Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kamishi i jep afat Albinit të përgjigjet deri më 8 shkurt(sh

 :: sport

Aller en bas

Kamishi i jep afat Albinit të përgjigjet deri më 8 shkurt(sh Empty Kamishi i jep afat Albinit të përgjigjet deri më 8 shkurt(sh

Message  Perparimi Dim 29 Jan - 23:18

Zotri Bekim Haxhiu;Tani te mbetet tja qesish faktet Kurtit dhe nese e bene kete besoi qe puna e shqiptareve po del tan shpiuna.E per ju zoti u bekofte dhe e meritoni postin e kryeministrit dhe presidences.Por po tutna mos e keni sllog propagande duke e bere prall me tupan me hutue masen.
Rexhep Selimi deklaron 28 nentorin e vitit 1997 duke dal me maska e tut Thaqin.A keni dituri zotri Bekimi se kush ja qoi forcat serbo qetnike Adem Jasharit dhe ja terhoqi ushtaret e uçk es ?Thaqi thote se kur eshte dashur mu vesh ne uçk ka ik !A e din Thaqi se kur jam lajmrue tek Lima jo qe nuk me ka pranue,por mu ka kecnue qe mos te lajmrohet aty pari,e din ushtaret e tij ja emrat Xija,,Xhelali,Samiu ,drejtori i shk peqanit etj.Po a edhe per uçk si serbise iu bera i papershtatshem?Kan e spiunova ?

Kamishi i jep afat Albinit të përgjigjet deri më 8 shkurt
Prishtinë, (Kosovapress) 29 Janar 2012 14:27
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu, i bëri edhe njëherë thirrje kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti që të përgjigjet në pyetjet e tij, për korrespodencat që ai mbanë me zyrtarë serb në dëm të interesit të vendit. Haxhiu i ka dhënë afat Kurtit për përgjigje deri më 8 shkurt, ndryshe, siç tha ai më 9 shkurt do të publikojë fakte tjera, të cilat flasin për korrespodencat e Kurtit me Serbinë.
Haxhiu i njohur ndryshe edhe me nofkën Kamishi, gjatë një konference mbjatur të dielën, tha se mbetet shqetësues qëndrimi mohues i Vetëvendosjes dhe heshtja e Albin Kurtit . edhe kësaj radhe, Kamishi e akuzoi Kurtin se po vazhdon të fshihet edhe pse e ka obligim moral si qytetar dhe si politikan të jetë transparent para qytetarëve.

Duke kërkuar përgjigje nga Kurti për pyetjet e parashtruara në seancën e Kuvendit, deputeti Haxhiu ia kujtoi edhe njëherë Kurtit se pyetjet i janë drejtuar atij dhe jo siç u shpreh ai “postierëve të tij”.

“Unë e ftoi publikisht zotin Kurti dhe jo postierët e tij, të përgjigjet me një po ose jo. Nëse unë po flasë të pavërteta, kam përgjegjësi morale dhe penale. Nëse unë flas të pavërteta, Kurti le të më paditë në gjykate dhe aty do të ballafaqohem me Kurtin me fakte, dëshmi dhe dëshmitarë. Zoti Kurti nëse deri me datë 8 shkurt në ora 24.00 nuk përgjigjet publikisht për këtë, më 9 shkurt unë do të shpalosë edhe fakte tjera për zotin Kurti, për këto korrespodenca që i mban me Serbinë në dëm të interesit të Kosovës”, pohoi ai.

Haxhiu deklaroi se për të gjitha pyetje që i ka bërë Albin Kurtit, ka fakte dhe dëshmi si nga qytetarët po ashtu edhe nga zyrtarë dhe aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët siç tha ai e kanë falënderuar atë për demaskimin e fytyrës së vërtetë të Kurtit.

“Nëse zoti Kurti nuk dëshmon në Gjykatë, do të ballafaqohet edhe me dëshmitë dhe dëshmitarët. Vetëm pas prezantimit tim të këtyre fakteve, kam marrë mesazhe dhe thirrje edhe prej aktivistëve dhe zyrtarëve të Vetëvendosjes, të cilët më kanë falënderuar për demaskimin e fytyrës së vërtetë të Albin Kurtit. Ka mesazhe telefonike dhe me e-mail, të gjitha këto pas 9 shkurtit do t’ia prezentojë zotit Kurti”, tha ai.

Haxhiu, nuk pranoi të komentoj deklaratat e Florin Krasniqit, duke pohuar se me hyrjen e tij në skenën politike është ulur niveli i debatit politik. Krasniqi, sipas Kamishit e ka ulë dhe çoroditur kulturën politike dhe ka sjellë një fjalor të ulët politik.

Ndryshe, deputeti Haxhiu në këtë konferencë ia përsëriti edhe njëherë Albin Kurtit, pyetjet të cilat ai ia kishte parashtruar edhe më herët. Ai tha se Albin Kurti e ka obligim moral dhe qytetar që të përgjigjet publikisht për takimin e tij me serbet në Klinë në vitin 2004. Ai e ftoi Kurtin edhe njëherë publikisht të tregoi se kush ishin serbët me të, a ishin serbë të Kosovës apo të Serbisë dhe pse ishte i mbuluar me batanije.

Po ashtu, ai e pyeti përsëri Kurtin se kush është gruaja serbe, që e ka vizituar rregullisht atë në Pozharevc dhe e cila rregullisht është parë me të edhe në Prishtinë. Ndërsa pyetja e tretë e Haxhiut drejtuar Kurtit ishte përmbajtja e zarfit të dërguar nga Beogradi me datë 28 shtator të vitit 2011 përmes lindjes së rregullt Beograd-Prishtinë, e dërguar nga vajza e një ministri të ishte në Qeverinë e Serbisë në kohen e Millosheviqit
./Kosovapress/



Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum