Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kupi;SHBA na kan ba presion,arsyetohet

 :: sport

Aller en bas

Kupi;SHBA na kan ba presion,arsyetohet  Empty Kupi;SHBA na kan ba presion,arsyetohet

Message  Perparimi Mer 14 Mar - 1:11

Krasniqi: BE-ja e SHBA-ja na kanë bërë presionArtikujt tjerëStrasburg: Hoxhaj merr mbështetje për perspektivën evropianeGrupi i Grave Deputete bojkotojnë Klan Kosovën Qeveria e Kosovës: Mbajtja e zgjedhjeve lokale serbe në Kosovë, i pa pranueshëm Kelmendi denoncon në Prokurori vrasësin e vëllezërve Gërvalla... Sejdiu i gatshëm të përballet me drejtësinë FRLDK e Podujevës: Nuk është kërkuar dorëheqja Isës Marrëveshje bashkëpunimi Universitetit të Prizrenit dhe Universitetit të Kocaleit EULEX me fushatë vetëdijesimi për kalimin në Jarinjë e Bërnjak Cliff: Më vonë do të bisedohet edhe për veriun MPMS bëhet pjesë e Rrjetit Social EvropianPublikuar: 13.03.2012 - 08:59
Prishtinë, 13 mars - Në lidhje me mundësinë e hapjes së çështjes së veriut në bisedime me Serbinë, Jakup Krasniqi ka paralajmëruar se një gjë e tillë do të ishte në kundërshtim me vendimet relevante për dialog dhe se përgjegjësia do t’u bjerë atyre që janë futur në bisedime, duke aluduar në Qeverinë dhe në kryeministrin Thaçi. Kreu i Legjislativit, Jakup Krasniqi, ka pranuar të hënën publikisht se faktori ndërkombëtar u ka bërë presion institucioneve shtetërore në procesin e bisedimeve ndërmjet Prishtinës e Beogradit, të cilat së fundmi janë quajtur politike nga vetë ndërmjetësuesi i tyre, Robert Cooper.

Kryetari Krasniqi ka theksuar se “edhe Brukseli dhe politika e Departamentit të Shtetit amerikan kanë bërë presion tek institucionet e Kosovës për të zhvilluar bisedimet edhe pse në Rezolutën e Asamblesë së Përgjithshme bisedimet kanë qenë teknike tash po del që nuk kanë qenë thjesht teknike”.

Krasniqi ka shtuar se presioni duhet të bëhet mbi Beogradin, për zbatimin e marrëveshjeve të arritura deri më tash.

Më shumë sot në “Koha Ditore”



Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum