Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Dialog Haxhi Kuçi me Reshat Budallen

 :: sport

Aller en bas

Dialog Haxhi Kuçi me Reshat Budallen Empty Dialog Haxhi Kuçi me Reshat Budallen

Message  Perparimi Mar 11 Fév - 16:25

http://www.infokosova.net/2013-04-04-19-21-26/opinion/item/264-leter-e-hapur-nazim-bllaces-vrases-me-pagese.html?fb_comment_id=fbc_500027256755203_3702043_568625403228721#f4ec44b7c

50 comments

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
O qeni shkines fole me fakte,ore udbash,ske faje ti faje ka populli qe nuk ta jep hakun.Kush dhe cili nga ne dy ka bashkpunue me udben e shkive ja qifshin familjen tane shqiptaret ne lule te trandafilit..https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg
Reply · Like · Unfollow Post · 26 January at 02:50

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
LEXONI TANI NGA RESHAT BADALLAJ, KLIKONI NE: www.diplomacia.dk

Me mirenohje, Juaji, R
PËRSE NUK BURGOSET QENI SERBIAN, MEHMET LOCI?!!!

Ditë më parë, në KTV,televisionin e Sorrosit, biri i nje langua puashtu serbian, Adriatik Kelmendi i kishte ftuar ne emisionin e tij "Rubikon", tre ish-udbashët më gjakpirës, shqipfolësi, Adriatik Kelmendi,i ndersyer nga familja e tij,sepse babai i tij ishte pr...Mehr anzeigen
11Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Dir, Jeton Badali, Besim Berisha, Ibrahim Ibo Sherifi und 8 anderen gefällt das.
2 weitere Kommentare anzeigen

Mirtuel Jamem je i pa zavendesushem >R--B<
vor 3 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 3

Herolind Morina Gjyshi im ndjese past thoshte gjithnje. Ne dy vende mbas lufte nuk ka fitu krahu i luftes (e kam fjale n per zgjedhjet) ne Ukraine dhe ne Kosove. Pas luftes u rehabilituan nga pushteti i asaj kohe( pak a shume i njejte por me shkronja te ndryshme). P...Mehr anzeigen
vor 3 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1

Besim Berisha Ligji kunder tradhtarëve nuk aprovohet sepse shume kuvendarë ather do duhej te dënonin veten e tyre!
vor 3 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1

Ibrahim Avdyli O qeni qenin se han o z Reshat, ku mi burgos kur shum jan të perrlyr në ket skandall, enuk po guxoj me kap njeri tjetrin se shkjn shum.
vor 2 Stunden · Gefällt mir
Reply · Like · 5 February at 23:07

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
LEXONI TANI NGA RESHAT BADALLAJ, KLIKONI NE: www.diplomacia.dk

Me mirenohje, Juaji, R
PËRSE NUK BURGOSET QENI SERBIAN, MEHMET LOCI?!!!

Ditë më parë, në KTV,televisionin e Sorrosit, biri i nje langua puashtu serbian, Adriatik Kelmendi i kishte ftuar ne emisionin e tij "Rubikon", tre ish-udbashët më gjakpirës, shqipfolësi, Adriatik Kelmendi,i ndersyer nga familja e tij,sepse babai i tij ishte pr...Mehr anzeigen
11Gefällt mir nicht mehr · · Hervorheben · Teilen
Dir, Jeton Badali, Besim Berisha, Ibrahim Ibo Sherifi und 8 anderen gefällt das.
2 weitere Kommentare anzeigen

Mirtuel Jamem je i pa zavendesushem >R--B<
vor 3 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 3

Herolind Morina Gjyshi im ndjese past thoshte gjithnje. Ne dy vende mbas lufte nuk ka fitu krahu i luftes (e kam fjale n per zgjedhjet) ne Ukraine dhe ne Kosove. Pas luftes u...See more
Reply · Like · 5 February at 23:07

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Isuf Bytyçi Po me dhimsesh Reshat i nderuar, qe po e humb kohen me Haxhi pisin. Çka te ndjehet njeriu, ashtu edhe eshte, Haxhiu, paska deklaruar se eshte ashkali, prandaj, duhet te pajtohemi me te. Ashkali eshte, sepse ndjehet ashkali.
vor 5 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1
Reply · Like · 7 February at 04:15

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
O qeni i serbise,ti e lavderon aq shume Avdi Ibrahimin,kinse krismat e pushkes se Avdiut e çliruan kosoven,dhe kinse shkines ja paskan dridhur femiun ne bark dhe e paska debue forcen serbe per serbi.Por si ka mundesi pushka e Avdi Ibrahimit me kercite,kur Avdi qeni ,mesuesi yt ne uçk eshte inkuadrue mbas çlirimit te kosoves ,me daten 12 QERSHOR te vitit 1999,dhe pse ne mirenjohje nuk ja shkruajne prej kurit e gjere kur eshte inkuadrue ne lufte?Shpifjet e juaja ju dolen per lendine,na rrofshit prapanicen ti Reshati shkines bashk me Avdi Ibrahimin qe ka punue ne mbrojtjen popullore te jugosllavise ne Therande..Per kete duhet te deshmoj;Fatmire Lima,Mesuesi nga Deberdelani.Balaj,BajramBekteshi,X.Sh.,N.K.,S.K.,F.K.,A.K.M.K.,keto inciale jane sekrete te cilet kane qene ushtar te Limes. Fatmir Limen nuk e fajsoje,sepse tjeret e kane nxite qe mos te me marri ne uçk.Fatmiri mua nuk me ka njohur se kush jam,as une ate nuk e kam njohur fare..Kam mesazhe,nga keta se kush qendrone prapa skenave makabe.Ha mute sa te deshirone ,se kerkushi nuk ta ndalone kete xeje.Ta dhefsha shkollen e shkive,ore karapidik.Ti pshurresha edhe varret e te pareve qe pasket qen shkavella.Tpufff ftyren ta dhefshin qent e Arkanit,e Milloshit.Ti ja kalon Arkanit e Milloshit.A ja ke mesue kete shpiunllak edhe femive ?Mesoji se jetojne mire nga kjo,sepse e hane shqiptari tradhetin.Ore qen a po thua ke ba padi penale kundra meje bashk me Avdi Ibrahimin?Ku e ke nanen shkine qe te ma dergon interpolin e Hages apo te shtetit te Kosoves.Ore qen,qe tri dite te kam padite ne gjygjin e Hages.Dhe ata ma beren,a ka ndonje familje shqiptare qe nuk e akuzon dike pa fakte.Me thane;Ne jemi duke e pergjue kete njeri dhe Avdiun,kemi bere pyetje ne Kosove dhe prokurori nga Kosova na ka thene se ky i shpifet çdo njeriut kur i ipet mundesia.E kam te inqizuar dhe do e qesi ne jou tybe.TI Reshat qeni dhe Avdi Ibrahimi me keto shpifje sherr ke per ti bere shqiptarise.

Ja popull i dashur nr e telefonit te Hages,kujt i kam bere keq,kane e kam dhunue nga motrat shqiptare,cilen femer shqiptare e kam prere ne barke me Arkanin e Reshatit dhe paskna bere kushte se a e ka djale apo vajze ne bark,kane e kam masakrue nga shqiptaret urdheroni dhe paraqitnemi ne prokurin e Hages,dhe jam ne gjendje te ballafaqohem me drejtesin se ky qen me ka lodhur ne shpirt.Por edhe keto gazeta qe ja botojne ketyre artikujt pa argumente do te ndeshkohen me ane te ligjit nderkombetar.

Zyra e prokurorit te Hages;00317051872
Ne gjuhen serbo kroate dhe ate qe kerkoni ne gjuhen shqipe eshte ky numer i telefonit
0031705158518.

........Por iu kisha lutur te gjitheve qe keni argumente per çdo kriminel ta lajmroni ne gjygjin e Hages.Nese frigoheni nga e verteta me tregue,e paqit vetem ne qafe dhe pasardheseve keni per tja lane sherrin gjere ne Deme Baba Deme.Dhe mos ikni nga atedheu pastaj e me thene spo kemi buke me ngrere nga keta mjeshter te etiketimeve.
Reply · Like · Unfollow Post · 26 January at 03:42

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Çka tha Radivoje Çoloviçi për UDB-ashët ?
*Rrustem Ramosaj nga Cerabregu i Ulët i Deçanit, ishte komandant i milicisë serbiane në Zhur dhe për vrasjen e tre kushërinjve të mi dhe burgosjen e grupit tim u dekorua nga Jovici me Medaljen për trimëri.

*Çaloviçi, lavdëroi edhe spiunët ku bënte pjesë edhe langoi Haxhi Latif Kuçi, për spiunllëqet gjatë demonstratave të vitit 1981.
Ky spiun i qenit Latif Dulla, në lokalet e UDB-ës, me doli dëshmitar, që unë isha pjesëmarrës aktiv i demonstratave.
Haxhi Latif Kuçi, nuk pushoi kurrë së vepruari kundër kombit tonë, para luftës voziti nëpër fshatara te Kosovës, Arkanin, ku me vone u bë kasaphana...

Burrat më të fortë të kombit me kohë e kishin nisur vallen e lirisë për të çliruar njëherë e përgjithmonë nga thonjtë e përgjakshëm të hordhive çetnikoserbiane të krajlive më të tmershem, d...See more
Reply · 4 · Unlike · 28 January at 11:12
View 15 more

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg
Reply · Like · Unfollow Post · 26 January at 02:41

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
img]https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg[/img

Ta shkerdhefte Haxhi Lata gojen ore qeni i Arkanit o Reshat shpiuni.Ti e lavderon Bllacen qe e paska vrare Ibush Klokoqin dhe Selim Broshen,po sepse po te denohej para popullit,do te kishe dale edhe ti qen biri i shkines..O qeni shkines,Blaca ta rraste ne goje e ti peshurrt ato mustaqe te Stalinit.O peder,,ore dardalec,ore majmun.Ore qen dhenrri yt eshte lirue nga burgu me vra Adem Jasharin..O qeni i serbise tye po te djege zuza ,.Mehe Uka eshte lirue mi zane organizatoret e uçk,,sidomos ne mledhjen qe eshte mbajtur ne Zajas,,Mehe Uka eshte lirue nga burgu me pergjue Adem Jasharin.Ti ke gishte ne komplotin e rrethimit te ndjerit dhe familjareve te heroit Adem Jasharit.Gjygji i HAGES e ka leshue kete deklarat te eprorit tend dhe te dhendrrit tend Mehe Ukes.
Reply · Like · Unfollow Post · Edited · 26 January at 02:40

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj
Keto emra derr i ke marr nga Bahtir Hamzai,ma teper nuk ke vlere se ky berllog qe ka çnjerezue vazen e vete ne zvicerr.Sa per qe me kane thene Akademiket serb qe vetem nje dite te na largojne nderkombetaret nga Kosova nuk ka kush ma qe na shtine tju behemi gjandar shqiptareve ma mire na befshin,sepse shpiunat shqiptar,na ka lodh koqet.Ty dhe Avdi Ibraim spiunit ju dhimset serbia se pa serbi nuk keni jete.More kopuk Reshati;Ti ju ke kercnue me vdekje edhe zotriut ,kryeredaktorit te alba radios Kadri Ismailit.Ti siq deklarone edhe atdhetari nga Ilirida Hisni Ismaili ke intervenue edhe ne organet maqedonase bashk me Ali Ahmetin qe ti bejne atentat.Ti ke kercnue edhe stafin e zerit te mitrovices qe Hisniun mos ta lene ne intervista.Cili nga ne dy po dalim si bashkpuntor i Arkanit ?
Reply · Like · Edited · 28 January at 13:15
View 1 more

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
img]https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg[/img

Ta shkerdhefte Haxhi Lata gojen ore qeni i Arkanit o Rshat shpiuni.Ti e lavderon Bllacen qe e paska vrare Ibush Klokoqin dhe Selim Broshen,po sepse po te denohej para popullit,do te kishe dale edhe ti qen biri i shkines..O qeni shkines,Blaca ta rraste ne goje e ti peshurrt ato mustaqe te Stalinit.O peder,,ore dardalec,ore majmun.Ore qen dhenrri yt eshte lirue nga burgu me vra Adem Jasharin..O qeni i serbise tye po te djege zuza ,.Mehe Uka eshte lirue mi zane organizatoret e uçk,,sidomos ne mledhjen qe eshte mbajtur ne Zajas,,Mehe Uka eshte lirue nga burgu me pergjue Adem Jasharin.Ti ke gishte ne komplotin e rrethimit te ndjerit dhe familjareve te heroit Adem Jasharit.Gjygji i HAGES e ka leshue kete deklarat te eprorit tend dhe te dhendrrit tend Mehe Ukes.
Reply · Like · Unfollow Post · 26 January at 02:39

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Nga lista e gjatë ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF...See more
Reply · Like · Unfollow Post · 2 sec
Reply · 3 · Like · Follow Post · 27 January at 22:02

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Urtia popullore thot: "Mos e vet se të tregon vetë". Ja çka shkruan Haxhi Kuçi për veten e tij me datë 15 qershor 2006.viti. në "diskutime shqiptare"tema: Historia e Haxhi Kuçit (Krasniçit) pyet për plagos e Fe. Haxhiu thotë:"Serbet me 1996 Haxhiut i paskan thene se nese njëherë na shkoqin keta nërkombëtarët nga kosova mor veq nje dite,nese munden ma me na shtie e me ju ba gjandar te shqiptareve nanen na kajshin,kete ma kan thene pese akademik serb te beogradit".
Pra ai Haxhiu paska patur lidhje edhe me akademik të Beogradit...Po kjo nuk ju duket e mjaftueshme për ta kuptuar se kush është Haxhiu...
Dhe ai vazhdon të thotë:" Këtë Haxhiu thot ma ka thene edhe Arkani në mars të 1998,ku disa shok e kishin shtie qe ta qoj nga Suhareka ne ni fshat të Gjilanit ne Kosovë a e di mir se cili qen bir qeni ma ka shtie,(Aludon në Ukë Bytyçin),Haxhiu vazhdon rrugës thot me pat thënë: çka ***** po lypin shqiptaret? Eh! Haxhiu kinse ja paska ftof Arkanit...etj"…
Ja Haxhiu e vozit dhe debaton lirshem me kriminelin Arkan nëpër Kosovë në kohë lufte dhe ankohet pse UÇK-ja se ka pranuar në luft të gjorin Haxhi.Po ky Haxhiu pastaj arratiset nga Kosova nga frika se mos po e vrasin Komandantat e UÇK-së...Po pse tan kjo frik e Haxhiut ndaj UÇK-së...Së pari ai arratiset me familje në Gjermani por edhe atje nuk ishte i qet i dukej se edhe atje ka komandanta të UÇK-së...Merr arratin dhe shkon në Francë.
Dhe ja çka thot Haxhiu për veten e tij:"...ja msyna per ne france, por duke ndërruar identitetin dhe kombesin ne vend te shqiptar ne ate ashkali...".
Pra çfarë patriotizmi shqiptar pret nga njeriu që ndërron identitetin. Këto nuk ju duken të mjaftueshme për ta kuptuar se çfarë në të vërtet është Haxhi Kuçi - Ashkaliu, për atë ai shan e fyen në forume me gjuhen e gabelit. Duke ditur mentalitetin e Haxhiut ka plot 13 vite nuk jam par e dëgjuar me te. Me vjen të vjellë për pak kohë sa e kam njohur Haxhi thash e themaxhiun.
Reply · 2 · Like · Unfollow Post · 27 January at 21:42

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Nga lista e gjatë ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF...See more...See more
Reply · Like · 28 January at 11:23

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit...See more
Reply · Like · 28 January at 11:26

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat;po ta kishe hek Bahtir Hamzain,ndoshta te kishin besue njerezit e ligeshte,por ja ku i ke qite ti vete ne kete forum dhe vete po nxihesh keq.Ja argumentet;http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662
Reply · Like · 28 January at 14:53
View 2 more

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRÈS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Reply · 1 · Like · Follow Post · 27 January at 21:58

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
SPIUNI I UDBËS SERBE

Nga lista e gjatë ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRÈS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Haxhi KUÇI, si spiun i UDB-ës
ÇKA THOTË HAXHI SPIUNI PËR SHQIPTARET DHE SI I FYEN SHUMË RËNDË? (ORIGJINALE)

profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift *****!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete çenka çudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte ***** tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift ***** i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere çdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
çka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,
Keshtu behet polemika me fakte dhe deshmi te pakontestueshme, e jo me sharje,shpifje e rrena, me kulturë gabelesh. Qellimisht e vura per në fund ketë BAKLLAVA. Kam thenë se kam lexuar nje gazetar Amerikan, ku thoshte: KUR TE BENI POLEMIKË DUHET TË KENI FAKTE DHE NE FU
Reply · Like · Unfollow Post · 27 January at 21:36

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Ja tradhetin tende si ta zbuloje ore koke kungulli.
Reply · Like · 28 January at 13:57

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Ja nga nje gabel qe ti ka dergue emrat,pra nga Bahtir Hamzuqi haha

• Zeri amerikes
Message flagged
Friday, August 10, 2012 2:26 AM
[Attachment(s) from bahtir hamza included below]
YUGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH1920-1999

UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN

1. ADEMI IZET ALJI 12.07.1947. PESTOVE VUCITARENS
2. MAZICI HAJRIZ KOSOVSKA MITROVICA
3. AHMETI BAJRAM JUP. 15.11.1958.SAMIR VITINA
4. KASTRATI ISMET CHEF GJILAN
5. ALACI MURTEZAN BEHAJDIN.07.04.1963. PREZREN
6. RAMADANI ZIJADIN SHEF PRIZREN
7. ALIJAJ SELMAN JASHAR 28.12.1949. KOVRAGE ISTOK PEC
8. ALITI AMDI DZEVAT 08.12.1961.BALABAN PRISHTINA
9. AJAZI NAUSF LJUTFI CHEF
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
11. ARAPI MILJAIM DZEMAILJ 01.03.1956.GORNJA SLATINA VITINA
12. BUNJAKU ISA CHEF
13. ARIFAJ HAMDIJAJ MALIC. 1952. PECANE SUVA REKA
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA ,serbet ua paskan dhene keto emra se Haxhiu kurr nuk shkruan serbishte.
Hajde galluta serbe hajde shkruaj me udben e serbise shkruaj se kurr nuk ju kemi friken juve udbasha te shkinave.

Shenim i plotësuar:Nga Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimi si njerez te udbes serbe.
(Haxhi (Latif) Kuçi (Krasniqi),nga Suhareka,ku edhe ka vendbanimin në Rr.”Nëna Tereze”,pa nr.i lindur më 18.08.1955, bir i fshatarit Latif (Ismajl) Krasniqi,(Kuçi)nga Janqishta komuna e Malishevës dhe Naxhije Sylaj nga fshati Sllapuzhan komuna e Suharekës.Gjat kohs së luftës ka ikur fillimish në Gjermani,pastaj ka ikur në Francë ku e ka nderruar identitetin në ashkali.)ky person provokan ofendon dhe shpif mbar kombin shqiptar është demaskuar publikisht nga Reshat Badallaj,Avdi Ibrahimi,e shum të tjerë.Ky nëpër forume përdor lloj lloj emrash duke i keqpërdorue ata për qellime të veta destruktive dhe antishqiptare.Në portalin Informativ Bashkimi Kombëtar ka disa pseudonime si përparmi,arbëri.fr,Haxhi Kuçi që është emri i vërtet i tij dhe së fundmi ka nofkën në këtë portal si sheqet,gjiti,detektivi e emra tjerë që më kohë do ti demaskojmë.Ky person është duke u përgjuar nga CIA-FBI e sherbime tjera antiserbe dhe antiruse.Qysh eshte e mundur edhe sigurimi rus e ai serb dhe amerikan e pergjoin Haxhi Kuçin ?Haxhi Latif Kuçi ua ka zbulue te zezat e juaja o Reshat zagar Badallajs dhe Avdi Ibrahimit,dhe klikes suaj.Keto shenime per Haxhiun i ke marr nga Avdi zagar serbi Ibrahimi o Reshat Badallaj.JU jeni demaskue nga Haxhiu me ka krejte.Haxhiu nuk eshte kundra tere kombit shqiptar,pos kundra kompanise tradhetareve shqiptar.Dhe luftes tradhetare.A u betuat zagar serbi qe jeni armatosur per ti bashkue trojet shqiptare ?Ku e late veriun e kosoves ?Ku i late shqiptaret e Lugines se Presheves ?Ku nen meshiren e kujt i late shqiptaret e maqedonise ore udbash Reshat Badallaj e udbash Avdi Ibrahimi ?
15. ARIFI MYRTA ELEZ 01.04.1919. BATUSHA DJAKOVICA
16. SAHATCIU SEJFULAH CHEF DJAKOVICA
17. ARIFI SULA IDRIZ 09.04.1949.UGLJARE GNJILANE
18. KASTRATI ISMET CHEF
19. AVDULAHI SHIP ELVER 19.11.1955.SHURLANE GNJILANE
20. AVDULHI MUSA ZAHIDE 04.05.1956. MALISHEVO GNJILANE
21. AVDULAHU HASIPA SAMI 15.04.1960. SHURLANE GNJILANE
22. AVDJLI SHIQERI NAZIF 11.05.1955.PLESHINA UROSHEVAC
23. SHERIFI NEZIR 13.03.1964.GORNJA SLATINA VITINA
24. ZEKOLLI QAMIL BINCA VITINA
25. ZAPLLUZHA ADEM 1943 PRIZREN
26. AZEMI MUSLI MUSTAFA 28.12.1946. UGLJARE GNJILANE
..............................................................................
Ka edhe tjera shkrime,por nuk mi boton te gjitha
Reply · Like · 28 January at 13:59

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
A e sheh qe te zuna more kungullor,more qe i ke hy nje punes qe nuk te perket tye te mirresh me atdhetarizmin tim.Sherdheja rroten e sames Avdiut se sherrin ke per tja pare,dhe mos ju kercno shokeve si Kadri Ismailit e Hisni Ismailit me likvidime,dhe mos interveno ne organet sllavomaqedonase qe tju benin atetntate,e zoti te mallkofte ty ,Avdi Ibrahimin dhe Bahtir Hamzuqin.Bahtir Hamzuqi i ka heke jou tybin tim,por une e kam fotokopjue dhe po ja ruaj per kujtim qe le ta shofin Podujevasit e suharekasit a jane te verteta,siq po ti grumbulloj edhe shkrimet e tua dhe te Avdi qenit qe ma paska ngere buken me tradheti
Reply · Like · 28 January at 14:05
View 1 more

Reshat Badallaj · Top commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Nga lista e gjatë ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRÈS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Haxhi KUÇI, si spiun i UDB-ës
ÇKA THOTË HAXHI SPIUNI PËR SHQIPTARET DHE SI I FYEN SHUMË RËNDË? (ORIGJINALE)

profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift *****!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete çenka çudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte ***** tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift ***** i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere çdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
çka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,
Keshtu behet polemika me fakte dhe deshmi te pakontestueshme, e jo me sharje,shpifje e rrena, me kulturë gabelesh. Qellimisht e vura per në fund ketë BAKLLAVA. Kam thenë se kam lexuar nje gazetar Amerikan, ku thoshte: KUR TE BENI POLEMIKË DUHET TË KENI FAKTE DHE NE FU
Reply · Like · Unfollow Post · 27 January at 21:59

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
A ta nxura edhe genjeshtren tende ore i poshter kur i kendojshe Avdi Ibrahimit,kinse krismat e pushkes se Avdiut ja tremben femiun ne bark shkines dhe shkina bashk me qetniket iken per serb.A kam thene se Avdiu nuk eshte kane ne lufte gjere mbas vitit 1998.Dhe atdhetari,qe ju e keni shkelur si mua,u be shok dhe miku im dhe me tregoj se Avdi Ibrahimi eshte inkuadrue mbas çlirimit te kosoves siq po thojne shqiptaret.Pra ne uçk Avdiu dhelpera jote eshte kyq ne shqiperi me daten 12 QERSHOR te vitit 1999.E sheh ore Reshat,a me ke shti ta flliqi edhe gojen.Por me fejet e tua qe te ka shti Avdiu,se ai e din qe per mua nuk ka sa qimja e bythes sate diçka per te thene,se kurr keq si kam bere,pos e kam mbajte si quranin.Dhe ky eshte munue te me shtine fellutave,por se kam ngrere se e kam paramendue se ky vetem pakes me pase me tu kap te bene te luan nga mendet.Shoku juaj,tani miku im, nje fjale ma ka thene dhe ma ka lendue shpirtin me keto fjale;Haxhi te lutem ndalni keto shpifje ndaje njeri tjetrit,por une nuk i shpifem dikujt pa argumente.A tyyyy Avdiu dhe Bahtiri ju ka mashtrue te hyni ne loje,me krijimin e dokumenteve fallco.Se po ta leshone serbia apo kush do nje dokument,palla sdo ma kishte hanger.Nese te kisha qen me Arkanin ,sot isha ne qeverin e kosoves e jo te jetoje ne gyrbet qe kurr kete se kam mendue.Po vazhdoi me fjalet e shokut te juaj e mikut tim;Per hater timin dhe per hater te atdheut qe ka sot nevoj mos te perqahemi.Reshat Badallaj ,ndegjo;Shlyji te gjitha shkrimet qe ke shkrue neper te gjitha gazetat qe mu ke shpifur pa nevoje,dhe kerko falje ne publike.Te njejten gje do ta beje edhe une,per hater te shokut te juaj e mikut tim e ne veqanti per hater te ATEDHEUT.Dhe ti perulemi me vendosmeri punes per qeshtjen e se ardhmes.Kjo mvaret nga mendimi juaj,nese ke me te vertete mendjen tek qeshtja e atedheut.Por nese deshironi te vazhdojna me kete ritem,vazhdojm,por me duket qe nuk ja vlen nje gje e tille.Edhe nje here po te them,nese i shlyni te gjitha shkrimet dhe distancohesh,te njekjten gje do te beje edhe une pa hezetim.
Reply · Like · Edited · 28 January at 14:30

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Po pse tani kur ne nje intervist foli Mehmet Loci ju kape si rriqni bullices per bythe.E sidomos kur e permenden Moravacin qe ka lapidar ne beograd dhe ne mitrovice.Po edhe Resmija paska qen ne LPK bile me shifer !Motra tjeter drejtoresh ne kohen e Milloshit tani prape drejtoreshe.Po vetem nje shrllatan nuk ka mundesi me ju kuptue familen e juaj se kush pasket qen ?Poezit e mija çka i kam shkrue,ja vlejne edhe ne te ardhmen,qe ti mbledhi mendet populli dhe mos te binin preh e genjeshtrave tua.Kush ka organizue ne zhur demostrata ne vitin 1989?A na tregove vete se ai qe organizon demostrata eshte udbashi i serbeve .Nuk keni nevoje ti etiketoni njerezit udbasha.Ja ke nise me mua dhe duhet ta qesim gjere ne fund.Trego kur une Haxhi Lata ne cilen date me Arkanin kam dhunue femra shqiptare?A ka emer ajo femer shqiptare ?A ka emer e mbiemer ai shqiptar qe e kam masakrue ?tregoje daten dhe vitin kur i kam masakrue.A me ke shkrue ;Hajde dalim ne pazar haptas flasim?Hajde pra qe e ke rastin ti masim pazaret,se cili nga ne paskemi qen argatet e serbise dhe Arkanit ?I perlyeri mundohet duke sulmue atdhetaret ta mbuloje ftyren e poshter te veten.Shyqyr zotit qe nuk keni as nje argument ndaj meje,sa per qe me shpifeni,shpifni e fabrikoni nga kuzhinat e juaja dhe te beogradit sa te mundeni,se kari seshte ka ma nin,se me qiftat si ju i kam ne grushte.Kurse Avdi Ibrahimi nuk ka luftue e na rrofte bythen bashk me ty.Qe tre % vete deklaron se ja ke dergue Hazer Susurit 500 mi marka.Dhe ke per te dhene me te llogari se ku i keni qeue ato te holla?
Reply

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Dialog Haxhi Kuçi me Reshat Budallen Empty Re: Dialog Haxhi Kuçi me Reshat Budallen

Message  Perparimi Mar 18 Fév - 13:45

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Keto pyetjet e Murat Jasharit drejuar Hashim Thaqit,ma se pari mi ka derguar mua dhe une jam nga ma te paret qe ja kam botue.Kqyr se nese genjej une data qe regjistrohet nuk genjene.Dhe nese kam thene se tane komandantat e uçk es duhet mi lidhe e mi denue,prape jam ai rrakatel qe nuk i bije pishmanit a mendone se une jam me dy ftyra more zagari i shkines ?I di edhe ata komandanta qe kane luftue vertete ,por disave ja beret kurthen e i likviduat e disa jane ende ne jete pa kurrefare te drejtash te jetes si qenje njerezore.Ketu amerika kurve ka faje qe ju ledhatone dhe nuk i bije pishmanit gjere sa e shtije qe ne ju mos te bene rahmet sikurse ne mizat e WC.Besoje qe se shpejti amerika do ta nderrone kohjen e politikes se vete ne te miren e popullit shqiptar.Ka njerez qe jane ka punojne me amerikan e senatoret e tyre.
Reply · Like · Unfollow Post · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
O Reshat Badallaj ta ka rras karin Avdi Ibrahimi dhe Bahtir Hamza,qellimi i ketyre ka qen me ti zbulue kembet e arushes,dhe te kane dergue bash tek une qe ti qita kembet e gjarperit thike perpjet si lopen kur e lidhe kasapi..Po me çka e bajta Arkanin ?Ne shpind e bartesha ?Apo me mercedes te verdhe,e jo siq e cekish boje portokalli.Une nuk kam pasur bugjet te bisneseve dhe Arkanit i kane interesue njerezit e pasur,dhe me ja que ne shtepi pulat e bardha.Ne adrese te gabuar mu ke drejtue.Atij qe e ka shetit Arkanin nuk ke hordhe ti thuash,se ta ladrone nanen serbi.
Reply · Like · Unfollow Post · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Ja Murat Jashari disa pyetje per Hashim Thaqin;

92.Zotëri Hashim Thaçi ishte strehuar tek Faik Morina në Prishtinë njeriu i Arkanit !!!
93.A është kështu mor adalet superkomandant ???
94.Faik Morina ishte i vëllazëruar me Arkanin dhe bile dilte në televizion bashke me te, Zotëri Thaçi ?
95.Ti, te jarani, te vllau i Arkanit ke pasur konak.
96.Shef i UÇK-së dhe i SHIK-ut Hashim Thaçi, Kadri Veseli ishin strehuar te vllau i ARKANit !!!?????
97.Nëse nuk është e vërtet dil dhe demantoje këtë!!!!!
98.Prej Prishtinës Hashim a ke dal në Maqedoni?
99.Kush ta arranzhojke këtë kalim ?
100.Kush të percjellke deri në Maqedoni ?
101.A të kalojke Billal Ceka i Glloboçicës ?
102.Billal Ceka a ishte bashkpunëtor i sërbëve ?
103.A ka fakte se ka dhunuar Billal Ceka në kufi gra shqiptare me serbë ?
104.A ka prova për një dhunim mbi nje gru te martuar nga Gjakova bashke policët serb, apo jo ?148. Dinakë si gjyshi i ytë Sinan Idrizi (Thaçi) oficer i OZNA-s e i KOS-it që në kohën e vetë Drenicën e kishte sjellë në gishtë, nipi i tijë Hashim Haxhi Thaçi po e sjellë krejtë Kosovën në gisht me ndihmën e BIA-s e shërbimeve të shteteve të bashkësisë europjane mike të serbisë, a është kështu ?
165.Për një patriotë 15 spiun kanë gravituar rrethë tij dhe ju kane paraqit si shok.
166.Kur thojnë 15 veta për një njeri që eshte spiun. Do të mbetet spiun pa qen.
167.Populli do t'i besoj atyre 15 vetave e jo patriotit të vetmuar, të izoluar, të denigruar, të deformuar dhe te demoralizuar nga UDB-a.
168.Ju SHIK-u e kishit rrethuar Adem Jasharin dhe e keni shkaterruar psiqikisht me propagandat e juaj.
185.Specialiteti juaj është patriotët t'i paraqiteni si spiun dhe spiunët e juaj të Serbisë t'i paraqitni si patriota te shqiptarëve?
Reply · Like · Unfollow Post · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Per ty kam marr iformata nga shkrimet e tua qe vete ke deklarue more zagari i serbise.Kur ti more zagar me ke njohur?çfare shoqerie kemi pasur ne?Per ty dhe farefisin tend mundem me shkrue romane njesoj si per Avdi Ibrahimin qe ka qen ne mardhenje pune ne mbrojtjen popullore te jugosllavise ne suhareke.Ketaema ka thene vete Fatmir Lima dhe nje mesues i deberdelanit me mbiemrin Balaj,ne vitin 1998,ne prani te Bajram Bekteshit nga samadrazha..
Reply · Like · Unfollow Post · Edited · 3 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj;A ka qen motra jote ne kohen e Milloshit kryetare e unionit studentor ne prizren,ne shkollen e larte pedagogjike?Po ose jo.Pse mua nuk me beren kryetar,edhe pse isha nxenes e student shembullor.Pse nuk me pranuan ne mardhene pune kerkund,e familja jote po besa.
Reply · Like · Unfollow Post · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Hajvani;Nese mendon se me sulmet e tua do ta mbroni paftyresin tende dhe te Avdi mutit,kote e keni,sepse faktet flasin te verteten e hidhure.Ndoshta ke aftesi me manipulue me te gjithe shqiptaret me ato mesimet qe ju ka mesue nana serbi,por me mua kurr jo,sepse babe e babgjysh nuk kane ngrere si ju ne grazhdin e serbise.Po ti ske bythe te reagone aty per aty gjere sa nuk e pergaditish citatin me marveshje me Avdi mutin e qosiq baglen.
Reply · Like · Unfollow Post · Edited · 3 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj ti ne fb tend e nuk me lejoni qe te bejme dialog,nese vazhdoni me qite tema ne fb tim,po te them se do te bllokoje.Ose pranoje genjeshtren tende qe e fabrikoni nga kuzhina jote dhe ajo e serbise.Me keto shpifje,je ka e zhyte veten edhe ma thelle duke te zbulue edhe ma shume.
Reply · 1 · Like · Unfollow Post · February 16 at 1:17pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Qellimisht ne nuk reagojm menjeher me ashakaliun,udbashin,krahun e djatht te kriminelit Arkan,qenin e zi, HAXHI KUCIN, vetem et futet me thelle ne genjeshtra. Ç´eshte e verteta,ky ashkali dhe spiun i kombit tone nuk ka fare dert qe rrene. Ta zem nje shok i imi ,zv.komandanri i ZOP-it, ka ngritur padi penale per rrena dhe shpifje,lexo intervisten me Avdi Ibrahimin dhe lexo origjinalin dhe binduni... Qeni zi i Arkanit, qe e voziti kriminelin ne shume fshatra te Kosoves dhe me pas u be kasaphana, thote qe motra ime ka qene drejtoreshe. Paturpsisht genjen ky qen sepse kurre ne jeten e saj ajo nuk ka qene drejtoresh! Qe nje vit e gjysem eshte zv.drejtoreshe e jo sic thote spiuni i UDB-es.klyshi i Latif Dulles ,Haxhi Kuci, qe ne vitin 1981,ka spiunuar dhe fotopgrafuar studentet per serbet... Dhe me pas qeni pyet:Perse une nuk isha. T´i nuk ishe se ti ishe spiun dhe nuk mund te jesh me shkolle fillore. Njehere bene diplomen fals,konkurove ne Zllapuzhan, te hetuan dhe para nxenesve te rrahen si qeni i Pirotit... Njehere moti thote:Dr.Imri Badallaj e ka marrur per grua nje ish studenten e tij,nderhyne ne familje! Po ti more qeni i zi,tregoju popullit,se perse te iku gruaja,perse te iken dy djeme,perse te iki vajza, perse vjene Dragisha te ti...Qeni i zi i Arkanit,genjen kur thote se une,e kam kercnuar albaradio. Ken e ka mik moderatori ty,apo mua,kuj i tha pis ty a mua,kuj i tha tradhtar ty a mua...? Se sa eshte e vertet,secili prej jush le ta merre nr dhe te pyes. Fakte te reja kemi zbuluar qe ne ardhmen jo te larget do te lexon te gjitha me fakte e jo ky ka thene keshtu, e ashtu, bile siq me tha nje shok i vjeter i studimeve po ta permendi mbiemrin se e njohish,me mbiemer BASHA,tha:Burree me te poshter,me idiot,rrence,dallaferxhi,spiun,tradhtar nuk ka ne faqe te tokes. Po cfare djali je,kur e shkokordhon nenen dajak,po cfare vellau je kur vellaut ja merrre pasurine,po cfare burri je kur gruan e maltreton deri ne ate mase qe cmendet,po cfare babe je kur dy djemt e vajza sherohen ne spitalin psikiatrik!!! Po deshe te permendim edhe ne cilin spital sherohen dhe thote qeni i zi i Arkanit,akuzon shtetin francez. Se vertete eshte keshtu,lexonse vet cka thote ai vet. Eha, sa shqiptarin e ka prere ne BESE ky qen. Po ti duhesh te tregosh se ku e ku e ke shetitur Arkanin me "Tigrat", qe shume nena kane mbetur me duare ne gji. Ne te ardhmen do te njoftojm Ambasaden franzese dhe te jam deshmi per racizem, e kemi bere fotokopje se si genjen kinse francezet ja helmuan femijte e shume gjera tjera... Do te lexoni se si ky qen bente takime me kriminelet cetnik dhe asnje me fjale vetem me fakte dhe te binduni. Po perse asnje shqiptar nuk e perkrah kete qen,po perse e leqiti familja...
Reply · Like · February 16 at 7:50pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit...See More
Reply · Like · February 16 at 7:54pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Po kete kush e tha more qeni i Arkanit , le ta lexoj populli dhe te binden se kush jeni Ju
Reply · Like · February 16 at 7:55pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj More zagari i udbes se serbise.Po ku hamamin ka koqe Avdi muti me ngre
padi?Avdiun ta kishte nxen Fatmir Lima ja kish pre koken si gabelit.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Mos fabriko genjeshtra nga kuzhina e beogradit more rezilan,se kurr ne jete ne Sllapuzhan nuk kam konkurue,pos ne vitin 1979 kam konkurue ne Peqan,dhe pasi me pranuan,ne oren e dyte erdhi ish drejtuesi i drejtorit Muharrem Gashi dhe mu lute qe ta leshoje punen ,sepse inspektori Ruzhdi Berisha dhe komiteti e kishin que qe te me heki ,duke i thene si ke guxue me marr ne mardhenje pune nje bandit qe punone kundra jugosllavise?Po ti me keto shpifje e tregon veten se je ende klyshi i serbise.Muharrem Gashin e kam te inqizuar dhe me fakte flasi o majmunat?
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Vellaun e kam gjalle ende ,dhe munden me vete se çfare toke ja kam marr me dhune?EDhe qe thua qe e paskam rrahur nanen,nanen ende e kam gjalle si pellumbeshe dhe une jo qe kurr nuk e kam prekur,por dikush te ma lendone edhe femiun ne djep ja shkerdhej a morre vesh ore zagari i serbise.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Motra jote nuk na qenka drejtoresh,por zevendese e drejtorit.Jo buka po kulaqi i thone kesaj.Une kurr ne jeten time edhe pse isha nxenes e student shembullor nuk munda ta kapi ditarin nen sqetulle.Per Imri Badallen kam thene se e ka marr per grua nxensen e vete e ti thua jo nxensen por studenten.Edhe kesaj i thone jo buka po kulaqi.Familje e degjeneruar jeni.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj alba radion e Kadri Ismailit e ke kercnue jane shkrimet ndermjet neve dyve dhe e kam te inqizuar edhe ne kasete.Mos me detyro ta qesi ne jou tybe.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Une ne bese i prej udbashet e serbise,dhe ua shkerdhej edhe femit ne djep.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Ti vete me shpifesh sipas kuzhines serbe qe e paskna shetit Arkanin dhe tigrat.Ti ke cekur edhe qe kam dhunue shume femra shqiptare e pre ne bark , e masakrue shqiptar.Na trego ore zagari shkines a kane emra dikush nga keto dhe daten e vitin na trego more qetniku i serbise se ti gjak shqiptari nuk posedone ne trupin tend.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Demostratat e 11 marsit 1981 ne menzen e studenteve une jam ai qe i kam nisur si shkaku i qimes qe me ka qellue ne gjellen time e jo tenden more shkavell.Une jam ai pidhi sames dhe nuk ma ka ndie quka as per qiftat si ti as per serbine.Ja kam shkerdhye nanen nenes sate serbi qe ua shkatrrova dhe ua prisha kumarit e juaja qe ende po u mbesi marka mu qie me serb,more pederak me ato bythet qe i ke si pela hamshure.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Une jam ai qe e shtina NATON me ja qie nanen me bombardue serbin tende te dashure.Ajo ka qen mjeshtia ime qe kurr historia nuk do me harrone.Shkaktar une dhe ua bera te munduren qe popullin prape ta ketheje ne dheun e tyre,e jau prisha punen qe ta deboni popullin nga kosova e ta qojne ne QAD.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Ti na trego neve shqiptareve si ke e mundur qe dhenrri yt Mehe Uka me njofken Moravac te jete hero i serbeve dhe i shqiptareve?Pra lapidar ne beograd dhe bustin ne mitrovice.Kete e ka deshmue Haga dhe njerzit qe folen ne Rokum qe ju ke kercnue me burgosje M.Locin sidomos.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Edhe Ate Gjergj Fishta ka pase thene ;Le ta dij tere bota mbare se prej sodit Fishta nuk eshte shqiptar.Prej qefit e ka thene kete fjale apo?More udbash i flliqet.
Reply · Like · 2 seconds ago

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Une knaqem duke be dialog me nje udbash siq jeni ju dhe dhendrri juaj ne amshim Mehe Uka.Avdi Ibrahimi ska luftue mos e genje popullin more qeni i serbise.Ky ne lufte eshte kyq me tu perfundue lufta medaten 12 qershor te vitit 1999. pisa dhe udbashet e serbise.A eshte e vertete kjo e Avdi Mutit ?
Reply · Like · Edited · 2 seconds ago
View 9 more

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Po ti more udbash Reshati vete deklaron se Ibrahim Kelmendi Isuf Gervalla ka qen shoku yt,tani kush me te marr vesh ty se kush mutin jeni?
Reply · Like · Unfollow Post · February 16 at 12:46pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
A e kam ditur o Reshat Budallaj o udbashi i serbise se je shok i
ngusht i Bahtri Hamzes.Mirru me kete ndytesire dhe me Avdi Ibrahimin qe ka punue ne
mbrojtjen Popullore te Jugosllavise ne Suhareke ne vitin 1984 gjere ne vitin 1987.
Si ja besoje serbija kete vend te punes Avdiut,kur ky qen deklarone se ka qen i denuar
iredentist ne sherbimin ushtarak ne vitin 1981?Hajde gallata udbashave hajde .
Reply · Like · Unfollow Post · February 16 at 12:42pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Po mire more Reshat Badallaj;Milaim Zeka eshte ky qe e kishte pergaditur nje insert te AKSH me maska dhe ne mesin e maskave ishte edhe Avdi Ibrahimi.Pra neqoftese Milaim Zeka na çenka qen UDBASH,ateherit edhe ti si miku i Avdi Ibrahimit na qenkeni balta e udbes serbe.Ja une jam ai qe e kam zbulue kete foton e shokut tend Avdi Ibrahimit ne nentor 2012.http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRL25DuLtYZBuPpPal7g3CgLAogbpt8AMepMpp0UB3utrZWOryf0Q
Reply · Like · February 16 at 1:43pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
KUSH ËSHTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI?
(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRÈS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Haxhi KUÇI, si spiun i UDB-ës
Reply · Like · February 16 at 7:58pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj Reshat Badallaj,une me pas qene si ti e kisha hape ndonje shoqate patriotike ne emer te serbise,isha be i pasur si ti?
Ti me zagaret iket para luftes ne diaspore
dhe ua grumbulluat emrat e atedhetareve dhe ja keni dhene udbes serbe..
Reshat Badallaj edhe ne hage me kane thene se dhendrri yt ka qene udbash
i serbise i cili eshte lirue nga burgu me vra Adem Jasharin.
Mehe Uka ka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice.
Pra edhe ne Rokum e kane permendur emrin e dhendrrit tend si hero i serbise dhe hero i shqiptareve ne Mitrovice.
Kush qe misiti i motres tende Resmije Badallaj?Ku kjo ishte duke punue ne udbe"n e serbise.
Millan Shipka çka me ka be mua te beft edhe ty.
Me ka lutur qe te bashkpunoje,por paskna gabue tani po e sheh.Se per shqiptar pa qene tradhetar i mire nuk mundesh me qene.
Te gjitha dosjet e mija gjinden ne gjygjin e suharekes.Dhe deshmitaret qe kane qen prezent aty.
Ti edhe djalin e migjes tend e ke shpalle udbash Ridvan Badallen.Dhe e kundershtoni!
Dhe Gjonin e ke debue nga puna si komandant te policise.
Motra tjeter e jotja Lumnija si ishte e mundur te jete ne kohen e Millloshit kryetare e studenteve ne prizren?E une si nxenes i shkelqyeshen as ne mardhenje pune jo?
Edhe sot kjo drejtoresh vetem pse ishte e ndegjueshme e serbise.
Hajde fabrikues i genjeshtrave na trego kane une e kam dhunue ne lufte ?Gruan e kujt ja dhunova?Motren e kujt ja dhunova?Rejen e kujt ja dhunova?
A kane ema ato femer shqiptare?
Kur dhe ne cilin fshat e qytet?Kane e masakrova?Na trego emrat e njerezve ,dhe trego emrat dhe datat?
Ti more qeni i serbise;Thua se ai qe ka organizue demostrata ka qen i lejuar nga serbia.
Ti po del vete se serbia te paska nxite mi que ne demostrata zhurjanet qe ke marr shirita te kuq nga policia e serbise.Une Haxhi Kuçi demostraten ne menzen e studenteve
i kam nise nga ajo qe ne gjellen time me qelloi qimja ,e jo qe e kam cekur diku se kam organizue .
Ti shkruan se une po genjeje,se demostratat i ka nise Naza e jo une.Por doli e verteta ne sheshe,dhe demantoje deshmitarin.
Sipas tjeje ,serbia me paska nxite qe ta ftojme NATON qe ta bombardoi serbine?
Sipas tjeje serbia me paska nxite qe ti rrahu serbet duke ua mbojtur flamurin kuq e zi ne vitin 1971e zi qofshit ju udbashet e serbise.
Sa per luften e uçk es kurr populli shqiptar nuk do e kishte pare ma kosoven.
Ti nuk ke bythe me be dialog si burrat,sepse je vetem nje peder i flliqur dhe shpifes.
Ti nuk ke mbetur njeriut pa ju shpifur,duke pergaditur me dite te tera temen e shpifjeve.
Hajde ketu flasim si burrat e jo si peder ore zagari i serbise?Edhe per Avdi Ibrahimin na kendojshe se;
Krisma e pushkes se Avdiut ja ka trembur femiun ne barkun e shkines,dhe serbine e deboi nga Kosova,
Por dolen fjalet e mija se Avdi Ibrahimi ne uçk eshte kyq siq thone burrat mbas çlirimit.
Pra Avdi zeza ne lufte eshte kyq me 12 qershor te vitit 1999.Sa me lare balten me urine.
Kurse shoket e Avdiut me shifra zjarri te gjithe kane qen te lidhur me udben e serbise.
Ku disa nga shoket e Avdiut morren pjese ne masakren e Jasharajve,dhe mbase masakres,
visheshin prape me petkat e uçkes.
Hajde kurva e serbise ketu i parashtrojm pyetje njeri tjetrit dhe e shohim se cili nga ne dyte
ka qen udbash i serbise?
Edhe gjygji i Hages me tha se ti i shpifesh çdo njeriut ,ku dikushi te paguan per keto shpifje.
Reply · Like · Unfollow Post · February 16 at 12:36pm

Haxhi Kuçi · Fakulteti juridik
Reshat Badallaj,une me pas qene si ti e kisha hape ndonje shoqate patriotike ne emer te serbise
Ti me zagaret iket para luftes ne diaspore
dhe ua grumbulluat emrat e atedhetareve dhe ja keni dhene udbaes serbe..
Reshat Badallaj edhe ne hage me kane thene se dhendrri yt ka qene udbash
i serbise i cili eshte lirue nga burgu me vra Adem Jasharin.
Mehe Uka ka lapidar ne beograd dhe ne Mitrovice.
Pra edhe ne Rokum e kane permendur emrin e dhedrrit tend si hero i serbise dhe hero ne Mitrovice.
Kush qe misiti i motres tende Resmije Badallaj?Ku kjo ishte duke punue ne udbe"n e serbise.
Millan Shipka çka me ka be mua te beft ty.
Me ka lutur qe te bashkpunoje,por paskna gabue tani po e sheh.
Te gjitha dosjet e mija gjinden ne gjygjin e suharekes.Dhe deshmitaret qe kane qen prezent aty.
Ti edhe djalin e migjes tend e ke shpalle udbash Ridvan Badallen.
Dhe Gjonin e ke debue nga puna si komandant te policise.
Motra tjeter e jotja Lumnija si ishte e mundur te jete ne kohen e Millloshit kryetare e studenteve ne prizren?E une si nxenes i shkelqyeshen as ne mardhenje pune?
Edhe sot kjo drejtoresh vetem pse ishte e ndegjueshme e serbise.
Hajde fabrikues i genjeshtrave na trego kane une e kam dhunue ne lufte ?
A ka emer ajo femer shqiptare?
Kur dhe ne cilin fshat e qytet?Kane e masakrova?Na trego emrat e njerezve ,dhe trego erat dhe datat?
Ti more qeni i serbise;Thua se ai qe ka organizue demostrata ka qen i lejuar nga serbia.
Ti po del vete se serbia te paska nxite mi que ne demostrata zhurjanet dhe ke marr shirita te kuq nga
policia e serbise.Une Haxhi Kuçi demostraten ne menzen e studenteve
e kam nise nga ajo qe ne gjellen time me qelloi qimja ,e jo qe e kam cekur diku se kam organizue .
Ti shkruan se une po genjeje,se demostratat i ka nise Naza e jo une.Por doli e verteta ne sheshe.
Sipas tjeje ,serbia me paska nxite qe ta ftojme NATON qe ta bombardoi serbine?
Sipas tjeje serbia me paska nxite qe ti rrahu serbet duke ua mbojtur flamurin kuq e zi e zi qofshit ju
udbashet e serbise.Sa per luften e uçk es kurr populli shqiptar nuk do e kishte pare ma kosoven.
Ti nuk ke bythe me be dialog si burrat,sepse je vetem nje peder i flliqur dhe shpifes.
Ti nuk ke mbetur njeriut pa ju shpifur,duke pergaditur me dite te tera temen e shpifjeve.
Hajde ketu flasim si burrat e jo si peder ore zagari i serbise?Edhe per Avdi Ibrahimin na kendojshe se;
Krisma e pushkes se Avdiut ja ka trembur femiun ne bark shkines,dhe serbine e deboi nga Kosova,
Por dolen fjalet e mija se Avdi Ibrahimi ne uçk eshte kyq siq thone burrat mbas çlirimit.
Pra Avdi zeza ne lufte eshte kyq me 12 qershor te vitit 1999.Sa me lare balte me urine.
Kurse shoket e Avdiut me shifra zjarri te gjithe kane qen te lidhur me udben e serbise.
Ku disa nga shoket e Avdiut morren pjese ne ùasakren e Jasharajve,dhe mbase masakres,
visheshin prape me petkat e uçkes.
Hajde kurva e serbise ketu i parashtrojm pyetje njeri tjetrit dhe e shohim se cili nga ne dyte
ka qen udbash i serbise?
Edhe gjygji i Hages me tha se ti i shpifesh çdo njeriut dhe dikushi te paguan per keto.
Reply · Like · Unfollow Post · February 16 at 12:17pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI

Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : https://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:31pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI ?
YOUTUBE
Bahtir Hamza njeri i trillimeve
Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : https://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:32pm

Reshat Badallaj · Top Commenter · Works at Gazetar, Shkrimtar
Reshat Badallaj
KUSH ESHTE HAXHI KUCI?
Y O U T U B E
Bahtir Hamza njeri i trillimeve
Hochgeladen von tim albakos
A man who shows all the people of traitor and the women Albanian like prostituer. For betterto see go on the Web site Facebook : Bahtir Hamza : https://www.facebook.com/profile.php?id=100001540773975
Gefällt mir · · Teilen · Auf YouTube abonnieren · vor einigen Sekunden via YouTube ·
Reply · Like · February 16 at 12:33pm
View 8 more

Bahtir Hamza · OK
JUVE DUHET ME JU KALLE PER GJITHEMON E JETE ME CDO BIME ME CDO SHTAZE SHTEPIE, ME CDO, CDO SEND TE JETESE QE E KENI NE PERDORIM PER MOMENTIN NE PRISHTINE NE KOSOVE GJE QE KURRE NE KOSOVA TE MOS LINDINE KESI RRENJE TE IDHTA SI QE JENI JU NE RTK, GJE QE KURRE KOSOVA AS RTK-ja TE MOS KETE RRENJE TE IDHAT....
Reply · Like · Follow Post · January 25 at 6:29pm

Bahtir Hamza · OK
Hydajet Hyseni, MOS RREJE, MOS GENJE MORE MAJNMUN. SI NUK TE VJENE TURP TE GENJESHE PER JUSUF E BARDHOSH GERVALLEV, TE CILET TI AS NUK I KE NJOFTE AS NUK I KE TAKUA KURRE AS NUK KE PIRE KAFFE ME TA .NE FJALIMIN TEND QE I PERMENDI SOT 12.JANUAR.2014.DESHMOJE FAKETE SE NGA KUSH JAN VARA.E UNE DESHMOJE HISTORIKISHT SE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA, DHE FAMILJE E TYRE NE DUBOVIK TE DECANIT JAN FAMILJES UDBASHESH FAMILJE KOMUNISTASH TRATHETAR .JUSUF E BARDHOSH GERVALLA JANE VRA NGA SHQIPTARET NACIONALIST .SEPSE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA ISHIN SHERBETOR TE SHERBIMIT SCERT SERBOSKLLA UDBA.HYDIJAET HYSENI ,PUBLIKOJ DESHIMT E REJA NESE I KE FAKETE SE KUSH PASKA DHENE URDHERIN PER VRASJEN E TYRE GJE QE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA KAN QENE KOMUNISTA PUNETOR ZYRTAR PERKTHYES LEGJITIM TE AMBASDES YUGOSLLAVE PERKTHUES ZYRTAR TE UDBES JUSUF E BARDHOSH GERVALLA NE PRISHTINE NE SHKUP, NE AMBASADNE YUGOSLLAVE QE I KAN MBROJET INETRSATE E SERRBE DHE TE YUGOSLLAVE.....
Reply · Like · Follow Post · January 12 at 7:30pm

Bahtir Hamza · OK
KOMUNISTAT E UDBASHET SHQIPTAROSERBOSHQIPTAR TE KOSOVESE KOMUNISTE
TE YUGOSLLVISE 1945-1995 QE I KENVERTUAN NE “HERONJE TE KOSOVESE”

By;bahtir Hamza,author,artist.
hamzabahtir@gamil.com
Sunday, January-12-14. 2:02:42 PM

Thema; NUK KA DY TE VERTETA RRETH NJE TE VERTETE

Hydajet Hyseni, MOS RREJE, MOS GENJE MORE MAJNMUN. SI NUK TE VJENE TURP TE GENJESHE PER JUSUF E BARDHOSH GERVALLEV, TE CILET TI AS NUK I KE NJOFTE AS NUK I KE TAKUA KURRE AS NUK KE PIRE KAFFE ME TA .NE FJALIMIN TEND QE I PERMENDI SOT 12.JANUAR.2014.DESHMOJE FAKETE SE NGA KUSH JAN VARA.E UNE DESHMOJE HISTORIKISHT SE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA, DHE FAMILJE E TYRE NE DUBOVIK TE DECANIT JAN FAMILJES UDBASHESH FAMILJE KOMUNISTASH TRATHETAR .JUSUF E BARDHOSH GERVALLA JANE VRA NGA SHQIPTARET NACIONALIST .SEPSE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA ISHIN SHERBETOR TE SHERBIMIT SCERT SERBOSKLLA UDBA.HYDIJAET HYSENI ,PUBLIKOJ DESHIMT E REJA NESE I KE FAKETE SE KUSH PASKA DHENE URDHERIN PER VRASJEN E TYRE GJE QE JUSUF E BARDHOSH GERVALLA KAN QENE KOMUNISTA PUNETOR ZYRTAR PERKTHYES LEGJITIM TE AMBASDES YUGOSLLAVE PERKTHUES ZYRTAR TE UDBES JUSUF E BARDHOSH GERVALLA NE PRISHTINE NE SHKUP, NE AMBASADNE YUGOSLLAVE QE I KAN MBROJET INETRSATE E SERRBE DHE TE YUGOSLLAVE.....
Reply · Like · January 12 at 8:06pm

Islam Uka · Works at AREDIL Costruzioni S.r.l.
rtk i kosoves me i miri
Reply · Like · Follow Post · January 1 at 6:42pm

Fikret Hadzija Spahija · European Business School Brussels
Smile

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum