Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Uke Meha kur doli nga burgu detyre kishte me pergjue Adem J

 :: sport

Aller en bas

Uke Meha kur doli nga burgu  detyre kishte me pergjue Adem J Empty Uke Meha kur doli nga burgu detyre kishte me pergjue Adem J

Message  Perparimi Sam 9 Fév - 17:30

PSE PO SHPIF O VEHBI RAFUNA?!
Kqyrnja setren e kuqe me lule ktij pederi Budallaj
http://www.zemrashqiptare.net/ajax.php?mod=news_comment&id=25722

Eshte vete autor i ketij artikullit,por ne kosovamedia nuk e ka qite emrin e tij.
Ky qen mshifet kur etiketon dike me fjalen shpiune.
Hysen Gega,e Maksut Saramati(vellau i Ruzhdi Saramatit) eshte deshmitar per vrasjen e Isuf Gervalles bashk me Rizah Saliun


Punon si Député tek Assemblée Nationale
HYSEN GEGA DEKLARONE.
Zotërinjtë Riza Salihu dhe Maksut Saramati ishin të parët që më bënë ofertën e bashkëpunimit pasi kishin njohur pikëpamjet e mia. Ata në këtë kohë vepronin në organizatën e tyre GKZK (Grupi Komunist “Zërii Kosovës”). Propozimi i tyre ishte që të bëhesha anëtar i grupit dhe të bashkëpunoja me ta. Kjo ka ndodhur, nëse nuk gaboj, nga mesi i vitit 1977.

http://www.telegrafi.com/lajme/jarasti-gervallaja-kelmendi-ben-denoncim-ne-prokurori-2-20911.html

http://www.kosovarimedia.com/index.php/lajme/12438-pse-po-shpif-o-vehbi-rafuna.html

KomentetKomente (33) | Kthehu
Në pytjen e Muratit për burgosjen në Kleçkë të Bejadin Allaçit dhe Shaban Shales fajtor kryesor janë për arrestimin dhe likuidimin e tyre Riza Vata nga Sallagrazhda dhe Skënder Berisha nga Arbana e Prizrenit vëllai i Xhemjali Berishes.Këta të dy kanë dhënë deklarat me shkrim tek komandnt Çeliku,Fatmir Lima,dosja ekziston dhe duhet kërkuar nga Riza e Skënderi se për çfarë motivee kanë marr në qafë Beadin Allaçin.Këta njerëz mbajn përgjegjësi për likuidimin e e Beadin dhe hetuesia duhet të orientohet për ti marr në pyetje këta dy njerëz që kanë gjuajtur gurin dhe kanë fshehur dorën.Fjala popullore thotë më i zi është shtinsi se sa vrasësi.

http://www.botasot.info/lajme/172268/XACIllq/

Ruzhdi Saramati ka qen komandant i Avdi Ibrahimit ne zonen e pashtrikut,kryekomandant i ketyre ja qen Agim Qeku ish epror jugosllave.

Reshat udbashi kundershtone Kadri Manin ,kinse nuk ka gisht ne vrasjen e Ahmet Krasniqit
Ja argumentet e gjalla ku vete ka shkruar ky zagar Reshati..

http://www.albaniapress.com/lajme/15193/RESHAT-BADALLAJ-DHE-ADEM-DEMACI-NUK-KANE-GISHT-NE-VRASJEN-E-AHMET-KRASNIQIT-NE-TIRANE.html
Kush e solli ARKANIN ne Shqiperi o Llapi Mushetishtit ?
http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=23514

Meh UKa me dekada ka punue per udben serbe ,dhendrrin e Reshat Budalles(spiunin e serbise)

https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/2eupjcx.jpg

Dilaver



Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294

Titulli: Kush ishte Mehë Uka
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/2eupjcx.jpg



Gjenerali shqiptar ”Moravac” (Mehë Uka) me dekada ka punuar për Serb. Z. Stijoviq
__________________
Aj, që shkon tuj mjellë e tuj hapë fjalë të kqija e gergasa herë per njanin herë per tjetrin, me gojë të kanunit thirret »Argat i keq«.



agim__barja
agim__barja



Join Date: 14-10-08
Location: veriu i shqiperise etnike
Posts: 54

Titulli: Kush ishte Mehë Uka
moravacat e tu dilaver e vrane MEHE UKEN edhe ZAHIR PAJAZITIN EDMOND HOXHEN ILIR KONUSHEVCIN ESHUME E SHUME TE TJERE tani po tubohen burrat e atdheut jo jo nuk jemi te perqare ne jemi aty ku dhe per cfare jemi betuar per ribashkimin e trojeve shqiptare tani po vije ne zemer te MITROVICESE edhe komandant SHEMSI AHMETI po i mbledhe burrat trimi i trimave MEHE UKA ata qe zdijten qka eshte frika se ketu i thojne dhe eshte pjesa veriore e shqiperise etnike.

Haxhi Kuçi
Agim Barja eshte udbash i poshter,sikurse miku tij Reshat Badall shpiuni qe u etiketon me çdo kushte patrioteve si njerez te serbise e veten e mbrone duke sulmue i pari ne çdo kane qe i frigohert te se vertetes.



Gjenerali shqiptar ”Moravac” (Mehë Uka) me dekada ka punuar për Serb. Z. Stijoviq
e nderkohe do ti vazhdoje studimet ne fakultetin e shkencave matematiko-natyrore,ne katedren e matematikes ne vitin 1990-1991 me krijimin e UNIONIT TE PAVARUR TE STUDENTEVE,ai emertohet kryetar i pare i unionit studentor ne krye te ketij organi ai shquhet per seriozitet dhe vetmohimte pashoq ne kryerjen e detyrave perkunder veprimtaris ilegale qe kryente ai ne vitin 1990 aktivizohet edhe ne organizaten ilegale Fronti i rezistences ku vepron deri ne burgosjen e antareve te sajQe nga viti 1992 e deri ne vdekje punon arsimtar i fizikes MEHA bjen ne kontakt me LKCKne dhe shume shpejt behet antari i saj duke kryer detyra shume te rendesishme ne veprimtarin e kesaj levizje.


irik

Join Date: 09-02-07
Posts: 11,631

Titulli: Kush ishte Mehë Uka
Vrasja E Meh Ukes Po Ashtu Po Na Del Shum Shum E Komplikuar Për Tu Zbuluar
Në Rrethana Tejet Misterioze Ma Ekjart Esht Vrasja Ezahir Pajazitit
Me Hakifin Sepse Ishin Tre Dhe Jan Vra Ne Ara E Dijn Te Gjiths Ei Vrau Policia Seerbe Ndersa Per Mehen Ma E Pa Kjartë Po Del
Se As Nuk Di Ku U Varros Ky Njeri Kush E Solli Kufomen Ku U Gjet Kufoma Emeh Ukes Kush E Pau Meh Uken
Sa I Perket Vrasjes S Eheroit Abedin Bala Ajo Dihet Se Arkivolin Ekan Hapur Familja E Ti Dhe Me Tregonte Vllau I Ti Se I Kishin Ra Me Mjete Te Forta Mbas Koke
Me Ndoj Hekur Ja Kishin Thye Ashtin E Kokes E Mandej Ja Kishin Vu Lakun Ne Fyt
Ku Kishte Mbet Sheja Ne Fyt E Lakut Aq Shum Ja Kishin Shtrengue
Do Me Thënë E Kan Mbyt Mizorisht N Eburg Ne Vuajtje Te Denimit
Po Per Meh Uken Nuk Dijm Asgja Rreth Ktyre Hollsive Kush E Ka Pa Kufomen Dhe Si
Ku Ku U Gjet Kufoma Ku Esht Varrosur Meha Disa Gjana Duhet Te Sqarohen Ma Mirë Ma Sakt Sepse Jan Sqaruar Per Te Gjith Pak A Shum Edhe Per Mehen Pse Jo

FeratPolaci
Ferat Shqiperia

Join Date: 29-10-08
Location: Mitrovicë / Shqiperi
Posts: 18

Titulli: Kush ishte Mehë Uka
LIRIK une nuk po i quaj te burgosurit politik Rankoviq po i quaj ata qe e akuzojne Mehe Uken e sa per dijeni agja ime Gani Koci ka qene i burgosur politik me 15 vite burg nga to i ka mbajtur rreth 11 vite nuk jam ka i akuzoj Te Burgosurit Politik por ata sherbetor , e ketu kush e ka mizen mas veshi net e merr si te doj , e sa per pushk qe po thue se paske pushk per Xhelal Ferizin je gabim ti ne komentet e tua ke shkrujt se kam nipa e sene vene qe te jesin ne fyt e une te kam shkrujt qe pushka top ju baft se une nuk mshefna apo lexoi mire te gjitha edhe fol .
Kush flet keq per Mehe Uken dhe deshmoret e tjere te kombit aj pa kufar arsyetimi eshte bashkpuntor i serbise e keta ne e marrin qysh te dojne pra ata qe e kan mizen mas veshi .
a e njeh ti Gani Kocen i burgosur politik i 81 si organizator bashk me Hydajt Hysenin e une jam i nip i Gani Kocit e mos ofendo
ma as edhe 1 fjal te vetme po te them


qe imella e jeme
koci88_21@msn.com
qe don me bisedu drejtpersedrejt o LIRIK se nuk besoj qe ja vlen me e diskutu ne keto weba ma po me fol drejtperdrejt

Pse e ndeshkon deliverin ti ?Kinse merr urdhera nga serbia te paskan tut agim barja,reshat badall serbi e avdi ibrahimi
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1507902


Dilaver



Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294

Titulli: Kush ishte Mehë Uka
Hagë: Zoran Stijoviq tha se rreth 200 shqiptarë informonin UDB-në për UÇK-në

Në Gjykatën ndërkombëtare të Hagës, ka vazhduar procesi gjyqësor ndaj ish-kryeministrit të Kosovës – Ramush Haradinajt dhe dy ish-bashkëluftëtarëve të tij – Idriz Balajt e Lahi Brahimajt. Seanca e sotme u zhvillua pa zotin Haradinaj, i cili është liruar përkohësisht nga Gjykata për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të nipit të tij.
Në seancën e sotme, në cilësinë e dëshmitarit të Prokurorisë është paraqitur, ish-shefi i Sektorit analitik të Shërbimit shtetëror serb në Prishtinë, Zoran Stijoviq. Duke u përgjigjur në pyetjet e prokurorit Rej lidhur me veprimtarinë e këtij shërbimi gjatë periudhës së luftës në Kosovë, veçmas në Dukagjin, Stijoviq tha edhe se UDB-a ka pasur rreth 200 bashkëpunëtorë dhe informatorë që kanë informuar edhe për zhvillimet brenda njësive të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
Avokatët e zotit Haradinaj, Balaj e Brahimaj, janë interesuar të dinë edhe hollësi lidhur me metodologjinë e veprimit të Shërbimit të sigurimit shtetëror serb për të motivuar bashkëpunëtorët për të siguruar informacione të besueshme.
Stijoviq pohoi se varësisht nga rëndësia e informacioneve, ata që i kanë siguruar ato janë stimuluar edhe materailisht dhe në forma të tjera.

http://www.rtklive.com/index.php?newsId=12592

(Raport i të dërguarit special të RTK-së, Nuhi Bytyçi

04 tetor 2007 - 17

Ish shefi i Sigurimit Shteteror në Kosovë Zoran Stijoviq prezenton librin ”Kosmet, dëshmia ime”.
”Stijoviq zbulon se në Sigurimin Shtetëror serb kishte mbi 200 spiun të cilët në shërbimin sjellnin informata drejt nga burimet. Njeni i cili shërbente me emrin ’Jagliq’ ishte i infiltruar në udhëheqjën e UÇK-së në Gllogjan. I dyti ’Moravac’, ka ofruar për shum vite të dhëna të rëndësishme për veprimet e terroristëve. ’Ris’ dhe ’Zoran’ ishin të inkuadruar në krye të levizjeve separatiste. Disa për sherbimin kan punuar qysh si të burgosur në RSFJ. – Kur qeveria federale në vitet 90 solli vendimin për lirimin e të gjith të burgosurve politik, në liri u gjendën të gjithë anëtarët e LPK, projekti i të cilëve ishte UÇK, rrëfen për ngjarjet që kan pasuar Zoran Stijoviq. Në mesin e të liruarve ishin edhe ideologët kryesor: Adem Demaqi, Hidajet Hyseni, Mehmet Hajrizi, Bajram Kosumi, Ismet Hardinaj…. Shërbimi furnizohej me informata nga spiunet ’Moravac’ dhe ’Jagliq’…………………………
Mehë Uka, i burgosur politik, ish anëtar i LPRK i cili edhe si i burgosur punonte për Sigurimin Shteteror të Serbisë: - Ka shërbyer me emrin ’Moravac’, e kur është liruar së bashku me të tjerët, detyrë ka pas të përcjellë grupin e Adem Jasharit. Ka pësuar me vdekje në një aksion në vitin 1996. Shtabi suprem i UÇK-së e ka shpall hero i popullit të Republikës së Kosovës, i ka ndarë gradën Gjeneral Major, e një Brigadë e UÇK-së ka mbajt emrin e tij. Pas terheqjes së policisë serbe nga Kosova ne vitin 1999, është kuptuar kush ka qenë ai. E ka zbuluar një operativc shqiptar nga Mitrovica e Kosovës, i cili ka mbet posht pas terheqjes tonë……dhe pasi është zbuluar mbrenda nate i jan hek dekoratat” Pohon Stjoviq në librin e tij……….



https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg


http://www.revija92.rs/code/navigate.php?Id=599&editionId=6&articleId=32



Nuk jam unë autor i këtyre informatave por janë me dhjetra faqe elektronike, media informative, si të shkruara si TV, Radio e libri i botuar.
Si shihet plot emra janë lakuar si të burgosur politik e të lirë, por nuk janë etiketuar si spiuj apo

Xhela pra kalofsh mire ne pushim pra ne punet tuaja =liriku
Xhela pra kalofsh mire ne pushim pra ne punet tuaja
bashkëpunëtore të Serbisë pos atyre që kan punuar për ta, si Mehë Uka (“Moravac”) etj.
Ja ku e ke emrin e autorit të librit dhe informatave që ka lansuar edhe me syret Zoran Stijoviqhttps://www.youtube.com/watch?v=blI1fnR_i_4 shko mirru me të dhe demantoj informatat e tij, si edhe atyre në Mitrovicë qe ja kan hek meritat mbrenda nate Moravacit kur e kan kuptuar kush ka qenë. Para se të vrasish tjerë shko gjej vrasësit e Mehë Ukës e nxjerrni gjakun e pastaj….
liriku )=
__________________
Aj, që shkon tuj mjellë e tuj hapë fjalë të kqija e gergasa herë per njanin herë per tjetrin, me gojë të kanunit thirret »Argat i keq«.
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=23564&page=19


agim__barja
agim__barja



Join Date: 14-10-08
Location: veriu i shqiperise etnike
Posts: 54

Titulli: Kush ishte Mehë Uka
une lirk spo te them me te nencmue asgje ase nuk kam kunder tej asgje larg mendje se sme ke bere ase keq e ase mir skam pse me te ofendue por shkrimet fjalit ti kritikoj ty edhe gjdo kujt a eshte fer kjo e mos u merr me thash e thena se krejt qka vijn fjalet prej kosove vijn nga klyshqit e rugoves e te ktyre tradhtareve qe e tradhtuan luften e ju duhet ti keni syt mir te hapur dhe te mendoni mir se sot kallaj te qesin ne fund pusi e per me majt ate qendrimin tende duhet me dijt ku mundesh e ku jo ku eshte mir e ku sharron se une bigat nuk i dredhoj e kam qit nje vend dhe ma se nguci deri ku te shkon veq ma merr mendja qe fort mir po shkon edhe me emere te zotit mir ka ME SHKUE


Deklarat te Enver Hoxhes per demonstrat e 81. Meha ishte ne izolime deri me 21 qershore te vitit 1982 pra per mbi 100 dite familja nuk kishte ditur se ku gjindet Meha 24 Gushte te vitit 1982 Meha denohet me 18 muje burg per kundervajte dhe per luften kunder jugosllavise ne burgun e Mitrovices . Pas ankeses se familjel me avukat ne gjygjin suprem ne prishtine ju hoqen 6 muaj Meha pra per her te dyte vuajti denimin prej dates 21.06.82 deri 24.05.83. Me duket se ne kete kohe ka qene anetar i Grupit Marksist-Leninis i Kosoves.



http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=23564&page=26
Meh Uka kryetar i unionit studentor,si Azem Vllasi

shkruan
qifti_mf

Join Date: 23-08-07
Posts: 12


Mehen e burgosen ne ushtri mbas 102 diteve, me 20.01.1994 me 26 qershor 1994 fillo aktgjykimi me 29 qershore u gjykuan 14 veta :
Kadri Osmani 15 vjet
Enver Topalli 14 vjete
Raif Qela 12 vjet
Avdullah Rrustolli 10 vjet
Rrahim Rama 5 vjet
Remz Bunjaku 6 vjet
Ajet Duli 7 vjet
Mehe Uka 7 vjet

Ibush Vishi 9 vjet
Rame Buja 8 vjet
Nexhmedin Gerguri 5 vjet
Mahmut Ibrahimi 1 vit
Behxhet Imishti 10 vjet
Agim Vishi 8 vjet
Meha u lirua me 22 prill 1990 pas nje Amnestije te RSFJ per 108 te burgosur politik lirim me kushte, ku menjer mundohen ta qojne ne sherbimin ushtarak Meha nuk i pegjigjet kesaje thirrje dhe per kete ne shkurt te vitit 1994 gjoja se i ka ikur sherbimit ushtarak burgoset ne burgun ushtarak te Nishit ku qendron afer nje muaj . Pasi qe familja e Mehes kishte paguar disa mijra Marka Meha u lirua perkohesiaht.
Ai fillon Studimet ne Prishtine dega Matematik ne vitin shkollore 1990-1991 ku edhe zgjidhet Kryetar i Unionit te pavarur te studenteve te Universitetit te prishtines.

pa_dorza

Join Date: 12-11-08
Posts: 24

Titulli: Kush ishte Mehë Uka
qifti mf
qka paske pshtjell pash zotin qka paske shkru kshtu pshtjellime

jo ne vitin 1981 u hi në burg jo ne vitin jo ne vitin 1971 u dal pej burgu
po ti krejt sallamadi paske shkru pa lidhje

le pash zotin ma mos rreni po a nuk po e sheh se ne qfar niveli ke shkru katastrofë
ku ke ni bre ti fmiun 16 vjeq sa ishe meh uka ather ne vitin 1981 me e qu ne burg

e me izolu mandej 18 muaj mandej veq kti i paska ndodh ne krejt boten hala kso rrene s' paskam ndi
e nuk paska dit kekrush kurgja ku ësht izolu e masandej jo valla paskan dit po ata kur e kan izolu pse e paskan lajmru prap le pash zotin mos ja futni pallavra pa lidhje per meh uken se kerkush kurgja nuk po dishit veq na murrt ftyren pa lidhje me fjalë pallavra
po lene ma ket temë se krejt pa lidhje po shkruni secili ma pallavragji se tjetri kurgja hiq nuk po dini thu se na nuk jetojna n tokë e hamë bari ik more ik pash zotin mos delni ma kush ktu pa lidhje me shkru
se krejt pa lidhje po shkruni po qfar meh uke asnjani nuk po dini hiq kurgja asnjani prej jush nuk e ka njoft kerkush hiq po kush e ka njift ni fmi 16 vjeq athere bre qysh spo ju vjen marre me fol pa lidhje


pa_dorza

Join Date: 12-11-08
Posts: 24

Titulli: Kush ishte Mehë Uka
ky ferat polaci dit per dit i pshjell pordht me shkie shkon e hyn e del ne mitrovicen veriore te shkiet

sa her te don e nuk e nguc kush prej shkieve se ësht patriot i madh shqiptar

qfar patriotash po na dalin krejt secili ma patriot se tjetri mos ju merrni msysh ktyne patriotave

24-11-08, 09:05 #388
qifti_mf

Join Date: 23-08-07
Posts: 12

Titulli: Kush ishte Mehë Uka
7 Korrik (1971 gabim)por 1981 edhe pse besoi se per ata qe falisin dhe mendojne shqip ka qene e kjarte .
Ndersa ne ne vitin 1981 Meha i ka mbushe te 19 -tat .
Nje gja duhet ta keshe te kjarte Me-dorza Serbet na i kan pre foshnjet ne djep, e sa per te rinjet qe si te mitur kan qene ne polizi ne Kosove ka sa te duash edhe pse une kerkun nuk e kam ceke se Meha si i mitur ka qene i Burgosur.
Me gjithe ate ka gjasa se jame i pa kjarte, ne ate qka e kam shkru , por nese te intereson e ki Librin e Dr. Fehmi Pushkollit Me titull " Mehe Uka Madheshtore" i botuar nga Instituti i historise Bashkohore ne Prishtine.
Si dhe nje liber Tjeter i shkruar nga Reshat Badallaj Me titull "Mehe (Rame) Uka 1962-1996"
Po ahtu i ke edhe dy Filme Dokumentare te gjiruara per Mehe Uken.
Reshat zagari i serbise e ka dhender dhe pse dhendrrin mos ta qoje ne qiell si atdhetar ?



uka i shtat(Reshat Badall spiuni)

Join Date: 23-08-09
Posts: 4
o mos folni si kurvat neper kafe po qitni emrat kush jeni
PO SKI FAJ TI PO ATA QE TE KAN LAN MU REXHISTRU KTU , SE KSI HALABAKASH SI TI KA PLOT SE JU VUNI PER JUGOSLLAVIN E MUTIT MA TE MADH TITOS

TI MORE LIRIK PO VUJSHE SHUM PER MUTIN TITO E PO THU UNE JAM KAN NE DEMOSTRATA TE VITIT 1981 JE KON VEQ JE KON DIKUN TU PI RAKI SE TISHE KON QAQ BURR I FORT QYSH PE KALLXON VETEN PSE DILSHE AZIL PO NUK RRISHE SI MEHA E ADEM JASHARI ME JU DAL SHKIVE NE PRIT NAT PER NAT PO MSHELE AT GOJ E MOS DIL KTU MA ME SHKRU LIDHJE E PA LIDHJE ,SE IPASKE RRAS KOXHA DO VJET E SA PER MEHEN QE PO THU SKA MARR PJES NE DEMOSTRATA TE VITIT 1981 TI SKOKE KON NE ATO DEMOSTRATA PER QATA SI PASKA KRIS LUFTA E PARE NE JUGOSLLAVI PASKE IK PREJ KOSOVE SE TE PASKA FRY SHUM PER MAS ME NEJT E ME DAL PERBALL SHKAUT JA KOKE TUT PREJ NJERZVE TE UCK QE PO TA HIQIN FLAMEN SE SKOKE KON NI MOLL E MIR KUR FOL TI KSHTU PER NJERZIT E PAR TE UCK , MEHA KA SHUM VLLAZNI NE SHAL TE BAJGORES E PER MEHEN MUNESH ME VET ALI JONUZIN KUSH U KON MEHA TE KALLXON AJ MAS MIRI QE UKON DORA E DJATHT E ADEM JASHARIT NE VUSHTRRI MUNESH ME GJET ALI JONUZIN PUNON NE KEK ESHT NGA PASOMA E SHKO THUJ ALIS UNE KURR SKAM NI PER MEHEN EDHE SESHT E VERTET QE MEHA KA MARR PJES NE DEMOSRATA TE VITIT 1981




Nuk e kisha ndermend hiq me folë

por po dalin disa llafazan e po me detyrojn me folë

dhe po te them ty diqka hapur more uka i shtatë

mbaje ne mend
dhe dije njiher e mirë per gjithmonë

pra

qe ta díJsh ti

kur shum kush ne vend te Jezus Krishtit Muhamedit Alej Selam
i drejtohej tito m............

qe po thua ti

un liriku me trup e me shpirtë vet

para krejt mases se gjygjit ne mitrovicë

para kryetarit te gjygjit ismet emra e kryeprokurorit kapllan baruti

para te gjith policve dhe deshmitarve

e para gjith mases e te pranishmve

e kam sha hapur jugosllavinë tito m.....utin PER TE CILIN TI PO E HAP GOJEN ZALLOGë E PO MUNDOHESH ME ME ETIKETUE

nuk e di se sa e kan bë dikush ne gjygjet tjera te kosoves te asaj kohe ket le ta deshmoj koha dhe faktet e deshmitart


sepse nuk i kam degjuar ato gjygje te tjerve neper kosovë

vetem kam degjuar nepermes te njerzve


e sa per veten e grupin tonë ne mitrovicë te flas vet

sepse isha vet aty duke u gjykuar bashk me grupin -----------


Ne vitit 1981 per ket mund te deshmoj ne gjygjin e
mitrovices dhe mund ta deshmojnë

te gjith te pranishmit qe kan qen aty ne sallen e gjygjit ME DATEN 29 QERSHOR 1981


e gjith mitrovica dhe rrethina e deshmitart qe jan gjallë e dijn ket

e qe ishin te pranishem ne gjygj ather

por ti flet pa pik turpi e me akuzon per titon dhe je provokatorë

se pse kur dikuj kuj i shkonte shurra pik pikë nen pantoll


ne kohrat ma te vshtira ather

e nuk guxonte me hapë goj

un vet un e kam sha jugosllavinë sistemin

e vet e te gjith bile i kam thanë hapur duke ju thanë ptrej tittos e deri te pastruesi i juaj jeni kaLBSIRA TE DEGJENERUARA


PER QKA KAM VUAJTUR SHUM PASTAJ ME PROVOKIME E MALTREME NE BURGJE

titon DHE KLIKENE TIJ I KAM SHA hapur ne gjygj
ME 29 QERSHOR NE VITIN 1981 KU GJYKIMI KA ZGJATUR DY DIT
ate SISTEMIN JUGOSLLAV
dhe politiken e tij kur ti ke ken ne fshat duke pi cicen e dhisë direkt sepse as pjatten nuk e ke njohur per ta vluar qumshtin jam i bindur

pra dil e pyet neper mitrovic ë ku do se e diojn shum mir rastin
ku do

e neper rrethina ne fshatra


se e dijn shum njerz qe kan me ta thanë ket fakt

e mos del me akuzu kot me llafe bajate e mos me terheq per fjale
se nuk e pata qellimin me fol ë por me nxite

E fjalen perfundimtare kur na e ka dhanë gjygji

un kam brohoritur ne sallë
me daten 29 qershor ne vitin 1981 ne gjygjin e mitrovices

RRNOFTë BASHKIMI KOMBTAR DHE SHQIPNIJA ETNIKE ME TROJET E BASHKUARA
POSHTë TITISTET KRIMINEL KLIKA E TIJ DHE JUGOSLLAVIA

POSHTë TITIZMI

DHE JUGOSLLAVIA QETNIKE
NUK JEMI JUGOSLLAV POR JEMI SHQIPTAR ë

KOSOVA ESHT E SHQIPTARVE PASURITë JAN TONAT

LIRI POPULLIT SHQIPTARë

DHE JU KAM THëNë SHOKVE TE MOS MERZIITEN

E PRANISHMIT NE SALLë KAN QA NGA KUSHTRIMI IM DHE GAJRETI QE JU JEPJA SHOKVE

SHOKET JAN GJALLë DHE TE GJITH TE PRANISHMIT E ASAJ KOHE NE GJYGJ

prandaj mos akuzo kot e sa per rakinë ne at kohë un hiq nuk e kam pi rakinë as sot nuk e pi nuk kam ken njeri i kafeve un e ke gabim po rrejshe shum po me vjen keq por shum po rrejke
nuk kisha besim me hy askun ne konak

te askuj sidomos te ytyre familjeve qe nuk i njihja sepse mendoja naten deri sa un jam duke fjetur shkon e me lajmron te hyqymet -


sepse sa po te bijsha ne duart e policisë


koka me ikte menjiher -sepse ishte koha e keqe shum ather

ose me zhduknin diku pa gjurmë-
ishte janari i vitit 1989 kur un neper kosovë ikja nga udb ja i merdhirë pa kushte ne jeten ilegale ne acarë te pa durueshem e ne borë ne dimra te ftoft -
prandaj ika dola azil sepse nuk e perballoja ma pa buk e pa perkrahje po ti ku ishe ather qe nuk me ndihmove mos ishe me kta aktivistat e tito mutit duke pi raki e duke bë qejfe te bashkim vllazrimit jugosllav e tash Reshat Badallaj po na del patriot si shum kush qe nuk ishte ather hiq patriot

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=23564&page=27

...............................
Kqyrnja setren e kuqe me lule ktij pederi Budallaj
medet kush u met me shkrue per deshmort e kombit. ku jan historiant qe nuk po bejne historin, po po lejojn keta budallajt me shkrue andrra e rrena. he medet per neve bre.
Xhymshit H. Gashi
[ Thursday, 05.01.2012, 05:39 PM ]
...............................................
28-12-07, 15:32
Edhe ti temen qe e paske hap tani, une nuk e di cka ka ndodh pas hyrjes se NATO-se me te por e di qe.

Ka qen njeri i UDBES e edhe gjat qendrimit ne burg edhe kur ka dal prej burgut ka qen i ngarkuar për percjelljen e Adem jasharit, besoj se te mjafton kaq.

Nese e keni fjalen per MEHë Uken ju tregoj se kjo qka shkruan ti ketu eshte rrene e kulluar e nese shkruani per ukë mehen ate nuk e njof.


PADI PENALE PER TRADHETI DHE SHPIFJE KUNDER HAXHI KUÇKES KA NGRITUR AVDI IBRAHIMI

Avdi Ibrahimi, zavendeskomandant i Ruzhdi Saramatit, ne zonën e Pashtrikut, lufetar i pashoq, qe luftoi kunder bandave cetniko-serbiane qe zotronte makinerin me moderne luftarake, nuk u tremb, nuk u terhoq. Me nje rast, para se te sulmohen nga aeroplanet luftarak, nga minahedhesit, nga te gjitha anet pate thene: Burra, ketu nuk duhen fjalet, ketu tani flet PUSHKA. Ketu luftohet deri ne vdekje. JA VDEKJE JA LIRI. Luftonte dhe kendonte kengen e Qerqiz Topullit…
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=23564&page=3
Preshevar
Banned

Join Date: 13-12-05
Posts: 7,840

Titulli: Kush ishte Mehë Uka
Po t'lojn ment ty gjini,,, edhe Nga kush do t'paguhen, bashkpuntoret e tij ?.....

Me intereson te di se Mehe Uka, a beri vetvrasje apo dikush ja heki flamen ?
Nese dikush, at here cilja pal ishte ? Shqiptaret apo serbet ?
E nese vet'vrasje siq deklaronte familja e tij at here PSE ?
Cilet ishin arsyet qe i ftoj ushtaret e uck-ës ne Mitrovic e nuk u mbajt ky takim simbol i bashkimit si ghithemon ne Prekazin e lirë ?

ps: gjini, si ta pash edhe nihere, boni t'fala nga une. Smile

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=23564
Guri i madh
Kafir Arrnaut



Join Date: 28-08-05
Location: në klysyr
Posts: 14,297


Titulli: Kush ishte Ukë Meha?
Quote:
Originally Posted by deshira
Edhe ti temen qe e paske hap tani, une nuk e di cka ka ndodh pas hyrjes se NATO-se me te por e di qe.

Ka qen njeri i UDBES e edhe gjat qendrimit ne burg edhe kur ka dal prej burgut ka qen i ngarkuar për percjelljen e Adem jasharit, besoj se te mjafton kaq.

a ka mundsi ma shum informata ku ishte i lindur qka ka punue ma heret se une per her të par po ndegjoj per ket emer
__________________
sa te kena jakupin kot e kena .ka than Vlora QITAKU




http://kosovare.forumotion.com/t4017p30-kush-ka-qene-skenderbeu

Demonstratat e vitit 1981, benë kthesë të madhe historike ne historinë e njerzimit. Serbia e krajlit e njihte mire rrezikun dhe angazhoi spiunet me te tmershem; ne teren,polici,ushteri,gjyqe,prekurori,politikë…
Te mos e zgjas shume se kam shkruar disa here. Por, kur plasi une isha aty. Ne anen e djathte,ku merrej buka sherbente nje grua me emrin Naze, keshtu e njihnim ne. Isha i ulur ne anen e majte me Miriman Mujen.Nje vajze e gjate, u ndodhe e para dhe kinse po fjaloset me Nazen e gjuajti buken dhe filloi. Une nuk mund te them se e nisa,se nuk e nisa. Turp eshte te genjehet. Ate dite, ne Prishtinë luante Partizani i Beogradit futboll. Kurre nuk ju ndava Demonstratave. Isha ne ball, e deshmon Lulije Kukaj, e anes Suharekes. Mjerisht, duhet ta them kete, se nga ana ime morrem pjese une dhe Hajredin Muja.
Kam thene dhe po e them publikisht se disa shokë flinin si lopë te Simici,nuk e prishen terezinë. E aspak nuk eshtë e vertete sic thote langoi serbian Haxhi Kuci. Ne u burgosem familjarisht, si pjesemarres aktiv te Demonstratave. Nderkaq, vositesi dhe besniku i kriminelit çetnik-ARKANIT, HAXHI KUÇI do te merre bajrakun…
Pra, HAXHI KUÇIN E DERGON UDB-JA DHE OZN-A SPIUN, ja perse: Sic thote vete ky koshkrete shiko biseden me z. Stubllen.Perse te ky zoteri? Thua se ishte drejtor.Ç´kerkove aty? Si ka mundesi te nis ti Demonstrata dhe te mos burgosesh e ne u burgosem me mijera. Vetem 700.000 kaluam neper duarte e udbashesve dhe gjaksoreve, neper gjyqe e burgje, si nuk u zbulove ti si organizator?

Haxhiu te jep pergjigje o qen Reshati;

Mos shpif ore zagari i serbise,se ne gjellen time me kishte qellue qimja e jo ne tenden.Kjo ka qen shkaku i demostrimit nga ana ime.
Ta shkerdheft nanen Arkani qe e njofke me rrenje.
Naza ka qen e martuar me nje student nga drenica,dhe nuk ka pasur faje,pos ata qe na servojshin ushqim na dallojshin nga serbet.
E din te gjithe studentet se demostrata eshte nise shkaku qimes e jo siq deklaron ti ore servil i shkaut......
...............

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Uke Meha kur doli nga burgu  detyre kishte me pergjue Adem J Empty Re: Uke Meha kur doli nga burgu detyre kishte me pergjue Adem J

Message  Perparimi Sam 9 Fév - 18:11

Haxhi Kuçi thotë:
Gusht 5, 2012 te 11:31 AM
Zotri Reshati
Keta zagar e lagoj ende gjinden ne organet e larta te pushtetit te kosoves.
A nuk eshte e vertete qe ata gjygjetar qe na denuan dje sot nuk jane neper gjygje sotttttt
As dhe nje zagar i madhe nuk eshte vrare nga askushi,ata mu ata i ke ne midis e kufijve duke bere roje se kush e cil çka jemi duke veprue.
A nuk jan ne polici ata qe dje femrave shqiptare ua shtinin pendrekat ne vagine ?Kur ato te gjora kerkojshin dy germa KR(Kosova Republike)
A nuk jan ata njerez te djehit qe ishin neper shkolla dhe qe na prijashtojshin kur flitshim diç per qeshtje kombetare ?
A nuk jan ata te milloshit qe dje ishin ne komuna edhe sot a nuk i ke neper komuna ?
A e nisen luften per bashkim si kosoven,iliriden e luginen e presheves ?Pas gjithe asaj lufte qe e beren kinse ne emer te uçk,ku e lan veriun e kosoves ?Ku eshte ushtria çlirimtare e kosoves?Ku eshte flamuri ?Ku eshte hymni ?Si Rugova si Thaqi ishin te pajtimit mos ta nderronin por e nderruan flamurin ushtrin e hymin dhe falen apo shiten veriun ne rambuje duke nenshkrue rezuluten 1244 dhe ska kush qe e çfuqizon kete rezulute,pos ndonje lufte e re me te njejten kahje qe ka per ta marr si dje si ne kohen e Hasan Prishtines,Enverit e Thaqit apo Rugoves.
Ku mbeti Ilirida’maqedonia e shqiptareve more zotni ?Po nen sllave more zotni.
Ku mbeti Lugina e Presheves more vella ?Po ku pos prape mbas tere asaj lufte pranoi uçpmb te beje marveshje me serbi.
Zoti na shpetofte,por realiteti eshte tjeter.
Ymri Badallen e kam pas ne normale prof e Pelivan Zhurin drejtor
Ymriu u martue me nxense e Pelivani donte te me prijashtoi,pse une ja kushtova nje poezi Republikes se Kosoves ne vitin1971.Jam malltretue shume muaj per çdo dite ne supin e prizrenit e sidomos njefare Xhevat Sunduri dhe njeri ka qen prof ne normale e pastaj ishte ne sup emri nuk me kujtohet.
Ju me vjen mire qe i cekni dhe i paske ruajtur ato flet te gazetave serbe dhe shqiptare,mua mi kan djegur qe te gjitha bashk me biblioteke dhe çka e ngreri ujkun magarin per bishti.
Sa tradhetar ka ne zhur e ne kosove as 2% nuk e posedon,.Une çka kam pare kur mu atyre shqiptareve qe neper oda shtireshin si patriota naten grat e tyre dhe vajzat e tyre benin orgji me policin serbe.E din mire ata polic qe ishin ne detyra ne kohen e Milloshit se ma vone Milloshi i pat debue nga puna se ata jo vete qe e kishin leshue punen .Per poezin time deshmitar eshte Ramadan Muja,Mehdi Elezi,Adnan Morina qe ne oren e Prof Mehdi Elezit dy polic serb me nxirreshin dhe me dergojshin ne sup.Argumente me shkrim skam se te thash qe mi kan djege,a deshmitar po ,por behen deshmitar dhe a e pranoin ua le ne kurrizin e tyre ne diten e gjykimi
A per Prof Ramadan Mujen jam rrahur ne te dalur nga gjakova si kali hallal ja beje se dojshin ate ta merrnin,sepse ate dite nuk e kishte me vete leternjohtimin dhe une ne vend te tij ja dhash timin kinse aq persona kisha ne kerr.Prezent ishte edhe prof Olloni dhe nje tjeter prof Esat Haskukaj.
Une me 11 mars te vitit 1981 i nisa demostratat ne menzen e studenteve kete e din mire Bajrush Xhemajli ish cimeri im qe flinim ne nje dhome ne baraken nr 1 nese nuk gaboi,por deshmitari heshte duke e mshefur histroin e vertete.E çka te beje mundi shkoi si shurra e pules dhe emrin tim kush nuk e tikirellPo Prof Ramadan Muja me ka thene se historia jote do shkruhet mbas 50 viteve se eshte rrezike tani me shkrue !Qudi nga kush tani kemi frige me shkrue te verteten ore vella ?Edhe nje te fundit ata qe ishin ne sherbim te serit mu ata sotttttt me etiketoin tradhetar,vetem pse punova pa dredhi(tradheti) ndaj popullit shqiptar.Populli me njeh,por frigohet me thene te verteten dhe ua besoje.
Nje po ta them po te frigohesh nga armiku serb,kjo eshte normale,ama te frigofesh edhe nga shqiptaret edhe nga serbet kete une nuk e kuptoi si realitet,por realitet eshte 100 per %dhe si ta quan kete popull,?Po me vjen tug dhe mendet vertete paskan rrenje.Po te rrethoin çlirimtaret e te kercnohen duke te thene se nese ti vrasish armiq serb ne ty te likvidojm se di per çka qenkan veshur ?Po te thone nese ti e mbron popullaten e pambrotur te grumbulluar duke kerkue shpetim i gjori popull shqiptar e me te thene kena me te likvidue zot e PERENDI bane mire ishalla zoti madh tradhetaret i hek nje here e pergjithemon e le ta liron kete mas qe kurr nuk u ngop me lirin personale.
Ndoshta u lodha shqiptar te vertete,por deshta tjua shkruaj me ca fjale nje histori timen te hidhur qe sot mu nga keta kaqulosha nuk dua te kethehem ne kosoven time qe e deshta aq shume duke mos ia realizue deshiren e babas qe vdiq me sy hapur duke ma lene amanet qe te luftoi per bashkimin e kosoves me shqiperi.
I tere mundi im qe ti bashkohem uçk ishte i kote.Dhe shkaku i njerit emrin po ia ceku me qindra here Fatmir Lima nuk me pranoi si kurse Uke Bytyqi duke me thene se shkaku tij nuk te marrim e Ky Avdi Ibrahimi mbasi une e leshova kosoven ishte kyq ne zonen e pashtrikut si zevendes kom. “Shigjeta”Ku e kishte epror Agim Qekun e Fatmir Limen.Qudi qudi por e vertete,si do merrne.
Sot Avdiu punon ne KEK ne prizren,si çlirimtar dhe shkruan per akcionet e tije kurse e verteta qendron se gjere ne vitin 16 janar 1999 kemi bere shoqeri here tek Bajram Kurti,here tek Bajram Bekteshi,here tek shoket e Ademit here tek Riza Vata e gjetiu,.Por ky thote neper gazeta se une paskam ik se paskam qen argat i udbes.Ky flet pa fakte vetem çka te thote ky masa duhet ti besoj.Dhe ka marr ne pune ne kek njerez qe tja mbrojn prapanicen.
Deshmitar qe nuk flisni nje dite do pendoheni,por vone ka me qen per ju dhe tan shqiptaret.
Nese nuk e tregon mundin tim dhe iu kallte dhe kurr as bari mos bift ne trojet shqiptare
Kjo eshte shkrimi im i fundit dhe mallkimi mbi tere kombin qe e deshta ma shume se femit e mi ku ende pasojat jemi duke i bartur.E ju tradhetar qe me etiketoni ne venbdin e juaj fara u humbet me farefisni .
Përgjigjjuni
Destani thotë:
Nëntor 7, 2012 te 10:17 AM
Reshati para opininonit publik ka sjell një shkrim të bazuar në fakte.të Lumtë Reshat.Por ndjehem i indinjuar me komentin e Haxhi Kuçit,i cili asgjë faktike dhe argumentuese nuk thotë.Juve redaksi ju kam shkruar ditë më parë se Haxhiun e kam patur nip,por nuk e kam më.Por ju nuk e botuat reagimin tim pse?Nëna e tij është halla ime Naxhije Elshani.Daja destan i thote Haxhi magarit të mos mirret me shpifje dhe dizinformata.ky njeri e ka torturuar hallen time dhe e ka përzënë vëllain evet për tja marrë pasurin,ai tani ndodhet ne Gjermani.halla ankohej shpesh here ne Haxhiun dhe ne e kemi përjashtuar ka mbi 20 vite këtë magar nga familja ime dhe dajallaret e fare fisi tjer që ka Haxhi magari.halla Naxhije thoshte se ketij femiju tim i kane hyr dreqnit ne bark.ky eshte shtis i keq,rrenc i keq,hajn i keq,ma mir mos te ma kish falë zoti hiq kete pis.Por ma e tmerrshme nga te gjitha eshte se une i lexoj do fare mesazhe ne portalin e tij personal”Diskutime shqiptare”,ku ai shpif,rren,nxit dhe fyen gjithshqiptaret ja argumenti,”Perparimi Admin Numri i postimeve: 8859
Registration date: 30/04/2006
Sujet: Re: Kadri Veseli serb,Demaqi kroat Aujourd’hui à 8:20
“Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
……………………………………………………………………………..
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.”
Ky kete ofendim dhe racizem te ti e shkruan me:(Dernière édition par Perparimi le Ven 19 Oct 2012 – 8:21, édité 1 fois ),Haxhi Kuçi me pseudonimin “Perparimi…”,publikon në portalin e tij dizinformativ këtë mesazh të poshtë shënuar nga ana e tij,”Kadri Veseli serb,Demaqi kroat”,shikoni shpifjen,nxitjen dhe rrenën e tij të radhës… Dhe ky jonjeri vazhdon ta fyejë mbarë kombin shqiptar duke treguar racizmin e tij të paparë.
Ndigjo daja qak te thot ty haxhi magari,ne mbar farefisi qe ke lidhje gjaku distancohemi nga ti dhe sjelljet tua raciste.Ti po e shan per se vdekuri gjyshin gjyshen tende dhe time,babin e vdekur timin dhe tendin.Ti po e shan vajzen tende dhe timen,ti po e shan mbar kombin shqiptar të gjall e të vdekur,ti po i shan heronjt,deshmoret e kombit,ti po e shan historin e kombit,ti po shan shpif e ofendon gjithqka shqiptare.me dajen ti plumbin e ke hak dhe varrimin me ta ba ne serbi.mallkuar qosfsh haxhi dhe kuurr mos degjovsha ma emrin tend te mallkuar n ejte te jetev
e.
Përgjigjjuni


http://prishtinapress.info/udbashet-dhe-tradhtaret-ne-zonen-kufitare/

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Uke Meha kur doli nga burgu  detyre kishte me pergjue Adem J Empty Re: Uke Meha kur doli nga burgu detyre kishte me pergjue Adem J

Message  Perparimi Sam 9 Fév - 18:40

PSE PO SHPIF O VEHBI RAFUNA?! - KosovariMedia.com
www.kosovarimedia.com › Lajme - Traduire cette page
17 sept. 2012 – Denoncim publik. Sot, më 15 shtatorit 2012, u takova me një person të quajtur Vehbi Rafuna, nga Kosova në lokalin pranë “Albanian ..




http://www.botasot.info/lajme/172268/XACIllq/

Murat Jashari: Më ndihmoni
të mbijetojë, t'ua rrëfej të vërtetën ...
www.botasot.info/lajme/172268/XACIllq/ - Traduire cette page
13 juin 2012 – Më poshtë është deklarata e plotë e Murat Jasharit. ... Riza Vata bashk me Ruzhdi Saramatin dhe kryeudbashin Avdi Ibrahimin e krijuan ... Çeliku,Fatmir Lima,dosja ekziston dhe duhet kërkuar nga Riza e Skënderi se për .... dezinformata te rrejshme e tash ku do mi ba venin shkeo tash e ly ndihm prej atyne

Lajme
EkonomiaReportazhePërkujtime
Murat Jashari: Më ndihmoni të mbijetojë, t’ua rrëfej të vërtetën
Bota Sot | 13.06.2012 12:19
Share on facebook Share on print Share on email Share on twitter More Sharing Services
0

Murat Jashari, vëllai i komandantit dëshmor, Ismet Jashari “Kumanova” nëpërmjet një letre dërguar “Bota sot”, bën thirrje që mërgimtarët shqiptarë ta ndihmojnë të mbijetojë, dhe kështu t’ia arrijë ta përmbush qëllimin, për të rrëfyer shumë të vërteta që di.
Më poshtë është deklarata e plotë e Murat Jasharit.

I bleva dy paqeta cigare dhe akoma nuk kam arritur ende në banesë.
Më mbetën gjithsejtë edhe 10 fr. zviceriane.
O mik si vëlla e mike si motër!

Për të gjithë emrat që i kam apostrofuar në letrën e parë shënime-kujtime-testament! si të kem «ymër» do të shkruaj edhe më fortë, me fakte e argumente!

Po, po do të shkruaj edhe për ish-komunistët e LKJ-së, që tani janë në Qeveri e Parlament dhe në bashkëqeverisje!

Do të shkruaj edhe për adalet titistët!

Do të shkruaj edhe për spiunët!

Nga rinia dhe populli i imë, të hapësirës shqiptare dhe Mërgata, kërkoj që të më mbështesni materialisht për mbijetesë!

Vetëm rinisë së artë dhe opingës së popullit tim i drejtohem që të më ndihmojë!

I betuar si i ri dhe i përbetuar, vetëm për popull e Atdhe!

Për të gjithë donatorët, me emër e mbiemër, me adresë të përhershëm dhe në Mërgatë, kur ka dhënë, sa ka dhënë, do ti bëjë publike, në një konference që do ta organizojë me gazetarë dhe do ti bëjë publike në TV e mjetet tjera informative, të shkruara dhe elektronike, në Prizren më 10 Qershor 2013!

PS. Ju lutem juve të mediave, portaleve dhe gazetave, që mos të lakohet e shfrytëzohet emri i im për interesa të ngjyrave politike!

Fribourg-Zvicër
12, Qershor 2012

Murat Jashari
BACA
Orizare-Kumanovë


KomentetKomente (35) | Kthehu
Shqiptar Lufta e ççk ka luftue kundra patrioteve. Kane vrare luftetar te denjur e jo vellazerit e tyre serb,sepse serbet i kan armatosur. Kufirin shqiptaro shqiptar nuk e kane thyer te uçk,por Bombardimet e NATOS e keta tradhetar e kane perfitue rastin dhe u genjein kinse e kane thye kufirin.Genjeshter e udbashave.Ismet Jasharin e kane vrare ne malet e Javorit mbas shpines,apo ne Kleqke e zgavrash e kan dergue ne malet e Javorit.Ismetin e kane vrare sepse ka qen kaskader i cili tankset ia kallte per brenda dhe kercente si Rambo nga tanksa.Ismet Jashari vetem pse i ka thene Limes pse e ke burgosur Behadin Allaqin e kane likvidue.Gishte ka njeri nga zhuri e tjetri nga ana e e prizrenit. Ketu Kush i thote Muratit se po e humbe luften e martireve,ky ka gjak te serbit.Dhe e mbrone serbine.Martiret po i shfrytezoni per interesa personale. Ne udheheqje si ne Kosove,Lugine e iliride jane ata spiujt e djeshem qe bashkpunuan me shkjan.Kujt i djege le ta bene me shendet kuqaloshet.

Berisha @ 06/02/2013 09:35
Te dashur shqiptar te pastert qe nuk keni ngrere mut me shkie . Riza Vata bashk me Ruzhdi Saramatin dhe kryeudbashin Avdi Ibrahimin e krijuan nje njesi te uçk kuqaloshes ne zonen e pashtrikut!Dhe kryekupuku kryesor eshte Reshat Badallaj.Kete njesi te utris tradhetare ne zonen e pashtrikut e kan krijue ne fillim te vitit 1999 ,por me derektiven e Adem Demaqit.Masakra ne Rahovec qe eshte bere e dine mer se miri Avdi Ibrahimi Demaqi dhe Reshat Badallaj.Dhe plaqkitja qe eshte bere nga policia serbe ,plaqkan jane ndare me keta çlirimtar.Avdi Ibrahimi dhe Reshat Badallaj etiketoin shpiuna patriotet e veten e ngrisin larte kinse kane luftue e jane burgosur per qeshtjen shqiptare.Nuk ka nburgos patriota serbia pa qen te lidhur ngushte me serb.As Demaqin as nje tjeter shqiptar nuk eshte burgosur pa u betue para serbeve se si besimtar i serbeve.Mos ndegjoni keta spiuna. Reshat Badallaj merr informata nga serbet .Serbet po i ipken informata ketyre merrne me mend kush na qenkan

Haxhi Kuçi @ 04/02/2013 12:05
Në pytjen e Muratit për burgosjen në Kleçkë të Bejadin Allaçit dhe Shaban Shales fajtor kryesor janë për arrestimin dhe likuidimin e tyre Riza Vata nga Sallagrazhda dhe Skënder Berisha nga Arbana e Prizrenit vëllai i Xhemjali Berishes.Këta të dy kanë dhënë deklarat me shkrim tek komandnt Çeliku,Fatmir Lima,dosja ekziston dhe duhet kërkuar nga Riza e Skënderi se për çfarë motive e kanë marr në qafë Beadin Allaçin.Këta njerëz mbajn përgjegjësi për likuidimin e e Beadin dhe hetuesia duhet të orientohet për ti marr në pyetje këta dy njerëz që kanë gjuajtur gurin dhe kanë fshehur dorën.Fjala popullore thotë më i zi është shtinsi se sa vrasësi.

Dardan @ 28/06/2012 10:54
Te nderuar lexue se pari ju pershendes te gjithve dhe dua te ju njoftoj te gjith ata lexues qe se njohin Bacen (MURAT JASHARIN) mos te jepni komente prej kendit se ku gjindeni por ja lam kohes edhe BACES te na tregojn se kush jan ATA , Baca Murat eshte vet Patrioti me i madh ne trevat SHQIPTARE , me te vertet eshte HERO :Ter jeten ja kushtoi vetem qeshtjes ShQIPTARE, eshte pjesmarrs ne tri lufrat e fundit ne trevat shqiptare ,rrjeth nga nje familje Patriotike , edhe pse shum gjat ka jetuar e vepruar ne zvicerr asnjeher nuk e ndali punen per KOMBIN .l la anash te gjitha familjen pasurin luksin ,si familje dha DESHMOR -KOMANDANT KUMANOVEN (ISMET JASHARIN) e ju lus te dashur komentues te keni respekt per BACEN se si meriton ato fjal prej nesh , ne qoft se e njihni ja thoni te gjitha por besoj dhe shpresoj se nuk e njihni BACEN :Ndersa un e pershendes perzemersisht BACEN dhe kam Respektin ma te madh .Sme vjen as pak mir per at qe kam lexuar qfar ka ndodh dhe ndodh edhe sod

presheva @ 27/06/2012 23:43
ju te gjith qka jeni kunder baces murat se pari nuk e njihni dhe se dyte ata qe shkrujn se e njohin dhe shkrujn jo esht ne spital apo i semur apo diqka tjeter esht krejt gabim,kta njerz qe shkrujn komente kunder baces murat jan argat e atyne qe po ju hek masken baca murat e pe tregon realitetin, se baca murat esht veprimtar i rrall ne trojet shqiptare se ka ber 36 vjet aktivitet per qeshtjen kombetare, turp turp turp kush esht kunder baces murat, por zoti esht i madh dhe do te shihet ne te ardhmen se kush esht baca murat, por shiqyr zotit ka njerz ne zvicer qe e njohin bacen murat dhe rrin me bacen murat gjdo dit dhe nuk bin ne gracken e atyre qe e shantazhojn me lloj lloj komente te ndryshme ktu ne bota sot. kot e kini te folni fjal te kqija per bacen murat se fjalt i ban era ore njerz qa po shkruni komente por vepren e baces murat kurr ne ket jet nuk mundeni me hup jo kurr jo, se nuk i ka bo per kurgja 36 vjet aktivitet per qeshtjen Kombetare SHQIPTARE,rrespekt per bacen Murat

Genti @ 26/06/2012 20:03
te nderuar lexus.me disa fjal dua ta jap nje sqarim te shkurt,edhe un kur e lexova letren e par u habita pak por e dyta edhe ma shum dhe nuk besoja se baci murat mund ta bej nje gje te till.por sa per informata baca murat qe prej 17.06-eshte shtri ne spital dhe esht i semur rend nga depresioni,dhe ka probleme shendetesore.nuk dua ta amnestoj bacin nga kritikat por ata qe e njohin bacin e din se qfar veprimtari i rrall i qeshtjes kombetare asht dhe konntributi i tij i pamas ,sinqeriteti dhe drejtesia e tij,por qrregullimet shendetesore e bene te veten,dhe kjo ndoshta si pasoj e padrejtesive qe po ju bahen familjeve te deshmorve dhe invalideve te luftes.pikerisht nga strukturat politike qe deri dje vet ishin ne uniform,e sit harrojn familjet e deshmorve qe kan mbet ne meshiren kohes.e baci ka 5 mbesa jetima qe askush nuk kujdeset per to.E shum e shum te tjera raste e ben bacin por edhe neve qe ta shtrojm ket pyetje.Per qka paskan luftu keta politikaj,cili paska qen ideali i tyre

shoki @ 20/06/2012 10:58
Kur biseduam para ca kohesh te thash se duhet ruajtur ideali, dhe ne se jane bera gabime te dalin me fakte e jo me dyshime qe vet brenda shpirtit tend. Mos kryeni rolin e hetuesit, por ato qe ke per njerin apo tjetrin thuaji ballas e jo tu drejtohesh me pyetje te cilat nuk tingellojne mire dhe per ty vet z Murat. Kjo keshill dhe tani eshte per te miren e vete luftes qe beme te deshmoreve, te vet Komandant \"Kumanoves\" vellait tende Ismet Jashari, por dhe per vet ty. Ne se je ne hall si shume e shume te tjere qe koha dhe mundesite si dhe nje fare padrejtesie qe eshte reale duhet qe pastertisht ta zgjidhgje hallin me nje menyre te ndryshme nga kjo. E ne se do te mbrosh te verteten behu i fort dhe lufto! Trimat dalin ne ball e nuk qahen. Mblidhe veten Murat Behu i forte e jo i dobet. Kujdes se ka shume qe duan te na hedhin poshte luften qe beme, mos u radhite ne krahe te atyre!

korabi @ 19/06/2012 19:14
Mijera djem si vllau yt kane ra heroikisht duke luftuar per te lirua Kosoven nga kthetrat e okupatorit dhe hasmit shekullor.Shume djem ne kete lufte kane dhene pjese te trupit te tyre,jane vra e gjymtuar fizikisht e shpirtrisht dhjetra mijera viktima civile,mes tyre edhe gra e femije dhe shume prej ketyre nuk kane varre .Liria nuik falet por fitohet me gjak e sakrifice.SI thua ti ? Te dalin vellezerit, prinderit, farefisi i tyre dhe te kercnojne e shantazhojne per perfitime materiale,te shpifin e te perpilojne lista pyetjesh ? Si nuk paske pase fije krenarije as respekti se paku per vllaun tend ,te cilin vepra e tij dhe populli i Kosoves e ka ngrite ne piedestalin me te larte te heroit te kombit dhe lirise.

Godeni @ 14/06/2012 06:38
-e more murat kur nuk ta man pse del me rrejt popullin me keso dezinformata te rrejshme e tash ku do mi ba venin shkeo tash e ly ndihm prej atyne qe te kan mesue me ba keto shpifje more tradhtar i popullit-

ballisti @ 13/06/2012 23:08
O Murat te kerkoj falje qe te shkruaj dhe nuk kam synimeper te te fyer,zoti mos e dhashte!Mos lejo per asnje cmim per te rene ne nivel poshterues,sepse yt vella ka rene deshmor i ATDHEUT!Mos fol ne emer te te tjereve pa fakte!Nuk dua ta marr rolin e avokatit te z.Limaj,por kjo qe ti cenon jeten dhe privatesine e tij,nuk te bene ndere as ty dhe as ne te tjereve!Shpifjet shpejte vdesin,ndersa e drejta rreth zotit LIMAJ ka triumfuar ne gjykatat kombetare dhe nderkombetare!Nese ke ndonje fakt(GJE QE FARE NUK TE BESOJ)atehere duhet drejtuar gjykates e kurrsesi te shpifesh ne stilin Bllaca!Kthjellohu,kerko falje dhe ktheju punes dhe jetes normale!Kush e pranon gabimin edhe mund te falet,ndersa kush nuk e pranon e bene gabimin e tij te dyte edhe me te rende!SHekspiri thote:Fyerja me e madhe qe mund ti besh nje njeriu te ndershem,eshte dyshimi ne ndershmerine e tij!U beme hora e botes duke shpifur kunder njeri tjetrit!Shpifja dhe urrejtja jane gjerat me te shemtuara ne jete! KUJDES MURAT!

FEHMIU @ 13/06/2012 21:53

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Uke Meha kur doli nga burgu  detyre kishte me pergjue Adem J Empty Re: Uke Meha kur doli nga burgu detyre kishte me pergjue Adem J

Message  Perparimi Sam 9 Fév - 19:01

Haxhi Latif Kuçi veproi per te miren e shqiptareve,por u shperblye me etiketim nga udbashet si ntradhetar.
uçk ishte fjale madhore,por ne brendi ishte mbeshtjellur nga udbashet dhe mashtruan popullin kinse per ta po luftoin.
Veriun e kosoves e lane nen serbi,e sa komuna e manastire u beren shtete ne mesin e kosoves.
Uçk ne maqedoni e nisen luften dhe e riroberuan popullin shqiptar.Kesaj i thuhet tradheti.
Edhe ne luginen e presheves e tradhetuan popullin dhe sot ata komandanta te uçpmb ne ,krye te qeverise serbe.
Tri lufterat çlirimtare ,qe te trijat me tradheti.
Populli duare thate ska si tju hakmirret ketyre faqezinjeve.,Faje ka amerika e jo serbia,e as populli shqiptar qe dje vuante mu nga keta qe po na shtypin popullin e djehit.............
...............

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Uke Meha kur doli nga burgu  detyre kishte me pergjue Adem J Empty Re: Uke Meha kur doli nga burgu detyre kishte me pergjue Adem J

Message  Perparimi Ven 19 Juil - 12:57

I nderuari Fatos Lubonja
Se pari ju pershendesi nga zemra per artikullin e shkruar ndaj Ramushit.Por ju kisha lutur nese keni fakte dhe deshmitar ti paraqiteni me emra ,sepse te vertes i hiqet realja dhe behet ireale.Dhe artikujt e tjer qe keni shkruar jeni te qelluar ne çdo teme e tematike.
E verteta djege tradhetaret,çka ti bejme ?Le ti djege.
Por sot eshte rrezik ta thuash te verteten se te kercnohen ne forma te ndryshme te shemtuara.Shumica mundohen kinse po e mbrojna qeshtjen madhore.Por nuk mbrohet qeshtja madhore duke e shkel drejtesin .Tek e fundit shteti dhe bashkimi nuk arrihet me tradhetar.
Tek e fundit çlirimin nuk na solli uçk,por perfaqesuesit e turqis ne rastin e masakres se civileve shqiptar te Raqakut.Per kete kam fakte e deshmi.Sepse ikja e shqiptareve nga kosova ne kohen e luftes se uçk.Kishte per qellim destinacion per gjithe shqiptaret dergimin e refugjateve ne Qad...Kjo avantur qe do te kushtonte ,ne nje shume afer 40 miliarde dollar.
Por çka eshte e verteta se kerkush nuk ma beson kete te vertete te hidhur.Intervenimi i natos ,eshte bere nga shtepia ime.Dhe kriminelet me thone se une kam qen ne bashkpunim me udben e serbise,pa qen nje e vertete fare.Keta kan shkollen e Enver Hoxhes,duke sulmue te paret ne forma ma te ndyta .Qe si qellim kan ty e mua te na dobesoin imazhin madhor.Ne qe jemi te vertete jemi te paket dhe sot po hekim dhe shpifemi si ma se keqi.Pa ndonje ndihme nga ndoni shtet bile edhe ushtarakisht ,nuk kemi shance te fitoim mbi keta kriminela,sepse edhe gjygjet e hages dhe nderkombetaret i perkrahin keta kriminela sepse marrin lek te majme nga keta.
Une 40vite luftova,e veprova per shqiptari .Dhe ne fund nga keta kriminela po shpallem kinse kam qen udbash pa fakte e pa deshmitar.Keta pa qen i zi te thone je i zi.Pa qen e bardhe te thone je i bardhe.
Nxisin tjeret kinse jemi tradhetar .Taman metod enveriste e staliniste.
Maja e tradhetareve ndere shqiptar qe e kontrolloin krimin dhe kriminelet jan ;Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimi.
Te gjithe gati ish te burgosurit politik shqiptar ishin udbasha te serbise.Une nuk i shpifem dikujt pa fakte.E Reshat Badallaj vete udbash e mundohet te me shpifet.Ai qen krijon materiale vete kinse ka marr nga sherbimet serbe.E sidomos merr shkrime nga nje sipiun Bahtir Hamzai nga Kanadaja.
Ja dhendrri i Reshatit kush ka qen ?
https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg

https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg
i38.tinypic.com

https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg
i38.tinypic.com
il y a environ une minut

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Uke Meha kur doli nga burgu  detyre kishte me pergjue Adem J Empty Re: Uke Meha kur doli nga burgu detyre kishte me pergjue Adem J

Message  Perparimi Sam 20 Juil - 3:10

anunimi • 15 hours ago −
me sa kam ndegjueune Reshati i ka dhane 2000 euro per mi mbledh keto dukumente e shume sene kane me dal se kush e kush ka bashkpunue me serbin po se do me ju hakmarr Reshati ktyne se ka hek shume pi ktyne spiunave mdoket e ka pague nje te shikut per me ja dhan dokumentat bile edhe per nje Burr qe njihet si burri mir e ish kon shpiun i sebijes. e keshin gjet ne dokumentat nuk jam i sigurt veq kesht po folet e ma mire mos ja nisni me Reshatin se keta jane te lidhen edhe me AKSHen keto une ju garantoj me koke se i kann pa dy ushtarak te shipnis,Reshatin edhe nje shok qe kam qen bashk ne luft po nuk dua me ja permen emnin. Ky rrjet esht shume e hapt e i organizuar mire. Ather pse Reshati u Pa ne Tirane,ne Tetove. Ky i Prizrenit u kon ne luft me mu e nuk due me qit se hidhrohet.Me sa e di une keta jane te aferte edhe me vetvenosjen. Kryetari i keti grupi prej 409 vetave kam degjue se asht Reshati keta e mbulojn me bashkpuntor edhe Evropen e kane ne grusht. po kush hyxhi gabeli per keta more

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Uke Meha kur doli nga burgu  detyre kishte me pergjue Adem J Empty Re: Uke Meha kur doli nga burgu detyre kishte me pergjue Adem J

Message  Perparimi Sam 20 Juil - 3:38

Uke Meha kur doli nga burgu  detyre kishte me pergjue Adem J 2v835l1

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Uke Meha kur doli nga burgu  detyre kishte me pergjue Adem J Empty Re: Uke Meha kur doli nga burgu detyre kishte me pergjue Adem J

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum