Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Patriotizmi shendrrim ne tradheti

 :: sport

Aller en bas

Patriotizmi shendrrim ne tradheti Empty Patriotizmi shendrrim ne tradheti

Message  Perparimi Dim 25 Juil - 14:27

O shoku im Kole
Nuk ka faj as Sali Berisha as serbija,por ne shqiptaret kemi faje qe i votojna shpiunat me na qeverise.Se dyti per popujt e roberuar vendosin te KS a mi lene ne liri apo nen roberi!Qellimi i ketyre eshte qe kinse ne te ardhmen te formohen grupet rebele kinse per tu çlirue .Ndersa dy palet jan ne kordinim me masakrue popullin e njeres dhe tjetres pale.Ne mund te flasim per patriotizem sa te dojna,por kurr patriotet nuk e kan shijue lirin sepse ja jane vrare ne duel ose jan qite ne prita qe mos tua lodhin k. shpiunave!
Kjo pavaresi eshte me fshi bythen tende dhe timen,sepse ke me ja ndegjue krismen shpejte!Se si kan mu shkembyer trojet shqiptare e len fain pastaj europes!!Dhe popullin kan me mashtrue,siq e kan mashtrue me shekuj spiunet!
As nje kryetar ne as nje shtet nuk guxon me ngrere mut pa i urdherue KS ,apo vatikani!Nese me ke kuptue,jeta ime me shkoi si qen ,une puno e rrihu per qeshtjen shqiptare a shumica shqiptaret duke u shkerdhye me shkije,e punue ne organe shteterore si ne kohen e Milloshave e edhe tani ne krye te shtetit !heeee.As une as ti nuk mundemui me qite ne binare qeshtjen e shqiptareve,vone ma ka rrok rradaka dhe e peshurra jeten time dhe te femive te mi ,shkaku kinse une do e zgjedhi qeshtjen shqiptare!

Falemenderit per mesazhe qe ma dergove por po me dhimsesh qe ka me te shkue jeta qenqe si mua.Une sot po frigohem me shkue ne kosove,nga shqiptaret edhe pse kam punue per shqiptar!Shoket qe u kam pasur besim,qe kam fjet me ta ,sot jan poet,drejtora. Ata me kishin pergjue dite e nate a une duke mendue se jan atedhetar ata ishin kon me shkije a nanen jav qift zoti i madh,por ska zot joooo jo,as drejtesi ne kete boten e shqiptarev!

Nje pyetje po ta beje;Nese ti frigohesh nga sebet,d.m.th. se me shqiptar je.
Por nese frigohesh nga shqiptaret d.m.th. je tradhetar,apo servil i shkive.
Por nese frigohesh nga dy palet,si nga serbet ashtu edhe nga shqiptaret,si i thua kesaj meseles?
Kam bere shume pyetje shqiptareve dhe nuk me pe'rgjigjen,pse nuk i kuptoi !


te fala
nga
Haxhi l Kuçi
Date: Sun, 25 Jul 2010 08:18:58 -0700
From: pojofree@yahoo.com
Subject: Berisha, Mustafaj, Serbi, Itali...
To: zharazhan@gmail.com

Kur Gjykata Nderkombetare e Drejtesise vendosi ne favor te Pavarsise se Dardanise, Sali Berisha doli ne koference shtypi dhe i nervozuar nuk po dinte c'po thoshte. Dukej qarte se ishte ne siklet sepse detyra e tij per ta mbajtur Dardaninen nen Serbi deshtoi.

Natyrisht une shkruajta edhe atehere kur Berisha nepermjet Besnik Mustafes (ish minister i jashtem) filloi nje ofensive diplomatike per llogari te serbeve. Ishte Berisha dhe Mustafa qe dolen ne arenen nderkombetare dhe kerkuan pavarsi te kushtezuar per Dardanine, c'ka don te thote perseri nen Serbi.

E pra neve sot gjendemi nje hap perpara drejt pavarsise se plote dhe shume hapa perpara drejt Bashkimit. Mos haroni, se Bashkimi eshte Shpetimi.

Me kte rast une desha ta pyes zotin Berisha dhe Mustafaj ne se ata detyren per te kerkuar pavarsi te kushtezuar (Dardanine nen Serbi) e moren e nje takim sekret te mbajtur ne Itali me serb dhe disa italian?

Gjerat po sqarohen dhe do te sqarohen per dite e me shume, ndaj do te ishte mire qe Berisha dhe Mustafaj ta sqarojne pozicionin e tyre per kete ceshtje.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum