Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Shqiptari patriot me kembe tapjet(tradhtaret)

 :: sport

Aller en bas

Shqiptari patriot me kembe tapjet(tradhtaret) Empty Shqiptari patriot me kembe tapjet(tradhtaret)

Message  Perparimi Ven 11 Juin - 15:16

Shkruan;Haxhi Kuçi

Shqiptari patriot me kembe tapjet(tradhtaret)


Ne atdheun e shqiponjave,çfaredo atdhedashurie me veprime antikombetare,individ te shumte shqiptar shiten patriote.
Shipunave po tju tregon per aktivitetin e tyre te poshter,keta pa nje hezitim te etiketoin si tradhetar!Po vertete je tradhetar sepse tradhetin ua qete per lendine ,dhe per keta vertete je i poshter dhe tradhetar.Por çka eshte me e keqja se te turren me kercnime me ta mate impulsin a po u frigohesh pisave?
Shqiptari i vertete nuk ka nevoje te kerkoi ndihme nga tradhetaret,sepse ju ne çdo kohe ,e hapsire ju lajmroheni si demonat e zi kinse do na shpetoni nga djalli.Kurse e verteta eshte se ju vete jeni kofrat e djajve .
Nga prinderit ne mesuam se çka eshte atdheu dhe liria,nuk ditem se per te qen shqiptar i "ndershem" ,duhet bere spiun? si ti !Shoqeria jote varg e vi keni qen argatet e serbit dhe tani shiteni patriota kinse pasket luftue !
Populli ju njef se kush mutin jeni,çka keni qen e bere kundra shqiptarev,por ti ke sofizem te persosur ogurezinje qe manipuloni dhe u kercnoheni fukarenjeve me lloje te ndryshme te fjalorit komunist ,leniniste enverist,apo rugoviqa.
Policia eshte ne dieni si per ju si per mua,ama zotra jote shume polic kan qen edhe ne kohen e Milloshit polic dhe prape tani mu ata dhe kan e pergjoin spiunin,apo patriotin?Ata qe luftuan me zemer,ua gatuat kulaqin e tjeret i iket me kercnime e marveshje me shoqerin tende te prishte si peshu ne tru !Po po dhe i debuat perteje kosoves zoti u marrofte .
Populli mire i njehe se cili shqiptar eshte i paq,por ja keni shtie frigen dhe nuk ka me çka tju qakat trurin e qelbur,sepse derzan keni serbet e Kragujevcit (udben e serbise ).

Vertete une jam ai qe po ua ç'prishi qerdhen e parajses se Adamit dhe Aves,sepse po ua qesi shpiunllaqet haptas dhe kjarte.
Une kur kam kritikue haptas ne kohen e serbit,ti e ke shtie koken si qen perfundi bythes. E une edhe sot do te kritikoi ty dhe shoket e tu tradhetar qe genjeni kombin kinse keni luftue per bashkim kombetar.Por ju nuk jeni ne gjendje me hek qimen nga tlyni,apo ta bashkoni Mitrovicen e veriut me kosoven e qoruditur me veprimet me çnjerezore qe keni bere e po beni kundra atdheut e kundra shqiptareve ne sekret!
Une nuk jam ai qe po e terorizoi te terin popull shqiptar, sepse tek e fundit une nuk gjindem ne brendin e djajve te tu,por jetoi shkaku yt ore dhelperak i ndyre.Per çfare arsyesh ti nuk ke durim te behesh i kuptushem,dhe ta pranone tradhetin qe ja bere kombit,dhe si ske turp te shpifesh kinse une ty po te shpifem,dhe kinse une po flasi kundra gjakut te atyre qe u vrane ne frontin e luftes per bashkim kombetar.Dhelper ti vetem llomotite,dhe sa do qe mundohesh qe ta bindish masen per mua kinse paskam qen dore e zgjatur e serbise ,keto jan frazat e tue qe mulloron nga truri yt qelbanak.Sepse ti ke qen dhe je argat i serbeve qe shkon ne serbi dhe rrin me jave te tera !
Une servil kurr s'kam qen e din ti fare mire ore udbash as sot nuk jam me nderkombetar.Por ti ore qen rrine me nderkombetar siq ke ndejtur me serb ne mbrojtjen civile .Dhe sot ne kek si nepeunes i larte.Une nuk jam tani ne kosove dhe si eshte mundesia qe te jam servil i tyre ?Vertete je qesharak dhe shpifes i madhe i genjeshtrave !Po ti je ne kosoven multietnike dhe si nepunes ne KEK qe ke ndertue villa bashk me banden tende ! Ti ku hamamin je ka punon ?A i ke nderkombetaret ne kosove ?Une ne kohen e Milloshit kam qen i papaeshtatshem per tu punesue ne profesionin tim e ti ke punue ne organet e larta serbe.Ti sot punone prape ne kosove si me serb ashtu dhe me nderkombetar sepse po tu je kundra ketyre moti ta kishin shti gishtin ne bythe nderkombetaret, dhe ishe diku si une ne perendim qe u detyrova shkaku yt ta leshoi kosoven .Sepse me thojshin se shjkaku yt nuk u jam i pershtatshem qe te me pranoin ne uçk.Dhe menjeherit pas largimit tim nga kosova ,ti o djalli zi bashk me ata qe me thojsghin se sherri yt nuk te marrim,ty te pranuan ne uçk si njeri i larte besa,dhe sot shet perralla kinse na prure Pvaresine!

Edhe nje here po te them se as servil i serbit as i nderkombetareve nuk kam qen as qe jam e ti dyjat i ke pas dhe i ke e ke mi pasur dhe me popull fryhesh kinse je aq i pasterte si shurra me mutin.Por nuk jam as primitiv ndaj atdheut,sepse une kam punue jo ma teper se ti por ma shume se sa krejte shqiptaret.Me pas PERENDI ne kete toke te bekume,ty o shpiun i zi duhet me te permbysur e humbe fare e Kofrit qe shqiptaret ti len rahat qe te jetoin ne LIRI ne shqiperin etnike natyrale.Ti luftove dhe u betove per bashkim e tani mos ha mut e qen,harroje keto sllogane se e ke lodhe kete popull shko me ato kurvat e tua e çlirone Mitrovicen qe djemt shqiptar serbet me sopate i sulmoin! Dhelper a dhelper e kuqe e stalinit apo e Milloshit.Mos u mundo kopilin me ma lene tek pragu i deres,por mbaje ne shtepin tende, siq je dbue si kudra me qen !

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Shqiptari patriot me kembe tapjet(tradhtaret) Empty Re: Shqiptari patriot me kembe tapjet(tradhtaret)

Message  Perparimi Dim 13 Juin - 11:35

Kreksi,Petrit
Une qe ne fillim te luftes se uçkes e kam verejtur qe luften jan ka e udheheqin mu keta qena,dhe ja çka na mashtruan,?Edhe ma keq e beren luften ne Iliride e ne luginen e Presheves .Ku ne vend te slloganit bashkim te shqiptareve e shtinen prape popullin nen sllavomaqedonas,e nen serbi.Nje po ta them;Pasi une nuk mujta te behem i dashuri i shqiptareve,edhe Perendia le te zbresi ne mesin e shqiptareve se ska me mujt me be gje ndryshime.Une e leshova kosoven jo nga serbet por nga shqiptaret.A e done te verteten apo jo tjeter gje eshte!Ata qe e deshten atedheun e shqiptareve ua pregaditen atentatet e tjereve ja pergaditen qe ta leshoin atdheun ndryshe te shpalleshin si shpiun pa u kon dote.Vetem nje gje nuk di ne kete jete te shkerdhafte me provue ,me pjell.çdo njeri qe me ka thene pasha zotin une nuk e tradhetoi shqiptarin ,me ka dal maja e mutiti ku me sy e vesh te mi e kam pare duke me shpiunue.Dhe per ta rrahurketa spiuna nuk me jete merak ,Por shumeee shume ishin shpiuna o Petrit.Avdi shpiuni (Avdi Ibrahimi) eshte kryekomandanti i te gjithe shpiunave dhe behet patriot dhe mashtron popullin.Fatmir Limen ne fillim kinse Lima e kerkonte qe ka bashkpunue me serb , pasi u detyrova ta leshoi kosoven me 16 janar 1999 ky Avdi qenin e beri komandant te uçk es ne zonen e Pashtrikut.Ketu shifet kjart se uçk ka qen dore e zgjatur e serbise.Dihet mire ku serbet edhe ne teritorin shqiptar kan hyre si ne serbi,dhe ushtria shqiptare kurr nuk ka intervenue pos i ka leshue istikamet dhe hyre ne brendi pse se kuptoi kete ndytesire.Apo vishu ne uçk e mos sulmo serbet pos benjau te mundur qe civilet shqiptar tua qon ne goje serbit qe ma leht te masakroi ,dhunoi shqiptare e plaqkit siq ishte e vertteta e luftes.E keqperdoren fjalen uçk dhe hajt se populli tutet me fole keq per uçk se kinse çlirimtar e qijau nanen shqiptareve;,Keshtu ka qen dhe ka me vazhdue keshtu vetem me popullin shqiptar qe as ndere shtaze nuk eshte kjo tradheti.Qijau nanen shqiptareve se ske gje,e vetmja forme e jetes eshte qe te behesh shpiun dhe te punon kundra trojeve shqiptare dhe masakro shqiptar nese don mu kon i dashtun.Ndryshe po bene e punove per te miren e shqiptareve kan me ta dhire jeten,e shpalle tradhetar ,siq ma beren mua Petrito. Dhe kan me kqyre me te lividue permjet Avni Rrustemave e jav qifsh nanen tanve.Se avni rrustemi ka qen sherbetor i zogut,ku per 3600 franga ka shkue me vra kinse tradhetarin a tjeter eshte e verteta sepse Esati ka qen shok me Ismail Qemailin ,Bajram Currin, Nolin me rilindasit dhe si u ba qe ky shpiun!E cili nga keta rilindas doli ma i mire?Noli iku,ismail qemaili iku,e tjeret u vrane e na i thane tradhetora.Esat Pashen nuk e ka vra Avniu,por nje kapetan franqez dhe ja bene tani merre se ti e ke vrare dhe banu patriote shqiptar shpiun!
Isa Boletinit qe e kendoin neper qiftelia ende eshtrat i rrin diku neper lugina,neper kese te najllonit a je ne dieni o Petrito qe kush jan shqiptaret hahahaaaa.
Edhe nje here shume jau kam qi nanen shpiunave kam rrahe sa qe flok ne koke nuk ke,por me vrare e me i hek qafe Fatmir Lima me shoke me ndiqeshin qe mos po e krijoi ndonje njesi te re te uçkes se vertete.
Met t'mira,se ti ende ske ra nga dardha si une e pa heke nuk ja din kyvetin as vetes as popullin nuk e njef.
As Perendia nuk ka dhene kontribut ma shume se une per shqiptar dhe qe une i debuar,i perbuzur sikurse te kisha bashkpunue me serb!Qijau nanen shqiptareve o Petrito se pa u kon shpiun tradhetar e antikombetar nuk ke perkrahje ne mase dhe kfik kikiriki.Se keshtu e kerkon ky pis popull.Ka te mire por ku karin ti gjesh ja jan hajvana dhe mashtrohen e bine nen ndikimin e parolles se shpiunave dhe ja mbushin mendjen se patrioti i vertete eshte shpiun dhe ky u beson siq eshte ka shkon lamesh puna ne shqiptarhane.
Pakes bera do ndreqje te gabimeve se une shkruaj pa e pergaditur temen sepse vuajtjet e mia vetem une i di nga shqiptaret jo nga serbet ,sepse serbet se njohin Petritin e mua pos miku shoku e fqiu yt.
Nuk na ka faj serbija qe na mban nen roberi,jo vetja e shqiptareve sepse vetem pyka e ati drunit e qan ate dru .

Haxhiu

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum