Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kadare;vetem perqares si armik shqiptar

 :: sport

Aller en bas

Kadare;vetem perqares si armik shqiptar Empty Kadare;vetem perqares si armik shqiptar

Message  Perparimi Jeu 26 Mai - 1:11

Ti Kadare nuk je shqiptar,nuk e thua te verteten,pse ike nga atedheu yt ?Ti udhezon qe shpiunat ti falim dhe te na qeverisin,ti meson Lulin si te terhiqet nga gara siq paska bere Ismail Qemaili,ti e smuve te dashurin e vajzes sate dhe emigroi ne shba shkau juaj,i paftyri na jep keshilla!Ti din te shkruan e thurresh por njeri ne kuptimin e fjales nuk je sa e si Qosja mi nxit tjeret me vdek per komunizem te titos apo stalinit tend Enverist.

Une kam thene dhe po them se nga atdheu ika shkau uçk e jo nga shkau.

Sa ishte regjimi titos edhe pse e perfundova akademin pedagogjike ne prizren,nuk me merreshin ne pune si person te papershtatshem moralopolitike,sepse ne vitin 1971 e mbrojta flamurin kuq e zi ne mesin e mijera serbeve ne sutjeske.Dhe Kryesori i grupit ton,Reshit Bytyqi me dhendrrin e tij Muharrem sh Kuçi me lajmruan ne komitetin e suharekes dhe Ymer Gashi dhe Fadil Hoxha me shpallen tradhetar te jugosllavise.Ne vitin 11 marsd 1981 ne mezen e studenteve une i nisa demostratat i pari ndere te paret dhe emri im ne bishte te dhelpres !Une kam ndihmue popullaten e drenices dhe suharekes me ndihma.Une nderhyra dhe NATO e bombardoi serbin dhe emri im kerkund.

Ti Kadare ke qen ne luften NçSH si servila serb ,dhe dikush me ju pas ankue nga torturat e ushtrise serbe e keni pushkatue ate shqiptar te mjere siq veproi uçk kinse si çlirimtare e i dolen mushkerit per ledine se per çka paskan luftue duke u mbeshtjellur ne petkun e çlirimit tone e mozamakeq per kete popull.



Ti Kadare çka bere per atdhe ?Tregoje nje gjeste si une ?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum