Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Limas;Leter babit tim

 :: sport

Aller en bas

Limas;Leter babit tim Empty Limas;Leter babit tim

Message  Perparimi Sam 25 Aoû - 4:26

Leter babit tim
par Fatmir LIMAJ, lundi 30 janvier 2012, 07:58 ·
Sot atij po i fillonë edhe një gjykim. Sot ai po akuzohet për hërë të dytë për “krime” lufte. E qfar krime paska bërë ai dhe bashkëluftëtarët e tij të UCK? A thua është krim të luftosh për popullin tënd, të ngrihesh kundër padretësive shekullore dhe t’a kapësh armen për t’I thënë BOLL atij okupimi?

Sot të nderuar ai po akuzohet se paska dhënë urdhër për vrasjen 2 oficerëve serb, njerz të cilën kan marrë pjesë në maskaren kundër popullit tim ne Bellanice të Malisheves, ne Lagjen Berisha në Therande, njerëz që kan ardhur nga Serbia për të n'a okupuar ne, ne token tonë, token e gjysherve të tanë, këtu në oborrin tonë.

Sot atij po i fillon një gjykim I ri, ani se ai një herë ka kaluar nëpër një të tillë edhe ai I padrejtë sikur ky, sepse UCK-ja nuk ka bërë krime, ata kanë mbrojtur atë që është ë shejtë për cdo shqiptarë-atdheun, tokën e etërve tanë shekullorë.

Sot atij po i fillon një gjykim I ri. Ai po akuzohet nga po ata që po e mbajnë për 19 muaj nën hetime për një dhe të vetëm arsye se ai ka principe dhe parime të tija, se ai nuk i nënshtrohet askujt vetem zotit.

Sot atë po e gjykojnë ata që për 3 vite ia kan shkatërruar gjysmën e familjes me propaganda nga më të ulëtat. Sot po e gjykojn ata njërz që ia kanë quajtur nënën e sëmurë para vdekjes hanjesh. Sot atë po e gjykojnë ata njërz që baben e paralizuar ia kan quajtuar hajn. Sot po e gjykojnë po ata që gruan e sëmurë ia kan quajtuar hajnesh. Këta më të dashurit e tijë kan vdekur me ato fjalë, me atë përulje, kjo është jo humane perveq që është e padrejtë.Sot po e gjykojn ata që kan okupuar institucionin dhe kanë bërë fushat të paparë mediatike për muaj të tërë me akuza e shpifje-që nga ajo kohe kan mbet ashtu siqë edhe jane shpifje të ulta.

Sot atij po i fillon një gjykim I ri. Pa asnjë fakt. Sot ai po I futet edhe një gjykimi të ri bazuar në një deklaratë të një të indjeri, një të sëmuri mental, I cili ka qenë I perdorur me mjeshtëri nga këta, të cilët më vonë I akuzojë. E si pra vllëzër e motra mund të akuzohet nga një njeri që akuzon edhe prokurorin për korrupcion, torturë, etj? Si mund të quhen ato deklarata të pranueshme? Si mund të ngritet një aktakuzë bazuar në deklaratat e një njëriu që thotë kam dashur ta vras ATË, dhe kam shkuar në spital psikiatrik për të krijuar alibi që jamë I sëmurë që kur ta vrasë atë, mos të mbaj përgjegjësi , e pas 2 muajve thot që po AI që kam dashur ta vrasë më ka dërguar në spital? Po ua lë në mendjen tuaj tu përgjigjeni këtyre pyetjeve!

Sot atij po i fillon një gjykim, sot ai dhe bashkëluftëtarit e tijë që ishim gati të vdisnin për këtë liri po qëndrojnë të mbyllur dhe nuk po e gëzojmë atë për të cilën kanë luftuar dhe kanë qenë gati të vdesin- lirinë, mirëpo ata për të cilët luftuan po e gëzojnë -populli. Këta po e gjykojnë edhe njëherë por e vërtat është një dhe e vetme, ajo nuk mund dhe nuk do të ndërrohet, as të tjetërsohet. Ne jemi të pafajshëm!


Auto
ri: Durim LIMAJLimas;Leter babit tim Images?q=tbn:ANd9GcRL25DuLtYZBuPpPal7g3CgLAogbpt8AMepMpp0UB3utrZWOryf0Q


Dernière édition par Perparimi le Sam 25 Aoû - 5:07, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Limas;Leter babit tim Empty Re: Limas;Leter babit tim

Message  Perparimi Sam 25 Aoû - 4:30

https://www.facebook.com/notes/fatmir-limaj/leter-babit-tim/10150632670394750


Nje pergjigje Limes

Pse mua nuk me pranoi ne lufte kundra serbise Lima ?Kjo me bren ne shpirt .

Lima me tha bashk me mesuesin Balaj se shkaku Avdiut nuk te marrim !
Si u largova nga kosova Avdiun Lima e beri zevendes komandant ne zonen e pashtrikut !

A eshte per te besue per keta luftetar kur u betuan se jan que me bashkue trojen,dhe ne vend te saj, veriun e lan ne meshiren e ambrelles serboqetnike.
Iliriden e riroberuan,e luginen e presheves pa dalli
m si iliriden.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Limas;Leter babit tim Empty Re: Limas;Leter babit tim

Message  Perparimi Sam 25 Aoû - 4:46

avdi ibrahimi

Radio SHARRI - Dragash

Korporata energjetike e kosoves
Drejtor Financiar · Prizren

Ekonomist,Shkrimtar,krijues,veprimtar,ish luftetar i Ushtrise Clirimtare te Kosoves...(Zv.Komandant i brigades 128 ZOP Pashtrik)...
H
abite à Prizren

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Limas;Leter babit tim Empty Re: Limas;Leter babit tim

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum