Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahimi shkruan ne emer te dajve te mi

 :: sport

Aller en bas

Avdi Ibrahimi shkruan ne emer te dajve te mi Empty Avdi Ibrahimi shkruan ne emer te dajve te mi

Message  Perparimi Mar 13 Nov - 1:06

Avdi Udbash Ibrahimi


Mos genje Avdi terveqelja, ne mbiemrin e nanes time dhe te dajes Destan ?

Jo Avdi rrenci Elshani jo,por Sylaj si daja Destan dhe nana ime.E sheh se te nxura me pel per dore .

Nana po se ja ke marr leter njoftimin dhe iu ke kercnue asaj ore qen bir qeni si polic i kosoves.(i serbis)


Destanin Sylajn vertete e kam daj,por ketij nuk i hyne ne pune bisedat tona.E sidomos ndaj meje dhe teje sepse ka punet e tija dhe nuk merret me shkarravirat e tua spiunllaqe.As qe i intereson ore qen shkau qe ke lidhje edhe sot me serb.

Destani vertete te ka pasur fqinje por ti o Avdi magar shiptari ; A banon ne prizren apo ne rrugen e reqanit as ne suhareke e as ne reqan?As ne Mushtisht,as ne Krushe te madhe,as ne Dushanove !!!>Ku ka ditur Mushtishti me fole shqip ?Kenga shqipe u kultivue ne Mushtisht e shkrimi ne Stamboll,ndersa hymi ne Bukuresht.


Ti vertete mua nuk me ke shok,sepse pasi nuk jam ne kosove tani thuaj çka te teket kundra meje.Por po te jem afer teje ja nisish mu zgerdhi si kuder e thene ; o budall po nga friga e them se ma qin nanen shoket e tu.

Sa per Shiroke qe mendon qe une kam shkrue o Avdi Ibrahimi,pse more kokemajmuni me rrokesh per mua,Une nuk e njoh se kush qendron ai nga shiroka. Ty o qen shkau po te djege prapanica ,e te ka rrokur friga nga hija e jote .Gjeje ndonji ilaq e shendoshe shpirtin tend.Por ilaqi yt eshte litari ose vdekje me pushkatim me familje e farefis si Enveri.
E vetmja rruge e jote per ti shpetuar femit e tu eshte para se te bene vetvrasje ta shkruan nje testament duke kerkue ndjes ndaj kombit shqiptar.

Sa qe thua e kam vozitur Arkanin tend,e kam pasur si forme me me te nxit ty .Ti kinse me pas fakte kundra meje.Une e kam te zhvilluar formen instikte per ti zbulue shpiunllaqet e tua dhe te garnitures sate.

Ehu baba sheh ,eu Avdi qeni te kam ne lug dhe te perbi kur te me qohet .Por na intereson mi na tregue emrat e tjereve .Ti i tregon vetem kur te lidhim me litar me duar e kembe dhe lekuren me zhilet me ta regjur dhe ka pakes krip mbi te .Pasha njat zot ke mei na tregue emer e mbiemer ore katil.Pai na tregue shoket e tu ne nuk kemi me que dore me te vra .
E de
Qe ke thene se Haxhiu po thote se tan shqiptaret duhet mi shti ne nje grope, Na ke lodhur ti bashk me shoket e tu ,qe keni qen dhe jeni duke punue kundra shqiptareve .

Per kete hidherohem dhe them tan shqiptaret duhet mi shti ne nje grope;
1)Kur e dijn shqiptaret se kush i masakroi ,kur e dijn se kush i shtini ne kurthe mi dhunue 45mi femra shqiptare ,kur e dijn se kush nuk i mbrojti me ua kall tana shtepit e shqiptareve,kur e dijn se u debuan tan shqiptaret nga kosova pa mbrojtje te juaj o Avdi qeni.
Ja leo sa femra shqiptare u dhunuan nga forcat serbe dhe nga juuuu Avdi Zagar udbashi qe ua qojshit ne goje dhe i dhunojshin per qefi grat shqiptare ore qen.

https://www.youtube.com/watch?v=RTZZ8vxI0_M

Ku ishe qen ti a po zgerdhihesh qen,bashk me Limen po de e di qe sju han palla.



Avdi ti me dore shkruan patriotizem dhe lavderon heronjet qe vdiqen ne altarin e lirise.
Por a je atdhetar ?Je ti mundesh te jesh vetem tradhetar,i porositur nga serbija qe shkruaj patriotizem mi zbulauar atdhetaret dhe mi likvidue.

Ti Avdi Ibrahimi çka kerkove ne Pashtrik ?Ti o tradhetar e ke qite komandant Saramatin ne prite dhe e kan vrare serbet.Ti Avdi qeni e vret shokun dhe e perkdhel ,kinse asgje nuk te bera.Ti i ke vra komandantet dhe ata trima me toki voki.Ti Avdi i ke ditur kodet e tokivakave dhe ua ke dhene serbeve mi dite vendet dhe me gjuajt ne cakun e duhur...

Avdi e di qe nuk ke frige se ke shume shoke shpiuna,e dim qe jemi te pakte por kemi me ua zen frymen nje dite.
Ka i dite vendet e Klaqkes,rrasen e kuqe ,ti paske gisht ne vrasjen e Behadin Allaqit,dhe Ismet Jasharit(komandant Kumanoves).Ti ke gisht edhe ne vrasjen e Ilir Konjushefcit.Avdi ti ja ai qe e ke shkatrrue uçk dhe AKSH.Une jam ai qe te kam zbulue si kishe hyre ne mesin e maskave qe te kish inqizue Milaim Zeka .Ty te njohin si Gafurr Adili,Kudusi Lama,havit Dalloshi, Nehmi Krasniqi, e tjere e tjere por quditem si nuk ngihen e me ta dhene ate se çka e meriton ?

Po ti mos u merr me familjen time .Pse shpifesh dhe mekembish familjen time ?Une e paskna debue vellaun dhe ja paskna marr pasurin.E ku e paskna que ate pasurin e vellaut ore kokleshi ?Vellau im ma ka blere nje pjes prej pese ari ne kohen e luftes me 10janar 1999 dhe mi ka que paret per te ik nga shkaku yt.Pse shkaku yt o Avdi qen udnashi ?

Fatmir Lima e din me se miri pse nuk me pranoi ne lufte kundra shkive!Me thoshte se ne nuk te marrim ne lufte se je shoqerue me Avdi udbashin.Si eshte e mundur ti ne kosove e une ta leshoi kosoven shkaku yt.Une si ika nga kosova ti zevendes komandant i policis se uçk es ne zonen e pashtrikut.!!!Allah Allah a je ka sheh e ndegjon se çfare njerez je ka mban ne kete toke ?
Kush te tha se nana ime paska thene se ma mire mos te ma kishte fal zoti Haxhiun ?

Ti Avdi Ibrahimi;vete e ke smur nanen tende psiqikisht .Ndersa nana ime eshte me e dishme se ti dhe une.Dhe dine ta ndan te keqen nga e mira.
Ti Avdi Ibrahimi ke smur vellaun tend.Vellau yt Avdi udbashi eshte dhenerr i kumares tim , dhenderr i Azem Gashit nga suhareka.Keta te njohin mire ty ore bir shkau.Por edhe mua me njohin shume mire.

Saiperkete qe kam shkrue se Kadri Veseli eshte me shtetesi serbe,une nuk e kam shpikur kete thenje por neper te gjitha gazetat shqiptare dhe ato zvicerrjane shkruanin qe Kadri Veseli bene bisnis ne emer te shtetesise serbe e jo te asaj Kosovarqes !

Lexo o qen shpiun Avdiu,ja fakte e jo si ti o zgara shkau pa fakte kundra meje.

SKANDALOZE: KADRI VESELI, NË ZVICËR - BIZNESMEN ME SHTETËSI SERBE!

(Pashtriku.org, 20. 09. 2012) - Mësohet se, ish'shefi i SHIK-ut, Kadri Veseli, në Zvicër ka në bashkëpronësi një kompani që merret me tregtinë e kompjuterëve me emrin: "FK Computer GmbH". Dhe këtë kompani Veseli e ka të regjistruar si shtetas i Serbisë,



http://www.pashtriku.org/index.php?kat=43&shkrimi=763



Dhe ty Avdi qen shkau te djege kur e them se çka shkruajn gazetat .Sipas teje nuk duhet reprizue tradhetirat !!!
Edhe Adem Demaqi vete ka deklarue para RTK me Milaim Zeken.Vete deklarone se e kam shtetesin kroate.
....................................................

Hahi L
Kuçi..........[

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi shkruan ne emer te dajve te mi Empty Re: Avdi Ibrahimi shkruan ne emer te dajve te mi

Message  Perparimi Mar 13 Nov - 9:38

Komente
Destani[ Wednesday, 07.11.2012, 06:17 PM ]
Kunder replik
Ndjehem i indinjuar me komentin e Haxhi Kuçit,i cili asgjë faktike dhe argumentuese nuk thotë.Avdiun e kam fqiun e pare ne Suharek dhe burre ma te ndreshem e ma patriot se lind nana shqiptare.Haxhiu është shtis i madh dhe po shtin edhe kunder Avdiut,ne mesazhe e komente qe jan tejet shpifese.Juve redaksi ju kam shkruar ditë më parë se Haxhiun e kam patur nip,por nuk e kam më.Por ju nuk e botuat reagimin tim pse?Nëna e tij është halla ime Naxhije Elshani.Daja destan i thote Haxhi magarit të mos mirret me shpifje dhe dizinformata.ky njeri e ka torturuar hallen time dhe e ka përzënë vëllain e vet për tja marrë pasurin,ai tani ndodhet ne Gjermani.halla ankohej shpesh here ne Haxhiun dhe ne e kemi përjashtuar ka mbi 20 vite këtë magar nga familjet tona qe ka lidhje gjaku me fare fisin tone që ka Haxhi magari.halla Naxhije thoshte se ketij femiju tim i kane hyr dreqnit ne bark.ky eshte shtis i keq,rrenc i keq,hajn i keq,ma mir mos te ma kish falë zoti hiq kete pis.Por ma e tmerrshme nga te gjitha eshte se une i lexoj do fare mesazhe ne portalin e tij personal”Diskutime shqiptare”,ku ai shpif,rren,nxit dhe fyen gjithshqiptaret ja argumenti,
Sujet: Re: "Kadri Veseli serb,Demaqi kroat Aujourd’hui à 8:20
“Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.”
Ndigjo daja qka te thot ty haxhi magari,ne mbar farefisi qe ke lidhje gjaku distancohemi nga ti dhe sjelljet tua raciste.Ti po e shan per se vdekuri gjyshin gjyshen tende dhe timen,babin e vdekur timin dhe tendin.Ti po e shan vajzen tende dhe timen,ti po e shan mbar kombin shqiptar të gjall e të vdekur,ti po i shan heronjt,deshmoret e kombit,ti po e shan historin e kombit,ti po shan shpif e ofendon gjithqka shqiptare.Te keni turp ju redaksi e "zemres",mos u beni zemerzinj,qe botoni komente pa as nji vler nga haxhiu qe perdor emra te rrejshem si"shala" Shirok etj.
Avdi[ Wednesday, 07.11.2012, 12:09 PM ]
Kundër Reagim
Ja, si gjithnji Haxhi lahperi mshifet prapa emrave te tjere,tani ka dal dhe po fshehet pas emrit te:'Shala Shiroke",kurse ne te vertete ky "Shala",është vete Haxhi gabeli,edhe në këtë rast ky keqperdor emrat duke menduar se kështu i gjori mund të më nxit mua Avdiun ndaj të tjerëve,ose të tjeret ndaj meje.Por kjo metod nuk po pin ujë ma.Haxhi ti kam argumentuar te gjitha publikisht dhe te kam demaskuar para opinionit mbar shqiptar se cili je.Nuk u bëjë pytje ne komente njerëzve,por por ti e di se te kam bere kallxim penal ne Gjykatë dhe aty ke me u përgjigj ti për rrena e shpifje.Kurr shok me ty s,kam qenë dhe as qe kam për tu bere ndonjiher në jetë.Ti e din mire se krejt qka thua ti per mua jane rrena dhe vetem rrena.Me ata qe kam qen shok jam edhe më tutje.por me ty qe nuk kam qen asnjiher shok,nuk jam as tani.Paqka se ti mundohesh për mes rrenava të më bësh kinse isha "shok",me ty!!!...Mos rrej se askund me ty nuk kam shkuar e as qe kam patur ndonji bashkëveprimtari patriotike me ty ore faqezi.Se me qen "njeri", ti nuk i shan e fyen, të gjallët dhe të vdekurit e mbar shqiptarëve.me qenë ti farë "burri", siq po mundohesh me u paraqit ndonji her kinse je viktim,nuk ishe tjetersuar vullnetarisht në ashkali,nuk e kishe vozit ne makinen tende taxi,kriminelin,"Zheljko Razhnjateviq ARKANIN",Ti ke ik nga atdheu se ke qen i ndyrë,kurse unë jetoj dhe përballem me të mirat dhe problemet e atdheut tim këtu ne atdheun e shqiponjave,qe ti nga paranoizmi e ke braktisur,vetem frikacakët nuk përballen me bashkëvendasit,por ikin siq ke ikur ti nga frika,se je frikacak.Ti po shan, po shpif,po rrenë,po nxit, nga largësia, e këtë e bëjnë ata që janë të ligë,ti je i ligë,dhe nga ligësia nuk gjindet asgjekundi si tipi yt.Ndal rrenat!Ndal shpifjet! Ndal nxitjet!Ndal racizmin!Ndal ma!.....se po e flliq gjithnji e më shum veten tënde edhe ashtu të fëlliqur deri mbi kokë...Kur të don ti, dhe gjeje mënyrën që don ti me u përball me mua,unë jam i gatshëm me tu përgjigj dhëmb për dhëmb.
Shala.[ Tuesday, 06.11.2012, 01:40 AM ]
Shiroke
Avdi te njohim ne ty shume mire.Ti shokun e nenqmon dhe çka eshte me e keqja patriotet e vertete i etiketon njerez UDBASHA.E dim edhe kete forme te arritjes se qellimeve te juaja.
Por qellimi yt si patriot eshte qe ujin tja qon ne mullirin e armiqeve.Ti mundohesh veten ta ngisish ne maje te bishtit te peles,por qe a mundemi ty te quajm shqiptar ?Kurr jo.
Sipas shkrimeve tua dhe te Haxhiut;Ky i fundit juve u parashtron pyetje,ndersa ju kurr nuk i gjeni nje pergjigje adekuate,pos shpifje pa baze materje.
Ju,nese keni ti parashtroni ndonje pyetje ketij Haxhiut,pse nuk ia parashtroni ?

Avdi,ti ma keni pru ne oden time Haxhiun,dhe u kam shtrue buke e qaj !Mos ma perbuzni buken.
Kurren e kurres nuk e kisha besue qe je kaq mbeshtjelles i madhe .
Avdi[ Monday, 29.10.2012, 08:50 AM ]
Redaksisë
Rrejë Haxhi rrejë...rrenat,shpifjet,ofendimet,fyerjet,racizmi,i ytë,po shkund vetëm pluhurin nga shkëmbi.

Ndërsa juve Redaksi e nderuar ju kam dërguar shkrimin tim:"DENONCIM PUBLIK KUNDËR SHPIFJEVE DHE RACIZMIT TË HAXHI (Latif) KUÇIT".Mbeteni shoqërisht të përshëndetur nga Avdiu.
Haxhi Kuçi[ Sunday, 28.10.2012, 05:37 PM ]
Redaksis
Jo e nderuara redaksi,une nuk i shpifem dote Avdiut per as dhe nje grim.
Ky eshte mesue me plejaden jugosllave te mirret me shpifje ndaj atdhetareve.
Ky njeri,apo me mire me thene jeten ma ka nxire bashk me Fatmir Limen.Dhe i tere mundi im qe dhash per shqiptar e atdhe ma humben te terin mund.Po si ka ftyre e karakter qe te shpifet ndaj meje kur nuk ka as nje argument per mua kur thote se Haxhiu eshte dore e zgjatur e serbeve ?
Thone nje fjale mbama kupilin sa nuk me ka thene tradhetar.
Ky a e shihni se vetem mi perserit fjalet e mija.
Une do te bazhdoj me levizjen time per bashkimin e trojeve shqiptare e ky per servilizem serb.
Po shihet mire lufta e ketyre qe na u betuan se i kan kapur armet per bashkim dhe qe te tri lufterat qe i beren na tradhetuan fund e krye.Dhe o zotri te kesaj redaksise a mos vall duhet ne qe tradhetin e ketyre tua lavderojm si shpetim te shqiptareve ?E verteta ndoshta do vonon,por dikuri nga ne si tradhetar duhet te japi llogari para kombit shqiptar.
Une pa fakte kerkujna nuk i shpifem,dhe ate dite qe i tekem dikujt pa fakte ma nuk do shkruan kjo dora ime.
Avdiut çdo gje reale i djege dhe i kundervihet si miza ne gjiriz.
Redaksia[ Sunday, 28.10.2012, 10:21 AM ]
Mjaft!
Mjaft më me shpifje e fyerje për njëri-tjetrin!
Redaksia
Avdi[ Saturday, 27.10.2012, 11:51 AM ]
Kunder Reagim
Përsëri shizofreni Haxhi shkruan komente me emra të huaj dhe kështu ai menon se arrin qëllimin e tij për të nxitur si ështa rasti ku ai manipulon me emrin e R.Sarmatit,shikoni çka shkruan ky psikopat:Me date 19 Tetor 2012: (Dernière édition par Perparimi le Ven 19 Oct - 8:21, édité 1 fois ),Haxhi Kuçi me pseudonimin “Perparimi…”,publikon në portalin e tij dizinformativ këtë mesazh të poshtë shënuar nga ana e tij,”Kadri Veseli serb,Demaqi kroat”,shikoni shpifjen,nxitjen dhe rrenën e tij të radhës… Dhe ky jonjeri vazhdon ta fyejë mbarë kombin shqiptar duke treguar racizmin e tij të paparë:” Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
.........................................................................................
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.”
Unë për vetën time gjat leximit të këtyre shkrimeve antinjerëzore dhe antishqiptare, kam mbet pa frymë dhe i shokuar…


Ruzhdi Saramati[ Friday, 26.10.2012, 08:07 AM ]
Avdiu çenka me dy ftyra
Zotri Avdiu,nuk jeni te sinqert fare.

Juve Haxhiu ne as nje rresht nuk ju ka fye,e share.Vertete çenke shpifes dhe motorr i shpifjeve.
Ti kergje nuk iu pergjigje Haxhit.
zotri Haxhiu te beri keto pyetje;
1)A eshte e vrtete qe e keni ftue Haxhiun qe ta gjeni patriotin Besim Nrecen e ta fshihni nga barbaret serb ?PO ose jo,jepi nje pergjigje Avdi ?
Avdiu[ Thursday, 11.10.2012, 07:46 AM ]
Haxhi Kuçi: Kunder replike ndaj Avdi Ibrahimi
Ja çka shkruan Haxhi Latif Kuçi më datë 13 shtator 2012 në "diskutime shqiptare",për mua Avdi Ibrahimin:
"Avdi une ju deshiroj jete te mire edhe pse une jam debue nga kosova ma se shumti nga uçk kur ne Marali me pate rrethue e mu kercnuan se nese beje e vraj serb ,apo organizoi me mbrojte popullaten shqiptare kan mem likvidue.Kete spo mundem o njeri mi larguar nga koka a kupton shqip ?Te gjitha pata per ti harrue, edhe ato qe nuk me morren me luftue kundra serbise.Por kjo me ka shllogue.Disi ka qen si e papritur,ne vend mirenjohjes,kercnim .Por sidoqofte edhe kete do e harroje se nuk po bene pune,pos mundime shpirterore.
Harroi te gjitha se çka kemi shkrue lexoi shkrimet e mija dhe qeshu,edhe une tuat dhe do qeshi siq kemi qeshur dikuri ne dy kur merrnim udhtime e bejshim llafe duke ia tregue njeri tjetrit hallet e jetes.

Ngushllime per shokun prof Bajram Kurtin shume, Ishalla zoti ne gjenet e ka que ,Ka punue per komb,pa buke e pa gjum,.
Sa per perfundim shoku im,une jam perjashta,si njeri i mbyllur ne burg,sepse e din mireee se sa e deshta shqiptarin e atdheun,.E qe ma bin punen me leshue kosoven shqiptaret kete nuk e kisha prite bre Avdi.Por po i harrojna edhe keto e ishalla per ty dhe familjen tende ndegjoi mire. Avdi as nje te keqe(dobesi) nuk ka ne shpirtin tend,shkruaj diçka ...Se ke matrial e di.Te fala shoqerore nga
Haxhi Latif Kuçi(llotoja,taxi)Sufreke(therande)Sufreke nga ti jam mesue.
Më ka sharë,më ka fyer,më ka shpifur,ka nxit kundër meje.O Zot i madh tani kërkon ti harroj të gjitha...A,thua çfarë mund të jetë ky njeri
,i panjeri...!?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi shkruan ne emer te dajve te mi Empty Re: Avdi Ibrahimi shkruan ne emer te dajve te mi

Message  Perparimi Mar 13 Nov - 9:40

Komente
Destani[ Wednesday, 07.11.2012, 06:17 PM ]
Kunder replik
Ndjehem i indinjuar me komentin e Haxhi Kuçit,i cili asgjë faktike dhe argumentuese nuk thotë.Avdiun e kam fqiun e pare ne Suharek dhe burre ma te ndreshem e ma patriot se lind nana shqiptare.Haxhiu është shtis i madh dhe po shtin edhe kunder Avdiut,ne mesazhe e komente qe jan tejet shpifese.Juve redaksi ju kam shkruar ditë më parë se Haxhiun e kam patur nip,por nuk e kam më.Por ju nuk e botuat reagimin tim pse?Nëna e tij është halla ime Naxhije Elshani.Daja destan i thote Haxhi magarit të mos mirret me shpifje dhe dizinformata.ky njeri e ka torturuar hallen time dhe e ka përzënë vëllain e vet për tja marrë pasurin,ai tani ndodhet ne Gjermani.halla ankohej shpesh here ne Haxhiun dhe ne e kemi përjashtuar ka mbi 20 vite këtë magar nga familjet tona qe ka lidhje gjaku me fare fisin tone që ka Haxhi magari.halla Naxhije thoshte se ketij femiju tim i kane hyr dreqnit ne bark.ky eshte shtis i keq,rrenc i keq,hajn i keq,ma mir mos te ma kish falë zoti hiq kete pis.Por ma e tmerrshme nga te gjitha eshte se une i lexoj do fare mesazhe ne portalin e tij personal”Diskutime shqiptare”,ku ai shpif,rren,nxit dhe fyen gjithshqiptaret ja argumenti,
Sujet: Re: "Kadri Veseli serb,Demaqi kroat Aujourd’hui à 8:20
“Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.”
Ndigjo daja qka te thot ty haxhi magari,ne mbar farefisi qe ke lidhje gjaku distancohemi nga ti dhe sjelljet tua raciste.Ti po e shan per se vdekuri gjyshin gjyshen tende dhe timen,babin e vdekur timin dhe tendin.Ti po e shan vajzen tende dhe timen,ti po e shan mbar kombin shqiptar të gjall e të vdekur,ti po i shan heronjt,deshmoret e kombit,ti po e shan historin e kombit,ti po shan shpif e ofendon gjithqka shqiptare.Te keni turp ju redaksi e "zemres",mos u beni zemerzinj,qe botoni komente pa as nji vler nga haxhiu qe perdor emra te rrejshem si"shala" Shirok etj.
Avdi[ Wednesday, 07.11.2012, 12:09 PM ]
Kundër Reagim
Ja, si gjithnji Haxhi lahperi mshifet prapa emrave te tjere,tani ka dal dhe po fshehet pas emrit te:'Shala Shiroke",kurse ne te vertete ky "Shala",është vete Haxhi gabeli,edhe në këtë rast ky keqperdor emrat duke menduar se kështu i gjori mund të më nxit mua Avdiun ndaj të tjerëve,ose të tjeret ndaj meje.Por kjo metod nuk po pin ujë ma.Haxhi ti kam argumentuar te gjitha publikisht dhe te kam demaskuar para opinionit mbar shqiptar se cili je.Nuk u bëjë pytje ne komente njerëzve,por por ti e di se te kam bere kallxim penal ne Gjykatë dhe aty ke me u përgjigj ti për rrena e shpifje.Kurr shok me ty s,kam qenë dhe as qe kam për tu bere ndonjiher në jetë.Ti e din mire se krejt qka thua ti per mua jane rrena dhe vetem rrena.Me ata qe kam qen shok jam edhe më tutje.por me ty qe nuk kam qen asnjiher shok,nuk jam as tani.Paqka se ti mundohesh për mes rrenava të më bësh kinse isha "shok",me ty!!!...Mos rrej se askund me ty nuk kam shkuar e as qe kam patur ndonji bashkëveprimtari patriotike me ty ore faqezi.Se me qen "njeri", ti nuk i shan e fyen, të gjallët dhe të vdekurit e mbar shqiptarëve.me qenë ti farë "burri", siq po mundohesh me u paraqit ndonji her kinse je viktim,nuk ishe tjetersuar vullnetarisht në ashkali,nuk e kishe vozit ne makinen tende taxi,kriminelin,"Zheljko Razhnjateviq ARKANIN",Ti ke ik nga atdheu se ke qen i ndyrë,kurse unë jetoj dhe përballem me të mirat dhe problemet e atdheut tim këtu ne atdheun e shqiponjave,qe ti nga paranoizmi e ke braktisur,vetem frikacakët nuk përballen me bashkëvendasit,por ikin siq ke ikur ti nga frika,se je frikacak.Ti po shan, po shpif,po rrenë,po nxit, nga largësia, e këtë e bëjnë ata që janë të ligë,ti je i ligë,dhe nga ligësia nuk gjindet asgjekundi si tipi yt.Ndal rrenat!Ndal shpifjet! Ndal nxitjet!Ndal racizmin!Ndal ma!.....se po e flliq gjithnji e më shum veten tënde edhe ashtu të fëlliqur deri mbi kokë...Kur të don ti, dhe gjeje mënyrën që don ti me u përball me mua,unë jam i gatshëm me tu përgjigj dhëmb për dhëmb.
Shala.[ Tuesday, 06.11.2012, 01:40 AM ]
Shiroke
Avdi te njohim ne ty shume mire.Ti shokun e nenqmon dhe çka eshte me e keqja patriotet e vertete i etiketon njerez UDBASHA.E dim edhe kete forme te arritjes se qellimeve te juaja.
Por qellimi yt si patriot eshte qe ujin tja qon ne mullirin e armiqeve.Ti mundohesh veten ta ngisish ne maje te bishtit te peles,por qe a mundemi ty te quajm shqiptar ?Kurr jo.
Sipas shkrimeve tua dhe te Haxhiut;Ky i fundit juve u parashtron pyetje,ndersa ju kurr nuk i gjeni nje pergjigje adekuate,pos shpifje pa baze materje.
Ju,nese keni ti parashtroni ndonje pyetje ketij Haxhiut,pse nuk ia parashtroni ?

Avdi,ti ma keni pru ne oden time Haxhiun,dhe u kam shtrue buke e qaj !Mos ma perbuzni buken.
Kurren e kurres nuk e kisha besue qe je kaq mbeshtjelles i madhe .
Avdi[ Monday, 29.10.2012, 08:50 AM ]
Redaksisë
Rrejë Haxhi rrejë...rrenat,shpifjet,ofendimet,fyerjet,racizmi,i ytë,po shkund vetëm pluhurin nga shkëmbi.

Ndërsa juve Redaksi e nderuar ju kam dërguar shkrimin tim:"DENONCIM PUBLIK KUNDËR SHPIFJEVE DHE RACIZMIT TË HAXHI (Latif) KUÇIT".Mbeteni shoqërisht të përshëndetur nga Avdiu.
Haxhi Kuçi[ Sunday, 28.10.2012, 05:37 PM ]
Redaksis
Jo e nderuara redaksi,une nuk i shpifem dote Avdiut per as dhe nje grim.
Ky eshte mesue me plejaden jugosllave te mirret me shpifje ndaj atdhetareve.
Ky njeri,apo me mire me thene jeten ma ka nxire bashk me Fatmir Limen.Dhe i tere mundi im qe dhash per shqiptar e atdhe ma humben te terin mund.Po si ka ftyre e karakter qe te shpifet ndaj meje kur nuk ka as nje argument per mua kur thote se Haxhiu eshte dore e zgjatur e serbeve ?
Thone nje fjale mbama kupilin sa nuk me ka thene tradhetar.
Ky a e shihni se vetem mi perserit fjalet e mija.
Une do te bazhdoj me levizjen time per bashkimin e trojeve shqiptare e ky per servilizem serb.
Po shihet mire lufta e ketyre qe na u betuan se i kan kapur armet per bashkim dhe qe te tri lufterat qe i beren na tradhetuan fund e krye.Dhe o zotri te kesaj redaksise a mos vall duhet ne qe tradhetin e ketyre tua lavderojm si shpetim te shqiptareve ?E verteta ndoshta do vonon,por dikuri nga ne si tradhetar duhet te japi llogari para kombit shqiptar.
Une pa fakte kerkujna nuk i shpifem,dhe ate dite qe i tekem dikujt pa fakte ma nuk do shkruan kjo dora ime.
Avdiut çdo gje reale i djege dhe i kundervihet si miza ne gjiriz.
Redaksia[ Sunday, 28.10.2012, 10:21 AM ]
Mjaft!
Mjaft më me shpifje e fyerje për njëri-tjetrin!
Redaksia
Avdi[ Saturday, 27.10.2012, 11:51 AM ]
Kunder Reagim
Përsëri shizofreni Haxhi shkruan komente me emra të huaj dhe kështu ai menon se arrin qëllimin e tij për të nxitur si ështa rasti ku ai manipulon me emrin e R.Sarmatit,shikoni çka shkruan ky psikopat:Me date 19 Tetor 2012: (Dernière édition par Perparimi le Ven 19 Oct - 8:21, édité 1 fois ),Haxhi Kuçi me pseudonimin “Perparimi…”,publikon në portalin e tij dizinformativ këtë mesazh të poshtë shënuar nga ana e tij,”Kadri Veseli serb,Demaqi kroat”,shikoni shpifjen,nxitjen dhe rrenën e tij të radhës… Dhe ky jonjeri vazhdon ta fyejë mbarë kombin shqiptar duke treguar racizmin e tij të paparë:” Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
.........................................................................................
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.”
Unë për vetën time gjat leximit të këtyre shkrimeve antinjerëzore dhe antishqiptare, kam mbet pa frymë dhe i shokuar…


Ruzhdi Saramati[ Friday, 26.10.2012, 08:07 AM ]
Avdiu çenka me dy ftyra
Zotri Avdiu,nuk jeni te sinqert fare.

Juve Haxhiu ne as nje rresht nuk ju ka fye,e share.Vertete çenke shpifes dhe motorr i shpifjeve.
Ti kergje nuk iu pergjigje Haxhit.
zotri Haxhiu te beri keto pyetje;
1)A eshte e vrtete qe e keni ftue Haxhiun qe ta gjeni patriotin Besim Nrecen e ta fshihni nga barbaret serb ?PO ose jo,jepi nje pergjigje Avdi ?
Avdiu[ Thursday, 11.10.2012, 07:46 AM ]
Haxhi Kuçi: Kunder replike ndaj Avdi Ibrahimi
Ja çka shkruan Haxhi Latif Kuçi më datë 13 shtator 2012 në "diskutime shqiptare",për mua Avdi Ibrahimin:
"Avdi une ju deshiroj jete te mire edhe pse une jam debue nga kosova ma se shumti nga uçk kur ne Marali me pate rrethue e mu kercnuan se nese beje e vraj serb ,apo organizoi me mbrojte popullaten shqiptare kan mem likvidue.Kete spo mundem o njeri mi larguar nga koka a kupton shqip ?Te gjitha pata per ti harrue, edhe ato qe nuk me morren me luftue kundra serbise.Por kjo me ka shllogue.Disi ka qen si e papritur,ne vend mirenjohjes,kercnim .Por sidoqofte edhe kete do e harroje se nuk po bene pune,pos mundime shpirterore.
Harroi te gjitha se çka kemi shkrue lexoi shkrimet e mija dhe qeshu,edhe une tuat dhe do qeshi siq kemi qeshur dikuri ne dy kur merrnim udhtime e bejshim llafe duke ia tregue njeri tjetrit hallet e jetes.

Ngushllime per shokun prof Bajram Kurtin shume, Ishalla zoti ne gjenet e ka que ,Ka punue per komb,pa buke e pa gjum,.
Sa per perfundim shoku im,une jam perjashta,si njeri i mbyllur ne burg,sepse e din mireee se sa e deshta shqiptarin e atdheun,.E qe ma bin punen me leshue kosoven shqiptaret kete nuk e kisha prite bre Avdi.Por po i harrojna edhe keto e ishalla per ty dhe familjen tende ndegjoi mire. Avdi as nje te keqe(dobesi) nuk ka ne shpirtin tend,shkruaj diçka ...Se ke matrial e di.Te fala shoqerore nga
Haxhi Latif Kuçi(llotoja,taxi)Sufreke(therande)Sufreke nga ti jam mesue.
Më ka sharë,më ka fyer,më ka shpifur,ka nxit kundër meje.O Zot i madh tani kërkon ti harroj të gjitha...A,thua çfarë mund të jetë ky njeri
,i panjeri...!?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi shkruan ne emer te dajve te mi Empty Re: Avdi Ibrahimi shkruan ne emer te dajve te mi

Message  Perparimi Mar 13 Nov - 9:40

Komente
Destani[ Wednesday, 07.11.2012, 06:17 PM ]
Kunder replik
Ndjehem i indinjuar me komentin e Haxhi Kuçit,i cili asgjë faktike dhe argumentuese nuk thotë.Avdiun e kam fqiun e pare ne Suharek dhe burre ma te ndreshem e ma patriot se lind nana shqiptare.Haxhiu është shtis i madh dhe po shtin edhe kunder Avdiut,ne mesazhe e komente qe jan tejet shpifese.Juve redaksi ju kam shkruar ditë më parë se Haxhiun e kam patur nip,por nuk e kam më.Por ju nuk e botuat reagimin tim pse?Nëna e tij është halla ime Naxhije Elshani.Daja destan i thote Haxhi magarit të mos mirret me shpifje dhe dizinformata.ky njeri e ka torturuar hallen time dhe e ka përzënë vëllain e vet për tja marrë pasurin,ai tani ndodhet ne Gjermani.halla ankohej shpesh here ne Haxhiun dhe ne e kemi përjashtuar ka mbi 20 vite këtë magar nga familjet tona qe ka lidhje gjaku me fare fisin tone që ka Haxhi magari.halla Naxhije thoshte se ketij femiju tim i kane hyr dreqnit ne bark.ky eshte shtis i keq,rrenc i keq,hajn i keq,ma mir mos te ma kish falë zoti hiq kete pis.Por ma e tmerrshme nga te gjitha eshte se une i lexoj do fare mesazhe ne portalin e tij personal”Diskutime shqiptare”,ku ai shpif,rren,nxit dhe fyen gjithshqiptaret ja argumenti,
Sujet: Re: "Kadri Veseli serb,Demaqi kroat Aujourd’hui à 8:20
“Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.”
Ndigjo daja qka te thot ty haxhi magari,ne mbar farefisi qe ke lidhje gjaku distancohemi nga ti dhe sjelljet tua raciste.Ti po e shan per se vdekuri gjyshin gjyshen tende dhe timen,babin e vdekur timin dhe tendin.Ti po e shan vajzen tende dhe timen,ti po e shan mbar kombin shqiptar të gjall e të vdekur,ti po i shan heronjt,deshmoret e kombit,ti po e shan historin e kombit,ti po shan shpif e ofendon gjithqka shqiptare.Te keni turp ju redaksi e "zemres",mos u beni zemerzinj,qe botoni komente pa as nji vler nga haxhiu qe perdor emra te rrejshem si"shala" Shirok etj.
Avdi[ Wednesday, 07.11.2012, 12:09 PM ]
Kundër Reagim
Ja, si gjithnji Haxhi lahperi mshifet prapa emrave te tjere,tani ka dal dhe po fshehet pas emrit te:'Shala Shiroke",kurse ne te vertete ky "Shala",është vete Haxhi gabeli,edhe në këtë rast ky keqperdor emrat duke menduar se kështu i gjori mund të më nxit mua Avdiun ndaj të tjerëve,ose të tjeret ndaj meje.Por kjo metod nuk po pin ujë ma.Haxhi ti kam argumentuar te gjitha publikisht dhe te kam demaskuar para opinionit mbar shqiptar se cili je.Nuk u bëjë pytje ne komente njerëzve,por por ti e di se te kam bere kallxim penal ne Gjykatë dhe aty ke me u përgjigj ti për rrena e shpifje.Kurr shok me ty s,kam qenë dhe as qe kam për tu bere ndonjiher në jetë.Ti e din mire se krejt qka thua ti per mua jane rrena dhe vetem rrena.Me ata qe kam qen shok jam edhe më tutje.por me ty qe nuk kam qen asnjiher shok,nuk jam as tani.Paqka se ti mundohesh për mes rrenava të më bësh kinse isha "shok",me ty!!!...Mos rrej se askund me ty nuk kam shkuar e as qe kam patur ndonji bashkëveprimtari patriotike me ty ore faqezi.Se me qen "njeri", ti nuk i shan e fyen, të gjallët dhe të vdekurit e mbar shqiptarëve.me qenë ti farë "burri", siq po mundohesh me u paraqit ndonji her kinse je viktim,nuk ishe tjetersuar vullnetarisht në ashkali,nuk e kishe vozit ne makinen tende taxi,kriminelin,"Zheljko Razhnjateviq ARKANIN",Ti ke ik nga atdheu se ke qen i ndyrë,kurse unë jetoj dhe përballem me të mirat dhe problemet e atdheut tim këtu ne atdheun e shqiponjave,qe ti nga paranoizmi e ke braktisur,vetem frikacakët nuk përballen me bashkëvendasit,por ikin siq ke ikur ti nga frika,se je frikacak.Ti po shan, po shpif,po rrenë,po nxit, nga largësia, e këtë e bëjnë ata që janë të ligë,ti je i ligë,dhe nga ligësia nuk gjindet asgjekundi si tipi yt.Ndal rrenat!Ndal shpifjet! Ndal nxitjet!Ndal racizmin!Ndal ma!.....se po e flliq gjithnji e më shum veten tënde edhe ashtu të fëlliqur deri mbi kokë...Kur të don ti, dhe gjeje mënyrën që don ti me u përball me mua,unë jam i gatshëm me tu përgjigj dhëmb për dhëmb.
Shala.[ Tuesday, 06.11.2012, 01:40 AM ]
Shiroke
Avdi te njohim ne ty shume mire.Ti shokun e nenqmon dhe çka eshte me e keqja patriotet e vertete i etiketon njerez UDBASHA.E dim edhe kete forme te arritjes se qellimeve te juaja.
Por qellimi yt si patriot eshte qe ujin tja qon ne mullirin e armiqeve.Ti mundohesh veten ta ngisish ne maje te bishtit te peles,por qe a mundemi ty te quajm shqiptar ?Kurr jo.
Sipas shkrimeve tua dhe te Haxhiut;Ky i fundit juve u parashtron pyetje,ndersa ju kurr nuk i gjeni nje pergjigje adekuate,pos shpifje pa baze materje.
Ju,nese keni ti parashtroni ndonje pyetje ketij Haxhiut,pse nuk ia parashtroni ?

Avdi,ti ma keni pru ne oden time Haxhiun,dhe u kam shtrue buke e qaj !Mos ma perbuzni buken.
Kurren e kurres nuk e kisha besue qe je kaq mbeshtjelles i madhe .
Avdi[ Monday, 29.10.2012, 08:50 AM ]
Redaksisë
Rrejë Haxhi rrejë...rrenat,shpifjet,ofendimet,fyerjet,racizmi,i ytë,po shkund vetëm pluhurin nga shkëmbi.

Ndërsa juve Redaksi e nderuar ju kam dërguar shkrimin tim:"DENONCIM PUBLIK KUNDËR SHPIFJEVE DHE RACIZMIT TË HAXHI (Latif) KUÇIT".Mbeteni shoqërisht të përshëndetur nga Avdiu.
Haxhi Kuçi[ Sunday, 28.10.2012, 05:37 PM ]
Redaksis
Jo e nderuara redaksi,une nuk i shpifem dote Avdiut per as dhe nje grim.
Ky eshte mesue me plejaden jugosllave te mirret me shpifje ndaj atdhetareve.
Ky njeri,apo me mire me thene jeten ma ka nxire bashk me Fatmir Limen.Dhe i tere mundi im qe dhash per shqiptar e atdhe ma humben te terin mund.Po si ka ftyre e karakter qe te shpifet ndaj meje kur nuk ka as nje argument per mua kur thote se Haxhiu eshte dore e zgjatur e serbeve ?
Thone nje fjale mbama kupilin sa nuk me ka thene tradhetar.
Ky a e shihni se vetem mi perserit fjalet e mija.
Une do te bazhdoj me levizjen time per bashkimin e trojeve shqiptare e ky per servilizem serb.
Po shihet mire lufta e ketyre qe na u betuan se i kan kapur armet per bashkim dhe qe te tri lufterat qe i beren na tradhetuan fund e krye.Dhe o zotri te kesaj redaksise a mos vall duhet ne qe tradhetin e ketyre tua lavderojm si shpetim te shqiptareve ?E verteta ndoshta do vonon,por dikuri nga ne si tradhetar duhet te japi llogari para kombit shqiptar.
Une pa fakte kerkujna nuk i shpifem,dhe ate dite qe i tekem dikujt pa fakte ma nuk do shkruan kjo dora ime.
Avdiut çdo gje reale i djege dhe i kundervihet si miza ne gjiriz.
Redaksia[ Sunday, 28.10.2012, 10:21 AM ]
Mjaft!
Mjaft më me shpifje e fyerje për njëri-tjetrin!
Redaksia
Avdi[ Saturday, 27.10.2012, 11:51 AM ]
Kunder Reagim
Përsëri shizofreni Haxhi shkruan komente me emra të huaj dhe kështu ai menon se arrin qëllimin e tij për të nxitur si ështa rasti ku ai manipulon me emrin e R.Sarmatit,shikoni çka shkruan ky psikopat:Me date 19 Tetor 2012: (Dernière édition par Perparimi le Ven 19 Oct - 8:21, édité 1 fois ),Haxhi Kuçi me pseudonimin “Perparimi…”,publikon në portalin e tij dizinformativ këtë mesazh të poshtë shënuar nga ana e tij,”Kadri Veseli serb,Demaqi kroat”,shikoni shpifjen,nxitjen dhe rrenën e tij të radhës… Dhe ky jonjeri vazhdon ta fyejë mbarë kombin shqiptar duke treguar racizmin e tij të paparë:” Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
.........................................................................................
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.”
Unë për vetën time gjat leximit të këtyre shkrimeve antinjerëzore dhe antishqiptare, kam mbet pa frymë dhe i shokuar…


Ruzhdi Saramati[ Friday, 26.10.2012, 08:07 AM ]
Avdiu çenka me dy ftyra
Zotri Avdiu,nuk jeni te sinqert fare.

Juve Haxhiu ne as nje rresht nuk ju ka fye,e share.Vertete çenke shpifes dhe motorr i shpifjeve.
Ti kergje nuk iu pergjigje Haxhit.
zotri Haxhiu te beri keto pyetje;
1)A eshte e vrtete qe e keni ftue Haxhiun qe ta gjeni patriotin Besim Nrecen e ta fshihni nga barbaret serb ?PO ose jo,jepi nje pergjigje Avdi ?
Avdiu[ Thursday, 11.10.2012, 07:46 AM ]
Haxhi Kuçi: Kunder replike ndaj Avdi Ibrahimi
Ja çka shkruan Haxhi Latif Kuçi më datë 13 shtator 2012 në "diskutime shqiptare",për mua Avdi Ibrahimin:
"Avdi une ju deshiroj jete te mire edhe pse une jam debue nga kosova ma se shumti nga uçk kur ne Marali me pate rrethue e mu kercnuan se nese beje e vraj serb ,apo organizoi me mbrojte popullaten shqiptare kan mem likvidue.Kete spo mundem o njeri mi larguar nga koka a kupton shqip ?Te gjitha pata per ti harrue, edhe ato qe nuk me morren me luftue kundra serbise.Por kjo me ka shllogue.Disi ka qen si e papritur,ne vend mirenjohjes,kercnim .Por sidoqofte edhe kete do e harroje se nuk po bene pune,pos mundime shpirterore.
Harroi te gjitha se çka kemi shkrue lexoi shkrimet e mija dhe qeshu,edhe une tuat dhe do qeshi siq kemi qeshur dikuri ne dy kur merrnim udhtime e bejshim llafe duke ia tregue njeri tjetrit hallet e jetes.

Ngushllime per shokun prof Bajram Kurtin shume, Ishalla zoti ne gjenet e ka que ,Ka punue per komb,pa buke e pa gjum,.
Sa per perfundim shoku im,une jam perjashta,si njeri i mbyllur ne burg,sepse e din mireee se sa e deshta shqiptarin e atdheun,.E qe ma bin punen me leshue kosoven shqiptaret kete nuk e kisha prite bre Avdi.Por po i harrojna edhe keto e ishalla per ty dhe familjen tende ndegjoi mire. Avdi as nje te keqe(dobesi) nuk ka ne shpirtin tend,shkruaj diçka ...Se ke matrial e di.Te fala shoqerore nga
Haxhi Latif Kuçi(llotoja,taxi)Sufreke(therande)Sufreke nga ti jam mesue.
Më ka sharë,më ka fyer,më ka shpifur,ka nxit kundër meje.O Zot i madh tani kërkon ti harroj të gjitha...A,thua çfarë mund të jetë ky njeri
,i panjeri...!?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi shkruan ne emer te dajve te mi Empty Re: Avdi Ibrahimi shkruan ne emer te dajve te mi

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum