Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahimi udheheqesat e uçk ishin epror jugosllave

 :: sport

Aller en bas

Avdi Ibrahimi udheheqesat e uçk ishin epror jugosllave Empty Avdi Ibrahimi udheheqesat e uçk ishin epror jugosllave

Message  Perparimi Dim 30 Oct - 8:26

.Për këtë fjalën e dhënë nga kryeministri,besova dhe unë dhe luftova pakompromis korrupcionin dhe nepotizmin në KEK. Kjo është tragjikja me të cilën ju duhet të ndesheni, e jo të thirrni menaxheret e papërgjegjshem në bisedime dhe t’i dëgjoni çfarë rrejnë ata! Ata janë vetë të përlyer me korrupsion, vështir se gjen ndonjë të pastër. Këtu e kam fjalën për ata menaxher që ua kënda të vjedhin pasurin shoqërore të KEK-ut. Ata kanë vjedhur edhe në kohën e Titos e të Millosheviçit,e pse të mos vjedhin edhe tani kur e kanë derën të hapur,në këtë kohë tranzicioni demokratik,ata përsëri kanë marrë pozita të larta pushtetore dhe askush nuk po ju kërkon llogari për të shkurën e tyre të mbrapshtë që së bashku me pushtuesin ju kanë bërë të liga të pafalshme popullit shqiptar.Ata titisto-rankoviçistët-millosheviçët, kanë bërë reprezalje ndaj shqiptarëve në Kosovë,pa shkak i kanë burgosur, i kanë rrahur pa asnjë faj,kanë bërë bile edhe zhdukjen fizike të dhjetra shqiptarëve,këto i keni përjetuar edhe vetë ju zoti kryetar, kryeministër, kryeparlamentar dhe ju zotri tjerë të nderuar.Ju e dini se shqiptarët nën pushtetin serbosllav dhe bashkëpunëtorëve të tyre kanë vuajtur shumë.Të tilla vujtje nga menaxhmenti i KEK-ut, sot kanë edhe disa nga punëtorët më të mirë,më të vyeshëm dhe më profesionalist.Avdi Ibrahimi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi udheheqesat e uçk ishin epror jugosllave Empty Re: Avdi Ibrahimi udheheqesat e uçk ishin epror jugosllave

Message  Perparimi Dim 30 Oct - 8:28

! Lulzimi vetë i shkruan faturat e pagesave dhe vetë ti nënshkruaj.Kjo është tërësisht antiligjore dhe i vie erë konflikt interesi.Përfaqësues i Divizionit Financiar për Distriktin e Prizrenit është Avdi Ibrahimi e jo Lulzim Janqishta.Dikujt i ka konvenuar që unë të jem në konflikt me Lulin.Po ky Lulzim Janqishta deri në fund të luftës çlirimtare ka punuar me rregjimin gjakatar të Slobodan Milosheviqit në KEK distrikti në Prizren.Prandaj kjo pabesi të rregullohet menjëherë dhe unë personalisht dua të njoftohem me shkrim nga ana e juaj për këtë skandal pabesie.Për këtë rast ju njoftova edhe permes telefonit.Shpresoj se kjo pakujdesi do të ndreqet nga ana e juaj.

Falmëshë
ndet nga Avdiu.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum