Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Dialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen

 :: sport

Aller en bas

Dialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen Empty Dialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen

Message  Perparimi Lun 24 Fév - 17:43

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRL25DuLtYZBuPpPal7g3CgLAogbpt8AMepMpp0UB3utrZWOryf0Q
Reply · Like · February 16 at 1:43pmDialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen Images?q=tbn:ANd9GcRL25DuLtYZBuPpPal7g3CgLAogbpt8AMepMpp0UB3utrZWOryf0Q Reply · Like · February 16 at 1:43pm





]Also post on Facebook
Posting as Haxhi Kuçi (Not you?)


Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
O zagari i serbise si ke ftyre me thene se ne zhur nuk ka ndodhur asgje?!
A done edhe me kete me be shaka me mua e me zhurjan ?
More dilingji ne demostratat e vitit 1989 a nuk pati te vrare ne zhur?
A nuk pati rrahje brutale nga ana e policise se serise ne zhur?
A nuk burgosen askend ne zhur ?
A e kishe sheritin e kuq ne krah more dilingjiu i serbeve ti o Reshat Zeza?
A nuk u shkojshe zhurjaneve qe ishin te pur ne serb,dhe me isharete e qitjua doren mi sqetulle
atdhetareve e serbet vriteshin si shtazet ?
Ne lufte ne zhur a nuk pati masakra ?
Po ti ketu po zihesh me udbashllakun tend more i pa moralshem ?
Avdiu te gjitha te zezat e tua mi ka thene ne shkrime dhe ne telefone.
A eshte dhendrri yt Mehe Uka qe ka posedue njofken Moravac qe kur e leshuan nga burgu serbet,
e leshuan qe ta pergjoje Adem Jasharin me kan po bene shoqeri ?
Avdiu me thote mos te shkruaj per te se kur ne uçk eshte inkuadrue?Se po ua qesi genjeshtrat per ledine ?
Ti je ai qen qe ke be dafrnga me Arkanin ne zhur.Zoti ta marrofte faren tende.
Reply · Like · Unfollow Post · 5 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Me Avdi Ibrahimi,qe sa bisedova,
dhe me tregoj se ne konakun tend ne zhur e kishe pasur Arkanin,dhe Sheshelin.Ja kishe dhene
edhe emrat e zhurjanve qe kane qen kundra shkaut.
Dhe sa here qe ke dale nga Kosova te kishte shoqerue Arkani dhe policet e tij paramilitar.Shume femra shqiptare me Arkanin ke pre duke u dhene foshnjes gji.Ti edhe ne demostrata te vitit 1989 ne zhur je marr vesh me policin qe te organizon demostrata dhe ata zhurjan qe kan qen kundra serbise,ke ndejte afer tyre ,duke ja qite doren mbi supe dhe serbet i kane vrare me pas me tu largue ti zagari i serbise..Shume çnjerezim u ke bere zhurjaneve .
Reply · Like · Unfollow Post · 2 hours ago

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Tani jam ne linj me trimin e komandantin e UCK.es , Avdi Ibrahimin, kjo eshte genjeshter e gabelit serb, Haxhi Latif Kucit,klyshit te Arkanit
Reply · Like · about an hour ago

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Asnje gje nuk ka ndodhur ne Zhur,jo klyshi i Arkanit lexoni shkrimin: Shume borxh i ke Kosoves, klyshi i zi i Arkanit,spiuni i UDB-es...mbi 540 pelqime, nderkaq, shkrimi i sotit per tri ore 150 pelqime (like) NDERKAQ MBI 3674 lexime lexon dhe pyetni a eshte e vertete.
Reply · Like · about an hour ago

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Askush nuk e pelqen shkrimin e gabelit te Arkanit,askush. Lexoni shkrimin dhe binduni,por shkrimet vazhdojn kunder keti spiuni te kombit...
Reply · Like · about an hour ago

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
LEXONI INTERVISTEN QE BERA ME AVDI IBRAHIM DHE SE CKA THOTE PER KLYSHIN E ZI TE ARKANIT DHE BINDUNI SE SI GENJEN KY SPIUN I ARKANIT
Reply · Like · about an hour ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Po ku te ju besojm ne juve dyve kur ju keni qen te lidhur me udben e serbeve?Mbrojtja juaj,eshte e perlyer me ndytesira qe as oqeani ska uj tjua laje njollat e zeza.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Avdiu me tha qe te tregoj ty,qe ta lexoni ma se pari mergaten e qyqeve e pastaj te behesh gazetar.
Me tha hiqju atij hajvanit se e ka humbe rrugen ne shtepin e tij.Populli i din te gjitha mos u mashto ne genjeshtren tende.
Reply · 1 · Like · Unfollow Post · about an hour ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Nese eshte trim Avdi Ibrahimi,ateherit edhe Esat Pashe Toptani eshte atdhetar e hero.Por besoj;se % per %
Esat Toptani nuk ka qen tradhetar si hu dy.

Avdiu ka aftesi mendore me ja ndryshue mendjen qiftave si ty.Dine edhe me tu turr si dhelper dhe te kercnohet,qe ti bindesh genjeshtres se tij.

Por edhe ti nuk je ma i keq se Avdi Ibrahimi .
Reply · Like · Unfollow Post · about an hour ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
çka bisedoi shpiuni i serbise,udbashi Reshat Badallaj me Arkanin ne zhur?
çka bisedoi Avdi Ibrahimi me Millan Shipken ne suhareke per mua?
Si e shtini Millani vellaun e Avdiut me kercye nga dritarja,
per me mashtrue popullin kinse nga malltretimi i tij ka kercye?
Kush ka qen Mehe Uka?Me njofken Moravac,lapidar ne BG,e bust ne Mitrovice,?
Hahahaaaaa me fakte me qen ne vend tendin ne nje filgjan te kafes kisha hyre
dhe ma nuk kisha jetue me dite populli se çfare muti je.Por ti je i pergaditur nga serbet qe mos me pranue
edhe ateherit kur te kapin me pele per dore.Pallavrat e juaja na rrofshin prapanicen.
Ti dhe Avdiu per me tregue veten qe nuk jeni UDBASHA,shkoni ne veriun e Mitrovices dhe vritne ndonje kriminel.

Reshat UDBASHI e Avdi shpiuni;Nese ju vrasin ne veri une per ty Reshat Badallaj dhe per Avdi Ibrahimin do ua shkruaj nje roman te mire.Dhe do te ju shpallim martir.Ndryshe nuk ka det qe ua lane juve dyve mekatet qe ja keni bere popullit shqiptar.
Me sinqeritetin me te madhe,nga patrioti i pa lodhur;
Haxhi Kuçi
Reply · Like · Unfollow Post · about an hour ago

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Te gjitha jane genjeshtra te keti spiuni te UDB-es serbe dhe klyshit te ARKANIT. Lexoni vtem faktet. Keti qeni askush nuk i beson se genjen. RROFTE TRIMI AVDI IBRAHIMI!
Reply · Like · about an hour ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
O peder Reshat Badallaj ,ti je nje klysh i serbise qe ke qen dhe ke mbetur po i njejtes flliqesire.Qe dy vjet te kam kerkue fakte,na rrofsh leshin e bythes ti bashk me kliken tende te udbes serbe.Dhendrri yt Mehe Uka ka qen i liruar nga qarqet e zymta serbe qe ta pergjone Adem Jasharin ne lufte .Dhe pergjigju si u vra qeni i serbise?Bane mend lapidar ne beligrad,pra hero serb Meha me njofken Moravac,dhe bustin ne Mitrovice hero i kujna ?I shqiptareve si qiftat si ti more biri bushtres.Resmije Badallaj motra jote ne grupin e udebes ,shok me Avdi Ibrahimin me njofken zjarri nr 56..Pirdhunu more argatet e shkavit.Nuk ke nevoje ti me i dhene mesim popullit shqiptar,pirdhu ne rts.Ti me Avdiun keni per tu pergjigjur se shpejti per lisetn qe ja keni dhene ne lufte qe te pushkatohet Behadin Allaqi e shume te tjere.E din Avdi Zeza me kane i kane perpilue listat e emrave te atdhetareve te tjere qe i keni pushkatue bashk me policin serbe.Mendon se populli nuk i dine keto te zeza qe ja keni bere popullit .Sherrin kane me ta pare edhe femit ne djep.
Reply · Like · Unfollow Post · Edited · 2 hours ago

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
ÇKA BISEDOI SPIUNI I UDB-ËS,HAXHI KUÇI ME KRIMINELIN MILAN SHIPKA, SI ERDHI KASAPI ZHELKO RAZHNJATEVIÇ-ARKANI NE KOSOVE DHE BËRI KASAPHANË (VIDEO)?
Reply · Like · 2 hours ago

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
ÇKA BISEDOI SPIUNI I UDB-ËS,HAXHI KUÇI ME KRIMINELIN MILAN SHIPKA, SI ERDHI KASAPI ZHELKO RAZHNJATEVIÇ-ARKANI NE KOSOVE DHE BËRI KASAPHANË (VIDEO)?
Reply · Like · 2 hours ago

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
ÇKA BISEDOI SPIUNI I UDB-ËS,HAXHI KUÇI ME KRIMINELIN MILAN SHIPKA, SI ERDHI KASAPI ZHELKO RAZHNJATEVIÇ-ARKANI NE KOSOVE DHE BËRI KASAPHANË (VIDEO)?
Reply · Like · 2 hours ago
View 43 more

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Zotra yte Milaim Zeka;Ti ne fillim e ke bere inqizimin e AKSH,dhe ne mesin e maskave ka qen ne inqizim i udbashit Avdi Ibrahimit.Avdi Ibrahimi dhe shoket e tij me shifra zjarri,kane qen te lidhur me udben e serbise.Asgje ma i mire se Avdi Ibrahimi nuk jeni.Mehmet Loci ore Milaim dihet haptas qe ka punue ne udben e serbise.Por ti i din te gjithe ata tinzar qe kan qen shume ma te rrezikshem se Loci.Pse e keni hek storjen e kesaj jou tybes?Qite dhe e sheh i tere populli.E dini ju ma se miri se nga cilet komandanta te uçkes morren pjese ne masakren e familjes se Jasharajve.Ti Milaim Zeka çka i ke shkaktue serbise qe te burgosen?Sa vjet burg i mbajte?Dhe me çfare kushti ju liruan para afatit te mbajtjes se burgut?Sa here keni fjete ne burg e sa here neper hotele e me femra te brishta ?Milaim ti jetone permes filmave qe ja keni zanat,Jo jo Milaim Zeka serbia nuk na ka pergjue,pos servilat shqiptar na kane pergjue dhe tani po na pergjojne e po na distancojne nga jeta.Neper gjykata jane ata qe na denojshin neve kur kerkojshim dy germa KR.Ne policin e kosoves i kemi mu ata polic qe na rrejshin neve kur kerkojshim republike dhe tani mu ata polic i kemi ne kosove e ne viset e tjera shqiptare.Urdheroni e beni dialog me mua si burrat.Jo vetem ti,por edhe shoku yt Avdi Ibrahimi i cvili si iredentist i denuar ne sherbimin ushtarak ne vitin 1981.Dhe si u be e mundur qe serbia tja besone punen e Avdiut ne mbrojtjen popullore ne suhareke nje njeriut qe paska qen kundra serbise dhe ate ne pune prej vitit 1984 gjere ne vitin 1987 ?Sa ishte ne kete pune Avdiut komuna ja dha nje lokal ne qendren zejtare dhe aty ishte si pergjues i atdhetareve me detyra te posaqme nga serbia.Avdiu ne lufte eshte kyq me 12 qershor te vitit 1999.Pra nuk ka luftue kundra forcave serbe po genjen sa eshte i madhe.Ti Milaim pasi mirresh me kete Avdi,nuk je ma i mire se ky berllog.Ti thua se nuk duhet mi marr ne intervista ata qe kane qen ne udbe?Po na trego se cili gazetar nuk ka qen i lidhur me udben e serbise?Sa here qe mu me kane rrahur policet shqiptar e ata serb sa here jam lajmrue te keta me thojshin se ma teper sherr i beni vetes.Ndersa kam pasur raste,vetem pse i kane marr ne biseda informative ne polici,kan shkrue e smadhue gjerat pa i rrahur e prekur me dore.Nese hapen dosjet sekrete,e nese amerika ndermerr masa te rrepta kundra udbashave tinzar,mbi 95 % e popullit duhet ta leshoje kosoven,e te emigroj ne destinacionin e Qadit.Dhe duhet amerika ta beje nje gje te tille se e meriton nje popull kur jane kundra vetvetes dhe kundra atdheut te tyre.
Reply · 1 · Like · Unfollow Post · Edited · February 19 at 11:59am

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Ja fakti qe ka qenë spiun i UDB-ës

1743175_587053564704715_368538437_nKUSH ËSHTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI?
(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRÈS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Haxhi KUÇI, si spiun i UDB-ës
Reply · 6 · Like · Unfollow Post · February 18 at 10:26pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Ne darsmen e djalit me dhune i ke ftue;Ramadan Mujen,Nahit Hasanin dhe Avdi Ibrahimin.A te erdhen tjeret ?Shtepi dhe dasma bene me paret e tre perqindeshit qe i posedon ende.Me Hazer Susurin keni me dhene pergjegjesi nje dite.
Reply · Like · February 19 at 10:50am

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj,a jane te verteta faktet e Hages qe dhendrri yt Mehe Uka ka qen i liruar nga burgu me pergjue Adem Jasharin,me njofken Moravac?A eshte e vertete qe Meha eshte hero i serbise qe ka ne beograd lapidar dhe ne mitrovice bust si hero i shqiptareve ?Hero shpallet ai kur vritet per atedhe.Qysh ka vdek Meha na trego rrena?A te ka thene Kadri Mani ty qe Meha o ahmak ne fillim ka qen i lidhur me udben?Ti mundesh te betohesh vetem ne flamurin e serbise.Urdhero e bejm dialog si burrat siq thua ti dalim ne pazar haptas.Mos flej me krastavecin e Avdiut dhe te Bahtirit,se keq do pesoni?Pergjigjmu ketu si burr he gazetar e shkrimtar.Ne fund me parashtro mua pyetje çka ta kana,dhe do te pergjigjem vetem me fakte.
Reply · Like · Edited · February 19 at 12:25pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Udbashi me nr rendor 107 eshte Reshat Badallaj,ndersa me nr. rendor 108 Avdi Ibrahimi qe ka punue ne mbrojtjen popullore te jugosllavise ne suhareke (therande),kurse Resmije Badallaj me shifren 56 zjarri.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Keto pyetjet e Murat Jasharit drejuar Hashim Thaqit,ma se pari mi ka derguar mua dhe une jam nga ma te paret qe ja kam botue.Kqyr se nese genjej une data qe regjistrohet nuk genjene.Dhe nese kam thene se tane komandantat e uçk es duhet mi lidhe e mi denue,prape jam ai rrakatel qe nuk i bije pishmanit a mendone se une jam me dy ftyra more zagari i shkines ?I di edhe ata komandanta qe kane luftue vertete ,por disave ja beret kurthen e i likviduat e disa jane ende ne jete pa kurrefare te drejtash te jetes si qenje njerezore.Ketu amerika kurve ka faje qe ju ledhatone dhe nuk i bije pishmanit gjere sa e shtije qe ne ju mos te bene rahmet sikurse ne mizat e WC.Besoje qe se shpejti amerika do ta nderrone kohjen e politikes se vete ne te miren e popullit shqiptar.Ka njerez qe jane ka punojne me amerikan e senatoret e tyre.
Reply · Like · Unfollow Post · February 18 at 9:40pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
O Reshat Badallaj ta ka rras karin Avdi Ibrahimi dhe Bahtir Hamza,qellimi i ketyre ka qen me ti zbulue kembet e arushes,dhe te kane dergue bash tek une qe ti qita kembet e gjarperit thike perpjet si lopen kur e lidhe kasapi..Po me çka e bajta Arkanin ?Ne shpind e bartesha ?Apo me mercedes te verdhe,e jo siq e cekish boje portokalli.Une nuk kam pasur bugjet te bisneseve dhe Arkanit i kane interesue njerezit e pasur,dhe me ja que ne shtepi pulat e bardha.Ne adrese te gabuar mu ke drejtue.Atij qe e ka shetit Arkanin nuk ke hordhe ti thuash,se ta ladrone nanen serbi.
Reply · Like · Unfollow Post · February 18 at 9:29pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
taksisti • 15 ditë me parë −
me sa e di une qe kam nije pi ni shokit ne franc ky hagjia asht homeseksual dhe e ka ni partner dragisha dhe mu per qet pun i ka ik gruaja s e e din krejt se ky shpiun e ka per burr dragishen asht n i magjup i pi zemuni kjo asht garant
Reply · Like · February 18 at 10:29pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj; Reshat zagari;Pse vajza jote qe jeton ne amerike,nuk te erdhi ne darsmen qe e martove djalin?A te tha vajza babi na ke marr ftyren qe po mirresh me njeriun qe ka çnjerezue vajzen e vete ne zvicerr njefare Bahtir Hamzai.Ku te gjitha femrat shqiptare qe jetojne ne amerike
na ka quajt kurva e porostitutka.Ti babi nuk je ma i moralshem se Bahtir Hamzai,dhe ta ka mbyllur telefonin.
Reply · Like · February 19 at 10:24am

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Per bese pasi e njifke Dragishen,e serb tjer ua pafshe hajrin.Tuk qe je shok me Bahtir Hamzen ja pafsh piken e hajrit per pedofoli e pederllak.Ne ftyre dhe ne prapanice dihesh se je peder.Ti,Avdiu,Azizi jo i reshtanit,e Bahtir Hamzai jeni ftyra te deformume.
Reply · Like · Edited · February 19 at 10:46am

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
O qeni i Serbise,.o gomari i Arkanit,o klyshi i UDB-es,po ku bene dasem RESHAT BADALLAJ,pa ardhur vajza ime. Ti mendon se ikin si vajza jote, ? Ku eshte vajza jote?
Reply · Like · February 19 at 8:42pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Po ku eshe gruaja jote,po ku jane djemte e tu? S´shpejti do merresh edhe nje pergjigje qe do te mahnitet bota e qytetruar. Ti je babe ziu,burreziu,djale ziu,vella ziu
Reply · Like · February 19 at 8:44pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
ketyre dy diteve do shohish vetem me fakte qe i ke duarte e perlyera deri ne bryle me gjakun shqiptar te gjitha me fakte. Para dy dite u be mik me mua nje inetelektual, nje njeri i shkences e kultures, qe te njeh mire ty dhe cka tha qe ke dashur ta presesh ne Bese si gjithe shqiptaret tjere. A di fare nami te zi ke. Vetem plumbin ne balle. ME MIRE ZGJIDHE TRARIN.. Shiko ne profilin tim se kush eshte ai qe te njeh ty dhe bindu bile ky burre i kombit i paska shkruar edhe a.radios qe te mos i besoj keti qeni te saerbise...
Reply · Like · February 19 at 8:48pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Merre me mend klyshi Arkanit, mendos se pse i iku vajza e tij nga maltretimet dhe qe nuk pranoi te bashkepunoje me serbet, mendon se edhe vajzat tjera jane si te qenit Haxhi KUCKES- Po ata kane babe e nene. Kurre cekan lodre nuk do te rreh ne konakun tend. Do te beje harmonika serbe ngek,ngek,ngek, si dikur kur festoje me serbet ne "POJATE" me shlivovice,kur festoje vrasjet e sgqiptareve... Ketyre dy diteve do dridhet bota,,, se sa per rrenat tua jane mesuar njerzit, ata nuk thone kot;Haxhi spiuni,rrenci,dallavergjia,hajni,zeza,Arkani...
Reply · Like · February 19 at 8:52pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Pasi Ridvan Badallen e Behadin Allaqin e ke shpallur udbash,nese Murat Jashari me mutin tend bene shoqeri ateherit e shly si shqiptar,sepse ai e kerkone kush e vrau Behadin Allaqin?Ti ke gishte ne vrasjen e tij,sepse e ke shti ne listen e udbashave ti me njofken Dreni Drenova.Po ti shume po mi dike edhe hallet ne familje more rezilan more pedofil.Tek familja ime egzistone demokracia dhe secili sipas deshires vendos.Por ende ne familjen time keso çka thua nuk kane ndodhur.Por kqyre vajzen tende qe tu ka distancue dhe nuk te bene hesap sa per nje qen.Kam ndegjue se edhe gruas sate i shpifesh me gjera qe nuk i ka ne shpirtin e saj.Sepse ajo qe e pafat me ty,ajo e mjera nuk eshte me gjen te tradhetise si ti,sepse rrjedh nga nje familje tejet me ndjenja atdhetare.As djalin qe e ke martue qe dy muaj,iku nga shtepia vetem si shkak i yti qe nuk i lene rahat.Sa per rrence ,qe me shpifesh,me njeh e tere suhareka.Une kerkanin gjere me sot se kam genjye e tradhetue.Ti udbash edhe motrat e tua kane qen duke bashkpunue me udben e serbise qasi muta tradhetar jeni kan dhe keni mbete.Po ti more zagar i shkaut ,kur per kusheririn tend thua se ka qen udbash ,e kam fjalen per Ridvan Badallen.Po ty duhet mu que zhuri e me te ngule ne nje huje ne midise zhurit,dhe gjenazen me ta shti ne WC e me mute me ta mbulue.Po ti more udbash edhe Behadin Allaqin e ke shpallur udbash.Murat Jashari nese bene shoqeri me ty,une ma ate nuk e konsideroj si shqiptar,sepse ai kerkone se kush e vrau Behadin Allaqin.Kurse bytha jote e ke shpallur udbash Behadin Allaqin.
Reply · Like · February 19 at 11:37pm

Bukurije Thaqi · XXXX
Ti Zotri Majmun Reshat Badallaj...Vetem nje dua me than Publikisht Se nuk jan te Verteta kto fjal qka i thua per qet person Haxhi kuci, se un ekam Babain sod te Paralizum por fal allahut dhe mundet me fol e nese smundet me hec aj fol dhe asht deshmitar i 81shit kur ka qen Haxhi kuci ater ne Menzen e studentav dhe nje nder te Paret ika nis Demostratat per ket popull e ti si Goran i Zhurit qe ekeni Faren ne Gjermanit se mir edim nga vin familjet e Zhurit,,ti sod je bae kishe po fol diqka a more idiot more Shpiun i popullit tend qe ti je aj qe krejt aj popull ne zhur asht vra per fjal tende se ti ki lajmru e populli e ka hanger e sod fol per nje njeri te zotin si asht Zotri Haxhi Kuci. ne shum me vemendje jemi ka i percjellim te gjitha fjalet e juaja dhe te Haxhiut fjalt e juaja nuk jan te sakta e ta Haxhiut jan te sakta se ka edhe deshmi dhe dokumenta ne Prishtin se kush je ti e kush Haxhiu, Po nese ju intereson edhe ma shum diqka ju lutem kerkoni un jam kjo qe dal edhe mes TV- dhe ju tregoj publikisht Popullit se kush je ti e kush Haxhi Kuci e ki te kjart tash.! Me respekt Bukurije Thaqi.
Reply · Like · Edited · February 22 at 1:08pm

Bukurije Thaqi · XXXX
Heeeeee Mos Harro ti Majmun se Haxhi nuk lind Nana ma ti mendon se ki me pshtu leht per kto qka po han Mut a jo jo doe shofish ti se kush jan Kuqt e Suharekes ti mendon se je tuj bisedue me Gjermant e tu apo me Austriat e tu qe jeni krejt qasi muta jo jo ka kush hec per Zotri Haxhiun kam ^ Vllezer qe e kallin at mut Zhu e jo tu haahhaahah ki kujdes idiot Shpiun i kombit ti je UDBASH E JO HAXHIU
Reply · Like · February 22 at 9:02pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Ja Murat Jashari disa pyetje per Hashim Thaqin;

92.Zotëri Hashim Thaçi ishte strehuar tek Faik Morina në Prishtinë njeriu i Arkanit !!!
93.A është kështu mor adalet superkomandant ???
94.Faik Morina ishte i vëllazëruar me Arkanin dhe bile dilte në televizion bashke me te, Zotëri Thaçi ?
95.Ti, te jarani, te vllau i Arkanit ke pasur konak.
96.Shef i UÇK-së dhe i SHIK-ut Hashim Thaçi, Kadri Veseli ishin strehuar te vllau i ARKANit !!!?????
97.Nëse nuk është e vërtet dil dhe demantoje këtë!!!!!
98.Prej Prishtinës Hashim a ke dal në Maqedoni?
99.Kush ta arranzhojke këtë kalim ?
100.Kush të percjellke deri në Maqedoni ?
101.A të kalojke Billal Ceka i Glloboçicës ?
102.Billal Ceka a ishte bashkpunëtor i sërbëve ?
103.A ka fakte se ka dhunuar Billal Ceka në kufi gra shqiptare me serbë ?
104.A ka prova për një dhunim mbi nje gru te martuar nga Gjakova bashke policët serb, apo jo ?148. Dinakë si gjyshi i ytë Sinan Idrizi (Thaçi) oficer i OZNA-s e i KOS-it që në kohën e vetë Drenicën e kishte sjellë në gishtë, nipi i tijë Hashim Haxhi Thaçi po e sjellë krejtë Kosovën në gisht me ndihmën e BIA-s e shërbimeve të shteteve të bashkësisë europjane mike të serbisë, a është kështu ?
165.Për një patriotë 15 spiun kanë gravituar rrethë tij dhe ju kane paraqit si shok.
166.Kur thojnë 15 veta për një njeri që eshte spiun. Do të mbetet spiun pa qen.
167.Populli do t'i besoj atyre 15 vetave e jo patriotit të vetmuar, të izoluar, të denigruar, të deformuar dhe te demoralizuar nga UDB-a.
168.Ju SHIK-u e kishit rrethuar Adem Jasharin dhe e keni shkaterruar psiqikisht me propagandat e juaj.
185.Specialiteti juaj është patriotët t'i paraqiteni si spiun dhe spiunët e juaj të Serbisë t'i paraqitni si patriota te shqiptarëve?
Reply · Like · Unfollow Post · February 18 at 9:16pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Murat Jasharin e kam mik o qeni i Arkanit.Poa pak me pare sa bisedova...
Reply · Like · February 19 at 8:55pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Tani po ja dergoj, Murat Jasharit, per spinlleqet dhe bashkepunimin tend me Arkanin e UDBE-en
Reply · Like · February 19 at 8:58pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Qoja edhe nanes tende o zagari i serbise.Murat Jashari nuk te fute karin ty fare.
Qoja Hashim Thaqit e Nahit Hasanit.A ja ngule karin Ramadan Mujes?O qeni i serbise leje rahat Ramadan Mujen.Ja rrofsh hordhat Murat Jasharit.Ty tu kane sosur kokrat e trunit,tu kane hargjue bateriat.Shko ne serbi e mbushi me balte.Me Arkanin ti kishe qene ne shtepin e tij ne prishtine,bashk me Hashim Thaqin.Njerzit te kane fotografue tue pire shlivovica me Arkanin.Trego se çka keni bisedue me Arkanin dhe Sheshelin dhe me Shipken e Avdi Ibrahimit ?
Ne zhur kur ke organizue demostrata ne vitin 1989 me shirite te kuq ju ke afrue atyre qe jane kane agresive ne forcat serbe dhe me koke ua ke bere ne drejtim te tyre dhe policet serb i kane likvidue.Keshtu po flitet per ty more dilingji.More udbashi i Arkanit.
Ti Reshat zeza shume zhurjane ke marr ne qafe,shume vasha shqiptare ke dergue ne stacionin e policise qe ti çnjerezojne shkijet e zoti ta marrofte ftyren e qenit.Ti ne prizren ke qen njeri ndere ma te pa moralshmit kur ke qen ne shkollen e mesme,e dine se çka u ke bere shokeve ?
Ti gjithenje ke qen pis dhe ngucakeq,duke ta mbrojtur policia shpinden.
Reply · Like · February 19 at 11:19pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Ta shkerdhefte rroten e sames Murat Jashari.O Reshat ore qeni i serbise,ku ke koqe me ba shok atdhetarin e lirise Murat Jasharin ?.Ti e din se kush e vrau Behadin Allaqin ?Ti bashk me Bahtir Hamzen e ke shti ne listen e udbashave ne nr .rendor 5.Ti qen po flitet qe bashk me Avdi Ibrahimin ,Sherradin Berishen,Riza V. ja keni dhene listen e atdhetareve per ti vrare ne Kleqke.Nanen jav qifte allahu atyre shqiptareve qe ju beson ne genjeshtrat e juaja.Dhendrri yt me njofken MORAVAC eshte hero i serbeve ,i cili ka lapidar ne beograd e bust ne mitrovice.Pra,Mehe Uken e leshuan nga burgu serbet me pergjue Adem Jasharin.Ti qen Jasharajve ju ke dhene buke si mua Avdi Ibrahimi muta serb, jav dhefsha buken.Buke u jipni atdhetareve,por mbas shpines thiken na keni ngulur.Edhe Adem Jasharin ju e dini se kush e vrau.Serbet pa ndihmen e juaj nuk ka shance ta sulmojn dike.
Reply · Like · February 21 at 10:06am

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Hamit Halimi A Muhamed bre um qove n,maje t,pashtrikut.po aje o shoq .
7 février, 21:08Si kukasin luftetaret e prrallave,dhe na genjejn na pruren lirin bre zoti ju rafte ne fije

Muhamed Kuka MIR VLLA MIR PO MUNDOHEM ME JET PUNT SIKOM MIR HIQ NJI THMI EKOM NE REZIK
7 février, 21:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1804895232984953&set=a.111912232283270.13438.100003934824056&type=1&theater
Reply · Like · February 21 at 10:20am

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj;A ka qen motra jote ne kohen e Milloshit kryetare e unionit studentor ne prizren,ne shkollen e larte pedagogjike?Po ose jo.Pse mua nuk me beren kryetar,edhe pse isha nxenes e student shembullor.Pse nuk me pranuan ne mardhene pune kerkund,e familja jote po besa.
Reply · Like · Unfollow Post · February 18 at 9:07pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit...See More
Reply · Like · February 18 at 10:30pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Resmija si u martue me udbashin nga mitrovica Mehe Uken(Moravacin)?Sepse te vjen inati !Resma a ka qen ne shoqerin e Avdi Ibrahimit,e Sabit Gecin ?Por shoqe e Sanijes me shifra bile.
Kemi ndegjue qe edhe me gruan jeni ne grindje si shkak i fjaleve tua te poshterta qe ja thua.As njeri femi nuk ka mirekuptim ndaj teje,sepse nuk e meriton te quajn baba.
Reply · Like · February 19 at 10:30am

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Hajvani;Nese mendon se me sulmet e tua do ta mbroni paftyresin tende dhe te Avdi mutit,kote e keni,sepse faktet flasin te verteten e hidhure.Ndoshta ke aftesi me manipulue me te gjithe shqiptaret me ato mesimet qe ju ka mesue nana serbi,por me mua kurr jo,sepse babe e babgjysh nuk kane ngrere si ju ne grazhdin e serbise.Po ti ske bythe te reagone aty per aty gjere sa nuk e pergaditish citatin me marveshje me Avdi mutin e qosiq baglen.
Reply · Like · Unfollow Post · Edited · February 18 at 8:58pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift *****!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete çenka çudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte ***** tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift ***** i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere çdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
çka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,
Reply · Like · February 18 at 10:30pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Po kur ti more peder e ke shpallur edhe djalin e migjes tend udbash e Behadin Allaqin,me ty nuk duhet njeri te mirret.

Dreni Drenova
Fillestar/e

http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662

Numri i postimeve: 48
Age: 45
Vendi: Pejë
Registration date: 14/12/2012

Titulli: Re: Serbia ka organizuar gjenocid në kosovë Mon Jan 14, 2013 4:52 pm
Në kuadër të këtyre forcave të errëta antishqiptare,për fat të keq janë edhe një grup i vogël shqipfolësish që shkruajnë gjithqka zi e keq për kombin hyjnor shqiptar.Po sjellim dis aprej tyre për ju lexues të nderuar të Bashkimit kombëtar,po japim një shkrim të botuar në "Zëri i Amerikës".

• Zeri amerikes
Message flagged
Friday, August 10, 2012 2:26 AM
[Attachment(s) from bahtir hamza included below]
YUGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH1920-1999

UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN

1. ADEMI IZET ALJI 12.07.1947. PESTOVE VUCITARENS
2. MAZICI HAJRIZ KOSOVSKA MITROVICA
3. AHMETI BAJRAM JUP. 15.11.1958.SAMIR VITINA
4. KASTRATI ISMET CHEF GJILAN
5. ALACI MURTEZAN BEHAJDIN.07.04.1963. PREZREN

13. ARIFAJ HAMDIJAJ MALIC. 1952. PECANE SUVA REKA
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA

27. BADALAJ ISTREF RIDVAN 15.01.1954. ZHUR PRIZRENI.

34. BAJRAKTARI MUSA 1946 RADAFCI PEJE

47. SULJA AZEM 04.05.1951.KISNAREKA GLLOGOVAC

53. BALIU BEGZAD DONJI MAKRESH GJILANE

59. BRUCI MEDJUN FLORI.29.06.1952.ISTINC DECANI
60. BECIRAJ DJELADIN CHEF PEJE
61. GERVALLA BARDHOSH 1951. DUBOVIKI DAECANI
62. GUNGA FAHERADIN PRISHTINA
63. BUNJKAU FERIZA SHEMSI 17.02.1953 DESIVOJCE KOSOVSKA KAMENICA
64. BASHA BAJARAM DJAFER 15.08.1949 VRANIC SUVA REKA
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA

84. KADRI OSMANI KOSOVSKA KAMENICA

104. GERVALLA JUSUF 01.10.1945. DUBOVIKI DECANI KOSOVO

114. GECI SHABAN 07.12.1935.RAGANA KOSOVSKA KAMENICA
115
116. GREICEVCI RIZHA STANKOVC GLLOGOVAC

127. KRASNICI MARK 19.10.1920. PRIZREN

135. BROCI HAJRULAH ZEKI 12.07.1929 PEJE
136. BUCOLI SOKOL ISO 07.01 .1941. RASHIC PEJE

140. KELMENDI IBARHIM. 23.06.1954.PEJE ( BASHKVRASES I UDBASHIT JUSUF GERVALLES ),dhe shok i Rshat Badalles
141. BUNJAKU MUSTAFE HAVA 23.03.1953. GNJILANE
142. GECI RUSTEME 1950. ROGANA KOSOVSKA KAMANICA
143. TAFIL ZENA GLLOGOVAC SHEF
144. SADRIJA SADRI RIZAH, GLLOGOVAC
145. ZAPLUZHA ADEM 1943.PRIZREN
146. PACOLLI BEDJET PRISHTINA
147. PEVCELI NAZMI PRISHTINE
148. ZARICI NEZIR BAICA GLLOGOVAC
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRÈS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК, KJO LIST ESHTE SHUME E GJATE

UDBA ALBANIAN FROM THE REPUBLIC OF MACEDONIA
1. ALIU ALI SHKUP
2. GJEGJ MARK KOLA.1935.SHKUP

17. CEGRANI NAFI GOSTIVAR

UDBA ALBANIAN FROM THE REPUBLIC OF MONTENEGRO

BERISHA UKA ISMET 14.03.1931.SELO CERT ALBANIJA
HADZIJA AJET TIRANA ALBANIJA
NAZIM BUSHI, BUSHAT SHKODER ALBANIJA,CICAGO
ENGJELL MUHEDIN SHEHU, 17.03.1962.TEPELENA,ALABNIJA,BELGJIK
KURHASANI MALJUSH CHEF PEJE
Reply · Like · February 19 at 11:27am

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj ti ne fb tend e nuk me lejoni qe te bejme dialog,nese vazhdoni me qite tema ne fb tim,po te them se do te bllokoje.Ose pranoje genjeshtren tende qe e fabrikoni nga kuzhina jote dhe ajo e serbise.Me keto shpifje,je ka e zhyte veten edhe ma thelle duke te zbulue edhe ma shume.
Reply · 1 · Like · Unfollow Post · February 16 at 1:17pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Qellimisht ne nuk reagojm menjeher me ashakaliun,udbashin,krahun e djatht te kriminelit Arkan,qenin e zi, HAXHI KUCIN, vetem et futet me thelle ne genjeshtra. Ç´eshte e verteta,ky ashkali dhe spiun i kombit tone nuk ka fare dert qe rrene. Ta zem nje shok i imi ,zv.komandanri i ZOP-it, ka ngritur padi penale per rrena dhe shpifje,lexo intervisten me Avdi Ibrahimin dhe lexo origjinalin dhe binduni... Qeni zi i Arkanit, qe e voziti kriminelin ne shume fshatra te Kosoves dhe me pas u be kasaphana, thote qe motra ime ka qene drejtoreshe. Paturpsisht genjen ky qen sepse kurre ne jeten e saj ajo nuk ka qene drejtoresh! Qe nje vit e gjysem eshte zv.drejtoreshe e jo sic thote spiuni i UDB-es.klyshi i Latif Dulles ,Haxhi Kuci, qe ne vitin 1981,ka spiunuar dhe fotopgrafuar student...See More
Reply · Like · February 16 at 7:50pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit...See More
Reply · Like · February 16 at 7:54pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Po kete kush e tha more qeni i Arkanit , le ta lexoj populli dhe te binden se kush jeni Ju
Reply · Like · February 16 at 7:55pm
View 35 more

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Reshat Badallaj,une me pas qene si ti e kisha hape ndonje shoqate patriotike ne emer te serbise,isha be i pasur si ti?
Ti me zagaret iket para luftes ne diaspore
dhe ua grumbulluat emrat e atedhetareve dhe ja keni dhene udbes serbe..
Reshat Badallaj edhe ne hage me kane thene se dhendrri yt ka qene udbash
i serbise i cili eshte lirue nga burgu me vra Adem Jasharin.
Mehe Uka ka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice.
Pra edhe ne Rokum e kane permendur emrin e dhendrrit tend si hero i serbise dhe hero i shqiptareve ne Mitrovice.
Kush qe misiti i motres tende Resmije Badallaj?Ku kjo ishte duke punue ne udbe"n e serbise.
Millan Shipka çka me ka be mua te beft edhe ty.
Me ka lutur qe te bashkpunoje,por paskna gabue tani po e sheh.Se per shqiptar pa qene tradhetar i mire nuk mundesh me qene.
Te gjitha dosjet e mija gjinden ne gjygjin e suharekes.Dhe deshmitaret qe kane qen prezent aty.
Ti edhe djalin e migjes tend e ke shpalle udbash Ridvan Badallen.Dhe e kundershtoni!
Dhe Gjonin e ke debue nga puna si komandant te policise.
Motra tjeter e jotja Lumnija si ishte e mundur te jete ne kohen e Millloshit kryetare e studenteve ne prizren?E une si nxenes i shkelqyeshen as ne mardhenje pune jo?
Edhe sot kjo drejtoresh vetem pse ishte e ndegjueshme e serbise.
Hajde fabrikues i genjeshtrave na trego kane une e kam dhunue ne lufte ?Gruan e kujt ja dhunova?Motren e kujt ja dhunova?Rejen e kujt ja dhunova?
A kane ema ato femer shqiptare?
Kur dhe ne cilin fshat e qytet?Kane e masakrova?Na trego emrat e njerezve ,dhe trego emrat dhe datat?
Ti more qeni i serbise;Thua se ai qe ka organizue demostrata ka qen i lejuar nga serbia.
Ti po del vete se serbia te paska nxite mi que ne demostrata zhurjanet qe ke marr shirita te kuq nga policia e serbise.Une Haxhi Kuçi demostraten ne menzen e studenteve
i kam nise nga ajo qe ne gjellen time me qelloi qimja ,e jo qe e kam cekur diku se kam organizue .
Ti shkruan se une po genjeje,se demostratat i ka nise Naza e jo une.Por doli e verteta ne sheshe,dhe demantoje deshmitarin.
Sipas tjeje ,serbia me paska nxite qe ta ftojme NATON qe ta bombardoi serbine?
Sipas tjeje serbia me paska nxite qe ti rrahu serbet duke ua mbojtur flamurin kuq e zi ne vitin 1971e zi qofshit ju udbashet e serbise.
Sa per luften e uçk es kurr populli shqiptar nuk do e kishte pare ma kosoven.
Ti nuk ke bythe me be dialog si burrat,sepse je vetem nje peder i flliqur dhe shpifes.
Ti nuk ke mbetur njeriut pa ju shpifur,duke pergaditur me dite te tera temen e shpifjeve.
Hajde ketu flasim si burrat e jo si peder ore zagari i serbise?Edhe per Avdi Ibrahimin na kendojshe se;
Krisma e pushkes se Avdiut ja ka trembur femiun ne barkun e shkines,dhe serbine e deboi nga Kosova,
Por dolen fjalet e mija se Avdi Ibrahimi ne uçk eshte kyq siq thone burrat mbas çlirimit.
Pra Avdi zeza ne lufte eshte kyq me 12 qershor te vitit 1999.Sa me lare balten me urine.
Kurse shoket e Avdiut me shifra zjarri te gjithe kane qen te lidhur me udben e serbise.
Ku disa nga shoket e Avdiut morren pjese ne masakren e Jasharajve,dhe mbase masakres,
visheshin prape me petkat e uçkes.
Hajde kurva e serbise ketu i parashtrojm pyetje njeri tjetrit dhe e shohim se cili nga ne dyte
ka qen udbash i serbise?
Edhe gjygji i Hages me tha se ti i shpifesh çdo njeriut ,ku dikushi te paguan per keto shpifje.
Reply · Like · Unfollow Post · February 16 at 12:36pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI - Vreme
87.118.66.46/.../UDBA%20JUGOSLLAVE%20HA...
Diese Seite übersetzen
Video posnetek UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI.
Reply · Like · February 18 at 8:20pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI - Vreme
87.118.66.46/.../UDBA%20JUGOSLLAVE%20HA...
Diese Seite übersetzen
Video posnetek UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI.
Reply · Like · February 18 at 8:21pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI - Vreme
87.118.66.46/.../UDBA%20JUGOSLLAVE%20HA...
Diese Seite übersetzen

Video posnetek UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI.
Reply · Like · February 18 at 8:22pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit...See More
Reply · Like · February 18 at 10:25pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
A e kam ditur o Reshat Budallaj o udbashi i serbise se je shok i
ngusht i Bahtri Hamzes.Mirru me kete ndytesire dhe me Avdi Ibrahimin qe ka punue ne
mbrojtjen Popullore te Jugosllavise ne Suhareke ne vitin 1984 gjere ne vitin 1987.
Si ja besoje serbija kete vend te punes Avdiut,kur ky qen deklarone se ka qen i denuar
iredentist ne sherbimin ushtarak ne vitin 1981?Hajde gallata udbashave hajde .
Reply · Like · Unfollow Post · February 16 at 12:42pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Po mire more Reshat Badallaj;Milaim Zeka eshte ky qe e kishte pergaditur nje insert te AKSH me maska dhe ne mesin e maskave ishte edhe Avdi Ibrahimi.Pra neqoftese Milaim Zeka na çenka qen UDBASH,ateherit edhe ti si miku i Avdi Ibrahimit na qenkeni balta e udbes serbe.Ja une jam ai qe e kam zbulue kete foton e shokut tend Avdi Ibrahimit ne nentor 2012.http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRL25DuLtYZBuPpPal7g3CgLAogbpt8AMepMpp0UB3utrZWOryf0Q
Reply · Like · February 16 at 1:43pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
KUSH ËSHTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI?
(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )...See More
Reply · Like · February 16 at 7:58pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI - Vreme
87.118.66.46/.../UDBA%20JUGOSLLAVE%20HA...
Diese Seite übersetzen
Video posnetek UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI.
Reply · Like · February 18 at 8:19pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit...See More
Reply · Like · February 18 at 10:30pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Po ti more udbash Reshati vete deklaron se Ibrahim Kelmendi Isuf Gervalla ka qen shoku yt,tani kush me te marr vesh ty se kush mutin jeni?
Reply · Like · Unfollow Post · February 16 at 12:46pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI - Vreme
87.118.66.46/.../UDBA%20JUGOSLLAVE%20HA...
Diese Seite übersetzen
Video posnetek UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI.
Reply · Like · February 18 at 8:17pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI - Vreme
87.118.66.46/.../UDBA%20JUGOSLLAVE%20HA...
Diese Seite übersetzen
Video posnetek UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI.
Reply · Like · February 18 at 8:17pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI - Vreme
87.118.66.46/.../UDBA%20JUGOSLLAVE%20HA...
Diese Seite übersetzen
Video posnetek UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI.
Reply · Like · February 18 at 8:17pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI - Vreme
87.118.66.46/.../UDBA%20JUGOSLLAVE%20HA...
Diese Seite übersetzen
Video posnetek UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI.
Reply · Like · February 18 at 8:17pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit...See More
Reply · Like · February 18 at 10:30pm


Dernière édition par Perparimi le Sam 9 Aoû - 17:23, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Dialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen Empty Re: Dialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen

Message  Perparimi Lun 24 Fév - 17:45


Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj,une me pas qene si ti e kisha hape ndonje shoqate patriotike ne emer te serbise
Ti me zagaret iket para luftes ne diaspore
dhe ua grumbulluat emrat e atedhetareve dhe ja keni dhene udbaes serbe..
Reshat Badallaj edhe ne hage me kane thene se dhendrri yt ka qene udbash
i serbise i cili eshte lirue nga burgu me vra Adem Jasharin.
Mehe Uka ka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice.
Pra edhe ne Rokum e kane permendur emrin e dhedrrit tend si hero i serbise dhe hero ne Mitrovice.
Kush qe misiti i motres tende Resmije Badallaj?Ku kjo ishte duke punue ne udbe"n e serbise.
Millan Shipka çka me ka be mua te beft ty.
Me ka lutur qe te bashkpunoje,por paskna gabue tani po e sheh.
Te gjitha dosjet e mija gjinden ne gjygjin e suharekes.Dhe deshmitaret qe kane qen prezent aty.
Ti edhe djalin e migjes tend e ke shpalle udbash Ridvan Badallen.
Dhe Gjonin e ke debue nga puna si komandant te policise.
Motra tjeter e jotja Lumnija si ishte e mundur te jete ne kohen e Millloshit kryetare e studenteve ne prizren?E une si nxenes i shkelqyeshen as ne mardhenje pune?
Edhe sot kjo drejtoresh vetem pse ishte e ndegjueshme e serbise.
Hajde fabrikues i genjeshtrave na trego kane une e kam dhunue ne lufte ?
A ka emer ajo femer shqiptare?
Kur dhe ne cilin fshat e qytet?Kane e masakrova?Na trego emrat e njerezve ,dhe trego erat dhe datat?
Ti more qeni i serbise;Thua se ai qe ka organizue demostrata ka qen i lejuar nga serbia.
Ti po del vete se serbia te paska nxite mi que ne demostrata zhurjanet dhe ke marr shirita te kuq nga
policia e serbise.Une Haxhi Kuçi demostraten ne menzen e studenteve
e kam nise nga ajo qe ne gjellen time me qelloi qimja ,e jo qe e kam cekur diku se kam organizue .
Ti shkruan se une po genjeje,se demostratat i ka nise Naza e jo une.Por doli e verteta ne sheshe.
Sipas tjeje ,serbia me paska nxite qe ta ftojme NATON qe ta bombardoi serbine?
Sipas tjeje serbia me paska nxite qe ti rrahu serbet duke ua mbojtur flamurin kuq e zi e zi qofshit ju
udbashet e serbise.Sa per luften e uçk es kurr populli shqiptar nuk do e kishte pare ma kosoven.
Ti nuk ke bythe me be dialog si burrat,sepse je vetem nje peder i flliqur dhe shpifes.
Ti nuk ke mbetur njeriut pa ju shpifur,duke pergaditur me dite te tera temen e shpifjeve.
Hajde ketu flasim si burrat e jo si peder ore zagari i serbise?Edhe per Avdi Ibrahimin na kendojshe se;
Krisma e pushkes se Avdiut ja ka trembur femiun ne bark shkines,dhe serbine e deboi nga Kosova,
Por dolen fjalet e mija se Avdi Ibrahimi ne uçk eshte kyq siq thone burrat mbas çlirimit.
Pra Avdi zeza ne lufte eshte kyq me 12 qershor te vitit 1999.Sa me lare balte me urine.
Kurse shoket e Avdiut me shifra zjarri te gjithe kane qen te lidhur me udben e serbise.
Ku disa nga shoket e Avdiut morren pjese ne ùasakren e Jasharajve,dhe mbase masakres,
visheshin prape me petkat e uçkes.
Hajde kurva e serbise ketu i parashtrojm pyetje njeri tjetrit dhe e shohim se cili nga ne dyte
ka qen udbash i serbise?
Edhe gjygji i Hages me tha se ti i shpifesh çdo njeriut dhe dikushi te paguan per keto.
Reply · Like · Unfollow Post · February 16 at 12:17pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI

Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : https://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:31pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI ?
YOUTUBE
Bahtir Hamza njeri i trillimeve
Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : https://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:32pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI?
Y O U T U B E
Bahtir Hamza njeri i trillimeve
Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : https://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:33pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Ja fakti qe ka qenë spiun i UDB-ës

1743175_587053564704715_368538437_nKUSH ËSHTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI?
(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV...See More
Reply · Like · February 16 at 12:33pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Ja fakti qe ka qenë spiun i UDB-ës

1743175_587053564704715_368538437_nKUSH ËSHTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI?
(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV...See More
Reply · Like · February 16 at 12:34pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Ja fakti qe ka qenë spiun i UDB-ës

1743175_587053564704715_368538437_nKUSH ËSHTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI?
(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV...See More
Reply · Like · February 16 at 12:34pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Reshat Badallaj Reshat Badallaj,une me pas qene si ti e kisha hape ndonje shoqate patriotike ne emer te serbise,isha be i pasur si ti?
Ti me zagaret iket para luftes ne diaspore
dhe ua grumbulluat emrat e atedhetareve dhe ja keni dhene udbes serbe..
Reshat Badallaj edhe ne hage me kane thene se dhendrri yt ka qene udbash
i serbise i cili eshte lirue nga burgu me vra Adem Jasharin.
Mehe Uka ka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice.
Pra edhe ne Rokum e kane permendur emrin e dhendrrit tend si hero i serbise dhe hero i shqiptareve ne Mitrovice.
Kush qe misiti i motres tende Resmije Badallaj?Ku kjo ishte duke punue ne udbe"n e serbise.
Millan Shipka çka me ka be mua te beft edhe ty.
Me ka lutur qe te bashkpunoje,por paskna gabue tani po e sheh.Se per shqiptar pa qene tradhetar i mire nuk mundesh me qene.
Te gjitha...See More
Reply · Like · February 16 at 12:34pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Ja fakti qe ka qenë spiun i UDB-ës

1743175_587053564704715_368538437_nKUSH ËSHTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI?
(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV...See More
Reply · Like · February 16 at 12:34pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Ti paske pune me Bahtir Hamzen dhe Avdi Ibrahimin.
Me Bahtir Hamzen sa kam shkembye romane mundem me shkrue.Ky qen ka çnjerezue vajzen e vete ne zvicerr,e ndoshta edhe ti je si ky pedofil.Na rrofsh prapanicen bashkarisht me shoket e tu.Ha,se te ka hi vetvetiu kungji ne bythe.Me ta shti krastavecin dikushi ne prapanice edhe ta nxjerr.Po ti vete e ka shti krastavecin ne prapanicen tende dhe nxirre nese mundesh ?Po ti more Reshat zeza a hyne dhenderr me krastavecin e Bahtirit dhe Avdiut ?
Reply · Like · February 16 at 1:12pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Haxhi Kuçi Po mire more Reshat Badallaj;Milaim Zeka eshte ky qe e kishte pergaditur nje insert te AKSH me maska dhe ne mesin e maskave ishte edhe Avdi Ibrahimi.Pra neqoftese Milaim Zeka na çenka qen UDBASH,ateherit edhe ti si miku i Avdi Ibrahimit na qenkeni balta e udbes serbe.Ja une jam ai qe e kam zbulue kete foton e shokut tend Avdi Ibrahimit ne nentor 2012.http://t1.gstatic.com/images...

Ja Mehe Uka udbash i serbise qe eshte lirue nga burgu me pergjue Adem Jasharin.

https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg
Reply · Like · February 16 at 1:54pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
KUSH ËSHTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI?
(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )...See More
Reply · Like · February 16 at 7:58pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar

Fatlum Shala në 08/04/2010 07:06:30

Ka kohë që po llomotit e po shkruan komente e mesazhe raciste,fyese e denigruese për shqiptarët në përgjithësi ky farë Haxhi Kuçi nga Suharekë,i cili sëbashku me Serbinë ka ikur nga Kosova. Po ky Haxhiu e ka vozitur me makinen e tij nëpër Kosovë Zhelko Razhnjateviç Arkanin dhe Milicin e paramilitarët serb gjatë luftës së UÇK-së.Personalisht e njoh Haxhiun dhe njeri më të poshtër nuk di se ka mbi këtë dhe. Ai patriotët dhe luftëtarët e lirisë i quan tradhtar e spiuna e gjithçka tjetër.Të merresh me Haxhiun do të thot se ke punë me një të çmendur. Se kush është Haxhiu lexoni këta rreshta të shkruar prej tij:
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am

Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin

Dhe per ...See More
Reply · Like · February 18 at 8:32pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
09-10-2013, 14:28
http://kohasot.eu/wp-content/uploads/2013/09/RESHAT-BADALLAJ-3-214x300.jpg

Bashkim Hisari,kush ishin spiunët e koduar”Kobra”,”Çakorr”, “Sheji”…?

RESHAT BADALLAJBashkim Hisari,kush ishin spiunët e koduar”Kobra”,”Çakorr”, “Sheji”…?

Nga RESHAT BADALLAJ

Në kohen e Jugosllavisë titiste vepronin në vend dhe jashtë saj,në terë globin,organizatat terroriste kunder shqiptareve. Keto organizata famëkeqe ishin shtrirë taman si rrjeti i marimanges dhe rrinin si shpata e Demokleut mbi kaptinat shqiptare. Ishin njerzit me te egër,me të poshter dhe me gjaksor. Vrisnin naten dhe të vajtonin diten. Shpeshherë te humnin pa shej e nishan. Burrat me te fortë të kombit i merrte dhe i humbete nata. Me një fjalë keta ishin spiunet dhe tradhtaret…
Ky soj i ndyrë,ishte berllogu i kombit, qe ne fund iken me faqe të zezë nga kjo botë...See More
Reply · Like · February 18 at 8:38pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI video - AlfaMP3.com
www.alfamp3.com/.../UDBA-JUGOSLLAVE-HAX...
Diese Seite übersetzen
... video watch, watch UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI mp4 video here for free. UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI free video, mp4, 3gp, avi, flv, wmv download.
Reply · Like · February 18 at 8:44pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Hannah Montana Video Library - UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI
www.dizneystuff.com/.../_Ej_n8LUOUg&feature=y...
Diese Seite übersetzen
Hannah Montana Video Library - UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI - watch the latest and enjoy. Hannah Montana Video Library - UDBA JUGOSLLAVE HAXHI ...
index
Reply · Like · February 18 at 8:45pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Hannah Montana Video Library - UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI
www.dizneystuff.com/.../_Ej_n8LUOUg&feature=y...
Diese Seite übersetzen
Hannah Montana Video Library - UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI - watch the latest and enjoy. Hannah Montana Video Library - UDBA JUGOSLLAVE HAXHI ...
index
Reply · Like · February 18 at 8:46pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662
Reply · 2 · Like · Unfollow Post · February 11 at 1:42pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
https://www.youtube.com/watch?v=nz4xTUJP6Ps
Reply · Like · February 12 at 11:01pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:50pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:50pm
View 18 more

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Ti Bahtir Hamzuqi je njeri i intrigave,dhe nje shpifes i pa moralshem.Ti more zagari i serbise mbasi e dike kush e ka vra ai nacionaliste na trego ate Avni Rrustemin?Ti more pis mu kercnove qe ta heku inqizimin qe e kisha bere me Reqep Qopsiqin dhe me the ;nese nuk e heki,ke per t'mu kundermue,dhe e bere.Por me keto shpifjet e tua zbuluam rrjetin e juaj shume te rrezikshem kundra shqiptareve.Po ti more hedepsez edhe mua mu ke shpifur kinse kam vrare me llovaqke shqiptar ne demostrata.Ti me shpifesh kinse kam qen polic ne Suhareke e ne Podujeve.Po te kisha qen polic ne keto dy qytete sot kisha qen ne kosove kembe kryq me udbashat e kosoves.Per udbashe qe me shifesh,paske eksperience per kete pune nga shkolla e Komrovcave.Po per qe ua kam çprishur qerdhen e udbashave,ua kam prishe e dhire ne te,per kete ,per juve dhe Reshat Badal...See More
Reply · Like · Unfollow Post · February 11 at 1:28pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:45pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:51pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:51pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:51pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:51pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:51pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:52pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:52pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:52pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:52pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:52pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reagim : SHUMË GJAK BORXH I KE KOSOVES,O QENI ZI I ARKANIT, HAXHI LATIF KUÇI! – Mitrovicali.com
mitrovicali.com
*Krimineli gjaksor serbian, qe beri masakra te papara ne Kosove,Milan Sipka, i tha spiunit, Haxhi Kuçi:”Sardjuj sa nama- Bashkepuno me ne”...
Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Reply · Like · February 15 at 9:53pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
KUSH E KERKOI VDEKJEN E TE GJITHË SHQIPTAREVE DHE VRASJEN E KOMANDANETVE TË UÇK-ËS… ?
Share Button

Email
* 5000 (pesemije) euro shperblim i ka kush mundet me gjetur mallkim me fyes,qofshin edhe nga gjaksoret çetnik se ky i Haxhi Latif Kuçit
* Betohem publikisht ne;komb,flamur,Bese e gjak shqiptari,per qiell e per dhe, per bukë e per kripë e per gur te vorrit, qe do t´i jap dhe
kur thote Reshat BADALLAJ, i jap dhe i jap
* Luteni shume, qe te lexoni me kujdes dhe te binduni vet,eshte e ndaluar te lexohet nga ata nen moshen 18 vj.dhe te mos lexohet nga femrat,sepse ka fjale banale nga ky ashkali
* Ata qe jane miq ne f.book me ketë spiun dhe tradhtar e qe jane edhe te une,luteni shume qe te ikni nga une,sepse friksohem nga dy thenje:
Sami Frasheri:”Per me dite se kush je,me trego se me ke rri” dhe Imanuel Kanti:”Nuk eshte kriminel vetem ai qe kryen krime,por edhe ai qe eshte perkrahes i krimeve”. Ndaj pa te keq, ikni nga une,ose nga ai,perndryshe jam i detyruar te beje une nje gje te tille. Me vjen keq!

Tashme dihet boterisht se Serbia ne Ballkan kishte angazhuar 2200 spiunet
Reply · Like · February 16 at 2:35am

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
KUSH E KERKOI VDEKJEN E TE GJITHË SHQIPTAREVE DHE VRASJEN E KOMANDANETVE TË UÇK-ËS… ?
Share Button

Email
* 5000 (pesemije) euro shperblim i ka kush mundet me gjetur mallkim me fyes,qofshin edhe nga gjaksoret çetnik se ky i Haxhi Latif Kuçit
* Betohem publikisht ne;komb,flamur,Bese e gjak shqiptari,per qiell e per dhe, per bukë e per kripë e per gur te vorrit, qe do t´i jap dhe
kur thote Reshat BADALLAJ, i jap dhe i jap
* Luteni shume, qe te lexoni me kujdes dhe te binduni vet,eshte e ndaluar te lexohet nga ata nen moshen 18 vj.dhe te mos lexohet nga femrat,sepse ka fjale banale nga ky ashkali
* Ata qe jane miq ne f.book me ketë spiun dhe tradhtar e qe jane edhe te une,luteni shume qe te ikni nga une,sepse friksohem nga dy thenje:
Sami Frasheri:”Per me dite se kush je,me trego se me ke rri” dhe Imanuel Kanti:”Nuk eshte kriminel vetem ai qe kryen krime,por edhe ai qe eshte perkrahes i krimeve”. Ndaj pa te keq, ikni nga une,ose nga ai,perndryshe jam i detyruar te beje une nje gje te tille. Me vjen keq!

Tashme dihet boterisht se Serbia ne Ballkan kishte angazhuar 2200 spiunet
Reply · Like · February 16 at 2:35am

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
KUSH E KERKOI VDEKJEN E TE GJITHË SHQIPTAREVE DHE VRASJEN E KOMANDANETVE TË UÇK-ËS… ?
Share Button

Email
* 5000 (pesemije) euro shperblim i ka kush mundet me gjetur mallkim me fyes,qofshin edhe nga gjaksoret çetnik se ky i Haxhi Latif Kuçit
* Betohem publikisht ne;komb,flamur,Bese e gjak shqiptari,per qiell e per dhe, per bukë e per kripë e per gur te vorrit, qe do t´i jap dhe
kur thote Reshat BADALLAJ, i jap dhe i jap
* Luteni shume, qe te lexoni me kujdes dhe te binduni vet,eshte e ndaluar te lexohet nga ata nen moshen 18 vj.dhe te mos lexohet nga femrat,sepse ka fjale banale nga ky ashkali
* Ata qe jane miq ne f.book me ketë spiun dhe tradhtar e qe jane edhe te une,luteni shume qe te ikni nga une,sepse friksohem nga dy thenje:
Sami Frasheri:”Per me dite se kush je,me trego se me ke rri” dhe Imanuel Kanti:”Nuk eshte kriminel vetem ai qe kryen krime,por edhe ai qe eshte perkrahes i krimeve”. Ndaj pa te keq, ikni nga une,ose nga ai,perndryshe jam i detyruar te beje une nje gje te tille. Me vjen keq!

Tashme dihet boterisht se Serbia ne Ballkan kishte angazhuar 2200 spiunet
Reply · Like · February 16 at 2:36am

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
KUSH E KERKOI VDEKJEN E TE GJITHË SHQIPTAREVE DHE VRASJEN E KOMANDANETVE TË UÇK-ËS… ?
Share Button

Email
* 5000 (pesemije) euro shperblim i ka kush mundet me gjetur mallkim me fyes,qofshin edhe nga gjaksoret çetnik se ky i Haxhi Latif Kuçit
* Betohem publikisht ne;komb,flamur,Bese e gjak shqiptari,per qiell e per dhe, per bukë e per kripë e per gur te vorrit, qe do t´i jap dhe
kur thote Reshat BADALLAJ, i jap dhe i jap
* Luteni shume, qe te lexoni me kujdes dhe te binduni vet,eshte e ndaluar te lexohet nga ata nen moshen 18 vj.dhe te mos lexohet nga femrat,sepse ka fjale banale nga ky ashkali
* Ata qe jane miq ne f.book me ketë spiun dhe tradhtar e qe jane edhe te une,luteni shume qe te ikni nga une,sepse friksohem nga dy thenje:
Sami Frasheri:”Per me dite se kush je,me trego se me ke rri” dhe Imanuel Kanti:”Nuk eshte kriminel vetem ai qe kryen krime,por edhe ai qe eshte perkrahes i krimeve”. Ndaj pa te keq, ikni nga une,ose nga ai,perndryshe jam i detyruar te beje une nje gje te tille. Me vjen keq!

Tashme dihet boterisht se Serbia ne Ballkan kishte angazhuar 2200 spiunet
Reply · Like · February 16 at 2:36am

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
1743175_587053564704715_368538437_nKUSH ËSHTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI?
(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )...See More
Reply · Like · February 16 at 12:07pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
1743175_587053564704715_368538437_nKUSH ËSHTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI?
(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )...See More
Reply · Like · February 16 at 12:08pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
1743175_587053564704715_368538437_nKUSH ËSHTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI?
(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )...See More
Reply · Like · February 16 at 12:08pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Reshat Badallaj,une me pas qene si ti e kisha hape ndonje shoqate patriotike ne emer te serbise,isha be i pasur si ti?
Ti me zagaret iket para luftes ne diaspore
dhe ua grumbulluat emrat e atedhetareve dhe ja keni dhene udbes serbe..
Reshat Badallaj edhe ne hage me kane thene se dhendrri yt ka qene udbash
i serbise i cili eshte lirue nga burgu me vra Adem Jasharin.
Mehe Uka ka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice.
Pra edhe ne Rokum e kane permendur emrin e dhendrrit tend si hero i serbise dhe hero i shqiptareve ne Mitrovice.
Kush qe misiti i motres tende Resmije Badallaj?Ku kjo ishte duke punue ne udbe"n e serbise.
Millan Shipka çka me ka be mua te beft edhe ty.
Me ka lutur qe te bashkpunoje,por paskna gabue tani po e sheh.Se per shqiptar pa qene tradhetar i mire nuk mundesh me qene.
Te gjitha dosjet e mija gjinden ne gjygjin e suharekes.Dhe deshmitaret qe kane qen prezent aty.
Ti edhe djalin e migjes tend e ke shpalle udbash Ridvan Badallen.Dhe e kundershtoni!
Dhe Gjonin e ke debue nga puna si komandant te policise.
Motra tjeter e jotja Lumnija si ishte e mundur te jete ne kohen e Millloshit kryetare e studenteve ne prizren?E une si nxenes i shkelqyeshen as ne mardhenje pune jo?
Edhe sot kjo drejtoresh vetem pse ishte e ndegjueshme e serbise.
Hajde fabrikues i genjeshtrave na trego kane une e kam dhunue ne lufte ?Gruan e kujt ja dhunova?Motren e kujt ja dhunova?Rejen e kujt ja dhunova?
A kane ema ato femer shqiptare?
Kur dhe ne cilin fshat e qytet?Kane e masakrova?Na trego emrat e njerezve ,dhe trego emrat dhe datat?
Ti more qeni i serbise;Thua se ai qe ka organizue demostrata ka qen i lejuar nga serbia.
Ti po del vete se serbia te paska nxite mi que ne demostrata zhurjanet qe ke marr shirita te kuq nga policia e serbise.Une Haxhi Kuçi demostraten ne menzen e studenteve
i kam nise nga ajo qe ne gjellen time me qelloi qimja ,e jo qe e kam cekur diku se kam organizue .
Ti shkruan se une po genjeje,se demostratat i ka nise Naza e jo une.Por doli e verteta ne sheshe,dhe demantoje deshmitarin.
Sipas tjeje ,serbia me paska nxite qe ta ftojme NATON qe ta bombardoi serbine?
Sipas tjeje serbia me paska nxite qe ti rrahu serbet duke ua mbojtur flamurin kuq e zi ne vitin 1971e zi qofshit ju udbashet e serbise.
Sa per luften e uçk es kurr populli shqiptar nuk do e kishte pare ma kosoven.
Ti nuk ke bythe me be dialog si burrat,sepse je vetem nje peder i flliqur dhe shpifes.
Ti nuk ke mbetur njeriut pa ju shpifur,duke pergaditur me dite te tera temen e shpifjeve.
Hajde ketu flasim si burrat e jo si peder ore zagari i serbise?Edhe per Avdi Ibrahimin na kendojshe se;
Krisma e pushkes se Avdiut ja ka trembur femiun ne barkun e shkines,dhe serbine e deboi nga Kosova,
Por dolen fjalet e mija se Avdi Ibrahimi ne uçk eshte kyq siq thone burrat mbas çlirimit.
Pra Avdi zeza ne lufte eshte kyq me 12 qershor te vitit 1999.Sa me lare balten me urine.
Kurse shoket e Avdiut me shifra zjarri te gjithe kane qen te lidhur me udben e serbise.
Ku disa nga shoket e Avdiut morren pjese ne masakren e Jasharajve,dhe mbase masakres,
visheshin prape me petkat e uçkes.
Hajde kurva e serbise ketu i parashtrojm pyetje njeri tjetrit dhe e shohim se cili nga ne dyte
ka qen udbash i serbise?
Edhe gjygji i Hages me tha se ti i shpifesh çdo njeriut ,ku dikushi te paguan per keto shpifje.
Reply · Like · Edited · February 16 at 12:17pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI

Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : https://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:18pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI

Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : https://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:18pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI

Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : https://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:19pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI

Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : https://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:19pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI

Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : https://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:20pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI

Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : https://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:22pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI

Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : https://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:22pm

Reshat Badallaj ·  Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
KERKON TE FAQJA IME QENI I ZI I ARKANIT,HAXHI KUCKA.PO TE MBYSIN MIQTE E MI OR QEN. PO DERI TANI VETEM LIKE U BE 480,kurse 3946 lexime. Po kush te pelqeu ty qe kerkon vdekjen e tere shqiptareve dhe ashkaliu thote se komb shqiptar nuk ka.!!! Ehu,qeni i bir qenit!
Reply · Like · February 16 at 8:05pm

Fikret Hadzija Spahija · European Business School Brussels
Smile
Reply · Like · Follow Post · October 2, 2013 at 1:34pm

Islam Uka · Works at AREDIL Costruzioni S.r.l.
rtk i kosoves me i miri
Reply · Like · Follow Post · January 1 at 6:42pm

Bahtir Hamza · OK
Hydajet Hyseni, MOS RREJE, MOS GENJE MORE MAJNMUN. SI NUK TE VJENE TURP TE GENJESHE PER JUSUF E BARDHOSH GERVALLEV, TE CILET TI AS NUK I KE NJOFTE AS NUK I KE TAKUA KURRE AS NUK KE PIRE KAFFE ME TA .NE FJALIMIN TEND QE I PERMENDI SOT 12.JANUAR.2014.DESHMOJE FAKETE SE NGA KUSH JAN VARA.E UNE DESHMOJE HISTORIKISHT SE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA, DHE FAMILJE E TYRE NE DUBOVIK TE DECANIT JAN FAMILJES UDBASHESH FAMILJE KOMUNISTASH TRATHETAR .JUSUF E BARDHOSH GERVALLA JANE VRA NGA SHQIPTARET NACIONALIST .SEPSE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA ISHIN SHERBETOR TE SHERBIMIT SCERT SERBOSKLLA UDBA.HYDIJAET HYSENI ,PUBLIKOJ DESHIMT E REJA NESE I KE FAKETE SE KUSH PASKA DHENE URDHERIN PER VRASJEN E TYRE GJE QE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA KAN QENE KOMUNISTA PUNETOR ZYRTAR PERKTHYES LEGJITIM TE AMBASDES YUGOSLLAVE PERKTHUES ZYRTAR TE UDBES JUSUF E BARDHOSH GERVALLA NE PRISHTINE NE SHKUP, NE AMBASADNE YUGOSLLAVE QE I KAN MBROJET INETRSATE E SERRBE DHE TE YUGOSLLAVE.....
Reply · Like · Follow Post · January 12 at 7:30pm

Bahtir Hamza · OK
KOMUNISTAT E UDBASHET SHQIPTAROSERBOSHQIPTAR TE KOSOVESE KOMUNISTE
TE YUGOSLLVISE 1945-1995 QE I KENVERTUAN NE “HERONJE TE KOSOVESE”

By;bahtir Hamza,author,artist.
hamzabahtir@gamil.com
Sunday, January-12-14. 2:02:42 PM

Thema; NUK KA DY TE VERTETA RRETH NJE TE VERTETE

Hydajet Hyseni, MOS RREJE, MOS GENJE MORE MAJNMUN. SI NUK TE VJENE TURP TE GENJESHE PER JUSUF E BARDHOSH GERVALLEV, TE CILET TI AS NUK I KE NJOFTE AS NUK I KE TAKUA KURRE AS NUK KE PIRE KAFFE ME TA .NE FJALIMIN TEND QE I PERMENDI SOT 12.JANUAR.2014.DESHMOJE FAKETE SE NGA KUSH JAN VARA.E UNE DESHMOJE HISTORIKISHT SE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA, DHE FAMILJE E TYRE NE DUBOVIK TE DECANIT JAN FAMILJES UDBASHESH FAMILJE KOMUNISTASH TRATHETAR .JUSUF E BARDHOSH GERVALLA JANE VRA NGA SHQIPTARET NACIONALIST .SEPSE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA ISHIN SHERBETOR TE SHERBIMIT SCERT SERBOSKLLA UDBA.HYDIJAET HYSENI ,PUBLIKOJ DESHIMT E REJA NESE I KE FAKETE SE KUSH PASKA DHENE URDHERIN PER VRASJEN E TYRE GJE QE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA KAN QENE KOMUNISTA PUNETOR ZYRTAR PERKTHYES LEGJITIM TE AMBASDES YUGOSLLAVE PERKTHUES ZYRTAR TE UDBES JUSUF E BARDHOSH GERVALLA NE PRISHTINE NE SHKUP, NE AMBASADNE YUGOSLLAVE QE I KAN MBROJET INETRSATE E SERRBE DHE TE YUGOSLLAVE.....

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Dialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen Empty Re: Dialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen

Message  Perparimi Jeu 6 Mar - 1:47


Also post on Facebook
Publier en tant que Haxhi Kuçi (Ce n’est pas vous ?)


Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Po Reshat shkau te besoje ne kete thenje tende qe i mashtroni shqiptaret me sloganin dhe sofizmin e juaj.Dhe;Shpiunin(UDBASHET)i shendrroni ne atdhetar,e atdhetaret i shendrroni ne tradhetar.Per kesi marrina keni aftesi ,sepse shumica e popullit eshte ushqye nga kjo xeje e juaja.Avdi Ibrahimi me njeh,dhe vetem ai duhet te bene me mua dialog haptas.Kurse ti Reshat as nuk me njeh as nuk te njoh.Po vertete çenke mjeshter i tradhetirave,dhe me pervoje te madhe ne kuzhinen e serbise.Shyqyr qe skeni fakte as te vjetra as te reja ndaj meje.Nuk keni fakte as ne varre as mbi varre,as nga t'gjallte as nga t'vdekurit.Kujt sja kam shkerdhyr as gruan,as nanen,as motren.Kujt nuk ja kam masakrue as gruan,as vellaun ,as djalin ne gji si ti me serb....Une nuk kam qen organizator i demostratave si ti me sherit te kuq serb.Motrat e mija nuk kan qen ne organizata ilegale me shifra si motra jote Resmija .Dhendrri im nuk ka qen i burgosur politike e liruar nga burgue me pergjue Adem Jasharin .E dhendrri yt po Reshat zeza ai quhet Mehe Uka ,dhe e dini se eshte vrare ne kacafytje me grupin e Adem Jasharit.Si eshte e mundur ta shpallni hero kur nuk eshte vrare ne fushen e luftes!!!!Dhe me e keqja Meha eshte edhe hero i serbise qe ne beligrad ka lapidar ,me njofken "Moravac".Une kurr nuk mujta te punsohem ne jeten time ne profesionet e mija.Ti po,motrat e tua bile edhe kryetare te studenteve ne prizren ne kohen e Milloshit.Thone nje fjale te them me shpejte sa nuk me ka thene i pari.Sulmi eshte mbrojtja ma e mire,per ta mbrojtur tradhetin.Ke te drejte dhe vetem vazhdo perpara,se e hane populli dhe drejtesia tek shqiptaret.Une ne vitin 1971 e kam mbrojtur flamurin nga serbet,dhe shqiptaret qe ishin ne qeverin e kosoves me shpallen bandit si ju sot.Une i nisa demostratat ne mezen e studenteve me 11 mars te vitit 1981.Une jam ai qe e nxita NATON qe tjua deboi e bombardoi nanen tende e te Avdiut nga kosova.Si mendoni ju dy ?A UDBASHI keshtu veprone kundra armikut siq e kishim serbin dhe argatet e saj si ju qe ne shoqerin e juaj keni me qindra .Dhe qe te gjitheve ua dim emrat e mbiemrat.Pse çaj drrasa me juve dyve,dhe e lodhi mendjen time,kur kemi pune shume ma me rendesi qe na keni lene sherr gjere ne fyt.
Reply · Like · Unfollow Post · 3 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Hajde gallate hajde a u shendrrove ne Omer o Avdi Ibrahimi udbashi i serbise?

Po çka po shpifi more Omer Avdi Ibrahimi?A je ai qe ke punue haptas dhe tinza ne sherbimin serb.
A ke qen i denuar si iredentist ne sherbimin ushtarak ne vititn 1981?Dhe si ta besoj serbia qe ti te punone ne mbrojtjen popullore ne Suhareke pas kesaj akuzes?Dhe ate ke punue prej vitit 1984 gjere ne vitin 1987.A e ke pase nje telefone ne zyren tende extra dhe kush nuk ka guxue me que telefonin kur ti ske qen ne zyren tende !!!!!
Avdi Omeri;ti edhe kur ke be pajtime me Liman Gashin nga gjonovci e kundershtone dhe thua se nuk e ke njohur kurr!
Avdi Ibrahim Omeri;ti edhe me mua thua nuk ke be takime ma shume se dy here!Vertete je i quditur,dhe nje Lucer i demonave.Avdi Ibrahimi ty te ka prue ne shtepin time Arif Hamzi Kuçi ,nje kusheriri im qe ka punue te shpetimi ne lokalin tend.Mos eshte genjeshter?

Avdi Ibrahimi(Omer shqiperi udhbashi).
Avdi duhet te me pergjigjesh;
1)Ate dite me 03.05 .te vitit 1995 kush te lajmroj ty ne zyren tende qe e kishe ne qendren e zejtare,
ne lokalin tend ,qe ishte agjencioni "Shpetimi" ,qe Besim Ndrecaj e kishte vrare komandirin e
policise se Lubizhdes ?
2)Kush te dergoi tek une qe te me marrish mua si taxi pa pagese qe te shkojm ne shiroke ne vendin e ngjarjes ,
qe Besimin ta gjejm dhe ta strehojme diku?
3)Kur me pave se jam i armatosur ,a me lute qe mos te hym tek vendi i ngjartjes,por mu lute qe te vazhdoj rruges permes vreshtave ne drejtim te panjohur !
4)A shkuam gjere ne rrugen qe na qonte per ne fshatin Leshane dhe syudenqan ?Dhe a hyrem neper lum dhe dolem ne rrugen e studenqanit e ja mesyem suharekes?Prej suharekes a me the qe te shkojm rruges per sopiPastaj a kemi shkue ne grejkovc,dhe jemi kethye prape per Lutugllave dhe kerkund Besimin nuk mundemi ta gjejm,dhe u kethyem per ne suhareke.Avdi Ibrahimi;Kush te lajmroi qe Besimin e vrane ne rrugen e grejkovcit?A erdhe ne stacionin e taksistave dhe me tregove se kane vrare Besimin?A me the se nga helikopteri e kan vrare me snajperke ?
Pse genjen popullin se Besimi ka luftue me mijera ushtar e polic serb?Pse e hiperballon ngjarjen?Pse nuk e hiperballon ngjarjen e vertete te ndjerit te Adem Jasharajve?
Ne shiroke kur kemi shkue une e ti ska pasur tankse,pos disa polic serb.Nje te vertete e tregon djali i Besim Ndreces ku thote se eshte shetit nje helikopter dhe disa pincgauera.Ne storje qe flitet per Besimin jan storjet e demostratave e jo te Besim Ndereces.Avdi Omeri,dhendrri i Reshat Badalles ka qen i liruar nga burgu me pergjue Adem Jasharin bashk me ty ore zagari i serbise dhe motren e Reshatit Resmijen dhe Sanije Gecin me vella.Avdi Omeri ti je kundra bashkimit te trojeve shqiptare.Ti kurr ne lufte nuk ke marr pjese.
Pse?Sepse ne uçk je kyq ne shqiperi kur ke ik ateherit kur serbet te debuan bashk me tere masen shqiptare.Pra ne uçk je kyq me daten 12 qershor te vitit 1999.Per kete kam faxin origjinal per ty ore ydbash i serbise.Dhe ate mirenjohje qe e ke nxite me ta shkrue,si qellim qe te me arsyetohesh mua.Kete mirenjohje mashtroje nanen tende dhe udbashet e tu.
TY Avdi Omeri te pengon çdo e vertete qe e tregoje per ty ore qeni i serbise.Ty te pengon çdo gazete dhe televizion qe shkruajn per mua,apo qe e shkruaj nje te vertete te hidhure ketu e atje neper gazeta.
Kam thene dhe e them se populli shqiptar eshte pjekur ne gjen me tradheti qe luftone kundra shtetformimit te vete.Ndersa per gjermani e france e kerkoj per ta vdekjen se mu ne keto shtete qe nga viti 1878 ne kongresin e berlinit na i coptuan trojet me deshiren e qiftave si ti dhe na shiten atdhetar e nanen qeni ua shkerdhefte.Edhe ne france ne kongresin e ambasadoreve na coptuan dhe ty te dhimsen keto shtete dhe serbia.
Serbet nese mua me kane thene se nese KS na heke nga kosova,ma ska kush te na shtine ne kosove qe ti sindojna shqiptaret,per ty çenkna udbash a qen ti pa serbin nuk ke jete te gjate.
Avdi Omeri;A kemi qen ne kohen e luftes mbas masakres se Krushes tek motra e jote ne krushe?Ta dhefsha gjenin e tradhetarit.
Sa here me ty kemi qen tek motra tjeter ne Sallagrazhde?Sa here kemi qen ne oden e Riza Vates dhe Rame Vates?
Ne Lutogllave te shoket e Adem Demaqit sa here kemi qen ?Tek Bajram Bekteshi ne samadrazhe sa here kemi be mujtje?Ne prishtine tek Begzat Baliu sa here kemi qen?Ne prishtine a te kam que tek Selajdin Fazliu me bujt?Kur e rrethuan Adem Jasharin ;a te erdha ne shtepi dhe te luta qe te shkojm ti ndihmojm?A me the duke qeshur shko ti nese tu ka merzit jeta!Mbas masakres se Jasharajve a e qite foton e Adem Jasharit ne mur dhe thoje qe le te kujtojn se e kam simpatizue?
Mbas masakres se Adem Jasharit,a me merrshe me dhune qe te marrim pjese ne demostrata ne suhareke?Dhe duke hec ne demostrate a me shtyjshe ne drejtim te policeve ?Me çfare qellimi o udbash i serbise?
A na tregon rastin e vellaut tend se si dhe pse ka kercye nga dritarje e dhomes se Millan Shipkes,dhe me çfrae qellimi?Per tu ngritur si atdhetar apo jo mesiguri se edhe ketu po genjeje.
Ti ate dite kur Besim Ndrecaj e vrau ate polic te serbise nuk me ke marr qe ta strehojm Besimin,por qe edhe mua te me vrasin.Fatmir Lima eshte deshmitar qe shkaku yt nuk me ka marr ne uçk.Deshmitar eshte Xija,Bajram Bekteshi e tjere.Kush te tregoj ty kur me rrinte Millan Shipka ?Dhe si kam bertitur nga dajaku?Mesiguri Zllatku dhe Shipka,dhe Bekteshi.Sepse keta tre me kane rrahur me drunje.

https://www.facebook.com/photo.php?v=750773621607827&set=vb.517263788292146&type=2&theater

Ne kete storje tregon djali i Besim Ndreces se e ka ndjek nje helikopter dhe disa pincgauera.
Besim Ndrecaj nuk ka luftue per qeshtje kombetare,por per mos me dorezue revolen.Dhe ndoshta mesiguri ka pasur per detyre me zbulue dike dhe eshte frigue dhe ska pase miu dhene gje serbeve edhe kjo ka mundesi.Besimi po te kishte qen nacionalist,kurr nuk e kishin punsue as ne kataster as ne shirok as ne mpp si ti ore qeni i serbise.Ne shiroke kur kemi shkue me ty ore faqezi nuk ka pasur mbi shtate polic dhe dy kerre te policise.Tjeter send ska pasur ore Avdi Omeri.Mos genje kinse Besimi ka luftue me mijera ushtar e tanke dhe shume helikoptera.A deshmitar e paska marr ky qe e paska be kete storje gjykatin e atehershem.Me ata ghyghetar qe na denojshin mirrnu more gjakatar e argatet e serbise.Dhe kqyrne se si genjen ky qen gjykates,kinse Besimi ka be vetvrasje me revolen e tij.A ti Avdi vete me gojen tende te dhire me ke thene se nga helekopteri me snjajper e kane vrare.Po ja edhe tjetri si genjen se me vrasjen e ketij policit ndalet rrahja e shqiptareve.Po per çdo dite edhe ma teper na kan rrahur more te poshter,por ju kan shti me fole keshtu keta qe e kan pergadite kete storje.Kete kenge ja ka shkrue vete Avdi Ibrahimi.Me citate te pergaditura nga kuzhina e serbise,nuk me per te arritur gje ti o Avdi Ibrahimi bashk me Reshat Badallen.Pos po ua zbuloj per dço dite edhe ma teper udbashllakun e juaj dhe te shokeve tu.Pergjigjmu Avdi Ibrahimi ore Luceri i lucereve,por ti asgje nuk deshirone ta pranoni si te vertete pos shpifje.A shpifes dhe etiketues me mjeshtrin tende qe e ke marr kete xeje nga nana serbi dine qe tju krijon citate atdhetareve dhe ti shendrron ne udbasha.Ju jeni shkije shqiptar nga Mushetishti,sepse gjere vone mushetishti te gjithe kane fole serbishte.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Dialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen Empty Re: Dialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen

Message  Perparimi Mer 12 Mar - 4:05

lso post on Facebook
Publier en tant que Haxhi Kuçi (Ce n’est pas vous ?)


Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Avdi Ibrahimi o udbash,o bashkpuntor i serbise ,sepse vete e pranone se ne mpp ke punue.
Na trego se ne cilin vit je kyq ne uçk?Dhe daten mos e harro?
Na trego si te besoj serbia qe te punon ne Mbrojtjen popullore te jugosllavise?Kur dihet se ti paske qen si i denuar iredentist ne ushtri ne vitin 1981?Dhe mbas kesaj ta paska besue serbia mbrojtjenHajde Gallate hajde na mbeshtill genjeshtrat.
Na trego rastin e Naser Goranit kur ishte pijave ne kafen e tij me Zllatikin e Sllavkin qe ty keta polic te quan tek une qe Neserin ta qojna ne shtepin e tij ,pra Naseri dhendrri i dajes tim.Naseri shok i yti....
Na trego rastin e Liman Gashit si i pajtuat te grejkovcit me ......Berisht e gilancit,Riza Vata ishte me ju ne pajtim dhe e shtine me dredhi edhe prof Bajram Kurtin.
Tregoje a eshte e vertete qe kur Besim Ndrecaj e vrau ne shiroke ...See More
Reply · Like · Unfollow Post · 3 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Sote eshte ditlindja ime e qeshtjes shqiptare,qe bera ndryshime tejet te rendesishme per qeshtjen madhore te shqiptareve .Une jam ai student qe e nisa rrugen per ndryshimin e jetes se shqiptareve ne Kosove dhe do jam po ai qe do ja ndrushoj edhe shqiptareve tjere qe jetojne ne trojet te mia shqiptare.Rrofte populli shqiptar qe ka ndjenja atdhetare per te ardhmen e gjeneratave qe u vijne mbas tyre.Ta kam thye kryqin e Tripkit ore qeni Tripkit qe me koke ja bejshe kinse me ke ne grushte.Ti shkerdheft me rend femit.
Tregom ku e ke Millan Shipken dhe ta di per falinderim.Ai ti njef ty o Avdi Ibrahimi.Me njeh edhe mua dhe nese na tregon ku gjindet ,Shipka do te tregon per ty dhe shoqerin tende,edhe per mua po ka me tregue po ta japi besen.Hajde pizdo banu kuder e trego ku gjindet?Por ti edhe pse e din ku gjindet nuk ke kurajo me tregue se te shkerdhehet......
Reply · Like · Unfollow Post · 3 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Po more Avdi edhe para disa viteve me keso fjale mu ke pergjigjur,pra Omeri i serbise na rrofsh prapanicen .Nese eshte ngrere pitja tepsin e kam ne rafte ende origjinal.Ti dhe Reshati jeni udbashet e serbise.Pritni dhe ca dite dhe mesiguri do shperbleni per tradhetin qe na keni bere neve dhe popullit shqiptar.Na trego Avdi mushka ne cilin vjet je kyq ne bythen time ne uçk?A eshte e vertete se ne uçk je kyq me 12 qershor te vitit 1999?Pra mbas perfundimit te luftes.Ta shkerdhefsha luften tende dhe shoqerise tende.Pergjigjmu ketu qeni serbise.
Reply · Like · Unfollow Post · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Na trego ti si quhej nana e Skenderbeut?Ndoshta ja ke gjete nje emer te ri !
Mesiguri nana e Skenderbeut quhet si nana jote me smundje psiqike.
Reply · Like · Unfollow Post · 5 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Ti na trego se çfare ke luftue per qeshtjen shqiptare ore qeni i serbise ore Omer berllogu ore Avdi pederi i serbise?
A je kyq ne uçk me 12 qershor te vitit 1999?Pra a je kyq ne uçk mbas perfundimit te luftes?Trego a eshte kjo e vertete ?Ti je ai qe ne vitin 1998 me nxite qe mos te shkojm ne votime per Rugoven,dhe ti ore qeni serbise je ai qe shkove me tere familjen tende dhe votove.Jan deshmitaret e ti shkerdheft femit deshmitari ,sepse e kishte dite se ti je nje dhelper.
Reply · Like · Unfollow Post · 5 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Skenderbeu as te bytha ime kurr nuk mundet te krahasohet.Une si me mend ashtu edhe me force e kam shkatrrue serbin tende.Ti arber kurr ne gjakun tend nuk mundesh te posedon,pos je me gjen udbashi dhe te OZNES serbe.
Reply · Like · Unfollow Post · 5 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
More morri prapanices,more Omer shkau,more Avdi shkau qe gjere para dy dekadave ju ne Mushtishte keni pasur gjuhen e nanes serbishten.Tani na flete per gjuhen e Naimit.Gabim o qeni i serbise e ke se Naimi eshte ai qe e ka shkrue alfabetin e pare ne Stamboll ore qeni shkines se Mushtishtit.E vertete eshte qe ai njeri qe ka intervenue hatri im me 15 janar te vitit 1999 per rastin e masakres se Raqakut qe ta bombardojn vellaun tend Millan Shipken e Milloshin,,skam çka te shtoj ore tradhetar.Ti Avdi OZNA siq te thote edhe Nexhmi Krasniqi dhe shume shok te tu,ti mundohesh me mbrojte faqen e zeze tenden me slloganin e shkines,por kote e ke o qeni shkaut.PO une ne vitin 1971 ne llogor te ätricios ne Itali e kam rrahur djalin e vellaut te Rankoviqit.Ti qen ke pire me polic serb dite e nate ne kafiqa .Je mundue edhe mua te me mashtron,por kote e ke pasur ore peder qe tu ka shtrembue edhe goja.Po çfare shqipe ti shkruan more qeni serbise,qe te gjithe akademiket shqiptar jane shkollue ne beograd e ku tjeter more qeni i serbise?
Reply · Like · Unfollow Post · 5 seconds ago

Omer Shqipëria · Fakulteti Ekonomik (USHT)
Kërkon zagari nga unë Omeri të mos flasë mua më quan se jam Avdi Ibrahimi, e thotë le të flet vetë Avdiu, po me dhjetra faqe ka shkruar Avdiu dhe të ka demaskuar për rrenat e shpifjet tua, Avdiu është intelektual, është atdhetar i mirëfillt dhe nuk merret me pallavrat tua, me shpifjet e rrenat tua......shiko çfarë ke shkruar o zagar për gjuhën ton shqipen e bukur të Naim Frashërit, që thotë se gjuha shqipe është gjuhë e Perëndisë.

kurse ti Haxhi zagari thua se "çfare shqipe mor kur kjo qe folim sot eshte me fshie birucen," ehe more gabel po a thuhet kjo fjale bre të vraftë Zoti eh pis.

"Sujet: Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe Lun 26 Juin - 21:29 date: 30/04/2006
Kuku a po e shihni maroni vetes ore shqiptar te zi qefa,here ka lind ne Kruje skenderbe,here ne Prizren here ne Oher shikoni sa e nohin historin shipovecat,!Mburunu ore te mjer mburunu edhe ndoni dite edhe Rankovoqin kini me ba shqiptar!Veq bani ishalla ju del shqiptar per secilin njeri qe flet vetem pakes shqip,por çfare shqipe mor kur kjo qe folim sot eshte me fshie birucen,qe ska lidhje me gjuhen e ARBERIT,sikur serbishtja nga anglishtja! "
Reply · Like · 12 hours ago

Omer Shqipëria · Fakulteti Ekonomik (USHT)
Ani zagari kense paska folur me OKB,po këtij zagari nuk i ka fol askush nga të afërmit dhe nuk e ka pranuar asnjë shqiptar për shok tani rren e thot se paska folur me nje te OKB, heee rren e rrene E haxhi Kucit......

"minatori Haxhi l. Kuqi thotë: ne forumin e tij "Diskutime antishqiptare"
26 Qershor 2006 @ 8:10 am
Me kane thene te OKB-es se çfare populli jeni shqiptaret nuk po mujna me ju kuptue?çka eshte me juve nje me u vra nga shqiptaret,mulne ne kange me qit,po na shkoni ne nerva!Dhe me thane neve sa ushtar na vriten neper fronte per bythat e juaja e popujve te tjere me nis e mi qit neper kange,duhet mu tranue,me tha se duhet me luftue i tere populli e jo me marr rrugen e me ik nga atedheu,vdis e lufto me çka ke ne dore sepse edhe ai qe done me te akupue ka bythe siq keni ju!Ky gjeneral amerikan eshte Fizel,dhe nje Turk,Aksay polic i larte nderkombetar per verifikimin e luftes ne rajon,se çfare lufte eshte ka zhvillohet!"
Reply · Like · 12 hours ago

Omer Shqipëria · Fakulteti Ekonomik (USHT)
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 8:10 am
Me kane thene te OKB-es se çfare populli jeni shqiptaret nuk po mujna me ju kuptue?çka eshte me juve nje me u vra nga shqiptaret,mulne ne kange me qit,po na shkoni ne nerva!Dhe me thane neve sa ushtar na vriten neper fronte per bythat e juaja e popujve te tjere me nis e mi qit neper kange,duhet mu tranue,me tha se duhet me luftue i tere populli e jo me marr rrugen e me ik nga atedheu,vdis e lufto me çka ke ne dore sepse edhe ai qe done me te akupue ka bythe siq keni ju!Ky gjeneral amerikan eshte Fizel,dhe nje Turk,Aksay polic i larte nderkombetar per verifikimin e luftes ne rajon,se çfare lufte eshte ka zhvillohet!
Reply · Like · 12 hours ago

Omer Shqipëria · Fakulteti Ekonomik (USHT)

Ani zagari kense paska folur me OKB,po këtij zagari nuk i ka fol askush nga të afërmit dhe nuk e ka pranuar asnjë shqiptar për shok tani rren e thot se paska folur me nje te OKB, heee rren e rrene E haxhi Kucit......

"minatori Haxhi l. Kuqi thotë: ne forumin e tij "Diskutime antishqiptare"
26 Qershor 2006 @ 8:10 am
Me kane thene te OKB-es se çfare populli jeni shqiptaret nuk po mujna me ju kuptue?çka eshte me juve nje me u vra nga shqiptaret,mulne ne kange me qit,po na shkoni ne nerva!Dhe me thane neve sa ushtar na vriten neper fronte per bythat e juaja e popujve te tjere me nis e mi qit neper kange,duhet mu tranue,me tha se duhet me luftue i tere populli e jo me marr rrugen e me ik nga atedheu,vdis e lufto me çka ke ne dore sepse edhe ai qe done me te akupue ka bythe siq keni ju!Ky gjeneral amerikan eshte Fizel,dhe nje Turk,Aksay polic i larte nderkombetar per verifikimin e luftes ne rajon,se çfare lufte eshte ka zhvillohet!"
Reply · Like · 12 hours ago

Omer Shqipëria · Fakulteti Ekonomik (USHT)
RROFTE SHQIPERIA!
RROFTE HEROI YNE KOMBETAR GJERGJ KASTRIOTI SKËNDERBEU!

LE TË PËLCASË SMIRZIU SHPIFËSI I ÇMENDURI HAXHI KUCKA.....

SHIKONI ÇFARË SHKRUAN KY MANJAK PËR SHQIPTARIN DHE HEROIN TON3 KOMBËTA R SKËNDERBEUN, NDRESA E LAVDëRON SERBIN E RUSIN..........

Sujet: Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe Lun 26 Juin - 21:29
________________________________________
Fole e rruuuuuje veze,nisoje eshte per shqiptar,sepse si magari si shquptari dallim fare nuk kan ne koke
Serbija eshte zemra e shqipeve sepse edhe flamurin e kena sikur ata bile pa dallim edhe nga Rusija
Edhe skenderbeu po del serb nana Voisllava serbe,baba Gjoni,por ma mire po ua dokumentoje
Reply · Like · Yesterday at 1:16pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj,çfare te keqe ka ne kete poezin time ?Fishta ka thene;Le ta din tere bota mbare se prej sodit Fishta nuk eshte ma shqiptar.Mos u merr ti me mua,mos i merr flliqesirat e Avdi Ibrahimit.Avdi Ibrahimi nuk paraqitet si Avdiu,por si Omeri.Ky qen le te me pergjigjet ne pyetje qe ia parashtroi.Ky le te me pergjigjet se a eshte e vertete se ne uçk eshte kyq me 12 qershor te vitit 1999 ?Pastaj mundemi te bejme dialognese deshiron,por ky nuk ka burreri fare ne shpirtin e tij te tradhetarit.
Reply · Like · Yesterday at 12:16pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Udba Jugosllave Haxhi Kuqi Video MP3 Online ...
musikadisco.com/.../ver/udba-jugosllave-haxhi-kuqi...
Diese Seite übersetzen
Viendo el video Udba Jugosllave Haxhi Kuqi en formato de youtube -
Ja fakti,se si qeni i zi i Arkanit, ka marrur ne qafe shumë djem e vajza shqiptare
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
Reply · 3 · Like · Yesterday at 2:52am

Omer Shqipëria · Fakulteti Ekonomik (USHT)
Rrroftë Shqipëria!
Le të pëlcasë rrenc Haxhia ashkalija........

Omer Shipëria jam o manjak.... Nuk jam as Reshat Patrioti nga Zhuri e as Avdi Ibrahimi trimi nga Mushtishti, po jam Omer Shqipëria që të urrej prë të gjitha qe ke thene e ke shkruar kundër SHQIPTARISE e nese je ne AKSH kuku per AKSH se çfarë antishqiptari paska mbrenda, po me siguri ata po te afrojne afer vetes për me ta tregu ka perondon dielli ty o shpifës e rrenacak i ndyrë....
Reply · Like · March 9 at 4:56am

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Udba Jugosllave Haxhi Kuqi Video MP3 Online ...
musikadisco.com/.../ver/udba-jugosllave-haxhi-kuqi...
Diese Seite übersetzen
Viendo el video Udba Jugosllave Haxhi Kuqi en formato de youtube -
Reply · Like · Yesterday at 2:50am

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Ja fakti,se si qeni i zi i Arkanit, ka marrur ne qafe shumë djem e vajza shqiptare
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
Reply · Like · Yesterday at 2:51am

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Ja fakti,se si qeni i zi i Arkanit, ka marrur ne qafe shumë djem e vajza shqiptare
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
Reply · Like · Yesterday at 2:52am

Omer Shqipëria · Fakulteti Ekonomik (USHT)
Rrroftë Shqipëria!
Le të pëlcasë rrenc Haxhia ashkalija........

Omer shipëri jam o manjak.... Nuk jam as Reshat Patrioti nga Zhuri e as Avdi Ibrahimi trimi nga Mushtishti, po jam Omer Shqipëria që të urrej pë të gjitha qe ke thene e ke shkruar kundër SHQIPTARISE e nese je ne AKSH kuku per AKSH se çfarë antishqiptari paska mbrenda, po me siguri ata po te afrojne afer vetes për me ta tregu ka perondon dielli ty o shpifës e rrenacak i ndyrë....
Reply · Like · March 9 at 4:54am

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Ja fakti,se si qeni i zi i Arkanit, ka marrur ne qafe shumë djem e vajza shqiptare
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
Reply · Like · Yesterday at 2:52am

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Po ku thash se je Reshati nga zhuri e ma rrofsh leshin ne mengjez,o Avdi qeni,fjalorthin tend e njeh me çfaredo emertimi qe te me paraqitesh.Ti nuk ke hordhe te paraqitesh ne mejdan ku zihet persheshi.
Reply · Like · 2 seconds ago

Omer Shqipëria · Fakulteti Ekonomik (USHT)
Rroftë Shqiptaria!
Rroftë Populli Shqiptar!

Le të pëlcasë rrenci, shpifësi, smirëziu, lapanxhozi, manjaku Haxhi Kuçi.....

Mos rrej zagar i Serbisë, se para disa vitesh vetë Unë Omer Shqipëria kam qenë në Tiranë kur është formuar "Shqipëria Natyrale" e Koço Danajt ,ku e kemi takuar Gafurr Adilin , aty ka qenë Faridin Tafallari, Aziz Morina dhe Avdi Ibrahimi, të cilit Gafurri i ka kërkuar falje për të gjitha gabimet që ka bërë ndaj Avdiut.

Po ti po shifet se je lahper e manjak i zi, po eehe shtinës i madhe qe besa, e po mundohesh me impliku shum emra shqiptar të vërtetë, për me i ngatrru mes vete, prandaj ti dhe ata që të kanë dhënë këtë detyr nga Serbia, kurrë nuk mundeni me i nda e përqa shqiptarin.

Andaj ke mebet si qyqja vetëm, të gjithë ata që të njohin dhe kanë lexuar mesazhet tua raciste tani të urrejnë, të përbuzin, kemi pyetur fqinjet tu ne Suharekë Kuçët e Gashët të cilët janë respektuar në Suharekë, por që thonë mos na e përmendni emrin e Haxhi pisit, se shtepia e tij ka qene qerdhe e shkijeve.... .....bile ata flasin edhe për moralin e keq qe keni patur ju meshskijet e zoti të marroft e faqe zi.
Reply · Like · March 9 at 4:00am

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Ja fakti,se si qeni i zi i Arkanit, ka marrur ne qafe shumë djem e vajza shqiptare
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
Reply · Like · Yesterday at 2:53am

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Mua me nevoiten keta emra se me kane ke qen tek Gafurr Adili ,pse me ka shkrue per historikun tend te flliqet?Kush eshte bektesh e kuptone tani se te djege zuza jyte.Ketu po zihesh ne mat pozicion.A te kujtohet kur Shasivar Gashin e bere pyetje se nga kush je frymezue qe te shkruan poezi?A te tha se poezit e Haxhi Kuçit me kane nxitur qe te shkruaj,a i fryre hundeve ?Ti je nje hipokrit qe te verteten nuk e pranone edhe ateherit kur te hyne thika ne fyte ?Reshat qeni qiti me rend udbashet e mos i shkurto ne pjese pjese se udbash e ke bere edhe kusheririn tend Ridvanin,Behadin Allaqin e shume atdhetar si dhe mua.Por vetem vazhdo se ne rruge te mire je!Dhendrrin tend e ke harrue Mehe Uken me qite ne listen e udbasheve me njofken Moravac,dhe motren tende me njofken zjarri me nr rendor 56 Resmije Badallen.Ti cili numer rendor je,?Avdi Ibrahimi ne cilin nr rendor eshte?Udbashllakun e juaj mundoheni tja venoni atdhetareve,por kote e keni.Mirru me Bahtir Hamzen se ju meson ma shume.Nahit Hasani nese ka qen themelues i pare i uçk es,si ke e mundur qe te masakrohen te pafajshmit ne burgun e dubraves e themeluesi i uçkes te shpeton i gjalle?Prralla mos na tregoni ketu more udbasha te serbise ?
Reply · Like · Edited · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Ramadan Muja me tha se me dhune e ke detyruar qe te vjen ne dasmen tende.More dilingji.Edhe Avdiu po njesoj u ka tregue disa shokeve te mi.Kurr Ramadan Muja nuk ka mundesi qe ty te adhuron me shume se mua,sepse ne vend te Ramadanit mua ne gjakove policet serb me kane rrohur.Ne kaset e kam inqizimin qe e pranone vete me gojen e vete Ramadan Muja.Ndoshta e kam detyrue me dhune qe ta pranone nje te vertete,siq thuani me Qosjen,kinse e kam detyrue me dhune me pranue çka me ka be ne vitin 1996 ?
Reply · Like · 2 seconds ago

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Dialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen Empty Re: Dialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen

Message  Perparimi Mer 12 Mar - 5:23

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Haxhi Kuçi Dy oficere turq qe kane banuar tek ti me qira do te publikohen se cka kane bere sallamadi tek ty, qe e tere Theranda po flasin
Reply · Like · March 10 at 10:32am

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Dialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen Empty Re: Dialog me Reshat Badallen jo te duhur,se sdon ky qen

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum