju e prisni qe te na lajmrohet deshmitari i randesishem i nderuari Bajrush Ahmeti sepse deshmitari eshte ai qe e vulos nje te vertete.
18 mai, 15:24 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Ja para disa muajve se çka me shkruan deshmitari Bajrush Ahmeti;Nasim Gashi Bajrush shoku a te kujtohet demostrata e 11 marsit te vitit 1981 ne menzen e studenteve ne Prishtine?A te kujtohet kujt i ka qellue qimja ne gjelle?Dhe a i pate thene , o cimo çka te paskan qite me hager ?.Ju jeni deshmitari kryesor i demostratave ,ne menzen e studenteve te atij vitit....Nuk eshte mekat tja tregoni emrin e studentit qe i ka qellue qimja ne gjelle,dhe i cili u ka meshue pjatave per dysheme.Shoku Bajrush,nese e tregoni kete te vertete,do e theni akullin e pseopatriotave,dhe do shkruhet nje histori e vertete e shqiptareve.Zoti te bekoft.
1 octobre, 00:37 · J’aime

Haxhi Kuçi Bajrush cima pse nuk lajmrohesh e shok i ndruar dhe nuk e tregon te verteten se ju jeni ai qe mu keni afrue afer meje,e me ke thene; o cimo çka te paskan qite ne gjellen me hanger.O cimo ta paskan qite nje qime te kalit me hanger.E kam lexue kur Nasimi te ka pyetur a e njeh edhe Haxhi Kuqin?Ju u pergjigjet ne tjeret e ne mua as qe e permendet emrin.Refki Berisha ka fjete me mua ne nje krevet dhe as nje muaj ska pague krevetin e Haxhiut e dini te gjithe ju.Haxhiut ne maj 1977 i vdes baba dhe shkon ne shtepi ku ne kete vit shkon ne sherbim ushtarak.Ju keni qen ne pamje te babes tek une bashk me keta cimera Ganiun,Sokolin,Arifin.Bajrush sidoqoft edhe pse te kam kerkue qe tridhjet vjet, ne fund ju gjeta,kjo ka qen deshira e imja e kamotshme.Nje gabim e kam ba qe ne vend te juain ju kam rrok Bajrush Xhemailit kinse jeni ju ,sepse mbiemrin nuk ua dijsha.Dhe fotoja e dy Bajrusheve ju perngjan shume,bile edhe zerin e keni te njejte.Kete çdo njeri ka mundesi ta verifikoje.Ne fund ju deshiroj jete te gjate e lumturi ne jeten tuaj.Vetem nje luetje e kam tek ndergjegjeja e juaj ose pranone se Haxhiu eshte ai student qe i ka qellue qimja ne gjellen e tij dhe u ka meshue pjatave per toke,ose thuani se po genjen Haxhi Kuçi.

Edituar për herë të fundit nga Perparimi në Tue 8 Oct 2013 - 18:33, edituar 1 herë gjithsej
19 mai, 09:30 · J’aime

Reshat Badallaj · 11 amis en commun
KUSH E KERKOI VDEKJEN E TE GJITHË SHQIPTAREVE DHE VRASJEN E KOMANDANETVE TË UÇK-ËS...?
* 5000 (pesëmijë) euro shpërblim i ka kush mundet me gjetur mallkim më fyes, qofshin edhe nga gjaksorët çetnikë se ky i Haxhi Latif Kuçit.

* Betohem publikisht në komb,flamur, bese e gjak shqiptari, për qiell e për dhe, për bukë e për kripë e për gur të vorrit, që do t´i jap dhe kur thote Reshat BADALLAJ, i jap dhe i jap.

* Luteni shumë, qe te lexoni me kujdes dhe te binduni vet, eshte e ndaluar te lexohet nga ata nen moshen 18 vj.dhe te mos lexohet nga femrat,sepse ka fjale banale nga ky ashkali
* Ata qe jane miq ne f.book me ketë spiun dhe tradhtar e qe jane edhe te une, luteni shume qe te ikni nga une, sepse friksohem nga dy thenje:
Sami Frasheri:
"Per me dite se kush je, me trego se me ke rri" dhe
Imanuel Kanti:
"Nuk eshte kriminel vetem ai qe kryen krime, por edhe ai qe eshte perkrahes i krimeve".

Ndaj pa të keq, ikni nga unë ose nga ai, perndryshe jam i detyruar te beje une nje gje te tille.
Me vjen keq!

Tashme dihet boterisht se Serbia ne Ballkan kishte angazhuar 2200 spiunet me gjaksor per të berë krime qe nuk i njeh bota e qytetruar. Nga keta kasap kishte ndare 720 sosh ne tere trevat e Kosoves. Ne komunen e Prizrenit e te Therandes kishte leshuar nga zinxhiri serbo-çetnik, zagaret me dy kembe per te nuhatur ferkemin e atdhetareve shqiptare qe kishin nisur vallen e lirise per te marrur fryme lirisht nga zullumi qe i´ a kishte zene laku serbian...

Zagaret e paguar te UDB-es,mjerisht shqipfoles degjonin edhe frymarrjen e patrioteve te kombit. Mirepo, keta tradhtare dhe spiunë kokeshkrete,mendonin se kurre nuk do te zbulohen dhe kurre nuk do te vdes Serbia fashiste. Dhe vazhdonin serbez punen e spiunlleqeve kunder shqiptareve. Ky argat i tyre u hynte ne pune gjaksorve serboçetnik, Spiunet brez pas brezi kishin kryer argatin e tyre dhe ishin shperblyer me nga nje kocke ashti,pasi kishin gerzhyere s´pari qente e tyre. Pos ashtit te gerzhyer i´´ a kishin futur edhe nga nje lug çorbë sa per gjynaf. Por keta langoj nuk kishin imagjinate te zhvilluar,nuk mendonin fare se: KUR POPULLI YT TE VRET,E POPULLI I HUAJ TE VAJTON NUK ESHTE NE RREGULL"...

Me shperthimin e Demonstratave revulucionare te vitit 1981, qe tronditen themelet e serbosllavise,ajo u kap ne siklet dhe u hallakate e tera. Nga kazermat ushtarake nxorri makinerine me moderne luftarake qe zoteronte;tanke,topa,avionet luftarak,armet me bajoneta... per te shtypur kriengritjen shqiptare. Ishte e kot sepse ne balle te saj ishin vure burrat e burrneshat me te forte te kombit...

I vranë e i prenë,i burgosen e i degdisen,i humben pa shej e nishan, i lanë pa gur vorri dhe nuk u ndalen ecen drejt,ecen deri ne çlirimin e vendit edhe pse i rane hanxhar e sakicë prapa kurrizit...

Lati Dulla udbash ne Prizren, ne vitin 1981, kishte angazhuar zagarin e deshmuar serbian, Haxhi Latif Kuçin, per te percjellur e per te fotografuar demonstruesit.
Me daten 29 mars te vitit 1981, dite e diel, ne lokalet e UDB-es serbe, ne Prizren, qe mbante nofken "maxhupi" me doli deshmitar, duke thene se une kam qenë ne balle te demonstratave. Isha ne doren e udbashit Zenel Celina e Latif Dulla. Por, kur e zbulova une kete klysh shkau u dalldis dhe u hallakat duke lehur pa dhembe.
Më ky qen nuk kafshon helmushem si dikur.
Ky genjen kur thote me nje vend erdhi edhe Sokoloviqi te Haxhi Kuci. Kjo nuk qendron edhe pse ky i´´ a rrit namin vetes si spiun me fame. Jo, ky ishte nje spiun qe vetem bente me gisht dhe merrte ne qafe shqiptaret.

Perse kurre nuk e mohoi se nuk ishte spiun i UDB-es,sepse dolen faktet e pakontestueshme. Te mos ishte spiun nuk do ta leqiste familja e tij,do te kthehej ne Kosove,nuk do t´´ i ikte gruaja e tij, nuk do t´´ ikte as vajza e as dy djem. Lexova nje komentues se Haxhiut ika ikur gruaja sepse eshte homoseksual dhe ka nje partner shka i quajtur Dragisha. Se vertete eshte keshtu le te kerkoj te shkrimi Arkani eshte gjalle. Se ky gomer mendon se eshte shpifje...

Por,ç´eshte e verteta,gruaja e femijte i kane ikur nga maltretimet e patolerushme dhe qe nuk kane pranuar te bashkepunojne me serbianet e ambasades serbe ne France. Dhe sherohen ne spitalini psikiatrik. Ah,sa keq! Zoti te ardh hakut!Ke per te ngordhur si qen dhe veten qyqet do te vajtojn ne qiell te hapur. Kufoma do te mbetet mbi varret e ushtareve serbian te varresat ne France. Ke me mbete mercine per korba.

Ky qen shkau, shpeshhere thote se Reshati me zbuloi dhe ma morri ftyren. Per t´´a marur ftyren ndonji njeriu,ai duhet te kete fytyre. E ku ka SURRAT ky qen!

Kurre ne jeten time kete spiun nuk e kam quajtur qen sharri,sepse qeni i sharrit nuk krahasohet me kete qen te Pirotit...
Vazhdoi dhe u be krah i djatht i kriminelit Zhelko Razhnjateviq-Arkanit dhe i pese kriminelve cetnik mjekerpalare, i shetiti ne Therandë,Prizren,Zhur, Gjilan dhe ne fshatrat perreth dhe shih per kete, ne tere keto vende u be kasaphana. Kur UÇK-ja dhe NATO e shporren Serbine me mercenaret rus dhe langojt e tyre, spiuni, HAXHI LATIF KUÇI, iku bashke me Arkanin. Edhe perse nuk e pranoi Gjermania,iku te miqte serb,ne France,por kush e degjonte emrin e tij,u largoheshin nga kjo fleqesire dhe nuk kontaktonin me kete spiune me damkë...

Kur dolen fakte te reja dhe akoma do te dalin,bera nje interviste me Avdi Ibrahimin,zv.komandant ne ZOP, u hallakat si qen i zgjebosur dhe monton nje "interviste" kinse une kam thene ne Expres, po le ta publikon gazeten. Harron ky qen,se POPULLI I NJEH SPIUNET,TRADHTARET DHE PATRIOTET QE I KA PASUR DHE I KA NE GJIRIN E SAJ. POASHTU KY QEN PIROTI,HAXHI KUÇI NUK E SHE QE ASKUSH NUK I BESON...
Ja faximili origjinal se cka thote ky spiun i paguar i Serbise:
Kush e gje ndonje mallkim me fyese se ky,qofte edhe nga serbet çetnik 5000 euro shperblim i ka. Qofte BESA E DHEN! PER TOKE E PER DHE,PER BUKË E KRIPË...!

profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
19 mai, 10:15 · J’aime

Haxhi Kuçi Zotri i nderuari Gani Koci,ju lutemi deshta tju parashtroja nje pyetje lidhur me demostratat e 11 marsit te vitit 1981;A keni qen prezent kete dite te demostratave ?A e njifni cilit studente i qelloi qimja ne gjelle?Cilet studenta i kishte ftue ish dr...Voir plus
17 min · J’aime

Haxhi Kuçi Ti Reshat Badallaj,mundohu sa te deshirone ore udbashi i serbise te me etketon mua,por populli me njeh si lotin.Ti je ai qe bashk me Avdi Ibrahimin thurrni intriga permes shkrimeve tua nga kuzhina e serbise,dhe krijoni artikuj vete si argumente qe tju qitni hi syve popullit.Kote e keni ju qe shume shoke te juaj i keni shpiunue e qite neper prita.Dhendrri yt o qeni serbise ka qen Mehe Mut Uka,qe serbet e liruan nga burgu per ti nxen udheheqesat qe donin ne Zajas ta krijoin celulen e uçk es me 1993.Dhe si per detyre e kishte me pergjue Adem Jasharin,dhe e dini ju se kush e ka vrare e jo bageri i debores.Ja kush ka qen qeni Mehe Uka?https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg

oi38.tinypic.com
oi38.tinypic.com
9 min · J’aime · Supprimer l’aperçu

Haxhi Kuçi Une jam ai trim dhe atdhetar qe i nisa ato demostrata e jo sipas genjeshtrave te shokut tend Aziz Morina,qe ti e ke shti te shkruan kinse une po genjeje,se Azizi paska qen organizator i demostratave ,ku shoku i tij ja demanton genjeshtren .Ja argumenti i gjalle i Xun çetes;Ata qe u besojne genjeshtrave tua jane berllogjet e shqiptarise.https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net/t2984-xun-ceta...

Xun çeta dialog me mua per Aziz Morinen
diskutime-shqiptare.albanianforum.net
Haxhi Latif Kuçi Début de la conversation il y a 2 heures I nderuari Xune a eshte e vertete se ngjarjet e 11 marsit te vitit 1981 i ka organizue Aziz Morina,sip
1 min · J’aime · Supprimer l’aperçu

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Lutje Gani Kocit ta tregone te verteten e ngjarjeve te 1981 Empty Re: Lutje Gani Kocit ta tregone te verteten e ngjarjeve te 1981

Message  Perparimi Jeu 6 Fév - 13:35

.https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net/t2984-xun-ceta...

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum