Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kunder reprike ndaj shpiunit shpifsit Reshat Badallajs

 :: sport

Aller en bas

Kunder reprike ndaj shpiunit shpifsit Reshat Badallajs Empty Kunder reprike ndaj shpiunit shpifsit Reshat Badallajs

Message  Perparimi Mer 11 Juin - 15:14

Kunder reprike ndaj shpiunit shpifsit Reshat Badallajs

Reshat Badall qeni,mundohet ta mshefi tradhetin e tij dhe te shokeve te vete,duke na shkaktue deme neve qe jemi ne rrigen e drejte.

Ky qen i serbise Reshat Badallaj,kur betohet ne zot,e ka sa per sy e faqe,sepse zot ky nuk ka .


E nderuara redaksi,ua shohe shume per te madhe,se si keni guxim te botoni keso marrinash nga keso njerez qe dje dhe sot jane duke punue per serbin dhe...E jo per te miren e popullit shqiptar.Ju ma se pari eshte dashur te shkoni te bisedoni me suharekalit,ne policin e suharekes e tju beni pyetje per mua,a kam punue ne polici,se ka ende polic qe kan punue ne sistemin e Milloshit,nuk kane vdekur te gjithe.E ne veqanti me Fatmir Limen  ,te bisedoni,se a ka diçka qe i pergjigjet ketij pisit  dhe shpifesit Reshat Badallaj?Pastaj ta botoni nje gje te tille,ndrysh me duket e rruges qe ta lajmroj shtetin e frances dhe gjygjin e hages apo ne strasburg per keso shpije,qe i lejoni nga dhuna apo me pamaturi ti botoni gjerta qe nuk kane lidhje  qe kam qen ndonjehere i lidhur me udben serbe.Po tisha kene ,sot isha ne kuvendin e Kosoves,siq jane radhitur kriminelet e udbashet.Por kerkush ketyre as qe kan guxim tju thone qe kane qen duke punue me udben serbe.

Sot rastesishte e pashe kete shkrim ,dhe menjeherit ja nisa ti pergjigjem ketij udbashit,qe me akuzone pa fakte,sepse  , vetem Reshat Badallaj me mjeshtrin e tij qe  ja ka mesue kuzhina serbe,qe i pari te me bene sulme qe ta nxerr ftyren e pasterte(te pisafte),te veten dhe te Avdi Ibrahimit,si njerez te OZNES,me detyra te caktuara ,qe nga brenda kosoves e gjere ne disapore.Reshat zagari i serbise ke qen dhe ke mbetur i njejti pis,shpifes dhe dilingji shume i papermirsuar.More zagari serbise,ti se pari ke organizue demostrata ne zhur ne vitin 1989 me urdherin e policise serbe me sherite te kuq ne kraheror.Dhe je pergjegjes i viktimave te zhurit.Me tutje;Dhendrri yr Mehe Uka  ka qen udbash dhe eshte shitur patriot me bateria.Mehe Uka, lapidar ne Beograd ,kurse bust ne Mitrovice ,me njofken Marovac.Ja dokumenti origjinal o shkavell.

https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg

Kurse motra jote Resmije Badallaj grua e Mehe Ukes, ka qen nje servile si ti e serbeve ne shoqerin e Avdi Ibrahimit me njofken "zjarri" nr 56.Kurse Motra tjeter kryetare e US ne Prizren.Kush ka mundur ne kohen e Milloshit te behet kryetare pa qen antare e PKJ ?E pa bashkpunue me komitet e policin?Kqyre shtepin tende e pastaj shpifmu mua dhe tjereve .Vazhdim;Sa per Fatmir Limen na rrofshe prapanicen ore shpiun  qe me shpifesh si Luceri i serbise.Une kudo qe kam shkrue diçka kundra Fatmir Limes kam kerkue qe ta tregone te verteten se si ka qen puna kur ne shtabin e tij ne Deberdelan  ne vitin  maj ,qershor 1998,nuk me pranoi ne uçk shkaku shokut tend Avdi Ibrahimit.Duke me thene se shkaku i Avdi Ibrahimit qe kisha bere shoqeri nuk ka besim ne mua.Pastaj me tha se Avdi Ibrahimi ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke prej vitit 1984 gjere ne vitin 1987.Tjeter ,kinse Avdi Ibrahimi e dine nje bunker me arme qe i kishte meshefur dikuri Besim Ndrecaj ne malin Biraq kur kishte punue ne ....e din Avdiu ai le ta cek ku ishte i punsuar Besimi Ndrecaj?!Prezent si deshmitar  ne keto fjale jane;Vete Fatmir Lima,Bajram Bekteshi,X.Shala.S.K.Xh.K. e shume ushtar te tjere.Le te me pergjigjet ketu vete Fatmir Lima nese eshte patriot e nuk te ka mbetur ty qen te na marrish neper goje.Tjeter send kundra Fatmir Limes nuk iu kam shpifur.Le ta burgos eulexi Millan Shipken dhe te dalim su me sy ne gjygj,dhe e shohim se kush ka qen i lidhur me bandat serbe?Kundra meje ska çka fole as Fatmir Lima as ti as Avdi qeni.Si ja besoje Avdi Ibrahimit serbia te punoj ne nje vend aq te ndijshem?Pasi siq tregon edhe vete Avdiu,se ka qen i denuar ne armaten popullore ne vitin 1981 si iredentiste,dhe si ja besoje serbia kete pune ne mpp mbas vuajtjes se denimit?Hade gallate pergjigjmu.Ti e ngrisish aq larte Avdiun sa qe thua se kinse krisma e pushkes se Avdi Ibrahimit ja frigoj femiun ne bark shkines dhe e deboi serbin nga Kosova!Kurse nga arhiva e prizrenit thuhet ndrysh ne mesazhin qe e posedcoj origjinal ;Avdi Ibrahimi ne uçk eshte inkuadrue mbasi ka perfundue lufta,siq thone pleqet!Pra me tutje te mesazhit me tregojne se Avdi Ibrahimi ne uçk eshte kyqur me daten 12 qershor te vitit 1999.Mos ha balte ore shpifes,mos e genje popullin o udbash,o patriot me dallavere.Me njeh mire suhareke,dhe akademiket shqiptar..E din Fatmir Lima qe  e ka kerkue permes meje qe ti pergjgjigjet ne shtab ne Deberdelan Avdi Zezen.Kam shkue me Aziz Morinen ne shtepine e Avdi Ibrahimit,dhe e kam prue ne shtepine time,dhe jemi ule nen hijen e arres ku kemi pire nga nje kafe dhe nga nje gote raki,dhe ja kam parashtrue te gjitha  keto fjale qe te vjen me mua ne shtabin e Fatmir Limes dhe le ta arsyeton rastin qe mua Lima te me merr ne uçk.Ja beri Aziz Morines ti ke ngrere mute dhe shko me Haxhiun dhe demantoje kete.Pasi na tha Azizi po,kur u nisem ma ndali kerrin afer shtepise se tij ne Reshatane dhe me tha shko ti se une me bandita nuk bisedoj.I kam ta gjitha te inqizuara mbas luftes me Aziz Morinen,permes telefonit sepse e kam dite se ju jeni mjeshter tju shpifeni atdhetareve.Me qellime ogurezeza,qe tja mirrni ftyren atdhetareve.
Kur te deshiron Fatmir Lima mundemi te ballafaqohemi,por para mases se mbledhur,apo ne seanca gjygjesore.Keto fjale mua me duket se nuk kane te bejne fare me shpifje,pos keshtu ka qen hesapi mes nesh ne vitin 1998.
Sai perket qe thua qe serbet me paskan blere shtepi afer ambasades serbe na rrofsh prapanicen se me serb ti ja ai qe bene orgji dite e nate tinza.Nuk kam nevoje te me bene roje kerkushi,sepse si kam borgj kerkujna.Fatmir Limen nuk e kam akuzue as qe do e akuzoje se a ka vrare serb qetnika,apo shqiptar atdhetar,sepse as syri as veshi im nuk kan pare e ndegjue.Nese Fatmir Lima ka vrare shpiuna e tradhetar,apo polic e ushtar serb,nuk ka ligje ne bote qe e denojne,une e mbroje si te ka deshire.A nese ka vrare atdhetar,apo ushtar qe kane vrare qetnika,le tju pergjigjet familjareve te deshmoreve.Por tek e fundit mua keto nuk me perkasin fare.Nuk kam si ti shpifem dikujt pa argumente.Ata qe dijne diçka le ta tregojne te verteten dhe mos ti frigohen se keqes.
Sa per perfundim;Une jam ai qe demostratat e 11 marsit te vitit 1981 i kam nisur ne menzen e studenteve,si shkaku i qimes qe me ka qellue ne gjelle e jo ti ore faqe zi,e as Aziz Morina i dyte nga ana e Rahovecit.Ku ky ka shkrue se ka qen organizues i demostratave ne menzen e studenteve.Pos  ta demantone te verteten time qe e ke nxite ti bashk me Avdi Ibrahimin.Ndersa shoku i Aziz Mories e demanton genjeshtren e Aziz Morines duke me thene qe Azizi  as qe ka qen prezent ne meze ate dite,dhe Azizi eshte pergjgegjes ne nje dasem ku jane burgosur shume shoke.Genjeshtrat e juaja ua kam zbulue permes shokeve te juaj,me fakte qe i ruaj si syt e ballit.Une jam ai qe kam ftue ndihma  ne lufte per refugjete si ne Suhareke dhe ne korrik te vitit 1998 ne Malisheve.Deshmitar kryesor eshte Malush Berisha,Aziz Shala qe nga telefoni tij kam ftue ndihmat e kryqit te kuq, dhe ata qe i kane organizue konvojet e kryqit te kuq.Shyqyr zotit edhe keta i kam inqizue.Kurse ne Malisheve i kam ftue nga pompa e benzines se Paqarizve ne Dragobil,ku me mua ka qen T.Olluri dhe nje ushtar i uçk esemrin spo ja ceki.Ndoshta sipas magjis sate serbet me paskan nxitur qe ta ushqeje popullaten time shqiptare me ushqye me buke e me barna ?Tjeter;Hatri im e nxiten NATON perfaqesuesit e OSCES ,si shkaku i masakres se Raqakut ta bombardojne serbin tende e jo hatri i kerkujna.Keta perfaqesues kane emra dhe ti shpifesh kinse keta shpetimtar paskan lozur qyqek me familjen time.Edhe familjen ma merr neper goje,dhe shpifesh kinse gruaja me paska leshue,sa qesharak qe me qenke ?Kujt i djege e verteta le te shkoje ne rts.Une keto fjale Fatmir Limes ja kam parashtrue qe menjeherit mbase perfundimit te luftes.Vetem nje Allahut ja kam frigen,se tek e fundit kerkujt gjere me sot si kam pasur borgje.e as dhunue vajzen,apo kam masakrue civil shqiptar e as qe e kam debue popullaten  shqipetare nga atdheu i tyre i Kosoves.Kurse borgj mua me kane edhe ata fetuesa qe ende nuk kane lindur ne kete boten shqiptare.Sepse destinacion te gjithe ata qe ishin ne egzil ne Shqiperi e ne Bllace e kane pasur Qadin dhe kurr kethim te gjall ne Kosove jo.Leh more qen lehe,dhe fabriko tituj me Avdiun dhe arsyetoheni keto si argumente para popullit,sepse nana serbi ju ka mesuar se si tju kunderviheni atdhetareve.Ti Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimi nuk keni force te ballafaqoheni me mua ne dialoge,pos pergadisni shkrime dhe let ua botojne gazetat e juaja qe i keni shti ne grushte.Por sa do u shkone kjo shpifje e kemi Perendin qe vendos ne fund per secilin se kush ka punue kundra popullit dhe kundra atdheut.Me sa po e shohe nuk keni dallim fare nga populli i Themudit,e populli i Lutit,edhe sa kohe dot u ndeshkone i madhi Perendi ai e dine ma se miri se une.Kater udbash jeni qe mundoheni me çdo forme te ma mirrni ftyren,por kote e keni se nuk do ua lejoje shpifjet e juaj ndaj meje.Ju si argumente faktike i merrni edhe storjet e jou tybes se Bahtir Hamzes qe ska dallim nga ju.Le te urdherojne mejtet e informimit e le te pyesin ne policin e suharekes dhe te podujeves polic te moqem a ka qen puntor neper keto stacione ndonje here Haxhi Latif Kuçi.Le te urdherojne e le te flasin me emra e me bmiemra polic e civil para kamerave,more edhe le te me shpifen si ju,dhe do e pranoj qe paskam qen ne lidhje me udben e shkavellave,apo siq shpifesh e paskna shetit Arkanin neper vijat e frontit para syve te uçkes.Nese e paskna shetitur Arkanin,duhet me pranue shoku yt Avdi Ibrahimi,qe edhe ky ka bere shoqeri me mua gjer ne fund te vitit 1998 apo ne fillim te janarit 1999,ku as dita as nata nuk na ka ndare..Pastaj duhet me pranue qe jemi shetit me Arkanin  ne shtabin e Fatmir Limes,sepse mbi dhjetra here iu jam lajmrue tek Fatmiri ,pastaje duhet me pranue se jam shetit me Arkanin edhe Bajram Bekteshi,Rexhep Morona,Aziz Morina,Afrim Morina,i ndjeri profesor Bajram Kurti.Pastaj motrat e Avdi Ibrahimit si ne Krushe ashtu dhe ne Sallagrazhde motrat e dhendurt e Avdi Ibrahimit.Duhet me pranue qe jemi shetit  me Arkanin edhe Riza e Rame Vata nga Sallagrazhda.NJe muaj dite kam qen i stehuar ne Marali ne vitin 1998 ne korrik.Duhet me pranue ky fshat qe e kam shoqerue Arkanin,ku Fatmir Lima ka qen dhenderr i Maralise.O Reshat shpiuni qe me shpifesh pa argumente e pa fakte,une me fakte i tregoj popullit tim shqiptar,le te urdherone populli dhe RTK apo tjeter RT apo gazetat e Kosoves e shqiperise dhe le  te me hulumtojne neper keto vende  a po genjeje une Haxhi Kuçi.Mbas sulmeve serbe ne Malisheve me tere popullaten jem shkue ne Pagarush tek Hilmi Kryeziu nese nuk gaboje ne mbiemer,dhnderr i sternipit tem ne Marali.Ketu ne Pagarushe eshte deshmitar Blerim Kuçi kur e dhashe intervisten para mjeteve nderkombetar,qe OKB ja te ndermerr hapa sa ma pare qe ta ndali gjaksorin qetnik,qe mos te behen masakrat.Ka deshmitar jo je por krejte Pagarusha e shqiptar te strehuar nga te gjitha anet e drenices,me lote e kam dhene ate interviste duke iu lutir KS te OKB es qe te nderyne sa ma pare qe ta ndali gjakderdhjen ne popullin e pa armatosur,e pa ushtar te uçkes,pos Blerim Kuçi me kallash krahrorit.Nuk eshte vetem Blerim Kuçi qe ka ik nga fronti,kane ik mbi gjysma e komandantave,e sa per Fatmir Limen nuk kam njohuri se ku ka qen gjate egzodit duke ikur e tere popullata e shkrete shqiptare.Pere kete nuk jam ai qe ti shpifem.E dijne ata qe e kane pare ku ka qen ,ne fronte apo ne shqiperi,siq eshte puna e Avdi Ibrahimit e shume te tjerev qe u veshen mbas perfundimit te luftesnapo bombardimeve te NATOS dhe topat e shqiperise ,fale ketyre dyve u thye kufiri shqiptaro-shqiptar dhe ne te gaqem edhe plaka e Shkodres e merr nje fitore te tille.Por çka deshiroja te theme per perfundim;Ata qe ja deshten te miren popullit shqiptar dhe qe ne zemer e kishin ta luftojn qetnikun serb,u vrajten neper prita,ose shoket i vrajten ne pabesi.Per keto ka shkrue Murat Jashari i vellut legjendar deshmorit Ismet Jashari.Ku shume shkrime posedoi qe kemi shkembye mes neve.Nese pitja eshte ngrere ,tepsien e kam ne dore.Fatmir Lima nuk duhet te ma harron ate ndere qe ja kam bere ne Deberdelan,ku pos mua qe me tha;Ty te kan que te Rugoves apo serbet me shpiunue ja beri edhe djalit te Hilmis njesoj,ku te veshur i kishte qe te gjithe antaret e shtepise,dhe e dine Fatmir Lima kur ja drejtuan armet dhe i thane kujt po i thua te kan que me shpiunue?????Fatmir Lima banu burr ,a u kam dale para tytave dhe i kam ndalur dhe qetsue,duke u thene se njeriu gabon nganjeherit dhe nuk duhet tja mirrni pernjemend.A ju shtiva qe te perqafoheni dhe a ju thash se ju duhet me que mire  se te jeni vellazen.Edhe per rastin e Agim Kuçit nuk po ua them O Fatmir Lima.Nese diçka jam ka genjeje,me thuaj para popullit se Haxhiu eshte shpifes si Reshat Badallaj e Avdi Ibrahimi.Nese dojm shtet demokratik e liri,mos tju shpifemi njeriut pa fakte,por duhet gabimet e veta secili nga ne ti pranojm dhe ti kerkojm haptas popullit se populli eshte duke perjetue nje vuajtje qe as populli Jehud nuk e ka perjetue me mijera vite nen sundimin Flilistine.
Saiperket mua,une kurrefare falje nuk kam se çka i kerkoje popullit shqiptar sepse kam punue ne te miren e popullit shqiptar dite e nate,aq sa kam pasur mundesi,bile perteje mundesive.Kurse mua po duhet te me kerkon falje dhe nderim.A nga tradhetaret,kurr mos u qofsha fale,se nuk kam qen as qe do jem ndonjehere ne sofren e Lucerave serb.
Kam argumente e fakte me shkrue me vite,por po ndalem ketu ,duke i deshirue popullit tim qe te kethjellet nga gjumi dhe le ti ndane dhent e dhite me tradhetar pa meshire.Me tradhetar nuk behet dialog,pos si ta qelin gojen naten me ja lane nje thes kompira siq na bejshin neve e na shpalleshin ne vend te tyre shpiuna.A qenefa te poshter qe ishit kane.

Lufta e trete boterore eshte ne prage,hapni syt popull,kushdo qofte qe e shihni se done me ju masakrue mos kqyrni a eshte shqipfoles, amerikan, serb , gjerman apo rus,a arab.futjnau te paret e ikni ne male dhe rezervoni piskota e uje.Mos paqit maska merrni me vete shamija e e mbulone gojen e hunden,se nuk ka me qen si lufta e uçkes me serb.
Kush besone se ka Perendi,dhe kush ka lexue Kuran e Bibel besonju librave te shejta,se nuk keni per te humbure.

Haxhi Latif Kuçi


Dernière édition par Perparimi le Jeu 12 Juin - 16:45, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kunder reprike ndaj shpiunit shpifsit Reshat Badallajs Empty Re: Kunder reprike ndaj shpiunit shpifsit Reshat Badallajs

Message  Perparimi Mer 11 Juin - 15:30

SATURDAY, 23 FEBRUARY 2013 17:21  
Komandant, kush të ra sakicë prapa kurrizit ?!
Politikë
Reshat Badallaj
Reshat Badallaj
I nderuar komandant "Çeliku"!

Dje, serish e morrem lajmin e hidhur per vazhdimin e paraburgimit per Ju dhe shokët Tuaj. Ketë vendim e morren të huajt padrejtesisht. S´do mend se edhe naivet e kanë kuptuar se eshtë një proces i montuar politik. Keshtu eshtë kur te huajt janë bë Zot në shtepinë tonë. Por, padyshim se argat te ketyre uzurpatoreve janë berë disa sahanlepires, bile edhe ca "shokë" te deridjeshem Tuaj. Keta te fundit, per ta ruajtur shkamin e but, e terheqin veten kinse nuk deshirojn të perzihen ne gjyqesi. Po pyes veten:Ne cilen gjyqesi, ku ka gjyqesi? Pikërisht, kjo gjyqesi eshtë kupola e krimit, kjo bandë e korruptuar na plasi një hije te zezë në boten e qytetruar...

Por, Ju komandant, e respektuat shume, ketë bandë të huaj e disa prej taneve, u treguat burrë, erdhet nga Vlora, qe Ju shpallen QYTETAR NDERI dhe ju drejtove: Ja ku jam, ja ku me keni, jam ne vendin tim dhe kam luftuar per ketë vend... Dhe pa fije turpi, keta te huajt me ate sahanlepiresat e puthadoret, te nisen ne hapsane. Por, Juve nuk ju beri syri fërr. Vepruat sipas thenjes së Sokratit:"Një njeri qe jeton në një shtet, duhet t´i perballoje dhe t´i respektoj ligjet e ati shteti ku jeton...".

I nderuari komandant,

Ju kujtohet Juve, kur keta te huajt, haptazi kerkonin koken Tuaj! Ashiqare një i mallkuar i huaj tha: Me çdo kusht e dua Fatmir Limajn në burg. Ky shejtan, me fjalë të tjera tha:" Unë jam, me PAPË SE PAPA". Kur Gjykata Nderkomtare per krime te luftes ne Den Hagë, Ju shpalli te pafajshem, ateherë ç´drecin pati ky shejtan, per t´iu burgasur!? Personalisht, mendoj se burgosja Juaj, eshtë per dy arsye:

E para, deri sa zhvillohen bisedimet dhe behen pazaret Kosovë-Serbi, në Bruksel, krejt kjo me qellim, te ulen gjakrat e nacioekstremisteve çetniko-serbianë dhe e dyta, dikush kerkon qe te mos i´a turbulloni ujin...

Deshmia e ati deshmitarit X, tani po merrka si sebep per t´iu lidhur ne pranga. Kjo eshtë çudi shkuar çudirave. Drejtesinë me deshmitarin X, qe nuk morren as 20 persona ne vorrim dhe per kryshendosh e ndau me së miri ZOTI I MADH. Por, nuk eshtë vetem ky, tani spiun tjeter, doli haptazi ku u mbeshtet per muri, kur e zbulova lakuriq, spiunin e UDB-ës, serbe, tradhtarin e kombit, Haxhi Latif Kuçin, te kujtohet ai taksisti qe e voziti Arkanin, kasapin e lufterave Ballkanike dhe kasapin e shqiptareve qe leshoi kosen e vdekjes ne popullin tonë, vet nga goja e vet vjelle vrerë shume keq kunder Jush, thote se ka kaseta, punon si spiun e Eulexit, OKB.es, i kanë bler shtepi serbet dhe banon afer Ambasades serbe ne Francë. Ky qen shkau,ju fyenë shumë rendë Juve personalisht, bile me fjalet me banale te turpsheme. Ky zagar, tani eshte shkruar gabel dhe thote se eshtë i ndjekur nga UÇK-ja, ika nga shqiptaret, te gjithe shqiptaret duhet futur me nje gropë dhe duhet vrarë, bene inqizime tinzare dhe i dergon ne Ambasaden serbe te gjithe komandantet e UCK-es duhet vrare, sepse bene krime kunder serbeve... Per te kuptuar me mire se kush eshtë spiun me damkë shkau, Ju mund te lexoni shkrimet e mia, me titull:Ja kush eshtë klyshi i Arkanit, Haxhi Kuçi, spiuni i UDB-ës serbe dhe tradhtari i kombit (me gjersisht google shume shkrime lidhur me ketë spiun, me faksimile origjinale...). Nderkaq, lidhur per Ju i keni ne portalin e tij privat serb,diskutime shqiptare, ku nder te tjera thote se Fatmir Limaj, me ka quajtur tradhtar, ka dashur keshtu e ashtu..dhe ju quan Fatmir k... dihet taman ne gjuhen e tyre te gabelit. Por, ky iku bashkë me ARKANIN dhe e vendosen ne Francë, si Esat Pasha Toptani dhe ruhet nga policia,nga frika se ndoshta eshte nisur udhes AVNI RRUSTEMI. Edhe me kete spiun e ndau drejtesin, i iku gruaja,me dy djemte dhe nje vajze, te gjithe sherohen me trauma dhe Haxhi qeni, eshte semure mentalisht. ZOTI ESHTË I MADH!

Per ketë i kam shkruar edhe Carla Del Pontes dhe Dick Martyt, letra publike, qe te mos bazohen ne deshmi te rrejshme te spiuneve serbianë...

Komandant "Çeliku"

Eh, keta te huajt,uzurpatoret dhe disa ish spiun te UDB-es dhe titist te deridjeshem, kerkonin me cdo kusht te futeni ne birucë, ferkonin duarte, dhe me keq te fyen rendë deri ne familje qe preken mish e asht. Te vdicen, babai, nena dhe me ne fund edhe shoqja. Te gjitha keta i perzihen me krime. kete mund te bejnë vetem njerzit e pandergjegjshem qe nuk kanë as komb e as fe. Dhe nuk i mjaftonin te gjitha keto morte, Te burgosen ne shtepi dhe tani prapa grilave. Mos u beje fare merak se edhe per keta ZOTI DO HAKMERRET SI ESHTË MË KEQ.

Ehu, Fatmir, kur u ktheve nga Brukseli, te prita ne Hanover, bashke ju shoqeronte keshilltari, nipi ynë Mevludini, ishte para shpalljes se Pavarsisë. Eh, sa luftove e veprove per ketë vend dhe tani a e meritoni Ju me ata shokë luftetar te lirisë te qendroni ne burg, ne kazamatet e te huajeve?

I respektuari Fatmir,

Ju deri me tani keni dalur fitimtar kunder hordhive dhe bandave çetniko-serbe, kunder regjimit gjaksor te krimineleve serbianë dhe mercenareve rus. kunder një ushtrie serbe, qe zoteronte makinerinë me moderne luftarake ne Evropë, kunder tradhtareve te kombit denbabaden, spiun me damkë, titist qensllav, do te fitoni edhe ketë luftë te ndyrë i ndersyer ngaSerbia fashizoide dhe langojeve te tyre. Te jeni te sigurt! Maskarenjt luanin edhe me sms, mundesisht, luteni shumë poqese keni ndonje sms te ketyre maskarenjeve, te me dergoni mua se deshiroje, qe vajzave,ose grave te tyre, unë dua t´ia dergoj leter ASHIKNIE PËR PUNË TË USHKURIT EDHE PSE NUK JAM AMSHUR.

Dhe krejt në fund, unë pyes, pas zbulimeve te sms-ave dhe pazareve tjera, qe u benë prapa kraheve: KUSH TË RA SAKICË PRAPA KURRIZIT?

ZOTIN DOREZAN !

Me respekt, RESHAT BADALLAJ

23 fror 2013  Ta qifte zoti ate nane ku e ka ne vorr apo ne jete o Reshat udbashi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kunder reprike ndaj shpiunit shpifsit Reshat Badallajs Empty Re: Kunder reprike ndaj shpiunit shpifsit Reshat Badallajs

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum