Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Eh Fatmir Lima e car

 :: sport

Aller en bas

Eh Fatmir Lima e car Empty Eh Fatmir Lima e car

Message  Perparimi Dim 1 Sep - 16:27

L-7
i/e regjistruar

Anëtarësuar
30-01-2010
Postime
449
Faleminderit
0
U falenderua 0 herë në 0 postime
per pirron1
gjat e paske shkuar po e kuptoj

paske harru me permend edhe një haxhi kuç të famir limes
banush berbatovcin ky zotria është n 50 her më i madh se hahxi Kuqi


E enjte, 03 Dhetor 2009 16:15

Banush Bërbatovci ende e ruan një vërtetim të shkruar në një letër A-4 që beson t’ia ketë shpëtuar jetën në nëntor të vitit 1999. Ky vërtetim, është përmendur edhe në DVD-në e Nazim Bllacës.

Bërbatovci, ka rrëfyer se si është futur në veturën “Opell Omega”, të cilën Bllaca thotë se e kanë përdorur për vrasje e sulme. Sipas viktimës, më datën 3 nëntor 1999 në orën 22:30, disa persona kishin trokitur në derën e tij, por nuk kishin pranuar të futeshin në shtëpi dhe kishin kërkuar që ai të futej në veturë.

Ai thotë t’u ketë thënë të dyshuarve se ka punuar bashkë me 48 shqiptarë të tjerë deri më 23 mars 1999 në orën 9:30, kur edhe kanë ikur për shkak të bombardimeve të NATO-s.

Sipas tij, tmerri ka filluar me të dalë nga fshati Potorofc, tek vendi i quajtur Kërqevë.

“Tha qitu nale, mirë qenka edhe këtu. E ka shukur kerrin dhe m’u kanë kthye vozitësi dhe kolegu i tij përpara. Zotëri qitu mbaron jeta jote, me ka thanun vozitësi dhe bashkëvozitësi...”, ka thënë Bërbatovci për “Koha Ditore”.

Deklarata e tij nuk përputhet me atë të Bllacës, pasi viktima thotë se atë natë nuk e ka poseduar vërtetimin e lëshuar nga Fatmir Limaj.

Sipas Bërbatovcit, të dyshuarit kishin kërkuar që ai të dëshmonte rrejshëm për krime lufte ndaj një ish-polici me kombësi shqiptare dhe i kishin thënë se nëse nuk e bën këtë do ta vrisnin.

“Më tha kur është në pyetje çështja kombëtare duhet me dëshmue edhe rrejshëm. Atëherë me tha ne do të të kthejmë në shtëpi meniherë nëse pranon këtë, nëse jo ne duhet të ekzekutojmë. M’u sos rruga dhe u thashë u krye një punë vetëm tregomëni ku duhet të paraqitem për me dëshmue. Në Burgun e Lipjanit më thanë lajmërohesh nesër në orën 7”, ka rrëfyer Bërbatovci.

Ai thotë se të dyshuarit e kishin dërguar shëndosh e mirë në shtëpi atë natë pas rreth 2 orësh dhe pasi kishte menduar mirë se çfarë të bënte, kishte vendosur t’i drejtohej zv. ministrit të Mbrojtjes, Limaj.

Sipas tij, Limaj në atë moment i kishte lëshuar një vërtetim, të protokolluar dhe të vulosur, vërtetim ky që ia ka shpëtuar jetën.


Në vërtetimin e lëshuar më datën 5 nëntor 1999, me numër protokolli 219/99, me vulë të Ministrisë së Mbrojtjes të Qeverisë së Përkohshme të Kosovës si dhe me emrin, mbiemrin e nënshkrimin e Fatmir Limajt, thuhet se ky person nuk ka lidhje me akuzat, për të cilat është akuzuar.

“Z. Banush Bërbatovci, nga Dobraja e Madhe, Komuna e Lipjanit është person, i cili i ka ndihmuar UÇK-së. Ky vërtetim i lëshohet si dëshmi se ky person nuk ka qenë i implikuar në gjërat, për të cilat akuzohet”, thuhet në këtë vërtetim.

Sipas Bërbatovcit, tre net më vonë, disa persona me veturën e njëjtë, “Opell Omega”, kishin shkuar në shtëpinë e tij dhe e kishin kërkuar sërish atë.

“Kur e qet shoqja letrën, e mori ai, kur afrohet te drita e kerrit thotë: E Fatmir, he car!”
PËRGJIGJU DUKE CITUAR
31-07-2010, 16:57 #23
L-7
i/e regjistruar

Anëtarësuar
30-01-2010
Postime
449
Faleminderit
0
U falenderua 0 herë në 0 postime
pirro1


këti i kan thën mos shko ne perendim se ne jem te garantojm veq manaj lidhjet me beograd

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Eh Fatmir Lima e car Empty Re: Eh Fatmir Lima e car

Message  Perparimi Dim 1 Sep - 16:30

Eh Fatmir Lima e car Attachment

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Eh Fatmir Lima e car Empty Re: Eh Fatmir Lima e car

Message  Perparimi Dim 1 Sep - 16:33

pirroja1  
Aty afer...
   

Faleminderit
0
U falenderua 0 herë në 0 postime
Postuar më parë nga L-7  
pirro1


këti i kan thën mos shko ne perendim se ne jem te garantojm veq manaj lidhjet me beograd
Senzacional je!

Haxhi Kuçi me bishtin nder shale ka ikur, pa e ditur askush.

"Trim" ky Haxhi Kuçi edhe Arkanin e ka endur me veture anekend Kosoves, kur kjo digjej e piqej.

Nejse, nuk kam se çka te flase une ty per Haxhi Kuçin...!
PËRGJIGJU DUKE CITUAR
31-07-2010, 17:13 #26
PLAKU  
Mire ështe puna mire
 
L-7, ketu folet per kadri shikasin te llojit vete relates, ka dulm tash Haxhi Kuqi, po ,beturina sllavo-ruso-enveriste kete e ka tradit nga bashkepunimi em shkie, me shpif e rrejt.
populli ashet lodhe nga keto hienanen tokesor, vetem s eska ka ia mban is hkreti popull, i lutemi Amerikes madhe, si an shpetoj nga shkiet te na ndihemoj te pastrohemi edhe nga ky gjak i prishet qe na ka hy ne mest kombit sot e kusur vjet.
Ky kadri erifi e ka ngul veten mire , fotot mbas azem syles kan me qit para , mos bieni nen nivelin e mbeturines piset kuqalsohe.
haxhi Kuqi i shkreti ska lidhje me ato qe shpifin nen tokesoret stalinist,
tash ia nisin te mallekojn krejt popullin shqyptar lloji gjak prishet , keshtu e kan hienat kur ju dalin te bemat e pista haptas, o kriminel tinzar e frigacak, krejt populli shqyptar ju akuzon si kriminela se era gjak ju vjen. Lene Haxhi Kuqin dhe krejte popullin rehat se nuk ju ak faj qe deshet te pasunohej e te merreni pushtet me gjak me jet njerzish. Ka aredhe koha ti paguani tana te zezat qe ia keni sjell Shqyptaris.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Eh Fatmir Lima e car Empty Re: Eh Fatmir Lima e car

Message  Perparimi Dim 1 Sep - 16:39

PLAKU
Mire ështe puna mire

Anëtarësuar
19-05-2002
Postime
2,570
Faleminderit
0
U falenderua 0 herë në 0 postime
pirro dil em emen si hazhiu qe del pastaj shpif , keshtu me anonimitet sje tjeter perpos 1 sajes kuqalsohe argat i dreqit, kaq di em te then Plaku, kur akuzon diken per tratheti duhet me dal hapetas, nuk ju beson me populli kur juve,ase ju ak besu en te kaluemen, por ju keni pas mbas sigurimin famekeq envero titist dhe keni bo ate qe ju kan perklreah. tahse populli ashet me i lire , nuk ashet koha e hienave komunist, ka me ju vonu pake po kur nuk keni me shpetu drejtesis popullit, frigacaket e kan tradit em shpif me vra mas shpine per interesa vetiake. Perbaju temes per kadri syrrat erifin, Haxhi Kuqi ska lidhje em keto q ena servon ti.
PËRGJIGJU DUKE CITUAR
31-07-2010, 17:27 #28
pirroja1
Aty afer...

Anëtarësuar
14-03-2006
Vendndodhja
Epir
Postime
70
Faleminderit
0
U falenderua 0 herë në 0 postime
Plaku,

Merre pergjegjesine dhe mbroje Haxhi Kuçin. Pastaj, une jam ketu dhe shkojme me tutje!

Mua nuk mund te ma hedhesh, ashtu siç ua hedhe te tjerve!

Ti si "plak" ndaje kete pleqeri: ku do ta gjene veten Haxhi Kuç-Arkani?

Celulat udbashe!
PËRGJIGJU DUKE CITUAR
31-07-2010, 18:06 #29
PLAKU
Mire ështe puna mire


U falenderua 0 herë në 0 postime
pirro 1, une se kam nder mend me mborejt kerkan ase edhe haxhi Kuqin, cdo kush duhet ta mbroj veten nga te bemat e te pa bemat e veta po edhe nga shpifjet qe i servoni ju te shtirtit. haxhiu nuk ashet trathetar si mundohej ta paraqiteni me keto fare shpifurinash, haxhiu e ka problemin s ekur nis me fole nuk din te ndalet, ashet i dehsperum pa mase, ndoshta haxhiu ashet ma shqyopetar se uen e ti te dyte.
Shkaku qe reagova ashete se deri kurre keshtu me kesi shpifjesh te poshetra alla enveriste.
mendoni se populli akoma ju beson ketyne poshtersinave?
PËRGJIGJU DUKE CITUAR
31-07-2010, 18:10 #30
PLAKU
Mire ështe puna mire

Anëtarësuar
19-05-2002
Postime
2,570
Faleminderit
0
U falenderua 0 herë në 0 postime
Sistemi I Drejtesise - Teprice Teknologjike
Idriz Zeqiraj: Sistemi i drejtësisë - Tepricë teknologjike
E Shtune, 31-07-2010,


SISTEMI I DREJTESISE - TEPRICE TEKNOLOGJIKE


"Sistemi i korruptuar gjyqësor nuk mund ta luftojë korrupsionin".
Jakup Krasniqi, kryeparlamentar i Kosovës


...Ashtu siç nuk mund ta luftojë korrupsionin një parlament dhe një qeveri të zhytur në krime dhe korrupsion.
Idriz Zeqiraj, punëtor Baustelle


"Prokurorët e Kosovës kanë kapacitet, guxim dhe vullnet që të merren me lëndet më të rënda të krimit të organizuar dhe korrupsionit"!
Ismet Kabashi, kryeprokuror i Kosovës


"Hajde rrenë, hajde"!
Populli në kor


E vërteta absolute:
Personeli gjyqësor janë bij të këtij popullit, si gjithë të tjerët. Ata janë të shantazhuar, të kërcënuar, të frikësuar, bilëz edhe të tmerruar nga bandat e kuqe vrastare, të mbrojtura fort nga pushtetarët.
Shumë më të korruptuar janë pushtetarët akuzues, se sa gjyqtarët e akuzuar.


SHKRUAN: IDRIZ ZEQIRAJ



Ende nuk kishte mbaruar lufta, më sakt - masakra, në Kosovë. Një mik i imi, ish-burgaxhi politik, në njërën nga zyrat e Përfaqësisë të Kosovës, në Tiranë, më tha: "Këta të UÇK-së po thonë se pa luftë nuk e lëshojmë pushtetin"! - Po pse, a pak është gjakosur Kosova, - iu gjegja me habi e trishtim, meqë kisha vënë re ecejakët intriguese të tyre me kallësit e Shqipërisë dhe bishtnimin që i bënin luftës dhe aksioneve të tjera në shërbim të saj.


Përfaqësia e Kosovës ishte bërë si "Hani i Dilit", ku hynin e dilnin,madje, pa pyetur fare, edhe ata që çdo ditë hidhnin letra kobzeza për zyrtarët, në kutinë postare, të kësaj Përfaqësie: "Jeni të dënuar me vdekje. Në rastin më të parë të mundshëm, do të ekzekutoheni"!


Miku im, i cili për afro një dekadë kishte "kullotur" LDK-në dhe Qeverinë në mërgim, tashmë, bënte flirte me ata që "pa gjak nuk e lëshojnë pushtetin", ose të "UÇK-së", të cilët asnjëherë nuk u bënë pjesë e saj! Sigurisht, ai dinte më shumë rreth projekteve ogurzeza të bandës staliniste-enveriste, të organizuar dhe të dirigjuar nga Sigurimi Shqiptar dhe SHIK-u i Kosovës. Dhe, kjo u dëshmua bindshëm kur me skenarin e gatshëm, të marrë nga Partia Komuniste e Shqipërisë, në fund të LDB-re, komunistët,dhunshëm, zunë karriket sunduese, tani, komunistët stalinistë të Kosovës, nën përkujdesjen personale të presidentit Rexhep Mejdani, krijuan Qeverinë e Përkohëshme, pa përfillur asnjë kod apo normë të demokracisë, hynë, pas masakrës serbo-sllave, në Kosovë dhe vazhduan dhunën pushtetare, me metoda tipike staliniste-enveriste.


Miku im u konvertua nga e djathta në të majtën, ngjiti shkallët e karrierës, duke u bërë edhe anëtar i Kryesisë të Partisë të "UÇK-së"! Thënë troç, ai kishte qenë "kolonë e pestë" brenda partisë mëshirëmadhe të dr. Rugovës.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Eh Fatmir Lima e car Empty Re: Eh Fatmir Lima e car

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum