Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Leter Isa Gashit,haxhi kuçi

 :: sport

Aller en bas

Leter Isa Gashit,haxhi kuçi Empty Leter Isa Gashit,haxhi kuçi

Message  Perparimi Lun 11 Nov - 20:23

I nderuar qofsh per jete Gashi;Jeta ime ka dallim shume nga Fishta!Pse?Ai nje here eshte tradhetue,e une per çdo dite mu nga keta qeveritar dhe komandantat e uçkes.Qe nga Fatmir Lima e gjere  tek i fundit.Fatmir Liman nuk e di sa e njofni?Une tek ky nja dhjata here jam lajmrue,a emrin sja kam dite gjere sa ka dal ne RTK haptas,dhe sherri Avdi Ibrahimit nuk me mori ne lufte,kinse ky qen ka qen me serb.çka me te thene as une as Lima nuk jemi njohur mes vedi.Por dikush qendron mbrapa skenes son!Dhe masi uneeee,hatri im antaret e OSCES e shkaku i masakres se Raqakut e lajmruan NATON ,,naten e 15 janarit 1999 ne oret e vona 23hqe ta bombardoi shkaun e jo hatri i Limes e i uçk.Po ta beje nje pyetje  shoqerore por pa thumba;A ka ma vlere qe jan vrare 1000 shqiptar ne lufte kundra serbise,apo me shti boten qe armikut me ja vra me mijera ushtar , tanksa e me ja bombardue shtetin e serbise dhe me debue me ka krejte nga Kosova?Une e  nxita NATON me ua hek serbin nga kosova,se lufta e uçk me vjen keq me ta thene te verteten por ka qen qe mos me luftue kundra serbise...Pos mi numrue sa po vriten,e din Lima kur shkojsha  me iu bashkue,me pyeste sa shqiptar i ka vra shkau?a ehhh pakes duhet ma shumeeee..Kur me 19 korrik 1998 isha ne Marali te Malisheves,organizova  me tre djem qe nese o djem vijn forcat serbe kendej,une e nxeje ketu nje pozit e ti atje e tjetrit qatje qe gjere sa civilte te ikin nga flaka duhet mi mbrojte,por ka mundesi qe te tret te vdesim,apo edhe te shpetojna.Te nesermen se cili kish tregue,ne mengjez heret  pa gedhi mengjezi ka ora 4h me fton Dalip Olluri (djali i sternipit te babes)nje ushtar  dezerteri dhe me thote daje po te thirrin do perjashta.Kur dola ,me thane; a je ti Haxhi Lata?Po,çka ka ndodhe?Duhet ti me ardhe me neve!Per çka? E din ti per çka?Une se di por tregoni per çka?Ti po e keqperdor armen!Kur e kam keqperdorue armen ua prita?Jo armen ,por po dizinformon kundra uçkes!Kuku ,kur  kam dizinformue kundra uçk es, kur kete e kam kerkue qe ne ditet e feminise qe  ta luftoi shkaun,dhe pisat e tij.Jo ske fole kundra uçkes,por kush mutin je ti me organizue e me mbrojte popullin nga ushtria serbe,po lypke qi nanen me te vra?çka?Po po nese ti bane e e mbron popullin,ti je tradhetar,dhe duhet patjeter me ardhe ne shtab ne Malisheve.Secilen here sa vinte e u shtonte me njerez te fshatit,dhe njeri me tha  ti mbasi po dojke me mbrojte popullin nga serbet,ti je me serb!!!Kam bertit sa kam mujt;O popull a po i ndegjoni te uçk es se çka po me thone?çka me thane shume njerez?Po me thone se nese u mbroje juve nga serbet kemi me ta qi nanen dhe  me thone se je me serb.Kush po te thote keshtu bre nanen mos metsha?A serb kokan!?Iu luta qe te shkoi ne shtabin e Uke Bytyqit se e dijsha se krejt uçk jan rugovista vetem te ndare  me qellim qerim hesapesh me manipulue me masen e shkrete.Se Lima ka qen dhenderr i Maralise,dhe ne deberdelan tan ushtart i ka pas te rugoves!E tani PDK,prrlle me tupan eshte ky sllogani ketyre...e Jakupi,ne Malisheve ipte deklarata te ndryshme per pasosha...Kur u thash qe due me shkue te Uka i zi qe ky pis ne vitin 1979 kur pata konkurue ne OBI ky ishte sekretar partie komunisti,dhe ne njoftim me shkruan;Haxhi L.Kuçi per kete vend te punes nuk i plotson kushtet mp.Dhe ky te behet komandant i uçk,a ta merr mendja se ka luftue kundra komunistave serb?Me thane ;a nese shkon te Uka te japim leje...Kur i hapen portat ,çka me pa!!!!nje traktor me prikolice e kishin nxen rrugen mos po fluturoi,sikurse te kisha qen ndonji qetnik,ma poshte nje gjip ku mbi kapak shkruante policia e uçk,ma poshte nje kamion ngjyre blu.E kam marr automatikun dhe bombat qe i kisha dhe iu drejtova;Po e shoh se nuk pasket ardhe me qellime te mira,por ju lutem mos ma dhini ftyren ne keto dite,sepse me dekada punova per ju e ju keshtu,mire jo e hajer zoti e befte.Po e  shoh qe doni me ba diq veq edhe ju shnosh me kalue pa qajte edhe nanat e juaja nuk kan me lan.E kam kall kerrin automatikun ne dore dhe jam shkue te uka i zi.Ka dal me fole me mua Naim Bugari nje djalosh  qe e njihja dhe mendoi se jam ndonje epror,dhe me tha o sa shume me gezove qe erdhe me neve.Jo me bacin i thash,spo me marrin me luftue bre nanen pisave.Por shko me bacin e thirrma uken e lutju edhe ti qe te me merr ne lufte.Shkoi i shkreti dhe erdhi M.Krasniqi qe edhe ky kur me pa u gezue,por me tha se uka i zi vjen edhe nja pese minuta.Por shkuan pese minuta e dhjete e tridhjet e uka i zi kerkund,dhe e luta shko pash zotin e thirre bre zoti ja marrofte ftyren.Gjalle eshte ky komandant nga studenqani.Shkoi ,kur u kethye me tha se nuk don me ardhe shkoi diku!Mos me genje por thuaj nuk deshiron me mua te takohet komunisti i serbise.Edhe ketij iu luta,shiqo M.Krasniqi,a po me pranon ti qe tju bashkohem ne lufte e ti tregoj shkaut marifetin e luftes,dhe nese nuk e deboi brenda nje muait nga kosova pa ba vetvrasje skam me lan.Haxhi ma bani;E kemi urdherin qe ty kurqysh mos me te marr ne lufte!A kan ti na bjen ne lufte edhe shpiuna me na prue kemi mi marr!!!Pse mua jo o jaran,kjo po me intereson?Pash zotin mos me ngushto ma shume.Une ia prita M.Krasniqi tri here po te them a po me merrni ne lufte,dhe neser a me bahesh deshmitar qe nuk po me mirrni ne lufte .PO,Po,PO te behem ,deshmitar edhe nga vorri do qohem nese vdesi e kam me thene te verteten.Jemi pershendetur dhe kam shkue tek Haziz Morina e me te te vellau i tij Afrim M.,ku ne oden e tij ishin kan shume te uçk,Fadil Suka,Ruzhdi Kuç do nga sopija,.Ruzhdiu ma priti;zoti ta marrofte ftyren,qe po rrezitesh ne Marali e neve po na del flaka tue ngajt anej kendej,ti ne çdo mbledhje e ke hape gojen se duhet me luftue shkaun e tani nuk po don me luftue!!!Fadil Suka;Mi meshue kokes sate me guri nuk ka ma keq!!!Une;O Ruzhdi;çka po don me thene me keto fjale?A mendon se ti je ma trim se une?A ti o quran suka kujt ja qesish keto fjale?Ky i Sopis mos ja bane quran se ta futi automatik!!PO provoje e kape dhe e kqyrim cili cilit ja fute automatik.U que Afrimi;Burra mosni keshtu se ju e provokoni Haxhiun.Une; o Ruzhdi,nese mendoni se jeni trima,qe ku i kemi serbet 500 metra ne shiroke me tanka e topa tu kall katunde,dhe ju 1800 ushtar sa jeni e une vetem,veq nja njeqinde metra ju large meje.Por me nje kushte,nese iki zoti u vrafte qe nuk me vritni si qenin,e nese ju ikni mbrapa,pa ju vra si qent nanen ma kajshit skam me lan.Ruzhdi Kuçi;A na e kemi ba mbledhje te gjithe dhe e kemi ba mend te gjithe se ty me ba e me te marr ne lufte,ty mos me te ndegjue me hy ne fronte  me luftue me shkaun na qin nanen na vrasish çfare budalle i tremt je.E per kete nuk te marrim ty!!E pse parza me the  zoti te marrofte ftyren.Eshte que ne kembe Afrim Morina dhe me ka perqafue me dy duar e puthe ne faqe dhe me tha;O Haxhi Lata nanen zoti ma qifte e kam dite qe je pidh nanes,por bash qeshtu nuk e kam dite qe je.Kerkujt nuk ja shtoj as qe ja mungoje ne keto fjalet e mija qe po i theme.Gjalle eshte Afrim a po e them te verteten ?Edhe te Lima sa te rinje kam marr me vete,ata i mirrte e mua jo,sikurse te rugoves pasha nje zot qe e kam permbi koke.Por a nuk po shihen krymi qe me LDK po perqiten ne fund si Thaqi e Ramushi.Edhe ne disa shtabe jam lajmrue njejte pa dallim,spo te lodhi ma shume.Ne korrik 1998 kam ftue ndihma te kryqit te kuq ne Malisheve ne keto ndihma u vra mjeku Shpetim Robaj,deshmitar i ndihmave eshte Tahir Ollluri dhe djaloshi i pompes se benzines se Paqarizajve qe me telefonin e ketij e kam thirre Daut Hoxhen dhe  Selatin Fazliun qe ne kete rruge edhe vajza e ketij  ishte plagosur. Dhe perpara nje muait ne suhareke me dhjetra kamiona kamprue ndihma te kryqit te kuq,deshmitar eshte Haziz Shala ku nga shitorja e tij kam ba telefonat,bile ja kam bere pagesen.Dhe ndihmat e mija i shperndante njefare spiuni qe sot eshte ne ministri,ky e ka emrin Muharem Shaban Kuçi,.Dhe shkova e ja kerkova nje thes mill ,dhe ky pis shpiuni me ndihmat e mija me tha ;shko te jep mill Milloshi.Dhe mbas luftes mu kete  e pata marr ne telefone dhe i them a Muharrem  ma ke flladit zemren kur Haxhiu erdhi e ta kerkoi nje thes miell e ti mire ja bane shko te jep mill Millloshi,ja nisi me qesh dhe me thote;a une ja qelloi nga nje here.Dhe Haxhiu ska qen kerkushi se eshte mundue me qen vete dikushi.Edhe serbet si kan besue Haxhiut,se Haxhiu me pas qen dikushi e kishin shti serbet mi ndjek odat e shqiptareve dhe u kishte dhene informata,kush jan kundra serbise?E une dhe ti me thote i kemi ndjek odat,mi lajmrue se kush po flete kundra serbise.(une ju paraqita me nje emer si Hetem Kolgeci)nje emer ashtu mu dha pa e dite se kush eshte .A po ta rrok pra ky e pranon se eshte njeri i serbise.Ndihmat ne suhareke i kan dergue po keta qe me pare i permenda.Ne suhareke mu ka lute Uke Bytyqi me Malush Berishen qe te kerkoj ndihma sepse shume fshatra kishin ik e ardhur ne suhareke.Dhe Malushi me tha,a ke mundesi me na prue ndihma te kryqit te kuq?.Uka ka vdek e Malushi eshte ende ne jete dhe si hane palla per mua a ne emer timin , eshte ba minister.Se ky ka deklarue  qe vete i ka prue ndihmat e jo Haxhiu.Edhe para luftes Mamusha mi kan prue tek une ndihmat per popull dhe keta te LDK i paten shite dhe nuk ja ipshin Samiut te Mamushes vertetimin,per kete e dine shume mire Avdi Ibrahimi se me kete kemi shkue te Sali Hoxha e Malush Berisha,Xhem Shala dhe  spranuan.Avdiu po genjen qe ka luftue dhe Reshat zagar Badallaj e larteson aq larte Avdiun sa qe ja bene pushken e ketij kinse e ka debue serbin nga kosova e na rroft balten. .Te dyte udbasha vete e mundohen tjereve me ja leshue flliqesirat e veta,ani mua.Dhe kerkush te mirat e mia sja fute pordhe.EDhe ne vitin 1996 deshta qe ta qeli gjelltoren e kryqit te kuq per suharekaset,por Uke Bytyqi, Malush Berisha me ne krye me Fehmi Aganin me detyruan qe mos ta hapi kete gjelltore,ne te kunderten do me shpallin shpiun te serbise ,sepse kryqi i kuq nderkombetar po bashkpunon me serbine.Dhe jo vetem kaq,por me kan detyrue me shkue tek baraktaret  ne oden e tyre dhe me iu betue se nuk do e hapi gjelltoren e kryqit te kuq ne shtepin time.Dhe çka u ba te nesermen ne vend qe une ta hapi gjelltoren ,e kishin qel serbet.Kete e kishin pergaditur Rugoviqet....Pakes ma shkurti pi shkoj se duhet nja dhjeta romane mi shkrue e me thene historin e jetes sime.Per te gjitha keto kam deshmitar,por as deshmitaret nuk po munden me ndryshue gje.Lima kush i ka shkue ne  shtabin e deberdelanit se pari i ka thene a mos te ka que rugova me marr informata?Apo serbija.EDhe mua me pate thene keshtu,dhe ne fund,i tha edhe nje djalit te Hilmi S.Kuqit,keshtu dhe se dinte qe  ne nisitin e tij ky kishte vellazni,migjallar e daj e nipa keta i ka pase ushtar Lima dhe me keta u prishe,ku deshten ta vrasin,por une u nderhyra ndermjet,dhe nuk i lash qe te vriten.Limes i pate humbur qehra nuri iu pate ba.O shok me vjen marre me tregue çka me kan ba çlirimtaret.Dhe nje komandant tjeter qe kam pasur besim shume,ateherit,si Lima,si Uka edhe ky me te njeta fjale kan ma bjen  te une e marri a ty e kemi prue vendimin mos me te marr.Dhe mbas luftes e pata pyet pse nuk me ke marr ne lufte?Me thote pash zotin mos fole ne telefone se na pergjoin,eja te une te tregoi pse e kush me ka shti.Kur i thash se jam ne france.A i ndryshoi fjalet biri,dhe menihere i erdhi qehrja e me tha;A te une kush ka dashte me ja kethye pushken shkaut nuk e kam ndalue.A e shihni se çfare ftyrash ka ky popull i yni?E kam te inqizuar dhe i thash pse bre i hane fjalet,?Ja une ee pasha zotin as ty as kerkujna si kam thene se nuk te marri me luftue kundra shkaut.Por te ky kur pata shkue e pata marr nje kusheri timin Bashkim Hamz_uq Kuçin,dhe kete mbas luftes e pata pyet a e din kur u pata lajmrue te filani Ylfet,çka me pate thene.?Vallahi kam harrueee.Qysh,kur i pata thene nese mua nuk me merr merre kete kusheririn tim.A me tha a meniherit e marrim eja me bacin a ta bani?A ja nise me qajte si femiu,a pasha zotin i kam femit dhe ska kush kujdeset me femit e mi!!!A ta bani jo me bacin nese nuk mundesh me luftue me dhune nuk te marri mos qaje..Ne fund une e ti jemi  kerkushi,sepse tradhetaret e kan ne dore jo vetem kosoven,por edhe luginen e presheves,Iliriden edhe shqiperin.Keta e vrasin kan dojn,kan dojn e etiketoin shpiun dhe ta leshoin kemben e arushes qe ti ke vra e jo keta..Po po...Se çka do te behet zoti e din ma se miri.Pasi edhe une u etiketova udbash dhe kinse kam shetit Arkanin ne lufte e kam vra shqiptar e dhunue femra shqiptare,edhe zoti po tju ndihmon ketij popullit,nuk kan me ja fute pordhe ne goje.Avdi Ibrahimi mi ka ba te gjitha te zezat qe e ka nxite Reshat Badallen te ma njollosi karakterin tim,por suhareka me njohin ma se miri se aty tere jeten time dite e nate e kam kalue.Sa per Avdi Ibrahimin qe thote se jam kyq ne uçk qe ne ditet e para te luftes,genjeshtar i pisaft eshte,po genjene sa eshte ne peshe.Se ku me ka pergjue  çdo dite gjere ne fund te dhjetorit te vitit 1998,me derektivat serbe.E din Riza Vata,Rame Vata,Bajram Bekteshi Fatmir Lima,Afrim Morina,Malush Berisha,Mehdi Elezi,Selatin Fazliu ,dhandurt e Avdiut ne krushe te madhe qe neper granata pisin e kam que mi pa motrat e nipat a jan gjalle,neper rekna e kam shtie kerrin bre zoti ja dhafte hakun qe nuk e paskna njohur mire qenin.E din edhe Osman Gegaj qe ja kendon kengen Dervish Shaqa qe  me provokonin me kete ne prnin e policeve serb qe te me burgosin,ja Avdi Ibrahimi me shoke!Kur e paten rrethue Adem Jasharin pata shkue te ky ne shtepi dhe e pata lute qe ti shkojna ne ndihme ,por me tha sjam budalll mu mbyte,nese tu ka merzit jeta shko vete.A kur e vrajten e mbajke fotografin e Adem Jasharit ne mur.Ia pata thene;Zoti ta marrofte ftyren pse e qesish,kur kundershtove me shkue mi ndihmue bashk me mua?He budalll qe je bre Haxhi,?Pse?PO po e qesi me thane hallki po e nderojka ,se kush po ja fute.Pasha  kete mbremje qe jam ka e shkruaj kete keshtu ka qen biseda mes nesh.Kur i pata thene hajde shkojna te Lima dhe arsyetohu me ta pse nuk me merr sherri yt,ja pat ba Hazizit shko ti pis se ti ke hanger mute dhe me arsyeto te Lima.Por edhe Hazizin e kam te inqizum ne kaset dhe e pranon ,inqizimin mbas luftes e kam ba.,,,Me vjen rende tua them keshtu,por ne nje forme as zoti nuk besoi se kishte me kontribue per dike sa kam kontribue per shqiptar.Por si gazetaret si mjetet e informimit me thone nese i ke nise demostratat e 11 marsit 1981 su ba nami,sepse qindra student i kan nis ato.A ne menze nuk kemi qen mbi njezet student,por hajne mute individet kur nuk kan qen prezent aty!!! Nami po su ba,por emri im qe une i nisa nuk permendet, e i tjereve pa qen po bejka me ua permend emrat dhe keta me qen ne qeveri e une ne mergim a eshte ne rregulle kjo?Edhe Avni Zogiani keshtu me thote,edhe Refki Reshitaj,gazta Bota sot ,ekspressi..Me kete une punen e tjeret samunin,tjeret ne qeveri e une tue tredhe hordhe!Dhe femit e mi rrugeve,e te ketyre neper qerdha e shkolla me mesuesa te pelqym dhe mi notue shkelqyshem.Une nese e ftova naton qe ta bombardoi serbin qe tua heqi sagjin nga koka shqiptareve çenka pordhe.Ta kam pershkrue nje pjese te vogel te jetes sime se edhe une jam lodhe ma ska gje nga une.Vetm nje fjale e jotja me nxiti te shkruaj kaq shume me ju;Kur me the,kujt po ja lem kosoven?Kosoven e kan ne dore uçk,dore e serbise!Ata qe ishin te vertete i vrajten mbas shpindes,disa shetisin rrugeve si te tremt,e disa si mua me detyruan qe te iku si Fishta.
As Fishta as une as ju nuk do keni mundesi qe trojet shqiptare te jetoin  te bashkuara e ne liri personale.
Juve u keshilloi qe nese nuk jeni ne pune bashkoju ndonje parties dhe jeto ashtu si keta pisa,por kur te detyroin diç me ndermarr kundra popullit,paraqitu besimtar i tyre,duke mos kundershtue,a keq mos i bane njeriut te drejte,se ka mundesi te hakmirret qindra here ma keq.Jam mundue  edhe juve tju ndihmoi,por se di sa do i mirrni parasysh udhezimet e mia.Sidoqofte u pershendesi ne çdo aspekt,duke ju deshirue realizim deshirash.
Haxhiu kerkushi !

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Leter Isa Gashit,haxhi kuçi Empty Re: Leter Isa Gashit,haxhi kuçi

Message  Perparimi Mar 12 Nov - 5:59


12:29
pershendetje PO JUA THEM ME PLOT KUPTIMIN E FJALES PERSHENDETJE VLLA NUK JU NJOH PERSONALISHT PO MBAS SHKRIMIT QE KISHIT BER DHE SFIDAT QE I KENI KALU MBAS PERSHKRIMIT QE BENET E ME SHUM VEMENDJE I LEXOVA UN SHLIR DHE ME NJE ZEMER E ME NJE PERMALLIM MALLI E VUAJJTJE TE NGJASHME TE THEM VELLA
SHUM E VERTET PER ME U NDERLIDH ME ELABORIMIN E JUAJ QE KENI SHKRU DO TJUA FORMULOJ ME NJE FJALI TRIMAT NE HISTORIN TON SHUM VJECARE KURR ARMIKU NUK I KA VRA I KAN VRA ATYRE MIQ E BASHKLUFTAR QE I KAN THEN
SI SHUM I RI ME INTERNUAN JO QE KAN MUND SEBET TME INTERNOJN PA BASHKPUNTOR TE UDBASHVE
DO VAZHDOJ VLLAU IM ME VON SE ME ERDHEN CA MIQ

Po mesigur dhe ju mire presi me zemer ,qe ti pershkruani hekijet,qe ua paskan bere argatet e serbise.Kaloni nje nate te mire me miq.

DHE JA VLLA RAMADAN SERMAXHAJ SELIM BROSHA E CA E CA TJER ME BURGOSEN ME INTERNUAN DERI SA IKA E LASH VENDLINDJEN DHE KUR ESHT DASHT TJEM ME POPULLIN TIM UN ISHA BASHKLUFTAR I BOSHNJAKVE NE LUFTEN E BOSNEJES APO KONKRETISHT NE MASAKREN E SREBRENICES DHE PRAP KUR JAM KTHY NE VENDLINDJE PRAP NJE MIJ TZEZA MI BENEN E ME BURGOSEN DHE KUR ESHT FILLU LUFTA NE KOSOV MUNESH ME PARAMENU SE NE CFAR GJENDJE ISHA NE BURGUN E NISHIT PO NEJSE MOS TJU LODHI ME SHUM VLLAU IM SE TE NJETIN FAT E PAKEMI NDA PO NE PRAP DUHET TE NGRITEMI NGA BBALTA PRAP SGUXOJM TE THEJM SI FISHTA SE KTROJET SHQIPTARE JAN TONAT JO TE THACIT JO TE RAMUSHIT JO TE EDES E TE SALIHIT SHUM E VERTET SE MALLI PER VENDLINDJE DHE PADREJTSIT QE JU KAN BER JUVE JU JENI ZHGENJY PO UN TI E SHUM SHUM TJER DOT VAZHDOJM TUTJE PER FMIJT E TAN PER FMIJT E VENDIT TON
NUK DO JU LODHI ME TEPER VEC JU PERGZOJ DHE JU FALEMNDEROJ QE E PRANUAT KERKESEN TEM PER MIQ E VLLA TE KOMBIT ZOTI JU RUAJT E JU DASHT JUVE DHE FAMILJEN E JUAJ KAM NDERIN QE JU KAM MIK HAXHI KUCI

Faleminderit edhe nga ju qe me keni kuptue se si me ka shkue jeta ime 50 vjet.Mua po ta them nje te vertete me paten thene;Ne ty nuk e kemi ndermend me te burgos,edhe pse zagaret shqiptar po kan qef,por ti je kokforte dhe per as gje si bjen pishmanit.E me than pa na dhene besen se nuk do punoni kundra serbise e kundra spiujve tan na nuk kemi me te burgosur,se me te burgos,ti kur te kethehesh bahesh i njoftun ndere shqiptar dhe i pasur.E nese na jep besen ketu,na kemi mi pergaditur gazetaret,mjetet e informimit dhe kemi me pergadite rrethimin tend me tanksa e polici qe me kujtue populli a ky qenka shume i rrezikshem per serbin dhe qenka atdhetar.Dhe neper burgje ke me ndejte sa per mi zbulue atdhetaret e si detyre me ia ba bajat atdhetarizmin,dhe naten nuk ke me fjete ne qeli,por ne hotele me femra serbe e shqiptare.Betohem ne zot se keshtu ka qen me mua pse nuk me burgosen pas gjithe atyre veprimtarive te mia qe i shkaktova serbise dhe jugosllavise.Por une ma jam edhe ne moshe,forcen qe e kisha dikur ma se kam ore vellau im,ishalla je i ri e ishalla te ndihmon ndoni shte se pa ndihmen e ndoni shtetit jo ti por as allahu smundet mi mujt keta tradhetar se ne numer jan shumeeee,dhe te shpallin tradhetar,ti ke vra shqiptar ne kohen e luftes ,te shpifen kinse ke dhunue edhe femra shqiptare me serb pa bere.Keto vete i kan bere ne kohen e luftes bashk me serbet.Nuk e di a e ke pare nje filme amerikan lufta e uçk,ku ushtria dhe policia serbe me kamiona ua bijn serbeve shqiptaret dhe i dhunoin.470000 femra mu dhunue,nuk eshte numri i vogel,dhe i tere populli doli ne renditje nga kosova dhe u plaqkiste ,a e din qe kjo plaqkitje eshte ndare me keta pseodoçlirimtar?Vetem une ti shtie ne dore qe ti larte permenda,po ta zen dikush Policin kryesor Millan Shipken,dhe tan komandantat e uçk e kishe pare se kush kan qen dhe kush jan.Mua nuk me merzite fare sa do qe me shkruan i lexoi me kujdes dhe ta kuptoi shpirtin tend.Pyet çka ta merr mendja çka di ta them pa kurrefare interesi.Se tek e fundit,une mire i kam punet,pos me vjen turp ,kur i shoh duke u zgerdhir keta duke me thene ja ne kemi qen dhe mbetem ata uqit e serbise dhe ti plas.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum