Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras

 :: sport

Aller en bas

Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras Empty Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras

Message  Perparimi Mar 29 Jan - 1:45

http://www.google.fr/search?hl=fr&newwindow=1&tbo=d&site=&source=hp&q=kadri+mani%2Creshat+badallaj+ka+gisht+ne+vrasjen+e+ahmet&oq=kadri+mani%2Creshat+badallaj+ka+gisht+ne+vrasjen+e+ahmet&gs_l=hp.3...6645.29584.0.30345.54.54.0.0.0.0.202.4846.44j9j1.54.0...0.0...1c.1.EokjF6Ac1AY


RESHAT BADALLAJ DHE ADEM DEMAĒI NUK KANE GISHT NE ...
www.albaniapress.com/.../RESHAT-BADALLAJ-... - Traduire cette page
22 oct. 2011 – RESHAT BADALLAJ DHE ADEM DEMAĒI NUK KANE GISHT NE VRASJEN E AHMET KRASNIQIT NĖ TIRANĖ ...
Badallaj: Shpifjet rreth emrit tim dhe vrasjes se Ahmet Krasniqit
web.kosovalbaner.com › Hyrje › Lajmet › Kosova - Traduire cette page
Reshat Badallaj, nje aktivist i dalluar i çeshtjes shqiptare dhe te Kosoves nga ... i ardhur nga Kadri Mani me nje koment poshte shkrimit tim ne nje nga faqet e internetit ... RESHAT BADALLAJ E ADEM DEMACI PER VRASJEN E KOLONEL AHMET ... gisht qetu ma mir mytu se te vritet nje njeri kur mase tepermi kosova ka pas ...
S'po i pren sëpata në një vend vrasësit Reshat Badallaj - Gazeta ...
gazetaditore.com › Opinion - Traduire cette page
Il y a 6 jours – Reshat zagar Badallaj deklaron se burgosjen tone e kishin pergaditur nje dite ... Kadri Mani nje atedhetar i shquar ty te ka thene se ke gisht ne vrasjen e Ahmet Krasniqit .Dhe ty kjo te kalle ne shpirt qe je zbulue si vrastar dhe Kadri Manit i shpifesh se kinse ka gishte ne vrasjen e Nuhi Berishes dhe Rexhep ...
Kadri (Os)Mani, njeriu i risive - Opinione - Bota Sot
www.botasot.info/.../kadri-os-mani-njeriu-i-risive/ - Traduire cette page
16 nov. 2012 – Imri Badallaj, në vitin 2005! ... Kadri Mani ka lënë gjurmë në arsimin shqiptar dhe vlerësohet edhe sot si veteran i suksesshëm në ..... Mani iu thote se Reshat Badallajs e Adem Demaqi kane gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit. Ky shpifagji ia ngjete Kadri Manit kinse ka gisht ne vrasjen e Nuhi Berishes dhe ...
Ahmet Krasniqi | Facebook
www.facebook.com/.../Ahmet.../2772833156358... - Traduire cette page
Thaçi ka thënë se ka qenë në dijeni se ka pasur individë që e kanë ..... RESHAT BADALLAJ DHE ADEM DEMAÇI NUK KANE GISHT NE VRASJEN E. ... dhe ne anen tjeter shpif kunder nje njeriu superlativ sic ishte i ndjeri Kadri Mani, per mua ...
Kush ka qenë Skendërbeu! - Page 3
kosovare.forumotion.com/t4017p30-kush-ka-qen... - Traduire cette page
15 messages - 5 auteurs - 16 nov. 2012
Dhe Reshat Badallaj paska gisht ne vrasjen e ketyre te tre .... Jusf Gërvalla,Kadri Mani,Haxhi Kuçi,Avdi Ibrahimi,Reshat Badallaj,Bahtir Hamza,ne .... Ahmet Zogu, Esat Pashë Toptani, që edhe sot e ka varrin të ushtaret serb…
Gjuhës - Person-Suche - Personensuche Yasni.de
www.yasni.de/gjuhes/person+suche - Traduire cette page
Ky kokekrisur, Kadri protestani, ne vitin 1958, eshte paisur me librezen e gjaksoreve serbiane, perkthyes i gjuhes shkinishte, Kadri Osmani, alias Mani, ka …
Zemra Shqiptare - Revista "Shqipëria Etnike" Nr. 3/2012 (I)
www.zemrashqiptare.net/.../Revista_%22Shqipëria... - Traduire cette page
12 août 2012 – Kadri Mani/Babë e bir/nën Serbi na lanë jesir! ... Para trazirave të vitit 2004 Fatos Nano ka qenë në Beograd dhe ka ardhur në ..... Isa Xhemal-Dogani, Faik Mjaku, Reshat Beka dhe Mynyr Shehu. ...... të tij tani ishin kundërshtarë armiq dhe me çdo kusht donin vrasjen e tij. ...... Për të keq ia bëjnë me gisht , ...
Zemra Shqiptare - Revista "Shqipëria etnike" Nr. 1/2011 (II)
www.zemrashqiptare.net/.../Revista-%22Shqipëria... - Traduire cette page
10 avr. 2011 – c/o Kadri Osmani ... Përmban papain, e cila ndihmon në tretjen e ushqimit. ... Gjithashtu ka veti antioksidante, vepron kundër radikalëve të lirë dhe ... efektive në vrasjen e qelizave të kancerit dhe në ngadalësimin e shpejtësisë së ..... Gjymshit Ahmet Badallaj (24 vjeç), nga fshati Zhur, vrarë në Zhur, Prizren ...
Komentet dhe opinionet [Arkiva] - Forumi Katolik Rinor
www.forumikatolik.net › ... › POLITIKË - EKONOMI › Shtypi - Aktualitet10 févr. 2012 – Fatkeqësisht, edhe në fazën e parë, kur ka filluar çështja e shpërbërjes ..... Nuk harroj mësuesin Ahmet Gashi, por edhe Beqir Simonin, që na jepte filozofi. ...... 1966) për vrasjen e Presidentit Xhon Kennedi dhe se: “E verteta e asaj ...... Ndaj,unë Reshat Badallaj.kryetar i Shoqates Atdhetare "Gryka e Lumës" ...

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras Empty Re: Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras

Message  Perparimi Ven 25 Oct - 6:44

Duhet shënuar edhe një fakt tjetër, që kolegët e tij të lartshënuar do të përgjigjen një ditë për pjesëmarrjen e tyre në vrasjen e Ahmet Krasniqit, sepse përpos ndërrimit të banesës, e lanë pa rojën e tij personale në natën e kobshme, që dorasët pa frikë dhe pa pengesa ta realizojnë vendimin e UDB-së së Beogradit që të pushkatohet në kryeqytetin e shqiptarëve, në Tiranën e Fatos Nanos dhe Xhavit Halitit, në Tiranën e aleancës antishqiptare të LPK – PSSH – PLK – LBD - SHIK-ut, të Xhavitit dhe SHIK-u i Fatos Klosit, Demaçi – Bukoshi – Qosja – Haliti - Veseli – Syla, Nebihu, Ibrahimi, Mehmeti e ndonjë tjetër.

http://botasot.info/kosova/207187/a-e-hodhen-ne-kurthe-ahmet-krasniqin-ndihmesit-e-tij/

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras Empty Re: Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras

Message  Perparimi Mar 29 Oct - 4:58


A e lexoni Muhamet Hoxhen qe i pari me provokon.
Une kerkoi autorin ai ma jep emrin,kete:Autorja është Mona Agrigoroaiei.Shpresoj të mos ju kemi
shqetësue .

I pari nuk ja kam nis me shpifje as kundra Avdi Ibrahimit as kundra Reshat Budalles
..............Per kete te jeni te bindur.
Me tradhetar e kurr nuk ka miqesi.Ndersa me armiq egzistone paqa.
Pa qen une bashkpuntor i serbise ,te ma ngjesin faqen e zeze mua.Jo more shok,nese ju jeni mesue me tradhetar te beheni paqe,dhe nese jeni mesue qe gjate paqes me ta tju shuanin jeten dhe ftyren me mua jo.Pse ,sepse sa here kam bere paq me Avdiun ,ky edhe ma shume mi ka shtue dhembjet.Reshatin nuk e kam njohur,por Avdiu e ka nxite sepse vete Avdiu nuk ka mundesi me mua.Pardje e kam thirre ne telefonat Avdi qenin dhe kur i tregova qe duhet te mergjigjet me po ose jo,kur ma kerkoi emrin qe nuk duhesha tja tregoja,e ka mbyllur si prostitutka e stambollit.A ne faqen e juaj ma ka que kuqka e serbise qe kurren e kurres nuk e kisha mendue qe me shpifet me kesi shpifje kinse e paskam shetit Arkanin neper pikat e luftes.O njerez ,a jeni me gjak shqiptari?Avdiun ju ma mire se une nuk e njihni,sepse me te qe nga viti 1996 gjere ne vitin 1998 ne dhjetor te ketij muai sna kan nda as nata as dita.E ky shkruan kinse une paskam shetit Arkanin bashk me Reshatin.
Paqe beje kur keta e pranoin se kan qen sherbetar te shkaut dhe publikisht kerkojne ndjese ndaj meje dhe kombit qe kane vrare shqiptar patriota.
Une mundem lirisht tju them se Avdiu dhe Reshati kane vrare shqiptar patriota e jo shpiuna se vete jane shpiuna.
A ka shkrue Reshat Badallaj kinse une per dhendrrin e tij Uke Mehen kam thene se UKa ka qen udbash?Une nuk ja kam shkrue keshtu,port ai kerkoi qe une dite e nate mos te beje gjume gjere sa e zbulova se vertete Uka kishte qen me detyra qe ta pergjoi Adem Jasharin.Ndersa i kam thene se per Uken te ka thene haptas Kadri Mani se Uke Meha dikuri ka qen udbash e pastaje gjerat ndryshuan.Por duke zbulue e marr informata e zbulova qe ne Hage kishin deklarue se qindra komandanta te uçk es kishin qen duke u dhene informata serbeve ne lufte.
Sa here me keni kerkue argumente dhe fakte?JU kam dergue,dhe nuk mi keni botue.Zemra ime e dine se si e kam ndie veten.Ateherit kur ketyre udbashave ua botyojshit shkrimet kundra meje,duke me etiketue zi e terr.Po ta kisha nje njoll sa do te vogel qe kam punue kundra shqiptareve e trojeve as pakes nuk do ma kishte ndie palla.Ama zot une puno e rreziko jeten per juve e ju kundra meje ,a jeni njerez apo kafshe pash njat zot qe ju ka fale.
Une mbrjau flamurin kuq e zi e jo te serbeve ,ju qohunu kundra meje.
Une demostratat per te miren e juve,ju me thoni se tjeter kush i ka nise demostratat e kinse me paskan dergue serbet mi nise.
Une flijou, per shqiptar ,ju mua tradhetar.
Une thirr naton ta bombardoi serbin,ju mua me shpifeni genjeshtar.
Une thirri ndihmat per refugjatet e luftes per shqiptar e luftetar,ju me shpifni genjeshtar.E çka deshtet qe une tju behem i dashur qe punova per qeshtjen shqiptare qe 50 vjet?Te me kishin vrare udbashet me serb e ju te me qitni ne qifteli ?
Reshati kerkon me Avdiun nga une pse as nje therre nuk me kishte hyre nga serbet!Serbet nga une kerkojshin se pari tju betohem se nuk do te punoi kundra tyre,e pastaj te bejne alarme per burgosjen time.
Sa per te me rrahur,me kan rrahur policet shqiptar ne vend te shkive dite e nate per dite.Per kete dhe vuaj nga zemra qe nga mosha rinore duke marr ne kosove ekstacilin 24000 kubikve.Dhe ketu ne franc mjekohem me barna.Ku ne anen e majte as qe guxoi te beje nje dite nje gjum si Avdi Shpiuni dhe Reshat zagari i shkjaut.
Reshat zagari informahet nga Bahtir Hamza qe edhe Isuf Gervallen e shpall udbash,Psataj Kadri Manin udbash,por edhe mua ky qen si shkak qe Bahtir Hamzes nuk ja kam shly inqizimin e Rexhep Qosjes me ka thene se kam me ta marr ftyren.Kam me qindra mesazhe nga qeni Bahtir Hamza.Reshati bazohet ne kete qen,bashk me Avdi Ibrahimin.
Keta dhe shoket e ketyre kane gishte ne vrasjen e Adem Jasharit,Ilir Konushevcin,Ahmet Krasniqit,Xheve e Fehmi Lladrovcit,Ismet Jasharin, dhe ne shume e shume vrasje pa e dite populli.Keta me çdo kushte i bindin shqiptaret se nuk jane tradhetar,vrastar,duke ua lene fajet te tjereve si mua Haxhi Latif Kuçit.
Kur je i paq si loti,pse Avdi Ibrahim qeni nuk fol me mua ne telefone dhe te ma kundershton me fakte?POr me shkrime se nuk me ka perpara e ta leshoin dy kembet si lepurin dhe dhelpren dinake.
Ky qen me çdo kusht eshte mundue qe te me qete ne kurthe,por fale gjindshmerise sime dhe perendise jam ne jete.
Ky shoket ma tye mire i ka etiketue shpiuna ,vetem e vetem ti nxisi qe te kacafyten me policin serbe qe serbet ti vrasin ne çrregullime psiqike.Ja kush jane Avdi Ibrahimi dhe Reshat Badallaj.
EDhe ne lufte Fatmir Lima me thoshte se ti je shoqerue me Avdiun dhe per kete nuk te marrim.Kete perhere ja kam thene Avdiut dhe per nje telefon qe e kishte pase ne zyren e tij ne mbrojtjen popullore te jugosllavise Avdiut kerkush nga shoket e punes nuk kishin guxue me ja que.Keto nuk i kam dite per Avdiun,pos Fatmir Lima ne Deberdelan mi ka thene ne prani te F.Balaj,Bajram Bekteshit dhe shume ushtareve te tjere.Tjeter gje i kam shkrue se me merrte Avdiu dite e nate duke me que skute ne skut me qellime ogurezeza.Une vetem perjetimet e mija qe kam perjetue me Avdiun i kam shkrue.As gje nuk ja kam shtue vetem sa ja kam mangue se kur po me bine ndermend edhe tjera provokime te Avdiut,me duket vetja vertete tradhetar.
Pse e theme kete ,
Nje dite ne banesen e profesor Bajram Kurtit ne kohen e luftes i pata thene;Pse profesor po rrin me Avdiun ?Me tha ;,une po iku,por ky nuk po me leshone!
Edhe une me Avdiun jam shkputur ne vitin 1998,por ne janar nese nuk gaboi e kishte que Haziz Morinen dhe me dhune me pajtoi duke mu lut si zotiti.Por prape po sa jemi pajtue ,menihere me provokime Avdiu,Veli Kuçi,Osman Gega,e Haziz Morina.I kam treguar me dhjetra here ,mu kane bere bajate,por sa me kane lendue ?Dhe a kishit mundur ju te beni paqe me keta tipa.
Lum Avdiu,lum Reshati
ketyre mire
po u prine tradhetia.
Spiuna ma te rrezikshem
kurr
nuk ka pasur shqiptaria.
Vete jam gjygjetar e Historian,por kesi populli qe luftoin kinse per çlirim e i vrasin mbas shpines popullin e vete,zot runa nga keta dhempira.
Nuk duhet kerkue serbein si gjakatare as europen
pos keta na paskan pire gjakun e len fajet serbeve.
Kuku zot a je ka sheh e ndegjon nga ky milet.
Nuk e theme se tere populli jane tradhetar,por shumica e perqindjes jane anti shqiptar.
Perendia dhe kombet me kesi populli nervozohen,e ju a e dini ,nuk e di une kete.


Me keta derra na perseritet historia,dhe roberia.
A juve zotri te kesaj gazete ,ju duket mire jeta e shqiptareve ne Kosove ?
Ku e kemi veriun e Kosoves ?
Sa komuna serbe jane me shtetesi teritorjale(Eksteritorialitet)E sa manastire qe kerkush nga shqiptaret nuk guxoin te kaloin aty pari.
A u betuan se po luftoin ta bashkoin trojen me nanen shqiperi ?Ku eshte ILirida ,?KU pas tere asaj lufte Ali shpiuni bere marveshje me maqedonas dhe i riroberoi shqiptaret.
A nuk eshte tradheti kjo ?Edhe ne Luginen e Presheves a mire po u duket,ku krenohen luftetaret tradhetar se ne kemi luftue per te miren e shqiptareve ?çfare te mire ju e shihni ne keto luftera zotri ?A keni gjak arberori pash nanen qe u ka dhene gji ?
Me nderime arberore
Haxhi Latif Kuçi
A kerkojshit edhe ju nga une argumente?
Ja argumente kundra Reshat qenit se çfare dhendrri paska pasur ,e kam fjalen per Uke Mehen.
Kjo eshte fotoja e artikullit
https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg
Kjo eshte gazeta
https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg
........................................

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras Empty Re: Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras

Message  Perparimi Mar 29 Oct - 5:00

Njihov junak, naš špijun
E. R. | 05. novembar 2007. 19:01 | Komentara: 7
Svedok haškog tužilaštva protiv Ramuša Haradinaja, Zoran Stijović, govori za „Novosti“ - Jedan od nekadašnjih šefova DB u Prištini objašnjava da je u OVK bilo 200 saradnika Državne bezbednosti. Albanski general decenijama kao „Moravac“ radio za Srbe

SRODNE VESTI

Hag: Odbrana traži oslobađanje Stanišića

Nikola Selaković stigao u Hag
Tolimir traži duži rok za pisanje žalbe
Branilac Haradinaja sada postao sudija!
Suzana Grubješić u Hagu

BEOGRAD - Bivši šef analitike Državne bezbednosti Srbije u Prištini Zoran Stijović nedavno je kao svedok Haškog tužilaštva govorio o zločinima bivših komandanata OVK Ramuša Haradinaja, Lahija Brahimaja i Idriza Baljaja. Informacije o njihovim nedelima, kako je objasnio, služba je dobijala od oko 200 „živih izvora“ - saradnika u redovima OVK.
O nekima od saradnika, ali i o zločinima ove terorističke organizacije, Stijović „svedoči“ i za „Novosti“.
- Insajder službe pod pseudonimom „Jaglić“ bio je član užeg rukovodstva štaba OVK u Glođanima i jedan od najbližih pomoćnika Ramuša Haradinaja - kaže naš sagovornik. - Važne informacije o delovanju terorista dobijali smo i od saradnika „Moravca“. Bio je to Mek Ukaj, naš saradnik za područje Kosovske Mitrovice.
„Moravac“ je, objašnjava Stijović, bio dugogodišnji zatvorenik i pripadnik tzv. Narodnog pokreta republike Kosovo (NPRK), čiji je vojni projekat bila upravo OVK. Više od deset godina proveo je po zatvorima bivše SFRJ, a dobar deo robijanja bio je angažovan na zadacima službe.
Devedesetih godina, kada je „pušten na slobodu“, bio je zadužen za praćenje grupe Adema Jašarija. Stradao je sredinom 1996. godine. Ne znajući da je radio za srpski DB, Glavni štab OVK ga je posthumno proglasio za narodnog heroja NPRK, dodelio mu čin general-majora, a brigada OVK koja je delovala na području Kosovske Mitrovice nazvana je po njemu. Tek posle 1999. godine, kada se srpska policija povukla sa Kosova, saznalo se ko je, u stvari, bio „Moravac“.
Od ove dvojice, ali i od mnogih drugih saradnika, DB je saznao i o odluci o terorističkim dejstvima donetoj u proleće 1993. godine.
- Tada je održan tajni sastanak u selu Zajas u Makedoniji - kaže Stijović. - NPRK je tada odlučio da OVK deluje u pet zona - KiM, Makedoniji, tzv. istočnom Kosovu kako su Albanci nazivali opštine Preševo, Bujanovac i Medveđu, ali i u Crnoj Gori i užoj Srbiji. Strateški cilj je bio da se ujedine sve teritorije na kojima su živeli Albanci.
Pet godina kasnije, tačnije 23. juna 1998. godine, u selu Jablanica, za komandanta OVK u operativnoj zoni Dukađin, izabran je Ramuš Haradinaj. Ubrzo posle toga, u Peći, Dečanima, Đakovici, Klini, koje su bile u njegovoj zoni odgovornosti, ređali su se monstruozni zločini nad Srbima i drugima.
- Mučko ubistvo policajca Srđana Perovića u Peći bilo je početak onoga što se kasnije dogodilo njegovim kolegama, kaže Stijović. - Posle toga, stradalo je više od 30 njegovih kolega. Iza tih ubistava kao i iza zločina nad civilima čija su tela nađena u Radonjićkom jezeru stajala je OVK.
Od doušnika OVK, DB je informisana o sastanku, iz avgusta 1998. godine, u selu Papraćane. Tada su upozoreni Haradinaj i njegovi saradnici da se ribe u Radonjićkom jezeru hrane ljudskim mesom.


KNJIGA
DA za Službu nije bilo nedodirljivih, govori i podatak da je rođeni brat danas visokog funkcionera, kosovskog Albanca, radio za DB. Konkretno, i on je pratio Adema Jašarija.
Mnoge od tajni, najavljuje Stijović, biće otkrivene u knjizi koju piše o svom svedočenju u Haškom tribunalu.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras Empty Re: Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras

Message  Perparimi Mar 29 Oct - 5:24

Komente
Jahja Gashi
[ Saturday, 01.12.2012, 10:27 PM ]
Mendim personal
Meh Uken e kam njohur mbas daljes nga burgu edhe mund te them me plot bindje se Meha ka qen Atdhetar i paster si loti trim dhe i fjales kembngules dhe argumentues i nivelit ne biseda i durueshem ne degjim por konsekuent ne iden e vete i pakompromis ne idealin e vete deri ne skstrem edhe me jeten ashtu si edhe vdekja e deshmoj.
Kam pas nderin qe e kam njohur e me vone edhe u shoqaruam me migrimin tim ajo lidhje e imja u shkput por e kam percjell aktivitetin e mehes pasi mbesa e Mehes eshte ne familjen tone.
Ata qe kan dyshim ne vepren e Mehes apo qar do tjeter mendim nuk mund te jene asgje tjeter veqese njerz qe mendojn se dje me Hashimin apo edhe me Rugoven ka filluar historia. Populli i jon ka dhene mjaft atedhetar te gjithe e kan vendin e vete nej nga ata qe duhet te vlersohet si e ka meriten pa dyshim ashte Meh UKA
RESHAT BADALLAJ
[ Sunday, 08.01.2012, 12:44 PM ]
I TILLË ISHTE MEHË UKA
I nderuar z. Tekiu/SHPENDI!
Te falenderoje per komentin. I tille ishte MEHË RAMË UKA. Ne kazamatiin e Prizrenit, drejtori i burgut,Mifail Ajazaj,tradhtar i Kombit, Mehen e ka sulmuar dhe rrahur shtazarakisht. Argati serbian, Mifail Ajazaj, Mehen e ka sulmuar me urdher te tradharit tjeter te Kombit, Sherafedin Ajetit. Por, Ajetit ja kane shker... nanen e baben, UÇK-ja e ka vrare si qen...
Dhendri im Mehe Uka, thoshte:TRADHTAREVE PLUMBIN NE LULE TE BALLIT. Sic e dini ky ishte edhe amanet i Avni Rrustemit...
Me shume respekt, RESHAT BADALLAJ
Tekiu
[ Sunday, 08.01.2012, 11:05 AM ]
opinion
Te ndjerin, tani heroin Mehe Uka, nuk kam pasur rastin ta takoi asnjehere ne jete, prandaj nuk e kam njohur personalisht. Por, ai ishte njeri i vendosur dhe shume guximtar. Nese nuk e gaboi vitin (besoi se ishte 1986), Meha ishte ne burgun e Prizrenit. Gardiani S. Caparci na kishte thane bukfalisht: "Atje larte eshte njeni me emrin Mehe Uka, shume i vendosun, njiherit ishte edhe orator i zjarrte. Spo guxojme me e lejue me fole, se ai aq bindes ishte, sa mendjen po ta nderronte".
Kujtimi per Mehe Uken dhe vepren e tij, qofte i perjetshem.
Bungu
[ Thursday, 05.01.2012, 05:46 PM ]
Kqyrnja setren e kuqe me lule ktij pederi Budallaj
medet kush u met me shkrue per deshmort e kombit. ku jan historiant qe nuk po bejne historin, po po lejojn keta budallajt me shkrue andrra e rrena. he medet per neve bre.
Xhymshit H. Gashi
[ Thursday, 05.01.2012, 05:39 PM ]
Kadri Mani, a nuk keni pune tjera veq me u mare me Reshatin
I nderuari Kadri Mani,edhe pse nuk u njoh personalisht, kam lexuar dhe mesuar,se ju me familje keni kontribuar shume per ceshtejn kombetare.
Ju z.Mani jeni nje patriot dhe intelektual, nuk e kuptoj pse mereni me nje njeriu cili nuk gezone kurfar autoriteti ne popull.
Badallaj shumehere nuk e din as vet cka shkruan. Lavderatat e tepruara dhe jo mire te argumentuara kuptohen si prralla.
Reshati shkruan shume, por sa kane vlere shkrimet e tij dhe sa lexohen ato , lirisht them se shume pak, sepse ky njeriu me shume i urrendhe shkruan kunder shqiptareve vetem pse ata jane te nje krahu tjeter politik, se sa shkruan kunder okupatirit gjenocidial te pushtetit serb.
Njemendesia politike enveriste eshte e ngulur ne mendjen e reshatisteve, cilet ende nuk e kane kuptuar cka eshte pluralizmi politik, demokracia dhe bashkimi kombetar. Shume nga keta jane te pergjakur me gjakun e vellezerve te vet te pa fajshem.
Z.Mani, sa me shume te mereni me kete njeriu dhe te tjere si ky, aq me shume i beni dem autoritetit tuaj te madh.
Kadri Mani
[ Thursday, 05.01.2012, 03:15 AM ]
Shukriu, para diellit- shkriju!
Nuk të pyesin si ke qenë, por a je si je-sot! Fillimisht ne kemi menduar se kryetar i Shqipërisë ka qenë Enver Hoxha, dhe tek më vojë erdhën informatat se kryetar i Shqipërsë paska qenë Enver Popi!
Por ti o Shukri (Buja-Klinaku!!), përagatitni valixher për burg!! Se nga trimoshët pasi kalauat në pseudonime-psedonjerëz!!
Paraqitne apasurinë dhe prejardhen e saj!? Në oborrin tonë prej 7 ari, është ndërtuar apallati 12-katësh, ku kemi fituar si në lotari!
Pa vjedhje ama! Se, shqiptari nuk vjedh bre, hej! Ose vijoni të vidhni se mos e aharroni zanatin, vetëm mos u quani më luftëtarë as gjeneralë e gjenerale, se sharruat në- hale!!!
Mergimtari
[ Wednesday, 04.01.2012, 11:14 PM ]
Komunisti me Lulka
Perseri ky me "lulka" ,ngjiti edhe do copa hudre per mesyah.
Se je ba me te mare mesysh,plakat e katundit.
Vetem kur tas shoh fytyren ,kemishen me "lulka" dhe me ato mustaqet e Celos , apo me mire te te them ...
MUTAQET E STALINIT

Mjere populli qe te ka ...ti je paguar nga beogradi ,per te shti armiqwesi ne popull .
I pergojos njerezit , vetem kur te teket ty.
O lULKASH ,po si nuk u mushe mend njehere.
Shkruej se te lexoj , por me se shumti me ta pa "fytyren" ne foto. Si klaun cirkuzi.
Shkruej se dikush te lexon.
RESHAT BADALLAJ
[ Wednesday, 04.01.2012, 10:02 PM ]
QENTE SERBIANE ME NDJEKIN FAREN E KASTRIOTIT...
Ehu, burra! Beogradi nuk ka te ndalur! Ndonese para pak kohesh i shkrova: Beograd, ndali qente qe i ke leshuar rrugeve te Europes. Nejse! Me ndjekin se per ate pune paguuan.
Serbianet, qe tridhjete e ca vjet e kane leshuar rrjetin tamam si te marimanges kunder meje. Por, kot! Kane lehur e lehur dhe vetem kane lehur,se te mjeret per ate pune paguan. Kombi yne i varrosi per se gjalli e perse vdekuri TRADHTARE. Populli nuk harron! Ç´ti besh! Per nje kocke u shiten. Gjynah. Mjere familja qe duhet nderruar gjakun ne Dialize,sepse nder deje nuk kane gjakun e KASTRIOTIT. Kane gjak te Jozhes,zhupaneve e vojvodeve, qe vetem ZAGARET DO T´IA PSHURRIN ME LEZET...
RROFTË KOMBI SHQIPETAR!
Poshte TRADHETARET E VENDIT!
R E SH A T B A D A LL A J
RESHAT BADALLAJ
[ Wednesday, 04.01.2012, 09:44 PM ]
I KAM SHKRUAR LETER TE HAPUR KRYEMINISTRIT
Shume i nderuari " ZAMBAKU I PRIZRENIT !"
Me kenaqesi i nderuar do te pergjigjem: Z. Hashim Thacit,kryeministrit te Republikes se Kosoves, i´a kam shkruar nje leter publike, qe e kane botuar shume Portale dhe te shtypit te shkruar. Titulli i letres eshte: ZOTI KRYEMINISTER, ATY RROTULL KENI UDBASH E HAJDUT, NDERKAQ KENI LARGUUAR BASHKELUFTETARET....
Kete mund ta kerkoni e gjeni kudo. Poqese ke veshteresi me shkruaj,do te ndihmoje pa pertese fare.
Gjithe te mirat!
Me shume respekt, RESHAT BADALLAJ
Shukriu
[ Wednesday, 04.01.2012, 02:06 PM ]
KADRI MANI MOS KERKO QIME NE VE!
Kadri Mani "krites sate" nuk i thuhet ndryshe veqese "po lyp kime ne vo". Shrimi te paska thene ty:"Ja ku eshte ujku" E Ti kerkon ferkemin. Veq tjerash po te digjka se e paske mizen ner kapuc. Cka kerkon qe te gjithe njerzit te mendojne vetem si ti. Kjo eshte be vetem ne kohen e babes Enver qe e ke dashur shume Ti mendon se nuk te njohim si enverist...
Zambaku i Prizerenit
[ Wednesday, 04.01.2012, 10:53 AM ]
Reshat Badallaj, shkruana pak per qeverisjen e "mire" te Hashim Thacit
Respekt dhe Lavdi,per Mehe Rame Uken.
Reshati shkruan kunder Fadil Hoxhes, shefi i tij Hashim Thaci, e varrosi Fadilin me nderimet e ushtrise tone te atehereshme te TMK-se! Para varrit te Fadilit, Hashimi tha: Shoku Fadil, aty ku ju e late luften ne e vazhduam... Rexhep Qosja, ne intervistat e tij thote, mua me kerseu, ruajti Fadil Hoxha, qe te me linin jugosllavet te punoja i qete e rehat... Tashti i beje pyetje Reshatit kush e ka mire, Hashim Thaci e Rexhep Qosja, apo Reshat Badallaj? Na shkruaj dicka ne kete drejtim te lutem z. Reshat.
Musa Prushi
[ Wednesday, 04.01.2012, 10:19 AM ]
GJITHNJI JE I MADH O BACA KADRI MANI
Tu lumtë dora, e ndritë mendja o i madhi Baca Kadri, për durimin, kohen për të lexuar artikujt e z. Badallaj, dhe guximin për të komentuar.
Sepse unë që moti fare nuk lexoi as gjë prej tijë, ngase, pastaj nuk durohem pa komentua, e gjithnji e kam frigen se z. Badallaj menjiher, së paku vetë i treti do të më sulmoj duke më ofenduar e sha dhe shpikë në mënyren staliniste e LPK-ëiste çka i bie në mend për mua.
ademi
[ Wednesday, 04.01.2012, 09:47 AM ]
per R.Batallin
Ore kuqlosh,M.Uka nji koh ka bashkpunue em UDBe kjo esht e sakt,ket e din edh ti or Batall, rrethanat e asaj kohe ndryshun ndryshoj edhe Meha
ndryshoj ter kosova ore ahmak.
Kadri Mani
[ Wednesday, 04.01.2012, 02:04 AM ]
Kush dhe kur e ka shapall Mehë Ukën "Hero i Kombit!?!
Nuk themi që shoku ynë Mehë Uka nuk meriton, por individi s'ka të drejtë t'ua marrë kompetenacar organeve të Shtetit, apojo?
Unë e lexoava me vëmendje dhe e kopjoava për të dhëanat e trungut familjar, edhepse artikulli është i skruar keq: autori nuk e shtyp distancën pas pikësimit, pastaj: qizmen (çizmen), veqanti (veçaanti), patriot (atdhetar)... "profesori Istref"!?- nëse është fajala për Istref Klianakun, ai është mësues i katundit dhe anti-Amerikan!
Mendjemadhi i pandreqshëm, Reshat Badallaj, sërish e shkruan emrin e mbiemrin me shkronja të mëdha dhe nga dy herë: në fillim të artikullit dhe në fund!! Përsëri setren me lulaka!?- me një fajalor banal...
Duke hedhur romuze kundër "kuislingëve", autori tendencioz aludon në LDK-në, ngase vetë iu takon bandave hajdute lëpëkëiste-socialfashiste!!J

RESHAT BADALLAJ
[ Wednesday, 04.01.2012, 09:44 PM ]Pergjigje Reshati zagarit;Po çfare mut Kastrioti je mor fare e serbit me mustaqe te luseve.
Po me ti leshue serbi argatet e vete per nje 10 minuta ta qijn naznen ta hekin flamen o zagari i serbise Reshat Badallaj.


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras Empty Re: Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras

Message  Perparimi Mar 29 Oct - 5:25


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras Empty Re: Kadri Mani;ReshatBadallaj dhe Demaqi kan gisht ne Ahmet Kras

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum