Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero

 :: sport

Aller en bas

Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero Empty Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero

Message  Perparimi Ven 12 Juil - 3:08

[color=#ff3399]Shukri Zymberi s’lejon vendosjen e skulpturës së Idriz Seferit (Video)Artikujt tjerëShukri Zymberi s’lejon vendosjen e skulpturës së Idriz Seferit (Video)Mbyllja e magjistrales në Prishtinë shkakton kaos në trafik Pjesë të Dardanisë dhe Emshirit pa ujëPajaziti forcon pritjet që Zhegra të bëhet komunë Afër Katedrales në kryeqytet nis ndërtimi i një qendre tregtarePolicia e Ferizajt me plan operativ “Sezoni veror”Për 45 ditë bllokohet rruga nga rrethrrotullimi për Mitrovicë deri te TermokosiPrishtinë: Hapet debati publik për Projektplanin Zhvillimore Urban (PZHU)Eqrem Kryeziu - kandidat i LDK-së për kreun e PrizrenitVetëvendosje: Xhabirët e Komunës së KaçanikutPublikuar: 10.07.2013 - 20:31
Prishtinë, 10 korrik - Skulptori preshevar, Hevzi Nuhiu akuzon haxhi Shukri Zymberin se në bashkëveprim me disa banorë të fshatit Muçibabë dëmtuan skulpturën e figurës kombëtare Idriz Seferi. Skulptori thotë se banorët e këtij fshati dëmtuan veprën e tij, sepse Idriz Seferin e konsiderojnë tradhtar dhe nuk e duan ngase besojnë se ai ishte i fesë katolike. KTV-ja ka tentuar të kontaktojë me haxhi Shukri Zymberin, por ai dhe asnjë nga familjarët e tij nuk kanë pranuar të flasin. Biri i tij, Hevzi Zymberi ka konfirmuar nëpërmes telefonit se babai i tij nuk e ka lejuar gdhendjen e skulpturës për të vetmen arsye se vendi ku po bëhet skulptura është pronë e familjes. Sipas tij, nuk qëndrojnë deklaratat se kjo familje dhe banorët e Muçibabës nuk e duan figurën e Idriz Seferit në këtë fshat.

Mirëpo, zyrtarët e Komunës së Gjilanit kanë deklaruar se i kanë dhënë leje skulptorit që të gdhendë në këtë vend, pasi që ajo është pronë publike. Njëherësh kjo Komunë ka dënuar aktin.[size=24]Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero F1_12-haxhi-zymberi1373481004

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero Empty Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero

Message  Perparimi Ven 12 Juil - 3:34

Edhe i ndjeri prof Bajram Kurti pakes para luftes shkroi per patriotizmin e Idriz Seferit ne nje gazet ditore nese nuk gaboi "Bujku"
Ne kete artikull ka bashkpunue edhe prof Begzat Baliu dhe te nesermen erdhen Muqibabaset dhe ne banesen e Begzadit me revole iu drejtuan profesor Bajram Kurtit qe te distancohet nga patriotizmi i Idriz shpiun serbit.Ku isha prezent edhe une dhe i thane ;A e njef mire apo shkruan siq ke ndegjue per kete tradhetar ?Jo kam ndegjue.Mos u merr me thesh e thenjet e shpiunave,sepse Idrizi ka dhunue grat e shqiptareve bashk me serb,ua ka vjedh bagetin shqiptareve duke ua rrenue naten muret e shtallave te bagetive dhe i prnte bagetin dhe bashk me serb benin dollina.Dhe te nesermen distancohet permjet gazetes ne fjale i nderuari prof Bajram Kurti.
E din mire kete mesele Begzat Baliu.
Begzati eshte njeri i urte dhe shume interligjent,kete nuk ja mohoi ,por trimeria i mungon,kur duhet thene fjalen perfundimtare.
Si Idriz Seferi ne kosove eshte Avdi Ibrahimi,Reshat Badallaj dhe komandantet e uçk shumica e tyre,te cilet ma nuk marrin fryme,sepse vdiqen nga dora e kesaj elite te flliqur.
Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimoviqet me shpifen kinse une e paska shetit Arkanin neper vijat e frontit te luftes dhe komandantet e uçk mna paskan pershendetur.Jo Avdi e Reshatociq,shoket e juaj dhe ju keni bere shoqeri me serb.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero Empty Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero

Message  Perparimi Sam 13 Juil - 1:29


Vizitor
Vizitor




Titulli: Re: Ahmet Zogu dhe fashizmi Wed Jan 21, 2009 10:49 am
Disa shqiptar thone se Ahmet Zogu eshte atedhetar,dhe ka luftue
kundra serbeve , turqeve dhe kundra austrohungarezeve .E disa thone se
ka qen tradhetar, sepse princ vidit ja ofroi shpeten e tij per ta
qetsue gjendjen e rende ne shqiperi.Dhe kinse mu per kete Avni Rrustemi ne
Paris i beri atentat Esat Pashes.Por Avdiu ishte i paguar nga Zogu 3600 lek qe ta vrasi dajen e tja merr fotelen. Dhe ne shiperi e shtini Avni Tucani, tuci i pulave nje te ri Beqir Vallterin qe ta vraje ne parlament Zogun.Dhe i gjori e plagosi ne krah Zogun dhe u bylle ne WC.Zogu pasi i premtoj amnesti, ky u dorezue pa ba vetevrasje.Dhe i tregoi se e ka shtie Avniu me vra Zogun sepse vete sja majke.Ja se çfare atdhetari duke shti tjeret.Mesiguri edhe ne Paris e ka shti nji kapeten frnqez dhe patriotllakun keshtu e marrin shqiptaret.Keshtu sot historia thote e shqiptareve !A patriot qe paska qen Avni Rrustemi !!!Por mire kush e pruni Zogun ne pushtet????Po Serbet more si jo,dhe si te luftojne kundra serbeve ?!Edhe patriotet e sames e kundershtojshin Zogun a ne anen tejeter iu beren nepunsa e ambasadora te Zogut siq ishte patrioti i madhe Faik Konjica ambasador i fuqiplote ne amerike.Noli pasi e morri pushtetin per 6 muaj nuk mundi me shqiptar me ba dhe iku e ja la ma mire Zogut.Edhe Enver Hoxha qeni ka qen nepunes i Zogut ne Belgjike.Bile eshte prezentue si djali i Zogut qeni.

Enver Hoxhen kush e pruri ne pushtet ?Milladin Popoviqi;Mugosha ,Ahmet Zogu,Svetozar Markoviq Tempo .Dhe a ka pasur mundesi ky njeri ta luftoi serbin ?Jo!
Sali Berishen, kush e pruri ne pushtet ? Ramiz Aliu more me ja mbeshtjell shqiptareve .Rugoven ,kush e pruri ne pushtet Fadil Hoxha me Rrahman Morinen ?Sepse keta ishin ne sherbim te serbit gjere sa Rugovasit u lodhen dhe ju qelen per lendine tradhetirat.Dhe tani ja leshuan vendin Thaqit,qe ti shtypi shqiptaret ne vend te serbeve.Sepse vete keta kan qen ne sherbim te shkaut dje..
As per historin e Skenderbeut nuk kemi fakte te gjalla se a ka qen shqiptar,serb apo turk sepse dihet se ky ka masakrue shqiptar musliman ma teper se turku dhe ne shqiperi e ka pasur nje keshtjelle e ne itali 12 keshtjella. pra kan e paska mbrojtur Skenderbeu ?Qe vriste shqiptar musliman ne trojet e veta qe nuk donin te konvertoheshin ne te krishter,dhe ne itali vriste te krishter,sidomos ata italian qe ishin kundra princit Antonios.!!!

Shqiptaret nuk kan histori te njemendet dhe as nje patriot shqiptar nuk po del qe ka luftue per trojet e shqiptarise.Sepse secili njeri tjetrin duke e shpallur tradhetar.Une kam punue ne Mal te Zi. Sidomos tek familjet e Rexhep Qosjes dhe serbisht a me besoni flitshin.Ne maqedoni kam punue na Zajac e ne çdo fshat .Dhe a e dini qe edhe femrat spiunojshin fqinjet,nuk ka pas familje qe nuk ka spiunue per njeri tjetrin.Ne Presheve edhe atje e di mire dhe e njejta gje!Ne kosove ma po dihet une kam punue si taxi dhe sa pleq me plisa te bardhe qe neper oda e qitshin plisin me nje ane dhe kur flitshin derse trima e çka me ju thene vete qata qena i kam pare ne oret e mengjezit duke shkue ne polici e dhene informata,Bile edhe grat e do shpianikeve qe sta merrke mendja .
Vetem nje po ua them mbasi une nuk kam mundur tju bashkoi si nje vater e shqiptareve qe jeten time e kam flijue me qindra here as ti Sofra e Beton e there qe po mundoheni me ba bashkimin e trojeve mos u mundoni me humbe kohen, se sherrin keni me ja pa,por dhinje kete qeshtje se as tana shtetet nuk po mundenme na ra ne fije se a jena qenje njerezore apo shtazore.


Jeta e Idriz Seferit

Patriotet Idriz Seferi,Pasi prof Bajram Kurti para luftes me duket me 1997 ne gazeten bujku me duket apo tjeter shkuajti per patriotizmin e keti Idriz Seferit te nesermen nje kusheri i Idrizit u takue me Bajramin dhe i tha ;Nrsr ti sot nuk distancohesh nga shkrimet e tua per ate pis,besen po ta japi pa te likvidue nuk kam me lan me kete revole!Pse ia priti profi?A e njeh ti kusheririn time apo po shkruan me fjalet e qenave ?A e dine ti qe ky ka vra shqiptar ka dhunue femra shqiptareve ua ka marr bagetin shqiptareve naten dhe i ka ngrere me serb ne dafranga ?Aty prezence ishte edhe akademiku Begzad Baliu dhe e obliguam qe te distancohet sepse plumi ishte ma i forte,!Dhe a e dini qe Idriz Seferi nga krali serbise ka marr penzion te mire siq edhe bokseri Saliu tani qe kishte kerkue nje penzion nga serbet.
I vetmi shqiptar qe nuk ka pasur lidhje me tradheti ka qen Shaban Polluzha dhe vete shqiptari nga nje fshat i gjakoves e ka vrare me gishtin e vete emrin ja kam harrue, por ka ende deshmitar qe kemi punue ne ate fshat dhe qe vete deklaron duke na then se a pe shihni kete gisht ?PO ja banem!Ky gisht e ka vare Shaban Polluzhen,jam que e ja kam ngjite por me ndajten e din Fehmiu nga Seniku i Malisheves dhe njefare Shabani nga Bllaca ne moshe te shtyre tani.
Edhe ne maqedoni ka qen trim Mifaili Zajazit,pra dy Mifaila i madhi dhe ivogli qe kan ba gerdi ne shkini dhe sot e kesaj dite aty ne malin e Zajazit ka ka luftue ka ana e mahalles se Xhamise permbi naten ndegjohen zerat.
Zajasi eshte nje fshat ne maqedoni qe eshte i madh ne forme rrethore perqark maleve sa nje shtet dhe po te mendoni i ka kater mahalle.Mahalla e xhumas,e xhamis,qelikat dhe nje nuk me kujtohet,aty ka burra atedhetar shqiptar e nuk po i permendi!
pergjigjet
zeriatdheut
Hero anëtar



Numri i postimeve: 4058
Registration date: 28/12/2007


Titulli: Re: Ahmet Zogu dhe fashizmi Wed Jan 21, 2009 10:53 am
Jepi o Haxhi Haxhica kujdes se te dolen lakrat edhe pak jepi..............
.

http://kosovare.forumotion.com/t2284p15-ahmet-zogu-dhe-fashizmi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero Empty Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero

Message  Perparimi Sam 13 Juil - 1:34


Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga haxhiu01 prej Wed Jan 21, 2009 10:59 am
Sa mire mu kan i veshur ushtar i uçkes,e me dal ne fotografi e me iu tregue femive kur te rriten ja babi yt kam qen uçk e me ba e me vete djali a ke luftue babi ?E rrene i thote kam vra serb me vagona,po me pas vra nuk kish serb ne kosove!Ata qe kan luftue i vrajten neper prita a mos po gaboi !E tjeret shetisin rrugeve qe po vdesin per kafshaten e gojes,si eshte e mundur me luftue dikush per shqiptar e mos me nxene vend te punes e me jetue si nje qenje njerezore mesatare!!!


haxhiu01

*
Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga Blerti_Gashi prej Wed Jan 21, 2009 12:13 pm

haxhiu01 shkruajti:Sa mire mu kan i veshur ushtar i uçkes,e me dal ne fotografi e me iu tregue femive kur te rriten ja babi yt kam qen uçk e me ba e me vete djali a ke luftue babi ?E rrene i thote kam vra serb me vagona,po me pas vra nuk kish serb ne kosove!Ata qe kan luftue i vrajten neper prita a mos po gaboi !E tjeret shetisin rrugeve qe po vdesin per kafshaten e gojes,si eshte e mundur me luftue dikush per shqiptar e mos me nxene vend te punes e me jetue si nje qenje njerezore mesatare!!!

E more Haxhi mafia na mbyte duke treguar gjera qe ke be ti ( per te keq e kam fjalen ), te gjitha keto qe po i thua jan qe je duke u nis nga vetja.

U thua keshtu femijeve tu ti? sigurisht qe po, a ne fakt je krejt tjeter . Pse ore i " nderuar " mundohesh me i humb vlerat e UCK-s, qfare te kan bere, mos vall te kan rrahur, pasi qe serbet nuk te kan rrahur e as burgosur?, diqka duhet te jet ketu, ti beju ose me Hoxh ose me Prift tani .

Ushtria Clirimtare e Kosoves, dha nga vetja aq sa mundi, aq sa kishte, dha gjejen me te shtrenjet qe kishte, pra dha jeten. Nuk eshte e then tani te gjith ata/o qe kan luftuar te vriten ne lufte o Haxhi, nuk i percaktojme vet ne gjerat .

E thashë një fjalë Shqip-Atdhe,shqiptova një Ideal-Komb, Kujtova një emër-Shekspir, Lypa penën e tij, për të përshkruar jeteshkrimin tragjik të popullit tim, të Lashtë sa vet Ballkani. Të ndodhur aty, para botes greke, pushtimeve romake, Dyndjeve slave, që mbijetonin robërinë dhe ende frymon për të gjalluar, atëhere: Vetes i thirra vec një emër : SHQIPTAR . Mr. Ukshin Hoti !!


Blerti_Gashi

Mesazh nga L1ndush3 prej Wed Jan 21, 2009 12:38 pm
e kta jan Trimat e Kosoves

L1ndush3
r

Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga Ago Muji prej Wed Jan 21, 2009 3:53 pm
O Haxhi Kuci, oj ndyrrsin, o njeri pa karakter pa moral e pa 2 kokrra truni nkok, pse spo shko more burr me hyp me naj ur te frances, edhe me u rrxu me e thy qafen naj kun se sen spo vyshe. Ska njeri te gjall qe mun mem bind mu qe ti sje shpihun i serbis more udbash. Ik se na flliqe forumin.
Mbrohemi duke sulmuar


Ago Muji
Ushtarak

Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga L1ndush3 prej Wed Jan 21, 2009 9:20 pm
e se qka po lypka qe ky Haxhiu rreh po ky skoka normal bre amo udbash e pertej udbashi koka

L1ndush3


Age : 26

Mesazh nga xhavo_ prej Wed Jan 21, 2009 9:42 pm

haxhiu01 shkruajti:Sa mire mu kan i veshur ushtar i uçkes,e me dal ne fotografi e me iu tregue femive kur te rriten ja babi yt kam qen uçk e me ba e me vete djali a ke luftue babi ?E rrene i thote kam vra serb me vagona,po me pas vra nuk kish serb ne kosove!Ata qe kan luftue i vrajten neper prita a mos po gaboi !E tjeret shetisin rrugeve qe po vdesin per kafshaten e gojes,si eshte e mundur me luftue dikush per shqiptar e mos me nxene vend te punes e me jetue si nje qenje njerezore mesatare!!!

Bash mirë koka ka fol ky haxhiu. Unë te pershendes ty bac se i paske fjalet e burrave. Keta qe po te fyjnë po nguten shumë, e te ne thonë "kush ngutet përmutet".

Pasi iken shkijet vetëm në Prizren kanë dalur mbi 2000 njerëz me uniforma te Uçk-së, e mos t'i permendim edhe qytetet tjera se na dalin 50'000 mij uniforma te Uçk-së, në kohën kur Ramush Haradinaj ka mbet me një grusht njerëz në Dukagjin. A thue ku ishin gjithë ky batalion qe s'iu ndëgjua asnjë krism pushkë?
Sikur Azem Bejta me kaqak te vet!


xhavo_


Mesazh nga zeriatdheut prej Wed Jan 21, 2009 9:55 pm
O xhavo te kame then une ty se cfare greki je


zeriatdheut
*
Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga xhavo_ prej Wed Jan 21, 2009 10:10 pm
"zeriatdheut" ty inati ka me t'i qerru syt. Haxhiu e paska përmbledhe shumë mirë atë shkrim, veçse pak me mllef dhe te pergjithësum. Mirpo 1 njeri qe e njeh situaten e kupton shum lehte atë shkrim te tij. Se ne kohen kur 2-3 vete kanë luftu 100 tjerë kanë pi kafe e janë rrezitë nëpër plazhe. E pikërisht këta janë qe hyn bashk me Kforin në Kosovë e veshen uniforma, e shiqojshin ku me vjedhe a me uzurpu ndonje lokal!

Une te tregova ty ma lartë se sa "ushtar" kanë dalur kur janë ikë shkijet, si kerpudhat pas shiut. Edhe vet Ramushi është qudit e "nuk e kish pas dit" se sa ushtar kish pas ne Kosovë.
Sikur Azem Bejta me kaqak te vet!

xhavo_

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga zeriatdheut prej Wed Jan 21, 2009 10:17 pm
xhavo tu kisha lute nese e ndjen veten te pakten ne anen e atyre qe kane ra deshmore dhe per hire te atyre qe kane sakrifiku dhe kane plage lufte mose u mer me ate debile dhe shife mire se si ka shkruajt dhe cfare ka thene e cfare ka fyer mose u ben me nje thes me te se po duket mire qe eshte shkja rashke mer vesht sepse askushe ska mare roge ne uck e askush nuk ka ardhe me pare nga kosova aj debil po thote se kosovaret kane plackite aj debil po thote se kosovaret kane ardhe me par me luftu ne iliride ather ti pake lexoje me vemdenje dhe fole mose ja fute kote te njollosni luften e lavdishme ata qe jane vesh ne kukes dihen dhe ska nevoje per komente por ama nuk duhet t njolloset uck ne ket drejtim ok


Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 9450
Registration date: 30/04/2006


Titulli: Re: Sikur t"kisha qen uçk Sat 24 Jan 2009 - 17:56
*

Re: Ushtria Clirimtare e Kosoves

Mesazh nga xhavo_ prej Wed Jan 21, 2009 10:26 pm
Unë e morra atë shkrim aty me lartë. Nuk e di se çfarë ka thënë krejt haxhiu. Mirpo nuk duhet ngutur e te fyhen njerezit, por t'iu tregohet e verteta. Unë nuk di njeri që është paguar per te luftu në Iliridë. Mund te ketë raste kur njerezit kanë dhënë ndonjë dhuratë për nderë te luftetarëve dhe respekt. Nëse haxhiu din ndonjë rast apo ndonje njeri le te shprehet - çdo gjë e ka emrin e vet - e sbën te përgjithësohen.
Madje përkundrazi, në Kosovë janë mbledhur fonde te shumta për luften atje.
Sikur Azem Bejta me kaqak te vet!


xhavo_

*

Re: Ahmet Zogu dhe fashizmi

nga haxhiu01 Today at 10:49 am
Disa shqiptar thone se Ahmet Zogu eshte atedhetar ka luftue
kundra serbeve e turqeve dhe kundra austrohungarezeve e disa thone se
ka qen tradhetar sepse princ vidit ja ofroi shpeten e tij per ta
qetsue gjendjen e rende ne shqiperi dhe kinse per kete Avni Rrustem ne
paris i bani atentat Esat Pashes dhe ne shiperi e shtni Avni Tucani tuci pulave nje te ri Beqir Vallterin qe ta vraj ne parlament Zogun dhe i gjori e plagosi ne krah Zogun dhe u bylle ne WC,pasi i premtuan amnesti ky u dorezue pa ba vetevrasje dhe i tregoi se e ka shtie Avniu,keshtu sot historia thote e shqiptareve !A patriot qe paska qen Avni Rrustemi !!!Por mire kush e pruni Zogun ne pushtet????Serbet more si jo,dhe si te lufton kundra serbeve ?!Edhe patriotet e sames e kundershtojshin Zogun a ne anen tejeter iu banen nepunsa e ambasadora te Zogut siq ishte patrioti i madhe Faik Konjica ambasador i fuqiplote ne amerike.Noli pasi e morri pushtetin per 6 muaj nuk mundi me shqiptar me ba dhe iku e ja la ma mire Zogut.

Enver Hoxhen kush e pruri ne pushtet Milladin Popoviqi;Mugosha ,Svetozar Markoviq Tempo dhe a ka pasur mundesi ky njeri ta luftoi serbin ?Jo!
Sali Berishen kush e pruri ne pushtet Ramiz Aliu more me ja mbeshtjell shqiptareve .Rugoven kush e pruri ne pushtet Fadil Hoxha me Rrahman Morinen dhe keta ishin ne sherbim te serbit gjere sa Rugovasit tani ja leshuan vendin Thaqit.
As per historin e Skenderbeut nuk kemi fakte te gjalla se a ka qen shqiptar apo turk sepse dihet se ky ka masakrue shqiptar musliman ma teper se turku dhe ne shqiperi e ka pasur nje keshtjelle e ne itali 21 keshtjella pra kan e paska mbrojtur Skenderbeu ?
Shqiptaret nuk kan histori te njemendet dhe as nje patriot shqiptar nuk po del qe ka luftue per troje e shqiptari sepse secili njeri tjetrin duke e shpallur tradhetar.Une kam punue ne Mal te Zi sidomos tek familjet e Rexhep Qosjes dhe serbisht a me besoni flitshin.Ne maqedoni kam punue na Zajac e ne çdo fshat dhe a e dini qe edhe femrat spiunojshin fqinjet,nuk ka pas familje qe nuk ka spiunue per njeri tjetrin.Ne Presheve edhe atje e di mire dhe e njejta gje!Ne kosove ma po dihet une kam punue si taxi dhe sa pleq me plisa te bardhe qe neper oda e qitshin plisin me nje ane dhe kur flitshin derse trima e çka me ju thene vete qata qena i kam pare ne oret e mengjezit duke shkue ne polici e dhene informata,bile edhe grat e do shpianikeve qe sta merrke mendja .
Vetem nje po ua them mbasi une nuk kam mundur tju bashkoi si nje vater e shqiptareve qe jeten time e kam flijue me qindra here as ti Sofra e Beton e there qe po mundoheni me ba bashkimin e trojeve mos u mundoni me humbe kohen se sherrin keni me ja pa,por dhinje kete qeshtje se as tana shtetet nuk po mundenme na ra ne fije se a jena qenje njerezore apo shtazore.

Patriotet Idriz Seferi,Pasi prof Bajram Kurti para luftes me duket me 1997 ne gazeten bujku me duket apo tjeter shkuajti per patriotizmin e keti Idriz Seferit te nesermen nje kusheri i Idrizit u takue me Bajramin dhe i tha ;Nrsr ti sot nuk distancohesh nga shkrimet e tua per ate pis,besen po ta japi pa te likvidue nuk kam me lan!Pse ?A e njeh ti kusheririn time apo po shkruan me fjalet e qenave ?A e dine ti qe ky ka vra shqiptar ka dhunue femra shqiptareve ua ka marr bagetin ?Aty prezence ishte edhe akademiku Begzad Baliu dhe e obliguam qe te distancohet sepse plumi ishte ma i forte,!Dhe a e dini qe Idriz Seferi nga krali serbise ka marr penzion te mire siq edhe bokseri Saliu tani qe kishte kerkue nje penzion nga serbet.
I vetmi shqiptar qe nuk ka pas lidhje me tradheti ka qen Shaban Polluzha dhe vete shqiptari nga nje fshat i gjakoves e ka vrare me gishtin e vete emrin ja kam harrue por ka ende deshmitar qe kemi punue ne ate fshat dhe qe vete deklaron duke na then se a pe shihni kete gisht ?PO ja banem!Ky gisht e ka vare Shaban Polluzhen,jam que e ja kam ngjite por me ndajten e din Fehmiu nga Seniku i Malisheves dhe njefare Shabani nga Bllaca ne moshe te shtyre tani.
Edhe ne maqedoni ka qen trim Mifaili Zajazit,pra dy Mifaila i madhi dhe ivogli qe kan ba gerdi ne shkini dhe sot e kesaj dite aty ne malin e Zajazit ka ka luftue ka ana e mahalles se Xhamise permbi naten ndegjohen zerat.
Zajaci eshte nje fshat ne maqedoni qe eshte i madh ne forme rrethore perqark maleve sa nje shtet dhe po te mendoni i ka kater mahalle,e xhumas,e xhamis,qelikat dhe nje nuk me kujtohet,aty ka burr atedhetar shqiptar e nuk po i permendi!



Qyrni ju o patriota, qe po ma mbroni e po ma loditni, qyrni qka ka than ky burri i fort qe po i rrini ne krah, hajde se hinet me ni thes, te tan qetash, lexone qa ka than se e kom pru me kuot, e e kini edhe tek tema Ahmet Zogu dhe Fashizmi veq lexone krejt ama, e tani hajdni kukurisni si pulat e mbrone ket far trimin Haxhiun qe eshte hero i kombit, mbroje xhavo_, lexo shkrimin e sjellun me kuot edhe kqyrum kush po del i gutun i permutun. Te njejtin po e qoj edhe te Forcat e Armatosura te RSH, se kini ra nqark te Haxhiut si dhelpnat en leqe tgjuetarit.
Mbrohemi duke sulmuar


Ago Muji



Mesazh nga zeriatdheut prej Thu Jan 22, 2009 12:02 am
Lefter Bicaj (Komandant Teli)ka luftuar ne Maqedonsaktesishte di se ne BETEJEN E HARACINES ne SHkup e ka udhehequr luften dhe me bashkeluftaret e tij pa TELIN beteja e Haracines nuk do te ishte e sukseshme .Teli ka qene tmer per slavet shpeh ka hy ne teritoret e armiqve dhe i ka sulmuar gjdohere ka mbajtur nga dy topa dore ,ne betejen e haracines nje dite nga rrallet e policise maqedone hikin dy shqipetare (kane qene ne njesine speciale para lufte dhe te detyruar te luftojne ne haracine)dhe ju bashkohen UCK ne Haracine me aritjen e tyre ata menjehere kerkojne ta takojne Komandant Telin posa e takojne ata tregojne se si eshte bere tmer per policine maqedone se si shpesh policet nga friga thojnne begaj begaj ide zhica (hikni hikni vjen teli)fatkeqesisht si xhdohere trimat tone jane vrare ne tradheti edhe Komandant Telin e vrane maqedont me ndihmen e tradhetareve shqipetare,disa dite mbas vrasjes se Komandant Telit shoket e tij sulmuan disa autobus me vullnetare maqedon dhe sulmi ishte aq i ashper saqe shumica e vullnetareve sllave ishin djegur se gjalli kjo ishte hakmarja per Komandant Telin .


zeriatdheut


Mbrapsht në krye


Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 9450
Registration date: 30/04/2006


Titulli: Re: Sikur t"kisha qen uçk Sat 24 Jan 2009 - 17:59
Sa per ilustrim zeriatedheut eshte nje njeri disinformatik dhe nje shpifes i felliqet e paraqitet patriot i madh,ketu ka shume ky per tu shfletue brenda vetes por pse mbrone tradhetin qudi ?!







http://www.bashkimikombetar.com/arti-ushtarak-f33/ushtria-clirimtare-e-kosoves-t1551-195.htm


Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 9450
Registration date: 30/04/2006


Titulli: Re: Sikur t"kisha qen uçk Sat 24 Jan 2009 - 18:00
Gjura si ezriatedheut
A mos po gjene nga ne ndonje postim me porno qe i derjtohesh Zerit me kto pyetje.
Pse nuk merni masa pra ndaj aty adoloshenti adoloshentes qe (puthen pa nda) eshte turp per moshen qe kane te sillen si para adoloshent.
Pyetjen duhej shtruar dikuj tjeter por jo Zerit me shoke.
Poezit jan te shkruara edhe nga ai Ustahi qe fyen pa nderpre.
Dhe me e keqja hulumton emrat e te gjith antarve qe te shkruaj liber Satirike.
Nga zeriatdheut Për haxhiu01, Today at 12:59 am
o pise br ropte ti qifsha tregome a je ne zajaz se tani nisem


Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 9450
Registration date: 30/04/2006


Titulli: Re: Sikur t"kisha qen uçk Sun 1 Mar 2009 - 11:04

Re: Ahmet Zogu dhe fashizmi

Mesazh nga Akili prej Wed Jan 21, 2009 11:27 pm
Haxhi L Kuçi
haxhiu01 shkruajti:Disa shqiptar thone se Ahmet Zogu eshte atedhetar ka luftue
kundra serbeve e turqeve dhe kundra austrohungarezeve e disa thone se
ka qen tradhetar sepse princ vidit ja ofroi shpeten e tij per ta
qetsue gjendjen e rende ne shqiperi dhe kinse per kete Avni Rrustem ne
paris i bani atentat Esat Pashes dhe ne shiperi e shtni Avni Tucani tuci pulave nje te ri Beqir Vallterin qe ta vraj ne parlament Zogun dhe i gjori e plagosi ne krah Zogun dhe u bylle ne WC,pasi i premtuan amnesti ky u dorezue pa ba vetevrasje dhe i tregoi se e ka shtie Avniu,keshtu sot historia thote e shqiptareve !A patriot qe paska qen Avni Rrustemi !!!Por mire kush e pruni Zogun ne pushtet????Serbet more si jo,dhe si te lufton kundra serbeve ?!Edhe patriotet e sames e kundershtojshin Zogun a ne anen tejeter iu banen nepunsa e ambasadora te Zogut siq ishte patrioti i madhe Faik Konjica ambasador i fuqiplote ne amerike.Noli pasi e morri pushtetin per 6 muaj nuk mundi me shqiptar me ba dhe iku e ja la ma mire Zogut.

Enver Hoxhen kush e pruri ne pushtet Milladin Popoviqi;Mugosha ,Svetozar Markoviq Tempo dhe a ka pasur mundesi ky njeri ta luftoi serbin ?Jo!
Sali Berishen kush e pruri ne pushtet Ramiz Aliu more me ja mbeshtjell shqiptareve .Rugoven kush e pruri ne pushtet Fadil Hoxha me Rrahman Morinen dhe keta ishin ne sherbim te serbit gjere sa Rugovasit tani ja leshuan vendin Thaqit.
As per historin e Skenderbeut nuk kemi fakte te gjalla se a ka qen shqiptar apo turk sepse dihet se ky ka masakrue shqiptar musliman ma teper se turku dhe ne shqiperi e ka pasur nje keshtjelle e ne itali 21 keshtjella pra kan e paska mbrojtur Skenderbeu ?
Shqiptaret nuk kan histori te njemendet dhe as nje patriot shqiptar nuk po del qe ka luftue per troje e shqiptari sepse secili njeri tjetrin duke e shpallur tradhetar.Une kam punue ne Mal te Zi sidomos tek familjet e Rexhep Qosjes dhe serbisht a me besoni flitshin.Ne maqedoni kam punue na Zajac e ne çdo fshat dhe a e dini qe edhe femrat spiunojshin fqinjet,nuk ka pas familje qe nuk ka spiunue per njeri tjetrin.Ne Presheve edhe atje e di mire dhe e njejta gje!Ne kosove ma po dihet une kam punue si taxi dhe sa pleq me plisa te bardhe qe neper oda e qitshin plisin me nje ane dhe kur flitshin derse trima e çka me ju thene vete qata qena i kam pare ne oret e mengjezit duke shkue ne polici e dhene informata,bile edhe grat e do shpianikeve qe sta merrke mendja .
Vetem nje po ua them mbasi une nuk kam mundur tju bashkoi si nje vater e shqiptareve qe jeten time e kam flijue me qindra here as ti Sofra e Beton e there qe po mundoheni me ba bashkimin e trojeve mos u mundoni me humbe kohen se sherrin keni me ja pa,por dhinje kete qeshtje se as tana shtetet nuk po mundenme na ra ne fije se a jena qenje njerezore apo shtazore.

Patriotet Idriz Seferi,Pasi prof Bajram Kurti para luftes me duket me 1997 ne gazeten bujku me duket apo tjeter shkuajti per patriotizmin e keti Idriz Seferit te nesermen nje kusheri i Idrizit u takue me Bajramin dhe i tha ;Nrsr ti sot nuk distancohesh nga shkrimet e tua per ate pis,besen po ta japi pa te likvidue nuk kam me lan!Pse ?A e njeh ti kusheririn time apo po shkruan me fjalet e qenave ?A e dine ti qe ky ka vra shqiptar ka dhunue femra shqiptareve ua ka marr bagetin ?Aty prezence ishte edhe akademiku Begzad Baliu dhe e obliguam qe te distancohet sepse plumi ishte ma i forte,!Dhe a e dini qe Idriz Seferi nga krali serbise ka marr penzion te mire siq edhe bokseri Saliu tani qe kishte kerkue nje penzion nga serbet.
I vetmi shqiptar qe nuk ka pas lidhje me tradheti ka qen Shaban Polluzha dhe vete shqiptari nga nje fshat i gjakoves e ka vrare me gishtin e vete emrin ja kam harrue por ka ende deshmitar qe kemi punue ne ate fshat dhe qe vete deklaron duke na then se a pe shihni kete gisht ?PO ja banem!Ky gisht e ka vare Shaban Polluzhen,jam que e ja kam ngjite por me ndajten e din Fehmiu nga Seniku i Malisheves dhe njefare Shabani nga Bllaca ne moshe te shtyre tani.
Edhe ne maqedoni ka qen trim Mifaili Zajazit,pra dy Mifaila i madhi dhe ivogli qe kan ba gerdi ne shkini dhe sot e kesaj dite aty ne malin e Zajazit ka ka luftue ka ana e mahalles se Xhamise permbi naten ndegjohen zerat.
Zajaci eshte nje fshat ne maqedoni qe eshte i madh ne forme rrethore perqark maleve sa nje shtet dhe po te mendoni i ka kater mahalle,e xhumas,e xhamis,qelikat dhe nje nuk me kujtohet,aty ka burr atedhetar shqiptar e nuk po i permendi!

Haxhiu dhe Xhavo i cili te mbrone ty, sepse ja ka knaqur zemren me nje vend, aty ku te kam nenvizu...Me posht gjejeni veten se qfar jeni qe te dy! Mos u perlani sepse per te dy ka vend! Eshte nje mendim i Ukshin Hotit, tekstualisht i sjellur ketu....

Një herë, ndoshta fare rastësisht, u ndodha në dhomë (në qelinë e burgut) me një turk, me një serb dhe me disa shqiptarë të dënuar për vepra të ndryshme, por nga ata që u mungonin idealet dhe që u pëlqente mishi i thatë që ia sillnin turkut gjatë vizitave në një sasi bukur të konsiderueshme. Kjo gjë pastaj ia mundësonte turkut të shprehej më lirshëm për historinë tonë nacionale. Sipas tij Skënderbeu s’ishte tjetër veçse një gjeneral turk i cili, në marrëveshje të plotë me Sulltanin, kishte sunduar në këto troje nja 25 vjet. Marrëveshja konsistonte në faktin se ai, në këtë mënyrë, duke sunduar këtu, në këto troje, ia mundësonte sulltanit parapërgaditjet ushtarake për depërtim të mëtejshëm në Ballkan dhe përgjithësisht në Evropën e krishterë. Luftërat që Skënderbeu i kishte zhvilluar kundër turqve nuk kishin qenë të njëmendëta: turqit e kishin sulmuar atë herë pas here sa për t’ia larguar dyshimin Evropës për qëllimet e njëmendëta të armatave osmane dhe për forcimin e pozitave të vetë Skënderbeut. Për këtë shkak, Sali Berisha ishte një politikan i shkëlqyer, sepse në Tiranë kishte mundësuar hapjen e një shkolle turke, duke mos këmbëngulur në reciprocitet (dmth. që edhe në Stamboll të hapej ndonjë shkollë në gjuhën shqipe). Turqia ishte një shtet i madh. Numëronte rreth 150 milion frymë (së bashku me ata në ish BRSS) dhe kthimi i saj në Ballkan ishte i pashmangshëm. Ekzistenca e kombeve të vogla ishte e mundshme vetëm përmes tretjes (shkrirjes) në sisteme të mëdha. Ishte punë budallenjsh këmbëngulja jonë në kombëtaren, sepse askush nuk na pengonte të flisnim shqip nëpër shtëpitë tona. Në këtë pikë serbi i bashkohej me pohimin paralel se ata, serbët dhe rusët, aktualisht numëronin rreth 4 milion ushtarë dhe se kjo forcë ishte një garanci e mjaftueshme për zhvillimin e tyre si serbë. Kjo forcë gjithashtu e detyronte Turqinë që të binte në marrëveshje me ta kështuqë mëvetësia serbe nuk mund të rrezikohej në asnjë mënyrë. Në vërejtjen time se Serbia ndodhej në Ballkan (pra i rrezikohej mëvetësia) dhe se ky fakt do të duhej t’u impononte marrëveshje me shqiptarët mbi baza absolutisht të barabarta, që nënkuptonte pavarësimin e tyre në kufijtë etnikë dhe madje detyrimin serb (edhe moral) që t’i ndihmonin dhe jo t’i pengonin shqiptarët në misionin e forcimit të vetes me qëllim të rezistimit të depërtimit të sistemeve të mëdha, të mostretjes së vetes brenda atyre sistemeve ose së paku, me qëllim të imponimit të vetes (edhe të tjerëve) si faktor që do të përpiqej t’i përvetësonte (t’i kthente në të mirën e vet) efektet e reflektimit të ndikimit të sistemeve të tilla të mëdha – serbin e linin pa fjalë. Në fakt, nuk ishte edhe aq i shkolluar dhe mendja e tij nuk mund ta bluante ndonjë përgjigje adekuate, por nga reaksionet e tij kuptoja se në thelb të të gjitha hamendjeve, luhatjeve, habisë, dhe më në fund, refuzimit (sepse kështu urdhëronte politika e ditës) qëndronte mosbesimi: në fillim e kishte të vështirë ta kuptonte dallimin që bënim midis fesë dhe kombit. E kishte të qartë se ne nuk ishim turq, sepse flisnim shqip, por sikur nuk ia mbushte mendjen një fakt i tillë evident. I dukej sikur në rastin e parë të volitshëm, menjëherë do ta shkëmbenim gjuhën me fenë dhe do të reagonim si turq. Duke qenë kështu, -rezononte mendja e tij e pamësuar me këto risi, -më mirë do të ishte të merreshim vesh me turqit e vërtetë (që për ta do ta bënte nëna Rusi) se sa me ne, që nuk ishim turq të vërtetë, por që, si edhe ata, serbët, përkundrejt prezencës shekullore turke, e kishim ruajtur gjuhën tonë të bukur – shqipen. Nga reaksionet e tij e kuptoja se e ndjente veten më të sigurt po të lëshohej në gjumë në gjiun mbrojtës të nënës Rusi se sa të qëndronte gjysmë i zgjuar, duke menduar mbi mundësinë eventuale që shqiptari të ndryshonte sjelljen në momentin e ardhshëm. Nga reaksionet e tij mu kujtua një anekdotë që e kisha dëgjuar si fëmijë: Një shqiptar kishte vajtur për ta vizituar për lamtumirën e fundit një shok të tij serb që ndodhej në agoninë e vdekjes. Kur e kishte ndjerë prezencën e tij, serbi disi ishte zgjuar dhe kishte kërkuar nga shqiptari që t’ia ngriste shtrojën e shtratit dhe të shikonte përfundi: ”Kumbar, mos u hidhëro”, -i kishte thënë serbi, -sado që të doja, këtë pushkë e ruaja për ty. Nuk mu bë të vdisja pa të treguar të vërtetën.”. ”Valla kumbar” –i ishte përgjigjur shqiptari, duke u marrë ngrykë me të, -mos u bëj hiç merak se edhe unë nën jastëk e mbaja një sopatë.” Unë si fëmijë kisha kujtuar se kjo anekdotë ishte ndonjë fshehtësi e shqiptarëve, dhe nuk guxoja ta rrëfeja. Më vonë mbeta pa masë i habitur kur për herë të parë e dëgjova nga një serb pikërisht të njëjtën anekdotë, por me rendin e rrotulluar: tani serbi e vizitonte shqiptarin të ndodhur në agoninë e vdekjes. E kisha konsideruar fshehtësi një fakt që e dinin të gjithë, por që nuk e thonin. Më vonë kam hasur edhe serbë të shkolluar që i pranonin faktet, por gjersa një pjesë e tyre gjithnjë fajësonte politikën e vet për gjendjen e tanishme të raporteve midis nesh, dhe një pjesë e vogël më jepte plotësisht të drejtë, pjesa më e madhe nuk mund ta gëlltiste dot faktin se duhej të ndaheshim, ndonëse as këta nuk shihnin ndonjë rrugëdalje më të mirë. ”Mirëpo, - argumentoja unë në bisedë me turkun dhe me serbin e përmendur më lart, -arroganca e numrit dhe e forcës i shtyn shqiptarët të kërkojnë ”ombrellën” ”italo-gjermane”. ”Gjë që do të përfundonte në luftë” –e mendonim që të tre, por asnjëri nuk ishim të sigurt se historia do të përsëritej pikërisht ashtu siç kishte qenë.
Shqipërinë e pa bërë bëje të bërë, bëje ose vdis !

"Edhe nëse ky qe fati im, unë pajtohem me të, pavarësisht nga çmimi qè mund ta paguaj, sepse fëmijët e mi dhe jo unë vetë, janë kuptimi i jetës sime. Atdheu e fiton kuptimin me ta, pasi që për atdheun mund të luftohet vetëm në emër të njerëzores dhe kurrsesi ndryshe" Mr Ukshin Hoti

Akili
Moderator
Moderator

Gender:MaleSagittariusPig
Mesazhe : 6809
Anëtarësuar : 01 Dec 2007
Age : 25
Vendi : Ne "Kalifroni"!
Profesioni/Hobi : Me i be nervoz njerezit
Mbrapsht në krye

Haxhi Kuçi
Une kete thenje te serbit qe nen jastuk e ka mshehur pushken e kam perjetue ne Maribor(afer Primorjes) ne vitin 1970 kur si i ri qe familja kishte nevoje per tua sigurue kafshaten e gojes isha duke punue tek nje serb si puntor fizik dhe ne ate dhome apo ne ate shtepi flinim une i vetmi shqiptar dhe serb 27 dhe diten qe me duhej te largohemù nga Maribori punemarresi serb u deshte te mi bente pagesat per nja tre muaj dhe nuk e qonte koken duke me thene qe edhe nja dy muaj te presi sepse nuk ka para,.Por kur e kam kap e shtie ne vozin e ujt mu lute qe ta leshoi se parat mi gjene per dhjet minuta dhe si e kam leshue me nje fiq 750 ka ik dhe brenda dhjete minutave mi ka ngje paret,dhe serbet tjere qe ishin duke na shikue me ftuan brenda dhe mu luten qe tju tregoi nje te vertete;Kur u thash se u tregoi çka deshroni,me banen pyetje pash zotin a je pergadite ndonje nate qe te na mbysish te gjitheve ?Jam habitur dhe nga inti disa serbeve u kam meshue grushta dhe nuk me kundeshtuan fare dhe prape mu luten qe tjua tregoi vetem te verteten qe a kam dashur ndnonje nate ti mbysi te gjithe serbet ?Jo u thash,pse jeni frigue kaq shume nga une ?Disa ja nisen me qajte dhe me thane a e dine qe babet tan na kan mesue pernate qe shqiptarin kurr nuk mundesh me nxene shok e mik sepse nen jastuk shqiptari e ruan sakicen me prere serbin,dhe a me beson me thane se per çdo nate nga nje serb kemi bere roje me te ruajte mos po na pren ne gjum.
Per me turq i njoh shume mire,dhe ne shtepin time sa ishte lufta ne kosove i kam pasur ne shtepin time dhe kam vizitue Stambollin qysh ne ditet e mija te rinise,kam shume me shkrue por kam shkrue edhe neper forume shume per kete teme!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero Empty Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero

Message  Perparimi Sam 13 Juil - 1:38

Krali kërkoi që Lëvizja Kombëtare Shqiptare të mbetej ... për të siguruar ndihmën e Serbisë

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero Empty Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero

Message  Perparimi Sam 13 Juil - 2:49


.......................
Keta perpiluan listat e atdhetareve
qe ti vrasin si tradhetar
qe ne ditet e sodit
mos ti kan si kundershtar.

Ne nje ane shiten patriota
ne tjeteren ane perdhosen çdo gje
mos ti njohim atdhetaret
se keta duhet me na udheheq
si nen roberi dhe liri te roberume.

Dhe na turren si lagoje
me na prish mendjen e ndritur
me na shprish driten e rrezes
keta servila te shkjaut.

Me mujt syt keta na nxjerrin
qe mos ti shohim tutje popullin
me na lene vdekur se gjalli
qe me ne te lozin si sorrat.

Si kan shpirt te me shpallin
tradhetar e spiun
kur kurr ne jete as nje sekond
me armiq nuk u perqita.

Mendje te lire perher pata
si kristal i ndriquar
se dhurat e kisha
nga i larti Perendi.


Plot shkëlqim kohes
qe te njifet i mjer populli
kush luftoi per liri
e kush qe mjeshter i serbit.

Po t'me mirrni ju lakmi
ndryshe sote gjerat do i kishim
dhe armiqet do na ikshin
dhe vater t'lire do kishim.

Keta dy pisa vrane shume trima
pa ja dite nderin njerezia
e disave varret sjau dim
qe ja humben me qellim.

Gjere sa t'kemi keso pisash
ne çdo kohe e çdo mot
do coptohet atdheu
dhe roberia do na shtohet.

Nuk fajsoj as nje te huaj
qe ne sod jemi te roberuar
sepse tradhetaret
na beren keto marre,me pazare.

Mos u mashtroni ne keta fanatik
se t'mira dot nuk priten
e kur thone dojme shqiperine
babe e nane e kan serbine.

Per detyra keta pisa
e kan obligim nga nana serbi
Vetëm trimin mos me lanë,
mos ti ken kundershtar.

Me i trete larg e mos me u kthye
Kta trima që kanë que krye
se ja prishin kumbarin
qe kan lidhe naten me serbi.

Po te kan ndonje fuqi
do me lidhnin si qenin
dhe para mases do me shpalleshin
qen te serbise.

Nga keta leshova atdheun
me lote ne sy vajtova vatren
duke mallkuar Avdin Ibrahimin
bashkpuntorit te shkaut.

Dhe fajtor tani me shpallin
e tradhetar pa qen dot
pse punova pa tradheti
ndaj atdheut e shqiptareve.

I deshpruar jam pa mase
qe tradhetaret ma shtypin prape
ate pjesen e shqiptareve
qe vuajten si dje
ne kohen e roberise.

Mos ndegjoni keta pisa
se u bejne qe jeni tradhetar pa qen
deshire e tyre e permotshme
tju shohin koke ulur e tju peruleni.

Merrne veten e mos u tuteni
se nje here vdes çdo njeri
qe lirin tjua trashigojne
pasardhesit e juaj.




Amaneti ndere ne shqiptar
kurr su que ne vend
pos tradhtaret na u betuan
se ne per luftuan.



E kote ishte britma ime
se ju gjithe ishit t'perqar
duke shajtur njeri tjetrin
per interesa te gjepit.

Besa juaja ishte e fjales
sa me thene jemi nje
si ja kethejshit shpinden shokut
ne polici e lajmrojshit.

Nuk u ka mbetur gjak shqiptari
siq ishim dikur moti
per nje lek e spiononin
qe armiku ta masakroi shokun.

Trimerin qe mbani sot
ne vend te saj keni kengen
sa per bese e trimeri
ne shpirt u vlone tradhetia.

Ju kengetar me qiftelia
qe jetoni nga tradhetia
kendoni keng heroina
se nga deshmoret perfitoni.

Ai qe ja mbron flamurin shqiptarit
mekembet ma zi se nga shkau
nga kush ma zi se tradhetaret
qe na shtypin ne vend te shkjaut.

Nuk ka ma rend e ma zi
kur atdhetarin e shpallin tradhetar
dhe veten keta tradhetar e ngrisin
dhe vetshpallen si çlirimtar.

Avdi Ibrahimit dhe Reshat Badalles

Ma tradhetar se Avdi Ibrahimi
nuk lind nane tjeter shqiptare
pos nje djal nga zhuri
qe e quajn Reshat Badalla.

Keta dy pisa ka shqiptaria
qe s'lan patriot pa e etiketue
tuj ngjite bishta e gjera t'pista
qe nuk din as shejtani.....................



Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero Empty Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero

Message  Perparimi Sam 13 Juil - 15:53

Kjo eshte nje pjesez e vogel e historise se tradhetareve, krimineli qe vrau Luigj Gurakuqin, Bajram Currin, Avni Rustemin, qe perndoqi gjithe patrriotet dhe intelektualet e ndershem shqiptare, nje pjese e historise se nje hajduti te vetequajtur mbret – qe vodhi thesarin e Shqiperise, qe me vlere reale llogaritet vetem 115 kilograme ar.Tani ardhacaket eketij beteri na vodhen me çdk kemi.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero Empty Re: Idriz Seferi nje tradhetar i shendrruar ne hero

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum