Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

KOmandanta tan shqiptaret

 :: sport

Aller en bas

KOmandanta tan shqiptaret Empty KOmandanta tan shqiptaret

Message  Perparimi Dim 6 Juin - 3:41

Komandanti i uçk
Azem Syla mban koken nga te rrahurit e shokeve te tij!

Dy deklarata të misionarëve e diplomatëve për Kosovën, të cilat duhet të na shtynë për të ndërmarrë veprime konkrete, sepse pozitë e opozitë politike i kanë shti veshët në lesh, e ndoshta edhe kanë marrëveshje të fshehta, se përndryshe do të bënin demarshe, në cilësinë e pushtetarëve të parët, ndërs...

Prishrinë,
27. 04. 2010

KOmandanta tan shqiptaret 579azm_syla_lotsjllsi





vdi Ibrahimi
Une nuk kam ik bashk me serbin,kur bombardoi NATO,por kam ik nga ti me 16 janar te vitit 1999 ore faqezi.Sepse Fatmir Lima bashk me Yke Bytyqin e Fonden dhe Bajram Bekteshi nuk me prabnuan ne aradhet e uçkes duke me thene se Avdiu ka pasur nje telefone ekstra ne zyren e tij sa ka punue ne mbrojten civile serbe dhe kerkush nuk ka guxue me ta prek telefonin kur te ka xingerrue .Tjeter me kan thene se Avdiu e dine mire ku jan te meshehura do arme qe i ka meshef Besim Ndreca ne Biraq.Ti e din mire kete por po te djege,!Une asgje nuk jam ka fabrikoi kundra tjeje pos ate qe shkaku yt jam detyruar ta leshoi kosoven qe mijera here e kam dashur ma shume se ti,e ti e ke dashur me nxene pozita dhe me ua kajte nanen shqiptareve siq je ka e bene !
Shpiunat e mesoin popullon shqiptar si me luftue ?mergata e qyqeve te ka mesue ty o Avdi ibra! !Une jam ai qe mbas masakres se Reqakut i kam shtie te OSCES qe ta lajmroin KS qe te nderhyne me bambardime mbi caqet serbe.E saiperkete luftes sate dhe shokeve te tu hala ishte serbija ne kosove.Por serbin e ke ne kosove sepse servilet e serbise jeni ne zvendesim ka e shtypni popullin e mjerum !Si me serbin si pa te ashtu gjendja edhe me e mjerushme .Ska koment ketu.

A i done edhe emrat e perfaqesuesve te OSCES ja emrat;Ihsan Aksay,dhe Mehmeti nga Akaraja e turqise e beren kete nga shtepia ime o pis,dhe kemi mundesin te ballafaqohem me argumente se kush pidh sames jav hoqi sagjin shqiptareve dhe kush ua beri te munduren qe shqiptaret te kethehen neper trevat e tyre (shtepit e tyre)?

Une jam ai Haxhi Lata qe keto mrekullira i bera per shqiptar e per ju e din apo heshte sepse rruga e egzodit ka qen qe shiptaret te dergohen ne Qad !O koke laker mos ma humb mundin o tuc qe ke lindur dhe servil i keq qe din mire te shkruan me sofizma me te sofistikuara me megjin tende .

Hiqe masken dhe benu njeri dhe kerko falje publike dhe betohu si Ajshe Bashiqi gjygjetarja qe ma nuk ka me punue kundra shqiptareve!E sidomos kundra rinise shqiptare !

Une vetem nje te fundit ta them se kurr nuk do e ndryshoi qellimin per ti pare shqiptaret e bashkuar,e ti jeto ne kosoven muti etnike me tuli fare gjeni te shiture.Ti je ai qe ja humbe kosoves flamurin,hymnin,identitetin e çka jo more ti dhefsha bosat e tu te Mishkave,po te djege tani e sidomos a te kujtohet kur me shtyjshe ne demostarta ka policet?A te kujtohet babes te Cvetkit me isharete per mua qe me ke ne dore !!!!!!!!!!!!!!!!!Bani pyetje Bajram Kurtit qe ja ke lodhe shpirtin dhe luan me te e zoti te vrafte .Ali i Lutugllaves vellau i tij me kan merrte para nga serbet me kamata dhe shtini shqiptaret ne burgun shtepiak !,Bani pyetje Riza Vates çka thonte per ty,dhe e di qe ky ty te ka shti ne ate zonen ne uçk!Ti a te kujtohet kur me thojshe se po me lusin komandant te policise se uçkes ne Neredime ,a me the se i kam que ne pidh te sames!
Ti thua se me mua nuk ke bere shoqeri dhe nuk me njeh,marre te kofte dhe mos me nxite qe ta zbrazi tere ate qe di per ty dhe bosat e tu.Mos shpif gjera qe kurr nuk i kam pasur,ma mire ta qete,por nje me brengos pse nuk e shkruan realitetin e luftes se uçk ndermjet teje dhe meje ?

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
për secilën pjesë)
IV.1. Data e dhënies së kontratës .07.2009_____ (dd/mm/vvv)
IV.2 Data e planifikuar e nënshkrimit të kontratës ____/_07___/_2009_____(dd/mm/vvv)
IV.3 Numri i tenderëve të pranuar 4-KATER

IV.4 Emri dhe adresa e operatorit ekonomik (OE), të cilit i është dhënë kontrata;LotoI,II.
Emri zyrtar: AUTOSERVISI N.T.SH”BAF”
Adresa e OE: PRIZREN
Qyteti: PRIZREN Kodi postar: Shteti: KOSOVË
URL (nëse aplikohet):
Personi kontaktues: AFRIM MORINA E-maili:
Telefoni: Faksi:
IV.5 Informacione mbi vlerën e kontratës
Vlera e përgjithshme e kontratës lloti I –MERCEDES CDI 320 Për njesi (përfshirë TVSH-në)

Nëse është vjetore apo mujore (ju lutemi shënoni) numrin e viteve ____ apo muajve _______

Tenderi i përgjegjshëm me çmimin më të ulët: € për njesi.Kontrata to të kontraktohet për njesi (përfshirë TVSH-në).Tenderi i përgjegjshëm me çmimin më të lartë: për njesi €.(përfshirë TVSH-në).




Komot Sh.P.K.‎- plus d'infos »
15 2 Remzi Ademi, Prizren 20000, Србија‎ - (0)29 232 906‎
"Adresse: 2e étage Rr.Remzi Ademi 15/II 20000, Prizren, République du Kosovo

Tel: +381 (0) 29232906. Fax: +381 (0) 29232906 E-mail: info @ Pha-KS com www.pha. ... "‎ pha-ks.com‎

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum