Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Sabi Gashi e Haxhi Kuçi

 :: sport

Aller en bas

Sabi Gashi e Haxhi Kuçi Empty Sabi Gashi e Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Lun 2 Déc - 20:34



Sabi Gashi
il y a environ une heure ·
Miq te dashur kesja rradh dote postoij dic te pa zakon dhe lexoij se ,athua Evropa pona kthen 74" ngadal dal bashe me Serbin. shkrim marr nga gazeta serbe ...
LEXONI dhe vazhon...


J’aime · · Partager · Ne plus suivre la publication
Sabi Gashi aime ça.

Sabi Gashi Kushtetuta në vitin 1974 . dhe pozita e krahinës
Ndryshim kushtetues në prill të vitit 1967, e ndjekur nga një sërë amendamentesh në dhjetor në vitin 1968 . dhe ndryshuar më në fund në qershor në vitin 1971 . vjeç , ka pasur një riorganizim të plotë të...Voir plus
il y a environ une heure · J’aime

Sabi Gashi Në thelb ,SAP ri kushtetues Vojvodina dhe Kosova , në lidhje me shumë ( edhe pse jo të gjitha ) çështjet lidhur me republikat dhe kanë arritur një nivel të lartë të autonomisë në të dy sferat politike dhe ekonomike , si dhe në fushat e kulturës , arsim...Voir plus
il y a environ une heure · J’aime

Sabi Gashi Marrëveshjet kushtetuese nga në vitin 1974 . , si ju mund të shihni , janë plot me kontradikta dhe paqartësi , të cilat lënë shumë hapësirë për interpretime të ndryshme , dhe në këtë mënyrëtë konfliktit . Në pjesën epublik ( kryesisht në Serbi ) ende v...Voir plus
il y a environ une heure · J’aime

Haxhi Kuçi Me amandamentet e ketyre viteve e sidomos amandamenti 18,19 ka qen ai se krahina autonome e kosove me deshiren e popullit shumice ka te drejte gjere ne shkeputje apo ne bashkim me shtetin qe i perkete
il y a environ une heure · J’aime

Sabi Gashi sod si ken ato me Thaqin .
il y a environ une heure · J’aime

Haxhi Kuçi Ndersa me kushtetuten e vitit 1974 kosova ka qen pjese perberse e jugosllavise me te gjitha te drejtat e republikave te tjera te jugosllavise.Vetem fjala Republike i ka mungue Kosoves,por Fadil Hoxha qenin qe nuk e vrava ne suhareke bashk me Mehmet Lumin Sokol Elshani,Ymer Gashin qe mu luteshin si lepura aman mos na mirre ne qafe.
il y a environ une heure · J’aime

Haxhi Kuçi Gabimi ma i madh dhe trashanike ka qen nenshkrimi i rezulutes ne Rambuje e fitore eshte serbija qe nuk e ka nenshkrue kapitulimin mbi kosoven.
il y a environ une heure · J’aime · 2

Sabi Gashi PER ATA AJO LYPE NDRRI M TERITORESH DHE KUSH SKA DREJT TA NDAL ..
il y a 47 minutes · Modifié · J’aime

Haxhi Kuçi Gabim e keni shume
il y a environ une heure · J’aime

Haxhi Kuçi Wesli Klark erdhe ne Rambuje mbasi pala shqiptare e kishte nenshkruar, dhe u tha se nuk ka vy pala shqiptare me nenshkrue kete marveshje .Pra njesoj sikurse ne luften e pare kryetari i shba_ve Z. Wilson.Mbasi i coptuan trojet shqiptare,erdhi ne mbledhj...Voir plus
il y a 35 minutes · J’aime

Sabi Gashi sedij ka kam mar er, po jam ky qe jam, nje njeri i thjesh dhe puno per familje tim dhe kombi. e sa iperket se Ameriak e dhe tjer naj paska kthye shpine skem qak bajem .se jem te vogel ne lojra politike dhe skem kaqik. se qaty eshte problemi .Ne qofetes shkau fune ne kosove edh njeher stukakthuj ma per Rashe i gjall keteto mos e harr.
il y a 24 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Serbija as qe interesohet me ba shkembim teritoresh,kujt i frigohet,kur tan bashkpunojne me serbi dhe bajne bisnise dite e nate.Jo shkembim,por krejte kosoven e don bashk me kete qeveri .Dhe kysmet kan me ju shtyp si hudren te dyte.E luti Adem Demaqin ...Voir plus
il y a 21 minutes · J’aime

Sabi Gashi mire zotri po then se eshte ashtu si thoni ju .po ju jen me Ballin kombetar.
il y a 17 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Me kete ja dhave vulen,skam çka me llomotit hare,na morren ne qafe tradhetaret e kurr hajrin hajnis mos ja pafshin.Serbet si dojm ti marrim nuk na kan faj,sepse zagaret kur u thoja qe serbet me kane thene vetem nje dite nese ne thojne nderkombetaret ma skeni mu kethye ne kosove ketyre u vinte seklet,pse serbet nuk dojn me na sundue dhe me etiketojshin tradhetar spiun i serbise bre zoti uav sh.. te vdekurit.
il y a 17 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi As me balin as me keta tradhetar,pos drejte i graj.
il y a 15 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Naten e mire se mendova se ke fjete,po ja fusi edhe une gjume e neser ishalla naj helm ne shtepijat e ketyre zagarenjeve dhe si skrrajat ua pafsha trupin ne RTK
il y a 12 minutes · J’aime

Sabi Gashi flm edhe ju gjith ashtu tash po ike mete veret,
il y a 11 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Harrova edhe diçka ;Albinit ja kan leshue kambet e arushes me thane ky une kam me luftue kundra serbeve se ky e pate knaq kur ishte zevendes politik i uçk se Adem Demaqit,Kenga e njejte vetem melodin po ja ndrushojn,verte popull artista ndermjet vedi edhe para serbeve.U pasfshim per te mire.

Haxhi Kuçi Atedhe eshte aty ai vend ku e ke gjetur jeten dhe perkrahjen e shoqerise.Nese vdesish per nje popull qe te perbuz e i perbuz patriotet je idioti ma i madhe ne bote.Leje le te ngordhin si skrrajat ne wc .Thenje e imja;Haxhi Kuçi
il y a 2 minutes · J’aime

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum