Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

 :: sport

Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mer 30 Mar - 14:16

frige,pos drejte
Date: Mon, 22 Sep 2008 19:01:57 +0200

Ti thuash se ish komandantet dihet ku e kan vendin ?Ti thuash se edhe Hamzai djali i vellaut e tradhetaoi skenderbeun dhe me nje tradhetar ska dert.Tane shqiptaret sot ne lufte ken Hamzaja!!!!!Ti nuk paske fakte per Naimin birin e Hamzes as per Kleqken as per Fatmir Limen per ty paska pasur vend me ik nga lufta e drenices ne zonen e pashtrikut ?Ne drenice a e ke njohur komandant Agim Mrizin,Fatmir Limen Agim Qelen qelikun e dyte,dhe nuk mu pergjigje per vrasjen e babes tend si u vra ????

Dhe se fundi pasi thua se ke qen ne zonen e Pashtrikut:A e ke njohur zevendes komandantin e zones se Pashtrikut njefare Avdi Ibrahimin ?Ti thuash qe nuk done mua te ma tregon emrin ska problem sepse nuk me njeh fare se kush jam,por shpejti do me njohush se kush jam shihet pisha ne diten e fundit edhe njr:Te lutna loncentrohu mire dhe mu pergjigje ngadale e mos u ngute per çka tte bera pyetje per secilin me rend.
Pershendetje nga poeti i popullit
Haxhi Latif Kuçi
--------------------------------------------------------------------------------
Discutez sur Messenger où que vous soyez ! Mettez Messenger sur votre mobile !


Perparimi
Admin


Numri i postimeve: 7361
Registration date: 30/04/2006


Sujet: Re: kryeredaktorit te gazetes start(invalid lufte) Mar 23 Sep - 22:00
[color:fc65=#000000]RE:
De : une jam (une-jam-une-edhe-pike@hotmail.com)
Envoyé :mar. 23/09/08 23:39
À : hagi krasniqi (perparimi@hotmail.fr)

Haxhi Kuqin nuk e njoh,por e njoh Bajram Bekteshin perndryshe shef i shtabit te zones se dyte mbrojtese te TMK-se.Edhe Rexhep Morinen e njoh i cili ka qene ne LKÇK dhe tani eshte ne nje organizate tjeter te ciles nuk ja di emrin.Avdi Ibrahimi ka qene i propozuar per zv,komandant te policise se zones,por asnjeher nuk e ka krye ate rol.A po do me ta thene se kush e ka pas propozu: Riza Vata nga Sallagrazha. Tefik Ulluri me duket mos eshte nga Krojmiri nuk jam i sigurt. Armen asnjeher nuk e kam hedhur,ne asnjeren nga luftat,kaq.Ti akoma vazhdon duke akuzu shqiptaret kur thua nuk ka shqiptar te paster.Por eshte çeshte e jotja,por nese je poet i popullit siç pretendon.kjo nuk i shkon poeteve.Nuk kemi dhunuar as gra shqiptare dhe asfare tjera.Une personalisht jo.Nese keta qe jane ne krye te qeverise,ateher pse nuk ndikove te Blerim Kuqi qe te mos hynin ne koalicion,sepse nga mbiemri mund ta kesh tendin,ose ndoshta edhe mund ta kem gabim ne kete rast. Nese ke qene pjese e FARK-ut,te kuptoj drejte pse ke kaq urrejtje.

--------------------------------------------------------------------------------
From: perparimi@hotmail.fr

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Re: Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mer 30 Mar - 14:19

Sa per plumbat po te regoj: ata i kam marre ne betejen e Pashtrikut,respektivisht gjate operecionit Shigjeta,e sot jam 60% invalid. dhe babai me eshte vrare ne betejen e Rahovecit.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Re: Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mer 30 Mar - 14:23

.në fillim kam qenë në zonën e Drenicës por pastaj kam kaluar në zonën e Pashtrikut pikërisht sepse i shihja disa gjëra që nuk më pëlqenin,jo për fajin e të gjithë atyre por të dy tre vetëve,dhe më pas më mirë kam kaluar në zonën e Pashtrikut.me këtë desha të them se Kosova ka pasur mjaft vend ku mund të jepej kontributi.Tung.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Re: Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mer 30 Mar - 14:27

Avdi Ibrahimin

e ke drejtor financiar ne distribucionin e KEK-ut ne Prizren,dhe ai nuk ka qene zv.komandant ne Pashtrik,por njeri nder oficeret per zbulim ne Pashtrik.I njoh edhe te tjeret,por ti permenda keta me te cilet kam pasur me teper pune..Ndersa Fatmir Limen nuk behet fjale se e njoh,ngase ai eshte njeri publik dhe njihet nga shumica. Sa per ate qe thua se kam ike nga lufta e Drenices,kjo nuk eshte fare e vertete,sepse nje gje te tille asnjeher se kam bere,e gjitha ka qene me marreveshje,ngase atje me dukej se mund te kontriboj me shume.Eshte e verte se kam permendur qe ka pasur parregullesi,por kete e kam thene ne kontekst te asaj per tu lihur me temen tende,per te cilen kishe shprehur ankesa per disa tipa qe te paskan penguar ne lufte. Tek une nuk mund te kete vend per fjale te keqia ndaj UÇK-se. Sa pe vrasjen e babes,te lutem mos u perpiq te sterhollosh gjerat sepse te kam treguar qe ne fillim,dhe ai eshte deshmor i kombit,ai prehet me varrezat e deshmoreve ne Landovice,dhe mos tia shqetesojme eshtrat.
Me vjen mire qe jeni poet i popullit,por diçka me mundon,se mos je vet ti Avdi Ibrahimi. Sepse menyra e te te shprehurit ngjason shume. Tung.


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Re: Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mer 30 Mar - 14:30

.Por nje dije,jam i nenti vella dhe askush deri me tani nuk ka mundur te flasi diçka keq per neve,sepse nuk kane pasur fakte per keq. Ti do pergjigje nga une,por pergjigjmu te pakten edhe ti njeher: Me kend je ti zoteri,dhe nese e ke mire bile te pakten te krijoj njefar simpatie. Po te me tregosh me ken je ateher edhe une do te pergjigjem çfare te duash.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Re: Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mer 30 Mar - 14:32

Ti nuk me pergjigjesh çka kekoj nga ti !!!!
Ti leje ameriken dhe mos kikiriz si k,us ne maje te kodres,sepse qe thuash rrofte uçkeja ma rrofshe o quni baces ti a ke luftue e qe i ke hanger plumat ti genjen sa je i madhe ti ka mundesi ke hanger pluma nga serbi apo nga shokeet e tu nese ke qen ndonje piun i vogel i serbit qe je i luhatshem me i qite tjeret çka kan ba tradheti ndai atedheut shqiptar!!Kan e ke mesues te dobet sepse keto fjale si ti i mesonte nena parti komuniste na rroft kartin partija e Thaqit dhe e Rugove qeniave.Pergjigju çka te bena pyetje e leje diten e sodit se per OKB nuk eshte kurr vone me ja shti karin kujt done ,siq ka me jav shti shqiptareve tradhetara qe nga i vogli e gjere tek ti!!!!!!!Ti nuk je shqiptar vetem shesish mend qe kinse je i plagosur dhe baben ta paskan vrare ne betejen e Rahovecit genjeshtar je a ta shtinen ne bunar baben apo kush eshte baba yt a ka emer e mbiemer dhe a eshte i shpellur si heroje apo tradhetar ?

Souhaitez vous « être au bureau sans y être » ? Oui je le veux !

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Re: Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mer 30 Mar - 14:35

Une jam une dhe pike M Krasniqi,prizren

Nuk kam dashur asnjeher te perfitoj ne emer te luftes,bile i urrej profiteret e luftes.Punoj ne shtepi,me ndihmojne vellezerit qe i kam jashte Kosove,etj,sa per idare.

Haxhiu

Date: Tue, 23 Sep 2008 23:42:31 +0200

O burr i dheut a punin ndojkund qe luftove per kosoven tone apo jeton nga ndihmat sociale qe ti jep qeverija shkerdhaqe !!Nuk po me pergjigjesh ne detaje por ska dert.
Téléphonez gratuitement à tous vos proches avec Windows Live Messenger ! Téléchargez-le maintenant !
Discover the new Windows Vista Learn mor
e!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Re: Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mer 30 Mar - 14:38

Ke ndoshta te drejte kur thuha se po fshihem si bukla. Jeta e gjate ilegale qe nga viti 1991 kur kam filluar te merrem me stervitjet ushtarake ne Shqiperi,perkatesisht, Fushe-Labinot,Zalleherre,Dajt etj,kane bere qe te trajnohem ne moszbulimin e identitetit,sidomos kur jam i provokuar nga ndokush.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Re: Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mer 30 Mar - 14:45

Leri keto kopalla se i kam shkerdhye kahere keto kopalla. Ti po te ishe ne Kosove jam i sigurte se nuk do te merreshe me keto gjera,por do te merreshe me pune me te mira. Por kot e keni soji juaj se edhe shtetet ku po perpiqeni te merrni azil nuk ju besojne me.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Re: Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mer 30 Mar - 14:45

Ore hordh i keqi

Qe me thuash se per qe nuk me kan marr te uçkes ne lufte kundra shkaut se kinse ti na qenke i informum per mua???????çte keqe ke ndegjue per mua pse nuk shkruan ore qyqar.Faje kam qe nuk kam bashkpunue si ti e si shoket qe mi permendish e shume tjere dhe nuk jau kan qie nanen shqiptareve se po tjau kisha qie nanen si ju sot isha ne pozita.Por vertete jam fajtor sepse kam punue pa dredhira ndaj atedheut e ndai shqiptareve ketu eshte fai im dhe pike.E qe nuk do te prrezentohesh te rrokt infrakti ore qyqe e nates,dhe me beso nga infrakti ke me vdek,dhe a nuk po e sheh qe qeshtjen e kosoves e ka marr gjygji i HAGES ?Ja nin krismen kesai pavaresie te brishte me therra qe e keni a popullit edhe roberin ja bani parajse sepse jeni bijt e qetnikeve(komunistave ish shqiptar dhe pike.

Dil o dahi si une haptas e jo mbas perdeve si ato grat e ekqia !!!!!!!!
Haxhi L Kuçi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Re: Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mer 30 Mar - 14:47

o zotni von e lexova kete pacavur tende,dhe nuk e di kuash leshin je. mos i mer luftetaret e lirise neper goj por shiko punet tua se me mire do ta kesh.nese do te dish kush jam me te vertet une.ateher mund ta leme ndonje takim,por do te pendohesh pastaj.pas ketyre fjaleve qe me ke shkruar nuk mund te jesh tjeter perpos ndonje kopil i shkijeve,sepse ata gjate kane qene ketu dhe mjaft kane shkerdhyer kurva,e ndoshta njeri prej bijeve te atyre kurvave je ti i cili ka dale nga sperpa e serbomdhenjeve.ti thash keto fjale sepse po ti kishe dale nga sperma e shqiptareve nuk do silleshe keshtu,or bire kurve.soji yt esht merzit shum prej te arriturave te kosoves,ty te pengon edhe çlitimi i Kosoves sepse po i urren shume luftetaret.si nuk ka pasur lufte more bir çetniku,a te duken patate ty gjith ata njerez te masakruar e te djegur per se gjalli...ik zhduku e mos shkruaj me

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Re: Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mer 30 Mar - 14:59

Ta qift Milloshi ate nanen ore shkavell,a more vesh ?!!!!Qite emrin he rospijen e nanes ta qifshin qent e serbit.......
Kush ma ka hanger kimen e karit ?po kush cili shqiptar ka pasur koqe me que dru ne mua ai qe ka tentue ja kam qie ate pidhin e nanes edhe ne vorr ore qen i biri bushtres.Une o qen i bushtres kurr nuk kam qen argat e shkavellave e ti qe e ke mizuqken mbas veshit te djeg kari jem qe nje dite kam me te zbulue po ta japi besen e zotit..

Jan mundue te ma hajn karin policia e uçkes ne Marali,por nuk jav nxuni birja e bythes ore gugj kacagelishi.....O qen une kam argumente edhe me shumeee komandanta te uçkes se si e kan tradhetue popullin e vete dhe si i kan plaqkitur shtepit e vellezerve te vete shqiptar e ti kete e dine mire por deshiron me i qite keto ,por karin ma lepifsh ore qen,se ti je ai qen i bushtres qe e kundershton pavaresin e shqiptareve..
Per qe thuash se e paskna mashtru kete shtet me ma dhene azilin politik jav dhefsha azilin qe edhe ne gjygj ore qen i biri kurves jave kam shajte nanen ne gjygj dhe kam kerkue te me debojne sepse une jam i plagosur nga qiftat si ti,ma keni shkerdhyer nanen e nanen mu ne lule te pidhit jave qifshin e une e di se çka do ju beje ne fund,por edhe te merituarit do ta vllaqitin per sherrin e tend.......Po e vertete eshte qe jam n,jeri i humbur,por jam i humbur nga spiunet si ti e nanen jav qift qeni milloshit,e huni magarit ne ball u rafte...Sgerbimeve te juajave jav qifsha lulet e mamicave ku ju dheg ma se shumti e mi hankshitshkulat,jo sherbimet e shpiunave por edhe UDBEN e serbise jav qifsha me ka krejt ore qen i kurves...O qen kerko ,ne internet Haxhi L Kuçi ti qet te dhenat e mija se kush karin jamnanen jav qifsha atyre qe punoin per ty ore bir kurve!!!!Amoral kurr nuk kam qen kerkujna sja kam qie as gruen as qikat pos jav kam shpetue duke rrezikue jeten time per shqiptar ore qen.Une si qiftat e tu kam deshire te madhe mu takue e me ju que ne amshim sepse nga ju populli shqiptar vajton e jeton ne sjamje te humneresUne jam i deshtuar ,por vetvraje bene vetem tradhetari apo ne kemi me ju qie nanat ne litare me rend ore qena me tere kete qeveri spiunash.Ti qe thuash se ke kush punon per ty,qite emrin kush je e sheh se kush punon per ty e kush per mua ore biri kurves hajri, o mushtishan ore qen se ti je ai qe me ke ardh ne shtepi qe te ka que udba e shkavt.
UçKeja as qe ma ka hanger karin sepse aty i kam pasur disa jarana te mi dhe Fatmir Lima deshti me provue por ke tue hanger kallashin dhe une si lash ore qen i kurves.Edhe Uka e provoi por u mshifke si kurvat e dijn more sholet e mi edhe Ylfeti e din mire dhe kam inqizime e shume e sjume komandanta tjere qe nje dite nese i qesi e shuhbi veten ne kar dhe do i mirrni ne qafe tan popullin shqiptar.çfare kercnimi kerkoi nga ti kush karin me je ore qen,qite emrin oj kurva shkaut ti ske zuze mu shpalue se qefini te pret besen po ta japi brenda ores jo ma shume qite emrin he trim A. I.spiun qe e ke pasur telefonin ekstra ne pune nga sherbimet serbe.Une sjam as rugovas as thaqjan drogirash i zvicrres,puna ime ka qen ta shoh shqiptarin te lire ore qen i kurves ma hanket karin Thaqi e Lima me rugoven a morre vesh ore qen i kurves qe jeni te lidhur me bosat e Mishkit ,a po e di ore bir i kurves ?Ti i qin qikat ma te mira po e di te shqiptareve fukarenjeve a shkaut ja lepin karin siq ja lepini dhe ju komandon nga serbija me beterue zi e terr ne popullin tend poooooo.Qumshti i zogut ka me ta shkerdhyer ate nane mos e harroni ore tradhetar se si ashimi lima e rugova jeni spiuna e qen te shkaut sepse kur Lima me deboi nga shtabi tije ato fjale qe ja kisha thene ne syt e tijna kur me zunen policet serb ne rrojtoren e sherifit nga samadrazha Shipka me thonte a i ke thene keto fjele ?A deshiron deshmitarin me ta qite meniheri,kush i tregoi shkaut kur vetem me Limen kam qen ne bisede.Ti ore bir i kurves ku e njohe thaqin kush karin ka qen ky kur ky ka tentue me dhune ne skenderaj te behet kryetar i LDK ne skenderaj e tani thaqi po del diçka tjeter hec more morii pidhit se mut je ti me tere garnituren tende te tradhetareve qe popullit ja keni shtie frigen ne palen e kurrizit e populli ua dine se çka e keni tradhetue por eshte duar thare dhe u frigohet se tani me unmikun bashkpunoni ore qena,a ne anen tjeter shiteni si çkirimtar te shkerdhaft.Ti ja paske qie nanen kujt paske dashte por mos harro se zoti eshte i madh ore qen spiuni se edhe ty kan me tu kethyer dhe dikush ka me te ra ne trag dhe me familje ke me shkue ne pidh te sames.E di qe je vete i katerti vella ,por kam me ti qie e me ti que neper gropa te gelqeres as ne sanduqe nuk keni me pase as eshtra me ua mbledh mos harro keto fjalet e mija.Jo Haga e di se nuk ka çka ju bane sepse ju keni vrare shqiptar patriota e spiunat i keni lene sepse vete jeni spiuna te shkaut dhe kush ka qen spiun i shkaut Haga si ka denue a morre vesh ore qen i kurves.Edhe nje here po te them se kurrr ne jeten time nuk e kam perkrah Rugove qenin se i yti ka qen e partija ime ka qen amaneti i babes tim qe me morri ne qafe me luftue per çlirimin e kosoves.Ne qe kemi mbetur duke bredhur rrugeve te botes nga ju ikem,a ju me thaqin qe kishit ik e rrejshit popullin se keni punue por shqiptari a ne esence shkau ju ka obligue me dale neper diaspodhe e mi ndjekur ata qe jan per shqiptar e mi spiunue ne serbi dhe ne fund shkau ju financoi me arme qe ta dermo,i qeshtjen e shqiptarev siq jav keni qie nanen a qen i kurves a po ua di tradhetirat e juaja a po te funkcionon hala telefoni i Tripkit..Ti e partija jote jeni pjella e shkaut kete mos e harro,dhe ti dhe ju qena mundoheni qe tradhetirat e juaja tja hudhni patriotave por karin na hankshit e sheh se cila parti e poullit shqipta do te dali ne drite dhe ku karin do e bani vejen ore zagar te shkaut!!Zagar po te them sepse ju hulumtoni patriotet shqiptar qe ju derigjon fjala e shkaut nga beogradi a a po e di mire ore qen i kurves qite emrin dhe mbiemrin oj kurve e poshter qe meshifesh pas pidhit dhe i hin nere dimija si bukla!!!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Re: Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mer 30 Mar - 15:01

e]oj kurve nuk jam i katerti vella oj kurve. edhe njehr po te them mbaji krejt fjalet ne mend. kur te kthehesh si qeni ne kosove do te prezentohem ,edhe azilin e frances qe po e shan se shpejti do te ballafaqohesh atje me organet fanceze,ti vetem po e ngarkon vehten.ndersa mos i shaj njerezit qe punojne per mua ore laper se ata jane njerez hallegji dhe punojne ne firme per ti mbajtur familjet e nuk jetojne si ti nga ndihmat sociale ore parazit genjeshtar qe thua se ke luftu per clirim e as nje plumb nuk ke pas bythe me shkrep

te fala nga
Nexhmi Krasniqi


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi Empty Re: Une jam une dhe pike +Haxhi Kuçi

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum