Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Rexhep Selimi detyra me len Adem Jasharin pa uçk

 :: sport

Aller en bas

Rexhep Selimi detyra me len Adem Jasharin pa uçk Empty Rexhep Selimi detyra me len Adem Jasharin pa uçk

Message  Perparimi Mer 1 Aoû - 6:00

Rexhep Selimi kishte arritur të krijonte kanalin për të futur armë nga Deçani deri në Jabllanicë, e nga Jabllanica deri në Drenicë. Ai, përmes Hashim Thaçit kontrollonte paratë e mbledhura të LPK-së dhe me këto para manipulonte me njerëz. Në këtë mënyrë mundohej të manipulonte edhe me shokët e ngushtë të Ademit.

Edhe pse, kur kishte shkuar për herë të parë në fshatin Prekaz Mixhës Shaban (Jashari) i kishte thënë: - Ti i ke tre djem e unë do të bëhëm djali i katërt i yti, deri në vdekje. Mirëpo ky premtim, kjo Besë, të cilën e kishte dhënë Rexhepi kishte zgjatur vetëm disa muaj deri sa e kishte njohur mirë Prekazin, Llaushën dhe fshatrat tjera, pastaj ua kishte kthyer shpinën Mixhës Shaban dhe Legjendës duke i shpërndarë armët në rrethe tjera e jo në Prekaz e Llaushë, dy fshatra këto, që në atë kohë ishin nga më të rrezikuarat në tërë Kosovën.

Rexhepi ishte strehuar disa muaj në shtëpinë e Mixhës Shaban. Ky i fundit për të forcuar miqësinë dhe lidhjen e tyre, kishte dhënë vajzen e Rifat Jasharit për vëllaun e Rexhepit, Asllanin, i cili ishte student në Mitrovicë. Edhe përkundër miqësisë familjare, Rexhepi kishte vazhduar me direktiva nga LPK-ja, që Adem Jasharit t'i mbeteshin sa më pak shokë dhe e gjithë komanda e UÇK-së të mbetej në duart e tij, sikurse kishte mb
etur financimi.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Rexhep Selimi detyra me len Adem Jasharin pa uçk Empty Re: Rexhep Selimi detyra me len Adem Jasharin pa uçk

Message  Perparimi Mer 1 Aoû - 6:01


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum