Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Sekretet e burrave të martuar

 :: bota

Aller en bas

Sekretet e burrave të martuar Empty Sekretet e burrave të martuar

Message  Perparimi Mer 18 Jan - 1:25

burrat e martuar fshehin shumë sekrete,bëjnë prapësira dhe bashkëshortet e tyre janë të fundit që marrin vesh se çfarë ka ndodhur.
Shpesh ata zgjedhin një shok apo të afërm për t‘u shfryrë.
një burrë dëshiron vetëm të kujdeseni për të, t‘i mbani në rregull shtëpinë, t‘i bëni për të ngrënë, të bëni dashuri me të rregullisht, atëherë besojuni atyre. Kjo është ajo që kërkon dhe dëshiron një burrë. Mos i kërkoni të hapet dhe të tregojë të vërtetat apo nevojat e tij emotive, sepse këtë e ka bërë me kohë", kujton seksologu.Meshkujt ,në mënyrën e tij, mundohet të kultivojnë një jetë të dytë. Por kur femrat zbulojnë një tradhti të tillë, ndryshe nga e kaluara, janë të gatshme të hedhin poshtëë, pak muaj, ose vite e vite të tëra bashkëjetese.

Në përgjithësi femrat janë të gjitha të ‘çmendura‘xheloze që nuk e kontrollojnë veten
, që shkatërrojnë një martesë 20-vjeçare vetëm se kanë gjetur një letër dashurie që nuk ka lidhje me to (kur bashkëshorti ishte adoleshent). Për mashkullin, seksi është totalisht i ndarë nga ndjenja, po ashtu dhe argëtimi. ‘Burri im kthehet në shtëpi dhe qepet pas kompjuterit‘; ‘burri im sheh gjatë gjithë kohës ndeshje, ndaj më vjen ta vras‘: këto janë reagime fëmijësh dhe të pajustifikueshme. Poligamia është normale për një mashkull të pjekur, besnikëria është cilësi e një burri të parritur. Herët a vonë edhe bashkëshortët besnikë do të joshen nga tradhtia dhe dëshira për të provuar një femër tjetër, apo për t‘ia mbathur nga gruaja që kanë përkrah"

Të jesh e tradhtuar është një eksperiencë poshtëëruese dhe e dhimbshme. Por akoma më keq është të kesh një partner jo besnik dhe ti nuk e di. Me këtë opinion janë pjesa më e madhe e burrave dhe grave: 74% e atyre që tradhtohen nga shoku, apo shoqja duan ta dinë. Nga sondazhi mësohet se janë femrat ato që kërkojnë më shumë të dinë për tradhtinë dy në tre bashkëshortë e pranojnë se kanë tradhtuar dhe nuk janë zbuluar kurrë.

Ndërsa kur vjen vera, kur gruaja shkon me pushime me fëmijët, burri e viziton dyqanin me të dashurën, ose vajzën që do të kalojë një natë".Në rritje të vazhdueshme është edhe numri i frekuentuesve të klubeve private dhe lokaleve për ndërrimin e çifteve. Edhe në këto vende mashkulli është i detyruar të shkojë pa gruan, ose të dashurën. Jam 57 vjeç, kam 33 vjet i martuar dhe që prej 30 vitesh bëj këtë punë. Dëshira për të bërë çmenduri është jashtëzakonisht e madhe. Mashkulli dëshiron të dëfrehet me gruan që ka në krah, por ndonjëherë ndodh që dëshira të mos plotësohet.
Studimi është kryer nga kërkues të Institutit të Mjekësisë Legale në Nju Jork, që kanë ekzaminuar 30 mijë autopsi në harkun e 30 viteve, duke zbuluar 60 raste meshkujsh që kishin vdekur gjatë aktit seksual. 56 prej tyre janë goditur nga infarkti në momentin e orgazmës, por vetëm 1 nga 4 kishte vdekur në krahët e gruas: pjesa më e madhe gjendej me të dashurën, apo me një prostitutë (për të plotësuar informacionin, 4 të tjerët kishin humbur jetën gjatë praktikimit të autoerotizmit).Studiuesit amerikanë hedhin hipotezën që për të rritur rreziqet e infarktit të meshkujve "tradhtarë"

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: bota

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum