Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

kryeagjenti Serb Flori Bruqi”,kosova pressi

 :: sport

Aller en bas

kryeagjenti Serb Flori Bruqi”,kosova pressi Empty kryeagjenti Serb Flori Bruqi”,kosova pressi

Message  Perparimi Mer 12 Sep - 0:21

[color:80af=darkredCilido pjestar i luftrave të fundit të Shqiptarve në trojet etnike, ka të drejtën të shkruajë e pasqyrojë kujtimet e tij, për kohën dhe vendin ku ai është angazhuar. Dhe kjo është më se normale. Jo vetëm vetë, por dhe nëpërmjet të tjerëve, që kanë një kualifikim të veçantë arsimor. Por kurrsesi nuk mund të shkruhen historira të pa qëna, e për më tepër të sajuara, duke i trukuar ato me fotografi e dokumente të fallcifikuara. Kjo i kalon caqet e poshtërsisë dhe si e tillë me plot gojën mund të thuhet, se këto veprime përfshihen brënda një pamoralshmërie njerzore, monstruoze e të paskrupullt. Theksohet kjo sepse, e vetquajyura gazetare, poete, shkrimtare, historiane, diplomate, akademike, publiciste, analiste e fotografe, në bashkëpunim intim me shkarravitësin e njohur Flori Bruqi, duke u përzjerë brënda këtyre fushave, pa njohur asnjërën prej tyre, për të arritur qëllimet e tyre ogurzeza, nuk lënë gur pa lëvizur, për të ndërtuar lumturinë personale mbi fatkeqësinë e të tjerëve, e aq më tepër kur kjo lumturi, ndërtohet mbi fatkeqësinë e një populli të një kombi të tërë. Ngado që shkon Maleçka, nuk rri pa u marrë me thashetheme, duke përgojuar ata që nuk e afrojnë, por i qëndrojnë sa më larg dhe i tregojnë vendin se ku e ka. Përgojonë Hashim Thaçin, Azem Sylën, Ali Ahmetin, Fazlli Veliun, Jonus Musliu, Bislim Zyrapin, Ramush Haradinën e të tjerë, nën pretekstin se nuk e kanë ndihmuar, kur ka qënë në burgun e Shkupit. Brënda përgojimeve të sajë, janë përfshirë dhe dëshmorët e kombit Shqiptar Xhevat, Xhevit e Osman Lleshi, tre heroj të fisit Lleshi në Kishaj të Hasit, për të cilët ajo ka thurur thashetheme, se janë vrarë si hajna. Disa të tjerë i përflet, se i kanë përvetësuar paret gjoja të ardhura në ndihmë të sajë, gjatë kryerjes të dënimit në Shkup, në një kohë kur dihet, që jo vetëm ndihma nuk janë dërguar, por për më tepër, nuk është kujtuar dhe nuk ka pyetur qoftë dhe një njeri i vetëm, për burgosjen e sajë. Kjo është Rajmonda Maleçka e vërtetë. Dhe jo vetëm ajo, por dhe i jati sajë Bujari, njeriun për të cilin, e bija e tij në faqet e internetit të FLOART-PRESS Prishtinë dhe librin e sajë të fundit, e përshkruan si hero të Hasit në luftën e Kosovës. Por paturpësia e sajë vazhdon dhe më tej. Rajmonda shkruan për Rajmondën dhe këto shkrime i dërgon drejt faqeve të mësipërme të internetit, për të glorifikuar veten e sajë. Dhe jo vetëm ajo por dhe Flori Bruqi. Fatkeq i fundit e krahëson të përdalën me Shota Galicën. Ndërsa Rajmonda e përkufizon UBA-shin Bruqi si realistin e letrave të luftës. Por të kujt lufte? Të asaj lufte që kodoshi Bruqi, bënë me të përdalen e “xhamllikut” të Tiranës! Cili është Flori Bruqi, çdo njeri qartësohet sapo të hapi faqen e tij në internet, ku dalin me rradhë me fakte konkrete cilësimi “si virus i UDB-ës Serbo-Shqiptare”, “kurvat Shqiptare dhe kryeagjenti Serb Flori Bruqi”, lidhjet e tij të ngushta me shërbimet sekrete maqedone me Boro Drakullovski, kërcënimet terrorriste që i bënë kryredaktorit të revistës “Shqiptari” dhe ato që i bëhen Zv/komandantit të operacionit “Shigjeta” në 9 gusht 2012 nga Prishtina. Mëndësi tepër të ulëta të njezëve të pamoralshëm. Të dy këta të paturpshëm, shkruajnë për Adem Jasharit, por nuk ju përgjigjën thirrjes së tij, në luftë për çlirimin e Kosovës dhe trojeve të tjera etnike Shqiptare. U stukën qosheve të errëta, nga ku dualën në pasluftë, për të prallisur historira të pa qëna. Opinioni publik Shqiptar i kudo ndodhur, ka të drejtën e tij, për të mbajtur qëndrimet e duhura, ndaj këtyre shkrimeve të sajuara në mënyrë të qëllimëshme. Asnjëri nuk mund ti imponohet tjetrit, por luftëtarët e luftrave çlirimtare, nuk duhet të lejojnë kërkënd, që dikush ti imponohet historisë kombëtare, pjesë e së cilës janë dhe luftrat e tyre, për çlirimin e trojeve etnike Shqiptare.

Me nderime e rrespekt
avdi i.+fatos n.
SH
VL E UÇK TIRANË


http://www.kosovapress.com/?cid=1,75,152206

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum