Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Arsim Gërxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter

 :: sport

Aller en bas

Arsim Gërxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter Empty Arsim Gërxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter

Message  Perparimi Dim 17 Juin - 8:19

Autopsia: Dino Asanaj u vetëvra
Prishtinë, (Kosovapress) 15 Qershor 2012 20:11

Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu e ka konfirmuar për RTK-në se të gjitha gjetjet në trupin e të ndjerit Asanaj qojnë tek vetëvrasja, dhe se sipas tij, nuk ka gjetje që ka qenë e mundur të bëhet nga dikush tjetër. “Remzi Ejupi, gazeta ‘Zëri’ dhe Abdurrahman Konjufca ma kanë shkatërruar jetën dhe familjen time dhe unë vendosa ta zbatoj ligjin duke vepruar kështu”, janë këta rreshtat në letrën që është gjetur në zyrën Kryetarit te Bordit te AKP-së, Dino Asanaj nga policia, që duket se është nënshkruar nga vetë Asanaj.

“Autopsia është kryer me komision nga unë, Flamur Blakaj dhe Karmen Barbuf nga EULEX-i. Të gjitha gjetjet në trupin e Asanajt tregojnë se të njëjtat janë shkaktuar nga vetë ai dhe bëhet fjalë për vetëvrasje. Të njëjtat konsistojnë me formën e veprimit vetanak dhe nuk janë gjetur shenja se ka qenë e mundur të bëhen nga dikush tjetër. Në trupin e tij, respektivisht në qafë janë konstatuar dy plagë prerëse në anën e majtë, shtatë plagë shtuese në anën e djathtë dhe dy plagë në gjoks, njëra prej tyre ishte fatale e cila ka arritur deri në zemër”, ka deklaruar Arsim Gërxhaliu.

Ndërsa prokurori që po udhëheq hetimet në këtë rast, Blerim Isufaj, nuk ka dashur të flas shumë. Ai ka thënë se është herët të thuhet diçka, meqë mund të ndikojë negativisht në hetime.

“Nuk mund të prononcohem për rastin konkret, tash për tash, se a kemi të bëjmë më vrasje apo vetëvrasje. Prononcimet e mija duhet të jenë profesionale dhe të bazuara, dhe nuk mund të prononcohem në këtë fazë të hershme të hetimeve. Aktualisht nuk kemi të dyshuar. Është e vërtetë që në tavolinën e punës së tij është gjetur një letër më mbishkrimin e tij”, ka thënë ai.

Asanaj është gjetur të enjten në zyrën e tij në Fshatin Ndërkombëtar me lëndime të rënda me thikë, i cili më pastaj ka ndërruar jetë në spital.

Sipas RTK-së, provat që po hetohen janë thika, letra me mbishkrimin e tij, një fotografi familjare që është gjetur pranë tij dhe dy filtere të cigareve edhe ato të gjetura në vendin ku është gjetur trupi i tij më shumë plagë.

/T.G/

Ndalohet rreptësisht marrja dhe shpërndarja ne media, portale. .. pa autorizim paraprak me shkrim nga A.P.L. KosovaPress.
Kontakt: parapagimi@kosovapress.com, tel: +37744966167.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress- COPYRIGHT

Komentet3

Komento:
800 Karaktera të mbetur

Shkruaj kodin Shkruan: mergimtari15 Qershor 2012
përeshëndetje Më vjen keq po kësi budallallëqe vetëm në kosovë ndin, po si mund të vetëvrahet nje person me shumë të godituara të thikës, ju edhe pak se keni me hy në librin e ginisit.
E pëlqej (+2)Nuk e pëlqej (-1)
Shkruan: Haxhi Kuçi16 Qershor 2012
Genjeshter komuniste. Sa interesant eshte kjo sllogan e ish komunizmit shqiptaro shkavella! A nuk eshte e quditshme kur ne otopsi thuhet se i ndjeri paska therr veten 11 here me thike! Po nje here mi meshue vetes me thoke te fiket i bije dhe s ka fuqi te rrin ne drejtpeshore. Si eshte e mundur njeriu ta preje fytin e vete E paska nderru thiken here ne te majte e here me te djathet.se çenka pas lodhur medet. E paskan kercnue se pari te ndjerin ta nenshkruaj nje leter dhe para se ta perfundoi e ka ndaluar shkrimin dhe ne ato qaste ia kan fut me thika dhe mu ate thike e kan fshire e lene ne dore siq na bejshin shkijet dhe servilat serbofila. Dheu i qoft i leht a vrasesit e tij jane qeveritaret dhe europa. Ketu eshte hesapi tek leku .
E pëlqej (+3)Nuk e pëlqej (-1)
Shkruan: Haxhi16 Qershor 2012
Une deri me sot akoma nuk kam degjuar se dikush ka bere vetevrasje ne kete menyre,per mua ne kete rast mjekesia ligjore ka deshtuar sepse vetvrasjet zakonisht jane bere; me Pistolete,kercime, varje ne litar, po ashtu ka dhe menyra t e tjera psi
kjo nuk e besoj

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Arsim Gërxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter Empty Re: Arsim Gërxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter

Message  Perparimi Dim 17 Juin - 8:20


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Arsim Gërxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter Empty Re: Arsim Gërxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter

Message  Perparimi Lun 18 Juin - 6:46

Arsim Gerxhaliu | Facebook
www.facebook.com/arsim.gerxhaliu.3 - Traduire cette page
Join Facebook to connect with Arsim Gerxhaliu and others you may know. Facebook gives people the power to share and makes the world more open and ...
Kohavision
www.kohavision.net/ - Traduire cette page
Arsim Gërxhaliu ... më 15 Jun 2012. 22:30. Automan, 15 qers... më 15 Jun 2012. 22:00. Cosmo, 15 qersho... më 15 Jun 2012. 20:38. Sporti në KTV, ... më 15 Jun ...
Caroline Geryl - Yatedo
www.yatedo.fr/p/Caroline.../141b1528d0c797ae5d7d3378fa1d742cLES PIEDS SE PRESENTENT - BIOGRAPHIE DU GROUPE .... Vie Gesania Alexis Gerzaguet Anna Gerykova Jennifer Geryk Arsim Gerxhaliu Agus Gery Susan ...
Hashim Thaqi - France - Email, Adresse, Numéro de téléphone, on ...
www.123people.fr/s/hashim+thaqi... sur Hashim Thaqi Adresses e-mail, Numéros de téléphone, Biographie, Adem, ... Manolis MICHALODIMITRAKIS - BAFS Executive Director Arsim Gerxhaliu ...
Chi e' Asim Vatovci - waatp.it

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Arsim Gërxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter Empty Re: Arsim Gërxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter

Message  Perparimi Lun 18 Juin - 7:06

http://www.kohavision.net/video/interaktiv/4272/



Arsim Gërxhaliu - Ekspert i Mjekësisë Ligjore

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Arsim Gërxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter Empty Re: Arsim Gërxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum