Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi ibrahimi;Gafurr Adili me ka kerkue falje per çdo gje !

 :: politika

Aller en bas

Avdi ibrahimi;Gafurr Adili me ka kerkue falje per çdo gje ! Empty Avdi ibrahimi;Gafurr Adili me ka kerkue falje per çdo gje !

Message  Perparimi Dim 30 Déc - 7:28


CITOJE
Haxhi Kuçi

Per tradhetarin Avdi Ibrahimin;
Ti mundohesh ne çdo forme qe te zezat e tua te mi mveshish mua por e kote do jete mundi yt sofist me magji te zeze..
Sa i perket Katranit shpirt shituri qe e ka leshue Lucerin serb jeni ju vete personalish psiqikisht e fizik.
Dhe sa i perket terrorizimin e familjes qe ia paskam bere dhe femive te mi genje sa te duash, pos mos gabo e te me prekish edhe ne moral siq ma ke shajt djalin e mitur qe te kemi dhene buk e fjetje si pashait.
Kqyr vellaznive tu se si i ke terrorizue dhe nanen tene qe e ke smur.Femit e mi po terrorizohen ketu nga qeveria qe mesiguri ke gisht ti.
Une me mundin tim dhe nga djersa ime ua kam sigurue shtepi ne france.Duke iu ndertue kala,me doren time.
Sa per planet e serbomdhenjeve Qubrolloviqa e Qosiqa e Millosheviqa je ti i dalur nga kjo garnitur.
Qosiqin e ke pasur njerin nga me te dashurit e tu qe sot kerkon shkembim trojesh me ane te endrrave sofiste qe i merr keto propozime nga ti e jo nga une.
Kam punue ne Llotarin e kosoves prej viti 1983 gjere ne vitin 1991.E sa per punen time ne Lloto me njeh i tere stafi punues i kesaj organizate punuese se kush kam qen ,dhe sa kam qen i afert me te gjithe.
Ne kioskun tim ne vitin 1991masa shqiptare ka votue per pavaresin e Kosoves dhe fletet ja kam dergue Afrim Pajazit Berishes.
Ndersa per fshatin Sllapuzhan e kishte Isuf Dergut Sylaj.
Dhe ketu kur kam hyre ne mardhenje pune kam konkurue si Haxhi Sylaj nga fshati Sllapuzhan,sepse ndryshe nuk kam pasur mundesi te punsohem nga komiteti krahinor.Kur ne vitin 1978/9 nese nuk gaboi pata konkurue si mesimdhenes ne fshatin Peqan ushtrues drejtori ne Suhareke ishte Muharrem Gashi,dhe me pranuan.Por kur hyra ne oren e pare pasi u krye ora fillova ne klasen tjeter dhe mbas dy minutave ne ore ka hyre Ismet Krasniqi nga Peqani kurir dhe ne vesh me tha se drejtori po te thirr perjashta.Si kam dal ja nisi te qaj duke me thene e dridhur buzet e tija keshtu;Haxhi une ty te kam pranue ne pune,por ka ardhe Ruzhdi Berisha me antaret e komitetit dhe mu kan kercnue se si ke guxue me pranue kete bandit qe eshte antijugosllave,dhe mu lute nese ka mundesi ta leshoi shkollen se ne te kunderten do me burgosin.E kam leshue shkollen dhe kethyer ne shtepi siq me pati bere Fatmir lima duke mos me marr ne lufte kundra shkive shkaku yt qe ti kishe qen dikur duke punue ne mbrojtjen popullore te serbise.
Une Haxhi Lata ,Avdi dredhagjiu nuk kam pasur mundesi te punsohem kerkund e ty siq e cekish ti ore ogurezi paske qen i burgosur me 1981 ne armaten e jugosllavise dhe ta paska besue kete vend te ndishem sertbija .Po nje budallas ti benim pyetje ta jep pergjigjen kembe e krye,se kush je ti Avdi Ibrahimoviqi.
Edhe nje here po te them se sa per qe e kam vozit Arkanin ,nuk ka qen Arkani,por nje serb qe as qe e njohi siq nuk e kam njohur Arkanin tend qe e qove ne shqiperi qe ti vizitoi refugjatet e ikur nga ti ne shqiperi e gjetiu.Sa per qe kam cekur se e kam vozite Arkanin per ne fshatin tend ka qen opcioni im qe ty kinse te japi argumente qe ti te flasish kundra meje ,dhe ja shkrimet nuk kan te ndaluara gjere sa siq thua ti paske ngre Padi Penale ne Gjygj kundra meje,por ti nuk ke bythe te ngrehish kete padi se i qet edhe tjera e tjera sende qe ke punue kundra ketij populli te munduar.Avdi spiuni,une jam ai qe ne suhareke sa erdhen refugjatet e fshatrave , erdhi Uke Bytyqi,e Malush Berisha dhe kerkuan qe tju bije ndihma skamnoreve dhe te nesermen i derguan konvojet.
Kete ndime e kam kerkue ne telefonat nga shitorja e Haziz Shales ndoshta eshte ende ne jete dhe ka populli se kan e kujt ti beje pyetje sa a po genjen Haxhi u apo Avdi spiun Ibrahimi.Edhe ne Malisheve e dine pompa e benzines se kush me telefon kerkoi ndihma ku te nesermen u vra mjeku Shpetimi ne mina.Pra une ekam fornizue uçk dhe popullin e ikur e jo ti ,sepse ti e debove nga kosova ku vetem sorrat kikiriseshin neper kosove.
Keta nuk me moren para te pompes ste Malisheves(Paqarizet) ndersa ne suhareke po.Ndihmat ne suhareke i shperndante Muharrem Shaban Kuçi dhe shkova tja kerkoj nje thes mill,ai me tha shko te jep Milloshi .Ky njeri kur une me 1971 e mbrova flamurin kuq e zi nga serbet e sidomos nga Nikolla Lubiqiqi shqiptaret deshten me ket Muharrem qe ne vend te serbeve te me masakroin.E ti e mbron sot kete njeri me kembngulje duke me etiketue si udbash,qudira krijon ti Avdi.Deshmitar per kete ngjarje jane;Smail Berisha elektricist,Sakip e Sadik Sylaj,,Muharrem Sh.Kuçi,,Kadri Kuçi,S.Kolgeci ,,Reshit Bytyqi komandanti e tjere.Dhe nga kjo ngjarje komiteti krahinor i kosoves e sidomos Fadil Hoxha ne zyren e tij me pate thene bandit jugosllave dhe ti sa do qe do kryen shkoolle kur sa te jemi ne nuk do punsohesh.
Avdi spiuni,une Haxhiu nuk munda te kyqem ne uçk shkaku yt.Po ta ceku me qindra here dhe si pate mundesi qe te kyqesh ne zonen e pashtrikut me Limen dhe Agim Qekun?
Deshmitar pse nuk me ka marr Lima eshte Aziz Morina,Bajram Bekteshi Lima vete dhe tjere e tjere qe ka emra qe mu kan betue qe do behen si deshmitar.E sidomos disa nga fshati yt.
Avdi Ibrahimi nese thua se e paskam vozit Arkanin,jo Arkanin por ty te kam vozite ka ke pasur deshire,tek motrat e tua qe ne Sallagrazhde e gjere ne Krushe .Pastaj tek shoket e tu Riza Vata me dhjetra here,tek Bajram Bekteshi,Bajram Kurti e tek baca Ali ne spital ne prishtine dhe tek shoket e burgut te Adem Demaqit ne Lutogllave e ku tjeterkund jo more genjeshtar.Por po del vetvetiu konkludimi se ti vetem ti me paske ardhur ne shtepi jo si patriot siq mendoja,por te me pergjon.E tu japish informata Tripkit e Milloshave.
Ti Avdi pishpiriku qe tha se ke mirkuptim per kete gazet, ti e ke si komofllazhe qe ta bind dike se je patriot i mizave.Shume kam me shkrue per ty qe ska fleta me shkrue,sepse ma ke shkatrrue jeten time dhe te familjes se, une Haxhi Lata kurren e kurres nuk kisha deshire qe ta leshoi Kosoven e shqiptarise.
Avdi Ibrahimi ti me shoket e tu qe e liruat kosoven, e niset luften dhe e çarmatoset uçk,e humbet flamurin e te pareve dhe hyminin kombetar dhe ne vend te bashkimit siq u kikirizeshit veriun po ja dhuroni serbise duke mendue se do shkembeni troje me trojet shqiptare.Serbija nuk eshte si ti sepse ty te kan pervetsue me mish e shpirt qe te punon ne mullirin shkavell e jo Haxhi Lata o pisi pisave.E niset luften ne maqedoni dhe shqiptaret i riroberuat .Rrene eshte kjo qe u them o spiuni serb.E niset edhe ne Luginen e Presheves luften dhe i riroberuat shqiptaret ku me te madhe masa shqiptare kerkon azil ne vendet e perendimit dhe juve u vjen lexet o spiun.Po se e realizuat ate çka pati deshire Drashkoviqi qe folen haptas me Adem Demaqin qe pa lufte e ndajm kosoven si sot.E pra ma se miri ka qen ju te shuni e te hyni ne dimijat e grave e mos ta malltretoni popullin e mos ta ndani ne vend te betimit tend kinse e kam kapur pushken me bashkue trojen .Por troja ,ne troje ishit ju ne brendin e magarit dhe ja si jeton ky popull.Por edhe ata qe kan luftue pa dredhire si ti shetisin rrugeve duke kerkue nje kafshat e kafshata ua zeft frymen.E ti Avdi Ibrahimi ke urzuprue tokat e popullit ne prizren dhe ke ndertue ndertesa e shtepia ku ke bere pasuri ne emer te luftes.Keta persona me ligje nderkombetare denohen duke ju debue e konfiskue tere pasurin qe ua vodhet shqiptareve .Nese je luftetar shko e liroje Luginen e Presheve,Iliriden dhe sidomos veriun e kosoves,buken e shqiptareve.

Ja letra e Gafurr Adilit dergua mua personalish Haxhi Kuçit

(le ta njeh me se miri populli shqiptar se a eshte Haxhi Lata spiun serb apo Avdi shkau ?
Lexone te dashur shqiptar me poshte
Titulli: Gafurri per Avdiun dhe Xhavitin Mon 5 Dec 2011 - 9:21
gafurr adili
À HAXHI KUCI
De : gafurr adili (gafurrxxxxxxxxx.com)
Envoyé : sam. 03/10/09 19:26
À : HAXHI KUCI (perxxxxxxxx.fr)

Shume i nderuari Haxhi !

Uroj qe ju dhe e gjithe familja juaj, kudo qe ate e keni, te jeni mire.
E lexova letren tuaj dhe ne pergjigje te saj po iu shkruaj si me poshte vijon:

1. Avdi Brahimin e kam takuar 2-3 here dhe keto 2-3 takime me mjaftuan qe ta njifja se ishte i tille sic e pershkruani edhe ju, por per Avdiun me shume me ka folur edhe Bashkim Hoxha nga Prizreni, i cili e njifte shume mire Avdiun.
2. Per sa i perket pershkrimit tuaj mbi ndodhite brenda UCK-se iu besoj per te gjitha, sepse kam njohuri te shumta,
por ketu nuk eshte as vendi dhe as mundesi per te biseduar per te gjitha.

.................................................................................................
...................................................................................................
..............................................................................................

Me pershendetje vellazerore e atdhetare shqiptare,
Gafurr ADILI.
Tirane, 03 tetor 2009.

Avdi qeni ti nese ke argumente ndaj meje urdhero e qiti e mos ha balten e derrit
Ti Avdi e pranone qe Gafurr Adili paska shkrue  per historikun tend,dhe paske shkue ne Tirane bashk me Aziz Rrahman Morinen ,Feradin Tafallarin e Koci Danen dhe paske kerkue qe Gafurr Adili te kerkone falje per  flliqesiren tende.Azizin e ke marr  si mua dikuri qe tju kercnohesh njerezve qe ti terheqin faktet ndaj teje si enver qeni je ka ja bene,se ke marr mesime dhe detyra nga eproret e tu ne mbrojtjen popullore te serbeve ne suhareke.
TI DINE MIRE TE SULMON I PARI.pOR ME MUA  KURR FITUES NUK DO DALISH.
0 Per Tradhetarin ordiner Avdi Ibrahimin — Haxhi Kuçi 2012
-08-09 21:17 #1


Dernière édition par Perparimi le Ven 16 Mai - 1:11, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi ibrahimi;Gafurr Adili me ka kerkue falje per çdo gje ! Empty Re: Avdi ibrahimi;Gafurr Adili me ka kerkue falje per çdo gje !

Message  Perparimi Dim 30 Déc - 7:52

Rrej Haxhi rrej...Haxhiu nuk po rren o Avdi,por ti rrenat e tua po mundohesh te shendrrone ne te verteta..heee
Shkarravinaletranxirëse të më lartëshënuara nga: “KosovariMedia” ,të komentit të Haxhi Rrencit dhe atyre të ngjashëm me këtë që përhapin dizinfotmata e thash e theme për njerëz që nuk i njohin dhe nuk kanë as më të voglin argument për keqbërje ndaj kombit dhe atdheut shqiptar. Duhet të ju them diçka nga ana profesionale e gazetarisë:
Kur thuhen fjalë si "ky udbash ka burgos një shok të tij",pa argumente faktike, dhe nuk përmendet emri i personit të burgosur,komentuesit letranxirës që shkruan dhe atij që e boton, i bie erë trillim. Kur thuhet " se është udbash", dhe nuk argumenton me fakte dhe nuk përmenden emrat se me cilin apo cilët udbash ka qenë në bashkëpunim, komentit të letranxirësit dhe atij që e boton i bie erë shpifje. Kur thuhet, "tradhtari apo spiuni Avdi Ibrahimi", pa argumente e pa asnjë fakt dhe nuk përmendet emri i atij që e ka trathtue, kuptohet të publikohet edhe dokumenti faktik, komentit të letranxirësit dhe botuesit i bie erë gënjeshtre,sepse Haxhiu nuk i përmbahet temës si Unë Avdiu e kam mbyllur "Kosovarimedian",moderatori i së cilës është i obliguar të sqaroj se a e ka m mbyllur unë këtë portal informativ apo dikush tjetër dhe ta demantoj shpifjen,rrenen dhe nxitjen e shizofrenit Haxhi,. Normalisht, ndaj,komenteve të shkarravitësitletranxirës dhe botuesit, si i tillë demanti është i panevojshëm, sepse çdo njeri me dy fije mend e kupton se bëhet fjalë për trillim,shqpifje,gënjesht ër…Kurrë në jetën time s’kam shkruar as edhe një shkrim në anonimitet,por gjithnji kam përdorur vetëm emrin dhe mbiemrin tim në email adresën tim transparence dhe të hapur,”avdiibrahimi@yahoo .com”,kështu që jam i hapur për të gjithë ata që më njohin dhe duan të më njohin le të urdhërojnë në çdo kohë jam i gatshëm për bashkëbisedim,ose edhe nëpërmjet gjykatës për ta mësuar të vërtetën…Ata që përdorin emra anonimiteti dhe ata që nuk i bëjnë transparent emrat e vërtetë janë në të vërtet soji i UDB-ashave…Sikurse je ti Haxhi Kuçi dhe portali yt personal"diskutime atishqiptare",qe boton artikuj pa asnjë vlerë dhe je plagjiator i shkrimeve të vjedhura ngase ti nuk ke të drejtë me botu shkrime pa lejen e autorëve,ky është keqpërdorim dhe ti perdor lloj-lloj emrash me pseudonime të ndryshme vetëm për të manipuluar e dizinformuar vetën se opinioni i gjërë të njef se kush je ore i mjerë.me Gafurr Adilin i kam raportet e mira dhe para disa kohe kaqm qenë në Tiranë me shokun tim Aziz Morinën dhe për gjithçka që ai ka gabuar ndaj meje më ka kërkuar falje edhe për keqkuptimet që i ka partur ndaj meje.Ndërasa Bashkim Hoxha dhe Unë Avdi Ibrahimi,kemi bashkëvepruar në lëvizjen ilegale "Komiteti Kombëtar Shqiptar për Bashkimin e Trojeve",që në orët e para,ndërsa në UÇK-ë në Brigadën 128 të Zonës Operative të Pashtrikut Bashkim Hoxha ka qenë në stafin komandues në Brigadën 128,së bashku me mua.Ti thua se e ke ndërtuar një kullë në Francë ku i ke marrë parat?! ti atje jeton me ndihma bile i si ashkali,ti ke hequr dorë nga identiteti shqiptar,mos harro se Unë asnjë përfitim nuk e kam nga lufta çlirimtare dhe jetoj në kushte modest si një qytetar i Republikës Shqiptare të Kosovës ,kjo gjë është lehtë e verifikueshme dhe ti dizinformon,shpif e rren se këtë zanat ke mësuar nga padronët tu serb.Pra edhe këto janë shpifjet,rrenat,nxitjet tua të radhës kundër meje.Prandaj të kam bërë padi në Gjykatë kjo është shum e vërtetë dhe ti ke me u ballafaqu me mua aty dhe ke me i pagu të gjitha një për një shpifjet,rrenat,dizinform atat,manipulimet,ofendime t,nxitjet raciste që ke bërë kundër meje dhe kundër luftëtarëve të UÇK-së,dhe kundër kombit shqiptar në përgjithësi dhe kundër botës mbarë njerëzore që ke kërkuar për mes mesazheve tua idioteske,Rënien e një asteroidi për ta shfarosur botën,por që kjo dëshir nuk ka me tu plotësuar kurrë...rrejë hHaxhi rrejë,se rrenave tua u ka ardhur fundi...

0 Reagim: Haxhi Kuçi vazhdon me shpifje e nxitje — Avdiu 2012-08-10 11:58 #2
.....................
Pergjigje nga Haxhi Kuçi
Avdi Ibrahimi

Pasi paske shkuar bashk me Aziz Morinen ne Tirane tek Gafurr Adili dhe te paska kerkue falje nga kercnimi qe ja pasket bere bashk me Aziz hajvanin .Ku Azizin e ke bere quksh,dhe nje dite edhe koken ke per tja ngrere budalles,qe te vjen si truproje !Dhe Azizi mesiguri nuk ka guxim te terhiqet nga ti,sepse ja ke nxene bishtine me dere.Po a nuk ka vellazni Azizi qe ty me ti thye brinjet o Avdi zeza ?Edhe kjo me habite me ata ?Por ndoshta edhe ata i ke nxene me dere !!!Me keto shkrimet e tua Avdi Ibrahimi dmth se une Haxhiu ndaj teje nuk jam ka fabrikoi genjeshtra siq thua ndaje mases se shqiptareve.Po te nxeje me pele per dore siq thone grat......Azizin e ke perlyer,dhe per kete nuk ka guxim te ndahet nga ti.Edhe mua je munduar te me perlyen ,por nuk e kam ngrere qullin tend.A te kujtohen kur me thojshe beru si une ndaq me fitue shume milionash.......A te kujtohet kur ma tregojshe punen e shiut dhe Hoxhes ?A te kujtohet tradhetia kur e kishte ushqyer drejtesin dhe ishin bere shok shok te pandare ?Une keto pislleqet e tua nuk i pranova dhe mbeta ky qe jam ,vetem nje i vetmuar.Me mire i vetmuar se me tradhetar.
EDhe profeti Isai kishte bere shoqeri me tradhetar sepse nuk kishte mundesi te gjente njerez si veten.Por une nuk u bera si isai,por mbeta keshtu ne vetmi,por duke mos qen tradhetar si ti.Dhe nuk u flijova per tradhetar !

Ti tradhetar me Reshat zagar Badallen na shiteni si çlirimtar,pa na çlirue asgje as sa qimja e magarit.Pos i riroberuat viset shqiptare qe dje ishin nen roberin sllave.Pra per ti roberua shqiptaret nuk keni pasur nevoje ta nisni luften e tille.Pos e niset qe te perfitoni leka leke.Nga gjaku i shqiptareve e ju vrafte toka ku po fleni.
....................
...............

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi ibrahimi;Gafurr Adili me ka kerkue falje per çdo gje ! Empty Re: Avdi ibrahimi;Gafurr Adili me ka kerkue falje per çdo gje !

Message  Perparimi Dim 30 Déc - 7:56


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi ibrahimi;Gafurr Adili me ka kerkue falje per çdo gje ! Empty Re: Avdi ibrahimi;Gafurr Adili me ka kerkue falje per çdo gje !

Message  Perparimi Dim 30 Déc - 8:05

Avdin Ibrahim pisi
Ti ne forumin "Bashkimi Kombetar"Ne mesazhe private u ke dergue tanve mesazhe duke u thene se duhet te besojna ty se Haxhiu ka qen udbash i serbise.
Avdi kurverin tende mbaje ne gjepin tend,mos ma shite mua se nje dite ke per tu penduar shume ,bashk me Reshat zagar Badallin servilin tend.E sa per Bahtir Hamzen ai shpifet nga mesimet e tua dhe Reshatit.
Se une kurr nuk kam punue si polic as ne suhareke e as ne podujeve.Pos kam punue me mistrin duke nderrtuar shtepi te tera neper ka kam mundur qe ti mbaja familjen me buke.E ti ke munue si udabash ne komunen e therandes edhe ate ne pozite shefi,ne mbrojtjen popullore te jugosllavise se titosit.Une jo per bese.Mama djalin sa nuk me ke thene.Por jo ti mbaje per vete e une per veten time.
Ty po te djege nese dikushi flet diq keq per fliqesirat e tua dhe i kercnohesh !!!!Se çfare hallakati je !!!Ta pastron shpirtin me kercnime !!!Apapaaaaa.

Haxhi Lata patriot i shqipeve
Une shkruaj vetem drejte pa rrena,e jo si ti avdios.
......
...............

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi ibrahimi;Gafurr Adili me ka kerkue falje per çdo gje ! Empty Re: Avdi ibrahimi;Gafurr Adili me ka kerkue falje per çdo gje !

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum